Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Logik

 • @Autor
  "Jednym z bardziej czytelnych przekazów jest właśnie rzeczony już "Do Androids Dream of Electric Sheep?" który został przeniesiony na ekrany kin przez Ridleya Scota jako BladeRunner, u nas znany jako Łowca Androidów..."
  Nie nazwałbym tego "przeniesieniem". Film jest jedynie luźną adaptacją książki. Pewne wątki są wspólne ale jest bardzo wiele różnic.
  O czym opowiada historia Łowcy Androidów?
 • @Freedom 00:22:34
  GPW nie kreuje pieniędzy. Stanie się tak dopiero, gdy NBP zacznie gwarantować wymianę akcji na pieniądze po ustalonym na GPW kursie. Obecnie pieniądze przez GPW przepływają i zmieniają właściciela, nic więcej.
  Inwestowanie w jednej lekcji
 • @widziane z USA
  PO też wielokrotnie JKM krytykował. Nawet w tekście powyżej skrytykował Sikorskiego.
  Co do PiSu, którego tak zawzięcie bronisz, to wypisz fakty z życia Jarosława Kaczyńskiego, tak jak to zrobiłeś z JKM. Dopiero wyjdzie jaki to z niego był UBek. Karierę robił na uczelni jeszcze lepszą niż JKM, a w stanie wojennym nawet do Białołęki się nie załapał. I jakoś nie organizował wtedy demonstracji przeciw władzy, ten nasz bohater.
  „PRAWA CZŁOWIEKA? Ja się zrzekam”
 • Fantastyczny plakat!
  Przecież on doskonale ukazuje istotę ZSRE! Zwróćmy uwagę, że sierp i młot GÓRUJĄ nad pozostałymi symbolami. Gdyby ktoś mi pokazał taki plakat bez komentarza, to byłbym pewien że wykonał go przeciwnik UE, a to niby plakat promocyjny. Ale jaja!!!
  Sierp i młot obok krzyża. Oficjalny plakat UE
 • @diablisko 09:58:11
  "JKM przegral to starcie gdyz dal sobie narzucic styl gry przeciwnika"
  Dokładnie to samo myślę. Trzeba było wyłamać się z dyskusji, zaskoczyć przeciwnika. No ale wiem, że to łatwo się mówi oglądając program w TV, zupełnie co innego zrobić to w studio. JKM dawno nie występował w reżymowych stacjach więc brak mu doświadczenia.
  Z drugiej strony, jak się przyznał dawno nie oglądał TV, a to błąd. Trzeba było obejrzeć parę programów Lisa, żeby poznać jego techniki manipulacji.
  "Poznanie innych i poznanie siebie to zwycięstwo bez ryzyka. Poznanie otoczenia i poznanie sytuacji to zwycięstwo całkowite." Sun Tzu
  Z Lisiej nory
 • @
  No cóż, Lis zrobił klasyczną zagrywkę: emocje kontra rozum, do tego 3, a nawet 4 na jednego. Pokazał inwalidów, co naturalnie wywołuje odruch współczucia i złego JKM, który ma coś przeciwko nim.
  Jednak JKM mógł lepiej rozegrać całą dyskusję. Przede wszystkim nie dać się wciągnąć w akademickie dyskusje czy to sport czy nie sport, na czym polega sport itp. Trzeba było zapytać Lisa dlaczego dopiero teraz zaprasza JKM do studia, zamiast rozmawiać z nim o gospodarce. Wypunktować najważniejsze problemy kraju, np. to że okradziono Fundusz Rezerwy Demograficznej. Pokazać, właśnie że to JKM ma dużą wiedzę, a nie jest to "szalony dziadunio", który coś tam piepszy o inwalidach.
  A na początku dyskusji trzeba było powiedzieć coś pozytywnego o inwalidach, że się podziwia ich wysiłek, itp. żeby nie dać się ustawić przeciw inwalidom co cały czas próbowano zrobić i co się niestety udało.
  Z Lisiej nory
 • @1normalnyczlowiek 10:37:16
  Nie jest zbytnio istotne czy szpital jest prywatny czy państwowy (choć prywatny ma większe szanse lepiej sobie poradzić). Najważniejszym kryterium jest sposób finansowania usług medycznych. Jeśli są opłacane przez państwo, a więc poprzez system PRZYMUSOWYCH składek/podatków to mamy do czynienia z chorym systemem socjalistycznym, który z natury jest niewydolny i o tym pisze JKM. Jeśli za usługi medyczne każdy płaci sam z własnej kieszeni (albo z ubezpieczenia które sobie DOBROWOLNIE wykupił) to mamy normalny system wolnorynkowy, który w dłuższym okresie optymalizuje wydatki na zdrowie, bo nikt nie lubi przepłacać.
  Chore gadanie o chorej „służbie zdrowia”.
 • Wyniki USA
  Czy naprawdę tak źle wyglądamy na tle USA? Policzmy:
  USA - 314 mln ludności, 104 medale = 1 medal na 3 mln mieszkańców
  Polska - 38 mln ludności, 10 medali = 1 medal na 3,8 mln mieszkańców
  Szalonej różnicy nie ma. Raczej przyjrzałbym się Rosji i W. Brytanii. Zwłaszcza ta druga w ostatnich latach zanotowała duży postęp jeśli chodzi o ilość medali na igrzyskach.
  Ulotny PROGRAM – i dialektyka. I o wyborach w Lipnie.
