Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze rozz

 • Polecam http://mises.pl
  Tam można znaleźć próbkę tekstów Bastiata. Naprawdę warto.

  Przy okazji, panie Januszu, trochę pokory. To nie Bastiat pisze jak Pan, tylko co najwyżej Pan jak Bastiat.
  Co widać, a czego nie widać
 • Paraolimpiadę tworzy MKOl
  A nie żaden PFRON czy inni socjaliści. Oni naprawdę nikogo nie zmuszają do organizowania jej ani do startowania.
  To już staje się nudne
 • JKM się wygłupił
  A dlaczego? To bardzo proste. To co pisze jest po prostu chamskie. Wielu niepełnosprawnych czuje się dotkniętych wrzuceniem ich do jednego worka z mordercami i zboczeńcami. Czy oni sobie zasłużyli swoim cierpieniem na takie porównania? Takie opinie można wyrażać prywatnie, nie publicznie. Z takich samych powodów, dla których bąki puszczamy w toalecie a nie przy stole. To nie ma nic wspólnego z cenzurą czy obawą o mówienie prawdy. Niektórych rzeczy, nawet prawdziwych, nie mówi się publicznie, bo po prostu nie wypada. To jest po prostu kwestia taktu i klasy.
  Ponadto, próba dyktowania co ludzie mają oglądać a co nie, to faszyzm. Liberał zamiast narzucać swój pogląd powinien powiedzieć, że w państwie normalnym kto chce, organizuje zawody jakie chce, kto chce, to w nich startuje, kto chce to je transmituje, kto chce - je ogląda. Problemem nie jest żadna paraolimpiada, tylko telewizja publiczna, bo jej istnienie powoduje, że niektórzy mają zakusy, by narzucić jej obowiązek transmitowania tego wydarzenia.
  Z Lisiej nory
 • @Phill 19:42:37
  > " żaden reżim tylko MKOl"
  > Nie ma nic gorszego niż taka instytucja pw. pazerna na kasę, nie ma
  > takiego okrucieństwa jakiego by się nie dopuściła ta bolszewicka
  > organizacja.

  Gadka godna prawdziwego komunisty. A co niby jest złego, w tym, że organizacje są pazerne na kasę. 99% organizacji stworzonych przez człowieka jest pazerne na kasę włączając w to wszystkie firmy, kościoły i fundacje. I jakich niby okrucieństw dopuszcza się MKOl?

  > "Wrzucanie zboczeńców, morderców i niepełnosprawnych do jednego
  > worka"
  > to oznacza, że należysz do tych 60% tubylczej populacji która nie
  > rozumie wiadomości dziennika telewizyjnego

  "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. "
  Mam wrażenie, że ty nie rozumiesz tego co mówione i pisane. A co to niby jest, jeśli nie wrzucanie do jednego worka?

  > "Sport niepełnosprawnych ma taką samą wartość jak każdy inny"
  > Mierzony wg jakich kryteriów, takich jakie ustali rozz(porek)?

  A może takich które ustali (pedo)Phill?

  > "Sport profesjonalny, .... nierozerwalnie wiąże się z niszczeniem zdrowia"
  > To samo tyczy się paraolimpijczyków.

  Jako, że nie sądzę, by ktoś płacił paraolimpijczykom za uprawianie sportu kwoty z których można wyżyć, to nie widzę powodu, by uważać, że na paraolimpiadzie są sportowcy profesjonalni.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • Tekst głęboko szkodliwy
  Panie Korwin. Uważam ten tekst za zupełnie niepotrzebny i szkodliwy z szeregu powodów:
  1. Paraolimpiady nie organizuje żaden reżim tylko MKOl - organizacja pozarządowa. I oni nikogo nie zmuszają do płacenia za te igrzyska. Państwa zgłaszają się dobrowolnie do ich organizowania. Nikt też nikogo nie zmusza do ich oglądania.
  2. Wrzucanie zboczeńców, morderców i niepełnosprawnych do jednego worka jest niesłychanie chamskie. Nie można tych ludzi mierzyć tymi samymi kategoriami.
  3. Sport niepełnosprawnych ma taką samą wartość jak każdy inny. Pan utożsamia sport ze sportem profesjonalnym co jest bzdurą. W sporcie nie tylko chodzi o pokonywanie innych i bycie najlepszym, ale również o pokonywanie własnych ograniczeń. Nawet jeśli jestem ostatni, ale poprawiłem swój rekord życiowy, to i tak jest to mój mały sukces.
  4. Sport profesjonalny, który pokazywany jest na zawodach najwyższej klasy (olimpiady, mistrzostwa świata itd) nierozerwalnie wiąże się z niszczeniem zdrowia, o czym się nie mówi. Szkoda że nie pokazują ciężarowców albo chodziarzy po zakończeniu kariery, którzy są de facto inwalidami. To samo dotyczy dopingu. Kiedy widzę te pryszcze na plecach startujących zawodników to mi się odechciewa oglądania, bo jaki sens ma oglądanie zawodów w szprycowaniu się.

