Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze hallo50

 • @autor
  Ale co się Robertowi stało, złamał nogę czy miał zawał?
  Kryzys i Apteka dziś o 20. wystąpią w Famie.
 • autor
  Trafne spostrzeżenia. Niestety oni teraz mają wszelkie instrumenty władzy w swoich rękach i możemy tylko czekać. Ale dla nich trzeba by stworzyć Trybunał Narodowy, przed którym cała ta banda, byłaby osądzona. Niestety tak jak nie badano ruin po budynkach w Nowym Jorku czy dziury w Pentagonie. Ot wleciały, zapaliło się i rozpadły. Tak w Smoleńsku, ot uderzył w drzewo, urwało się i rozleciał w drobny MAK. Mimo wszystko, lub właśnie na przekór takim zdarzeniom, wierzę że Polska i Polacy mają przed sobą misję do spełnienia i udźwigną ją tak jak kiedyś za czasów
  I Rzeczypospolitej. Wierzę w Polskę pomimo komuny i ubecji, w Polskę ze słów Jana Pawła i kart historii. Pozdrawiam.
  Za milczenie nagroda, za prawdę śmierć... i "wojenka" Tuska z Putinem
 • Dzięki
  Dzięki pani wpisom można odetchnąć od wszechobecnej tu polityki i poczuć się przez chwilę jak w galerii obcując z prawdziwą sztuką, jestem pod wrażeniem i już czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony. Pozdrawiam.
  Mury polskie
 • Niejasności
  Patrząc na te ilości broni jaką ponoć znaleziono, wygląda mi to na nieudaną prowokację pod Zalewskiego. Oprócz tego coś musiało pójść nie tak skoro zdecydowano się na improwizację? Bo samo to zabójstwo( robione na szybko i spartolone?) i cisza w mediach tylko takie podejrzenia bardziej podsycają.
  Jest tu więcej znaków zapytania niż odpowiedzi.
  Pozdrawiam.
  Niejasności wokół śmierci Krzysztofa Zalewskiego
 • Próbki. Trotyl czy kaszanka?
  To co w nich jest, zależy od kogo go otrzymaliśmy. Czy od osób starego układu "Putina" czy też osób z nowego, którym zależy na przewietrzeniu sceny w obu krajach. Dosyć się już naczekali, Rosja to nie Białoruś, za duże pieniądze są w grze. Teraz na nich czas? To taki kolejny krok. A nasi? Sami nie wiedzą pewnie co mają dlatego będą grać na czas. Badania tajne przez poufne, nie tak jak w Smoleńsku( nawet swoim nie można zaufać). Najlepiej by było je wyciągnąć do badań może za pół roku? Albo dać jednej osobie do przebadania i jeśli wynik nie po myśli to znowu jakieś samobójstwo czy coś. Nasz układ jest zakładnikiem ich układu i tyle w tym temacie.
  Pozdrawiam.
  Ciećwierzowa prokuratura wojskowa i zamach smoleński...
 • Rosja gwarantem.
  Bardzo ciekawa charakterystyka różnych zjawisk, politycznych przede wszystkim. Ja ze swej strony tylko chciałem dodać takie moje podskórne wrażenia z tego co się ostatnio dzieje ze zdjęciami z Smoleńska i o dziwo "szybką" - nie dwa lata lub dłużej- dostawą próbek z wraku samolotu.
  Które potwierdzą wersję o ładunkach wybuchowych. Sądzę że wrak samolotu też znajdzie się w Polsce wcześniej niż czarne skrzynki których wcale możemy nie dostać. Trwa przetasowanie władzy w Rosji. Układ służb jest już zmęczony "starymi" czyli Putinem i jego grupą sprawujących władzę. Starzy ze swoimi "przyjaciółmi" z Polski, pozamiatali każdy w swoim kraju. Czas na nowe rozdanie. Na razie trochę nieśmiało może bo starzy są u władzy. Ale to kwestia czasu. Zapach pieniędzy się roznosi po Europie i Azji czas na garnitury. Czarną robotę( krwawą) starzy już wykonali. W tym wszystkim nasza władza też chyba trochę się gubi. Gra na czas. Pozdrawiam.
  Kłamstwo Smoleńskie . Rosja gwarantem bezpieczeństwa Polski
 • Akwedukt
  Pokój jego duszy.
  Zegnaj Drogi Akwedukcie...
 • @autor
  Oddaliśmy resztkę suwerenności jaką wydawało się że posiadamy. Tak jak w XVIII wieku gdy interesy Saksonii bądź Rosji były ważniejsze niż nasze, gdy Rzeczpospolita była traktowana przez 70 lat przedmiotowo( przemarsze obcych wojsk, bitwy i wojny, strumień pieniędzy do kieszeni stronników obcych interesów) zanim nastąpił I rozbiór, potem II i III i koniec państwa.
  Teraz obserwujemy analogiczną sytuację. Resztka oficjalnej niepodległości dla niektórych może zniknąć prawie niezauważalnie co innych tylko ucieszy i odetchną w końcu pełną piersią nie ścigani żadnym papierem z orłem. Bo przecież "polskość to nienormalność" jak niektórzy mówią.
