Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Metzgerwein

 • @Jerzy Wawro 09:40:02
  Chwilowo na urlopie, obiecuję wrócić do dyskusji później.
  Pokłosie dyskusji z tow.Piotrem Ikonowiczem
 • @Jerzy Wawro 02:14:10
  Dzięki za uznanie, ale dyskutujmy na argumenty. Ja w ogóle nie uważam, że jesteś mniej rozsądny ode mnie, tylko że podejmujesz się obrony idei niesłusznej, stąd brakuje Ci argumentów.

  W ogóle większość zwolenników JKM to nie są ludzie, którzy go usłyszeli i zaczęli popierać, tylko właśnie ludzie rozsądni, którzy zauważyli, że większość jego tez gospodarczych jest słuszna (i zbieżna z ich ideami) i dlatego zaczęli go popierać.
  Pokłosie dyskusji z tow.Piotrem Ikonowiczem
 • @vortex 00:39:23
  "Instytut współpracuje z partią „Prawo i Sprawiedliwość”."
  Pokłosie dyskusji z tow.Piotrem Ikonowiczem
 • A tu pomiędzy Panami
  porozumienie starych towarzyszy:-D
  Pokłosie dyskusji z tow.Piotrem Ikonowiczem
 • @Jerzy Wawro 00:51:56
  "Starając sie dostosować do odbiorców" - co masz na myśli?

  Gdyby jakieś państwo skonfiskowało cały dochód obywateli z danego roku (podatek 100%) i następnie uchwaliło budżet dziesięciokrotnie wyższy, uzupełniając brakującą resztę uchwalonym deficytem budżetowym, to ten wskaźnik w tym państwie wyniósłby 10%. Tak? Bo przecież wydatki rządu wliczają się do PKB.

  Nic mnie nie boli, a tym bardziej prawda, niemniej dziękuję za troskę. Staraj się bardziej, może zrobi się ciekawiej. Ja też się postaram, żeby nie było, że jestem złośliwy.
  Mowa nienawiści – i sytuacja liceów.
 • @pisanki 00:05:38
  A wiedziałeś, że w szwedzkim MENie zakończono parytety, bo oprotestowały go kobiety? Seryjnie.

  A Bengor wszedł z dokumentami na imię i nazwisko kobiety, ale to przecież chłop jest, w dodatku bezczelny, takie kwiatki jak "pan ksiądz", "pan papież" czy "pan Rydzyk" wciąż mu się wymykają, a sam mówi: "kiedyś płakałam, gdy mnie obrażano". I stąd rekontry Korwina.

  A jeden chwilowo przytomny PiSowiec na jego "przecież pan nie jest formą obraźliwą" odpowiedział "nie, proszę pana", ale na drugi dzień przepraszał.
  Mowa nienawiści – i sytuacja liceów.
 • @pisanki 20:47:31
  Siema, ja się na razie nie przyłączam, bo wciąż nie mam Okien na łączach:-D
  Mowa nienawiści – i sytuacja liceów.
 • @prolet, Jerzy Wawro 22:50:32
  Sama konstrukcja definicji PKB czyni ww. wskaźnik mało sensownym, ponieważ wydatki państwa (czyli zgodnie z aktualnymi trendami: całość opodatkowania plus zaplanowany deficyt) są wg tej definicji również wliczane do PKB.

  Prolet, słuszna uwaga o składce ZUS, która jest zapewne w Wlk. Brytanii mniejsza.
  Mowa nienawiści – i sytuacja liceów.
 • Ci młodzi ludzie zrobili bardzo dobrze.
  Takie akcje podtrzymują nadzieję, że jeszcze będzie normalnie. Bo chyba jego też by Pan przymknął po dojściu do władzy?
  Ci młodzi ludzie chcieli jak najlepiej...
 • @Pisanki
  Widziałeś sukinsyna? Nie widzi powodów, żeby przepraszać. Im się należy tylko pluton egzekucyjny. Nawet za samo to, co Tonderski ma w głowie.
  Wywiad w Radio KIM - odwołany
 • @asiamrowka 12:26:58
  Gdyby on chciał spać:-D

  Problem w tym, że on deklaruje przynależność do ruchu narodowego i jeśli kiedyś wejdzie na jakieś pozycje opiniotwórcze tam, to nam przerobi narodowców - Polaków na komunistów - Mar(k)sjan.
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @pisanki 01:01:54
  :-D

  http://www.youtube.com/watch?v=WhGThSNQb7k
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @Paweł Tonderski 00:45:00
  Nigdzie nie napisałem, jacy będą ludzie, tylko że nikt nie będzie pozbawiany swojej własności w imię tych wszystkich lewicowych mrzonek.
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @Paweł Tonderski 00:51:32
  Analizując Twoje komentarze dochodzę do wniosku, że nie potrafisz ani pisać ani czytać.

