Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze arfo

 • Wspaniała menażeria
  Tak zapewne nazwałby neon24 Karol Borowiecki. Jeden siada na konia i rusza na Lwów bo kresy podobno są w ogniu. Drugi znów odradza tę wyprawę, gdyż spowoduje ona atak Niemiec na nasze zachodnie granice. Inni szokują newsami, takimi jak wykup Patagonii przez demonicznych Chazarów, prezentując jednocześnie Albina Siwaka jako męża opatrznościowego, a sojusz ze świętą Rusią jako nadzieję dla Polski. Jeszcze inni zawzięcie tropią herezje i błędy Kościoła Katolickiego, prowadząc sami ze sobą długie dysputy rodem ze Średniowiecza. Może wszystkim razem wziętym przydałby się kubełek zimnej wody ?
  Kresy w ogniu. Historyczna szansa dla Polski?
 • Stare liberalistyczne bajki
  Wzrost wynagrodzeń nie ma sensu bo ceny też wzrosną. Ale dziwnym trafem wszyscy, którzy to głoszą zarabiają dużo albo bardzo dużo. Masochizm jakiś czy co ? A sztucznie zawyżonych składników kosztów jest od groma - prąd, paliwa, woda, czynsze, opłaty gruntowe i wiele innych. Tylko płaca musi być "rynkowa" bo jak się ją sztucznie zawyży to świat się zawali. Prawda ?

  Luksusowa k..a to też rynek. Tak, oczywiście, teraz nawet będziemy wliczać do PKB prostytucję i dochody z narkobiznesu. Im więcej będzie bogatych tym więcej będzie luksusowych k..w i Polska nam zakwitnie. A miliony zwykłych ludzi marnowałyby pieniądze na jedzenie, ubranie, fryzjerów, kina i inne niegodne liberała usługi. My chcemy pięknej Polski ze stadionami, drapaczami chmur i luksusowymi furami oraz dynamicznym rynkiem narkotyków, hazardu i prostytucji. Tak osiągały bogactwo narody Afryki i my tez tak chcemy - liberalnie, bez grama socjalizmu.

  Sprzedaż ziemi to ratunek dla ZUS. Wszyscy to wiemy i dlatego dziś ZUS jest bardzo bogaty dzięki temu, że kolejne rządy wyprzedały wszystko co mieliśmy. Dlatego również nasz kraj nie ma długów, w które bez wątpienia wpędziłoby go rozdawanie majątku obywatelom. Po co Polsce mieszkania dla hołoty, kiedy liberalny rząd potrzebuje kasy, a wiemy, że banki i koncerny 100x lepiej zarządzają tym majątkiem niż nic nie warci krajowcy.

  Zastanawiam się tylko nad tym, czy sz. Autor był trzeźwy pisząc te banialuki, czy też w ten sposób zarabia na życie ? Liberalizm bankrutuje z hukiem na całym świecie, dochodząc do iście orwellowskiego punktu, w którym banki i wielkie firmy są ratowane przed bankructwem z ciągle podnoszonych podatków nakładanych na stale biedniejących obywateli. Podobnie zresztą do realnego socjalizmu, który też zdechł negując większość zasad swej pierwotnej ideologii.
  Jak socjaliści z PiS chcą uszczęśliwiać na siłę.
 • Nie pójdzie
  Jeżeli orzeczona kara pozbawienia wolności nie przekracza 2 lat można zastosować odroczenie wykonania kary na 6 miesięcy, a po roku spędzonym na odroczeniach wykonanie kary można zawiesić (art. 151,152 KKW). Jest to mało znana furtka, której głównym problemem jest udowodnienie, że wykonanie kary mogłoby wywołać groźne skutki dla skazanego, a szczególnie dla osób trzecich związanych ze skazanym.
  Nie zmienia to faktu, że życie Zientarskiego legło w gruzach na wiele lat i moim zdaniem wsadzanie go do więzienia nie ma specjalnego sensu, bo dostał naprawdę straszną nauczkę za chwilę szaleństwa.
  Zientarski jednak pójdzie siedzieć. Ale na krócej
 • Błekitna jak mundur MO ?
  Tak kochani rodacy. Po 5 latach rządów Tuska czas wreszcie przegonić tego podłego Kaczora z jego PIS-em, Gazetą Polską i wstrętną czeredą ziejących czosnkiem (i nienawiścią) zwolenników. Polska zginie z kretesem, pod nieudolnymi rządami dzisiejszej opozycji. Na szczęście ratunek jest na wyciągnięcie ręki. Błękitny radiowóz zawiezie wygłodzonych mieszkańców zielonej wyspy nad błękitne morze i nakarmi cudownie pomnożonym błękitkiem z czasów PRL-u. Błękitny kolor dodany do czerwonego i białego zjednoczy wreszcie braci Słowian pod jedyną zbawienną flagą świętej matuszki Rossiji.

