Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jan G.Grudniewski

 • @Krzysztof J. Wojtas 22:55:02
  Obecnie jest moda na sprawy amerykańskie. Jest w Polsce Wojsko Amerykańskie, dolary amerykańskie są mile widziane, wiec czemu orzeł amerykański miałby być niepoprawny politycznie. Jak się komuś on myli z gęsia, to wskazuje że ma "gęsi rozumek" ale to nie Korsarza problem ale Fischera Gęślika

  General Jan GG
  SKOWRONKI MIEJSCOWOŚĆ, GDZIE BĘDZIE PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
 • @Fischer 22:37:16
  Obecnie jest moda na sprawy amerykańskie. Jest w Polsce Wojsko Amerykańskie, dolary amerykańskie są mile widziane, wiec czemu orzeł amerykański miałby być niepoprawny politycznie. Jak się komuś on myli z gęsia, to wskazuje że ma "gęsi rozumek" ale to nie Korsarza problem ale Fischera Gęślika

  General Jan GG
  SKOWRONKI MIEJSCOWOŚĆ, GDZIE BĘDZIE PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ
 • Podziękowanie dla Czerwonego Korsarza Kontradmirała Floty Króla Walezego III
  Dziękuje Czerwony Korsarzu za błyskotliwe, i błyskawiczne zamieszczenie mojego opracowania do Władz RP z listopada 2017 r. które odegrało dużą w role w przemianach politycznych i zwróciło uwagę na prawdziwy obraz Bezpieczeństwa Polski i stanu Wojska Polskiego w 2017 r.
  Mam nadzieje że nowy Minister Obrony wnikliwie je przeczyta i wyciagnie słuszne wnioski. Zobaczymy.
  Jan G. Grudniewski
  GENERAŁ J.GRUDNIEWSKI OBALIŁ MINISTRA A. MACIEREWICZA !
 • Dr Sendecki wybitnym strategiem politycznym
  Panie pułkowniku ds. Eugeniuszu gratuluję zdolności do przewidywania zdarzeń, okazuje się że nie tyle Bartłomiej Kurzeja jest wybitnym wizjonerem, który przewidział upadek Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za podpisanie Traktatu Lizbońskiego ale Pan jest też wybitnym strategiem, bo dzisiaj ogłoszono, że J. Korwin Mikke jako pierwszy z wszystkich pretendentów zarejestrował swoją kandydaturę na Prezydenta RP składając 200 000 podpisów. Słyszymy że PO , PSL i PIS dopiero są na granicy 90 000 podpisów.
  Świadczy to o prężnym i sprawnym zapleczu politycznym JKM a nie tylko grupą młodocianych amatorów.
  Gratuluję dostępu TELEWIZJI NARODOWEJ do źródła wiarygodnych informacji społecznych.
  Jeżeli Pańskie prognozy się sprawdzą, będę Pana rekomendował na szefa TVP1, chyba że woli być Pan szefem Polsatu czy TVN.
  KOMOROWSKI NIE WCHODZI DO DRUGIEJ RUNDY. TRYUMF JKM!
 • ciąg dalszy ww
  W dodatku antykatolicyzm J. Kamyckiego i przy każdej okazji jego exponowanie świadczy że nie rozumie Polskiej duszy ani historii Naszego Narodu. Ten brak zrozumienia ważnych idei stawia go w gronie ludzi przegranych na wlasne życzenie.
  Polacy. Nie jednoczcie się. Błagam
 • Niby mądry a nie mądry
  Sensownie pisze J. Kamycki o pieniądzu i lichwie i wykazuje w tym pewna niezwykłą mądrość ale w ocenie na temat Powszechnego Uwłaszczenia jako metody do powstania kapitalizmu obywatelskiego wyjawia swą "niekumatość". Nie przekonują go pozytywne przykłady ani rzeczowe argumenty. Jest to przykład pewnego ograniczenia intelektualnego na który choruje cześć twórców wyodrębnionych idei. Nie rozumieją całości procesów społeczno gospodarczych a tylko forsują swą wąską specjalistyczną ideę a wszystkie inne zwalczają. W ten sposób robią sobie przeciwników w gronie osób mogących ich popierać i przegrywają bo nikt z nimi nie chce współpracować . Nazwanie Powszechnego Uwłaszczenia populizmem świadczy o wysokiej niekompetencji , jeżeli nie gorzej... gen Jan G. Grudniewski
  autor Uwłaszczenie Narodu Polskiego czyli jak odzyskasz swoje 100 milionów wyd POW 1995 r.
  Polacy. Nie jednoczcie się. Błagam
 • Treść wniosku o asystę wojskową dla Bohdana Poręby
  Naczelna Komenda Warszawa 6.02-2014 r.
  Polskich Drużyn Strzeleckich
  Warszawa ul. Samolotowa
  tel 601 36 1962, prug@ onet.pl
  tel. do rodziny zmarlego: 604... 895


