Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze nana

 • przypomnijmy w skrócie, jak to "chrześcijanie nawracali pogan"
  czym to się różni od tego, co robi usrael? Oni też nawracają, z tym, że hasła maja poniekąd inne.

  Arabowie, Persja i Północna Afryka to kultury starsze niż katolicka. Zanim te tereny stały się "chrześcijańskie", miały przecież inne wierzenia. Kto może z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że były one gorsze niż wiara katolicka? Czy to nie "chrześcijanie" mordowali w Jerozolimie tak, że ich konie brodziły po piersi w "krwi niewiernych"? Czyżby tego nauczał katolików Jezus? Jak można bronić "grobu pańskiego", jeżeli Jezus zmartwychwstał? Ponoć w Indiach istnieją dowody, że żył on tam po swoim zmartwychwstaniu. Mocno niewygodne byłoby to dla kościoła katolickiego. Może dlatego nie naucza się już praktycznie nigdzie jezyków starożytnych, a sanskryt przemilcza się.
  I co to ma być, ta wiara katolicka? - że co? że ludzie inaczej machają rękami nazywając to przeżegnywaniem się? I co ma z tego wynikać specjalnego? Czym różni się modlitwa muzułmanina od modlitwy katolika? - że co? że klękanie w ławach kościelnych ustawia człowieka bliżej Boga niż czołobitność na klęczkach w wykonaniu wyznawców Proroka? Przecież WIARA to coś, co odbywa się poza rozumem człowieka, wiara jest czymś w środku człowieka, nie można ani tego określić, ani tym bardziej zmierzyć. Wiara jest tak samo niewymierna jak Bóg Wszechmogący. Możemy Go przeczuwać gdzieś w sobie, jakąś swoją wewnętrzną istotą, ale nie możemy Go ani określić, ani tym bardziej nazwać. Mówimy: Bóg, ale jest On poza naszą percepcją. Dlatego wojny tzw. religijne są zupełnie bez sensu i religia jest wyłącznie przykrywką służącą do wymordowania niewygodnych komuś ludzi. Ich wiara nie ma żadnego znaczenia. Obłąkańcy posiadający wpływy i kasę chcą sobie urządzić światowy teatr makabry i ludzie chętnie za pieniądze w to grają. To, czy Ormianin zabije Azera czy odwrotnie nie ma znaczenia, ponieważ ludzie są i tak śmiertelni i nie powinni się zabijać. Wszyscy umrą i tak. Patrząc ze strony duchowej, lepiej jest jednak być ofiarą niż sprawcą. Zabity człowiek umiera niewinnie. Zabijający umiera jako morderca. W wymiarze duchowym jest to kolosalna różnica. Jezus nauczał wybaczania, chciał, by ludzie porozumieli się ponad podziałami wynikającymi z ich mentalnych pomysłów. A co zrobili katolicy? Mordowali w imieniu Jezusa, a dla morderców mieli "odkupienie winy" po "odprawieniu pokuty". A jaka to różnica dla zamordowanego, że morderca trochę sobie poklęczał i mamrotał jakieś słowa mające być modlitwą? I kto mu powiedział, że już jest "czysty"? No kto? Inny człowiek, ubrany w jakieś inne niż wszyscy ubranie i mający ponoć moc likwidowania grzechów, zwany księdzem. Czy można w ogóle jakiś czyn uczynić niebyłym? No przecież nie można! Więc niezależnie od tego, co jakiś katolicki ksiądz powie, morderca to morderca.
  Zaskakujące jest, że ludzie dopuszczają do siebie możliwość mordowania przeciwników stosując różne wersje konieczności zabijania. Mordowanie to mordowanie, niezależnie kto kogo i dlaczego. Ludzie powinni przestać się nawzajem mordować. Tylko wtedy da się żyć na tym pięknym, unikalnym świecie. Wszystkie religie to tylko wymysł człowieka. Natomiast WIARA, jest potrzebą duchową istoty ludzkiej. I WIARA zawsze opiera się na miłości, tolerancji, zrozumieniu i wybaczaniu. Natomiast religie od zawsze były powodem wojen i kto wie, czy ktoś sprytny ich właśnie w tym celu nie wymyślił?
