Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • Historia jest nauką ścisłą bo się wydarzyła.
  Pominął Pan dwa bardzo ważne fakty o którym wszyscy zapominają.
  Hitler przez kilka lat różnymi sposobami starał się namówić Polskę na wspólny napad na ZSRR. Nie udało się to więc zgodnie z jego polityką musiał rozprawić się z Polską. Wtedy to jak to jeden z naszych ludzi na czele w rządzie powiedział "podpalimy świąt". Tak też więc i Polska zrobiła. Wciągnęła Francję i Anglię do wojny. Te zakłamane świnie nawet zakupione przed wojną przez Polskę samoloty Hurricane wysłali statkiem przez morze śródziemne i Rumunię a nie bezpośrednio na Bałtyk aby nigdy do Polski nie dotarły. To są sprawy wręcz oczywiste ale jest to tabu i wiedza zakazana jeżeli chodzi o historyków.
  Poza tym, nie ma wytłumaczenia że coś tam miało i tak się zdarzyć. Żmijowe plemię Sowietów które w 1938 roku zamordowało na Sowieckiej a naszej porozbiorowej ziemi wieszając i strzelając w tył głowy 110000 Polaków (mężczyzn) bo byli i myśleli po polsku znowu podnieśli rękę na Polskę i zdradziecko zaatakowali jej ziemię zniewalając i poddając represji oraz po części mordowi ponad 1 milion polskich obywateli na terenie Polski. Zrobili to w niecałe 2 lata. Na to nie ma usprawiedliwienia bo od nich dostaje się mdłości.
  Od… się od Putina i Rosji
 • @Drab61 18:08:52
  Ja wiem, dla innych warstw społecznych rusek czy szwab to wsio ryba aby tylko dał żreć. Po co sobie zawracać wolnością głowę? Prawdziwa szlachta wykończyła się już w erze napoleońskiej a niedobitki po pierwszym porozbiorowym powstaniu no ale tam walczących chłopów i mieszczaństwa nie było. Odrodzenie Polski odbyło się na nostalgii za Królestwem i właśnie tą pogardzaną teraz szlachtą ale nie przez szlachtę bo ona już nie istniała. Jakie piękne rządy "nieszlachty" mamy przez ostatnie sto lat każdy widzi. Nie ma z czego być dumnym. Kiedyś Radziwił był jeden teraz Radziwiłów lecz nieszlacheckich jest tysiące.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • @Drab61 12:52:54
  Krzywdzące i nieprawdziwe stereotypy o Rzeczpospolitej. To nie szlachta ogólnie lecz kilku sprzedajnych magnatów wrzuciło nas do dołu. To czym różniła się szlachta od innych warstw społecznych można było widzieć podczas wielu powstań i walki o Polskę po rozbiorach.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • @kula Lis 69 13:29:35
  To że żmije knują przeciw Polsce mnie nie dziwi. Na pewno rozegra się tam brzydki scenariusz. Obawiał bym się jednak najwięcej własnego rządu który jest delikatnie powiedziawszy dwuznaczny. To polski rząd może nas wrzucić do dola, nie Izrael czy Rosja.
  Zawsze przechodzą mnie myśli czy nasi dziadowie zrobili dobrze iż chcieli
  żydów wysłać na Madagaskar. To my Polacy powinniśmy się zwinąć i tam pojechać. Wyspa piękna, ciepła i zasobna. No i cztery razy od Polski większa. Żyli byśmy tam jak pączki, jak królowie w raju, no i bez sąsiadów.
  Wklejam pod dyskusję, jestem ciekaw opinii.
 • To zdanie mnie zawsze zastanawiało.
  Proszę zwrócić uwagę na to zdanie które jest jak najbardziej historycznie prawdziwe: "Stalin proponował Anglii i Francji, zanim zawarł układ o nieagresji z Niemcami, sojusz na wypadek niemieckiej agresji."
  Problem w tym iż między Niemcami a ZSRR leży Polska przez którą aby Hitler mógł zaatakować Sowietów musiał przejść z wojskami a Stalin całkowicie nas pominął. Dlaczego? Czyżby miał co do nas swoje konkretne plany?
  A może zamiast z Niemcami chciał rozegrać ten sam scenariusz rozbioru ale
  z Anglią i Francją? Na wypadek wojny Anglia i Francja biją Hitlera a on pod pretekstem walki z Niemcami przechodzi przez Polskę dla siebie ją sobie zagarniając. Stalin i żydowscy Sowieci na ten czas byli po prostu żmijami.
  Nie dziwię się że nie udostępniono mu przejścia do Czechosłowacji.
  Wklejam pod dyskusję, jestem ciekaw opinii.
