Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Marek1taki

 • Przecież nikt nie zarzuca władzy głupoty, mimo, że stwarza takie pozory.
  Wyraźnie widać, że mają dwie wersje: 17 IX i 13 XII.
  Ustawa o zbrojnej pomocy Jan Pietrzak felieton
 • Sądzę, że chodzi o wyłowienie potencjalnych przywódców
  i ich uciszenie albo przejęcie. Potem - jak w Polsce - będzie z kim rozmawiać (z tzw. konstruktywną opozycją).
  Operacja Amerykańska Wolność.
 • @autor
  Odwrócenie uwagi ... ale też kolejna kropla propagandy, która drąży skałę. Chcą wprowadzić nienormalność, jak ta wokół nas, do której już się przyzwyczailiśmy, i nie protestujemy.
  Odwrócić uwagę
 • Już wybudowali 3 stadiony w Krakowie na EURO,
  które w Krakowie się nie odbywało.
  To niech je sobie kupią i robią prywatną olimpiadę skoro to takie dobre.
  Tzw. „ministra” już oficjalnie chce zmarnotrawienia kolejnych kilkunastu miliardów złotych…
 • @autor
  Podobno po wieloletnim pobycie w więzieniu trudno przyzwyczaić się do wolności, dlatego nie ma co się dziwić, że dla wielu wolność jawi się jak zagrożenie. Życie bez klawisza, bez regulaminu, bez karceru? Jak można tak funkcjonować?
  Wielki kompromis z eurosocjalizmem
 • @autor
  Owsiak to sztandarowy przykład sprawności finansowej działań realizowanych przez lewicę. W ten sposób obywatel płaci najpierw podatki a potem gra się na jego szlachetnych odruchach serca, by na koniec musiał ponieść koszty leczenia gdy będzie w potrzebie.
  Normalnie taka sprawność działania jak polityczno poprawna prywatna Owsiaka skazana była by na plajtę. I nie byłoby w tym niczego złego. Organizacji charytatywnych, nawet obecnie, jest wiele; i to działających sprawnie, a zatem tracących na drenowaniu społeczeństwa zdolnego do ofiarności.
  Reasumując: wielka czerwona morda pełna frazesów strojąca się w piórka za cudze pieniądze.
  Podatek na Owsiaka
 • @autor
  Nie trudno sobie wyobrazić własną sprawność psychofizyczną w wieku 20 i siedemdziesięciu lat i wynikające z tego możliwości i potrzeby przemieszczania się o własnych siłach i przy użyciu samochodu. Ale nie wynika z tego, że należy tępić bardziej sprawnych. To ci sprawni najczęściej wiozą chleb i mleko dla tych mniej sprawnych. I na ich koszt zresztą, również ten wynikający z fotoradarów.
  Tymczasem wg zasad panującego systemu wszyscy mają jeździć wg możliwości najgorszego kierowcy w najgorszym samochodzie. I za nieprzestrzeganie reguł, być może potrzebnych dla kilku procent niepełnosprawnych kierowców i samochodów, karze się większość. Zadziwiające, że całkiem spora grupa jest święcie przekonana w konieczność obowiązywania tych praw, których sama nie przestrzega. I to dopiero nadaje się do prasy. To dowód niewiarygodnego stłamszenia mózgów Polaków.
  Bezsens ograniczeń prędkości
 • @autor
  Sorry! Nie wyczułem ironii.
  WOLTER, DEPARDIEU, FUTRA I PODATKI
 • @autor
  "Co ciekawe – po jego wprowadzeniu, wpływy podatkowe wzrosły a nie zmalały."
  To nie zagadka. To oczywistość. Sam Pan pisze o tym dlaczego.
  Czy Depardieu jest głupi bo nie chce ponosić kosztów politycznych działań swego ojca? Czy może to rodzinna skłonność do współpracy z sowietami? O ile wiem to komuniści francuscy byli sowiecką agenturą. Czyżbym źle słyszał?
  WOLTER, DEPARDIEU, FUTRA I PODATKI
 • @autor
  Wyborcy Platformy obdarzeni są dialektyczną mentalnością, która sprawi, że gdy dostaną mandat to nie skojarzą tego z działaniami rządu wybranego własnoręcznie.
