Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @
  Generał koniokrad.
  Gdyby Hitler wygrał wojnę to...
 • "jako pijanych nastolatków i- słusznie" - ??????
  Nie wierzę w żadne ustawki do buntu ala żółte kamizelki. To co dzieje
  się w Koninie jest wypadkową zdarzeń. Policja zabiła człowieka a rzecznik PP trzyma gębę na kłódkę. Czytając różne wiadomości w prasie sprawa jest jasna że Policjant (zwykły krawężnik) dokonał mordu i z zimną krwią zastrzelił człowieka w formie egzekucji. Przypadek który nawet za PRL
  się nie zdarzał.
  Na takie postępowanie nie dziwota że ludzie wystąpili z protestem który bardzo szybko może zmienić się w prawdziwą małą wojnę wybiegającą
  o wiele dalej aniżeli robią to wspomniane żółte kamizelki.
  Bardzo dużo ludzi usprawiedliwia zabicie człowieka "ponieważ tenże uciekał" co jest zwykłym debilizmem. To nie wojna a Policja to nie Gestapo. Inni powołują się na wzory z USA o których nie mają nawet pojęcia. W większości Stanów, jak nie wszystkich Policjant nie ma prawa legitymować przechodniów bez ich wykroczenia ani zatrzymywać samochodów na rutynowe sprawdzanie. Robi to tylko i wyłącznie po przekroczeniu przez danego człowieka prawnych przepisów. Tak więc tej sytuacji by nie było. U nas także nie brakuje w US Policji wariatów ale tępieni są na każdym kroku. Co do prawa użycia przez funkcjonariuszy broni nie ma co dwóch krajów porównywać. Inna specyfika i zagrożenie.
  Aa nie mówiłem???!!!
 • hehe
  Tiaaaa.... dolar po 4 zł a miał być po 2 złocisza. Bye, bye dollar, nie stać mnie na ciebie. :-))))))
  Bye $, ■ Bye Dollar of America ■ Bye $
 • moje zdanie
  "PiS , PO - jedno zło" ? - Powiem szczerze że mnie to hasło nie rusza.
  Jakie bestia ma zęby każdy zjadany widzi. To co mnie najbardziej smuci
  i boli to fakt iż nie ma alternatywy. Czcze gadania i patriotyczne uniesienia
  a trzeciej, tej właściwej partii jak nie bylo tak i nie ma. To jest prawdziwa Polaków klęska. Żyd nie jest taki groźny jak go malują. Z innymi na dzisiaj także dali byśmy sobie radę. Problem jest że nikt z Polaków nie chce sobie tym zawracać tyłka bo jemu tak jak jest w Polsce jest dobrze. Ludzie przestali myśleć perspektywicznie lecz tylko pod własne tymczasowe koryto.
  Jeżeli chodzi o Jaruzelskiego, no cóż, nie wywiązał się z danej mu odpowiedzialności jako głową państwa i wpierniczył Polskę w kłopoty.
  Za to jest dla mnie przegrany bo dopuścił do przejęcia przez obcych całego państwa. To jego miękkiemu działaniu wina.
  Urban dla mnie to wzór do naśladowania jako Rzecznik Rządu. Mówię o tym wszędzie i tego się nie boję.
  Kiszczak to już inna sprawa. Szara eminencja mająca zalety ale i "bród" za paznokciami. Postać dwuznaczna.
  "PiS , PO - jedno zło" ?
 • @demonkracja 08:44:33
  Globalizm jest to forma ewolucji która dokonuje się w obrębie ludzkiego życia. Jak zawsze jedni zyskają a drudzy stracą ale generalnie pisząc, bez względu na jej ocenę globalizm jest nieunikniony i naturalnym biegiem życia. Tylko od ludzi zależy kiedy do wszystkich dotrze, jak będzie wyglądał oraz czy będzie dobry czy zły. Taka moim zdaniem jest prawda. Nie lubię tego ale nic na to nie poradzę.
  Najważniejszym jednak pytaniem jest jaka będzie w tym nasza i naszego Narodu rola. Czy jako społeczeństwo polskie będziemy potrafili się w tych przemianach odnaleźć.
  Cywilizacja Polska a ... globalizm
 • Ode mnie ma Pan 5 gwiazdek
  ... ale tylko dlatego że zaczyna Pan otwierać oczy. Co do lustracji to sprawa jest niewykonalna. Większość starszych z PiS ma bród pod paznokciami więc na siebie bata nie ukręcą.