  Pan Generał Brygady Wiesław Grudziński
  Dowódca Garnizonu Warszawa
  pl. Marszałka Piłsudskiego 4
  00-909 Warszawa  Naczelna Komenda Polskich Druzyn Strzeleckich nr KRS 029064 zwraca się do Komendy Garnizonu m.st Warszawa o przydzielenie wojskowej asysty honorowej do udzialu w uroczystościach pogrzebowych zmarlego naszego oficera płk ds Bohdana Poręby. Pan płk ds Bohdan Poręba był reżyserem filmów o tematyce społecznej min:.. wojskowej i wojennej, które wywarły wielki wpływ na wytworzenie pozytywnej oceny Wojska Polskiego w naszym społeczeństwie, mimo udziału po złej stronie w Stanie Wojennym. Wojsko Polskie powinno także Jemu zawdzięczać przychylność Narodu Polskiego do naszej instytucji. Jako syn Legionisty, oficera przedwojennego Wojska Polskiego przeniósł tradycję miłości do Ojczyzny na swoje liczne wybitne dzieła filmowe i teatralne min.. "Hubal" , "Poloniia Restituta" i inne... Za zasługi dla Ojczyzny będzie w czasie mszy pogrzebowej awansowany pośmiertnie do stopnia Brygadiera DS / nominacja w załączeniu/.
  Zdajemy sobie sprawę z nieprzychylności obecnych władz politycznych do osoby reżysera Bohdana Poręby ale uważamy że Wojsko Polskie ma zobowiązanie wobec płk ds Bohdana Poręby i jest to sprawa Honoru Armii, wykraczająca poza partyjne naciski.
  Liczymy na skromną asystę, przynajmniej plutonu żołnierzy. Pozostałe czynności pogrzebowe przeprowadzimy we własnym zakresie.

  Uroczystość pogrzebowa odbędzie sie w dniu 7 lutego 2014 r., poprzedzona mszą żałobną godzinie 12 00 w Katedrze Praskiej pw. św Floriana a pochówek na cmentarzu Wólka Węglowa o godz 14 00.

  Zmarły za swoją działalność artystyczną był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany między innymi: był wice przewodniczym budowy się osiedla Stegny w Warszawie i przez dwie kadencje  radnym Miasta Stołecznego Warszawy. Jest odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Komandorskim Polonia Restituta, srebrnym  i złotym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką Za Zasługi Dla Warszawy, Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.
  Bohdan Poręba ur,05-04-1934 r. W Wilnie, zm. 25-01-2014 r. W Warszawie

  Naczelny Komendant Polskich Drużyn Strzeleckich
  gen dyw.ds. Jan G. Grudniewski . Płkownik WP w st spocz.