  A tak na serio - Jak Pan Zagozda po kilku latach rządów PIS-u będzie miał kilka milionów zwolenników dla swoich błękitnych pomysłów to może bedzie warto przyjrzeć się takiej inicjatywie z uwagą. Na dzień dzisiejszy zwalczanie jedynej liczącej się opozycji wobec rujnujących kraj rządów Tuska połączone z obroną wrogiego wobec Polski kraju musi skutkować jednoznaczną oceną takich poczynań.
  Czy zdelegalizować Kluby Gazety Polskiej?
 • @prof.Rivell 00:34:45
  Miałbyś rację przybywając do dziewiczej Ameryki statkiem Mayflower. Żyjemy jednak dzisiaj w świecie podzielonym na strefy wpływów potężnych korporacji i mocarstw splątanych siatką współzależności. Otwarcie kraju na swobodne działanie tych potęg przypomina umieszczenie stada owiec na polanie w środku lasu i patrzenie jak sobie daja radę. Polska czy każde inne państwo nie istnieje dlatego, że jest lepsze gospodarczo czy intelektualnie, ale dlatego, że komus innemu nie opłaca się (na razie) zabrać naszego terytorium. Ten własny teren to ma być azyl dla Polaków gwarantujący im czołową pozycję na własnym terytorium, nawet wtedy gdy sa słabsi i głupsi od innych. To my mamy tutaj rządzić, my mamy tutaj się bogacić, a nie rodzime i obce pasożyty naszym kosztem. Po to mamy własne państwo, a nie po to by na nas robiło eksperymenty. Dlatego krociowe zarobki w ciągle biednym kraju są niemoralne i nieuczciwe. To co mamy dzisiaj przypomina getta z czasów wojny gdzie nieliczni pławili się w luksusie pochodzącym z wyzysku pozostałych, którzy wówczas zdychali z głodu.
  Lewica chce wprowadzić 100% podatek! Granica absurdu (chyba) została osiągnięta…
 • A może warto spojrzeć szerzej ?
  Już w starożytnych Atenach zauważono, że demokracja działa dośc dobrze jedynie w społeczeństwie w miarę równych sobie obywateli. Gdy jednak niektórzy z nich zaczynają zdecydowanie przerastać innych - pod względem majątku, zasług lub popularności zwykle zaczynają tworzyć wokół siebie grupy klienckie, które w krótkim czasie zamieniają demokrację w rządy oligarchii lub nawet tyranię. Uznano wówczas, że mimo niewątpliwych zasług tych ludzi warto, dla dobra demokracji odebrać im wpływy i usunąć z miasta. Dziś w krajach naszej kultury proces przekształcenia demokracji w rządy oligarchii w zasadzie już się zakończył. Rządy krajów, stały się posłusznymi wykonawcami dyrektyw płynących ze świata finansów i wielkiego biznesu. Priorytetem władzy stały się wyniki księgowe budżetu państwa, a pojecia dobra społecznego nie odważy się dziś użyć nawet zdecydowana lewica. Dlatego nawet nieporadne ruchy zmierzające do zmniejszenia przepaści między wszechmocnymi bogaczami a normalnymi ludźmi zasługują na uznanie, a co najmniej poważną dyskusję. Wyjazd kilku bogatych degeneratów do Rosji jest korzyścią dla Francji, a nie stratą.
  Lewica chce wprowadzić 100% podatek! Granica absurdu (chyba) została osiągnięta…
 • Pani Nowicka lubi świeczniki
  Szczególnie takie 9-ramienne, kiedy miesiąc temu z pokorą uczestniczyła w religijnej uroczystości zapalenia kolejnej świecy w Sejmie z okazji żydowskiego święta Chanuka. Uroczystość organizowaną przez najbardziej konserwatywny odłam ruchu chasydzkiego - sektę Chabad Lubawicz.

