Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze mint

 • @detektywmjarzynski 01:45:32
  Szanowny Panie Detektywie! Naturalnym ludzkim odruchem jest wspieranie osób odważnych, walczących o prawdę. Nie każdego stać na taką postawę jak Pana Szuberta. Przeciętni obywatele, do których się zaliczam, skoro nie znajdują się obecnie w tak trudnej sytuacji, powinni przynajmniej wspierać najlepiej jak potrafią tego, kto walczy o Prawdę i Sprawiedliwość. Dziś tym człowiekiem jest Pan Andrzej Szubert, ale jutro ktoś z nas może znaleźć się w Jego położeniu. Obok niesprawiedliwości i krzywdy nie wolno przechodzić obojętnie. Potrzebna jest zwykła solidarność, by człowiek w biedzie nie czuł się osamotniony.

  Pan to wie, Pan tak właśnie postępuje Panie Detektywie, Pan pomaga, nagłaśnia krzywdzące ludzi sprawy. Ja, jako skromna emerytka wyrażam tylko aprobatę dla postawy Panów i propozycję wsparcia Pana Szuberta.
  Pisze do mnie Andrzej Szubert - 06.08.2016.
 • Wyrazy uznania dla Pana Szuberta i Jego Rodziny
  Prawda powinna wygrać. Życzę Panu Andrzejowi sił i zdrowia w walce o sprawiedliwość. Oby trafił na uczciwych, mądrych sędziów (tacy się czasem zdarzają).
  Czytałam blog Opolczyka - bardzo interesujący. Panie Zygmuncie, czy można jakoś pomóc Panu Szubertowi np finansowo, bo procesy tanie nie są?
  Pisze do mnie Andrzej Szubert - 06.08.2016.
 • @Lotna 20:23:45
  Dzięki za linka do wypowiedzi Brauna w TV Republika. Nie spodziewałam się, że rusofoby z tej telewizji go zaproszą a jeszcz aż tyle pozwolą mu powiedzieć. Braun zwykle mądrze mówi, razi mnie tylko jego ostentacyjna pobożność. Tę wypowiedź warto upowszechniać.
  Prezydent w Kanadzie czyli polityka od d*py strony.
 • Przemysł zbrojeniowy nakręca gospodarkę
  Ameryka zyskuje na wojnach prowadzonych poza swoim terytorium. W podbijanych krajach instaluje swój system administracji, opanowuje gospodarkę przez amerykańskie korporacje, przejmuje bogactwa. Zbrojenia paradoksalnie przyczyniają się do postępu technologii (nie tylko zabijania). Ameryka na wojnach się bogaci!!! Za to kraje, gdzie Ameryka się pojawia zostają zrujnowane pod każdym względem.
  Ten obecny jak i poprzedni rząd "robi" za amerykańskich kundli. Skutki szczucia na Rosję i kumania się z amerykańskim NATO będą dla Polski opłakane. Tak się starają "bez wazeliny", a i tak ich Ameryka o Rzeplińskiego i TK stawia do kąta. Coraz bardziej rozczarowuje mnie tan rząd.
  AMERYKO WON !
 • Gratuluję Autorze!
  Świetny wpis, pogłębiona analiza i logiczne wnioski z faktów. Nie dać się sprowokować - to hasło powinno nas ustrzec od błędów poprzednich pokoleń. I oby rządzący czytali czasem Pańskie posty. Pozdrawiam. mint
  Smoleńsk - DLACZEGO? cz.III
 • Kolędowanie KODu przyniesie złe skutki
  Zabawnie wygląda to tylko z pozoru. KOD-owcy nie są oddolną inicjatywą. Są finansowani i "prowadzeni za rąsię" (określenie Pana Stanisława Michalkiewicza) przez pewne służby.
  Polecam felieton Pana Michalkiewicza: "CIA prowadzi dywersję"
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3622
  Kolędnicy z KOD
 • Ile nas to kosztuje teraz i później?
  10.12.2014
  Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski osobiście zezwolił Amerykanom na urządzenie "tajnych więzień" w Polsce - pisze Spiegel-Online. Nie było jednak nigdy przyzwolenia na tortury, zaznacza portal w artykule na ten temat. Europejski Trybunał Praw Człowieka w lipcu br. orzekł, że Polska musi wypłacić odszkodowania dwóm więźniom z Guantanamo ze względu na bezprawne pozbawienie wolności i pomoc przy stosowaniu tortur w tajnym więzieniu CIA w na północnym wschodzie Polski.

