Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Uregas

 • @Uregas 11:34:51
  Ach... Polska.... przecież to nieważne.... znowu mamy ważniejszy temat zaciemniająco- odwracający uwagę. SMOLEŃK. Gdzie się nie odwrócę Smoleńsk. Do zrzygania...
  Thatcher potrzebna od zaraz
 • @zibi 08:32:53
  Jako agent, rozbijacz oznajmiam.
  Pan Kaczyński, podobnie jak jego nieświętej pamięci brat, to dla mnie przede wszystkim zdrajcy Polski. Podobnie, jak całe sejmowe ścierwo, głosujace za traktatem lizbońskim. Ale to, że mimo głosowania za utratą przez Polskę niepodległości (co wiadomy zdrajca podpisał), cały czas stroi się w barwy patrioty, takiej hipokryzji znieść nie mogę.
  Pieprzycie PIS-owcy od dwóch lat o jakimś przebudzeniu się narodu. Z tego, co widzę, nawet Narodowcy przygaśli, a z nimi nie ukrywam wiązałem nadzieje na rozpieprzenie tego układu (włącznie zresztą z PIS-em).
  Ponieważ nie ten jest patriotą, kto o tym mówi, ale którego czyny o tym swiądczą. Nie ten jest prawicą, kto się tym przechwala, ale kto spełnia konkretne kryteria odnośnie wolności td.
  Thatcher potrzebna od zaraz
 • @Paweł Tonderski 23:08:12
  Szanowny Panie,
  nie bardzo rozumiem, dlaczego kopalnia czy huta cieszy się pana wiekszym prestiżem niż szwalnia z 200 zdrowymi dziewuchami:). Tym niemniej, jeśli każdy z wyborów PIS-u, kochajacych ingerencję państwa w gospodarkę da mi po 1000 PLN to nawet fabryke samolotów sobie otworzę:).
  Thatcher potrzebna od zaraz
 • Radość...
  Bardzo mnie cieszy, że wśród komentatorów nie ma zwolenników wolnego rynku. Chociaż niektórych majaków jak p. Cezarego Bialika nie rozumiem. Służba zdrowia i edukacja jest w stanie agonalnym, sama się zlikwiduje.
  Ale każdemu wolno majaczyć. Tylko ten internet odbiera nadzieję. Bo pokazuje, ilość bezmózgów, którzy pieprzą jak pokręceni.

  Wracając do mojej radości. Skoro Panowie jesteście zwolennikami ingerencji państwa, to macie okazję poprzeć tę opinię czynem. Otóż chętnie założę firmę. Stworzę ze dwa miejsca pracy na początek. Tylko poprosiłbym by każdy z Was przelał mi po tysiąc złotych z ciężko wypracowanych pieniedzy.
  W przeciwieństwie do debila od tworzenia 1,2 miliona miejsc pracy (wcześniej były zdaje się 3 mln mieszkań), ja dzięki Waszej pomocy stworzę ze dwa realne.

  A co marzenia autora, to podzielam. Ale musiałoby się to chyba odbyć w formie zamachu stanu, bo jak słucham propozycji sejmowych, majaczeń p. Kaczyńskiego o opodatkowaniu centrów handlowych itd. doczekawszy się szczęśliwie ponownego wybuchnięcia tematu "Smoleńska" nie widzę szans na normalną zmianę władzy. I kogoś kto pozwoli mi jadać z owoców własnej pracy. Ja nie chcę chcę niczego od nikogo, chcę swojego. A teraz niestety utrzymuję ze swojej kasy bandę rządzących gnojków oraz tych, którzy jedzą choć nie pracują.
  Thatcher potrzebna od zaraz
 • @vortex 08:34:51
  Szanowny Panie....
  Nie wiem czy to zacietrzewienie, osobista uraz czy cokowiek w ten deseń odbiera Panu rozum? A może go Pan po prostu nie masz.
  Wg tego, co Pan piszę, by mówić o księżycu (takie ciało niebieskie) trzeba na nim być, mówić o stosunkach seksualnych trzeba tę dziedzinę aktywnie uprawiać (sama myśl o niektórych napawa mnie obrzydzeniem), być trenerem jakiejś dyscypliny sportowej trzeba ją wcześniej samemu uprawiać... etc. etc. etc. etc. Temu wszystkiemu przeczy zwykły rozsądek i doświadczenie życiowe.

