Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kontra

 • @konserwatystka 12:42:52
  Nie z "sowieciarzami" Pan/Pani nie rozmawia, tylko z faktami i argumentami, kiedy swoich Pan/Pani już nie posiada.

  Żaden ze mnie sowieciarz - uważam, że "zła" dla Polski jest i Rosja i Niemcy i Izrael i Francja i USA i GB (w sensie rządzących). To wszystko jest Babilon Wielki. Polska ma tylko wrogów - ze wszystkich stron, bo świat nienawidzi Prawdy. A prawdziwa Polska to katolicyzm. A katolicyzm to Prawda. Chcą te resztki wybić, niedoczekanie!

  Najbliżej nam pewnie do Węgier, ale jakby się udało po pożodze, wielkim głodzie, względnie - po cudzie jakimś wielkim - wymienić całą ekipę na Naszą, czyli: katolicką, piękną, prawdziwą, to może warto byłoby się pojednać też z Ukraińcami, z Litwą, Łotwą, Estonią, Czechami i Słowakami. Nie wiem, nędzny ze mnie geopolityk, tylko sobie marzę.
  Wielki sukces polskiej masonerii i MEN
 • Przepraszam Pani Izo, że nie w temat, ale jeszcze jeden konkret.
  Bo wobec kłamstw potrzeba trochę twardych faktów.
  Znów Dugin.

  // - Czy są w polskiej tradycji jakieś pierwiastki, które wydają się Panu pociągające?

  - Stanowczo bliższe są mi słowiańsko-eurazjatyckie źródła polskości, ich element etniczny, a nawet pogański. Pociągają mnie pewne pierwiastki wschodnie czy też orientalne, kultura mniejszości. Myślę, że to, co najlepsze w polskiej historii, to tradycja żydowska w małych miasteczkach wschodniej Polski. Właściwie interesuje mnie w Polsce wszystko, co było antykatolickie: polska masoneria i okultyści, Jan Potocki i Hoene-Wroński, Mienżyński i Dzierżyński... Oni wszyscy wybrali drogę eurazjatycką.//

  http://delfin.nowyekran.pl/post/53930,czekam-na-iwana-groznego

  Jakoś dziwnie Duginowi, choć taki rusofilny, podoba się najbardziej w Polsce "tradycja żydowska". Dlaczego? Bo prawdziwych żydów prawie już nie ma. Mówię o wyznawcach Tory, którzy JHWH czczą prawdziwie, ale jeszcze nie dostrzegli, że już nie ma szans, żeby Mesjasz wjechał do Jerozolimy na osiołku. Duginowi podoba się po prostu pogaństwo rabiniczno-talmudyczne, żydowska kabała, czyli zakamuflowany satanizm.

  I tu leży bies pogrzebany...

  A tu świetna i zwięzła kompilacja dr Krajskiego, dla nieświadomych:
  http://krajskiomasonerii.nowyekran.pl/post/64283,czy-polska-masoneria-wspoldziala-z-rosyjska
  Wielki sukces polskiej masonerii i MEN
 • @konserwatystka 11:24:15
  A tutaj czołowy "myśliciel" rosyjski. Dugin. Mason czystej wody i pewnie najwyższego stopnia:

  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/3266/pocalunek-mongolskiego-ksiecia-eurazjatyzm-rosji-w-mysli-ale

  //Chodzi o to, by wytworzyć Eurazję – jednolite duchowo i kulturowo pogańskie państwo obejmujące Rosję, Chiny, wszystkie narody zamieszkujące na zachód od Uralu, w tym narody słowiańskie i Turcję//
  http://arctogaia.com/public/consp/consp1.htm

  On reprezentuje tzw. "masonerię rytu francuskiego" czyli wersję Euro-Azjatycką wizji masońskiej. Druga strona diabelskie medalu to - jeśli dobrze zrozumiałem - syjonizująca masoneria rytu szkockiego, z siedzibą w stolicach anglo-języcznych. Niezależnie, czy wpadniemy ostatecznie pod wpływy tzw. "żydomasonów", czy w łapska euro-azjatyckiej masonerii, celem jest zniszczenie Kościoła Katolickiego i uczynienie z nas pogan.