 • @Robik 10:06:49
  Z a dużo się przejmujesz. To to samo co z 447. Wystarczy podać rodzime i światowe prawa i powiedzieć WON a sprawa będzie załatwiona. Popiszczą i ucichną. Co do granic, jeżeli chcesz mieć państwo i swoje granice musisz mieć do pilnowania armię a nie obcych najemników. Polska jej nie ma bo się zaprzedaje. Jeżeli coś złego się nam przytrafi to tylko z przyczyny zlekceważenia i zaniedbania z własnej winy.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • @Robik 09:20:48
  Ja akurat Wolniewicza bardzo szanowałem i przyznaje mu w tym temacie całkowitą rację. Nie podskakuje się szczupakowi jeżeli jest się plotką. Często o tym piszę i ostrzegam przed podpuszczaniem przez jankesów na niedźwiedzia. Rosja Polski bardzo potrzebuje ale Polski rząd czasami jest nielogiczny i po prostu głupi. Nie umie tego wykorzystać a mogło by być naprawdę miło i bogato. Co do politycznej gafy Putina ona nastąpiła. Jakby nie wiem jak kłamał prawdziwej historii nie zamaże. Jedynie może nas zbombardować. Na kłamstwa i to tego kalibru wszyscy są uczuleni. Dzisiaj na YT oglądałem dyskusję z Rosji na ten temat. Nawet tam ludzie przez odmienne na ten temat poglądy autentycznie się pokłócili. Prawda zawsze znajdzie drogę.
  Oczywiście ambasador Izraela tak się wypowiedział aby nie skłamać i nie oszukać a z ZSRR zrobić także ofiarę. No ale ci tak już mają i nic nie zmieni, nawet prawda.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • @Robik 08:21:26
  :-) nie dziwię się że tak to odbierasz. Tyle było tych wersji i specjalnie zagmatwanych scenariuszy że wszyscy zapomnieli o co chodziło. Na dzisiaj bardzo duża grupa ludzi myśli że Hitler rozpętał wojnę bo chciał wybić żydów. Polskę z ofiary robi się oprawcą. Inni myślą znowu co innego a historia jak matematyka jest nauką ścisłą bo się wydarzyła. Celem Hitlera była sowiecka USSR i to chciał osiągnąć a Polska popsuła mu szyki i nie dość że nie pomogła to wplątała w wojnę z Zachodem. To jest główna prawda o II wojnie światowej. Co by było z Polską w różnych rozpatrywanych scenariuszach... to już inna sprawa.
  Specjalnie poruszyłem sojusz Polski z Japonią gdyż mógł odegrać bardzo ważną rolę straszaka. Nie udało się jednak. Jednym z najważniejszych tematów w preludium do wojny jest ohydna polityczna gra Francji i Anglii.

  PS: Jeżeli o sam styl wpisu chodzi, no cóż, ja cieszę się że jeszcze chociaż i w ten sposób potrafię.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • Zachowajmy zimną krew.
  Jak to mówią nie jest tak źle aby gorzej być nie mogło. Większość Polaków przestraszyła się jakby diabła w świątecznym kieliszku zobaczyła. Prawda jest taka że Putin niefortunnie dał się zwieść i podpuścić. Tylko od polskiego rządu zależy czy Polska zostanie beneficjentem wielkiej wpadki Putina czy ofiarą. Tu właśnie co do "polskiego rządu" mam wątpliwości. Na dzień dzisiejszy i w tej absurdalnej sytuacji to nie Rosja lecz Izrael manipulujący Rosja, USA i Niemcami jest naszym największym zagrożeniem.
  Proszę zauważyć iż dzięki tym putinowskim kłamstwom historia Polski i to nie tylko ostatnia zostanie rozpowszechniona po całym świecie. Nikt jej nie znał a Polaków generalnie uważa się za drugiej kategorii pętaków bez historii. To dzięki kłamstwom Putina może się zmienić bo świat na poważnie zainteresował się sprawą.
  Poza tym odczuliśmy znowu że możemy zostać sami. Tak więc może wreszcie ruszy budowa prawdziwej a nie najemnej polskiej (obronnej) armii. Może Polacy pójdą po rozum do głowy i przestaną bujać w obłokach na jankeskim koniu którego nie ma.

  PS: w historycznym informacyjnym bałaganie zwykły człowiek stracił poczucie wiedzy i realności spojrzenia na przeszłość. Tworzymy bajkowe zdarzenia i "mission impossible" intrygi a prawda jest zgoła różna i o dziwo prosta. O co chodziło w tej wojnie i przed nią? Można to bardzo prosto naszkicować. Pobici po pierwszej wojnie Niemcy chcieli się jak najszybciej odnaleźć i odbudować oraz nie dopuścić do ponownej klęski.
