Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • wierzyć garbatym
  ..."za Wall Street Journall, że Iran posiada ponad stutysięczną armię w Syrii"

  Wowww.... nie uwierzę aż zobaczę. Czy WS Journall wyobraża sobie jakie olbrzymie logistyczne wyzwanie dla Iranu kryje się pod tymi dywagacjami?
  Moim zdaniem dla Izraela im więcej irańskich wojsk w Syrii tym więcej piszczą i wszyscy mają wymówkę. Jak dla mnie to baloney żydowskiego Wall Street Journall dla celów strategicznych i propagandowych Izraela.
  Wojna o Iran w Syrii, nowe rozdania?-widziane z USA
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:53:02 - "Autokefalia"
  Założę się iż więcej niż 99% Polaków nie wie co to jest "Autokefalia" lub nawet nie słyszało tego słowa. Tyczyło się to także mojej osoby.

  Dla zainteresowanych polecam "Autokefalja, zasady autokefallji" Łotockiego którą można znaleźć i przeczytać pod poniższym adresem. Ciekawa sprawa.
  http://www.kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/applet?mimetype=image%2Fx.djvu&sec=false&handler=djvu_html5&content_url=%2FContent%2F79397%2FMagazyn_100_05.djvu
  Pytanie: Gdzie jest Polska - Nasz Kraj...Dzisiaj?
 • wiele pytań i niewiadomych przed nami
  No dobrze, załóżmy że nasza wiara jest naszą polską światłością i siłą.
  Każdy już wie i zdaje sobie sprawę, szczególnie po "jajach amazońskich",
  iż przedstawicielstwo naszej wiary czyli Watykan i Papież dryfuje na lewo i stacza ją na nowe, dziwne tory. Tory które zapowiadają wielkie zmiany w naszym podejściu do religii, jej istnienia a nawet samej duchowej wiary.
  Czy starczy Polakom wiary aby te przemiany zaakceptować? A może aby ratować tą naszą zbawienną wiarę powinniśmy jako Kościół i Naród Polski odłączyć się od Watykanu i stworzyć obszar wartości opierających się na dawnych, przed dzisiejszymi watykańskimi "widzimisię" zasadach? Jeżeli TAK to czy starczy nam Polakom sił? Przecież według treści postu to wiara stworzyła i utrwalała Polskość a nie odwrotnie czyli wiara to Polskość! Według Pana myśli bez katolickiej wiary Polskość powinna umrzeć śmiercią naturalną.

  PS: myślałem iż Polacy zawsze próbowali żyć z Bogiem w sercu a nie dla Boga a to wielka różnica.
  Pytanie: Gdzie jest Polska - Nasz Kraj...Dzisiaj?
 • Pamiętając dzisiaj o zmarłych wielkiemu wodzowi pokłonić się trzeba.
  No to naczelnik L.Kaczyński z zaświatów się cieszy i ręce zaciera. Przecież to w 100% jego dzieło. Chciał także stworzyć wspólną, jedną europejską armię która walczyła by o wolność "waszą i naszą" oraz oczywiście i Izraela. Wielki był to wódz... jak i wzrost jego. :-(
  Wojna o tranzyt wygrana przez Rosję
 • Polonus
  Wiecie jaka jest różnica i dlaczego Polonia (Polacy mieszkający na stałe poza granicami Polski) nie powinna brać udziału w zarządzaniu polskim krajem czyli także i głosowaniu w Polsce?
  Polonus traktuje Polskę jako przedmiot w oddali i czasami jako powód jego nostalgii i to wszystko.
  Dla Polaka mieszkającego w Polsce jest to jego na dobre i złe jedyne życie które zna i jest jego sercu najbliższe. Wiąże z Polską wszystko bo w przeciwieństwie do Polonusa drugiej ojczyzny nie ma.
  Wnioski nasuwają się same.

