Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Jeremi

 • @Wrzodak Z. 17:20:24
  Douczony Zygmuncie, a Twoi guru to kim są? Bo dobrze pamiętam, jak obściskiwałeś się z tymi, którzy ----"spędzali kolonie w ZSRR i przybyli z pod Odessy"---- Czekam niecierpliwie na odpowiedź, wyraźną, kim są Twoi guru, może w końcu się dowiem.
  Czytasz nieuważnie moje wpisy, bo byś wiedział, że moi guru wcale nie są z PiS-u, chociaż ci wcale nie są jeszcze tacy źli.
  Eliciarstwo magdalenkowe ponownie daje głos-widziane z USA
 • Czy Ślepy Maniek jest ruskim agentem?
  Tak przyznaję, że jestem jednym z tych, którzy od lat uznają Cię Maniek o bycie ruskim agentem. Widać że wcześnie zaczynałeś, bo już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w Petersburgu, gdzie byłeś na zaproszenie Twoich przyjaciół Rosjan i gdzie natknąłeś się, oczywiście przypadkowo na dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Nic dziwnego, że Twoje wpisy od lat są anty-rządowe, prezydenckie, narodowe i dodatkowo pro-rosyjskie, tak jak ten powyższy, generalnie usprawiedliwiający agresję Rosjan na Krymie i w Donbasie. Wcale się więc nie dziwię, że neonowa społeczność wysoko ocenia ten wpis, tropiąc jednocześnie takich, którzy bezczelnie zamiast piąteczek walą pały. Od razu wyjaśniam, że ja nie dałem żadnej oceny. Mam jeszcze Maniek jedno retoryczne pytanie, czy dalej utrzymujesz z tymi swoimi rosyjskimi przyjaciółmi kontakt.
  I jeszcze jedno, gdzie muzyka, do której miałeś wrócić, a na którą niecierpliwie czekam.
  Eliciarstwo magdalenkowe ponownie daje głos-widziane z USA
 • @Astra - Anna Słupianek 16:02:52
  ---"Wczoraj np. weszło na nasz portal parę tysięcy więcej użytkowników niż normalnie. Jak myślisz dlaczego?"---- To dobrze, bo może szybko dowiedzieli się, że nie ma już tutaj takich adminów jak Ruszkiewicz i Respola...... ha, ha, ha.... zaśmiała się Królewna Śnieżka z pamięci.

  Tak to prawda, szanujesz innych, tak jak i Lotna macie swoją klasę i tak trzymajcie
  Ostatnia szarża Żorżety?
 • @Astra - Anna Słupianek 15:43:38
  Jesteś tu wiele lat, czyżbyś nie zauważyła zasadniczej zmiany po zamknięciu Nowego Ekranu, odejściu wielu blogerów z Tomkiem Parolem na czele, a następnie dalszej działalności portalu już pod nową nazwą Neon24, portalu zdecydowanie anty-prezydenckiego, rządowego i narodowego. Czy tego naprawdę nie widzisz, czy nie chcesz zobaczyć. Czy taki był Nowy Ekran? I to miałem na myśli pisząc o obecnej linii portalu, a że w nazwie jest "Forum Polaków", to jeszcze nie znaczy, że jest tak jak napisałaś.
  Ostatnia szarża Żorżety?
 • @Lotna 15:02:08
  Dziękuję za Twoją odpowiedź pod ostatnim, pożegnalnym wpisem Respola jako administratora. Nie mogłem tego zrobić wtedy, ponieważ mój komentarz został został wycięty, a ja nazwany "głupkiem z niepoprawnych" i zbanowany. Opisałem tam haniebne praktyki Respola jako administratora, który jednym pozwalał na wiele, innych natomiast banował, często bez uzasadnienia, wystarczyły inne poglądy, o co mi jako Narodowcowi było bardzo łatwo. Mam nadzieję, że nowy admin pozwoli na więcej innym, nie popierającym od czasu odejścia grupy Tomka Parola, obecnej linii portalu. Ciekaw jestem, kto nim został? Czy Romuald Kałwa?
  A Twój komentarz trafny. Pozdrawiam.
  Ostatnia szarża Żorżety?
 • To nie tylko amerykańska Barbie
  Od lat ślinimy się do Izraela i USA. Niedawno żydowska ambasador Anna Azari pokazała gdzie ma nasz kraj, a teraz jeszcze ta amerykańska Barbie, która jeszcze niewiele wie o tym, co się u nas dzieje, w arogancki sposób nas Polaków poucza. Ciekawe, czy rozmawiała o tym wcześniej ze swoją żydowską odpowiedniczką.