  Poza tym kiedy Pan zrozumie że PiS to partia typowo socjalistyczna ze złymi antypolskimi "manierami"?
  Czy jestem rozczarowany?
 • taka prawda
  Czy będzie to 65 czy 300 miliardów nie ma znaczenia. Należy im się wielki wał i kop w dupę. Gdy uda się im wyłudzić i dacie im 1 miliard oni będą chcieli 1 trylion. Tak będzie w nieskończoność bo tak to działa. W Polsce musi być wypracowana prawna jak i ogólnie narodowa odpowiedź wskazująca wyraźne NIE. Bez tego będzie się to wciąż mącić. Proszę pamiętać, to w Polsce w większości żyją ludzie którzy oczerniają Polaków w międzynarodowych mediach jak i pomagają rozprzestrzeniać żydowskie żądania. Wśród nich są także etniczni Polacy. Proszę spojrzeć tylko na wrogie Polakom działania polskiego rządu a przecież to nie jest nawet wierzchołek góry popierających żydowskie wyłudzania.
  Zadania na podstawie 447 przybrały na sile i z powodu braku kategorycznej odpowiedzi rządu jak i samych Polaków stały się bardzo groźne.
  Red. St. Michalkiewicz pożyteczny, dla PiS, idiota
 • no i co teraz będzie?
  @staszek kieliszek ma rację. Rosja upada? USA upada? A gówno tam upada. Nic nie padnie ale za to w Polsce będzie coraz gorzej. Polacy będą coraz biedniejsi i zaczną chodzić jak nie po swojej ziemi... a Rosja i USA
  wciąż istnieć będą.
  Weźcie się za swoje podwórko. Niedługo katastralny będziecie płacić.
  Kasa PiS-owi się kończy a banksterskie długi trzeba płacić.
  Jak radzić sobie z upadającą Rosją
 • @
  No faktycznie wizy zostały zniesione co cieszy ale dopiero dwa dni temu
  od 11 Listopada 2019 a nie jak to mówiono że już nie było ponad miesiąc temu.
  Do USA bez wiz czyli orgazm PiS
 • @Husky 18:23:53
  phiii... ja już jestem na emeryturze :-)))))))))
  Do USA bez wiz czyli orgazm PiS
 • @Husky 18:16:20 :-)
  Nie tylko polskie służby istnieją.
  Do USA bez wiz czyli orgazm PiS
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:39
  Ja nikogo nie straszę? Takie są realia. To wciąż funkcjonuje i coraz bardziej się zaostrza. Dzwoniąc do Polski za każdym razem mam wrażenie i znaki że ktoś mnie podsłuchuje.
  Do USA bez wiz czyli orgazm PiS
 • prawda na dzisiaj o wizach
  Szczerze mówiąc nie interesowałem się aż tak zagorzale tym tematem ale z tego co widzę wizy nie są jeszcze zniesione a obwieszczenia w Polsce są po prostu wyprzedzeniem faktu i mylące. To że Trump czy Ambasador o tym mówi i coś tam podpisuje a polscy przedstawiciele papugują także nie świadczy że jest to dokonane. Nikt z uprawnionej do tego ekipy US rządu nic jeszcze nie podpisał. Trump w tym wypadku nie ma nic do gadania.
  Moim zdaniem w tym roku nic się nie zmieni. Patrząc na poczynania American Airlines która chce uruchomić bezpośrednie loty do Polski będzie
  to prawdopodobnie w drugiej połowie następnego roku. Oczywiście procedury rządowe na zniesienie wiz dla Polaków w US mogą być przyśpieszone jednak nic tego nie zapowiada a Polacy wciąż zobowiązani są do ubiegania się o Wizy. Nie wierzycie to sami sprawdźcie i przyjedźcie teraz bez wizy do USA. PiS-owcy nie kłamali ale ponieważ było to w burzliwych czasach dla ustawy 447 i przed wyborami po prostu nie powiedzieli prawdy gmatwając fakty różnymi bajkami i nieznaczącymi podpisami. Po prostu posługiwali się tym aby uciszyć niezadowolenie i zebrać więcej głosów.