  Ich nadzieją na przestrzeń życiową i siłę była wizja tylko i wyłącznie na wschodzie. Niemcy nie miały zamiaru atakować Zachodu. Ich wyłącznym
  i jedynym kierunkiem była Rosja. Do tego Niemcy i Hitler potrzebował Polski tak więc przez kilka lat robili starania aby Polska jako sprzymierzeniec przyłączyła się do Niemiec i razem zaatakowali ZSRR. Polska będąc wyczerpana po Bolszewickiej wojnie i wiedząc iż Niemiec nie będzie miał do Polaków szacunku nie zaakceptowała ponawianych propozycji Hitlera i zaczęła tworzyć własną koalicję z Francją i Anglią a także szukali sprzymierzeńca w Japonii. Tak więc pół roku przed Wrześniem Niemcy zaczęły szykować swoje siły aby podbić Polskę która stała na ich drodze do podboju ZSRR. Ponieważ Polska tuż przed rozpoczęciem działań wojennych podpisała pakt o wzajemnej pomocy z Francją i Anglią na wypadek niemieckiej agresji dzięki temu dokumentowi wplątała Hitlera w wojnę z Zachodem której przynajmniej przez pierwsze dziesięciolecia miało nie być i Hitler bardzo się jej obawiał. Jego interesowały tylko przestrzenie i zasoby ZSRR. Z ataku Niemiec na Polskę skorzystali Sowieci po bandycku atakując Polskę w plecy i zabierając nam wschodnie ziemie. Przez ten atak na konającego zmniejszyli także ryzyko porażki ZSRR na wypadek wojny z Niemcami co było nieuniknione. Tak to po skrócie wygląda.
  Ja wiem, ruskie pomagali zaopatrywać niemiaszków ale nie zapomnijmy że jankesy pomagali niemiaszkom jeździć po zachodzie. Na wojnie działania hien są na porządku dziennym i brutalną normalnością.

  Tu powinniśmy się bardzo mocno zastanowić czy to my mamy za rok 1944 i "wyzwolenie" spod okupacji Hitlera Rosjanom dziękować czy jednak Sowieci którzy jeżeli Polska przyłączyła by się do koalicji niemieckiej i napadła razem na ZSRR nie mieli by żadnych szans i od dawna jako państwo by nie istnieli!? Proszę pamiętać, w takim scenariuszu wojny na Zachodzie by nie było. Za dobre czyny historia się na nas wypiela oraz zemściła i to my byliśmy jednymi z najbardziej poszkodowanych narodów... i za co? Za to ze nie chcieliśmy brać udziału i nie daliśmy bezpośrednio napaść Niemcom na ZSRR którzy na ironie napadli za to na nas.
  FR, III RP – sitrep na koniec 2019 roku
 • @
  Jak to wielki Polak o tysiącu pomnikach, prezio L.Kaczyński po podpisaniu traktatu znajomą frazą pociągnął... "nie chcę ale muszę".
  Traktat lizboński=przegrana Polski...
 • manipulacja faktami
  Moim zdaniem ten post jest manipulacją i kłamstwem. Nie godzi się z tak poważnego zdarzenia w historii robić jaja panie autor.
  Władze rosyjskie kazały zdjąć upamiętniające tablice tylko i wyłącznie odnośnie do specyficznego budynku na którym zostały zamontowane.
  Jest to spowodowane tym iż ani w żadnych dokumentach ani poprzez potwierdzenie świadków nie stwierdzono aby w tym dokładnie budynku żołnierze polscy byli rozstrzeliwani. jest to kolosalna różnica aniżeli "powody"
  opisywane w powyższym artykule.
  PS: W Rosji wciąż wielu ludzi nie wierzy i neguje ludobójstwo katyńskie jednak oficjalna wersja państwa rosyjskiego potwierdza swoją winę i ten mord a to jest najważniejsze. No cóż, w Polsce żyją ludzie którzy twierdzą
  że ziemia jest płaska.
  Rosyjska Prokuratura zaprzecza...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:00:25
  No cóż powiedzieć, ja dla ciebie człowieku nicka nie będę zmieniał.
  Poza tym człowiek mający humor i wesoły dystans do samego siebie jest zdrowym człowiekiem. Poza tym walka na kutasy pomiędzy dwoma samcami może bardzo źle się skończyć więc radził bym być bardziej rozważniejszy co się pisze.
  Cywilizacja Polska a ... państwo
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:07:41
  Czy ty człowieku cierpisz coś teraz do mojej ksywki na blogu czy po prostu ciebie nie zrozumiałem?