  Wygląda na to, że za "wyzwoleniem od wszystkich religii" w wykonaniu naszych wojujących ateistów kryje się ofensywa jednej z najbardziej fanatycznych odmian judaizmu.
  Rektor nagrodzony za usunięcie krzyża
 • Postkomunizm ?
  Mamy rok 2012. Światowa oligarchia finansowa, poprzez kilkuletnią emisję pustego pieniądza, spowodowała zawalenie się światowej gospodarki, nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. Władza polityków coraz bardziej staje się fikcją, poddając się bez oporu wpływom różnych grup nacisku, ignorując już prawie całkowicie interes rządzonego przez nich społeczeństwa.
  Określanie tego zjawiska mianem postkomuny nie ma żadnego sensu, bo takich grup nacisku jest bardzo dużo, a masę spadkową PRL-u w równej mierze zagarnęły międzynarodowe koncerny, jak i politycy wszystkich opcji. Problemem jest kompletna apatia Polaków wobec coraz większego wyzysku i pozbawiania praw nabytych, z powodu której nie stanowią oni żadnej grupy nacisku, z którą musiałby się liczyć władza.
  Kwestia żydowska, jest jednym z przejawów panującej patologii, gdzie stosunkowo nieliczna mniejszość posiada ogromne wpływy w świecie medialnym, które wykorzystuje na toczenie skutecznej wojny z naszą tradycją, historią i religią katolicką oraz propagandę nieuchronności panującego stanu rzeczy. Fakt, że nasi politycy poważniej traktują święto chanuka niż Boże Narodzenie jest demonstracją siły żydowskiego lobbingu. Jeżeli do tego dodać zakaz kwestionowania żydowskiej wizji historii II wojny lub penalizację antysemityzmu trzeba stwierdzić, że ten akurat lobbing jest dla nas zarówno groźny, jak i upokarzający.
  Chodakiewicz: Dziewięć powodów dla których Żydów należy zostawić w spokoju!
 • @Left Door 23:52:12
  Prawo do niestałości współczesny świat zagwarantuje ci z pewnością w dużym nadmiarze. Mawiają również, że raz na 100 lat na Brooklynie jeden pucybut zostaje milionerem. Ja jednak wolę wiedzieć, że gdy wychodzę na boisko grać w piłkę zastanę na nim piłkarzy a nie np. komandosów z ckm-em. Dlatego czasem warto mieć nadzieję, że wszyscy przestrzegamy pewnych reguł.
  Kolejna afera z chorymi na punkcie „bezpieczeństwa” Amerykanami
 • @antares 13:56:37
  Tak. Wszystko ma swoją cenę. Tylko, że dzisiaj nie masz ani stabilności, ani ochrony przed pójściem do rzeźni - czyli chwalebną śmiercią na stanowisku pracy po 60-tce.
  Kolejna afera z chorymi na punkcie „bezpieczeństwa” Amerykanami
 • @diablisko 13:17:32
  Kto dał ? A ze 100 tys lat społecznej ewolucji. Tak się składa, że społeczeństwa pierwotne sromotnie przegrały konkurencję ze społeczeństwami tworzącymi bardziej skomplikowane struktury i zostały przez nie wchłonięte, zniszczone lub zniewolone. Potem wygrywały kraje z przymusowym poborem, powszechną oświatą itp. W naturze nie ma ani prawa do życia ani tym bardziej do własności. Twoje jest tylko to co zdobędziesz i tak długo jak jesteś w stanie obronić. To właśnie cywilizacja wymuszająca na jednostkach solidarność społeczną pozwala istnieć eleganckiemu p.Januszowi, który o swoich szansach w bezpośredniej walce o byt przekonał się na warszawskiej Pradze. Twierdzenie, że istnieje tylko jedna sprawiedliwa forma podziału praw jednostki i społeczeństwa jest szkodliwym doktrynerstwem nie opartym, ani na religii ani na rzeczywistosci.
  Kolejna afera z chorymi na punkcie „bezpieczeństwa” Amerykanami
 • Św Rynek
  Świat to nie bazar dobry człowieku. Na bazar chodzimy po zakupy i tyle. Człowiek, jak każda istota wymaga w miarę stabilnego ekosystemu. W systemach, które ciągle się zmieniają przeżywają bakterie i pierwotniaki. Człowiek ma prawo do stałego mieszkania, stałego zarobku, stałych reguł życia. Liberalizmu z twoich bajek nigdy nie było i nie będzie. Mamy za to dziś liberalizm realny, w którym nic nie jest pewne - ani praca, ani ziemia, ani pieniądz, ani nawet złoto. Pewne jest tylko to, że mamy więcej pracować i mniej zarabiać bo międzynarodowe koncerny szukają najtańszego murzyna na drugim końcu świata. I prowadzą politykę - jeszcze intensywniej niż wcześniej robiły to państwa. A ty biedaku, ze starczym uporem chcesz im dać jeszcze więcej wolności. Niech decydują kogo lubią a kogo nie i wydają wilcze bilety dla inwalidów, niepokornych, a w końcu (o zgrozo) dla polityków w muszkach. Twór zatrudniający setki tysięcy ludzi nie jest już żadną firmą. Jest normalnym państwem tym niebezpieczniejszym, że pozbawionym jakiejkolwiek kontroli społecznej. Podobno przed śmiercią człowiek na krótko odzyskuje sprawność myślenia. Może wtedy zobaczysz jak bardzo szkodziłeś Polsce twoimi bajkami i komu naprawdę torowałeś drogę.
