Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kontras2012

 • Są już nawet programy europejskie
  mające przekonać Polaków żeby zamiast tuj sadzili kwiaty.
  Powrót do Edenu
 • Ja też byłem szczepiony
  w latach 60- tych, ale: o ile pamiętam tych szczepień było kilka nie kilkanaście, w wieku szkolnym, a nie niemowlęcym, ja w ogóle jeszcze urodziłem się w domu.
  Od tego czasu ilość wszelakich chorób u dzieci rośnie lawinowo. Oczywiście sama korelacja czasowa to nie dowód, ale dlaczego rządy nie prowadzą zakrojonych na wielka skalę badań tych zależności lub ich braku? Również fakt, że większość epidemii minęła bez szczepień powinien zastanawiać.
  W tym wywiadzie są też zwykłe kłamstwa: jest wielu lekarzy, fachowców w swojej dziedzinie, którzy wypowiadają się krytycznie o konkretnych szczepionkach: HPV https://www.youtube.com/watch?v=DoSHywUKI78, grypa https://pytanienasniadanie.tvp.pl/27394485/grypa-za-i-przeciw-szczepieniom
  Szczególnie wymowny jest ten ostatni link, bo widać w nim jak gość boi się powiedzieć o bezsensowności tych szczepień, ale jest na tyle uczciwy by powiedzieć to między wierszami, no i jak zachowuje się "dziennikarz" z kablem w uchu.
  No i ta dziwna niechęć, pogarda do ludzi, którzy tęsknią do naturalności, a może lepiej by się nad tym zastanowić, zamiast wyśmiewać?
  O przeciwnikach szczepień
 • Obojętności życzę
  To co Pan robi to świetna robota, ja też rzadko komentuję, nawet się nie loguję, bo tak jak pisałem na ogół się zgadzam, a jak poczytam komentarze ludzi niezależnie myślących to już na ogół nic do dodania nie mam.
  Ja też lubię rzemiosło i uważam, że właśnie tego w Polsce brak najbardziej - solidnej intelektualnej roboty na co dzień, dłuższych tekstów i sprawdzania ich w swobodnej dyskusji. Dyskusja to chyba najważniejsza metoda intelektualna stosowana od czasów Sokratesa i jej sztukę też trzeba w Polsce krzewić, bo u nas brak cierpliwości, szacunku do innych, pokory i uznania, że ktoś inny może uważać inaczej, może mieć rację i że to nas wzbogaca, a nie obraża. To są jakieś psychiczne węzłowiska, które Polacy jako wspólnota muszą przepracować. Jeżeli ja to rozumiem, to rozumieją to też ci którzy nas chcą upodlić, skołować, zamienić w stado wyjców, więc ich ataki na Pana są zrozumiałe, ale trzeba je traktować jako ciosy wrogów, które też kształtują nasz profil. Wiem, że to nie łatwe i najchętniej by człowiek dał po mordzie, ale szpada czy nawet szpilka boli bardziej. A forma? Tę zawsze można udoskonalać, szukać nowych - np nagrania radiowe - nowoczesne, ale i starożytne jednocześnie, chamów i agentów spokojnie wycinać, piętnować i robić swoje, mimo wszystko. Pozdrawiam serdecznie
  Wobec rosnącej nienawiści
 • Tępaków w rządzie
  jest chyba więcej. Nie sądzę żeby politykę zagraniczną kreował Waszczykowski i Macierewicz - oni ją kompromitują, ale to chyba dobrze. Ktoś bardziej cwany będzie robił to samo, ale nie wzbudzi takiej krytyki. Z tego co widzę choćby w sprawie Piskorskiego, rządzą służby specjalne - totalnie podporządkowane nie tylko CIA, ale i SBU - tak twierdził na korytarzu sądowym Piskorski i to wydaje mi się bardziej wiarygodne. Kaczyński nie jest idiotą żeby nie widzieć, że jest nim Waszczykowski. A poza tym miło, że Pan wrócił.
  Witam po powrocie
 • Drugim czynnikiem
  gwarantującym PiS władzę są policyjne prześladowania rzeczywistej alternatywy jaką mogłaby być np. partia Zmiana. Jednak służby specjalne trzymają w więzieniu jej lidera, a podległy im aparat niesprawiedliwości uniemożliwia założenie partii.
  W takiej sytuacji możliwa jest jedynie opozycja pozorna, ludzie, acz na ogół durni, jej pozorność a przede wszystkim kompletną jałowość intelektualną dostrzegają, natomiast na skutek blokady informacyjnej i lenistwa ogólnego prześladowania opozycji rzeczywistej ignorują.
  Gadu-gadu, a PiS-owi rośnie
 • Róże leczą
  szeptunki. Znam z opowiadań rodzinnych jeden pewny przypadek na wileńszczyźnie przed wojną. Ponoć na Podlasiu jeszcze egzystują.
  Pisz szybciej, bo się ściemnia…
 • No to
  powodzenia!
  Przerwa będzie długa
 • Argument klasowy?
  ca ma do prawdy fakt, że biedni nie mają co jeść, a bogaci (Vendana Shiva?) ma.