  A tak w ogóle, to w jakim celu pisze Pan tutaj komentarze, które niczego nie wnoszą do dyskusji? Jakieś poczucie misji, by uświadamiać czytelników, z których oczywiście nikt nie ma na tyle rozumu, by wyrobić sobie własne zdanie? Czyżby mi tu zalatywało pis-owcem albo innym ze zbawiaczy i naprawiaczy świata? Bo to ich styl, oni wszystko wiedzą lepiej i chcą nas wyzwolić z okowów naszej nieporadności. Za nasze zresztą pieniądze.
  Henryk Hazlitt - „Ekonomia w jednej lekcji”
 • Kardynał a muszka
  "Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej." Kiedy takie coś mówi kardynał Kościoła katolickiego, wszyscy "patrioci" i ich pisowskie podróbki kiwają głową z uznaniem nad mądrością mówiącego.

  Kiedy "Człowiek w muszce", idący nawet krok dalej, bo pokazujący jak uwolnić zduszonego ducha w narodzie, niezbędnego do osiągnięcia tej wielkości- kpią, wyszydzają, stukają się w czoło.
  Mars czeka! Małżeństwo ma być pierwszymi ludźmi w okolicy Czerwonej Planety!
 • @Pan Marky 02:30:17
  To jeszcze trzeba udowadniać, że pisowcy to zwykłe gnojki udające patriotów? Wy skurwie** wprowadziliście Polkę do pieprzonej UE. Wasz prezydent zdrajca nieświętej pamięci podpisał stosowny traktat pozbawiający nas suwerenności. Każdy pisowki pomysł (w tym p. Kaczyńskiego na podwyższenie progów podatkowych dla najbogatszych) pokazuje, że gówno z was a nie prawica. Bo socjaliści, których jesteście częścią, ciągle wiedzą lepiej co dla obywateli dobre. I do tego za ich pieniądze. A efektem totalny burdel w kraju.

  Raz obniżyliście podatki i na tym koniec. "Jedna jaskółka wiosny nie czyni".

  A co do walki. Lepsza zgrana garstka, wiedząca czego chce, niż barłochło pisowskie, co nawet nie potrafi utrzymać jedności u siebie (patrz Ziobrzyśkci itp. odszczepieńcy), a chce budować sojusz z Narodowcami. Spieprzajcie do Piłsudkiego, bo my od Dmowskiego.
  Sojusz prawicy od PiS przez MW po UPR?
 • Ale o co chodzi?
  Szanowny Panie, gratuluję, a nawet zazdroszczę sukcesu (bez żadnej zawiści, a do tego tak zwyczajnie skłaniam głowę z uznaniem za odniesiony sukces), ale to, co Pan napisał w artykule to zwyczajny bełkot.
  Zaczynając od końca- polscy przedsiębiorcy nie potrzebują pomocy. Potrzebują by im nie przeszkadzano i nie zabierano większości efektów ich pracy.

  A bełkot.... na Boga. Szósty zmysł? Telepatia? Umiejętności czarodziejów i czarnoksiężników... Intuicja (bezpośredni wgląd) oczywiście istnieje, ale jej rolę Pan wg mnie przecenia w tworzeniu zwykłych, codziennych biznesów. A geniuszy biznesowych nie ma znowu tak wielu.

  Tysiące ludzi w Polsce kombinuje gdzie kupić tańsze jajka i sprzedać je na straganie, jak wyprodukować coś na fotoradary taniej niż konkurencja albo coś skuteczniejszego etc. etc. Tysiące małych pomysłów, które u niektórych przerodzą się w większe (sieć straganów, sami zaczną produkować jajka etc. etc.). Nie posługują się telepatią (o ile takie zwierzę istnieje, mi nic o nim nie wiadomo- zaznaczam, że osobiście nie znam żadnego telepaty) i innymi mocami czarnoksięskimi. Pan Cejrowski pisał o umiejętnościach szamanów, z którymi się zetknął, ale nie w biznesie.

  Wolałbym, żeby Pan opisał początki swojej pracy, jak Pan zapierdzielał, ryzykował swoją przyszłością, podnosił się z porażek etc. etc. niż wypisywał banialuki o czarnoksiężnikach. Bo taka opowieść by mnie zachęciła, zmotywowała, a banialuki o czarnoksiężnikach, to mogę znaleźć we "Władcy pierścieni".