  Poza tym zgadzam się z treściami w powyższym poście. To nie od PiS i ich rozmów zależała zgoda a od chimery władz w USA które kontrolują liczby odmów. Zgadzam się także z tym iż zniesienie wiz nie wyklucza perturbacji i ewentualnej odmowy wpuszczenia do US przez służby graniczne na lotnisku w USA. Wystarczy iż ktoś napiszę źle o USA na przykład na Neon24 i już ma przechlapane oraz koszty biletu (1300 $) w plecy. Taka jest brutalna prawda. To nie bezwizowa, wolna podróż do Niemiec.
  Najważniejsze, Polacy tak naprawdę nie potrzebują do US przyjeżdżać
  bo w dobie swobodnego przemieszczania po Europie i umocnienia się polskiego paszportu w świecie nie mają czego tu szukać. Rodziny Polonii
  i tak bez większego problemu, na zaproszenie, mogły do Ameryki przylatywać. Tak więc potrzeba ruchu bezwizowego do USA, zważywszy na plusy i minusy oraz upokarzające o to w przeszłości zabieganie nie są adekwatne do korzyści. W dobie upokarzającego 447 jest to wręcz policzek.
  Do USA bez wiz czyli orgazm PiS
 • prawo które prawem jest łamane.
  Tylko za początkowej "komuny" były takie restrykcje ale z innych, częściowo uzasadnionych powodów. Za późniejszego PRL-u restrykcji
  już nie było.
  Poza tym jeżeli rolnik nie może zabić świni tradycyjną, sprawdzoną i jak najmniej bolesną oraz najszybszą metodą więc jak to się ma do legalnego
  w polskim prawie rytualnego uboju gdzie zwierzęta długimi minutami cierpią przed śmiercią katusze?
  Prawo określające sposób uboju jest wymyślone w celach innych aniżeli
  powinno służyć i godzi bezpośrednio w polskiego rolnika.
  Policja przyłapała rolnika na nielegalnym uboju świni
 • @Uchoigielne 05:05:31
  ... a ty "mieeeeeetek" co sie fukasz. Corny jesteś cy cóś tam?
  ❗❗❗ Okryci HAŃBĄ ❗❗❗
 • dajecie się nabierać
  "...neonazizmu i innych praktyk, które przyczyniają się do eskalacji nowoczesnych form rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji".
  Problem z tą deklaracją jest taki iż zostawia wolną drogę do potępienia zdrowego nacjonalizmu, patriotyzmu, obyczajów danej ziemi, zewnętrznego ingerowania w wolę suwerennych narodów oraz daje grupom zainteresowanym w rękę broń w postaci walki z "niby rasizmem" w celach walki z wrogimi i nieprzychylnymi im podmiotom. Daje lewakom wielkie pole manewru w każdym zakresie działania.
  Aż dziw bierze że wymyślili to Rosjanie... a może rosyjscy żydzi?
  Gdzie w tej rezolucji jest komunizm i syjonizm?

  PS: proszę pamiętać, ksenofobia jest odwrotnością kosmopolityzmu
  i jest jednym z warunków patriotyzmu. No ale teraz będzie przez ONZ potępiana.
  ❗❗❗ Okryci HAŃBĄ ❗❗❗
 • @Oscar 13:27:32
  :-)))) czy czytał Pan mój post uważnie? Oberwało się "lewakom"
  jak i w czarnych sukienkach "talibom" ale na "sodomę i gomorę"pozwolić także nie można. Wbrew pozorom rozwiązłość z której jest najwięcej przypadków ciąży, ogólnie w skali Państwa także jest wielkim zagrożeniem, moralnym jak i obyczajowym. Pośrednio wpływa na wiele czynników zdrowego Państwa. Poza tym, w dzisiejszych czasach łatwego dostępu do wiedzy oraz środków antykoncepcyjnych mówienie o wielkiej tragedii kobiety bez wspomnienia o jej niewiedzy lub wręcz głupocie w poczynaniach jest dość sporym wypaczeniem problemu i głaskaniem praktycznie winnych czynu spłodzenia, zarówno kobiety jak i mężczyzny. Winnych ponieważ ciąży tej nie chcą jednak narażają przyszłe dziecko na samotność i bycie niechcianym... lub wyskrobanym. Taka to prawda.

  PS: Co do kobiet one wciąż podejmują swoje decyzję jednak nie chcą
  za nie podejmować odpowiedzialności. Czy czytał Pan o badaniach iż mężczyzna jeżeli w małżeństwie zdradza robi to przeważnie po 11 roku związku a kobiety natomiast już po 7 roku? Wiele to mówi o temacie.
