Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • jak to kiedyś mówili "niebo i żaby".
  Tiaaaaa...., Ukraina ginie ale ja od Ukraińców coraz więcej słyszę iż nie
  "na" lecz "w" Ukrainie.
  Miękkie ludobójstwo narodów Europy Wschodniej w ramach UE
 • "mówię jak jest" :-))))))))))
  Kiedyś na Neonie opublikowano post z "ochami" i "achami" na temat Kolonko. W swoim wpisie pod postem bardzo krytycznie wypowiedziałem się o tych zachwytach jak i jego poglądach i osobie. Nie będę się powtarzał bo
  co ten gościu reprezentuje każdy zaczyna widzieć. Nadmienię tylko iż najbardziej raziły mnie jego poglądy które za wszelką cenę chciały zmieniać Polskę na modlę Amerykańską ze stylem życia włącznie a przecież w USA prawie 60 milionów ludzi żyje praktycznie w ubóstwie.
  Max Kolonko jest bardzo dobrym przykładem dlaczego Polonia mieszkająca na stałe poza Polską nie powinna mieć prawa głosu w polskich wyborach oraz stanowienia o sposobie rządzenia.
  Co tu dużo mówić, wystarczy wsłuchać się w radio AM 1030 którego będąc często w Illinois wysłuchuje.
  Mariusz Max Kolonko wyrzucił się z własnej partii
 • @Lotna 00:50:19
  "Polonia to Polacy mieszkający zagranicą, czyli pochodzenia etnicznie polskiego,..." - :-) nawet pani sobie nie wyobraża ilu Żydów działa w ośrodkach polonijnych (dla dobra lub zła ciężko powiedzieć). Możliwe że powinno być jak Pani pisze ale nie jest. Obywatelstwo jednak jest regułą.

  Co do długości i sposobu pobytu w Polsce, według Pani zasady Polonus wciąż będzie miał "dwie matki". Gdzie ciepło zawieje tam się odkręci. Tu nie może być podwójnego wyboru. Albo jesteś tu albo tam. Gdzie mieszkasz
  tam są twoje prawa.
  Nikt obywatelstwa nikomu nie chce zabierać lecz przywileje stanowienia o krainie w której nie mieszka i dla tego jej nie czuje.
  Czy organy państwa polskiego powinna wybierać Polonia ?
 • Moim zdaniem
  Sam jestem tzw. Polonia i na ten temat mam kategoryczne poglądy. Poglądy które wyrosły z doświadczenia i obserwacji. Co do samego selekcjonowania kto jest tą Polonią a kto nie. Rozróżniałbym dwie grupy. Jedną to ludzie o podwójnym obywatelstwie którzy na stałe mieszkają poza granicą innego kraju aniżeli Polska.
  Druga grupa to ci którzy mają tylko polskie obywatelstwo ale także na stałe mieszkają całą najbliższą rodziną poza granicą Polski.
  "Mieszkać na stałe"- w moim rozumieniu mieszkać od kilku lat jako prywatna a nie publiczna oddelegowana osoba w innym państwie.

  Obie grupy dla Polski, jej kultury oraz obyczajów mogą być bardzo pomocne ale także i śmiertelnie groźne, szczególnie grupa pierwsza która z łatwością świadomie jak i bezwiednie może służyć jako V kolumna.
  Dlatego też Polonia nie powinna mieć absolutnie prawa w bezpośrednich wyborach w Polsce przy stanowieniu rządu jak i wpływie na sposób rządzenia. Niezależnie czy posiada w Polsce nieruchomości czy nie za które płaci podatki chyba że powróci na stałe do Polski i będzie mieszkać już określoną liczbę lat. Przy czym pierwsza grupa Polonii musi mieć jeszcze bardziej zaostrzone kryteria.
  Proszę nie mieszać Polonii z ludźmi pracującymi zarobkowo za granicą przez krótki okres czasu i utrzymującą swoje rodziny w Polsce bo to zgoła inna kategoria. Zwrócę także uwagę że Polonią są wszyscy ludzie z polskim paszportem mieszkający za granicą a więc także Żydzi, Ukraińcy i inne dziwne przypadki.