  A dodatkowo, w Polsce to by odnieść sukces trzeba raczej czegoś nie mieć niż mieć. Historia prawdziwa. Duże zlecenie, prezes- klient sugeruje wprost. To zlecenie jest wasze, ale moja żona prowadzi fundację, której przydałoby się wsparcie. Sprawa była do tego mocno polityczna. Widzi Pan zatem, że chcąc mieć takie zlecenia w Polsce nie można mieć kręgosłupa zasad.

  Bez obrazy:).
  Sztuka biznesu
 • @Bania 18:02:05
  Pan wybaczy, ze sie wtrącę, choć pytanie nie było do mnie. A jakie ma znaczenie, że za wyjątkiem mniejszości, w parlamencie, rządzie, przy prezydencie sami rodowici za przeproszeniem "Polacy". Urodzili się w tym kraju, znają język, może nawet przesiąkli polską kulturą i co? Gów**. Wielu Szkotów, Niemców, Rusinów osiedlało się na naszych ziemiach, przyjmując ją jako swoją. Umierali za Polskę, choć wystarczyło podpisać lojalki lub zdradzić. Wielu Polaków dla odmiany zdradzało. Tak samo wg mnie z kapitałem. Problem jest wtórny.

  Pytanie czy fundament wspólny u Narodowców i w KNP?
  Sojusz prawicy od PiS przez MW po UPR?
 • PIS prawicą?
  Miałbym prośbę o wskazanie przez autora tytułu i p. Jóźwiaka powodów, dla których zdrajcy lizbońscy, etatyści, socjaliści itp. hołota z PIS-u jest jest niego nazywana prawicą? Może jeszcze patriotyczną. I niby dlaczego Narodowcy mają się grać z czymś takim jak PIS? Żeby stracić wyrazistość? Rozmyć się wśród pis-wskich skur***ynów ("z kim przystajesz, taki się stajesz"), którzy chcą władzy by tym, co jest rządzili ich ludzie, a nie by pozwolić nam, obywatelom żyć po swojemu i robić ze swoim życiem, co chcemy.

  Jeśli Wy, Narodowcy pójdziecie drogą wolności, prawa rzymskiego, z imieniem Najwyższego na ustach, pójdę z Wami, niech moja krew wymiesza się z Waszą, gdy będą z nami walczyć. Bo nie zawalczyć się nie godzi. Bo w tym kraju chcę wychowywać swoich synów. Bo to mój wolny wybór.

  Ale jeśli pójdziecie z PIS-em (lub im podobnymi) drogą socjalizmu narodowego, stanę przeciwko Wam, jako zdrajcom idei Wielkiej, Jagielońskiej Polski.
  Sojusz prawicy od PiS przez MW po UPR?
 • Absurd goni absurd
  Krytykować autora mogą wg mnie:
  1) albo kompletni idioci,
  2) albo pisowcy socjaliści i miłośnicy biurwokracji (wtedy patrz punkt 1),
  3) albo osoby, które z jakimkolwiek urzędem nie miały od dawna nic wspólnego.

  Banalna sprawa. Skończyły mi właśnie się miejsca na pieczątki badań technicznych w Dowodzie Rejestracyjnym. Jadę do Wydziału Komunikacji przy Gronowej w Poznaniu. Przedstawiam sprawę, pani w informacji daje mi dwa dokumenty do wypełnienia, wyjaśnia. I tu rozmowa:
  "- O super, czyli mimo tego, że nie jestem z Poznania, załatwię wszystko u pani?- pani patrzy na mnie, jak na idiotę, wyciągając z mojej dłoni trzymane dokumenty.
  - Panie, każdy urząd ma swoją procedurę. Musi pan u siebie się dowiedzieć jak to załatwić.
  -Ale przecież jesteśmy w jednym kraju, naprawdę nie da się tego załatwić w Poznaniu? Zapłacę za wszelkie listy polecone itd.
  - Panie, w jednym kraju? W Poznaniu każdy urząd ma swoją procedurę i dokumenty, a co dopiero w kraju. Niby mają to ujednolicić, ale wiesz pan jak jest."