  To się oczywiście nie może udać całkowicie, ale będzie męczeństwo. A takie osoby jak Pan/Pani tylko to ułatwiają, mówiąc bez przerwy nieprawdę albo wprost - kłamiąc.
  Wielki sukces polskiej masonerii i MEN
 • @konserwatystka 11:24:15
  Serce mnie boli, jak Panią/Pana czytam. Od samego początku - od 2 lat - sieje Pan/Pani na NE dezinformację. Jestem niemal przekonany, że - celową. Wielokrotnie odrzucał Pan/Pani oczywistą argumentację albo ją ignorował/a, uciekając z przegranej dyskusji. To dla mnie ohydne.

  Szatanowi nie chodzi o pieniądze. Masonerii też nie chodzi o pieniądze. Szatan używa "żydo"-masonerii a masoneria na najwyższych szczeblach napchana kasą używa pieniędzy, aby osiągać "boskość" na Ziemi. Małych, słabych i głupich ludzi w wynajmują, płacą im srebrniki w celu obrony swoich interesów i ich realizacji. Uzależniają ich od przyjemności i poczucia bezpieczeństwa, jakie dają pieniążki - zwykłe kurewstwo. Nic więcej. I to się właśnie szatanowi też podoba, jak się człowiek skrewi.

  Krachy wywołuje się w określonych celach. Jako żydówka/żyd powinna Pani interesować się złotem. Niedawno cena złota w dolarach spadła bodajże 14 procent w ciągu dwóch dni. Jaki proces gospodarczy może wytłumaczyć coś takiego? Żaden - tylko masowa panika. Ale taka panika nie bierze się znikąd. Pojawiają się nagle olbrzymie zlecenia sprzedaży wykonane ręką największych graczy. Mniejsi panikują i wyprzedają. Później ci duzi, poprzez swoich licznych agentów z dołka wykupują taniej. I tak cena złota w 9 dni odrobiła około 8 procent. Tylko podejrzewam, że sumaryczny wolumen kupna znacznie przewyższył wolumen sprzedaży. Cwaniaki będą zarobione.

  Krach całej gospodarki też ma swój cel. Zrujnowani ludzie, firmy, wyprzedają swoje majątki. Skupują je przede wszystkim bogaci tzw. "żydzi". Najważniejsza jest ziemia, bo ona ma jedynie w pełni realną wartość. Nieruchomość można zburzyć, ale ziemia pozostanie. I to, co pod nią, zgodnie z polskim prawem, należy do właściciela ziemi. Polacy wyprzedają ziemię, w tym celu zagraniczni agenci podstawiają sprzedajnych polaków - słupy. W 2016 chyba nie będą już słupy potrzebne.

  Nie jest Pan/Pani tak głupia, żeby tego nie rozumieć. Proszę nie udawać. Jak można tak bezczelnie siać dezinformację. To jest po prostu ohydne.
  Wielki sukces polskiej masonerii i MEN
 • ZAPISUJCIE SZYBKO CO SIĘ DA
  Zainstalujcie!

  Httrack Website Copier
  Andrzej Grabowski Prezes Zarządu Nowy Ekran SA ukradł domenę
 • JUŻ NIE MA MOJEJ DOMENY! :D
  space.nowyekran.pl

  Usunięto pewnie treść moich notek :)

  Komu też takiego psikusa zrobili skurwiele? :)
  Andrzej Grabowski Prezes Zarządu Nowy Ekran SA ukradł domenę
 • Już nie mogli sobie poradzić z tą wolnością słowa :)
  Co za dużo to dla kłamców niezdrowo...
  Andrzej Grabowski Prezes Zarządu Nowy Ekran SA ukradł domenę
 • PIĘKNIE!
  Wreszcie gówno wyszło na wierzch i można posprzątać, bo śmierdziało już od początku.

