Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Soplica

 • A moźe tak ....
  A moźe tak ... 7 i pół miliona razy do "braci odłączonych" lub do wierzących prorokowi jakieś "korekty"? Daj Pan spokój juź katolikom. Toć juź wszyscy wiedzą źe žródło prawdy i wiedzy jest tu u Pana 57KerenOr a nie w katolicyžmie :))))
  DO GŁUCHYCH I ŚLEPCÓW NA TEMAT MĘDRCÓW ZE WSCHODU!
 • Podziękowanie.
  Też jest mi bardzo miło i dziękuje za wszelakie dobro z Pana strony.
  DZISIAJ 25 GRUDNIA A WY DŁUGO SPALIŚCIE!
 • @57KerenOr 22:15:45
  A ja niezmiennie ściskam serdecznie i życzę co najlepszego :)
  Kłamliwe Boże Narodzenie!
 • :))
  Też Was kochamy i życzymy co najlepszego.
  NIEDŁUGO WASZA WIGILIA!
 • Komentować?
  ...jedna baba drugiej babie raz coś rzekła na zabawie że jej bliski z dziadka strony ma podobno już dwie żony ... Co tu komentować? Zasadził się autor na temat ale nie ma bladego pojęcia o temacie.
  Niesłychane! Katolicy chcą obalić abp Głódzia!
 • Małe ćwiczenie.
  Aby móc nieco bardziej elastycznie myśleć trzeba małego ćwiczenia umysłu: a więc proszę zadać sobie pytanie komu nadepnął p. Banaś na odcisk? Ile zdziałał w NIK-u a potem jak u Roberta Ludluma akcja będzie zmieniać się dynamicznie :) Nikt nie może mieć pewności w stosunku do drugiego o jego krystaliczności ale mechanizm wypisz wymaluj jak u wspomnianego p.Szeremietiewa. Po latach może się okazać że ten hotelik to był ale nie na godziny a na życzenie i że w ogóle to on nie istniał tylko ktoś tak powiedział ... No ale jak ktoś wdepnął w takie twórcze towarzystwo musi sobie jakoś radzić. Ja tam sadzę pomidory i mam święty spokój :)
  Co wie Braun o Banasiu?
 • Granda?
  żadna granda :) granda byłaby gdyby Kuria się zgodziła :) a że współpracuje od lat z przeciwnikami Polski to już wiadomo od dawna. Cieszyć się trzeba że tak dobra pozycja książkowa trafia na rynek ogólny i nie ma - jak do tej pory, żadnych sygnałów bojkotu czy wręcz ZAKAZU sprzedaży.
  PILNE!
 • Do Autora.
  Czy kard. Nycz to Kościół? Katolicki znaczy powszechny a więc serdecznie zapraszam do środka bo z zewnątrz widać tylko elewacje pomazaną przez wrogów a we wnętrzu pozna Pan prawdziwą katolickość :) Może wtedy nie będzie Pan pisał takich bzdur.
  Kościół narodowcom na Święto Niepodległości
 • @zbig71 16:51:37
  "kurdupel" to niby piszesz Waść o swoim rozumku?
  Hanna Skarżanka
 • Fala
  I rozlała się fala "miłości" PO komentarzach :) Jak miło poczytać "mądrości" myślących "inaczej".
  Hanna Skarżanka
 • Jaki tytuł taki artykuł.
  Niestety świat duchowy daleki jest od rozumienia świata cielesnego. Kiedyś dwoma rękami podpisałbym się pod przemyśleniami p.Wrzodaka. Dziś, mogę co najwyżej napisać swoją myśl i tyle. Argumenty powyżej są zbieżne z "argumentami" pewnego "tradycjonalistycznego" portalu o modlitwie we Włocławku. W 1920 roku Warszawa nie modliła się aby Piłsudski obronił Polskę przed bolszewikami ale prosili o ingerencję Boga przed zarazą komunizmu. We Włocławku myślą przewodnią był krzyż, ten co niesiemy codziennie, czasami buntując się że go mamy. Symbol krzyża dla niektórych jest zbyt bogaty aby go pojąć. Tak i pokuta przez słuchaczy RM tak się ma do PIS-u jak modlitwa Warszawy przez Piłsudskiego czy modlitwa we Włocławku pod krzyżem myląc go z krucyfiksem. Rolą wiernego jest modlitwa a Pan Bóg wie lepiej czy odpowiedzieć na wołanie glorią Piłsudskiego czy PIS-u. Osobiście wolałbym inną alternatywę bo historia już pokazała rolę Naczelnego w Cudzie nad Wisłą i myślę że Pan Bóg ma inną alternatywę niż PiS.