  I tak chcąc nie chcąc będę musiał przynajmniej raz odwiedzić moją rodzinną miejscowość by ubiegać się o nowy dowód. Dzień na wyprawę w plecy plus koszty dojazdu itp. Zamiast drugich odwiedzin (odbiór nowego dowodu) będę musiał zaangażować rodzinę, złożyć upoważnienia itd.

  Czy to naprawdę taki problem, by zorganizować to banalnie. Składam wniosek przez internet. Opłacam wszystko, co trzeba. Przyjeżdża kurier (który umawia się ze mną na konkretny dzień i za którego płacę). Dostarcza nowy dowód, sprawdza, potwierdza autentyczność dokumentów czy co tam trzeba i załatwienie całej sprawy zajmuje mi najwyżej godzinę. Oprócz moich oszczędności dodatkowo od groma oszczędności na pozbyciu się pań obsługujących cały proces, biur, w których pracują etc. etc.

  Pomijając oczywiście wg mnie całkowitą bezsensowność posiadania w dowodzie pieczątki badań technicznych. A takich debilizmów w różnych sferach są w Polsce tysiące.
  Prywatna "biurokracja"
 • Owoce bezradności...?
  Osobiście doświadczam jakiejś potwornej bezsilności, bezradności wobec wszechobecnej beszczelności, braku logiki, zasad, honoru. Ot choćby teraz. Pokazane są fakty- banda pisowskich zdrajców głosowała za utratą suwerennosci przez Polskę (konkretne nazwiska podniosły rękę i nacisnęły guzik!!!), pisowski zdrajca podpisał stosowny dokument, a pisowcy dalej przedstawiają siebie jako patriotów etc. etc. Jakaś zasada wyłączonego środka? Nie, w tym kraju można być patriotą, obrońcą suwerenności, głosując jednocześnie za jej utratą...
  Bezradnym...

  Łapiesz takiego zaprzańca za rękę, a on się wypiera. Patrzysz w oczy zdrajcy a on dalej swoje. Jedynym, co wstrzymuje mnie przed złapaniem takiego "za szyję" i jednoznacznym opowiedzeniem się za Narodowcami spod znaku Romana Dmowskiego, jest wahadło. Patrząc na USA, Chile p. Pinocheta, Hiszpanię Franco itp. przykłady, obawiam się, że po jakimś czasie wahadło odbije w drugą stronę. Miejsce purystów, zajmą dzieci kwiaty, miejsce konserwy i wolnościowców zajmą lewacy i biurokracii, którzy wiedzą lepiej ode mnie jak chcę żyć etc. etc. Raz trwa to kilkadziesiąt lat, innym razem kilkaset. Ale zawsze wahadło działa wg tych samych zasad

  No ale z drugiej strony... może jednak czas wytworzyć co nieco męczenników. No bo ile można tkwić w bezradności wobec beszczelności zdrajców, złodziei, oszustów, itd. itp. A opuścić swoją ziemię, ziemię mego ojca, moich dziadów, ziemię, na której chciałbym wychowywać moich synów i wyemigrować jakoś to niemęskie...
  "Panie Prezydencie Kaczyński, ratuj Pan Polskę !!"
 • @cziken1 17:01:37
  Szanowny Panie. Może czas przestać czekać na wydarzenia w kraju i zacząć je kreować?
  Dla mnie jest tylko jedno "ale". Chciałbym by Narodowcy zdefiniowali model Polski, który chcą mieć u finału walki. Bo nie wiem czy stanę w szeregu z Panami czy nie? A to, że Pan wymienia jednym tchem jakieś podróby prawicowców i patriotów typu PiS z wolnościowcami i monarchistami z lekka mnie niepokoi. Bo świadczy o jakimś galimatjasie pojęciowym.
  Kamiński ( CBA ) zapowiedział przejęcie za rok Marszu przez PiS
 • @val 14:39:47
  Ech... rosyjscy szachiści to wymiękają przy tej Waszej strategii, która dopiero teraz zaczynam rozumieć. Najpierw przegłosować Traktat Lizboński, potem go podpisać, a potem pozwolić by ludzie kilka lat tkwili w szambie "termometrów bezrtęciowych i żarówek rtęciowych".
  I wszystko po to, by po kilku latach wspaniałomyślnie przywrócić nam, szarym obywatelom wolność i niepodelgłość. Wy PiS-owcy to macie łeb...
  Kamiński ( CBA ) zapowiedział przejęcie za rok Marszu przez PiS
 • @widziane z USA 09:06:08
  Czy Wy pisowscy hipokryci nie powinniście aby w ten dzień chować się po kątach po tej Waszej miesięcznicy ze wstydem wspominając szmaciarza, który podpisał Traktat Lizboński? Ach... nie, przecież na znaku PIS-u jest zarys głowy orła...Zapomniałem, że jednego czyni patriotą i człekiem bogobojnym "Matka Boska" w klapie, a innego zarys orła... Przecież Wy patrioci i prawica pełną gębą... Nieważne, co się robi, jak postępuje czy głosuje, ważne co się mówi. A Wy mówicie, żeście patrioci. No to tak musi być.

