Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Panowiepoliczmygłosy

 • @
  Może to marne pocieszenie, ale nie tylko my jesteśmy wyzyskiwani i drenowani. Ale chyba widać światełko nadziei w tym zawłaszczonym tunelu. Widać wyraźnie, że nasi "dobrodzieje" nie są już w stanie wszystkiego kontrolować i wymuszać, a i ludzie dostrzegają, i rozumieją gdzie tkwi źródło niepowodzeń. Ta trwająca od 30 lat recydywa nie podda się łatwo, a na pewno bez walki. Ale widać wyraźnie, że tracą grunt pod nogami, to dopiero początek zmian o zasięgu globalnym.
  Narodowość? - a pisz pan „doradca Solidarności”
 • @
  "Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie są trzymane w tajemnicy dzięki niedowierzaniu opinii publicznej." Marshall McLuhan
  Szokujący wywiad z Rabinem...
 • Balon zniża lot
  Ciekawa analiza, dająca dużo do myślenia i to zdanie: "to nie Wielka Brytania odeszła, to odsunęli Unię...". Angole zawsze kontrolowali sytuację, innych wpuszczali w maliny i wystawiali na pierwszą linię frontu. W ten sposób ratowali własną skórę i zarabiali na kontroli podstawowych szlaków handlowych. Tak było od wieków i pewnie będzie nadal. Konflikty w Europie są już pewne jak w banku, to tylko kwestia czasu, bo te ogłupione narody będzie bardzo łatwo podpuścić drastycznie obniżając poziom życia, co jest nieuniknione, bo i Salomon z pustego..... Ta analiza potwierdza tylko jedno - nie ma przypadków, są tylko znaki.
  Co się dzieje w Europie - 26.06.2016.
 • @staszek kieliszek 19:05:02
  Trudno się dziwić, że potrafił walczyć, przecież wyszedł ze znakomitej szkoły polskiego boksu Feliksa „Papy” Stamma.
  Jan Himilsbach: nasz człowiek w Warszawie
 • @staszek kieliszek 20:31:30
  Dlatego żyjąc w otoczeniu zieleni mamy więcej tlenu niż w tzw. blokowiskach. Wielkie miasta to nie tylko stres i pośpiech, ale przede wszystkim niedobory życiodajnego tlenu.
  MEDYCYNA HOLISTYCZNA - całkowita. Połączenie ciała z duchem.
 • @apoloniusz 00:55:57
  Dobra riposta!
  Hasta la vista!
 • Świat jest piękny i fascynujący.
  Czy ludzie żyjąc wśród takich cudów natury, nie powinni być szczęśliwi?
  Co stoi temu na przeszkodzie i komu to przeszkadza?
  Wyspa Afrodyty
 • @staszek kieliszek 07:30:51
  Te najwyższe budynki na pustyni już niedługo będą stały puste, bo tam wszędzie jest więcej ropy niż wody. Coraz większy deficyt wody w tych rejonach już powoli staje się powodem wędrówki ludów.
  A co do ropy to wykorzystano ją jako narzędzie do oddziaływania na świat i ludzkość. Geniusz wszech czasów jakim był niewątpliwie Serb Nikola Tesla miał wielki plan: dać ludziom wolny dostęp do energii. Sprawić, aby nie musieli płacić za coś, co powinno być dla wszystkich za darmo. Może to brzmi zbyt fantastycznie, ale miał zamiar stworzyć urządzenie, które kosztowałoby niewiele i umożliwiało darmowe pobieranie energii. Tesla twierdził, że energia elektryczna jest wszędzie w nieograniczonych ilościach i może wprawiać w ruch wszelkie maszyny bez potrzeby używania ropy, węgla, czy gazu. Jednak wielkie banki, z największym bankierem J.P.Morgan na czele doskonale wiedziały, co to dla nich może oznaczać. Dlatego Tesla musiał ukrywać cel swoich badań, gdy były one już bardzo zaawansowane zostały zablokowane przez banki, które niespodziewanie obcięły mu fundusze. Tesla zmarł w kilka lat później w biedzie, a jego plany generatora zniknęły w tajemniczych okolicznościach. Również jego życiorys został praktycznie wymazany z książek.