 • @kserkses 17:20:30
  Dobrze że to wkleiłeś, choć trochę długie i przydałoby się wybrać najciekawsze wątki. W ten sposób trafiłoby może do większej ilości zwolenników PiSu i otworzyło im oczy. Oczywiście valowi i jemu podobnym fanatykom nic nie pomoże...
  Niech Prawda nas wyzwoli!
 • @autor
  "mieli przecież prawo kalkulować" - NIE! NIE MIELI PRAWA.
  Dowódcy Powstania mogli sobie lekceważyć własną śmierć ale kiedy się kalkuluje życie lub śmierć setek tysięcy rodaków to trzeba mieć naprawdę mocne argumenty po drugiej stronie równania. Organizowanie powstania na zasadzie "a może się uda, przynajmniej Europa nas doceni" bez sprzętu, pomiędzy dwoma wrogimi armiami to szaleństwo i zbrodnia.
  Jak po pięciu latach wojny i wymordowaniu milionów ludzi przez Niemców ktokolwiek mógł mieć złudzenia co do ich podłości? Jak po Katyniu mógł mieć ktoś złudzenia, że Stalin nam pomoże? To Panu brakuje elementarnej logiki.
  Może dla Niemców oddanie Warszawy byłoby korzystne ale tę sprawę należało z nimi wynegocjować PRZED wybuchem Powstania.
  Cześć pamięci Powstańców! Ale nie dowódców, oni się zhańbili.
  Bohaterom należy się najwyższa cześć i pamięć
 • @Phill 12:07:29
  A może odwrotnie: może wojsko szykuje zamach i eliminuje generałów, którzy nie zaakceptowali "propozycji nie do odrzucenia"?
  Oświadczenie w sprawie śmierci śp.Sławomira Petelickiego
 • @nikander
  Mój głos: 4
  Emisja pieniądza - ankieta
 • @ludzie z problemami
  Naprawdę mnie zadziwia poziom nienawiści niektórych osób do JKM. W końcu to w sumie mało znaczący (niestety) polityk. Można go czytać albo nie, można się z nim zgadzać lub nie i tak niewiele z tego wynika, bo nie ma on żadnej władzy.
  Czasem czytam jakieś lewicowe artykuły żeby poszerzyć własne horyzonty, także na NE, ale jak widzę że autor pisze skrajne debilizmy to po prostu przerywam lekturę. Po co niektórzy się katują czytając kogoś kogo poglądów/osoby nienawidzą? To naprawdę jakiś defekt psychiki, piszę to bez złośliwości, radzę powyższym osobom wizytę u psychologa.
  Skandal – czy normalność?
 • @w.e.coyote 08:09:48
  No to ja jestem idiotą, bo zawsze myślałem, że chodzi o dupokrację :)
  Fenomen światowy
 • @widziane z USA 00:05:37
  Podaj alternatywę dla JKM, to pogadamy.
  Poseł Herman Lydeka na Polaków narzeka
 • @atrakcyjnyprosiak 07:06:19
  Prawda jest taka, że nikt nie wie co powoduje globalne ocieplenie. W każdym razie jest to naturalny proces i taka jest wymowa artykułu. Fakt, że JKM trochę się zapędził, bo zgodnie z teorią Milankovicia obecnie precesja prowadzi Ziemię do okresu zlodowacenia. Ale to też tylko teoria, nie do końca zgadza się z obserwacjami. Jeśli jednak jest prawdziwa, to tym bardziej trzeba produkować CO2 na potęgę, a nie zmniejszać jego produkcję.
  Czy król Krak miał ciemną skórę?
 • @autor
  Dodajmy, że od XVI do XIX wieku słowo "Litwin" oznaczało każdego zamieszkującego Litwę, narodowości polskiej, żmudzkiej czy ruskiej (teraz: białoruskiej). Stąd mickiewiczowskie "Litwo! Ojczyzno moja!". Zamiast nazwy Litwa powinniśmy stosować Lietuva, a zamiast Litwin - Lietuvis.
  Polacy, Białorusini i Lietuvisi są w równym stopniu spadkobiercami Wielkiego Księstwa Litewskiego.
  Polska-Litwa. Wizja Giedrojcia na śmietniku historii.
 • @Zbigniew-Grzymski 23:49:59
  "30.000 dolarów (dlaczego nie w legalnych pieniądzach - złotych ?"
  Jak łatwo się domyślić córka JKM znajduje się w USA. Tam legalnym środkiem płatniczym są dolary.
  Nie porównujmy anty-terrorystów do GeStaPo!!
 • @panMarek 08:29:19
  Bez złośliwości pytam: to na kogo głosować jak nie na JKM? Która partia jeszcze broni wolności w Polsce?
  Swoją drogą Panie Januszu, mógłby Pan faktycznie zająć się tematami które choć trochę mogą zainteresować przeciętnego (albo i nie) wyborcę. Chwalenie się, że miał Pan rację w sprawie Cyrenajki jest trochę żałosne.
  Jednak Cyrenajka?
 • @Autor
  No nie, Panie Januszu, Pan chce wprowadzać przywileje?! Niech Pan jeszcze raz przemyśli to, co napisał. Żadnych przywilejów, nawet dla Kubicy, bo kto będzie o nich decydował? Urzędasy...
  Sam Pan podsumował temat ostatnim zdaniem: "Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie się ich wydawało za łapówki..."
  Oczywiście, że jak przy każdym zezwoleniu/uprzywilejowaniu przekręty będą, najlepiej ich uniknąć nie dając do nich okazji.
  Poseł na 102 – ale d***krata