  Cywilizacja Polska a ... państwo
 • @Pedant 18:53:39
  Zagrożeniem dla polskości jest Islam. Nie wchodzę w szczegóły czego Islam nie lubi bo jak nie lubi więc niech tu nie przyłazi. Tylko przy ogólnym zagrożeniu Polacy możliwe że jeszcze mogą w siebie uwierzyć i przypomnieć sobie kim są i czego tak naprawdę pragną.
  Cywilizacja Polska a ... państwo
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:06:46
  Chciałbym się mylić :-).
  Zryw prawdziwej Solidarności to dosłownie podwyżka opłaty za mielonego kotleta w przyzakładowej stołówce. Resztę historii wszyscy znają.
  Co do wzrostu świadomości Polaków, żyjąc wśród swoich czyli będąc i żyjąc wśród Polaków człowiek nie ma takiego bystrego postrzegania tego tematu jak patrząc na problem z boku. Ze świadomością Polaków jest coraz lepiej ale w stronę własnej prywaty a nie państwa lub cywilizacji.
  Jedynie zagrożenie ekspansji Islamu może prawdziwą Polskość odrodzić, nic poza tym.
  Cywilizacja Polska a ... państwo
 • *1
  Albo przymrużył oko bo dobrze wiedział skąd dzieci się biorą, na pewno
  nie od bociana, albo ta cała konwersacja to bujda. Nie chce mi się ustosunkowywać do postu bo naprawdę jest niedorzeczny a z tym octem
  i zafałszowanych numerach demografii to już w ogóle przesada. Ocet
  i "nagie haki" były za PRL-owskiej Solidarności czyli po 1980 roku.
  Dlaczego demografia przez taki krótki czas bo 40 lat skoczyła o 16 milionów Polaków? No cóż, każdy kto żył w tamtych czasach i przeżył także wojnę powie dlaczego. Nie trzeba być naukowcem. W mojej okolicy rekordem było 17 dzieci w rodzinie, 2 rodziny po 15 pociech. 5 dzieciaków to była normalka. Podobnie było wszędzie w Polsce. Teraz ci dzisiejsi naukowcy
  od demografii są za tępe aby to zrozumieć i rozszyfrować.
  Wojciech Jaruzelski, przymrużając oko, powiedział...
 • Polacy wierzą w swoją rolę Suwerena, czy słusznie?
  "Jedynym SUWERENEM jest Naród" - w innych państwach już dawno
  o tym zapomniano i oddano rządowi bezgraniczną władzę lub jak to
  w niektórych krajach nigdy czegoś takiego nie było. Jedynie Polacy
  mówią o tym z przekonaniem i w to wierzą. Dziwna z tym sprawa gdyż
  w to wierzą biorąc przykład z Polski szlacheckiej a jednocześnie szlachtę polską i jej historię negują. Rzeczywistość w Polsce jest jednak inna aniżeli
  to Polakom się wydaje. Głównym powodem utraty przez Naród znaczenia Suwerena są sami Polacy i ich "jakoś to będzie".
  Proszę chociażby sprawdzić jakie prewencyjne prawa w stosunku do obywateli ma polska Policja i inne państwowe służby a od razu przychodzi na myśl niewolnictwo. Na takim gruncie zobojętnienia ani Cywilizacja Polska ani coś innego lecz dobrego nigdy nie wykiełkuje.
  Cywilizacja Polska a ... państwo
 • @
  Polska z Kaliningradem przez plany USA zmarnowała swoją szansę więc teraz o nią zaczyna starać się Białoruś. Nie chodzi mi od razu o wcielenie
  lecz zintegrowanie gospodarcze. Tej jednak się nie uda chyba że Rosja
  wcieli Białoruś.
  Łukaszenko: Kaliningrad - to nasz Region
 • Portalami operują rożni ludzie.
  No to Pani jest następną. Nauczka na przyszłość iż nie wszystko co prywatne portalom się udostępnia. Czy to mało na świecie nazwisk i dat urodzenia aby swoje własne podawać? e-mail??? Mimo iż z moimi podanymi także ktoś się zabawił, ja tego błędu nie popełniłem. Jeżeli ktoś chce być anonimowym tylko jeden jest na to sposób. Prawdziwe czy nie portal ma obowiązek przestrzegać tajemnicy.
  NEONIE, ADMINI NEONU SKĄD KERENOR ZNA MOJE DANE?
 • @Monaco 19:42:19
  :-)))) Którzy przodkowie bo gdyby jej dziadek po ojcu, ponieważ w Niemczech go za to prześladowali, nie zmienił nazwiska z Kaźmierczak na Kasner to dzisiaj Merkel z panieńskiego była by Kaźmierczak. Co więcej jej dziadek zaciągnął się we Francji do Błękitnej Armii Hallera i walczył z Bolszewikami na dzisiejszej Ukrainie.
  Gdyby Hitler wygrał wojnę to...