  http://www.dw.com/pl/spiegel-kwa%C5%9Bniewski-przyznaje-%C5%BCe-by%C5%82a-zgoda-na-wi%C4%99zienia-cia-w-polsce/a-18121667
  Więźniowie z USA zostaną przeniesieni do Polski?
 • Brak słów
  To głupota rządowych rusofobów. To robienie laski USraelowi za darmo. Kosztem Polaków. Kopaczowa dała pieniądze, przyjęła ok. 1 mln Ukraińców, Duda dał więcej pieniędzy. Rosja odcięła im gaz, bo nie płacili - od nas dostają za darmo gaz prawie najdroższy w Europie, ale Polska bogata, stać nas na udział w wojnie przeciw Rosjanom i wschodnim Ukraińcom. Jakież to korzyści ma odnieść nasz kraj z zaangażowania po stronie banderowców i kierujących tą wojną USraelczyków? Za wplątywanie Polski w wojnę w cudzych interesach powinien być Trybunał Stanu. Obecne władze nie mają wywiadu, nie wiedza co robią rezuny z cywilami? Podejmując decyzje wspierania wojskowego mają łapy unurzane w krwi. W polityce zagranicznej PiS = PO.

  Może ktoś zbiera podpisy w/s referendum sprzeciwiającego się popieraniu nielegalnego rządu Ukrainy oraz zaciąganiu dalszych pożyczek przez nasz rzad?
  MON będzie szkolić morderców z OUN?
 • Na co idą pieniądze z Polski i UE
  „ koszyk dóbr konsumpcyjnych „ czyli głodowe normy dla pospólstwa ukraińskiego a forsa wydębiona od rządów UE i Polski zasila oligarchów;

  "W zamian za przystąpienie do koalicji i zmianie polityki informacyjnej swoich kanałów telewizyjnych władze odpuściły Kołomojśkyemu i jego "Ukrnafta" dług na sumę 15 miliardów dolarów. Będzie potrzebna nowa transza z MFW.
  Marx 8888 20.03.2016 08:20:29";

  reszta na zbrojenie i ajdarowców. My im jeszcze gaz gratis (kupowany przez Polskę drogo od ruskich) i milion uchodźców ukraińskich na nasz garnuszek ...

  Wniosek: to polski podatnik powiększa fortuny Kołomoyskich i płaci za zabijanie ludzi w Donbasie. A wszystko po to by się wykazać wspieraniem wrogów Rosji. To jakaś paranoja, okradać własny naród aby wspierać banderowskich morderców?!
  Wojna czy pokój? Wieści z Donbasu i Ukrainy -19 marzec 2016
 • @Paulus.Aquarius 07:31:51
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/03/14/us-gericht-verurteilt-iran-zu-milliarden-schadenersatz-wegen-911/

  Z treści wynika, że to nowojorski sąd wydał taki wyrok skazujący Iran na 10,5 miliarda dolarów odszkodowania za atak terrorystyczny 9.11 a oskarżony Iran w procesie nie uczestniczył. Średnio znam niemiecki, więc tłumaczenie uzasadnienia tego wyroku jest dla mnie czasochłonne. Pewnie Pan Zygmunt Białas na swoim blogu podaje precyzyjne informacje. Mnie uderzył wytłuszczony tytuł, który skojarzył mi się z komentowanym artykułem Pana Bogusława Jeznacha. Pozdrawiam.
  Nowa armia syryjska
 • Za wsparcie Syrii
  "Dopiero przez ostatnie pół roku, wraz z napływem większego wsparcia z Iranu ..."

