Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @trojanka 16:19:13
  A juści i prawda, strollowaliśmy ale nie było siły się powstrzymać. :-)
  Co do tematu to faktycznie jest bardzo ważnym dla Polski. Osobiście
  nie wyobrażam sobie co będzie z Białorusią gdy Baćka odejdzie. Od samego początku, będąc uległym Pentagonowi, PiS spieprzył nam sprawę Białorusi.
  Do tej pory Białorusini powinni mieć już zapewniony bezwizowy wjazd do Polski a przygraniczne strony integrować się ze strukturami i gospodarką naszego państwa... pozostając odrębne oczywiście.
  Popierdółki z ruskiej półki alias silva rerum.
 • @Lotna 15:40:06
  :-))))))))))))))))))))))))):-))))))))) *5 dla Pani.

  To cheerleaderki ludziom się podobają a panienki na rurach już nie? Kamaaaaan.... panie @MacGregor no wiesz pan co!!! Przecież to art w całej okazałości.
  Popierdółki z ruskiej półki alias silva rerum.
 • @Polantek 16:15:59
  Kiedyś już o tym pisałem. Za wyniszczenie szlachty odpowiedzialne są "zabory" ale przede wszystkim czasy napoleońskie. To ta nasza historia
  w głównej mierze przyczyniła się do unicestwienia tego co odróżniało nasz Naród i jego historię od innych.
  Śmieszy mnie troszkę odwoływanie się do "wsiowych" korzeni Polaków. Faktem jest niezbitym że to tam po wsiach a nie miastach skrywają się niedobitki i pozostałości polskiej szlachty i ich rodzin. Wyniszczone przez okupantów i ciężki los, niedouczeni, zgnębieni ale dumni. Oni wciąż operują tymi samymi nazwiskami lecz ciężko to zauważyć mając kompleks niższości
  a taki w głowach Polaków istnieje.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • Ileż to czasu można patrzeć na większości rodaków głupotę?
  Osobiście rozumiem pobudki autora do napisania takiego postu. Nie raz pisałem o idiotyzmie podlizywania się USA oraz tegoż tworu gloryfikacji.
  To kraj który nie zna sentymentów ani życzliwości. Kiedy będzie wygodnie zdradzi każdego. To jest jego naturalność i specyfika.
  Na noizz.pl ukazał się artykuł pod którym stanowczo się podpisuje.
  Ten kto to pisał naprawdę zna kraj i jego realia. Każdy Polak powinien to przeczytać aby spróbować wyleczyć się z choroby naiwności.

  "Stany Zjednoczone to najbogatszy kraj trzeciego świata. Z wizami czy bez, Ameryka nie jest już dla nas rajem."

  "...Stany Zjednoczone z naszej, europejskiej perspektywy, to kraj, w którym wszyscy są freelancerami na śmieciówkach: bez urlopów, z kiepskim ubezpieczeniem, albo w ogóle bez ubezpieczenia, z bardzo niską – w stosunku do kosztów życia – płacą minimalną. I tak jak w przypadku freelancerów, są tacy, którzy sobie świetnie radzą i mogą wyrwać od pracodawców ubezpieczenie, płatne wakacje, a jeżeli nie je, to chociaż taką wypłatę, która pozwala im się nie martwić o przetrwanie. Reszta żyje z ciężką chmurą niepewności nad głową czekając na kolejne gradobicie, które wstrząśnie ich życiem."
  (noizz.pl)
  Taka jest prawdziwa Ameryka i żaden Hollywood tego nie zmieni.
  Ach jakie nieszczęście! Jakie nieszczęście!!
 • rocznica tragedii traci na znaczeniu
  Nie to że jestem za PiS bo nie jestem ale żaden "huragan" PiS nie zatopił. To są pobożne życzenia "bez jajecznej" opozycji. PiS dzięki 500+ przylepił się do wygranej jak mucha do lepu. Gadanie że przez Trumpa PiS dostał po żebrach jest śmieszne. Szczerze mówiąc mam odczucie że to Polacy ogólnie poczuli niesmak i zakłopotanie aniżeli PiS. Wychodzi na to że całą tą uroczystość o kant dupy potłuc. Nawet Prezydent warszawy nie chce celebrować. Czyżby Polakom znudziły się historyczne daty i zaczęli wszystko włączając Polskę olewać?
  O tym jak Dorian PiS zatopił
 • @Pedant 19:20:56
  Królewiec i Wilno nie było polskie. Wilno w ciągu ponad 200 lat i długotrwałym naturalnym a nie wojennym procesie przekształciło się w polskie. Wielka różnica porównując do Lwowa które było polskim miastem.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • @Pedant 19:17:33
  Człowieku, nie załamuj mnie. Naszą jak to określasz narrację budują stosy trupów, Polaków którzy poprzez atak ZSRR i Niemiec stracili życie zarówno poprzez działania wojenne jak i najzwyczajniej przez najeźdźców byli w milionach pomordowani.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • @zbig71 18:31:47
  To nie były wojny. Co do Zaolzia, przestańcie powtarzać wrogie i oczerniające nas Polaków wymysły obcej propagandy. Podczas sławetnego spotkania na wybrzeżu po tym gdy L.Kaczyński w swoim przemówieniu przepraszał Czechow za Zaolzie, Prezydent Czech zwrócił się do niego z mową: za co nas przepraszasz? Przecież Zaolzie zawsze było polskie.