  Ostatnia szarża Żorżety?
 • @Zawisza Niebieski 17:05:04
  Taaa, teksty puścili, zanim marsz się zaczął...... i co jeszcze?
  Czy Marsz Niepodległości był sukcesem?
 • Oj boli i będzie jeszcze długo boleć i żadne kłamstwa nie pomogą
  ----„Przeciw czemu protestują te tłumy Polaków w Warszawie?” Gdy im tłumaczyłem czego dotyczy to święto, że to nie protest a marsz z okazji odzyskania niepodległości przed nos przedstawili mi internetowe wydania różnej prasy zachodniej.---- Żal czytać takie ogłupiające teksty.
  Po pierwsze, trzeba być skończonym idiotą, żeby zadać w takim dniu tak durne pytanie i po drugie, nie łżyj lepiej, jak to natychmiast pokazali, co pisze prasa zachodnia.
  Czy Marsz Niepodległości był sukcesem?
 • @Wrzodak Z. 10:18:33
  Pisałeś ten list w 2010r., jest tam dużo prawdy, która przedstawia stoczniową "S" w bardzo złym świetle. Niewiele do dzisiaj się zmieniło, ci sami od 30-lat ludzie, z Gałęzewskim i Guzikiewiczem na czele, wciąż te same problemy umierającego zakładu, o czym jeszcze do niedawna bano się w stoczni głośno mówić. Ostatnio podobnie jak w Szczecinie ogłupianie premiera, który chyba nie zdaje sobie sprawy do jakiej tragedii doprowadzono stocznię i co trzeba dzisiaj zrobić, żeby w przyszłości i to dalekiej znowu budować w pełni wyposażone statki. Ostatni taki statek stocznia zbudowała w 2007r. i wtedy do stoczni weszli Ukraińcy.
  Odniosę się jeszcze do dwóch Twoich tematów:
  - udział przedstawiciela "S" w radzie nadzorczej stoczni. Otóż przewodniczący związku, od 2007r. zasiada w tej radzie. Pytanie zasadnicze, co ten człowiek robił przez lata, kiedy słynna stocznia z roku na rok staczała się po równi pochyłej, jednocześnie wyprzedając grunty stoczniowe i zadłużając się. (ponad 10 lat!).
  - ta fundacja nazywała się Fundacja Stoczni Gdańskiej, a rada fundacji składała się z żony prezesa Jaworskiego Doroty oraz człowieka, który z przemysłem stoczniowym nie miał nic wspólnego (Przemysław Miklaszewski), no może z wodą, bo pracował w branży basenowej.
  Współtworzący fundację związkowcy stoczniowej "S" wycofali się wcześniej, bo było podejrzenie o machlojki przy rozliczaniu wydatków. Zabrakło kasy, no i fundacja w 2015r. przestała istnieć.
  Pozdrawiam
  Jak PiS o polskie stocznie walczył–festyn "narodu głupiego"
 • @adevo 18:33:36
  Ta Polka to Barbara Piasecka Johnson, spadkobierczyni (razem z dziećmi Johnsona) firmy Johnson@Johnson. Niestety, ona to tylko epizod w historii słynnej stoczni. Gdzie Pani Piaseckiej np. do słynnego koreańskiego koncernu STX, lata świetlne, czy do innych chętnych wejścia do stoczni.
  Notka Jaromira wcale nie jest mało poważna. Bardzo dobrze, że ktoś wrócił do upadku słynnego zakładu, jednego z najsłynniejszych w Polsce. Nie sposób w krótkiej notce napisać to wszystko, co spotkało Stocznię Gdańską. A Stowarzyszenia Akcjonariuszy "Arka" (do którego sam należę), jakoś od kilku lat przycichło.