  Kolejna afera z chorymi na punkcie „bezpieczeństwa” Amerykanami
 • Nie śpiewajmy "racz nam wrócić"
  Jest taka bajka o żabach i królu. Pan Bóg dał nam wolną Polskę 20 lat temu i nie żądajmy więcej bo skończymy jak te żaby z bajki. To nie jest wina Pana Boga, że Polacy świadomie wybierają takich co "dają ukraść", takich co podobają się zagranicy, wyszczekanych, dowcipnych a przy tym komplenie pustych . To nie wina Pana Boga, że dzisiejszy naród woli spokój od wolności, że pozwala wychowywać swoje dzieci na bezideowych, pogardzajacych swoją tradycją przyszłych niewolników. To my mamy sobie zwrócić wolność, bo od Pana Boga dostaliśmy dosyć.
  Cejrowski: ciągle śpiewam "racz nam wrócić Panie"
 • Ekspert od siedmiu boleści
  Takich bzdur jak z tym kierowcą już dawno nie czytałem. A o cenie równowagi Pan Ekspert słyszał ? W warunkach wolnej konkurencji ta cena dąży do poziomu kosztów, czyli w przypadku siły roboczej traktowane jako towar do kosztów utrzymania. Dlatego hinduski kierowca pracujący za 1,1zł nie utrzymał by się i umarłby w czasie pierwszej zimy.
  A przykład jest idiotyczny również z tego powodu, że to właśnie rynek usług lokalnych nie podlega globalnej konkurencji z powodów przytoczonych powyżej. Dlatego ten rynek jest w państwach rozwiniętych taki ważny.
  Warunkiem istnienia rynku usług jest nadwyżka zarobków nad kosztami utrzymania, a tego wolny rynek nie zapewnia. Z tego powodu obowiązkiem państwa jest pilnowanie właściwego udziału zarobków pracowniczych w kosztach firm.
  Liberalizm w stylu JKM to brednia krzewiona przez dobrze zarabiających najemników w interesie koncernów chcących do minimum zredukować koszty ludzkiej pracy. W tych teoriach ciekawi mnie zawsze kto kupi te wszystkie tanie produkty jak ludzie będą bez pieniędzy ?
  Prawie wszystkie płace w Polsce zależą od polityków
 • Prawo to uzda ?
  W Afryce Środkowej panuje wolność. Nie ma państwa, prawa, reguł. Nie ma też szczęścia bo uzbrojone bandy mordują i rabują kogo chcą, lub robią z ludzi niewolników.
  Zatem społeczeństwo i prawo jakiś sens mają, co zresztą sam Pan JKM przyznaje.
  Prawo tak, ale nie dla gospodarki. Tam musi panować wolność. Konkurencja bez reguł. Wtedy przychodzi obcy kapitał - międzynarodowe koncerny, płacą łapówki, zawłaszczają rynek i znów, jak w Afryce człowiek zostaje marnie opłacanym wyrobnikiem bez szans na awans. Dlaczego bez szans ? Bo koncerny tak jak armia nie potrzebują indywidualności tylko rekruta, którego sami wyszkolą. A jak rekruta zabraknie to otworzą granice i wpuszczą milion jeszcze większych biedaków z obcych krajów.
  Dlatego konkurencja też musi mieć reguły. Inaczej zjedzą nas bogatsi, albo pozjadamy się nawzajem. Dlatego taksówkarze żądają reguł czyli prawa jednakowego dla wszystkich, bo wiedzą doskonale, że wolność bez reguł jest wstępem do niewoli.
  Ustalenie reguł konkurencji jest podstawowym obowiązkiem państwa tak samo jak ustalenie reguł ruchu drogowego. Alternatywę mamy - kilkanaście godzin pracy na dobę, również w niedziele za wynagrodzenie często nie pozwalające na utrzymanie siebie i rodziny. Jak w Afryce.
  W naszym kotle
 • Polityczna poprawność czy cywilizacja ?
  Celem poprawności politycznej była próba integracji społeczeństwa wielokulturowego poprzez zakaz dyskryminacji oraz obrażania owych grup. Ta próba, jak i cała budowa społeczeństwa wielokulturowego kończy się na naszych oczach porażką, ponieważ, jak sie okazało owe grupy generalnie wcale nie chcą się integrować.