  Nie powtarzajcie tych antypolskich wybielających Niemcy i ZSRR gówien.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • @Pedant 18:19:42
  "Każdy naród ma swoją narrację, którą uważa za jedynie słuszną."
  Co to za gówno co teraz napisałeś? Czy to ma usprawiedliwiać i mamy zapomnieć bo oni mają taką "narrację"? Upowcy także mają swoją narrację a najwięcej niewinnych jest w więzieniu. Oni także mają swoją narrację.
  Dopóki Rosjanie nie przyznają się do ataku na Polskę tak długo należy się w przeszłość cofać i ją im przypominać.
  Następna sprawa, wojna w 1937 nie była wojną światową lecz regionalną .
  Aby stała się światowa muszą w niej uczestniczyć jak się nie mylę przynajmniej dwa kontynenty lub (???) wszystkie co by wskazywało ze stała się światową poprzez atak Japonii na Pearl Harbor.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • @Oscar 16:01:08
  Z tym zaproszeniem Putina, polskie władze postąpiły dobrze. jeżeli przynajmniej 10% Rosjan zainteresuje się tym dlaczego tak się stało, w końcu zrozumieją że wojna rozpoczęła się w 1939 a nie 1941 a oni uczestniczyli w niej przez 2 lata ramię w ramię z Hitlerem mordując Polaków. Na dzień dzisiejszy wyrażanie poglądów w Rosji że była agresorem i napadła Polskę jest sądownie karane. To są fakty które są absolutnie nie do przyjęcia z punktu widzenia Polaka. Ta sytuacja jest jeszcze cięższej wagi aniżeli z UPA, Ukrainą i tymi wszystkimi "rezunami" gloryfikującymi Banderę.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • huragan przybiera na sile
  Dla ciekawych powiem że huragan, tak jak się spodziewano, przybrał na sile i dmucha w skali 4 czyli ponad 200 km na godzinę. Taką to siłą uderzy w Florydę na której naprawdę wyrządzi wielkie szkody. Dopiero w centralnej części półwyspu zwolni do kategorii 1 ale wielkie i zlewne deszcze zrobią swoje. Politycznie dla Trumpa jest to wydarzenie "być albo nie być" gdyż stan ten jest bardzo ważnym miejscem na jego mapie z elektoratem. Tak więc jeżeli o wizytę chodzi najzwyklejsze przypadki chodzą jednak po ludziach.
  Dla Amerykanów to jeszcze jeden ewent których w USA jest naprawdę dużo. Wzbudzi to u zwykłych Joe ponowne niezadowolenie gdyż ubezpieczenia pójdą w górę dla wszystkich. Niby to z jakiej racji ktoś z innych stanów musi płacić więcej bo ktoś inny chce żyć w pięknych warunkach ale regularnie nawiedzanych przez kataklizmy? Co roku w wybrzeża te uderza około 10 mniejszych lub większych huraganów i każdy o tym wie tylko że wszyscy muszą odczuwać tego koszty gdyż jedna grupa chce tam mieszkać. To złości Amerykanów.
  Jeżeli mam wyrazić opinię o wizycie, dobrze dla Polski się stało gdyż to nie z USA a z sąsiadami rodacy powinni wiązać przyszłość. Sytuacja ta zmusza polski rząd do główkowania i robienia polityki w obrębie Europy, wśród sąsiadów i wrogów. US jest za daleko i ma podług Polski "różne" własne cele, nie zawsze wiążące się z dobrem polskiego państwa.
  Opatrznościowa rezygnacja Trumpa
 • well ...
  :-) Także żyje na obczyźnie kilkadziesiąt już lat i po obejrzeniu tego video
  powiem tylko tyle aby ten człowiek sobie tam w Toronto już został. Polacy
  w Polsce takiego typu ludzi nie potrzebują. Wiem co mówię. Poza tym jeżeli myślicie że w Kanadzie jest lepiej niż w dzisiejszej Polsce.... ?????
  "Wszędzie dobrze gdzie nas niema."
  POLAK MIESZKAJĄCY 40 LAT W TORONTO MÓWI O POLSCE I POLAKACH
 • @Jwu 19:48:17
  Tak było ale także i dla tego że poborowi ci nie byli wystarczająco lub w ogóle przeszkoleni. Moim zdaniem głównym punktem zwrotnym w przyszłej przegranej było zaniechanie za namową Francji i Anglii kwietniowej mobilizacji którą chciał ogłosić polski sztab główny. Celem było zmobilizowanie 3 milionowej Polskiej Armii co nie było problemem i stanowiło wystarczającą zaporę dla popędów Niemiec. Rosja wtedy nie myślała o atakowaniu Polski. Jak pamiętamy było to po odmowie dla propozycji Hitlera czyli przystąpienia Polski do "Osi". Prawdopodobnie gdyby to się stało i polscy żołnierze jak chciał Hitler walczyli by razem przy boku Niemiec pokonano by całą Europę z Rosją włącznie.