  PS: argument płacenia podatku od nieruchomości lub biznesu w Polsce?
  Chińczyk posiadający w Polsce biznes lub płacący za wynajem nieruchomości także nie może głosować mimo że płaci podatki.
  Odbieramy emigrantom prawo głosu w Polsce?
 • @puuuq 11:46:50
  Trafne spostrzeżenie. Faktycznie, na Zachodzie osiągnęli wszystko a i tak "maszerują".
  A ja p...lę miłość LGBT
 • @interesariusz z PL 23:07:57
  To mówisz że przez te kilka stuleci z historii to tłuszcza Rzeczpospolitą rządziła?:-)
  szlachta = tłuszcza ???
  Czego boi się PiS?
 • blisko coraz bliżej... do drugiej kadencji PiS
  Właśnie te 44~45% głosów powoduje iż można zauważyć nawoływania do bojkotu wyborów. Według nawołujących to nie zwolennicy PiS mieli by bojkotować lecz inni czyli aby podnieść PiS-owi procenty.
  Moim zdaniem PiS i tak te wybory wygra a jedynym sposobem na spokojną zmianę sytuacji w Polsce jest totalne zapisywanie się do partii jak i głosowanie na PiS i od środka przejęcie tej partii aż po górne stanowiska. Następnie zmienienie konstytucji na bezpartyjny scenariusz polityczny i struktury państwa czyli zrezygnowanie z partii politycznych w Polsce. Tylko tak można to na dzisiaj zrobić. No ale do tego trzeba mieć ułańską fantazję.
  Czego boi się PiS?
 • schodząc z tematu.
  Muszę się przyznać do mojej pomyłki w dawnym wpisie o 5G.
  5G jest skrótem od "piątej generacji". Kiedyś myliłem się i myślałem że chodzi tu o 5Ghz. Tak więc myślałem że mówimy o paśmie 5 gigaherców. Mój błąd. Są to absolutnie dwa różne tematy.
  Brutalna zmowa mafii telekomów
 • cała prawda o samolotach
  To że wymyślono kombajn do zbioru bananów nie znaczy że dla Polski się przyda i trzeba go kupić.
  CO POTRAFIĄ SAMOLOTY USA F-35 B?
 • @AgnieszkaS 17:19:41
  Nie wstydzę się nawet minutki. Jestem już starszym człowiekiem i w swoim życiu widziałem i syszalem wystarczająco aby oceniać.
  Czy kobiety tzw.Zachodu są psychicznie chore?
 • Dobrze opracowany i zgodny z historia post.
  Od siebie dodam iż jak ma być w Rosji dobrze gdy to bogaci rosyjscy oligarchowie trzymają ich pieniądze w zachodnich bankach a ich synowie bawią się w zachodnioeuropejskich stolicach i to tam przyjmują edukację, żyją i chodzą tam na dziwki? Zejdźmy niżej, weźmy na warsztat ich przedstawicielkę sportu Szarapową. Reprezentuje Rosję ale mieszka w USA i do tego ostatnio zamiast na turniej do matki Rosji bojkotuje go i wybiera się na korty zachodnie. Wszyscy oni "umacniają" prestiże Rosji jak cholera bajdurząc zwykłym Rosjanom jak to zachód jest zły i zdemoralizowany jednocześnie tam żyjąc i lokując swoje pieniadze.

  PS: co do Smoleńska. Uważałem i uważam iż był to fatalny incydent spowodowany nieudolnym wykonywaniem odgórnych poleceń przez kierujących kontrolerów lotem i lądowaniem w Smoleńsku czyli dwóch żołnierzy.
  Koniec rosyjskich pięciu minut w historii świata?
 • @AgnieszkaS 05:25:19
  Jeżeli naprawdę Pani skierowała swoją przycinkę w stronę mojego syna
  czyli do konkretnej osoby, więc dyby Pani wiedziała jak niecelne są jej słowa pewnie zrobiło by się jej głupio.
  Czy kobiety tzw.Zachodu są psychicznie chore?
 • @Zbigniew Jacniacki 22:45:38
  Przypomniała mi się pewna satyra którą czytałem gdzieś w mediach.

  Pogawędka dwóch kobiet o dzieciach.
  - Jak tam Pani Dzieci?

  - Córka wyszła za mąż, dobrze nawet trafiła.
  Chłop pomaga jej sprzątać, myje okna. Obiad ugotuje.

  - To chyba zadowolona jesteś?

  - No ale mój syn źle trafił. Zołza jedna.
  Każe mu sprzątać, myć okna i nawet obiady musi gotować.
  Czy kobiety tzw.Zachodu są psychicznie chore?
 • @AgnieszkaS 17:39:34
  Ja piszę o faktach i statystykach a nie swoim widzimisię. Rozumiem że czuje się Pani jako kobieta dotknięta ale prawda jest taka jaką jest.
  Poza tym gdyby było normalnie to świat nie robił by się nienormalny
  i nie pisali bysmy o tym. Czy sugeruje Pani (pomijając imprezowanie) że nie ma dla dziecka różnicy kto niemowlakiem się opiekuje, czy mama czy tata? :-)
  Czy kobiety tzw.Zachodu są psychicznie chore?
 • @AgnieszkaS 16:29:56
  Nie ma bardziej zainteresowanej strony która odnosi z tego powodu olbrzymie strategiczne sukcesy jaką jest w tym wypadku USA i ich doktryna. Dla Polski to porażka i możliwa zagłada państwa nie tylko poprzez działania wojenne, dla Waszyngtonu olbrzymi dziejowy sukces.
  Plan okupacji Polski osiąga sukces
 • @Lotna 16:28:52
  Ja raczej stawiam na coś innego :-). Pójdą głosować na PiS.
  Plan okupacji Polski osiąga sukces
 • Bierność Polaków w Polsce jest straszna.
  Całkowicie zgadzam się z ogólnym stanowiskiem Polonii i to samo popieram. Jeżeli Polakom w Polsce się nie chce to po jakiego grzyba zawracać sobie tym dupę.
  Co do Konfederacji, było to do przewidzenia. Z ludźmi jak Mikke czy Winnicki nie idzie się zmieniać systemu. Im podskórnie zależy na utrzymaniu starej sytuacji politycznej gdyż tylko w takiej mogą zaistnieć. Szkoda tak naprawdę strzępić nerwów na ten sztucznie opozycyjny twór.