  Ponieważ WIARA CZYNI CUDA, wierzę, że ludzkość się opamięta i tym samym uratuje przed totalną zagładą.
  Toporna łaskawość Orbana
 • jaki szantaż jakiej Rosji?
  czy to Rosja miała kolonie na całym świecie, czy Zachód? Czy to Rosja wywołała liczne wojny i rewolucje, czy Zachód? Kogo więc należało by się raczej bać? To, co nam wmawiają media nie ma z prawdą nic wspólnego. Uważam, że byłoby to nawet dobrze dla ludzkości w ogóle, gdyby to Rosja miała być najsilniejszym mocarstwem na świecie.
  W dzisiejszym dzienniku pan prowadzący usiłować oczernić Putina zarzucając mu, że zna on dżudo, poluje na tygrysy (nie powiedzieli, że je chroni, co jest zgodne z prawdą, lecz podszczuli różnych zielonych), prowadzi samolot czy co tam jeszcze. I jako równoważnik pan prowadzący zachwycił się tym, że amerykańscy prezydenci praktycznie nie potrafią nic. Jako ich zaletę pokazał on, że "jak zwykli ludzie jedzą w makdonaldsie" czy coś w tym guście. I tu należy sobie wyobrazić, że światem usiłują rządzić miernoty amerykańskie. Media zarzucają Putinowi, że ma on rzekomo 20 posiadłości, 40 samolotów i ileś tam jachtów. Jednym słowem, że jest on bogaty. Rosjanie w sondażach mówią, że im to nie przeszkadza. Przeszkadza to natomiast głównie Polakom. Dlaczego? Amerykańscy prezydenci - jeden w jednego milionerzy (na czym się dorobili Polaków nie interesuje), bez specjalnych umiejętności, rzekomo mają sympatię Polaków. Wychodzi na to, że Polacy szczególnie lubią tych, którzy nimi pomiatają i oficjalnie nimi gardzą.
  Dla nas natomiast najważniejsze jest, by światem nie rządziło "święte cesarstwo rzymskie narodu niemieckiego". Bo wówczas marny nasz los.
  Wyspy mniejszego znaczenia
 • Panie Jeznach, bardzo proszę, nie dałoby się do tego jakoś zrobić polskich napisów?
  może inni koledzy z sieci, to bardzo ważny dla Polaków film. Czy jest on "zakłamany" powinien każdy móc sam sobie na ten temat zdanie wytworzyć. Poza tym prawdy nie da się zakłamać. Prawda od początku do końca jest prawdą i jedynie możliwe jest sugerowanie, że prawdą ona nie jest. Przez co naturalnie nie przestaje prawda być prawdą. Słowianie powinni trzymać się razem, bo dybią na nasze, Słowian życie.
  Ciężar łańcuchów
 • to ma być nazywanie rzeczy po imieniu?
  najwyraźniej niezbyt gorliwie współpracowała, jeśli PRL dał się zachodniej agenturze podejść i przejąć. E.Robaczyńska miała prawo współpracować z kim chciała, była WOLNYM CZŁOWIEKIEM i miała prawo wybierać opcję polityczną, jaka jej pasowała. To, że teraz byle gnojek, co mu dopiero mleko pod nosem zaschło zabawia się w politykowanie nie znaczy, że mamy wolność, lecz jest jedynie wyrazem oderwania od rzeczywistości takiego gnojka. To, czym obecnie jest "wolność" można zobaczyć choćby po tym, jak traktuje się ludzi odmiennego niż obowiązujące, a narzuconego przez media zdania. No sfora, gotowi do plucia i obelg? Wolni to wy jesteście jak - jak to się kiedyś, za wspaniałego PRLu mówiło - szpadelki na wiosnę: nie macie pracy, nie macie mieszkań, nie macie perspektyw na przyszłość, nie będziecie mieli emerytury - ale ona i tak nie będzie wam potrzebna, bo zanim się zestarzejecie udusicie się własnymi plwocinami - nie stać was na urlop choćby nad polskim morzem, gdy macie samochód to jest to grat zachodni z dziesiątej ręki i nie stać was nawet na paliwo do niego. A dla was jest to wyrazem waszej wolności. Żałosne. Za PRLu to już kończąc szkołę lub studia miało się oferty pracy na całe lata, albo i nawet aż do emerytury. I co sobie Polacy "wywalczyli"? - szmateksy i używane zachodnie samochody. I jeszcze twierdzą, że im się polepszyło. No, zależy co kto uważa za polepszenie. Jeżeli bowiem im się polepszyło, to znaczy, że mieszkali w ziemiankach bez wody i prądu, nie chodzili do żadnych szkół i są analfabetami, chodzili na piechotę bo bali się autobusu, a teraz dziesięcioletni zachodni grat, mieszkanie wynajmowane i bezrobocie to dla nich awans. G r a t u l a c j e!