  PS; tu tkwi pewna myśl. Kto ma komu dziękować, czy Polska Rosji za "wyzwolenie" w 1944 czy Rosja Polsce za nieprzystąpienie do faszystowskiej armady która rozniosła by sowietów w puch. Tyczy się to także i Europy zachodniej.
  Mały sarkazm w stronę Izraela i Żydów. Działania III Rzeszy absolutnie nie były powodowane obsesją robienia Żydom holokaustu. "Sprawa żydowska" przy rozpoczynaniu wojennej zadymy była bardzo mało znaczącą a wręcz można stwierdzić iż była dla Niemców nieistotna. Prawdę powiedział kiedyś Netanyahu iż Niemcy wywołując wojnę wcale nie chcieli zabijać Żydów.
  Tego pancerniaka Niemcy bali się panicznie
 • @Tezeusz 19:18:45
  Ja także nie poruszałem tej wojny (1941). Porównałem tylko siłę dwóch wrogich armii przy napadzie Wrześniowym na Polskę. Armia ZSRR we "Wrześniu" była bardziej mobilna i sprzętowo o wiele silniejsza od niemieckiej.
  Tego pancerniaka Niemcy bali się panicznie
 • to troszkę nie tak
  "W bojach kampanii wrześniowej spotykały się przestarzałe i słabo uzbrojone pojazdy opancerzone, tankietki i polskie czołgi z lepiej uzbrojonymi i potężniej opancerzonymi czołgami niemieckimi."