  Kobieta nie jest taka nieskazitelna jak o niej pieją ballady a w tym konkretnym temacie jeżeli oceniamy powinno się zachować zimną krew
  i nie ulegać emocjom!
  Zwolennicy aborcji to naziści i komuniści = barbarzyńcy
 • ... a jak jest naprawdę.
  Wyraz "aborcja" jest niczym innym jak wytrychem do napierdalanek
  trzech grup ludzi.
  _ Tych, którzy są za całkowitą aborcja głównie wypatrujący w tym swój biznes jak i spowodowane swoimi prywatnymi poglądami.
  _ Tych, którzy są za całkowitym zakazem aborcji głównie z powodu wartości religijnych jak i także z powodu własnego przekonania lub biznesu.
  _ Tych którzy wyrażają swoje poglądy pod wpływem innych i tak naprawdę nie mają najmniejszego pojęcia o co tu tym pierwszym dwóm grupom chodzi.

  W Polsce osiągnięto moim zdaniem zdrowy "pat". To znaczy mamy całkowity zakaz aborcji wyłączając jednak szczególne przypadki zdrowotne jak i prawne.
  Przez ostatnich kilka lat w Polsce legalnie dokonano średnio ~1000 aborcji rocznie. Między innymi były to:
  _~35% niezdrowy płód
  _~35% zagrożenie życia matki
  _~10% stan psychiczny matki
  _~10% genetyczne uwarunkowania zagrażające zdrowiu w przyszłości
  _~ 2% dziecko poczęte w akcie gwałtu
  _~ 8% inne ważne prawne jak i zdrowotne przyczyny.
  Wszystkie aborcje poza tymi wymienionymi w Polsce są przeprowadzane nielegalnie i podlegają pod paragraf. Z tego co już wypisałem widać że sprawa aborcji w polskim kraju jest załatwiona bardzo rygorystycznie ale także i ze zdrowym rozsądkiem. Tak więc ludzie którzy kwestionują ten bardzo "zdrowy" kompromis to albo lewacy, "taliby" w czarnych sutannach, lub ludzie po prostu nie wiedzący w tym temacie szczegółów i wprowadzeni w błąd. Na to co dzieje się poza granicami kraju Polska jak i Polacy nie mają najmniejszego wpływu.
  Ci którzy się burzą jest dla nich mała rada. Jeżeli wiecie że ktoś usunął a tym bardziej usuwa jako lekarz nielegalnie nienarodzone dzieci czyli dokonuje aborcji więc w zgodzie z własnym sumieniem po prostu ta osobę pod....dolcie do prokuratury bo łamie prawo. Wtedy będziecie czuli się lepiej.

  Proszę jeszcze raz zwrócić uwagę ze chodzi tu o tylko 1000 aborcji dokonanych ze względu na szczególne przypadki. To jest podstawa niektórych ludzi do kłótni. Co do prawdziwych "lewaków" ich nic nie zmieni więc nie ma co tracić czasu. Dla nich nawet ich własna matka
  z ich noszonego płodu powinna się wyskrobać.
  Zwolennicy aborcji to naziści i komuniści = barbarzyńcy
 • @zadziwiony 15:39:14
  Wystarczy wspomnieć iż najnowsze ostatnie 3 łodzie podwodne dla Izraela pobudowane zostały w stoczni niemieckiej. Co więcej, Żydzi przystosowali je do przenoszenia rakiet z głowicami jądrowymi. Zmodernizowali je także w stoczni niemieckiej. Znaczy to że Niemcy mają odpowiednie technologie do
  budowania tak zaawansowanych broni.
  Niemcy na szczytach wzrostów
 • taka to prawda
  Bardzo trafne i oczywiste spostrzeżenia. Od dawna śmieszyły mnie wzniosłe bajdki jakoby na dzisiaj Polska miała silniejszą armię aniżeli rozlatująca się armia Niemiec. To prawda ale różnica jednak jest taka że Niemcy dzięki swojej ekonomicznej potędze w ciągu 2 lat mogą stworzyć jedną z najsilniejszych armii na świecie gdyż mają na to pieniądze i demografię. Polacy takiej armii stworzyć nie mogą. Za mało ludzi, za mało pieniążków
  w kasie, za dużo baranów w rządzie.
  Niemcy na szczytach wzrostów