  Przy okazji, proszę sobie nie żartować. Murzyni nikogo nie podbiją. Oni nie są w stanie zorganizować się w strukturę większą od plemienia obejmującego kilka wiosek. Prędzej zrobią to Chińczycy. Arabowie też nie bo może i wierzą w Boga, ale to w gruncie rzeczy półgłówki.
  Para-olimpiada czyli paranoja
 • Z tymi biletami to wcale nie tak samo
  Zakaz handlu biletami wynika z regulacji UEFA a nie państwowych. Pan też sobie może zorganizować zawody piłkarskie o puchar Korwina i sprzedawać bilety bez prawa do odsprzedaży (jako element umowy). Jeśli komuś się nie podoba, to nie kupuje.
  Piosenka p.Maryli Rodowicz. I zaproszenie.
 • Nie rozumie Pan problemu, te bilety po prostu nie były do odsprzedaży!
  Urzędnik prawdopodobnie mógł oddać je komuś za darmo, ale nie mógł odsprzedawać. I to nie wynika z żadnego prawa, ale z umowy z UEFA. Jeżeli taka umowa została zawarta między rządem a UEFA to należy jej dotrzymać, koniec kropka.
  D***kracja czyli: system łupów
 • Prawdopodobieństwo, że ta akcja była przyczyną samobójstwa oceniam jako...
  ... nikłe. Przecież generał nigdy nie ukrywał swojej przeszłości w bezpiece.
  Kiedy będziemy żyć w państwie, w którym można wierzyć władzom?
 • Co do sprzedaży biletów to UE nie ma nic do tego
  To UEFA zabrania odsprzedaży swoich biletów na mecze. Jeśli człowiek kupuje bilet to zawiera z UEFA umowę i godzi się na jej warunki. Jeśli mu nie odpowiadają, nie powinien był biletu kupować. Powinien Pan lepiej sprawdzać to o czym Pan pisze. UEFA nie jest nawet zarejestrowana w UE.
  List z Londynu
 • Jaki semtex? Proszę mi napisać, gdzie prof. Binienda pisał o semteksie?
  I gdzie snuł tak daleko idące hipotezy. Prof. Binienda zwrócił uwagę na brak analizy numerycznej zderzenia skrzydła samolotu o brzozę i taką analizę samodzielnie wykonał dochodząc do wniosku, że brzoza nie mogła oderwać skrzydła. Jednocześnie zaprosił innych naukowców do analizy wyników jego badań. A pan robi dokładnie to co robią peowskie bezpieczniaki, czyli kłamie, przypisując mu jakieś bzdury. Naprawdę, od kilku miesięcy zastanawiam się z kim pan trzyma.
  Polemika z prof.Biniendą???? Wolne żarty!
 • Schengen będzie zawieszone na czas turnieju
  tak
  Dziennikarze powariowali – jak zwykle – z tym Euro
 • O ile wiem, to polityką pieniężną kieruje NBP a nie p. Jan Vincent.
  Więc co to za wieści?
  Przykład jest zaraźliwy...
 • Na tematy psychiatryczne...
  Na tematy psychiatryczne radziłbym się nie wypowiadać, bo pisze Pan takie bzdury, że ręce opadają. Tak się akurat składa, że zespół paranoidalny, może być objawem wielu ciężkich chorób i ma nawet swój kod w klasyfikacji WHO.
  „RAPORT SPECJALNY” Komisji Macierewicza – fałszywy!
 • Po prostu nie wierzę, że Pan to napisał!
  Ten na zdjęciu to ten Pana ekspert?
  Uważa Pan, że człowiek prowadzący poważną firmę w branży, mający poważnych klientów i zarabiający poważne pieniądze, chciałby sobie psuć nazwisko wypisywaniem bzdur o katastrofie smoleńskiej?
  Pan Szuladziński, o ile wiem, nikogo o zamach nie oskarżał, w szczególności "Ruskich". Nie odnosił się w ogóle do aspektu politycznego. On po prostu przeanalizował dostępne materiały i zwrócił uwagę na nietypowe rozczłonkowanie konstrukcji samolotu, jak na upadek z tak małej wysokości i kilka innych spraw. Sam nawet przyznawał, że to co pisze o zamachu, to tylko hipotezy, jednak poparte rzetelnymi analizami.
  Jedno jest natomiast pewne. Praca pana Szuladzińskiego bez wątpienia pokazuje, jak nierzetelne były ustalenia MAK i komisji Milera. Gadanie o "szukaniu ziemi" przez pilotów można sobie między bajki włożyć. Na dobrą sprawę, z analizy stenogramów, wcale nie wynika, że intencją pilotów było lądowanie. Czy pilot, który przy 80 m. wysokości mówi "Odchodzimy" chce lądować? Nawet pan Fiszer, który o lataniu coś tam wie, pisał kiedyś, że jeśli pilot schodzi na autopilocie, to jego zamiarem najprawdopodobniej nie jest lądowanie, tylko odejście z wysokości decyzji.