  To nie jest dokładnie tak. W Kampanii Wrześniowej Niemcy nie mieli jeszcze swoich "super czołgów". Wszystko co brało udział w napadzie na Polskę to pancerne "puszki" z którymi radziły sobie polskie karabiny AT oraz "przeciwpancerna kawaleria" ze swoimi działkami. Naszą porażką była polityka oraz błędy w dowodzeniu nawet jeszcze przed rozpoczęciem wojny oraz głównie panowanie Luftwaffe w powietrzu. Nikt nie chce przyznać że prawdziwe i wyszkolone wojska polskie w walkach obronnych liczyły tylko 220 tysięcy a nie prawie milion jak to podają źródła. Różnica ta jest wypełniona poborowymi którzy tak naprawdę nie zostali jeszcze przeszkoleni i dysponowali wojskowym stażem od jednego miesiąca do niecałego tygodnia czyli nie umieli jeszcze wkładać w buty onuc.
  Między Polakami przyjęło się zawyżać siłę technologii niemieckiej podczas Września jako wytłumaczenie porażki. Proszę pamiętać że nawet Sowieci nie zaatakowali nas wcześniej niż gdy zobaczono iż Niemcom atak się uda oraz polscy "sojusznicy" nie ruszą na pomoc. Głównym środkiem mobilnym armii niemieckiej we Wrześniu były konie i rowery a nie jak to się przedstawia różnego rodzaju pojazdy. To było później gdy głównie amerykański Ford zaopatrzył niemiecką armie w pojazdy na których Niemcy dosłownie przejechali Zachód.
  Ciekawostką może być fakt iż ZSRR atakując Polskę przewyższały siły niemieckie w czołgach zaokrąglając mniej niż 3 tysiące do ponad 4 tysięcy sowieckich czołgów. Tak samo było i z siłą w powietrzu. Ponad tysiąc samolotów więcej po stronie Stalina. Czym Niemcy przewyższały były to siły ludzkie. Niemcy około 3 milionów żołnierza w porównaniu do 800 tysięcy sowietów. Prawdziwy "blitzkrieg" odbył się na wschodzie, tam gdzie taktyka ta dwadzieścia lat wcześniej została opracowana oraz na papierze i w praktyce sprawdzana. Ciekawą sprawą jest kto tą taktykę opracował? Na pewno nie Niemcy.
  Tego pancerniaka Niemcy bali się panicznie
 • Taaaaaak..
  Jeżeli człowiek dowiaduje się że na przykład kupujemy gaz ziemny,
  w tym przypadku od USA i on jest droższy o pawie 25% od rosyjskiego
  to nie trzeba być trollem aby przeklinać chmury. Punktowanie "ruskich trolli" stało się politycznym ofensywnym zabiegiem i wytrychem takim samym jak nazywanie ludzi niezgadzającymi się z Żydami jako "antysemitami".
  Agentura Kremla w ataku, w sieci trwa wojna
 • co do tytułu notki
  Dla niektórych byli bohaterami, dla innej grupy (którzy także nie byli w PZPR!!!) byli bandytami. Największą grupę ludzi stanowią niezdecydowani
  dla których jest dużo "za" ale także bardzo dużo "przeciw". Tzw. "wyklęci" nie bez powodu nazwani zostali "wyklętymi" i to nie tylko przez dawne sowieckie okupacyjne władze lecz także przez ludność polską.
  Kim dla Polaków są Żołnierze Wyklęci
 • @Janusz Kamiński 18:48:04
  "Wiem, że to trudno, jak przyjmuje się postawy emocjonalne i przepełnione wrogością do oponentów."

  :-) No przecież już bardziej neutralnym w moim wpisie być nie mogłem.
  Oberwali i jedni i drudzy. Gdzie tu Pan widzi z mojej strony wrogość?
  Z dozą sarkazmu opisuję rzeczy po imieniu.
  Meandry patriotyzmu
 • Widocznie różne patriotyzmy istnieją.
  "Czyżby więc istniały różne patriotyzmy? Jak ten Millera podszyty służalczością wobec Moskwy..."
  Widocznie różne patriotyzmy istnieją. Pan uważa się patriotą a podszyty jest służalczością wobec Waszyngtonu. Co więcej, tak jak sługusy interesów Moskwy tak i Pan, sługus interesu Waszyngtonu, wszyscy uważacie że wasz patriotyzm jest prawdziwy a innych to zakamuflowana zdrada a tak naprawdę kierujecie się identyczną logiką strat i zysków czyli "patriotycznym zaprzaństwem".
  Ot i taki polski grajdoł.
  Meandry patriotyzmu
 • @Oscar 15:59:28
  Wowwww... Ciebie człowieku tymi żydowskimi mediami całkowicie przestraszyli. Na tym to polega. Strach to preludium do podporządkowania.
  Nie bój się żydów, oni wcale nie są tacy mocni dlatego warczą.
  Wspólpraca Polski & Izraela