  Słynna dziennikarka TVN współpracowała z SB
 • lewica-prawica, a czy nie ma u nas w kraju ludzi, którzy po prostu chcą normalnie i spokojnie żyć?
  naszym wspólnym mianownikiem powinno być nasze człowieczeństwo. To zaś, co się komuś w głowie kłębi, powinno być praktycznie jego prywatną sprawą. Istnieją wartości ponad polityczne - wartości moralne i etyczne i budując na nich na pewno ludzkość odniosła by sukces.

  Moher, a skąd wiesz, co chciał, myślał i mówił Stalin? Czy Ty robisz tylko to, co chcesz, czy raczej to, co musisz, czego wymaga od Ciebie sytuacja? Na jakiej zasadzie przyjmujesz, że w przypadku Stalina tak nie było?
  Masakra w Daraya
 • B.Jeznach jest człowiekiem z wielką klasą, jakich dziś prawie już nie ma
  jestem cały czas pod wrażeniem, bo wśród tego plugastwa uchował się Człowiek, który nie tylko ma doskonały warsztat, ale także ogromną wiedzę - na ile rzecz jasna mogę to ocenić ze swojego, skromnego stanowiska. Chylę czoła, Szanowny Autorze.
  Masakra w Daraya
 • @ATMAN 14:11:16
  jest to niezwykle czytelny sygnał dla Panów, że należy szanować klejnoty rodzinne i nie pchać ich byle gdzie. Naprawdę wyjdzie to Panom na zdrowie. Kiedyś piło się "zdrowie pań" - bo jak panie są zdrowe to i panom nic nie grozi :))) Teraz wypada skoncentrować się na cnocie Panów, bo gdy oni będą cnotliwi, to nawet prostytucja na świecie zaniknie.
  Oblężenie Ekwadoru
 • w kontekście powyższego wypada zapytać, co to takiego jest, czym zalewa nas Zachód?
  te wygłodzone, zawodzące wszystkie na jedną modłę kobiety ( i młodzi - choć nie tylko - mężczyźni też), rozkraczone, wyginające się dziwnie i drgające niczym porażone chorobą, w towarzystwie setek ton sprzętu nagłaśniającego ogromnej mocy i obłąkańczo błyskających świateł o wielkim natężeniu. Jak może być nazywane rozrywką coś, co uszkadza słuch, psuje wzrok i wypacza charakter na skutek dominującej (choć niby skrywanej) w takich "występach zachodnich gwiazd" pornografii?
  Doprawdy Wschód nie ma żadnego powodu uczyć się czegokolwiek od Zachodu! I to nie tylko w dziedzinie muzyki, lecz także życia codziennego i kultury w ogóle.