  Zainteresowanych tematem odsyłam do znakomitej książki Przemysława i Krzysztofa Słowińskich "Władca Piorunów".
  Doha: zapowiedź wojny?
 • @
  Ciekawy tekst, ale przecież ropa jako pośredni nośnik energii ma duży wpływ na rozwój gospodarczy. Im tańsze nośniki energetyczne, tym lepsze warunki dla wzrostu gospodarczego. Przecież konkurencyjność amerykańskiej gospodarki nie wzięła się z sufitu, jest pochodną niskich cen paliw płynnych w stosunku np. do Europy, gdzie są one znacząco wyższe. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego gospodarka światowa znajduje się w stagnacji, a częściowo nawet w recesji pomimo niskich cen paliw?
  Doha: zapowiedź wojny?
 • @kontras2012 21:08:11
  Odpowiedź nie była taka konkretna i wcale nie zanegował naszego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, jeśli by doszło do skutku. Ale też nie był w "skowronkach" i rzeczywiście zauważył, że ten szlak nie będzie korzystny dla USA, a są oni naszym ważnym sojusznikiem (rozmowy niedokończone z dn. 10 stycznia 2016r). Ciekawe, że na ten temat praktycznie się nie pisze i nie mówi, widać jest bardzo ważny. My mamy dwa wyjścia, albo USA inwestuje duży kapitał w Polsce i ma pewny bufor (od 1989r nie powstała u nas żadna poważna amerykańska inwestycja). Albo wchodzimy w temat nowego szlaku handlowego, bo ten sojusznik nas zwodzi i tak naprawdę nic nie gwarantuje. Sytuacja zaczyna być chyba coraz bardziej rozwojowa, bo wszystkich goni czas o czym świadczy choćby wizyta prezydenta Chin w Czechach, ale tak na prawdę to mu jesteśmy tym języczkiem u wagi. Wizyta PAD-a w Chinach też nie była przypadkowa jak i zapowiedź emisji obligacji na rynek chiński i amerykański. Mamy w ręku potężną kartę przetargową, taka sytuacja się już pewnie nie prędko powtórzy, ciekawe co ugramy?
  Czesi mądrzejsi
 • @Amarant 20:37:41
  Jest rzeczywiście wspaniała i "złota". Praktycznie nie została zniszczona w czasie wojny. Mnóstwo wspaniałej secesji na każdym kroku, no i to muzeum Alfonsa Muchy z jego niepowtarzalnymi secesyjnymi perełkami malarstwa.
  Nasza Warszawa też była piękna, bogata architektonicznie, ze wspaniałymi zabytkami, muzeami i archiwami. Mało się o tym mówi, ale Warszawa międzywojenna miała jedną z najbardziej nowoczesnych infrastruktur w Europie. Warto obejrzeć świetny krótkometrażowy film będący komputerową animacją, "Warszawa 1935". To taki spacer ulicami przedwojennej Warszawy. Ciekawe dlaczego jest praktycznie niedostępny w necie? No, cóż może lepiej nie pokazywać co Polak potrafi zbudować, lepiej to zniszczyć!
  Czesi mądrzejsi
 • Trzeba obejrzeć koniecznie!
  Ciekawe czy ten film i wywiad doczekają się pokazania w telewizji publicznej? Rajd Katyński ma już piętnastoletnią tradycję i zawsze wokół niego panowała jakaś dziwna cisza. Polacy jadą nie tylko na groby naszych pomordowanych przez bolszewizm przodków, ale także do mieszkających tam Polaków. To ruch oddolny mający na celu integrowanie się dwóch sąsiadów, poznawanie własnych historii i pochylenie się nad wspólnymi ofiarami bolszewizmu i hitleryzmu. Światełko w tunelu już świeci coraz jaśniej, a będzie tylko lepiej, na przekór tym wszystkim niechętnym takim inicjatywom. Słowa uznania dla Komandora Wiktora Węgrzyna za przybliżanie nam Kresów, traktowanych przez dotychczasowe władze po macoszemu. To kawał naszej wspaniałej historii.