  Proponuję domeny "prawdziwypolskirząd.pl" i "prawdziwyrządpolski.pl", które oddam w użytkowanie bez żadnych opłat :)

  space - Grzegorz Ilnicki
  Andrzej Grabowski Prezes Zarządu Nowy Ekran SA ukradł domenę
 • To jest ESENCJA nauki Chrytusowej.
  To jest właśnie ta nowość, piękno i dobro, najtrudniejsze z możliwych i jedyne rozwiązanie - jedyne zbawienie dla każdej z dusz ludzkich z osobna i dla całej Ludzkości razem wziętej.

  A że mówił to Święty przez wielkie 'Ś', widać wyraźnie w każdym użytym słowie i zdaniu.
  Co z ‘wstydliwymi członkami ciała’?
 • @circonstance 20:56:14
  Natomiast ja nie mogę na to ani patrzyć ani słuchać. Moim zdaniem to żenujące. Nie wiem, kogo miałoby to ZACHĘCIĆ do Chrystusa. Nie chcę zbluźnić i wybacz mi Panie, ale nie pasuje mi to do obrazu Boga. Czy naprawdę jest w tym Duch Święty? Czy wręcz przeciwnie?
  Polska otrzymała w ostatnich dniach
 • @Art 2 02:11:55
  tyz mom watpliwosci co do Ziemkiewicza. nie ufam
  Ziemkiewicz: Antysemita z urojenia
 • @Jan Paweł 20:33:50
  Skąd to info? Gdzie oficjalne dane? To BARDZO poważne.
  Tygodnik Do Rzeczy: Wracamy! Niepokorni dziennikarze nie dali się skreślić
 • @circonstance 15:03:11
  To Pani usunęła mój komentarz?
  Reinkarnacja i okultyzm
 • @circonstance 15:48:10
  Myślę, że lepiej, aby nie wyobrażała sobie Pani, że rozumie zasadę nieoznaczoności. Uważam, że analogia z lustrami jest bardzo zgrubna - wręcz nieadekwatna. Przyznam, że ja - choć zajmuję się mechaniką kwantową zawodowo - nie w pełni ją pojmuję.

  Asadow ma w zasadzie rację. Zasada nieoznaczoności wynika po prostu z matematyki zastosowanej do opisu mikroświata. Pewne operacje matematyczne zastosowane do reprezentacji wielkości fizycznych są nieprzemienne - kolejność ich stosowania jest istotna, bo od niej zależy wynik. Prowadzi to do tych twierdzeń o której Państwo wspomnieliście. Zasada nieoznaczoności wynika z przejścia z opisu klasycznego - równań Poissona - do opisu świata kwantowego, gdzie "wsadza" się dodatkowo liczbę 'i' i stałą Plancka.

  Ma to wszystko bardzo solidne podstawy, ale na tyle głębokie, że nie mogę powiedzieć, aby mój umysł w pełni to ogarniał (jest to moje zadanie na tzw. czas wolny). Konstrukcja jest jednak tak niesamowicie elegancka i tak skuteczna w zastosowaniu, że praktycznie cała społeczność naukowa przyjmuje, że mechanika kwantowa opisuje rzeczywistość prawie doskonale (na szczęście brak wyjaśnienia dla grawitacji!). Uwierzono tym operacjom matematycznym tak, jakby NIE były one TYLKO wyidealizowaniem rzeczywistości.

  Moja intuicja jest następująca:
  Obserwacja falowej natury materii z jednej strony a korpuskularnej (czyli "konkretnej") z drugiej strony narzuca sposób opisu, który wiąże się z zastosowaniem jednostki urojonej i liczby Eulera w równaniach na pochodne czasowe pewnych wielkości. Ponieważ jednak wynik pomiaru musi być dany liczbą rzeczywistą, a nie urojoną (bo liczby urojone nie są uporządkowanym ciągiem, gdzie można określić że jedna liczba jest większa niż druga), to stąd wynika kwantyzacja. Część urojona jest pewną "tajemnicą" i ponieważ nie rozumiemy, co się dzieje za jej zasłoną, używamy statystyki.

