Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze MSI

 • Thomas Sowell
  Wydano całą serię audiobooków na podstawie książek Thomasa Sowella. Dostępne po angielsku. Nie wiem czy są one wszystkie przetłumaczone na polski a co dopiero dostępne jako polskie audiobooki.

  Niektóre z nich mają 10 czy 20 h ale słucha się ich wyjątkowo dobrze. Szczególnie mi się podoba Black rednecks and white liberals. (gdzie liberal to nowoczesne liberal w USA czyli lewak a nie liberała (libertarian/classic liberal)).
  Trochę essejów o d***kracji, monarchii i praktycznej polityce.
 • @Paweł Tonderski 11:53:46
  Mistrz dialektyki.
  To już staje się nudne
 • @BGnatowski 21:31:31
  Powrót do czasów sprzed podatku dochodowego oznaczałby olbrzymie bogactwo, kilku miliarderów, takich porządnych. To 1.

  2. Możesz sobie poszukać na youtube, jest towarzystwo wyprawy na Marsa, prezes to doktor z NASA. Wg wyliczeń NASA opłaca się wydać z 50 mld dolarów albo więcej aby nikt nie zginął. Korwin miał na myśłi Marsa pod względem np. osoby umierającej tam lecącej i bez zamiaru powrotu. Myślisz, że nie znajdzie się 1000 takich osób, które bez mrugnięcia okiem to zrobią? Znajdą się, ale tak długo jak finansuje to państwo to nie pozwoli ono sobie na taki "zły" PR.

  http://www.youtube.com/watch?v=20UvZpB3E1I

  Wielcy miliarderzy z czasów sprzed podatku dochodowego ufundowali więcej dobrych uniwersytetów niż państwa. Dziś z pewnością znajdą coś innego równie doniosłego.
  Z Lisiej nory
 • @diablisko 05:22:11
  Tak, przeniesie się wśród Stokrotek. Dlaczego Stokrotka będzie mniej warta:
  a) kryzys
  b) internet

  W a) nikt nie będzie się zamartwiał co on tam powiedział. W b) jestem w stanie zadyskutować na śmierć każdego komu TV wmówiła, że Korwin to Hitler

  "A wszystko to oczywiscie przeniesie sie na postrzeganie idei wolnosciowych. " G. prawda. TV jest otwarcie lewacka i wszystko tak tłumaczy. Szkoła też. Jak przyjdzie bankructwo USA to młodzi przekonają rodziców co i jak i koniec.
  Koszmarna pomyłka
 • @goj2012 23:09:33
  Kilka lat i się zesrasz a nie będziesz wpływał. RP miał poparcie 15-30 latków i jak przyjdzie co do czego to emeryci będą mieć tyle siły politycznej ile emerytury tzn. 0.
  Koszmarna pomyłka
 • @Kordian 17:04:48
  Stokrotce się w głowie pomieszało.
  Koszmarna pomyłka
 • @vortex 14:22:38
  nczas tzn. on sam.
  Koszmarna pomyłka
 • @lwiak 13:21:46
  @1 Chodziło o olimpiadę dla przeciętniaków w NORMALNYCH dyscyplinach.
  O 22.40 byłem w SuperStacji TV. Jest link:
 • @lwiak 13:21:46
  To wrzucę granat do twojego kościoła i powiem, niech sądzi to właściciel czyli Bóg.
  O 22.40 byłem w SuperStacji TV. Jest link:
 • @rene 12:56:02
  Chodzi o to w jaki sposób się zada pytanie.
  Czy chcieliby Państwo żyć w państwie gdzie każdy ma pracę, nie ma bezrobocia, nie ma kłótni w sejmie itd.? Odpowiada tak 90%
  Czy chcieliby Państwo żyć w państwie gdzie ludzie zarabiają $30 miesięcznie, w sklepach kartki na wszystko a niedługo będzie hiperinflacja? Odpowiada nie 90%.