  PS. Polskie Drużyny Strzeleckie (PDS) patriotyczna organizacja paramilitarna podtrzymująca tradycję zarejestrowanej czasie zaborów w 19 11 r, organizacji patriotycznej PDS typu wojskowego , będącej zaczątkiem Legionów i powstania Wojska Polskiego. W przedwojennym Wojsku Polskim duża część oficerów wywodziła się Polskich Drużyn Strzeleckich , Związku Strzeleckiego i Strzelca.
  KOMPANIA REPREZENTACYJNA NA POGRZEBIE PORĘBY
 • @e-misjonarz 17:29:03
  e-misjonarzu na pogrzebie było 7 moich oficerów i żołnierzy i 7 żołnierzy z Komendy Garnizonu. Czy masz coś przeciw?
  KOMPANIA REPREZENTACYJNA NA POGRZEBIE PORĘBY
 • Doktorze Sendecki coś pomieszaleś
  Panie Eugeniuszu coś pomieszałeś . Na moje pismo do Dowództwa Garnizonu Warszawa o asystę wojskową na pogrzebie Bohdana Poręby dostałem odpowiedź ,że asysta zgodnie z przepisami nie przysługuje, bo nie był żołnierzem , kombatantem czy też Ministerstwo Kultury nie wystąpiło o asystę jako ważnego dla państwa człowieka. Czyli pogrzeb ten nie spełnia warunków asysty wojskowej. Na moją prośbę , że miimo wszystko Bohdan Poręba był oficerem naszej organizacji przydzielono drużynę 7 osób, z werblistą i trąbką z Komendy Garnizonu. Komenda Garnizonu zachowała się przyzwoicie i na własną odpowiedzialność. W związku z tym że mówców było kilkudziesięciu a pogrzeb trwał prawie 2 godziny, żołnierze mieli także inne obowiązki i tak wytrwali 1,5 godziny stojąc na baczność w błocie . Nie było rzucania wieńców a wręczali je obsłudze pogrzebowej, więc twoje wybrzydzanie jest nie na miejscu. Jak jest drużyna żołnierzy nie ma salwy honorowej. Komendą do salwy musi dowodzić oficer. Salwa jest przy kompanii wojska. Jak dojdziemy do władzy to Cię Gieniu powołam do wojska na 3 miesiące jako szeregowca abyś rzetelnie zrozumiał realia wojska a nie bajdurzył. Pozdrawiam Cię Przyjacielu gen J. G . Grudniewski KOMENDANT PDS
  KOMPANIA REPREZENTACYJNA NA POGRZEBIE PORĘBY
 • Gratulujemy autorowi tego artykułu
  Jest to bardzo dobry scenariusz do natychmiastowej realizacji w Polsce. Kryzys bankowy jest wielkim oszustwem mafii bankierskiej.
  Tych długów nie należy spłacać a je anulować w interesie narodowym. Islandczycy dali lekcje ekonomii i polityki całej Europie. Grecy i inne kraje zagrożone powinny zrobić to samo . Rozpędzić złodziejskie rządy a odpowiedzialnych i kolaborantów skazać zaocznie na przynajmniej 15 do 25 lat więzienia.
  gen Jan G. Grudniewski
  Moim mottem w kampanii senatorskiej było:
  Wyzwoli nas z długów , wprowadzi porządek i sprawiedliwość.
  Islandia – „Poland-ia”?
 • Jan Kobylański Wielki Polak i Organizator
  Wspieraliśmy przed sadami przez 4 lata Jana Kobylańskiego gdy pozwał przed sąd i posadził na lawie oskarżonych 19 oszczerców ze stajni michnika. zakonxczylo się niczym. sad prowadzil przez 4 lata kosztowny proces , gdzie oszczerstwa byly jednoznaczne i w 4 roku procesu umorzył go z powodu przedawnienia się zarzutów. Obnażyło to polskie sądownictwo jako dyspozycyjne politycznie , niedecyzyjne w uczciwych sprawach i niesprawiedliwe.
  W sprawie przeciwko Radkowi Sikorskiemu zanosi się podobnie . Jan Kobylański wielki Patriota z Urugwaju, genialny organizator, przedsiębiorca który mógłby być szefem światowego koncernu. Człowiek kochający Polskę i chcący dla niej wiele dobrego zrobić , zaangażowany w to jak rzadko kto, jest oczerniany przez pejsate wladze, straszy się go listem gończym aby nie przyjechał do Kraju.Szykanuje itp A On powinien być naszym Premierem Polski czy Prezydentem. Wówczas Polska by byla bogata i życzliwa obywatelowi. Patrioci byliby hołubieni i szanowani a nie jak dzisiaj musimy się ukrywać.
  U nas pracowali by gastarbajterzy a nie bylibyśmy niewolnikami zachodu.
  Jan Kobylański broni sie przed sądem 2-go lutego 2012