  Odróżniać takich przeciwieństw jak liberalizm i socjalizm też nie, ale z tego przynajmniej zdajesz sobie sprawę.
  Ja dziś na Warmii
 • @Paweł Tonderski 00:06:08
  No to głosuj na Korwina, on nie chce zabierać ludziom ich kapitału, w tym również tego świeżo zarobionego ze sprzedaży pracy własnej głowy i rąk, dzięki czemu nie będzie tylu zmuszonych do pożyczania.

  Obecny świat, to świat komunistycznej fikcji, wymyślonej przez Marksa, w którym wszyscy traktowani są jako niezaradni, chorzy i brzydcy i takimi się stają, jeżeli się jej poddają.

  System liberalny po pierwsze nie jest w tej chwili urzeczywistniany, po drugie jest w nim miejsce dla każdego, bez państwowej łaski i wymuszonego miłosierdzia.

  Jeśli ktoś ma trudności w utrzymaniu rąk przy sobie i sięga po cudzą własność, to właśnie rolą państwa jest obronić potencjalną ofiarę
  przed taką chciwością, która prowadzi do kradzieży.
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @Paweł Tonderski 23:29:55
  Sam widzisz, że to Twoje podejście czyni z Polaków niewolników Funduszu Walutowego, FED-u, Banku Światowego itd.

  Do zaistnienia jakiejkolwiek zależności, oprócz próbujących wywrzeć nacisk, potrzebni są również ci, którzy mu ulegną. Jednym z takich wrażliwych elementów jest właśnie bank centralny i lewicowe rządy, którym zawsze brakuje pieniędzy. A wystarczy NIE POŻYCZAĆ i wtedy nie trzeba oddawać z lichwiarskim procentem.

  Prawo własności będzie święte, a o to, co i u kogo będziemy kupować, nie będzie sie troszczył rząd tylko sami zainteresowani.

  Kapitał należy do właściciela kapitału.
  7. Nie kradnij
  Znałeś to?
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @Paweł Tonderski 20:52:10
  A co Pan chce tłumaczyć, jedno- czy wielokrotnie, jak Pana wiedza ekonomiczna jest zerowa? Nie będzie trzeba się martwić, pod czyją kontrolą jest bank centralny, gdy banku centralnego nie będzie. Jak Pan zamierza to kontrolować? Zaglądać dyrekcji w rozporki?

  Wszystkie przedsiębiorstwa państwowe (na całym świecie) na dłuższą metę przynoszą straty. Właśnie dlatego większość narodu polskiego to systemowe biedaki (bo wciąż zbyt wiele własności jest w rękach państwa) i tym bardziej ich nie stać na stałe dopłacanie do systematycznych strat nierentownych państwowych przedsiębiorstw.

  To, co komuna Polakom zabrała należy Polakom oddać w ramach reprywatyzacji, o co postulowała już od początku UPR, jak i teraz czyni KNP. Nawet tego Pan nie wie, to co Pan właściwie wie?

  Niewolników robi z Polaków komunistyczna gospodarka państwowych fabryk, hut, kopalń, szpitali, szkół, dróg i innych "środków produkcji", jak to zdefiniował Marks i jak to stale powtarzają komuniści, również ci udający sympatyków ruchu narodowego.
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @Paweł Tonderski 09:17:17
  Gorzej o wiele, gdy członek opozycji, uważający się za destruktywnego, podziela wszystkie poglądy PZPR, łącznie z koniecznością istnienia centralnego banku, państwowych przedsiębiorstw, progresywnego podatku, obowiązku edukacyjnego, co w dodatku, być może przypadkiem, doskonale współgra z interesami międzynarodowych lichwiarzy.
  Ja nie o Rybniku, a o Marsie
 • @fan-wolności 15:34:39
  Jestem za, a nawet jeszcze bardziej za:-D
  Ja dziś na Warmii
 • @vortex 15:17:38
  Ty jesteś przedstawicielem gangreny starego bolszewizmu. Korwin jest bolszewizmu zaprzeczeniem, niezależnie od Twoich pokracznych sztuczek, mających udowodnić, że to jest to samo.
  Ja dziś na Warmii