  Czy faktycznie jednak rzeczywistość jest skwantowana - podzielona na kawałki i zachowuje się całkowicie losowo, nie ma tam żadnych zasad? Nie wiadomo, jednak nie ma jeszcze ani jednego eksperymentu, który by zaprzeczał zasadom mechaniki kwantowej. Potężne głowy twórców tej dziedziny wiedzy dochodziły w większości wypadków do wniosku, że tak po prostu jest. Może to był jakiś rodzaj pychy, może coś im umknęło, jakieś poczynione nieświadomie i nieuzasadnione założenie. Mam nadzieję! Ale nie wiem. Arcyciekawie pisze o tym Roger Penrose - wybitny filozof, fizyk i matematyk w książce "Droga do rzeczywistości" (ledwie liznąłem z braku czasu - a to 1000 stron!). Zwraca uwagę na niedoskonałości mechaniki kwantowej, na jej zagadki. Na przykład redukcja wektora falowego (wektora stanu) przy wyborze (ujednoznacznieniu) stanu - jak przebiega ten proces? Czy jest to skok typu delty Diraca? Czy jest to proces ciągły? W naturze obserwujemy prawie zawsze płynne przejścia, choćby były bardzo szybkie. Ja też wolałbym widzieć, że tam są jakieś zasady, że gra "muzyka sfer" a nie występuje punktowy kolaps - jakież to mi się wydaje brzydkie... Ale większość fizyków nigdy nie zadaje sobie tych pytań!

  Wydaje mi się, że - jak twierdził Einstein - Bóg nie gra w kości. To znaczy, wolałbym, aby tak nie było. Trafiłem nawet na ciekawą pracę, w której autor wyprowadza zasady mechaniki kwantowej z zasad mechaniki klasycznej! To znaczy z zasad termodynamiki statystycznej. Niestety - produkowanie bezwartościowych z mojego punktu widzenia publikacji (a w sumie całkiem dobrze punktowane czasopisma, współpraca z IBM, z Japończykami...) było ważniejsze dla mojego promotora niż zbadanie tych fundamentalnych kwestii.

  Tak wygląda dzisiejsza nauka. Mało uczonych, więcej "naukawców". Spłycono poszukiwanie mądrości w prawach danych przez Boga do poszukiwania zasad wykorzystania świata do zbawiania człowieka przez zaspokojenie jego potrzeb i ułatwienie mu pracy, tudzież - zwiększenia jego kontroli nad światem i ludźmi. Czyli miarą - pieniądz!

  Uważam, że to powinien być uboczny efekt szukania piękna i mądrości Bożej.
  Reinkarnacja i okultyzm
 • NIE BÓJCIE SIĘ CHRYSTUSA!
  Admini - widzicie, że unikanie Jezusa Chrystusa i Kościoła (czyli tego, co NAJLEPSZE) na czołówce przez dwa lata nic Wam nie dało. Baliście się, żeby czytelnicy nie pouciekali, bo się wstydziliście Chrystusa, zamiast budować PRAWDZIWY KAPITAŁ - czytelników narodowców i katolików.

  Za karę dostaliście krzykaczy, którzy przypływają i zaraz odpływają, bo nie mają w sobie RDZENIA, tego co stałe. Albo się to zmieni, albo będzie już tylko gorzej. Trzeba szukać w sieci mądrości i mądrość promować, a zaczną tu przychodzić mądrzy ludzie. Nie ma mądrości poza Słowem Bożym i tym, co z Niego wynika.