  Jak PiS o polskie stocznie walczył–festyn "narodu głupiego"
 • @Jaromir 14:29:25
  Zarówno wcześniej Kaczyński, przy sprzedaży gdańskiej Donbasowi, jak i ostatnio Morawiecki w Szczecinie, podczas parodii położenia stępki pod statek dla polskiego armatora PŻB, zostali wpuszczeni w maliny, normalnie oszukani. Przecież premier nie musi wiedzieć, że żeby położyć stępkę, należy wcześniej podpisać kontrakt, znaleźć biuro projektowe, zaprojektować statek, zatwierdzić jeden z projektów w towarzystwie klasyfikacyjnym, wykonać kolejne projekty warsztatowe, zamówić materiał, urządzenia......itd..... i dalej do położenia stępki jeszcze daleko. Niczego z tego nie było, a mimo tego położono stępkę, wstyd i kompromitacja. Tego wszystkiego nie musiał wiedzieć premier, ale minister Gróbarczyk już tak. Komu tak zależało, żeby zrobić taką parodię
  Jak PiS o polskie stocznie walczył–festyn "narodu głupiego"
 • @Jaromir 11:22:09 i @mac
  Dobrze, że podjąłeś Jaromir ten tak ważny temat, jest jakaś szansa, że coś z naszej dyskusji dotrze gdzieś tam wyżej.
  Zgadzam się z Wami, że dużym problemem naszej gospodarki są tysiące niekompetentnych ludzi, ale niekoniecznie z PiS-u, zatrudnionych nie na tych stanowiskach, na których ich zatrudniono.
  Podam kolejny przykład też ze stoczni. Oprócz wspomnianego w notce prezesa, etnologa Jaworskiego, w tym tak ważnym dla stoczni okresie, na stanowisku dyrektora dwóch pionów, technicznego i produkcyjnego, zatrudniono człowieka, który nie przepracował wcześniej ani jednego dnia w żadnej stoczni i dzisiaj jak słyszałem, już po rozwaleniu zakładu, ponownie staje na czele zmian. To jest to Jaromir o czym piszesz w komentarzu: ---" Za to obłudą jest, to, że ci którzy doprowadzili do upadku zakładu, umożliwili jego rujnowanie dziś głoszą się zbawcami branży"----
  Do katastrofalnej sytuacji stoczni, przyczyniła się też UE, a konkretnie komisarz Neelie Kroes. To jej decyzją zamknięto dwie z trzech pochylni, na których budowała statki stocznia, ponieważ zmuszono stocznię do ograniczenia potencjału produkcyjnego, a pani Kroes po wizycie w stoczni w Gdyni powiedziała jedynie, że współczuje stoczniowcom, którzy stracili pracę na skutek likwidacji części przedsiębiorstwa.
  Jak PiS o polskie stocznie walczył–festyn "narodu głupiego"
 • Słynny polski zakład Stocznia Gdańska upadał wiele lat.
  Trzy decydujące ciosy, które spadły na Stocznię Gdańską to:
  - w 1988r. rząd Rakowskiego podjął decyzję o jej likwidacji
  - w 1998r. kolos na glinianych nogach Stocznia Gdynia i spółeczka z kapitałem 4tys. zł kupują słynny zakład, który następnie pełni rolę tzw. centrum kosztów
  - w 2006r. Ukraińcy wchodzą do stoczni, pod rządami których zakład stacza się na samo dno, wyprzedając jednocześnie grunty oraz zadłużając się. (Obecnie stocznia zatrudnia ok. 100 osób przy produkcji okrętowej nie potrafiąc zrobić już praktycznie niczego znaczącego. Dramat!) Ukraińcy nie mają pojęcia o zarządzaniu stocznią, jest to inwestor spoza branży. Obiecują stoczniowcom, również ustami związkowców i prezesa norweskie zarobki oraz zrobienie z zakładu najnowocześniejszej stoczni w Europie. Od tego czasu kłamstwo goni kłamstwo, a ci którzy mówią prawdę, są szybko wywalani za bramę.

  Oprócz holenderskiego banku FORTIS Intertrust B.V, lepszym wyjściem była sprzedaż stoczni norweskiemu koncernowi Aker Yards, którego współwłaścicielem był słynny południowokoreański konglomerat przemysłowy STX. Niestety naciski Jaworskiego, związkowców z Gałęzewskim na czele na ministra Jasińskiego były tak duże, że Ukraińcy weszli do stoczni. Wcześniej Guzikiewicz z Gałęzewskim wozili autokarami stoczniowców pod Urząd Wojewódzki, gdzie palono opony i manifestowano swoje poparcie dla sprzedaży stoczni Donbasowi.
  Ciekawe, że ministerstwo gospodarki wcale nie popierało tego pomysłu, miało kilka lepszych.
  Temat jest tak obszerny, że nie sposób napisać o wszystkim.
