Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jantar22

 • @imran 17:01:21
  Krótko mówiąc: tłumaczysz i usprawiedliwiasz draństwo!!
  A ja ci krótko odpowiadam: to, co jest teraz - w prostej linii doprowadzi do całkowitego krachu, do niepokojów społecznych, do dramatu, a ty widocznie zgadzasz się na podział na panów i niewolników. Ja nie.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 23:09:24
  Cyt.:"
  @antares 19:20:00
  "Sralis mazgalis reverencis dupcis!"

  Widze, że okropnie dużo masz do powiedzenia w tym temacie. Żebyś chłopie chociaz zabłysnął prawdziwa łaciną, albo furmańską chociaż, a tu nie wiadomo co. Oby poszczekać. Małe pieski zawsze najgłosniej ujadają.

  A fructibus eorum cognoscetis eos
  Ludzie – czyście poszaleli?
  katerina404 15.04.2012 04:45:18" Kon.cyt

  "antaresie" - Andrzeju T. powtarzasz się.
  Z pozycji niespełnionego domatora
 • @Metzgerwein 16:06:12
  Mylisz się - nie nienawidzę kapitalistów, ale wyzysku i niesprawiedliwości społecznej!!! Znam ich dobrze - jedna hiena zatrudnia całkowicie na czarno kobietę od lat - oszukuje i ją, i państwo, druga hiena zatrudniła w swoim sklepiku koleżanki ze wsi, a przez to kopnęła w tyłek osoby wcześniej u niej zatrudnione, ostatnio kupiłem u niej całkowicie zgnite ziemniaki. Pierwsza wyjechała na wczasy do Turcji, a w tym czasie "posadziła" w niej swoją córeczkę której się nie chciało wyjeżdżać ze "starymi". W drugim sklepiku właściciel również był na wczasach, jego tatuś siedzi na zapleczu, pierdzi w stołek, i podpatruje przez zainstalowane w każdym rogu kamerki swoje pracownice. Wkrótce otwiera kolejny sklepik na innym osiedlu i zapełnia go swoimi znajomymi. "Pracownicy go okradną" - typowy tekst pracodawcy!! A może to pracodawca okradnie pracowników?!!
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 22:52:42
  antares: mam tu coś specjalnie dla ciebie - coś o Wietnamie, z którego zapewne też drwisz... Przeczytaj sobie dokładnie i przylep na czole:

  BEZ FORMY

  Silny, odważny, jak byk ze stali:
  jednym kopniakiem rywala zwalił!
  Biedny socjalizm.

  Niesamowicie cudowną akcją,
  co było wówczas wielką atrakcją!

  *

  Dzisiaj po ringu już tak nie hasa,
  a nawet widać, że ciut przygasa...
  Dawna bojowość z niego wywiała,
  a i odwaga gdzieś uleciała...

  Odwołał walkę z bokserem z Kuby,
  zaś do Wietnamu wysłał list długi:

  "Że złapał kryzys, że nie trenuje,
  że źle się czuje i wymiotuje.

  Że ma gorączkę, że w łóżku leży,
  że mu na zdrowiu teraz zależy.

  Że wciąż go czyści, do WC goni,
  i w prawym uchu ciągle mu dzwoni.

  Że strasznie ciężko mu się oddycha,
  a na dodatek jeszcze utyka.

  Że mu z wszystkiego rozrywa mózg,
  i się obawia, czy to nie guz!?

  Że w takiej formie nie miałby szans -
  po pierwszym ciosie pewnie by padł!

  Że stoczyć walkę lekarz zabrania,
  i przeciwnika bardzo przeprasza.

  Że przez dzień cały je tylko ryż."

  Nie wiem jak przyjmą w Hanoi list...