  Jedyny plus sieci fotoradarów
 • @ autor
  Pani Izo! Jacht ma tę zaletę, że można z niego zejść po jednym rejsie i drugi raz w tym samym składzie nie udawać się w podróż. Energetyka jądrowa jest sprawą trudniejszą. Jej wprowadzenie daje możliwość albo emigracji albo pozostania w kraju. Pierwsze to jakby rezygnacja z żeglarstwa. Jest wiele dziedzin, w których możliwy jest kompromis, a wiele też takich gdzie kompromis w ogóle nie jest potrzebny. Jedni lubią wodę morską inni słodka. Jedni katamaran inni kajak. Taką przestrzenią społeczną w której nie ma potrzeby przymusu, o ile przyjmiemy za podstawę rozumowania dobrą wolę wszystkich stron, są ubezpieczenia ZUS. Nie ma najmniejszych przeszkód by każdy mógł wybrać odpowiadający mu system od wolności ubezpieczania się do dobrowolnego poddania się przymusowi ubezpieczeń. Poddania się a nie kogoś. To podstawowa kwestia, która różni społeczeństwo. Agenturalność jest problemem, ale drugim problemem jest powstała w następstwie działań tej agentury mentalność zniewolenia. Dostrzegam powszechną skłonność (opisywaną już wcześniej przez Panią) by, w poczuciu własnego zniewolenia, zamiast podejmować trud dążenia do wolności, przeciwdziałać przejawom wolności u bliźnich. Nie bez znaczenia jest też kontekst znany pod hasłem "grab zagrabliennoje". Tylko w deklaracjach brzmi troska o dobro wspólne. W konkretnych sytuacjach (w kolejce po świadczenia zdrowotne, emerytalne i rentowe) interesowność jest nie tylko widoczna ale i zrozumiała.
  Pozdrawiam,
  Marek
  Zdania są podzielone
 • @FanDaVinci 13:35:53
  Tak komentuje Gazeta Wyborcza.
  Amerykanie zniszczyli najstarszy szwajcarski bank?
 • To dobra wiadomość
  Słaba Rosja lepsza od silnej.
  Putin jak Breżniew. Ustawa "o kremlowskich starcach"
 • @Łażący Łazarz 14:39:14
  Z tym się zgadzam. Problem istnieje. Ten problem jest nieodłącznym składnikiem systemu.
  Ratujmy ludzi dając łapówki
 • Sama prawda
  Nic więcej do dodania
  Dziennikarze III RP niczym sowieccy żołnierze zniewolenia
 • @Łażący Łazarz 11:31:44
  "Język jest narzędziem nie tylko naszej komunikacji z innymi, ale także narzędziem naszego myślenia. Ba, jest futerałem myślenia. Nasze postrzeganie, ocenianie i rozumienie (a często nierozumienie) świata rozgrywa się w ramach takiego zestawu pojęć, jaki jest nam dostępny."
  Podaję za http://salski.nowyekran.pl/post/84863,dziennikarze-iii-rp-niczym-sowieccy-zolnierze-zniewolenia fragment tekstu Zybertowicza
  Dlatego oburza mnie urabianie skojarzeń lekarz-łapówka-korupcja. Z określeniem ciemnogród sam się utożsamiłem, bo znaczenie zostało zmienione, a strony jasno określone. Przypisywania lekarzom łapówkarstwa nie będę tolerował tylko dlatego, że propaganda urabia w społeczeństwie myślenie, że wręczenie przez pacjenta lekarzowi pieniędzy, za zamówioną i wykonaną pracę (a nie za coś innego), jest czymś nagannym. Że właściwe jest tylko korzystanie z pośrednictwa instytucji. Nic bardziej mylnego. Pacjentowi potrzebny jest lekarz a nie pośrednik.
  Ratujmy ludzi dając łapówki
 • @Łażący Łazarz 11:31:44
  Spodziewana odpowiedź.
  Ratujmy ludzi dając łapówki
 • @RICO 10:33:50
  Dziękuję i pozdrawiam.
  ROZSĄDEK PANUJE W BRAZYLII
 • 5 gwiazdek
  ale wartość tego wywiadu przekracza skalę.
  Napiszmy historię POLSKI od nowa
 • Obawy o losy zakładu jak najbardziej słuszne.
  Metody prywatyzacji z ostatnich 20tu lat są te same. Zarżnąć kurę znoszącą złote jaja i sprzedać za czapkę zwykłych jajek. Nie ma to nic wspólnego z liberalizmem tylko z niegospodarnością najoględniej pisząc.
  chyba z litości i dobrego serca, ha ha ha! - firmy, do których trzeba dokładać. Tak twierdzić mogą tylko
  "zidiociali liberałowie" uważają, że człowiekiem kierują tak niskie pobudki jak chęć zysku i troska o swoje mienie. Do działań z litości i dobrego serca nawołują się socjaliści - oczywiście z jak najbardziej "szlachetnych" pobudek jakimi są władza i pieniądze.
  To nie jest rzeczą powszechnie nieznaną więc dziwi mnie przytaczanie takich manipulacji.
  “Warmia” S.A. sprzedana