  Pozdrawiam inaczej myślących.
  Relacja Przemka Wojciechowskiego. Dziś publikuję w całości wpis człowieka, który był w Smoleńsku
 • Ustawa
  Piękny konkret, dziś nie do uchwalenia. Przed wojną można było krótkie konkretne i treściwe ustawy wydawać, dziś wszystko tonie w słowotoku i byle jakości.
  Sposob na Platforme O.?
 • Konferencja
  Chciałem podziękować redakcji Nowego Ekranu za informację o niej i link do relacji na żywo. Dziwi mnie tylko raczej mała oglądalność, ale to jest do nadrobienia. "Reżimowe " media nawet się o niej nie zająknęły, co jest samo w sobie niesłychane, choć przecież trwała cały dzień i był czas by jakkolwiek się do niej odnieść i uzyskać opinię małego obiektywizmu. Strach lub tym razem wytyczne, kazały całą tą sprawę przemilczeć. W takim państwie przyszło nam żyć niestety.
  Pozdrawiam i tego typu działań oczekuję więcej.
  Konferencja naukowa ws. Smoleńska - wideo
 • Ekshumacje
  Dla mnie każda rzecz z trumny jest dowodem na jakąś hipotezę. Dlaczego nie bada się tych"śmieci"? Szmat, rękawic,ziemi, elementów roślinnych i nitów? Przecież zwłoki i te "śmieci" opowiedzą nam to co się stało i kto brał w tym udział. Tylko trzeba się nad tym pochylić i badać, np.skład chemiczny, ślady biologiczne, porównania ale przede wszystkim prowadzić własne dochodzenie. Natomiast teraz u nas to jest wielka mistyfikacja. Propagandowe informacje, zabawa w kotka i myszkę i przeciąganie w czasie ile się da. Ale tak się dzieje jak się żyje w szambie po PRL-u.
  NIT przyćmił Szmatę
 • Hybryda
  "Anna Solidarność nawet po swojej tragicznej śmierci ma przemożny wpływ na Polskę , tak było w 1980 i tak jest w 2012 r." Podpisuję się pod tym stwierdzeniem i z nadzieją spoglądam na to co się już zaczęło dziać i co jeszcze dzięki pani Ani się tutaj wydarzy. Kiedy ten mur zaufania do Tuska i spółki runie, na razie jakby pęknięcie jakby rysa, zdjęty parasol ochronny w mediach. Ale kiedy ta większość co jest z "partią" ochłonie? Może zaczynają niektórzy trzeźwieć a może ktoś postawił już na nowego konia i właśnie rozdaje karty. Z ulgą powitam dzień w którym nie będę musiał oglądać tej cynicznej ferajny na ekranach TV, chyba że w relacjach z zakładu karnego. Pozdrawiam.
  Hybryda kopaczotuskowa zdała egzamin
 • Taak
  Też to zauważyłem, choć relacji na żywo nie było to w komentarzach po, było normalnie czyli jak nigdy dotąd. Nawet blond dziennikarka rozmawiając z dwoma zaproszonymi gośćmi na ten temat nie pluła testosteronem jak zwykle, tylko słuchała co mają do powiedzenia. Na innych stacjach wiele nie było ale właśnie bez tego szlamu nienawiści ala Niesiołowski. Coś się zmienia, bo i prowokacji nie było na ulicach. Zobaczymy co i na ile. Tusk robi się be? Za dużo afer i jeszcze ta Walentynowicz. Ile można udawać dziewicę przed wyborcami. Kto wyskoczy teraz z kapelusza?
  Ktoś przestawił wajchę!
 • Perkins i cisza.
  Dobrze że nie "Jan Kowalski".
  Pijany broker podniósł cenę ropy naftowej na świecie
 • @
  "Domeny polska.pl i poland.pl są wydzierżawione spółce Agora SA."
  Patrząc na to co się u nas dzieje, to tak jest i z całą Polską. Rada Nadzorcza spółki Tusk$Komorowski zarządzająca naszym krajem w czyimś imieniu nie pozwoli na prawdziwe suwerenne państwo. Dlatego wszelkie przejawy niezależnej polityki będą eliminowane a środki mogące temu służyć, będą przejmowane przez ichni biznes. Koło korporacyjne o nazwie Europa ma się kręcić w światowym, bez zgrzytów. Pozdrawiam.
  Polska to domena Agory
 • Legalizacja?
  Konopie indyjskie tak, dla medycyny i przemysłu, jak najbardziej. Jako marihuana ? Po co? Maku nie uprawia się w Polsce dla opium, tylko by go dodawać do ciast i bułeczek. Trochę rozsądku w całym tym zgiełku medialnym by się przydało. Pozdrawiam.
  Marsz na rzecz "trawki". Palikot zapalił
 • @autor
  Nareszcie powiało wolnością słowa i poglądów aż miło się czyta, coś jak z lat 1980-81. Może będę skrytykowany że daję coś nie do końca w temacie i stare ale dopiero niedawno te wiadomości dotarły do mnie i chcę je tu upublicznić, dotyczy to Islandii. Oni są w innym położeniu geopolitycznym ale jednak można się trochę zbuntować systemowi.


