Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze kris29

 • @vortex 12:46:22
  >Dzisiaj po tej kuracji Margaret Thatcher GB to trup który chodzi.
  Gdyby nie ta kuracja, już dawno by zgnił w ziemi.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @vortex 12:40:34
  >Zbiurokratyzowane, socjalne Niemcy
  Niemcy swoją potęge budowały przez 50 lat, nie powiesz chyba, że przez ten czas panował u nich socjalizm i biurokracja na dzisiejszym poziomie, albo że gospdarkę torpedował dyktat zwiazków zawodowych. Przez te lata zbudowali sobie taką pozycję że dali sobie radę ze zjednoczeniem (gigantyczne obciążenie dla państwa i gospodarki) a teraz nawet jakoś sobie tam dają radę z socjalem i biurokracją, choć PKB mają na poziomie 0%. Można powiedzieć że zrobili sobie wakacje po ciężkiej pracy. Zapewne chwilowo, bo antyunijne / antysocjalne głosy są coraz głośniejsze.

  Nas na takie wakacje nie stać. Nie stać nas na stagnację i uporczywe trwanie PO , nie stać nas na socjalistyczny raj PiS-u.

  A Chile nadal ma wzrost na poziomie 5% PKB. Więc moze te tłuste świnie żrą i srają ale jednak gospodarka jakimś cudem daje radę. PKB per capita mają nieznacznie niższe niż nasze, ale pamiętaj że jeszcze w latach 70-ych ludzie tam głodowali (marsz pustych garnków).
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @vortex 11:14:24
  >od miesięcy pytam gdzie system Korwina doprowadził do bogactwa?

  Najpierw sobie odpowiedz na pytanie gdzie system centralnego zamordystycznego planowania połączony z ogromnymi daninami i przerostem biurokracji doprowadził do bogactwa. Albo gdzie do bogactwa doprowadził lewicowy/centrowy socjalizm- z naciskiem na utrzymanie i powiększanie majątku państwowego (przecież Kaczyński np. wyraxnie powiedział że jakbu co to gazem łupkowym będą się zajmować spółki państwowe).

  A w takim Chile, tuż po puczu Pinocheta, podatki radykalnie poszły w dół i dziś Chile jest jedną z bogatszych i stabilniejszych gospodarek świata. Faktem jest, że Allende nie pomagały USA, które potem pomogły Pinochetowi, ale tak czy siak, skoro socjalizm, czy wręcz komunizm i nacjonalizcja firm i banków jest taka dobra, to przeciez Allende byłby skazany na sukces, nawet gdyby USA przeszkadzały w w tym wiekopomnych dziele.

  A co powiesz na działania Żelaznej Damy w Anglii? Nie widzisz podobieństw jej działań z tezami gloszonymi przez Korwina? Jak sądzisz, gdzie dziś byłaby Anglia gdyby wtedy ktoś nie założył kagańca na mordy związkowe?

  Pecha ma Brazylia, że po skokowym wzroście PKB (ok 7% w 2010r.) prosperita trwala krótko i nie poczyniono większych inwestycji, teraz kryzys ogolnoświatowy obniżył wzrost PKB do ok. 3%.

  Jest wiele przykładów mówiących że prywatyzacja (ale prowadzona z głową a nie na zasadzie dzikiego uwłaszczenia) plus obniżanie podatków/ danin oraz redukcja aparatu biurokratycznego przynosi wzrost gospodarczy.
  Jest jeszcze więcej przykładów że działania odwrotne generują także dokładnie odwrotny skutek.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @pisanki 04:01:33
  Gdzie napisałem że 'nie wiadomo' czy dotacje są dobre czy złe? W którym miejscu podjąłem się takiej oceny?

  Nie potrafisz bez zniżania się do konfabulacji, przekręcania słów i naginania ich do swoich chorych teorii odpowiedzieć na prostą argumentację, pozbawioną jakiejkolwiek subiektywnej oceny?

