Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze zadziwiony

 • @Iza 19:13:04
  Wystarczy, że młody człowiek po szkole przez dwa , trzy lata jest bez pracy, to właściwie jest już stracony. Przez ten czas przyzwyczaja się do takiego życia i bardzo trudno wyrwać mu się z takiego nienormalnego stanu. Zmiany w psychice są juz duże. Zauważy, że bez pracy jakoś daje się żyć, więc nie ma sensu tyrać. Coraz bardziej zanikają ambicje i aspiracje, przyzwyczaja się do biedy. No, ale dla niektórych komentatorów, to wyłącznie ich wina, co niestety prawdą nie jest. Ilość miejsc pracy jest ograniczona.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • @nana 14:32:45
  Mądre przemyślenia. Dodam, że w interesie zbiorowości jaką jest społeczeństwo leży dawanie szans, a nie spychanie w kanały tych którzy się nie potrafili "załapać", bo nie mają odpowiedniego charakteru.
  Idzie za tym konieczność zmiany całego systemu wartości obowiązującego w dzisiejszym świecie.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • @ratus 14:28:28
  No tak myślałem. Odniosłeś pewien sukces, który spowodował u Ciebie pewne ograniczenia mentalne. Swoją wypowiedzią udowodniłeś , że Twoje horyzonty myślowe nie są zbyt odległe lub z matematyką masz problemy. Ponieważ dobra na Ziemi są ograniczone nieustająca koncentracja kapitału i produkcji doprowadzi do totalnego przejęcia naszej planety przez określoną wąską grupę najbogatszych ludzi. Reszta będzie miała to co spadnie z pańskiego stołu. Zresztą juz to się dzieje cały czas i gdzieś jest tego granica. Jest nią suchy chleb i woda dla garstki zdepopulowanych gojów do obsługi Panów świata.
  Może Tobie podoba się taki ustrój, mnie nie. . Jeśli celem właścicieli świata jest nasze dobro, to może mnie piorun trafić w tej chwili. Nie muszę chyba Tobie tłumaczyć, że rynek pracy w wyniku gwałtownego rozwoju technologii , gdy coraz więcej produktów po prostu jest jednorazowych, gdy produkcja opłaca się przy coraz większej skali, będzie się kurczył. Poziom koniecznych inwestycji do zaistnienia na rynku zwiększa się coraz bardziej. Młodych nie będzie stać na budowę własnych firm. Będzie rosła patologia wynikła z nędzy i biedy podsycana całą idiotyczna polityką społeczną. (gender , pedofilia, rozkład rodziny itd.) Zwalanie wszystkiego na nieporadność ludzi jest idiotyzmem i brakiem zrozumienia mechanizmów rządzących światem.. Co nie znaczy , że bumelantów nie ma . Z pewnością są.
  Z Gatesem to niestety trochę pudło. Poszukaj w sieci na czym opiera się jego filantropijność, szczególnie w Afryce.
  Gdy podasz przykład Zuckerbergera, to trafisz jeszcze gorzej.
  Ja swój dom postawiłem, tez bez kredytów w wieku lat 35. Mając 25 byłem w wojsku. Biedy nie cierpię, żyję dostatnio. Przeszedłem jednak chyba znacznie bogatszą w różne wydarzenia drogę życiową i stąd żyjemy na zupełnie odmiennych poziomach świadomości.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • @ratus 13:49:57
  Ty kolego masz , że tak powiem ograniczoną umiejętność postrzegania świata i procesów na nim zachodzących. Po prostu chyba nie rozumiesz wiele z tego co się wokół dzieje. Może to wynikać , albo z młodego wieku, albo z małego doświadczenia życiowego i zawodowego.
  Odpowiedz lepiej co widzisz na końcu tej drogi o którą pytam w poprzednim wpisie. Chodzi mi o konsekwencje gospodarcze i społeczne i czy one Cię nie niepokoją. Wg mojego postrzegania świata zjawiska o których pisze Iza są jedną z konsekwencji powyższych procesów, a spowodowane jest to niedostosowaniem systemów społeczno- ekonomiczno-finansowych do dynamiki rozwoju technicznego i technologicznego Świata. Moim zdaniem jest to celowy zaplanowany proces na wyniszczenie społeczeństw w tradycyjnej formie, potem może i fizycznie. W tym celu system zwiększa ilość tych "nieudaczników " o których wspominasz. Nie będzie ich szkoda, jak wyrok zapadnie.( chyba już nawet zapadł).
  Tak na marginesie, kto to jest nieudacznik wg. Twojej definicji.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • @jazgdyni 13:00:47
  Nie wszystkich może dotyczyć praca po 60-tce. W wielu zawodach, to po prostu fizycznie niemożliwe, a odłożyć na później w okresie pracy przeciętnemu zjadaczowi chleba gdy na węgiel brakuje też jest często niemożliwe. Zobacz co jest w szpitalach, ile młodych ludzi umiera, ile trzeba przeznaczyć na leki.