  „Rajd Katyński – śladami pamięci”
 • @staszek kieliszek 21:01:13
  Czy się uratują, to nie jest takie pewne, ale na pewno mają dzięki temu lepsze samopoczucie i kupioną za dużą kasę nadzieję. A gdyby nawet uratowali to swoje nędzne ziemskie życie dzięki tym bunkrom, to do jakiego świata trafią po globalnym kataklizmie? Po co im świat, gdzie nie będzie już kogo łupić?
  Trzymam kciuki za Putina
 • @Casey 16:34:13
  Strzał w 10-kę! Taką taktykę i strategię stosują od wieków, o czym niejednokrotnie przekonaliśmy się na własnej skórze.
  Trzymam kciuki za Putina
 • @
  "Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie są trzymane w tajemnicy dzięki niedowierzaniu opinii publicznej." Marshall McLuhan
  SKY-PE i CHEMTRAILS
 • @
  Świetnie wyakcentowane trzy filary, które zniszczyły i niszczą nadal Polskę.
  Wywalić Schnepfa na zbite pejsy!
 • Szanujmy groby!
  Te pomniki tak do nas pasują jak kwiatek do kożucha. Groby jako miejsca pamięci trzeba uszanować i o nie dbać, ale te pomniki winny trafić do jakiegoś skansenu, by być świadectwem przeszłości i historii.
  Nie czarujmy się, marsz na zachód Armii Czerwonej nie miał charakteru wyzwalania, ale zajmowania pod własny protektorat jak największej powierzchni traktowanej jako wojenną zdobycz. Czy w Polsce ludzie czekali na ten raj jaki niósł z sobą komunizm? Przecież ten system posłał w zaświaty wg szacunków w samej Rosji ok. 50 do 70 ml ludzi. Dlatego ten przemarsz tak często nazywany wyzwalaniem i narzucający "wyzwalanym" narodom zupełnie dla nich obcą ideologię trudno określać jakimś wielkim dobrodziejstwem. A, że na tych pomnikach często pojawiają się polscy żołnierze z Dywizji Kościuszkowskiej wynika z faktu, że tylko w ten sposób mogli się wydostać z sowieckiego piekła.
  Myślę, że i Rosja powoli zacznie wewnętrznie rozliczać się ze swoją porewolucyjną przeszłością, ale to musi potrwać. Objawem, że właśnie zmierza w takim kierunku, jest fakt, że wróciła do prawosławia. Dlatego warto pamiętać, że dzisiejsza Rosja to nie to samo, co Rosja bolszewicka i nie wolno stawiać znaku równości, jak to niektórzy czynią.
  Pomniki jak cmentarze
 • "Obyś żył w ciekawych czasach"
  "* Świat pędzi po trajektorii globalnych zmian i widzą to najlepiej liderzy Rosji i Chin, którzy taże zauważają konsekwentne osłabienie wpływu Stanów Zjednoczonych na świecie. Aby przesunąć hegemonię Waszyngtonu, Moskwa i Pekin pogłębiają współpracę na wszystkich frontach....."
  Bardzo ciekawy news, do tej pory było wszystko proste. A skomplikowało się, gdy pojawił się nowy wielki globalny gracz w postaci Chin. Świat już nie będzie jednobiegunowy jak do tej pory i Wall Street też o wszystkim nie będzie decydować. Oj, mają tego świadomość nie tylko w Europie, bo wszyscy chcą się załapać do tego pociągu, który już ruszył i nabiera szybkości. Oby wyszło z tym nowym Jedwabnym Szlakiem, to i my bardzo skorzystamy jako jego końcowe ogniwo.
  Poniedziałek, 4.04.2016
 • Czym jest piękno?
  Warto posłuchać o pięknie, sztuce, harmonii. Jak powinniśmy właśnie dzisiaj to postrzegać.
  https://www.youtube.com/watch?v=KWyqlWVMfm8&list=PLIMEUp3uz94PK6QmCFgiM4yRRoWVbhGz0&index=3
  GALERIA MALARSTWA
 • @staszek kieliszek 21:56:07
  Matematycznie da się to wyjaśnić, to po prostu ciąg geometryczny.
  Milczą, bo kłamali