  Jesteś aż takim debilem czy w ten sposób tylko pokrywasz swoją intelektualną miałkość?
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @pisanki 02:36:07
  >sorki, ale niekonsekwentnym jest utrzymywanie z jednej strony, że
  >dotacje osłabiają obdarowanego (rolnictwo, nrd), a z drugiej -
  > narzekać na ich brak i tymże słabość swą usprawiedliwiać

  Tu nie chodzi o to czy dotacje są dobre czy złe tylko o to, że ten kto dotację ma- ma też przewagę. Nie czytałem aby Korwin się z tego powodu usprawiedliwiał i nie o to mi chodziło, tylko o to, że przez te dotacje już na starcie ma znacznie gorszą pozycję. Wolontariat jest fajny, radosny i entuzjastyczny ale rzadko kiedy jest profesjonalny.

  >w ogóle niemęskim jest - unosić się gniewem lub łzami rozpaczy >zalewać z powodu tak prozaicznego, jak przegrany fotel po zmarłym
  Nie wiem czy się łzami zalewał czy gniewem unosił, zapewne to twoja kolejna konfabulacja, fakt jest taki że znowu przegrał, zatem powodu do radości nie ma.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @vortex 23:42:53
  >Moja niechęć do Korwina wynika z tego, że facet który ma elementarne
  >problemy z przeprowadzeniem prostych operacji i działań uważa że ma
  >genialną receptę na rządzenie całym państwem i rozwiązanie wszelakich
  >problemów

  Twoja niechęć wynika z twoich uprzedzeń i ciasnych horyzontów. Nie wiem czemu tak trudno ci zaakceptować, że niektórzy ludzie mogą mieć podstawowe problemy z czasem najprostszymi rzeczami. Ktoś wybitnie uzdolniony w jednej dziedzinie może być jak małe dziecko w innej. Byl kiedyś taki film "Rain man", polecam, możesz poszerzyć swoje horyzonty, możesz także zrozumieć że nie każdy może być alfą i omegą w każdym aspekcie życia.

  Korwin nie jest ani świetnym organizatorem, ani uporządkowanym pedantem, ani też rewelacyjnym mówcą porywajacym tłumy, być moze także nie zna się na ludziach i nie potrafi skupić wokół siebie tych najbardziej odpowiednich. On jest analitykiem, pewnie jednym z lepszych w tym kraju i w tej roli sprawdziłby się idealnie. Do oceny czy konstruowania ustaw nie są potrzebne umiejętności załatwiania najprostszych spraw, załatwianych od ręki przez najgłupszego urzędasa.
  Jego problem polega na tym, że nie ma w swoim otoczeniu nikogo kto by za niego zrobił te proste, rutynowe rzeczy. Albo inaczej - nie ma 47 milionów rocznej dotacji, jakie mają PiS czy PO żeby takim ludziom zapłacić.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @Bogdan 21:38:14
  Naprawdę zabawne, jeden kombinuje że Zawisza to trep LWP, drugi że na pewno czerwony- bo tak się akurat złożyło, że dorastał za Gierka :D
  I tacy ludzie uważają, że są predestynowani do jakiejkolwiek sensownej, logicznej dyskusji. "Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić".
  PiS wygrał w Rybniku
 • @chess 21:08:31
  O chłopie, jak nie znoszę PiSu tak jeszcze bardziej nie cierpię PO. O ile Jarek wygląda na uczciwego gościa, tyle że jest 100% socjalistą i dupą wołową- tak Tusk to klasyczny polityczny oportunista, zawodowy kłamca i lawirant. Niestety z obu tych powodów wybór między PiS a Po to jak wybór między dżumą a cholerą albo wybór śmierci od noża lub siekiery. Obie te partie nic dobrego dla tego kraju nie zrobią, obie mają niemal identyczny schemat działania i podobne cele. Niestety ich partyjne cele przeważnie nijak się mają do potrzeb statystycznego Kowalskiego, który chciałby mieć jakąś przyzwoitą pracę, przyzwoitą płacę, niskie podatki i święty spokój.