  PS: osobiście zaliczam się do pierwszej kategorii Polonii więc :)))))))
  "mówię jak jest".
  Czy organy państwa polskiego powinna wybierać Polonia ?
 • @Pedant 23:55:02
  No pewnie, masz rację. Tracisz czas na nielogiczne rozmowy zamiast pisać nową historię. Marnujesz się tutaj.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 22:24:09
  Nie piernicz mi człowieku o logice. Za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić ZSRR i ich napad na Polskę. Tak więc łapiesz się wszystkiego aby inne niż twoje poglądy zdyskredytować. Będziesz tak mielił i mielił w kółko Macieju
  jedno i to samo aż może ci się uda "zamielić". Pogląd Polaka na sprawy jest tylko jeden i nie ma innego.
  ZSRR jest winny napaści na Polskę w 17/09/1939 roku.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 21:27:58
  Ma sens i to bardzo duży. Od początku ich istnienia chcieli przejąć ziemię białoruskie i ukraińskie a było to tak oczywiste że całe te dyskusje naprawdę są dziwne. Proszę posłuchać dzisiejszych rosyjskich najważniejszych polityków oni jasno wyrażają się o przeszłości jak i o przyszłości i wcale się z tym nie kryją. Polski nie chcą ale Białoruś i Ukraina to ich a nie Polski. Tak samo było za Stalina. Dla Polski nawet przepuszczenie przez swoje ziemie w 1938 do Czechosłowacji milionowej sowieckiej armii było by śmiertelnym zagrożeniem.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 21:16:21
  No pewnie że chcieli.... na zasadzie ja się z sąsiadem zaprzyjaźnię bo żonę ma ładną.

  Po co o dobrej woli ZSRR dyskutować jeżeli państwo to "w dobrej woli" i podczas pokoju a nie wojny setkę tysiąca Polaków morduje? Przecież to nielogiczne i śmieszne a umowy każdy papier przyjmie.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 20:51:42
  Tak, kiedy to fryce stali już blisko Moskwy i potrzeba było armatniego mięsa.
  Tego nie ma nawet co rozpatrywać w kontekście Września 1939 bo sami byśmy się oszukiwali i usprawiedliwiali tych którzy Polskę mordowali.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • panowie blogerzy
  Cała ta waszą spekulację o kant dupy potłuc. Polska nie mogła zawierać żadnych sojuszy z ZSRR gdyż było by to samobójstwo. Już bardziej dla Polski wartościowym i z większą nadzieją opłacał się sojusz z Niemcami o który bardzo rzeczowo zabiegał sam Hitler. No ale jeżeli ktoś na oficjalnej
  "ambonie" mówi że nie boi się i nie odda guzika więc sojusz był off.
  Co do dobrej woli ZSRR, wysłali by milion żołnierzy na naszą granicę jeżeli Francja i Anglia wyrazili by zgodę. Same pominięcie zgody Polski jest tu śmieszne i nie ma co tego wspominać. Jeszcze co do dobrej woli ZSRR to w 1938 roku dokładnie ją pokazali wyżynając w pień ponad 100 tysięcy bezbronnych Polaków w ramach etnicznej czystki ich ziem. Tak, ich żon i dzieci nie ruszali bo bez głowy rodziny łatwe były do sowietyzacji.
  Lata szczególnie ostatniej dziesięciolatki przed wybuchem wojny były bardzo dynamiczne i ciężko je oceniać bez postawy i interesów chociażby Anglii i Francji jak także i USA. Prawda jest taka że Polska poprzez swoją głupotę polityczną ale i nie tylko znalazła się w katastrofalnym położeniu szczególnie dzięki swoim sojusznikom.

  A teraz myśl najważniejsza. Jeżeli ktoś najeżdża Polskę, zajmuje jej tereny i morduje ludzi. Potem udaje że to nie prawda to to państwo nie warte jest naszej przyjaźni. Jako sąsiad należy żyć w zgodzie i handlować ale niech oni ze swoją przyjaźnią spierd.... .
  PS: nie znaczy to że USA jest polskim przyjacielem bo nim nie jest.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Krystyna Trzcińska 21:10:57
  Wywaliliście moje dwa wpisy i używacie tylko fragmentów. Nie czytałem całego postu lecz przeczytałem najważniejszą myśl tej tffurczosci. Tak więc w trzech zdaniach do nich się odniosłem. Widocznie dwa zdania bardzo zabolały jeżeli pokazujecie tylko pierwsze.
  Manipulujecie wpisami bo są wam nie na rękę.
  Nie zależy mi na tym.