  Wino, mężczyźni i śpiew
 • @simacs 18:55:35
  przecież sam udowadniasz, że jesteś bydlakiem chcącym zniszczyć każdego, kto nie myśli jak ty. Niby dlaczego miałabym przyjąć twoje zdanie za własne? Przecież pokazujesz, że gdybyś miał władzę, to nie bawiłbyś się w takie niuanse jak WSI, lecz pozabijałbyś ludzi tylko dlatego, że mają odmienne od twoich poglądy. Czym był PRL wiedzieć nie możesz, bo wtedy waliłeś kloce w pieluchy. W przeciwnym razie wiedziałbyś, że ludzie pokrzywdzeni w wojnie pracowali za miskę zupy z kotła wojskowego odbudowując kraj ze zgliszczy. A że akurat nazywało się to PRL - jakie to miało znaczenie? Państwo odbudowano z gruzów i nawet rozwinięto doskonale przemysł, który dawał pracę milionom Polaków, który taki Maciorewicz do spółki z kolesiami zniszczyli oddając go w obce ręce. Myślenia od ciebie nie wymagam, bo byłoby to zbyt wygórowane. Cała twoja nienawiść zwróci się przeciw tobie samemu. Zasłanianie się "prawicowością" nic nie pomoże. Prawda jest taka, że albo kraj funkcjonuje, albo nie. Wtedy funkcjonował, teraz nie. Rzucanie "bolszewikami" i "komuchami" już dawno się zdewaluowało. Albo ktoś jest dobrym człowiekiem, albo złym. W twoim przypadku jesteś złym, agresywnym i ograniczonym człowiekiem, stąd twoje ataki na ludzi, którzy nic ci nie zrobili i nawet tych ludzi nie znasz.
  "WSI powstały i działały w oparciu o kadry przeszkolone przez GRU i KGB, (...) zagrażały bezpieczeństwu państwa i obywateli"
 • żeby zwalczyć WSI, należałoby stosować metody jak WSI, w czym więc różniło by się zwalczanie WSI od działalności WSI?
  WSI było być może szkodliwe dla państwa według pomysłu Maciorowicza, ale sam Maciorowicz to przecież nie cały Naród. Więc WSI było szkodliwe dla Maciorowicza i jemu podobnych, ale nie było szkodliwe dla tych "podobnych" do WSI. Więc faktycznie jest tu jedynie walka o czystą władzę, bo normalni ludzie chcą po prostu żyć: pracować, mieć za to wystarczająco dużo pieniędzy na to życie i przeżycie oraz trochę ponad itd. Ponieważ nie ma żadnej pewności, że Maciorowicz rządziłby sprawiedliwiej, a raczej jest pewność, że co najmniej tak samo zwalczałby opozycję - no bo jak utrzymał by się przy władzy inaczej? nie każdy by go przecież kochał i chciał słuchać - czyli rządziłby nawet gorzej, to gdzie tu podstawa do krytykowania WSI?
  Wolność to tylko i wyłącznie stan ducha. W przypadku zależności od materii i spraw materialnego świata o żadnej wolności mowy być nie może, ponieważ istnieje ta zależność=czyli poddaństwo materii. Ludzie zamienili dobre na gorsze i teraz mają problem, jak to naprawić, ponieważ dobre nazwali złym, a złe dobrym, przy czym w tym złym jest im źle, no bo i jak miałoby być? I tak opluwając PRL żyją w nędzy nie tylko materialnej, ale i umysłowej i chcą co prawda mieć pracę, ale nie jak w PRLu, chcą mieć ubezpieczenia, ale też nie jak w PRLu, chcą mieć prawo do mieszkania ale też nie jak w PRLu. No ale w kapitalizmie takich praw nie ma. Co więc? No, winne są służby specjalne, takie jak WSI. Które co prawda służyły państwu polskiemu, ale nie chciały służyć Maciorowiczowi. Pech dla Maciorowicza. I dlatego chce on sobie teraz zrobić własne służby specjalne, ale nie nazwie ich broń Boże WSI, lecz jakoś inaczej i już będzie można wciskać ludziom kit, że to sprawiedliwiej. Ale pracy nie będzie już tak, jak w czasach PRLu, nie będzie darmowej służby zdrowia, nie będzie wczasów pracowniczych, kolonii dla dzieci i mieszkania dla każdego. Za to będzie świata według Maciorowicza. Z pewnością jednak niektórym to wystarczy. Bo i czemu nie? Jeżeli ktoś za ważniejsze uważa móc sobie pogadać - najlepiej niewybrednie, po chamsku - a mieszkanie i praca nie mają dla niego tak dużego znaczenia, to i nic nie stoi mu na drodze do szczęścia. I naprawdę lepiej być sierotą po PRLu niż kapitalistycznym bękartem. Tak to już jest, czego dowodem czasy obecne.
