Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Soplica

 • Prorok jak zeszły rok ...
  Mądrali co to usiądą , pomyślą i wymyślą, mamy w naszym kraju - i poza nim też :) , na pęczki. Kościół katolicki takich kiedyś nazywał heretykami, dziś to bracia odłączeni lub poszukujący. Ja ich nazywam wierzący inaczej. Piszą mądre teksty, inteligentnie manipulują wyrwanymi kontekstami i żonglują treściami na dowolny swój własny pomysł. Tworzą swoistą rzeczywistość jedynie w ich głowach mających ciąg rozumowy. Walczą z Matką Kościołem z zajadłością godną janczarów pod Warną. Opluwają świętości dla nas katolików najważniejsze, szydzą z prawd wiary, wyśmiewają świętości i drwią z prostej i dobrotliwej ufności Bogu. W ich mniemaniu tylko wnikliwa analiza Pisma Świętego daje mądrość w wierze. Nie potrafią nawiązać osobowej relacji z Tym który jest Pełnią i Prawdą. Innych poniżą, sami nie dostąpią - kto to taki z historii się nasuwa? Byli tacy, godzinami wysiadywali w pierwszych miejscach synagog, przyjmowali pochlebstwa a w relacjach z tym najważniejszym nie potrafili nawiązać nici porozumienia. Na koniec Go ukrzyżowali i .... dalej są w czarnej d....ie.
  Pozdrowienia dla 57KerenOr - cokolwiek ten nick znaczy.
  "GRZECH [bluźnierstwo] (...)"
 • Smutne.
  Nic się nie polepszyło. Obserwuję nawet pogłębienie problemów. I jeszcze ta "pandemia" - może to ona jest przyczyną?
  15 SIERPNIA, POGAŃSKI I BAŁWOCHWALCZY DZIEŃ!
 • Co się dziwić...
  Nie ma co się dziwić różnym dziwakom biegającym z tęczową szmatą i zmieniającym płeć co wieczór. Tu jest lepsza "zabawa" czytając krok po kroku poszczególne posty. Ignoranctwo czyli powierzchowna znajomość a nachalne wydawanie wyroków, sieje spustoszenie wszem i wobec. Pepesza to pikuś przy "wynurzeniach" znawców tematu kultury i religioznawstwa katolicyzmu. Dziwaków ( świętujących swoje święta rodzynek, puszek i różnych dziwadełek ) na pęczki tu Panie znajdzie. :)))) A zajmijcie się swoimi świętami! Co dzień ONZ wyznaczył wam postępowcom jakieś święto. W dniu 15.08. np. macie święto kota, idźcie na drzewo ich szukać a ja pójdę do kościoła za was się pomodlić. Każdy będzie zadowolony. A tematy was nie obejmujące zostawcie ludziom którzy wiedzą co napisać i co powiedzieć.
  Pogańska niedziela to nie Dzień Pański, o którym mówi Biblia
 • @Yarpen Zirgin 18:50:16
  W owych czasach bywało nawet na leżąco i biskupi otoczeni byli gromadką dzieci a Ciało Pańskie to "chleby" a nie "opłatki" a i trudno powiedzieć czy klęczano czy stano .... Ale czy mamy wracać do tamtych czasów gdzie nie wszyscy rozumieli co i jak? Czy powinniśmy wrócić do kuchni węglowych bo stare to dobre? Świadomość i działanie Ducha Świętego dało człowiekowi głębsze rozumienie najważniejszych rzeczy, czy teraz w imię "tradycji" powinniśmy wrócić do tego jak było 2 tyś lat temu? Kiedyś chrzczono się tuż przed śmiercią, czy powrócimy do tego zwyczaju?
  Komunia Św. na rękę
 • Phi...
  Temu Panu już dziękujemy. Powodzenia w innych dziedzinach życia.
  DO SZEFA PORTALU PANA RYSZARDA OPARY – LIST OTWARTY!
 • Trochę szkoda a może i nie szkoda?
  Byłem wielokrotnie banowany przez tego jegomościa. Człek zdawać się był nieco nawiedzony. Czy szkodliwy? Trochę tak , bo tematy które były Jego "pasją" nie są trywialne ale egzystencjonalne. A spojrzenie Jego było zezowate i pokiereszowane. Ot i skończyła się Jego przygoda, mnie nie jest szkoda.
  Czy za odmienne stanowisko w tezie można kogoś zbanować? Ten Pan był wytrwałym zwolennikiem tego sposobu zamykania innym ust.
  Pożegnanie dla 57KerenOr
 • Drogi autorze.
  Jest tyle ciekawych tematów na świecie a Pan w koło Macieju o czymś nie mając bladego pojęcia. Jak ten żyd z sękiem ...
  KATOLICY WIERZCIE NAM (KRK)!