  PS: Co do 447, jeżeli Polacy nie rozumieją czym 447 jest, że jest to koszt 3335 sztuk samolotów F-35 po normalnej cenie, to o czym tu mówić? Osobiście, po wyborach które i tak wygra PiS skończę już zajmowaniem się polską polityką i gospodarką gdyż naprawdę jest to niewarte. Jeżeli Polakom w Polsce na tym nie zależy to po co tracić czas? Dla dużego elektoratu ważniejszym jest zakaz aborcji czyli tych ~1000 przypadków w roku spowodowanych nieprawidłowym rozwojem płodu, narażeniem na śmierć przyszłej matki a także czynem gwałtu aniżeli faktycznie losami Polski. Byłem ostatnio w Polsce więc mogłem przekonać się osobiście jak bardzo politycznie "zaangażowani" są Polacy dla ogólnego dobra kraju.
  Ostatnio przeczytałem iż średni koszt wybudowania 1 km dwupasmowej autostrady w Polsce wynosi w przeliczeniu 10 milionów dolarów. Dla porównania w USA stanie Illinois koszt ten wynosi średnio 3 miliony dolarów (jest to średnia krajowa) z tym że ja sam podciągam cenę w górę gdyż oficjalne źródła rządowe mówią o wiele mniej.
  Tak więc jaki pan taki kram. Polakom w Polsce wszystko jedno.
  Podstawowy błąd Konfederacji
 • @Lotna 12:16:04 i inni blogerzy
  "Kobiety sobie nie radzą z rolą kobiet i mężczyzn zarazem w jednej osobie" - Z tym się zgodzę jednak z innych przyczyn aniżeli Pani to chce tu przedstawić.
  Mam synów z których jeden z nich jeszcze się nie ożenił. Tak więc znam temat amerykańskich kobiet. W większości bałaganiary, lenie, roszczeniowe katarynki i bezczelne seksistki. Wystarczy zajrzeć jak wyglądają domy i samochody niezamężnych pań w środku. Bałagan, czasami wręcz brud. W głowie tylko imprezy, libacje i narzekania na swój los który zgotowali im męscy szowiniści. W amerykańskim małżeństwie na dzisiaj jest coraz częstszą normalnością że to mąż musi sprzątać gotować i prać. Gdyby tego nie robił żył by w brudzie. Widok gdy mąż opiekuje się niemowlakiem a mamusia z koleżankami szlaja się po imprezach nikogo tu już nie dziwi. Należy dodać że to amerykańskie kobiety według statystyk pija więcej alkoholu aniżeli mężczyźni.
  Ostatnio jedna z najlepszych na świecie amerykańskich uczelni postanowiła zbadać jak to jest naprawdę z dyskryminacja kobiet wśród warstwy średniej społeczeństwa. Co się okazało, to nie kobiety a mężczyźni są nagminnie dyskryminowani w pracy. Obalono także mit
  dyskryminacji zarobkowej kobiety. Okazało się także iż średnio kobieta
  z tej największej warstwy społecznej zarabia około 9~13 tysięcy więcej na rok aniżeli mężczyzna. Dodajmy do tego jeszcze niepisane uprzywilejowane prawo jakimi traktuje się kobiety względem mężczyzn
  a obraz relacji i dyskryminacji zmieni się diametralnie od podawanego przez media i różne organizacje.
  Syn ,którego nadmieniłem na początku ani myśli się żenić. Nie dla tego bo nie chce lub jest krzywy i brzydki. Po prostu ze strachu że wdepnie w gówno.
  Taki to jest coraz częstszy obraz kobiety z zachodu (nie wszystkich).
  Czy kobiety tzw.Zachodu są psychicznie chore?
 • @Jwu 13:45:46
  Jakby wszyscy zapomnieli że w Trumpie płynie niemiecka krew!
  Plan okupacji Polski osiąga sukces