  "WSI powstały i działały w oparciu o kadry przeszkolone przez GRU i KGB, (...) zagrażały bezpieczeństwu państwa i obywateli"
 • @nana 19:16:11
  miało być POLSKĘ, "a" mi się wcisnęło, przepraszam Polskę.
  Quo vadis, Polonio?
 • co biadolisz, powiedz, jak byś uratował Polaskę?
  samo krytykowanie bez podania możliwości rozwiązań to żerowanie na ludzkich emocjach.
  Ja uważam, że Tusk robi co może w obecnej sytuacji. Nie trzeba było pchać się w ręce fałszywym zachodnim przyjaciołom. Gdy Konrad Mazowiecki wpuścił Krzyżaków, w parę lat stracił większość swoich ziem. Polacy z tego nie wyciągnęli żadnej nauczki i ponownie zaprosili "krzyżaków". Czy nasze ziemie są jeszcze nasze? Czy jak Grecy będziemy oddawać je - dla zachowania pozorów - za grosze Niemcom i ich przyjaciołom? Szybkie pożyczki? - to chyba już chodzi wyłącznie o to, żeby Polaków wydrenować do końca (widocznie nie poszło im to tak szybko, jak chcieli) i naprawdę puścić z torbami jako bezpaństwowców.
  Quo vadis, Polonio?
 • @bolizavusrex 14:33:47
  jak dobrze, że się Pan tu pokazał! Idioci upierają się, że są bękartami byle kogo i czują się tym jeszcze znobilitowani. Niesłychane! Szkody, jakie czynią oni sami sobie są o wiele większe, niż mógłby im je uczynić nawet ktoś wyjątkowo im nieprzychylny. Osobiście czuję niedosyt Pańskich wpisów. To nie ich wina, że nie potrafią myśleć.
  Chylę czoła.
  Piastowski piarowiec
 • NAM to bardzo ważne spotkanie, to sygnał, że ludzie chcą żyć w spokoju bez dominacji usraela
  jakoś tak to jest, że im większy idiota, tym szybciej by wieszał ludzi na latarniach. A samemu się powiesić nie łaska? Przecież to prostsze rozwiązanie, bo praktycznie wszystko ma się z głowy, łącznie z pogrzebem, niechby na koszt państwa. Naprawianie świata najlepiej jest zacząć od siebie. Wszystko inne to mniej lub bardziej ukryta dyktatura. Więc nie pierdzielcie tu o wolności, jeżeli zabraniacie ludziom mieć własne zdanie.
  Brawo NAM! tak trzymać!
  Drugi biegun w Teheranie
 • obowiązek wobez Rodziny i Narodu, owszem, ale dlaczego wobec kościoła?
  czy jest to taki obowiązek jak wobec urzędu gminy czy wojewody? Przecież kościół katolicki to nic innego niż administracja "Pana Boga" powieszonego na krzyżu i z naukami Jezusa z Nazaretu ma niewiele wspólnego. Katolicyzm to nie chrześcijaństwo, kościół to nie Bóg. Jak wiadomo, prawa wynikają z nałożonych obowiązków i na odwrót. W przypadku kościoła katolickiego "wierni" nie mają żadnych praw, a jedynie obowiązki i to ustalane według bieżących potrzeb kościelnej administracji. Więc raczej ludzie mają zobowiązania wobec Rodziny, Narodu i Boga - jeżeli już mieszać do tego sprawy duchowe.
  Ryzyko starego ojca
 • @Sytro 15:21:43
  sam się spal ofiaro przemysłu monopolowego. Nie możesz, dupku, wyrazić swojej opinii i tyle? Czy ktoś cię prosił o jakieś rady? Ja na pewno nie, więc się nie wpirzaj, gdzie cię nie proszą. I zapij się nawet na śmierć - z UMIAREM - ty bezmózgi tworze. Taniej ci wyjdzie płyn do mycia szyb, który nawet będziesz mógł sobie wtryskiwać bezpośrednio w swoją alkoholikową gębę. Nieodpowiedzialne jest PICIE alkoholu. Wóda nie jest chlebem, którego potrzebujesz do życia, prostaku. I dlatego, że tobie chce się chlać, ja miałabym się spalić? Przecież to nawet jako żart jest do niczego.