  Weźcie to sobie, proszę do serca.
  APEL – do sympatyków i społeczności Nowego Ekranu!
 • @Ryszard Opara 09:48:01 - Szanowny Panie, cytuję:
  //Ale czy "Świat nie powstał z chaosu". //

  Niezupełnie. Świat nie powstał z chaosu, tylko stworzył go Bóg. Czytamy u Jana: "Na początku było Słowo".

  A w ST:
  "1 Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.
  2 Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.

  3 Wtedy Bóg rzekł: "Niechaj się stanie światłość!" I stała się światłość. "

  A więc, ażeby chaos przemienić w porządek, potrzebny jest Stwórca, który nad nieporządkiem potrafi zapanować. Z nieporządku samoistnie porządek się nie wyłoni. Potrzeba uporządkowanych działań Kreatora. Stwórca bierze także odpowiedzialność za swoje dzieło.

  Jeśli stwórca nie ma w sobie porządku, to jego dzieło też nie będzie miało w sobie porządku. Porządkiem jaki jest niezbędny Polsce jest katolicka nauka społeczna - wypracowana przez 2000 lat. Jeśli jakiś twór -np NE- ma porządkować Polskę, to sam w sobie musi mieć porządek zgodny z katolicką nauką społeczną. Ażeby NE miał w sobie taki porządek, ktoś musi o niego zadbać - kto ma to zrobić?

  Dlaczego pozwala się, żeby panował tu chaos?

  Należy porzucić paradygmat źle rozumianej "wolności" w imię Wyższego Porządku, w którym wolność polega na możliwości realizacji Planu Bożego.

  Najsilniejsi w tym kraju - prawdziwi narodowcy - to KATOLICY. Jeśli pozwolicie uporządkować NE zgodnie z naszym Narodowym Duchem, Duchem Katolickim, znajdzie się wielu chętnych, by tu pisać za darmo wspaniałe i mądre teksty. Ale należy znaleźć i wynająć admina (albo dwóch), który jest mądry i w odpowiedni sposób dobiera teksty.

  Na razie promujecie często teksty bezwartościowe, a nie dostrzegacie PEREŁEK. Jest trochę lepiej niż było z 3 miesiące temu, ale to za mało.
  Na czołówkę powinno trafiać to co głębokie i prawdziwe, a taka jest filozofia i nauka Kościoła oraz jego najprzedniejszych członków. Jeśli tego nie zrobicie to NE upadnie, bo "wewnętrznie skłócone królestwo" nie może się ostać.

  Musi być JEDEN PARADYGMAT, najlepszy z możliwych - EWANGELIA.

  Ukłony!
  Grzegorz Ilnicki
  APEL – do sympatyków i społeczności Nowego Ekranu!
 • @Zdzich 23:35:48
  Gdzie i kiedy to było? Możesz znaleźć?
  RYSZARD OPARA: CHCĘ BYĆ PREZYDENTEM !
 • @circonstance 17:19:46
  Lubię konkrety.
  RYSZARD OPARA: CHCĘ BYĆ PREZYDENTEM !
 • GWOLI KOMENTARZA:
  http://www.youtube.com/watch?v=XU8LIwRUQJM

  Bronisz polityki Izraela, pomimo świadomości powyższych faktów? Posłuchaj Davida Duke'a - nie jesteś w stanie zanegować tam żadnej informacji.

  Świat - przede wszystkim syjoniści - toczą walkę z chrześcijaństwem. A Ty zdajesz się ten fakt negować.

  Zestawiłeś dla wygody dwa zdarzenia, tak jakby wypadków z wysiedleniami chrześcijan z Syrii i morderstw nie były tysiące. To jest nieuczciwe podejście do sprawy.

  Spróbuj zanegować to, co powiedział Duke, jak jesteś taki sprytny.
  Chrześcijanie w Syrii, krzyże na Białorusi
 • @Asadow 14:31:31
  hehehe! :D

  Cóż, przywary, przywary... któż z nas jest bez grzechu?...
  Już wiadomo, czemu Matka Boska i Jezus upuścili korony.