  Śmiech i współczucie ogarnia gdy ocenia się empatię i znajomość życia takiego ratusa czy innych sympatyków pewnego pana w muszce.
  Toć to mentalna gównażeria którym jeszcze się wydaje , że świat należy tylko do nich. Do czasu - gdy złamie np. kręgosłup na nartach, wtedy oczki się otworzą.
  Niektórzy nie chcą zrozumieć ,że całkowicie wolny i globalny rynek, to jest wojna na śmierć i życie. Zwyciężyć mogą tylko jednostki i grupy najbardziej wyrachowane i bezwzględne nie cofające się przed żadnymi zagrywkami , nawet najbardziej niemoralnymi dla osiągnięcia sukcesu. Tych co nie mogą z powodów mentalnych uczestniczyć w tym mordobiciu , taki ratus nazywa nieudacznikiem.
  Poza tym jedno pytanie dla tych panów. Czy jest możliwy dynamiczny rozwój bez koncentracji kapitału. Jeśli koncentracja jest jego naturalnym następstwem to co jest na końcu takiej drogi, na jej granicy.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • @liberalkonserwatywny 08:50:20
  prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. By to jednak dostrzec, trzeba po prostu dorosnąć.
  Trutnie czyli Irek do tablicy.
 • taki sam złotousty karierowicz
  jak pozostała świta z tego towarzycha. Aż się dziwię , że jakieś jego słowa potraktowałeś na poważnie. To męty mające głęboko w dupie interes tego kraju, a wszelkie prace w interesie małych przedsiębiorców to trwają z wiadomym skutkiem od vice premiera niejakiego Glapiińskiego, który rozpoczął po Wilczku "porządkowanie gospodarki przy pomocy zezwoleń i koncesji. Skutecznie ten proces jest kontynuowany po dziś dzień.
  Wszyscy von! Parszywe sprzedawczyki.
  Spotkanie z Piechocińskim
 • @Marek Lipski 13:30:43
  Lipski, jesteś w nie najlepszej formie. Te 2500 żydowskich bezpieczniaków zabezpieczających tę wizytę, z których większość popiera z pewnością wyzwiska Radwańskich w Izraelu, będą składali hołd Polakom!!! Zaiste masz niesamowite poczucie humoru.
  List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie obrad żydowskiego Knessetu na Polskiej Ziemi
 • @zjawa 02:31:29
  zetknąłem się z informacją, że przed potopem Ziemia była otoczona płaszczem wodnym, który rozpraszając światło słoneczne stabilizował klimat na Ziemi. Stąd pokłady roślinności pod lodami Antarktyki i Antarktydy. Prawdopodobnie wynikiem tego był także inny skład i ciśnienie powietrza. Mogło to się przełożyć na znacznie większe rozmiary roslin i dłuższe życie ludzi( Adam żył podobno ok 700 lat Mojżesz ok. 900.)
  Potop mógł być wynikiem "zwalenia " się tych mas wody na powierzchnię Ziemi, powodując ogólnoświatowy kataklizm.
  Po tym wydarzeniu Ziemia była już innym światem z innymi warunkami do życia, pewnie znacznie gorszymi. Potwierdza to poniekąd doświadczenie pewnego naukowca Japończyka, który odtworzył laboratoryjnie skład powietrza uwięzionego w bursztynie. Pomidor urósł w takiej atmosferze do 15 m wysokości i miał kilka tysięcy owoców. Wg. mnie wszystko to trzyma się kupy, ale nie wszyscy muszą w taką teorię wierzyć, podobnie jak nie uwierzą , że strzegą mnie dwa anioły.
  Czy człowiek chodzi po ziemi od 2 000 000 lat, czy od 6 000 lat?
 • wg. mnie
  przyczyną podstawową sukcesu PO jest udane podzielenie Polaków na dwa obozy. Zwolennicy PO to ludzie sukcesu, inteligentni, światowi, otwarci, pełni radości życia, natomiast środowisko PIS to zatęchły, smętny zaścianek nieudaczników i niedorajdów życiowych. A kto chce być w takiej grupie społecznej?!
  Czy PO jest z teflonu
 • @korwinista 16:37:10
  obojętnie jaki jest wzór tabelki, 90% ludzi wolało by żyć w systemie Nikandera niż Twoim. Tacy są ludzie i nie zmienisz tego.
  KONWERSATORIUM – kapitał schodzi pod strzechy
 • Tutaj wyszedł z Ciebie racjonalista.
  Jednak, nasz rozum jest zbyt mały, by stwierdzić z całą pewnością, że coś nie istnieje, lub jest niemożliwe. "Zakazana archeologia" dostarcza chyba na ten temat istotnych dowodów.
  Poza tym też uważam , że lądowanie na księżycu to wielka ściema.