  Alkohol w islamie
 • alkohol jest ciężką trucizną, wyniszczającą od tysiącleci całe narody
  weźmy choćby pod uwagę Słowian. Wszczepiony im alkoholizm trawi ludzi do dziś, niszczy zdrowie, rozwala rodziny, a co poniektórzy usiłują wmawiać, że za alkoholizm odpowiedzialny jest jakiś gen! Za alkoholizm odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie alkohol!!! Ludzi od najmłodszych lat tresuje się w tym, że jakoby "małe dawki alkoholu nie szkodzą". Jest to ewidentne kłamstwo. Alkohol w każdej ilości i pod każdą postacią jest szkodliwy. Jedynie z mniejszymi jego ilościami organizm jest w stanie sobie jakoś poradzić. Nie oznacza to jednak, że przez to staje się on nieszkodliwy. Muzułmanie mają rację, że chcą chronić swoich ludzi przed tą trucizną. Jednak Zachód wszędzie wciska swoją "demo(NO)krację" a z nią idą narkotyki, wóda pod każdą postacią i prostytucja. Czy jest to ubrane jedynie w samą "demokrację", czy też przypięta do tego jest religia katolicka bądź "walka o wolność" to już zależy od fantazji Zachodu. Najgorsze zgnilstwo stamtąd przyszło i to oni powinni się tymi "cudami" sami unicestwić.
  Alkohol w islamie
 • jeżeli "koniec świata" to będzie jedynie zmiana w DNA?
  to wtedy co? Przed dziesiątkami tysięcy lat ci, co się "nie załapali" zostali w charakterze małp, przy następnym "przeskoku" DNA pozostali ci różni hobbici itp. i z czasem wyginęli, a teraz też może jest wśród nas nowa rasa ludzka z lepszym DNA i to ona przejdzie do następnego etapu ewolucji właśnie na skutek zmian w DNA, co u tych "niższych" nie nastąpi, ponieważ w ewolucji uczestniczyli nie tylko niechętnie, ale także przeszkadzali w rozwoju ludzkości a to pornografią, a to złodziejstwem i innymi bezeceństwami. Coś wydarzy się na pewno. Czy wszystkim nam będzie dane zobaczyć - a także pojąć - co to jest?
  Szczęki Leakeyów
 • chwała zwycięskiej Armii Czerwonej
  bardzo piękna parada, szkoda, że Polacy zapomnieli, po co tylu ich w wojnie z Niemcami zginęło. Rosjanie to mądry Naród, rozumiejący wymogi Historii i chwili obecnej.

  Rosjanie, w przeciwieństwie do Polaków, szanują swoich weteranów, ludzi, którzy swoją młodość poświęcili wyzwalaniu Ojczyzny spod okupacji Niemców.
  Dla Polaków nie ma jak widać żadnego znaczenia, że przy wyzwalaniu Polski na naszej obecnej ziemi padły w boju setki tysięcy żołnierzy radzieckich.

  Cześć i chwała wyzwolicielom ludzkości z morderczej okupacji niemieckiej, cześć i chwała żołnierzom zwycięskiej Armii Radzieckiej!

  Takich jaki "lju" to można było spokojnie zostawić, by wyszli przez niemiecki komin, bo w łeb taki "lju" to by sobie nie strzelił, bo tchórz i zaprzaniec. Nie ma taki "lju" szacunku dla siebie więc nie może też szanować innych. Ot, taki parch na ludzkości.
  Parada Zwycięstwa
 • @Łabaja 00:02:42
  no tak, ale już moglibyśmy wreszcie wyznawać się na tych chwytach i nie dać się na nie złapać. Ale po co zaraz "analfabeci"? Czy człowiek prostolinijny, uczciwy i prawy może wciąż wszędzie podejrzewać nieprawość i oszustwo? By znać się na oszustwach trzeba samemu być mistrzem w tym fachu, czyż nie? Więc lepiej jest bronić i chronić ludzi nie zepsutych kapitalistycznymi machlojkami, niż na nich napadać. W końcowym efekcie oni wygrają. Inaczej istnienie tego świata nie miało by sensu.
  Po meczu Niemcy-Włochy: Polska mistrzem Europy!