  Ludzie nie myślą gdy ich się ankietuje, a już na pewno nad skutkami tak/nie na te pytania.
  Co czwarty Polak chce mieszkać w PRL
 • @Gabriel Nestorski 18:34:07
  Jest jeszcze inna rzecz: sprzężenie zwrotne. Im bardziej ludzie poddają się poprawności politycznej tym mniej rzeczy prawicowych, normalnych można powiedzieć. Jak nie będzie Korwina to zwykli ludzie dużo rzadziej będą mówić to samo w co i tak wierzą, ze strachu przed posądzeniem o chęć wymordowania niepełnosprawnych.

  Tak samo jak Michalkiewicz mówi o Żydach, bo ma oskarżenia o antysemityzm w dupie tak samo Korwin wygłasza swoje "niepoprawne" poglądy. Dzięki temu inni, którzy nie mają męczeńskich ciągot mogą normalnie mówić DUŻO więcej niż w przeciwnym przypadku.

  Nie poddajmy się presji lewactwa aby mówić poprawnie, tak wykastrowana prawica po prostu przestanie istnieć.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @lost 00:57:26
  Bardzo ładnie to brzmi, ale walka przy regułach, które są wypaczone z natury będzie prowadzić do wypaczeń i absurdów.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @analgesia 00:31:40
  On nic takiego nie robi, a ty sączysz jad upadając niżej niż osoba, która zrobiłaby to o czym mówisz.

  Mniej emocji, więcej mózgu.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @marosław 00:23:19
  Te uwagi są mniej więcej słuszne. JKM jest bardziej publicystą niż politykiem i podobnie jak RP chce sobie wyhodować następców.

  To co najważniejsze a nie zostało wyszczególnione to, że idea paraolimpiady jest absurdalna. Jeżeli za większe kalectwo dostaje się więcej punktów to znaczy, że opłaca się większe kalectwo. Ludzie będą się starać o większe kalectwo (oszustwami), bo łatwiej to osiągnąć niż włożyć wysiłek.

  Musiałaby istnieć jasno określone klasy kalectwa gdzie tylko tacy ludzie mogą rywalizować i nie ma już żadnych punktów, kto lepszy ten po prostu wygrywa.

  Przy okazji igrzysk uwidoczniło się coś ciekawego, "kalecy" z nowoczesnymi protezami mogą być (jeszcze nie, ale blisko) lepsi od "pełnosprawnych" ludzi. Normalni ludzie będą niepełnosprawni, gorsi w stosunku do tych z superprotezami/implantami. Nic w tym specjalnego nie ma, po prostu powstaje konieczność stworzenia oddzielnej rywalizacji.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @aa2xa 23:46:14
  To nie radykalizm. Media szaleją tematem paraolimpiady bo sama olimpiada się nie udała i byłaby to kolejna okazja do krytykowania Tuska a tego być nie może.
  5-10 lat temu nikt nie pokazywał paraolimpiady, nie bez powodu.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @Karol Sobiecki 23:41:08
  UPR bez JKMa zawsze stoi otworem, jakie oni mają wyniki?
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @Anna.M. 23:33:11
  Zbyt głupia aby zauważyć, że to intelligence quotient, więc iloraz a nie (współ)czynnik a "pieprz się" to umie odpowiedzieć?
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @kds 23:19:21
  Ktoś ci mózg wyprał lewackimi nakazami wypierania się nieprawomyślnych ludzi.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @Uregas 23:04:49
  To jest częsty cios poniżej pasa "dbasz o silnych to chcesz słabych do gazu". Rand o tym mówiła 50 lat temu. W cywilizacji politycznej poprawności i wyrównywania szans zamiast otoczyć opieką np. w szkole dzieci najzdolniejsze to wkłada się wielki wysiłek w najgorsze. To od tych najzdolniejszych zależy nasza przyszłość, gorsze sobie jakoś poradzą.

  To czysta perwersja aby lubować się pomaganiu gorzej rozwiniętym. Polacy uwielbiają chwalić się wynikami polskiej szkoły, ale w klasie 5% najlepszych uczniów z danego kraju my mamy słabeuszy względem innych krajów.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • @Anna.M. 22:40:08
  Oczywisty straw man, idź dyskutować z idiotami, będziesz dorównywać poziomem.
  Para-olimpiada czyli paranoja