  J.Jantarski
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 22:52:42
  W wielu dziedzinach daleko nam nawet do Korei płn., do Wietnamu! Nie potrzeba Korei, aby zobaczyć ludzi głodnych, w totalnej biedzie, wyrzuconych na margines - wystarczy odwiedzić Polskę. Pobyt w Korei przydałby się bardzo tobie - nauczyliby cię tam szacunku dla ludzi.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 14:34:48
  Zaskoczę cię totalnie: 2000 złotych netto, to pensja bardzo często wręcz nieosiągalna dla co najmniej połowy ogółem zatrudnionych! To kwota w sumie mała, ale wielu z pocałowaniem ręki pracowałoby za tą kwotę!!! Kasjerki, magazynierzy operujący wózkami widłowymi, dziesiątki tysięcy osób produkcyjnych, portierzy, pielęgniarki, często nauczyciele, i długo by jeszcze wymieniać, nie mówiąc już o emerytach - nie mają bardzo często nawet 1500 złotych!! A co z milionami bezrobotnych w tym kraju?!! Jakie oni mają dochody?!!
  I mam prościutkie pytanie: skoro pracodawca ma tak ciężko, jest tak strasznie biedny i obciążony, to w jaki sposób wcześniej doszedł on do tego 1 000 000 złotych, który zainwestował?!!
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 09:16:32
  Cieszy mnie, że przynajmniej ty jeszcze mnie nie obrażasz. Taki np. biedny antares jeszcze nie wie, że jestem bardzo odporny, i że nie jest w stanie mnie złamać ani swoim mi ubliżaniem, obrażaniem, wyzywaniem, ani niczym innym, choćby się wciekł! Myślał, że będzie mnie niszczył, a otrzymał kilkakrotnie solidną kontrę, której się nie spodziewał, której nie może przetrawić. Przyzwyczai się (jeśli oczywiście będzie mi się chciało na ten blog zaglądać) To ja mogę napisać, że trafiłem na beton, na tępy umysł, który nie rozumie najprostszej rzeczy pod słońcem: że aby coś, czy to jakiś przedmiot, czy to jakąś usługę, sprzedać - ktoś z drugiej strony musi ją kupić, wydać pieniądze, zapłacić!!! Jeżeli więc ludzie - a jest to połowa narodu co najmniej - mają bardzo niskie pensje, pozwalające jedynie ledwo na przetrwanie, na zakup jedynie podstawowych rzeczy: to po pewnym czasie następuje załamanie gospodarki, zastój, kryzys, czy jak to by nie nazwać. Towary leżą na półkach, a naród je ogląda! Chętnie by je zakupił, ale sprowadzony został do roli niewolnika, a niewolnikowi wiele przecież nie trzeba!! Pracodawcy nie pojmują, że swoim sknerostwem i pazernością doprowadzają gospodarkę stopniowo do ruiny!! Dlaczego firma, mająca dajmy na to duże dochody, duży zysk - prawie nigdy nie dzieli się nim z załogami, z pracownikami, oczywiście, że nie "po równo", ale choćby w niewielkim bodaj stopniu?! Dlaczego obławia się nim jedynie zarząd, dyrekcja, co niektórzy kierownicy, itd., a reszta dostaje co najwyżej jak pies resztki ze stołu, a najczęściej wielki "g"!!! Ten zysk wziął się z powietrza, czy też wpływ na niego miała również załoga, od sprzątaczki poczynając!!! Wszystko to co piszę, i z czego się śmiejecie - być może wkrótce na własnej skórze odczujecie, gdyż nie będzie ludzi stać na zakup dosłownie niczego, a przez to wasze zyski będą bliskie zeru!! I co wam pozostanie: jedynie zwinięcie żagli!! Nie rozumiecie najprostszych rzeczy!!
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @Jantar22 20:48:44
  Przepraszam: piszę zawsze od ręki, dlatego wkrada się w moich tekstach sporo błędów i trochę chaosu. Oczywiście "płaca kasjerek", a nie "praca".
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 14:42:47
  Tu chodzi o tendencję, aby coś "dziubnąć" tym nieprzyzwoicie bogatym, którzy nawet tego prawie nie odczuliby, by następnie to coś proporcjonalnie, w/g może jakiegoś przelicznika "dołożyć" tym, którzy mają wręcz skandalicznie zaniżone pensje, zupełnie nieadekwatne do wykonywanej pracy - aby wszystkie te grupy zawodowe powymieniać z imienia, zajęłoby to bardzo wiele miejsca, bo lista jest ta jest obrzydzająco długa. I nie byłaby to jakaś kradzież jednym, a obdarowywanie innych, ale kierunek w stronę przywracania normalności. Gdzie to jest napisane, że praca na przykład kasjerek w hipermarketach ma być taka niska?!! Który kretyn ustala tak niskie dla nich wynagrodzenie?!! Osobnik z psyhiatryka?! Przecież to wyzysk w biały dzień!! Przecież to jedna z najcięższych prac! Dlaczego np. prezesi, właściciele różnej maści firm, ogólnie, cała masa świetnie zarabiających, o parlamentarzystach nawet nie wspominając - dla siebie ustala istne krocie, a innym płaci tyle, że wystarcza im z ledwością na jedzenie!! Kasjerki, to tylko przykład, jeden z dziesiątków!! Czy te porąbane stawki zapisane są w jakiejś złotej księdze, czy też człowiek rozumny je ustala! Przez takich durni, którzy patrzą tylko własnego tyłka, którym już brakuje kieszeni, aby upchać kolejne pieniądze - kompletnie gdzieś mają Polskę, jej obywateli, całą gospodarkę!! To przez tych durni rozszerza się kryzys, bo przez nich, ich śmierdzący egoizm, większość kupuje jedynie chleb i ziemniaki, a gdyby mieli choć nieco wyższe pensje, to zamiast np. miotełkę, kupiliby sobie odkurzacz, zamiast hulajnogi - rower, zamiast chodzić piechotą - chociażby bilet autobusowy.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 10:50:53