  Zapewne dlatego "niezawisły" sąd USA skazał Iran na zapłatę 10,5 miliarda dolarów za zamach, dokonany na WTC 11 września 2001 roku! O czym doniosła ostatnio prasa niemiecka.
  Nowa armia syryjska
 • Sędziowie
  Praktycznie sędziowie i ich wyroki są poza wszelką kontrolą. W społeczeństwie wg sprawozdania GUS w 2015 r. prawie 60% obywateli nie ufało wymiarowi sprawiedliwości. Ziobro próbował coś z tym zrobić w czasie bycia ministrem 2005/2007, ale miał zbyt mało czasu a było i jest to nadal bardzo trudne zadanie. Istnieje od lat strona http://www.aferyprawa.eu/, której motto brzmi:
  ŁATWIEJ ZNALEŹĆ IGŁĘ W STOGU SIANA NIŻ SPRAWIEDLIWOŚĆ W SĄDZIE...
  Nie warto się podpalać w sądach
 • Czy zechciał byś przedstawić czytelnikom
  oczywiście w sposób czytelny dla laików ekonomicznych (do których i ja się zaliczam), na czym polegały reformy w Islandii, którą również dawał za przykład pan Michalkiewicz w którymś ze swych felietonów. Dla mnie jest niezrozumiałe ogromne zadłużanie państwa i płacenie (Rostowski) za możliwości pożyczania to się chyba nazywa "otwarta linia kredytowa" w MFW. Przepraszam Cię Nikandrze, ale patrzę na to tylko z perspektywy małego gospodarstwa domowego i pożyczek zaciąganych z pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej, a zatem mam ograniczone horyzonty, tym nie mniej umiem liczyć i używam logiki w myśleniu. Jeśli możesz spróbuj wyłożyć "jak chłop krowie na rowie", możliwie najprościej jak to możliwe.
  Twój wpis jest bardzo ważny, bo dobra sytuacja ekonomiczna stanowi moim zdaniem podstawę prowadzenia sensownej polityki.
  Pozdrawiam.
  Pytanie Rzeczypospolitej Dojnej do tuzów ekonomii polskiej.
 • Nic nie jest tylko czarno-białe
  Bardzo interesujący artykuł, poruszający wiele aspektów polityki rosyjskiej. Żal, że Polacy nie mają podobnego do Putina męża stanu. Niebezpieczna jest rusofobiczna polityka elit rządzących Polską od ćwierćwiecza, zacieśniająca związki z USA jednostronnie korzystne, bo Polska ponosi wszelkie koszty. Zaczęło sie od NATO, do którego wprowadził nas Kwaśniewski. Czy ktoś potrafi wymienić konkretne zyski z NATOwsko-Amerykańskich agresji, w których Polska uczestniczyła? A to bezkrytyczne wspieranie banderowskich majdaniarzy i wydawanie naszych pieniędzy z zadłużonego skarbu państwa na zbrojenie riezunów ukraińskich oligarchów - niech Poroszenko sam udzieli pożyczki Ukrainie, stać go.

  Autorze! do tekstu wkradł się mały błąd:
  "Była to grupa najmoznieszych bankierów w Rosji, którzy kontrolowali ca 50% całej rosyjskiej gospodarki. Wszyscy z nich, z wyjątkiem jednego (Potanin) byli Żydami."

  "Calosc rosyjskich finansow skoncentrowana w zydowskich rekach
  1996-1999 -Siedmiu Bankierow”:
  Aven – Żyd
  Beriezowski – Żyd
  Gusinski – Żyd
  Potanin -Żyd
  Smolensk – Żyd
  Friedman – Żyd
  Chodorkowski – Żyd
  Roman Abramowicz -Żyd"

  Co z tym Potaninem?
  Putin a Żydzi
 • Jak nas traktuje USA
  Gdy wypłynęła oficjalna wiadomość o więzieniach CIA i torturowaniu Arabów w Polsce - Ameryka odmówiła wszelkich informacji o odpowiedzialnych za to Amerykanach. Poszkodowani występują o odszkodowania do Polski, bo tu miały miejsce przestępstwa. Jakże ośmieszano Leppera, gdy mówił o Klewkach. Obawiam się, że większość wierzy propagandzie rządowej i widzi potężnego sprzymierzeńca w USA. Sikorski powiedział prawdę - Polska robi Jankesom loda za darmo, należy jeszcze dodać: dopłaca do interesu! Udział we wszystkich awanturach USA/NATO + zakupy przestarzałych F16 i in takie geszefty, o których czasem można gdzieś przeczytać ... No ostatecznie uważajmy ich za sprzymierzeńców, ale dlaczego w imię polsko-amerykańskiej przyjaźni mamy być skonfliktowani z sąsiednim mocarstwem? I- jak napisał Jinks - zrobić z terytorium Polski tarczę strzelniczą?
  Polska - państwo sezonowe
 • @Kula Lis 65 15:33:35
  "... Jak upadną Saudowie to będzie koniec USD jako światowej waluty rezerwowej i koniec hegemonii USA, które wrócą na swoje podwórko czego wszystkim w Nowym Roku życzę ..."