  Przy okazji - pewnie nie wiesz, że pierwotnie słowa tej piosenki Pietrzaka były "żeby Polska była polska" (przez małe "p" bo to odpowiedź na pytanie "jaka?"- polska a nie np. ruska) a nie że ma być Polską. Ale ktoś tam uznał, że to brzmi nacjonalistycznie w rodzaju "Polska dla Polaków" i Pietrzak zmienił na Polskę, co wg mnie trochę wypaczyło sens.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @goodness 20:12:13
  Uwielbiam takie oderwane od wszystkiego wypowiedzi, niby takie inteligentne, głębokie i mądre, może nawet zabarwione poezją (czyli "co autor miał na myśli?")- a tak naprawdę czyta się je jak projekcje człowieka w malignie.

  Już ci napisałem, nie jestem członkiem KNP, nie wiem kto do nich należy, kto z nimi sympatyzuje i kto się nadaje. Mnie interesuje program, idea, pomysł na zmianę tego co jest w tym państwie złe a nie personalne gierki.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @ToM.UD 19:57:53
  Chodziło mi o to że PiS jest bardziej nieprzewidywalny, szaleństwa w oczach tez u nich więcej, ci z PO mają w oczach cynizm zawodowego złodzieja.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @chess 19:14:46
  >Na moje pytanie - wymień 5 osób z KNP, które są sensowne
  A skad ja mam wiedzieć kto wartościowy do KNP należy? Nie należe do KNP, nie śledzę ich stanu osobowego.

  >Dlaczego uważasz, że PIS nie zatrudni "karkodzierżców" i
  >"mieczosiepaczy" oraz "fakturozdolnych" do swoich rządów ? :)

  Bo to nie jest partia, która chce coś w tym kraju zmienić na lepsze - tylko MIEĆ WŁADZĘ i ew. pozamykac albo powywieszac swoich oponentów. I nie miałaby do tego aż takich skrupułow jak PO. Zresztą, o ile pamietam to PiS miał szansę pokazać coś dobrego, skończyło się na wymienie składów na "swoich" i czerwoną kartką w wyborach.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @indris 16:19:55
  >A co z sejmową Komisją Zdrowia

  I tak pewno miał ją tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę, a teraz będzie miał 2x mniej posiedzeń niż w sejmie, żadnych komisji->PROFIT. Chłop od dawna jest po drugiej stronie rzeki, czas na odpoczynek.
  BOLESŁAW PIECHA… Przechodzi z sejmu do SENATU.
 • @chess 18:11:17
  Widzisz, Korwina można nie lubić, można mu zarzucić bałaganiarstwo i brak umiejętnoscii organizacji - ale nie sposób mu odmówic analitycznego umysłu. I do tego byłby dobry, czytałby te mniej lub bardziej głupie ustawy i punktował to co jest w nich złe. Może wśród senatorów udałoby się pobudzić szare komórki do myślenia a nie tylko do naciskania guzików zgodnie z linią partii.

  I o to chodziło w tych całych wyborach do senatu. Nie o przejmowanie władzy ani rządzenie, tylko próby zapobiegania wprowadzeniu głupiego prawa.

  Poza tym, nie obraź się - ale dlaczego w swoim skostniałym pojmowaniu świata uważasz, że na stanowiskach rządu/kierowniczych MUSZĄ być członkowie partii? Bo tak robi PO, PiS i cała reszta - to tak musi być? Nie da się inaczej?
  Członkowie partii to zwykle najgorsi kandydaci.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @FanDaVinci 17:53:14
  >uważam Go za uczciwego człowieka, ale zbyt łatwowiernego, dał nam >ludzi z poziomu wycieraczki

  I to jest głowny problem PiS (pomijam socjalistyczne pomysły) - nędza materiału ludzkiego. Kto niby miałby te wielkie zmiany, sledztwa i lustracje przeprowadzać? Może Macierewicz? :D
  A i tak by się to skończyło przeprosinami, jak w przypadku "Stokrotki".
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @goodness 17:47:49
  A teraz napisz to jeszcze raz, ale tak, żeby coś dało się z tego zrozumieć.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @goodness 16:51:26
  >A ja, uważam taki ustrój za normalny i bezpieczny, gdzie każdy >spragniony może zaspokoić pragnienie.