  Sposobów na przywrócenie normalności, czyli skończenie z wyzyskiem - z którym, że istnieje, to się cieszę, że się zgadzasz - jest kilka. Najprostszym i najsprawiedliwszym jest zmniejszenie o kilka tysięcy (nie zrównanie) pensji najwyższych, a podniesienie w ten sposób o kilkaset, lub chociażby o kilkadziesiąt złotych pensji najniższych, które po tej podwyżce i tak będą nieproporcjonalnie za niskie w stosunku do wykonywanej pracy, a te najwyższe po tej obniżce: i tak nieproporcjonalnie za wysokie - ale lepszy rydz, niż nic. Wystarczy najprostszy kalkulator kupiony za 5 złotych w kiosku, aby to obliczyć. Nie potrzeba do tego żadnych twoich pouczeń. I tak kominy płacowe będą nadal aż się prosić o zburzenie, ale sytuacja najuboższych (a to połowa narodu) momentalnie się poprawi, a przez to cała gospodarka.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 08:02:08
  Dalej nic nie rozumiesz.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 22:04:16
  Alęś ty głupi! Ale co tu się dziwić, jeśli ktoś ma zaledwie dwie komórki w głowie! Idź sobie polatać po wietrze, bo akurat wieje, bo widać, że te dwie komórki mocno ci się przegrzały! Palancie! Tą staruszkę, to chętnie byś sam chamie jeszcze dziś uśmiercił, bo słaba i niedołężna, a ty jesteś zdrowy byk, nieprawdaż?!
  Z pozycji niespełnionego domatora
 • @antares 21:59:39
  ABW... Aleś ty głupi. Wychodzi z ciebie cała tępota, całe bezmózgowie, całe twoje ograniczenie umysłowe, które starasz się zatrzeć swoją wyniosłością, swoim tupetem, a głównie chamstwem prostaka. Zapamiętaj sobie, że nie dorównujesz nawet ludziom spod mostu, a wiesz dlaczego - bo nimi gardzisz, bo gardzisz czyjąś biedą, bo jesteś też zwykłym zwolennikiem siły i silniejszego. A to prostactwo. To dno!! Siła! Panowanie! Stawianie warunków innym! Wywyższanie się ponad nich! Tupet i zarozumiałość! A z drugiej strony ukrywanie się pod nickiem "antares" i opluwanie innych - to cały ty! Jeżeli stosujesz w swoim życiu siłę - to pamiętaj, że na 100% znajdzie się ktoś "silniejszy" od ciebie i pokaże ci, gdzie twoje miejsce. Co ty prostaku potrafisz, jak tylko obrazić mojego ojca, o którym nic nie wiesz, i nawet na oczy go nie widziałeś?!! A może chcesz usłyszeć o swoim, może ja tu coś na jego temat napiszę - ale nie bój się: musiałbym zejść do twojego poziomu, a jest on na poziomie szamba!
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 00:41:45
  Cieniutkim głosem, niemal jak myszka, odezwałaś się tu "gwiazdo kapitalizmu... Oj, cieniutko. Ty, taki burżuj?! Atakuj chłopcze
  To już staje się nudne
 • @imran 19:29:58
  Czy ty nie rozumiesz, że tu nie chodzi o to, aby danej jednostce było dobrze, czy lepiej, ale o ogół społeczeństwa! Tu nie chodzi o jednostki, tu chodzi o szersze spojrzenie! Życie nie polega na tym, aby do swojego wora ładować ile się da, ale o to, by nie krzywdzono bliźnich, również w pracy, aby otrzymywali godziwą zapłatę za swoją pracę, o godziwe warunki pracy. Godzinami można to wszystko wymieniać. System jest chory! I tu nic nie pomoże, że jeden z nas obrośnie tłuszczem, że łokciami wywalczy to, co mu się należy. Trzeba pomóc tym, co tych łokci nie mają, których bezwzględnie wykorzystują pracodawcy, nie warci przez to kopa w tyłek! Tu potrzeba całkowitej zmiany systemu, całkowitej odmiany, bo to wszystko, co tu próbujesz doradzić, to tylko "kosmetyka". Jest totalna niesprawiedliwość społeczna, totalna dzicz, prawo silniejszego, dżungla, a to nie prowadzi do niczego dobrego. Eliminacja jednych, wynoszenie drugich, rodzinne kliki, pracownicze, partyjne, kombinacje, powoływanie kilku firm, potem łączenie je w jedną, kombinacje z etatami, łamanie kodeksu pracy, tysiące rzeczy! A ty tylko o własnym nosie...
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 17:48:12
  No dalej!! - czekam, kiedy obrazisz tu moją matkę, jak wcześniej mojego ojca, gnido...
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 18:00:48
  Widać, że masz już cmentarne wspomnienia, gdy nawalonego odwozili cię do domu, ale spasiona kłoda była tak ciężka, że walnęli ją w miejsce, które do dziś pamiętasz.Tak to już jest, gdy chleje się wódę ponad miarę, a potem nie można ustać na nogach i trafić do domu. Biedny pijaczku - bredzisz, śnisz sen pijaka.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @antares 18:00:48
  Wypłukałem szlaufem to, coś tu nawyrzygał - ale ktoś stoi z mydłem za drzwiami, i grzeczność tak wielkiego jak ty burżuja nakazywałaby abyś, go przyjął. A to, że jesteś narąbany i bredzisz wcale mu nie przeszkadza. Jeszcze raz pyta o pracę...Pośpiesz się, bo ma już inne oferty.
  Spełnia wszystkie twoje kryteria...