  Oby Pańskie życzenia się sprawdziły i w Nowym Roku Polska przestała wydawać krocie na złomy do zabijania typu F16 itp, a zaczęła oddłużać kraj i poprawiać poziom życia zwykłych ludzi.
  Co się dzieje na Ukrainie - 31.12.2015.
 • @PontoSarmata 23:50:55
  Dziękuję za link - wiadomości zawarte w nim są porażające. Okazuje się, że tzw życie polityczne, o które często spierają się rodacy to jak ustawione mecze, podczas których kibice się emocjonują, napadają na siebie - tymczasem gra jest pozorna, wynik z góry ustalony, wcześniej znany nielicznym.
  Dziękuję Wszystkim a szczególnie Autorowi za życzenia.
  Od siebie życzę również wszystkiego najlepszego i dużo wzajemnej życzliwości Wszystkim piszącym na Neonie24. mint
  Życzenia świąteczne
 • Lista wynagrodzeń dla KODaków
  Parę dni temu ktoś na Neonie opublikował stronę z nazwiskami aktywistów KOD oraz kwotami wypłaconymi za zaangażowanie - ktoś mógłby podać link?

  Cała ta "obrona demokracji" to obrona świetnie płatnych fuch dla kilku/kilkunastu zblatowanych z byłą władzą prawników. Kukiz zaproponował radykalne odcięcie ryjów w zmianie w konstytucji: możliwość natychmiastowego odwołanie tych nieusuwalnych świętych krów, będących autorami poprzednich przepisów o TK i opiniujących te przepisy. Wg projektu Kukiza po opublikowaniu tej zmiany odejście następowało by po 60 dniach.
  5 dla Trybeusa, który z góry daleko widzi aż do Jamajki!
  Manifestacje w obronie demokracji (KOD) nawet na Jamajce...
 • Dobre prognozy niech się sprawdzą!
  Oby prognozy z opracowań cytowanych przez Pana, Panie Bogusławie sprawdziły się jak najprędzej. Narastające napięcie, kłamstwa w żywe oczy i wszystkie znaki wieszczą wojnę w interesie USA poza jej granicami. Europa okazuje się być uzależniona od Obamy! To Amerykanie wyhodowali najpierw Al-Kaidę a teraz Daesh. Skutki ponoszą głównie bezpośrednio dotknięci "misjami pokojowymi" i ich sąsiedzi, ale ostatnio i Europa. Merkel najpewniej musiała zaprosić "uchodźców" pod naciskiem Obamy, sama nie była przecież tak nieprzewidująca.

  Oby Prawda i Dobro wygrały ze złem.
  Środa, 16.12.2015
 • Narzucona rusofobia
  Mamy podobną słowiańską duszę, podobną psychikę. Nie należy utożsamiać zwykłego Rosjanina z rządzącymi Rosją. Cóż Rosjanie winni temu, że mieli takich przywódców, którzy ich również gnębili - carów czy innych Leninów, Stalinów? Obecnie mamy odgórnie narzucaną rusofobię, której należy się przeciwstawiać choćby we własnym dobrze pojętym interesie - dobrych relacji z bliskimi państwami. Podczas czasowego pobytu na Zachodzie Rosjanie okazali się bardziej życzliwi i pomocni dla mojej rodziny niż Polacy, mimo naszej bardzo słabej znajomości języka rosyjskiego. Wystarczy by rządzący wykazali minimum dobrej woli i troski o własnych obywateli i wzięli przykład z Węgier, utrzymując poprawne stosunki dyplomatyczne z Rosją. Popierają Majdan i banderowców, którzy stają się im bliżsi od Polaków. Szkoda, że życzliwego Polakom dziennikarza wydalili. Dziennikarz prócz znajomości języka musi poznać samo społeczeństwo, bo media kłamią. Dobre dziennikarstwo wymaga czasu. Wszystkiego najlepszego dla Pana Leonida.
  Krawat od Leppera