  Pozdrawiam wszystkich stoczniowców, szczególnie tych wywalonych za bramę, po wieloletniej pracy w stoczni
  Jak PiS o polskie stocznie walczył–festyn "narodu głupiego"
 • To będzie Nasz marsz, o którym przez lata będziemy pamiętać
  My maszerowaliśmy, maszerujemy i będziemy maszerować, w tym świecie obłudy i hipokryzji. To nic, że żaden ze znaczących polityków nie przyłączy się do Nas, to nic, że odmawiają jeden po drugim uczestnictwa w wielkim święcie polskiego Narodu, podając kolejno wydumane i nieprawdziwe przyczyny. Będą nas tysiące, dziesiątki tysięcy, tylko nie dajmy prowodyrom okazji, bo tylko na to czekają, żeby nas skompromitować. Nawet najmniejsze uchybienia zostaną rozdmuchane do granic przyzwoitości i tylko o tym będą pisać i mówić. Do zobaczenia na marszu.
  Nie będzie pojednania sufitu z podłogą. A My maszerujemy!
 • @Ślepa Mańka 23:31:59
  Tak już od dawna Maniek mam, jest tak jak napisałem powyżej, że jak czytam Twoje notki, to zawsze myślę, co autor miał na myśli pisząc ten wiersz, prawie zawsze szukam tzw. drugiego dna. Może faktycznie czasami idę złym tropem, ale najważniejsze, że wrócisz do muzyki. Tutaj też dostałem od Szanownej Pani Katarzyny Trzcińskiej coś (Myron Fagan) do posłuchania. Nic lepiej już nie powiem.
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • @Talbot 17:48:58
  Dzięki Talbot za ten wpis, bo już myślałem po wpisie zdziwionego, z którego opiniami bardzo się liczę, że coś chyba faktycznie źle zrozumiałem
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • @zadziwiony 17:13:45
  Kim jest Ślepa Mańka, a może Maniek, do końca dla mnie nie jest jasne. Kilka razy w zmierzchłej przeszłości dochodziło na tym portalu do dyskusji na ten temat i jak zawsze byli też nieprzekonani, do których ja należę. Teraz już tak u mnie jest, że jak czytam jego wpisy, to zawsze myślę, co autor miał na myśli pisząc ten wiersz. Może faktycznie czasami idę złym tropem, ale wybacz przy moim IQ nie może być inaczej
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • Trochę Pan przesadził, dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają
  Nieładnie Panie Ryszardzie takie sprawy wyciągać na światło dzienne:
  "----Zdecydowaliśmy więc jednogłośnie przerwać tę ciążę. Razem z Krzyśkiem i wspólną Domicellą, poszliśmy do naszego starszego kolegi z WAM-u, specjalisty ginekologa – dr Szpakowskiego----" i on oczywiście to zrobił. Ciekawe jak czułaby się dzisiaj ta kobieta, gdyby dowiedziała się, co Pan wypisuje o niej na swoim blogu. Nie napisał Pan, że imiona zostały zmienione, więc raczej łatwo dojść do tego, kim są te dwie osoby, Krzysiek Kafar i Domicella
  AMEN-Autobiografia Naukowa- Odc.11
 • Może z USA ruscy agenci tak to widzą
  Profesor Nowak ruski agent? Nażarłeś się czegoś Maniek, że wypisujesz takie bzdury, są jakieś granice przyzwoitości. Lepiej wklej coś ciekawego do posłuchania, bo to robisz znakomicie
  Witam Prof. Nowaka w świecie ruskiej agentury-widziane z USA
 • @Casey 19:20:26
  Casey, szkoda nafty na tego człowieka. 6-7 lat temu, jeszcze na Nowym Ekranie próbowałem merytorycznie dyskutować z Zawiszą (wtedy jeszcze bez koloru). Sam przez lata zajmowałem się zawodowo wytrzymałością materiałów, przy zastosowaniu najnowszych programów dedykowanych do takich celów, konstrukcjami stalowymi i aluminiowymi, badaniami niszczącymi.....itp. Wtedy jeszcze wierzyłem, że wielu ludzi błądzi i że można ich jeszcze przekonać, ale po dłuższym czasie ręce mi opadły. Nie ma znaczenia jaka jest prawda o Smoleńsku, nie ma znaczenia jakie są niepodważalne dowody, ludzie pokroju Zawiszy mają beton we łbie i tam już nie dostanie się żaden promień światła. To jest klasyczny przykład tzw. blogera "niezależnego", jak sam siebie nazywa, który zawsze i do końca będzie bronił tego, czego nie da się już obronić. pozdr.
  Emeryt Jarosław Kaczyński