  Słuchacze RM poszczą w intencji PIS
 • Błąd pogania błędem.
  "Tak ateiści jak i chrześcijanie/chrystusowi ZGODNIE twierdzą, że Bóg bezlitośnie zabija swych wrogów." - dwa błędy logiczne.
  a) ateiści jak sama definicja mówi negują istnienie wyższej siły czyli Boga a więc jak mogą twierdzić że coś w co nie wierzą zabija coś co jest dla nich realne? - bo wrogów to oni mają :)
  b) Jacy to chrześcijanie niechrystusowi? A jacy chrystusowi? Nie ma chrześcijan negujących Jezusa Chrystusa.
  c) Bóg nie zabija. Bóg daje życie. Bóg jest Bogiem żywych. Żadem człowiek nie zostanie zabity przez Boga bo to ... niemożliwe. Bóg może pozbawić kogoś życia tu na ziemi ale nigdy już nie zabije stworzenia które stworzył! Tak jak nie zabił aniołów upadłych tak i inne stworzenia mogą być pewne WIECZNEGO życia.

  Jest tyle pożytecznych tematów, ciekawych i na pewno w zasięgu ogarnięcia intelektualnego. Po co pisać bzdury???
  CO RÓŻNI ATEISTÓW OD CHRZEŚCIJAN?
 • @57KerenOr 11:49:01
  Każdy wymaga od siebie tyle ile uważa.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • @57KerenOr 20:01:14
  Proponuję wyłączyć Caps Lock'a. Źle się czyta tekst pisany dużymi literami. Kojarzy się bardziej z krzykiem niż z treścią pisaną. :)
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • @57KerenOr 13:28:25
  "Zatem na jakiej bazie w ogóle wyrośli Polacy, skoro oddają cześć bałwanom i obrazom, modlą się o wstawiennictwo do Marii lub są ateistami?" - aby to zrozumieć trzeba odrzucić fałszywą miłość do bliźniego. Ale na to się nie zanosi bo : "Biblia raczej nazwałaby to cywilizacją pogańską o zabarwieniu negatywnym, wręcz grzesznym! No chyba, że ktoś chce być częścią takiej cywilizacji... Ja nie chcę!"
  Denominacje protestanckie nigdy nie wzniosą się wyżej niż ... własne "ja". Nigdy nie pojma tego co jest sednem.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • Jedyny sensowny komentarz to...
  Jedyny sensowny komentarz to słowa o.Pelanowskiego. "Polsce potrzebny jest egzorcyzm". Dlaczego o krowach wypowiadają się hydraulicy, o samochodach literaci a o drobnoustrojach filozofowie? Dlaczego jeżeli człowiek nie ma elementarnej wiedzy porywa się na analizę czegoś co go przerasta i stawia w oczach innych jako .... no właśnie: jak kogo? Nie jestem socjologiem więc niech oni to "rozbiorą" :)))
  Krzyż Polakom nie służy
 • Dobre rady.
  Z ciekawością czyta się treści które są pisane dla wiedzy innych a nie dla swojej pychy i bufonady. Dzięki za dobry tekst.
  Góry - piękne i niebezpieczne
 • @57KerenOr 14:13:25
  Nie pajacuj Pan. To witryna dla dorosłych, przynajmniej średnio rozgarniętych.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...
 • @57KerenOr 17:48:19
  Niewiedza jest błogością życia. Lecz gdy już mamy wiedzę zaciągamy konkrety na swe sumienie. Jan, Janusz, January czy Bożena lub Bożenna - jedno i to samo ... Czołem! Ale fakty są niezmienne, pozostaje tylko nasza ignorancja i pycha.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...
 • Refleksja ....
  Jak można poważnie traktować wypowiedzi i przemyślenia drugiego człowieka gdy On w kwintesencji popełnia kardynalny błąd? Możemy się spierać na różne tematy, możemy się przekonywać lub udowadniać. Czasami może i złapiemy się za czupryny :))) ale tylko wtedy gdy je mamy ... Natomiast "gdy ja o zupie a On o d...e", wtedy dyskusja nie ma sensu. Matka Jezusa Chrystusa ma na imię Maryja drogi Panie. Maryja a nie Maria. Gdy w takich sprawach jest Pan nie douczony cóż mądrego może Pan dalej nam napisać? Jakąż mądrość może nam Pan przekazać? Ot pisanina co mi ślina na język przyniesie. Tyle i tylko tyle.
  WNIEBOWZIĘCIE MARII – SZATAŃSKI DUCH IM PODPOWIEDZIAŁ...