 • @Nicpon1963 13:53:33
  Może święconka to tyż ciągłość nauczania? Palemki też mieszczą się w ciągłości nauczania. Czarna sutanna księdza też jest ciągłością nauczania. Litości ...
  KATOLICY WIERZCIE NAM (KRK)!
 • @Nicpon1963 13:53:33
  A co ma ciągłość nauczania do celibatu? Celibat to nauczanie czy stan? Czy celibat ma się zmieścić w ramach nieomylności czy ustaleń? Proszę sobie odpowiedzieć lub wygooglać i nie zadawać bzdurnych pytań.
  KATOLICY WIERZCIE NAM (KRK)!
 • Podziękowania
  Miło przeczytać normalne treści pozbawione etosu lecz płynące prosto z serca :) Alleluja, Pan Jezus żyje! Prawdziwie.
  Pozdrawiam
  Chrystus zmartwychwstał!!! Alleluja!!!
 • @57KerenOr 21:09:54
  Ja chwalę Pana za cud odkupienia ludzkości a Ty za co chwalisz Pana? Używam polskiego zwrotu Alleluja oczywiście wiedząc że ten zwrot ma swą treść i znaczenie. W okresie Wielkiejnocy używamy tego zwrotu baaardzo wiele razy - z przemyślenia , nie z tradycji czy przypadku. Z faktu otrzymania daru wieczne życia. Dziś sprzeczamy się na słowa, jutro ( po śmierci) , nie będzie między nami różnic, będzie tylko Bóg. Obyśmy mogli Go chwalić razem. :) Wesołego Alleluja!!!
  WIELKANOCNE ZWYCIĘSTWO SZATANA!
 • Soplica
  Mówiłem tyle razy: przerwa w terapii skutkuje takimi oto "dywagacjami". Ale tak w bokotemacie: wesołego Alleluja!
  WIELKANOCNE ZWYCIĘSTWO SZATANA!
 • @JAM.M 11:40:28
  Polecam w każdy czwartek odprawić godzinę świętą. Większy pożytek będzie. Myślących mamy na pęczki, wierzących ze świecą szukać..
  Medjugorie – wywiad z Marią Pavlović z 25.03.2020:
 • @JAM.M 17:25:50
  Co mam do zarzucenia? Sianie głupoty, nieposłuszeństwa, bałwochwalstwa i parę innych odszczepieństw.
  Na dzień dzisiejszy Kościół Katolicki jest jedynym i prawdziwym źródłem wiedzy co jest Prawdziwe a co Nie. Tak więc żadnych "objawień" w Medjugorie K.K. nie ogłosił i stawanie w nieposłuszeństwie wobec K.K. dla katolika ma się rozumieć, jest wykroczeniem. Jak jesteś katolik to folguj mój panie bo zaciągniesz na siebie winę nieposłuszeństwa. Jakeś innowierca to bywaj zdrów i gadaj sobie swoje głupoty do woli.
  Medjugorie – wywiad z Marią Pavlović z 25.03.2020:
 • Refleksja ...
  I tak powstaje plotka. Objawienia na Podbrdo? Jakie objawienia? Nawiedzonych "widzących" a może dziennikarzy którzy napędzają "interes"? Aaa, "Matki Bożej" - tylko której? Tych "widzących" , czy Matki Pana Jezusa? Bo na dzień dzisiejszy żadnych objawień Kościół Katolicki na Podbrdo nie ogłosił. Żadnego sanktuarium w Medjugorie nie ustanowił i do żadnych widzących nie namawia aby ich słuchać. Wręcz przeciwnie.
  A tu, proszę - sekciarstwo kwitnie :))))
  Medjugorie – wywiad z Marią Pavlović z 25.03.2020:
 • Proste.
  Tylko diabeł walczy z krzyżem bo zna jego przesłanie. Agnostycy, ateiści i inni wybrańcy losu mają krzyż za głupstwo i jest im on obojętny. Proste? Proste.
  Wojna prawna o rozbiór Polski w rękach Dudy! PROPOZYCJA!
 • A moźe tak ....
  A moźe tak ... 7 i pół miliona razy do "braci odłączonych" lub do wierzących prorokowi jakieś "korekty"? Daj Pan spokój juź katolikom. Toć juź wszyscy wiedzą źe žródło prawdy i wiedzy jest tu u Pana 57KerenOr a nie w katolicyžmie :))))
  DO GŁUCHYCH I ŚLEPCÓW NA TEMAT MĘDRCÓW ZE WSCHODU!
 • Podziękowanie.
  Też jest mi bardzo miło i dziękuje za wszelakie dobro z Pana strony.
  DZISIAJ 25 GRUDNIA A WY DŁUGO SPALIŚCIE!
 • @57KerenOr 22:15:45
  A ja niezmiennie ściskam serdecznie i życzę co najlepszego :)
  Kłamliwe Boże Narodzenie!
 • :))
  Też Was kochamy i życzymy co najlepszego.
  NIEDŁUGO WASZA WIGILIA!