  Chociaż właściwie... cóż dzień przekazania władzy wąsatemu szmaciarzowi, nadaje się jak znalazł do uczczenia gnojka, podpisującego wiadomy traktat. Więc maszerujcie, maszerujcie i czcijcie!!! Ale dlaczego Narodowcy to tolerują, tego nie pojmuję. Myślałem, że chociaż oni mają "jaja", ale zdaje się również ulegli demonowi demokracji pt. "oby było nas więcej".
  A nie, nie
 • @Marek Kajdas 12:59:19
  Szanowny Panie, pozwolę sobie zademonstrować sposób w jaki odnoszę się do czyichś tekstów. Być może i Pan się do niego przekona, bo do moich wypocin odniósł się niezbyt konkretnie.

  1) Faktycznie piszę anonimowo. Ale dla wszystkich na tym portalu nawet gdybym sie podpisał imieniem i nazwiskiem nie miałoby to najmniejszego znaczenia, bo nikt mnie nie zna. Jestem zwykłym, szarym człekiem, którego nazwisko nic nikomu nie powie. Więc jaki miałby być tego cel? Nie wylansuję się, nie stanę na czele żadnego ruchu. Ot tak wpadam odetchnąć od debilizmów, które mnie otaczają na taki czy inny blog.
  Zresztą bez obrazy. Mi mówią coś nazwiska Michalkiewicz, Ziemkiewicz, Sendecki, Łysiak, Winnicki, Gwiazdowski etc. etc., ale pańskie imię i nazwisko nic mi nie mówi. Więc Pan dla mnie jesteś tak samo anonimowy, jak gdyby podpisywał się Pan jakimkolwiek pseudonimem.

  2) "Niestety macie lidera..."- to klasyczny przykład jak mnie Pan zakwalifikował niczym młodzian. Na szybko,po wierzchu, byle wbić mnie we właściwy dla pana schemat myślenia. A ja nie jestem członkiem KNP, nie pojawiam się, nie udzielam, nie poświęcam swojego czasu i pieniędzy. Stąd nie śmiem podpiąć się pod liderowanie p. Korwina Mikke. Piszę to z pewnym zawstydzeniem, ale walka o przetrwanie absorbuje mnie całkowicie.

  3) O niedojrzałości Autora blogu nie będę się wypowiadał. Uważam, że argumenty "ad personam" są dla bab i manipulatorów. Nie dyskutuję na tym poziomie.

  4) Wielki ruch, bez zdefiniowania idei, modelu, celu, byle były nas miliony...Mhm... ależ my to już mieliśmy. Zwał sie "Solidarność". Efekt tego razem, wszyscy i nie wiadomo dokąd, jest gówno, w którym obecnie tkwimy. Przynajmniej wg mnie.

  5) Co do narodowych socjalistów na Marszu Niepodległości. Proszę wybaczyć, ale jestem po 19-stu godzinach pracy i nie chce mi sie tracić wolnej chwili na znalezienie w sieci migawek z tymi ludźmi z wcześniejszych marszów, a nie zarchiwizowałem sobie ich sobie. Stąd wolę sie wycofać z tego słowa, choć może ktoś z komentatorów ma pod ręką to bym poprosił :).