  Człowiek na księżycu...ściema dla plebsu...
 • bez przesady z tą wódką
  W zasadzie zawsze była dostępna, w pewexie była chyba trochę tańsza.

  Ale ja o czymś innym. Początek lat 80-tych . Dżinsy w Pewexie kosztowały 16-22 usd. W Moskwie 170 - 200 rubli. Czarny kurs to 3 ruble za dolara.
  Na 1 parze dżinsów zarabiało się 50 usd !!!!. To jest 2-3 krajowe pensje.
  Do tego dodam, że "Towarzysze" z odpowiednimi legitymacjami przewozili do Moskwy bez kontroli po kilkadziesiąt sztuk. Wystarczy pomnożyć, jakie to były zarobki dla wybranych.
  Nasz marynarz
 • @matterhorn 18:27:06
  Przeczytałem trochę. Broń była by w pięciu ośrodkach szkoleniowych. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Pięć wybuchów i i żołnierze OTK byli by gorzej uzbrojeni niż harcerze. Nawet finek by nie mieli. Wg. mnie to jakieś nieporozumienie. Broń cięższa powinna być być w składnicy gminnej ewentualnie powiatowej, osobista pod ręką. Tylko wtedy można stworzyć obronę. Bez broni , to tylko towarzyskie pogaduszki , a nie wojsko.
  Polska „BBB” – (Polska Biedna, Bezbronna i Bezwolna) – Propozycja OTK cz. I
 • @Mind Service 13:58:29
  tutaj akurat z Tobą się zgodzę. Rosjanin jest fajny do momentu , aż nie zdobędzie władzy i nie spojrzy na mapę polityczną świata.
  http://www.uniwersytetdzieci.pl/clubs/showselectedarticle/18485
  Wtedy z miłego człowieka staje się imperialistą. Zresztą, któż na jego miejscu inaczej by się zachował.
  Polska „BBB” – (Polska Biedna, Bezbronna i Bezwolna) – Propozycja OTK cz. I
 • @Ryszard Opara 11:18:20
  Szanowny Panie!
  Czy ja gdziekolwiek stwierdziłem, że wierzę w to co gadają w TV?
  Zauważyłem tylko, że oceniają rzeczywistość inaczej niż Pan. Toż to była z mojej strony wyłącznie ironia, może zbyt ukryta by to poznać. Chodzi mi też o to, że gdyby teraz przeprowadzić sondaż na ten temat, to pewnie 90% ludzi podzieliło by pogląd z TV bo przecież w wiadomościach tak powiedzieli. To jest właśnie problem z odbudową Polski. Rzeczywiste informacje i słuszne apele nie docierają do ludzi.
  Zresztą wydaje mi się, że Polacy olewają wszystko z jednego istotnego powodu. Nauczeni partyzantki. tymczasowości, kombinowania i radzenia sobie w ekstremalnych warunkach, przypuszczają, że zawsze dają sobie jakoś radę. Na walkę o Państwo nie mają natomiast ochoty, bo nie wierzą , że mogą coś zmienić, że mają na coś wpływ, więc w konsekwencji nie zamierzają nadstawiać karku.
  Polska „BBB” – (Polska Biedna, Bezbronna i Bezwolna) – Propozycja OTK cz. I
 • Panie Opara!
  A ja wczoraj słyszałem w telewizji, że jest zupełnie inaczej niż Pan twierdzi. Nawet amerykanie mówią , że Polska to tygrys Europy i mamy szansę na G-20 za jakieś 20 lat jak dobrze pójdzie.
  Polska „BBB” – (Polska Biedna, Bezbronna i Bezwolna) – Propozycja OTK cz. I
 • jakie 10 zł za gram
  chyba za 10 deka. !00 lat temu produkowano tysiące ton konopi i nikt ich nie przeliczał na gramy.
  Miliardy utracone na marihuanie
 • @Queseek 22:22:27
  tak na serio, to nie mam pojęcia co o tym Pająku sądzić. Kilka osób (także i ja ) próbowało opisywaną przez niego grzałkę soniczną zreprodukować. Niestety nikomu się nie udało uzyskać efektów o których opowiadał. Sam też chyba niczego o czym pisze w praktyce nie udowodnił.
  Biblia a nauka
 • @Mind Service 18:19:51
  zastanów się, czy aby nie musisz zażyć bromu. Jeśli byłeś w wojsku(sądzę, że nie), to wiesz dlaczego żołnierzom swego czasu go aplikowano. Masz oprócz tego w sobie tyle agresji, że może jakieś środki na obniżenie poziomu testosteronu by Ci się przydały. Poza tym polecam ze swej strony dużo cebuli. Zapobiega skrzepnięciom krwi i przez to zatorom i zawałom. A przy Twoim trybie dyskusji , coś takiego może Ci grozić.
  Polska Racja Stanu według Bibrusa.