  PO PRACĘ

  "Pracodawcy pragnę służyć,
  zrezygnować z premii, z mydła,
  jak najbardziej się przysłużyć,
  by mu gęba ma nie zbrzydła!

  Obiecuję być sumiennym,
  ni minuty się nie spóźnić,
  cały dzień żyć tylko jednym:
  aby w pracy się wyróżnić!

  Będę bacznie obserwował
  wszystkich swych współpracowników,
  i o wszystkim raportował
  w mym specjalnym doń dzienniku!

  Zmniejszę koszty pracodawcy:
  co dzień przyjdę z wiadrem wody.
  10 litrów mi wystarczy.
  Oszczędności dam dowody!

  Już po pracy, i za darmo:
  mogę czyścić toaletę -
  wtedy zwolnić będzie łatwo
  zatrudnioną w niej kobietę.

  Podczas przerwy, przed załogą:
  będę szefa chwalił w pieśniach -
  pod stołówką zakładową,
  i z gitarą, już od września.

  Praca moją jest radością!:
  wokół firmy skoszę trawę!
  Z jak największą przyjemnością,
  z domu też przyniosę grabie!

  Zrobię wszystko tu dla szefa,
  oddam w pracy całe zdrowie!,
  a gdy byłoby potrzeba:
  o przekrętach nic nie powiem...


  Comiesięcznie, bez pretensji,
  oddam jeden procent pensji!

  Będę kochał ciężką pracę,
  za najniższą nawet płacę!

  Zrezygnuję z córki, z syna,
  by pracować po godzinach!

  Czas, wydajność w pracy ważna:
  w niej nie będę się załatwiać!

  Ze mną wszystko będzie cacy!
  Proszę przyjąć mnie do pracy."


  J.Jantarski
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 13:18:38
  Odpowiedział, że to bez różnicy: czy ten, czy tamten. Że i tak pracodawcy umawiają się pomiędzy sobą na jednakowe stawki i warunki, że wszędzie podobne dziadostwo! I kazał ci przekazać, że nie wszyscy mogą przejść "na swoje", pozakładać sobie firmy, bo jeszcze musi ktoś w nich pracować...
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?
 • @imran 10:06:57
  Zapytałem, czy się zgadza? Odpowiedział, że tak. Chętnie się u ciebie zatrudni. Poprzedni pracodawca wykorzystywał go niemiłosiernie: oszukiwał go, dręczył, zastraszał, nasyłał kliki pracownicze, itd. Tylko uprzedza, że nie pije. To gdzie i kiedy ma się zgłosić? Czeka jeszcze na odpowiedź antaresa, ale chyba już zdecydował.
  Tuaregowie wywalczyli niepodległość?