  Czym innym jednak jest obrona dorobku własnej kutury przed obcymi zwyczajami uznawanymi za niecywilizowane. Zakaz przeprowadzania poniżających kontroli, czy też zakaz okaleczania dzieci nie jest żadnym przejawem politycznej poprawności tylko właśnie obroną zasad własnej cywilizacji. Przeciwnie - to właśnie zgoda na obce, barbarzyńskie obyczaje - ubój rytualny, poligamię, poddaństwo kobiet jest przejawem politycznej poprawności.

  Dlatego uważam, że regulacje państw skandynawskich idą w dobrym kierunku, a fakt, że dotyka to znanego z dwulicowości państwa żydowskiego budzi satysfakcję jako nauczka dla współczesnych nadludzi.
  Bez selekcji na rampie
 • Ot wyrósł nam nowy Borowiecki
  Te wypowiedzi przypominają zakończenie filmowej adaptacji "Ziemi obiecanej", kiedy dawny idealista każe strzelać kozakom.

  Lech Wałęsa jest dzisiaj starym zgorzkniałym bogaczem, który wie, że przegrał prawdziwy złoty róg, który miał on i Polska. Nie zazdroszczę temu człowiekowi, bo najbliższą mu postacią jest równie samotnie dogorywający Jaruzelski, który też przegrał swoje życie, stając się na jego koniec tytularnym szefem bandy rzezimieszków. Teraz obu czeka jeszcze chwila fałszywie uroczystego pogrzebu, a potem zapomnienie na śmietniku historii.
  Wałęsa: nie wolno pozwolić wyjść ludziom na ulice
 • Ich bronią supermarket
  Rząd działa jak działa, bo wie, że prawdziwy bunt wybuchnie dopiero wtedy gdy zabraknie pieniędzy na żywność. Dlatego zezwolenie na powszechne psucie żywności, jest fundamentem obecnego ustroju.

  Dopóki ludzie będą uważali, że stać ich na przysłowiową szynkę nie zbuntują się mimo, ze ta szynka zawiera 2/3 trujacej solanki. To samo dotyczy innych, równie szkodliwych namiastek, które dają złudzenie ludziom, że ich zarobki są wystarczające, żeby wykarmić rodzinę.

  Zwróćcie uwagę, jak starannie rząd planuje swoje uderzenia, tak aby ci dotknięci nimi stanowili mniejszość. Nie wszyscy chorują na raka, nie każdy pali papierosy, nie każdy jeździ samochodem, nie każdy prowadzi dziłalność gospodarczą itd. Ludzie dość łatwo dają się podzielić, wykazując często "schadenfreude" z tego, że rząd komuś dał w d...

  Dlatego, jak długo karma dla biedaków będzie dostępna w róznych Biedronkach Tusk będzie rządził niezagrożony.
  Rządowi łowcy skór czekają na masakrę
 • No bez przesady proszę :)
  Te drobne złodziejaszki jakoś zawojowały połowę świata, w tym i nasz kraj na pół wieku.

  A Betarem wcale bym się nie fascynował. Każda walka o nowy cel jest taka sama. Uśmiechnięci młodzi ludzie, obozy, przyjaźnie, potem walka, krew, bohaterstwo to historia Izraela, ale i komunistycznej Kuby. Potem były rzezie Palestyńczyków i długie lata brudnej polityki, w ramach której wyprofilowanie historii było raczej niewielkim przewinieniem.

  Jedno jest faktem. Dziś z Żydami, podobnie jak wcześniej z Litwinami już nie mamy i raczej nie będziemy mieli wspólnej wizji historii. Ich punkt widzenia stawia nas w roli winowajców mających materialnie i moralnie odpowiadać za popełnione i wydumane przewinienia. W imię tego ich reprezentanci polityczni szkodzą nam na arenie międzynarodowej, a również wewnątrz naszego kraju. Dlatego nie jest nam po drodze ani ze spadkobiercami Betaru, ani ze sforą Michnika.
  Betar znaczy uczciwość
 • @Sytro 13:29:08
  Więc czy również bez oporu oddasz swoje miejsce w rodzinie panu, który lepiej zaspokoi potrzeby twojej małżonki ?
  B'nai B'rith, prof.Jan Hartman i polska oświata.