  http://www.icppc.pl/antygmo/category/stanowiska/naukowcy-stanowiska/

  https://inspro.org.pl/polecamy/raport-gmo-z-czym-to-sie-je/

  Długo by mówić co tam jest bo to teksty dosyć treściwe więc streścić je trudno, w każdym razie zarówno argumenty o większych plonach jak i mniejszym zużyciu pestycydów i herbicydów nie dają się utrzymać. A tak po ludzku, to czy nie zauważa Pan, że Ziemia ma skończoną pojemność i zamiast wynajdywać coraz lepsze sposoby by było nas jeszcze więcej np. dzięki jedzeniu pastylek zamiast jedzenia, warto się zastanowić czy jest coś takiego jak jakość życia, przyjrzeć się populacjom zwierząt, które przeszły podobne fazy wzrostu i wyciągnąć wnioski?
  GMO i Zielona Rewolucja
 • Nie
  samym chlebem człowiek żyje. Więc niech się Pan nie przepracowuje i wypoczywa trochę w ciepłych chyba krajach.
  Ogłaszam przerwę
 • A propos tak zwanego wczesnego wykrywania itp.
  to moje doświadczenia są takie: biopsja rak (2006r. podpisana dr hab .....) wizyta w prywatnej klinice jasne zrobimy zabieg i usuniemy za chyba jakieś 3 - 4 tysiące. Wizyta u innego lekarza bioenergoterapeuty - zalecenie używania krzemu zewnętrznie na zmianę i homeopatycznie. Efekt - zmiana zniknęła za 340 złotych( krzem 140, wizyta 200), po 10 latach wizyta u dermatologa po zmianie nie ma śladu.

  Inny przykład: kardiolog, profesor, wizyty prywatne - arytmia i podwyższony cholesterol: do końca życia betablokery i statytny. O lepiej to już proszę pana było, a czosnkiem to ja nie leczę.
  Poszukiwanie remediów: zioła według ojca Klimuszki, suplementy omegaregen cardio, zmiany w trybie życia, wizyta u lekarza rodzinnego: podwyższony cholesterol to coś czym nie należy się przejmować. Efekt: zmniejszenie arytmii, lepsze samopoczucie.
  Ku zdrowszej starości
 • Zajrzałem do tych danych OECD
  rzeczywiście jesteśmy poniżej średniej, przodują Skandynawowie, niestety nie zauważyłem danych ze Szwajcarii.
  Natomiast w grupie ludzi młodych jesteśmy już na poziomie średnim i doścignęliśmy Czechów.
  https://www.oecd.org/skills/piaac/Skills%20volume%201%20(eng)--full%20v12--eBook%20(04%2011%202013).pdf
  Demokracja do wymiany
 • Atak na Trumpa
  z tak absurdalnego powodu i ocięcie się od niego takich typków jak Mc Cain daje nadzieje, że on serio jest niezależny.
  Sobota, 8 października 2016
 • Ciekawy temat, ale
  potraktowany trochę pobieżnie. Na pewno warto się zastanowić dlaczego homeopatia działa także na zwierzęta, w takim wypadku odpada efekt placebo, ale jego też nie należy lekceważyć - bo to chyba najciekawsza i właśnie lekceważona część medycyny.