  Ja tam nikogo nie oskarżam, nie twierdzę, że był zamach, ale uważam, że przyczyny katastrofy mogą być dużo bardziej skomplikowane, niż powszechnie się uważa i jak dotąd nikt z oficjalnych władz Polski ani Rosji nie zrobił nic, w celu ich rzetelnego wyjaśnienia. Ja bym po prostu chciał ujrzeć na ten temat raport jakiegoś wybitnego eksperta od katastrof lotniczych z kraju trzeciego.
  „RAPORT SPECJALNY” Komisji Macierewicza – fałszywy!
 • Czy jeśli ktoś mnie okrada, to broniąc się muszę trzymać się kurczowo prawa?
  Czy nie wolno mi w celu samoobrony przed grabieżą tego prawa złamać?
  Złamanie Lewa
 • A Pan wie swoje...
  Jakoś nie odniósł się Pan w ogóle do ustaleń pana Grzegorza Szuladzińskiego, który jest uznanym ekspertem w branży. Pan wie swoje, że to wina pilota. Tylko skąd?
  Dwa wraki
 • Los Francji, to problem Francuzów. Spróbujmy na sprawę spojrzeć z punktu widzenia polskiej...
  ... racji stanu. Pamiętajmy, że prezydent Sarkozy ma dosyć nieprzychylny stosunek do naszego kraju. Obecne interesy Polski są dosyć rozbieżne z interesami Francji za rządów Sarkozyego. Pamiętajmy również, że Sarkozyego JAWNIE (!) popierała większość polityków unijnych z Angelą Merkel na czele (być może to główna przyczyna jego porażki). Hollande, natomiast, został przyjęty, co było dosyć wyjątkowe w UE, przez prezydenta Komorowskiego. Normalnie, przed spotkaniem Komorowski-Hollande, uradzono by, w jaki sposób Francja odwdzięczy się Polsce po wygranych przez Hollanda wyborach, za okazanie mu sympatii w czasie kampanii. Czy Komorowski tak uczynił - nie wiem, jednak możemy mieć nadzieję na nieco bardziej przychylny stosunek Hollanda niż Sarkozyego do Polski.
  Wygra Czerwony; pytamy o odcień...
 • Przepraszam, ale próba wyjaśnienia absurdalności ostatnich wyjaśnień...
  dot. śmierci gen. Papały jest obrażaniem inteligencji Pana czytelników.
  Fenomen światowy
 • A co ze zgodą Donalda Tuska na wyjaśnienie katastrofy przez MAK?
  Przecież nie musiał się na to zgadzać. Porozumienie międzyrządowe pozwalało mu domagać się powołania wspólnej polsko-rosyjskiej komisji badającej przyczyny? Moim zdaniem, najkorzystniejsze dla całej sprawy byłoby zaproponowanie Rosji wynajęcie uznanego na świecie eksperta od katastrof lotniczych z kraju trzeciego, takiego, który nie chciałby psuć sobie nazwiska posądzeniem o nierzetelność, który zorganizowałby prace badawcze od A do Z, miał dostęp do wszystkich materiałów z katastrofy i sporządziłby raport końcowy. Należało zaproponować, że kosztami podzielimy się po połowie, a jeśli to dla Rosji problem, to Polska może nawet sfinansować całość (na pewno by na to nie poszli). A jeśli Rosja torpedowałaby pomysł niezależnego eksperta, to nagłaśniać sprawę w mediach.
  Tragiczna śmierć głowy państwa zasługuje na rzetelne wyjaśnienie a to jest chyba najlepsza metoda.
  To, że Tusk nie złożył takiej, lub podobnej propozycji, jest godzeniem w polską rację stanu. I to jest prawdziwy skandal a nie cała katastrofa. To świadczy, że Tusk albo ma coś na sumieniu w tej sprawie, albo w jakiejś innej i jest przez Rosjan szantażowany. Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jest to, że Rosjanie mają na niego jakieś papiery, które mogą spalić jego kandydaturę na szefa KE.
  {korwinista} pisze:
 • Z prawem Iranu do posiadania broni jądrowej to nie do końca tak.
  Prawo Iranu do posiadania broni jądrowej jest ograniczone przez Układ o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej, którą kraj ten DOBROWOLNIE podpisał. Jeśli podpisali, to niech się nie dziwią, że ktoś to próbuje egzekwować. Izrael ani Pakistan nie podpisali. Gdyby Iran wypowiedział ten traktat, to byłoby w porządku.
  Eliasz, producent anty-semityzmu