  "Problem dlugow? - ISLANDIA daje przyklad !

  Islandczycy sprawili, że rząd, który Aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Infonurt2:dodajmy że ten scenariusz "grecki" był i jest stosowany od 20 kilku lat w Polsce !! Rabunek Polski trwa!!


  Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
  Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
  Oto krótka chronologia faktów:
  • Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełda zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
  • Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
  Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
  W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
  • Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
  • Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
  W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.
  W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.
  Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
  Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.
  Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.
  (Źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali „Storie di ordinaria rivoluzione…”, http://creativiculturali.ning.com/profiles/blog/show?id=3565617%3ABlogPost%3A86298&xgs=1
  http://cyklista.wordpress.com
  Inaczej zarzna kolejymi dlugami
  http://www.bibula.com/?p=39123
  czwartek, 24 listopada 2011 9:10
  Skocz do komentarzy

  revers powiedział/a
  2011-11-20 (niedziela) @ 22:04:07

  tutaj daję link do strony

  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=983%3Anajwiksza-tajemnica-medialna-xxi-wieku-islandia&catid=44%3Asensacje&Itemid=53

  Co do artykułu, pewnie rządzący mają już scenariusz według którego będą działać i pewnie będzie to szło wielokierunkowo niestety. Coś u nas, może żeby rozprawić się z "kibolami" i PiS, oraz zbytnią wolnością zgromadzeń. I coś na świecie, co też może być pretekstem do zwiększenia kontroli tu na miejscu. W PiS-e chyba brakuje wolności wymiany zdań, chociażby takiej jak tu w komentarzach.
  Pozdrawiam.
  Rządowi łowcy skór czekają na masakrę
 • @Andrzej22 22:07:25
  Kilka twoich spostrzeżeń jest celnych ale zawężasz horyzont historyczny do lat po II w. Jakby tak było jak mówisz to by nie było rozbiorów Rzeczpospolitej. Dlatego najistotniejsza dla mnie uwaga z twojego komentarza to ta dotycząca" egzystowania w Polsce li tylko o siły zewnętrzne", rozszerzyłbym to stwierdzenie o pieniądze a horyzont czasowy przesunął daleko wstecz. Pozdrawiam.
  Potęga Rosji i maleńkość Polski - dzięki komu?
 • @Stara Baba 19:57:18
  Ja również nie widzę szans teraz na ukaranie winnych tego co się stało. A byłby potrzebny wręcz trybunał międzynarodowy, co nie znaczy że nie należy do tego dążyć i PiS powoli ale coś robi w tym kierunku. Mnie martwi inna sprawa, skoro oni są tacy silni że dokonują tego typu rzeczy i Polskę mają politycznie podporządkowaną, to nie pozwolą sobie na coś takiego jak Łazarz w tytule sformułował. Zbliżają się Igrzyska i Euro i zrobią ruch wyprzedzający ( oni lub ich mocodawcy) po to by nas zastraszyć, ogłupić i pokierować w jedynie słusznym kierunku. Jakim? Nie wiem. Terroryści? Iran? Epidemia? Wszystkie środki są dobre by nas wodzić za nos. Bardziej inwigilować, kontrolować, militaryzować. Jak temu zaradzić? Chyba tylko poszerzając samoświadomość obywateli. Aby byli odporni na manipulacje i potrafili sami spontanicznie się organizować za czymś lub przeciw czemuś. To już będzie duży plus, takich artykułów i komentarzy pod nimi. Dzięki i Pozdrawiam Wszystkich.
  Stryczek się zaciska
 • Czy nas ominie piekło wojny?
  Iranu nie można okupować, natomiast można go zastraszyć i doprowadzić do tego żeby skapitulował, jak? Traktując go jak Japonię w II w. Co trzeba w tym celu zrobić? Oby to się nigdy nie spełniło ale dla sił żyjących z wojny, doskonała by była prowokacja mobilizująca społeczeństwa Europy, dlatego takie wydarzenia jak igrzyska czy euro są dla nich tym czym dla dziecka lody. Czy Polska powinna stać na straży swojej niepodległości i bronić jej obywateli? Jasne. A co mamy w polityce? Komentarz zbyteczny. Ucieczka stąd w dłuższej perspektywie chyba nic nie daje a zostać to jeszcze gorzej. Opór? Ale jaki?
  Izrael wynajął lotnisko wojskowe tuż przy granicy z Iranem.