  Generalnie wydaje mi się, że mamy w tym wypadku do czynienia z typowym dla naszych czasów lekceważeniem doświadczenia na rzecz teorii. To znaczy wiemy, że homeopatia pomaga bo jest na to multum jednostkowych przypadków, ale nie rozumiemy dlaczego i dlatego uznajemy ją za podejrzane gusła itp.

  To samo dotyczy wielu innych alternatywnych metod.
  Medizinische Aberglaube?
 • To piękny
  poranek. W ramach swego rodzaju odwyku wyjechałem na wczasy bez laptopa i z bardzo ograniczonym dostępem do Internetu. Dzisiaj jednak coś mnie rano tknęło żeby zajrzeć chociaż przez pożyczonego smartfona no i widzę, że Pan wrócił zdrów i cały. No co tu kryć, wzruszyłem sie. Pozdrawiam z serca i tylko się martwię co teraz będzie z moim odwykiem.
  Czwartek, 18 sierpnia 2016
 • Życzę powrotu do zdrowia
  i pewnej ręki chirurga. Od początku kiedy jeszcze otrzymywałem do domu pismo Ojczyzna pozostaje pod wrażeniem Pana wiedzy, pracowitości, ale przede wszystkim mądrości, także klasy, a nierzadko i mocnych nerwów, które wykazywał Pan w polemikach czy odpowiedziach na ataki.
  Tak samo jak Pan niezwykle ceniłem właśnie cykle niepolityczne, mam nadzieję, że po powrocie na blog napisze pan o mydle z Aleppo, no i że mapa Syrii korzystnie się do tego czasu zmieni.

  Przesyłam najlepsze myśli.
  Kontras
  Zawieszam blog
 • A żeby było jeszcze smutniej
  to mózg dobrej zmiany na niwie gospodarki Morawiecki junior zapytany przez słuchaczkę Radia Maryja czy Polska ma zamiar włączyć się w projekt jedwabnego szlaku odpowiedział, że nie bo to byłoby niekorzystne dla USA i pozwoliłby Chinom omijać cieśniny przez nie kontrolowane. Tak niestety powiedział serio.
  Czesi mądrzejsi
 • Czytając przypomina się
  powiedzenie: ludzie nie są tak głupi jak się uważa, oni są znacznie głupsi.
  Czy zawiedziony kochanek zakochany w zimnej anglosaskiej dziwce jest w stanie wyciągnąć wnioski, czy też zawodząc popełni samobójstwo pod ukraińskim czy też litewskim płotem?
  Zawiedziona miłość PiS-u
 • Warto posłuchać
  http://www.polskieradio.pl/130/2351/Artykul/1595423,Globalne-gry-Wladimira-Putina
  Skutki rosyjskich nalotów
 • Te spory też
  wydają mi się nadmuchiwane, ale co racja to racja - ten Korejba z tymi kandydatami na bohaterów raczej nie błysnął rozumem. Już wolę inżynierów z polserwisu, którzy jednak nie budzili nienawiści w krajach gdzie co nieco zbudowali.
  Takich pozytywnych bohaterów starał się przedstawiać ważny nurt polskiego kina - takie seriale jak Dyrektorzy a przede wszystkim znaki szczególne oglądam zawsze z przyjemnością z jaką się patrzy na solidne życiorysy.

  Pozdrawiam autora i Nanę oczywiście też
  Posłuchać głosu Prymasa
 • Mam wrażenie,
  że pewna grupa na tak zwanej prawicy nie spocznie, dopóki nie dojdzie do jakiejś katastrofy, np. odebrania nam ziem zachodnich, kontrataku atomowego Rosji na amerykańskie instalacje tarczy rakietowej na naszym terytorium. Jest w nich coś takiego jak w niektórych ludziach, dzieciach, które nie spoczną aż czegoś nie zrzucą, nie wywołają awantury. Przyczyną jest ... no właśnie niskie poczucie własnej wartości czy jakaś immanentna gorszość, pretensja do świata, że nie zaspokaja rozdętych ambicji, chęć bycia zauważonym, nabrania znaczenia?
  Przekleństwo wyklętych