  Szkoda tylko, że niektórzy niezasłużenie raczą się małmazją a reszcie, pomimo wielkich obietnic, pozostaje deszczówka z kałuży :)
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @goodness 16:11:26
  >Profesor uniwersytetu nigdy nie będzie w dwóch osobach jak dwóch
  >chłopaków z pod budki z piwem.

  Chyba niechcący zgodziłeś się z "dialektyką" Korwina.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @Votan9 15:33:31
  >Dobry tekst o idolu i od razu sfora trolli - potomków bierutowszczyzny i
  >bermanowszczyzny rzuciła się na Pana.
  >Ich dziadowie tak samo twierdzili, że nie ma alternatywy dla komunizmu
  >(oczywiście rządzonego przez nich), tak samo jak obecni wnuczkowie
  >twierdzą, ze nie ma alternatywy dla liberalizmu, mimo 23 lat liberalnej
  >transformacji. Nie dziwota, oba te systemy, niby skrajne, a jednak bardzo
  >sobie bliskie, finansowały i finansują te same grupy banksterów...

  Teraz już wiem do kogo autor kierował swój "artykuł" :D
  Ale ten bełkot przebił pana Tonderskiego :)
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @Paweł Tonderski 13:55:09
  >Ten układ od lat swoim postępowaniem i działaniem podtrzymuje pana
  >Korwin. :)

  Nie mistrzu, tę sytuację podtrzymują tacy właśnie ludzie, cieszący sie z tego że do senatu wszedł jakiś stary piernik, któremu już nie chciało się łazić na sejmowe posiedzenia (bo jest ich ok. 2 razy więcej niż w senacie). To tacy ludzie, którzy bezkrytycznie piszą "o jak dobrze że ludzie nie są wariatami i postawili na PiS/PO/SLD/Palikota (niepotrzebne skreślić) a nie na Korwina" są fundamentem tego zamkniętego układu politycznego.

  JKM jest jaki jest, taki sam był 20 lat temu, taki jest i teraz. Jeśli ktoś nie potrafi oddzielić czasem mocno kontrowersyjnych wypowiedzi od programu politycznego i wizji dla państwa i tylko na podstawie kontrowersji ocenia jego wartość jako polityka - jest zwyczajnym idiotą i nic poza tym. A już zwłaszcza jeśli się cieszy że zamiast JKM do senatu dostał się ktoś o kim wiadomo (lub jest duże prawdopodobieństwo) że złożonych obietnic nie dotrzyma.

  Niestety idiotów jest wielu, dlatego w sejmie i senacie siedzą głównie ich reprezentanci.
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!
 • @Paweł Tonderski
  Gratuluje poziomu i logiki jakim się pan posługujesz. Nieważne ze ten cały Piecha g.. zrobi jako senator (co zresztą sam pan przyznajesz), że będzie tylko pierdział w stołek w senacie i dłubał w nosie - najważniejsze żeby się Korwin do senatu nie dostał. Bo jakby się dostał to aj-waj, tragedia by na Polskę spadła, wszystkie plagi egipskie naraz i 7 lat nieurodzajów.

  Prawdziwym złem tego państwa jest istnienie takich ludzi jak pan, zakonserwowanych w panującym układzie politycznym i reagującym panicznie na wszelkie ew. zmiany. Dzięki takim jak ty mamy złodziejskie PO, które wygra kolejne wybory, socjalistyczno-lewicowo-katolicki PiS (które oczywiście wybory przegra) i resztę politycznej hołoty - nastawionej tylko na zagrabienie dla siebie jak największych pieniędzy i stanowisk w państwowych urzędach i spółkach.

  Ja bym tam chciał bardzo zobaczyć jak Korwin jedzie po niemal każdej kolejnej ustawie przyjętej przez ogłupiałą większość sejmową, punktując głupotę, brak logiki i tymczasowość proponowanych rozwiązań. Tego pan Piecha nigdy nie zrobi bo ani nie ma do tego zdolności ani ochoty. On, chociaż kilkanaście lat młodszy od Korwina- już od dawna jest po drugiej stronie rzeki i wszystko ma już tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
  Tak, panie Tonderski, właśnie takiego senatora nam było potrzeba...
  Po raz kolejny razwiedka odsunęła JKM-a, tam gdzie jego miejsce!