  P.S.
  Donosicielstwem się brzydzę.
  Zarząd KNP postanowił (tak, już po północy)
 • @Marek Kajdas 10:42:08
  Tak się zastanawiam ile Pan ma lat, jakie wykształcenie odebrał, kim jest w życiu, jaki Pan masz status rodzinny? Bo to, co Pan napisał przystoi raczej do młodzika, humanisty bez minimalnego doświadczenia życiowego i refleksji a nie do dojrzałego, doświadczonego mężczyzny, z umiejętnością obserwacji życia społecznego i posługującego się refleksją. Przystoi do chłopca ze Szkoły Podchorążych Piechoty idącego za porywem serca nocą listopadową nie wiadomo gdzie i po co (w efekcie na zatracenie sobie i krajowi).
  1) Szanowny Panie nawet (w znaczeniu niewielkiej populacji osób) w rodzinie, ojciec musi mieć zdefiniowaną jej ideę- jak chce ją budować, na jakich zasadach, w jakim kierunku zmierzać, a Pan uważa, że ważne by miliony przyszły i poszły? Ale dokąd, za kim? Za śladami trotylu?
  Nawet z moimi znajomymi siatkarzami zdefiniowaliśmy model siatkówki, którą chcemy uprawiać po to, by mieć cel, model etc. etc. A Pan chce wielomilionowego ruchu, reszta nieważna?
  2) Pojawienie się p. Korwina Mikke to podpalenie lontu???? W sytuacji gdy obok siebie będą szli kontunuatorzy myśli p. Dmowskiego, ONR-owcy, którzy szukają jakiej trzeciej drogi, naziści, PIS-owcy impotenci spod znaku zdrajczyka lisbońskiego (to już zakrawa na totalną kpinę z idei marszu), ludzie myślący o sobie jako o monarchistach, ludzie walczących o wolność i konserwatyzm itd.
  Szanowny Panie...
  Zarząd KNP postanowił (tak, już po północy)
 • Rozważania amatora- wzmacnianie idei
  Pozwolę sobie jako mieć odmienne zdanie niż autor. Pomimo tego, że czuję się amatorem w obszarach polityki, to podzielę się moimi przemyśleniami.
  Po pierwsze wszelkie idee autonomii regionów przy silnej armii danego państwa są mi bliskie. Nie widzę przeszkód by Wielkopolska czy Małopolska cieszyły się szeroką autonomią. Widzę w tym przyczynek do rywalizacji, konkurencji między krainami, która wg mnie zawsze
  jest dobra. Im większa różnorodność, tym wg mnie lepiej.
  Po drugie- delegalizacja wzmocni wg mnie ten ruch, jego ideę. Stworzy z niego rodzaj "męczennika", a emocje podczepione do idei autonomii spowodują jej wzmocnienie. Wg mnie trzeba by w pełni ujawnić prawdę o agenturalności tej organizacji w oparciu o rzetelne dowody (o ile tak rzeczywiście jest).
  Posłużę się przykładem. Wyrżnięcie lewactwa stworzy armię męczenników, z których "krwi" narodzi się nowe pokolenie, czerwonego ścierwa. Wysmarowanie miodem, obsypanie pierzem i pokazanie na centralnym placu ośmieszy ideę.
  P.S.
  Wszelkie pierdzielenia jak to Śląsk, Mazury itd. są eksploatowane przez inne regiony traktuję jako nieporozumienie.
  Zdelegalizować RAŚ
 • Prawicowe podróbki...
  Autor ryzykuje, że za chwilę odezwą się Pisowcy z opcją, że to kolejne, zbyt proste rozwiązanie. Że autor się gówno zna i sam pewno sportu nie uprawia. Że muszą istnieć instytucje dbające o rozwój ciała Polaków, bo oni sami nie wiedzą co dla nich dobre. I zajmą się przedstawianiem debilnych pomysłów na uzdrowienie sytuacji, co w praktyce oznacza zastąpienie obecnej ekipy, swoimi ludźmi.
  Joanna Niepotrzebna
 • Plusy dodatnie:)
  Niby faktycznie szaruga przymierza się do generalnego szturmu, ale dzięki niej Boże Narodzenie "smakuje" intensywnie po dwumiesięcznym wyposzczeniu zmysłów :).
  A poza tym zawsze to sposobność by popracować nad charakterem. Bo ruszenie rzyci w celach spacerowych w wietrzną wilgotną aurę wymaga wysiłku. A siła przyciągania ciepłodajów domowych jest straszna:).
  23-X – ostatni dzień polskiej jesieni