  PS: a teraz proszę o komentarz z jakimś obrazkiem bo to pani potrafi najlepiej.
  BOJKOT JEST PO TO BY POCZUĆ SIĘ WOLNYM...
 • @1abezmetki 00:47:13
  Tak więc mówi Pan że ponieważ ruski się wieszają to Polacy na znak solidarności z Rosją podcinają sobie żyły? :-)
  Przesadza Pan z tą globalną tektoniką. Polacy nie cierpią dla tego że gdzieś na świecie jakiś prominent pierdnął. Co do Rosji, nie interesuje mnie ogólnie a tylko w relacjach z Polską.
  Rosjanie przodują w liczbie samobójstw
 • @kula Lis 68 17:49:57
  A kto takiej przebitki nie zatwierdzi? Przecież to czysty interes na durniach a latać to one i tak po polskim niebie nie będą... bo za drogo.
  Żydzi i antypolska ustawa 447
 • ode mnie *1
  Z żydami nie powinno się negocjować nawet pod groźbą konsekwencji.
  W przypadku Polski i Polaków prawda tak oczywista że aż trudno zrozumieć inny pogląd. Rozmawiamy o finansowych, bez szczypty honoru, terrorystach. Nie ważne czy mają plecy w USA, każde zbliżenie z oszustami skończy się dla Polski tragicznie. Jedyna odpowiedź na żądania - WON -
  nawet jeżeli miało by to Polskę kosztować niesprzedaniem nam przez USA F-35 lub ich reaktorów jądrowych do kilku polskich elektrowni pobudowanych w przyszłości :))))))))).
  Żydzi i antypolska ustawa 447
 • zastanawiające
  Pisze Pan ten post jakby chciał ukryć że Polacy są na czwartym miejscu w Europie czyli praktycznie przodują jeżeli chodzi o ilość samobójstw dokonanych przez Polaków. Tego tematu jednak nie porusza. Tak więc pytanie nasuwa się samo. Czy pańska "twórczość" jest sterowaną czy tylko tak z siebie?
  Rosjanie przodują w liczbie samobójstw
 • smutna prawda
  Aby coś zrobić, a to wbrew pozorom jest bardzo proste, trzeba najpierw chcieć. Rodacy zachłysnęli się swoim wyimaginowanym "wrodzonym" cwaniactwem i ala przebiegłością że myślą iż wszystkich wykiwają. Tak nie będzie. To Polaka okradną i puszczą z torbami a on wciąż będzie sądził że
  jest alfa i omega a po prawdzie wychodzi na to że jest zwykły dureń.
  Durni w dzisiejszym świecie się okrada i wykorzystuje.

  Już oficjalnie, Polska kupiła F-35 za ponad 200 milionów dolarów za sztukę, ponoć z "dodatkami". Najdroższa wersja tego samolotu szacowaną jest na mniej niż 130 milionów, także z "dodatkami" i przeznaczona jest tylko dla US. Średnio ten samolot sprzedawany jest za 90~100 milionów z "dodatkami". Sami mi powiedzcie, czy to normalne?

  PS: komentuje tu czasami bloger którego syn służy w US Air Force. Zapytajcie się jego!
  Co robić cz 2.
 • @zbig71 16:04:11
  No tak, zmusza mnie Pan do koncepcji Wałęsy: "Nie chcę ale muszę". :-)
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • @zbig71 15:37:49
  Jeszcze raz powtarzam, opozycja nie musi odzwierciedlać czegoś dobrego.
  Jest to grupa ludzi interesu sprzeciwiająca się rządzącej grupie ludzi
  o różnym od opozycji interesie.
  Wracając do tematu i pytania. Na dzień dzisiejszy nie widzę żadnej organizacji ani zrzeszenia aby mogło pociągnąć Polaków do przemian związanych z polepszeniem sytuacji Polski i Polaków. Istnieją pojedynczy ludzie głoszący "dobro" ale to tylko pojedyncze eksponaty w politycznym grajdole.
  Jeżeli o mój pogląd chodzi, nie mam bladego pojęcia jak z tego marazmu wyjść. Jest jedna, moim zdaniem słuszna droga ale znając rodaków jest ona nie realna więc szkoda czasu na wywody.
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • Konfederacja to wielka pomyłka
  O co wam chodzi z tą Konfederacją? Konfederacja jest słaba bo jest gówno warta i nic więcej. Przejrzyjcie w końcu na oczy. Takie twory to zagłada prawdziwej "opozycji" a raczej innego toku myślenia aniżeli teraźniejszej władzy gdyż "opozycja" nie musi wcale oznaczać czegoś dobrego. Konfederacja neutralizuje głosy i siły ludzi którzy chcą coś w Polsce zmienić. Kruszy lód aby nie rozwalić tamy. Może zwołana była w dobrych celach a może nie ale skutek jaki wywiera na politykę jest mizerny.
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • taka prawda
  Zaistniały tylko dwie przyczyny i nie ma nad czym się wywodzić. Pierwsza to każdy o niej wie i ma świadomość. Huragan i Floryda która jest jego newralgicznym punktem ze względu na elektorat i przyszłe wybory. Drugą jakże prozaiczną ale jak najbardziej prawdziwa. Czynnik ludzki. Trump nie jest politykiem lecz biznesmenem. Po G-7 był najzwyczajniej zmęczony i nie w głowie mu były jakieś tam wizyty lecz najzwyklejsza chęć odpoczęcia u siebie. Jeżeli tak naprawdę znacie Trumpa powinniście wiedzieć że jeżeli takie jego widzimisię to odmówi i Papieżowi i Królowej Anglii nie mówiąc o Polsce i nikt nic na to nie poradzi. Huragan był jedną z tych wymówek którą zastosował aby jak ciepły kluch przyjechać do domu i na swoich śmieciach pograć w golfa.
  Myślcie co chcecie ale nieraz nie ma sensu doszukiwać się podtekstów gdyż ich najzwyczajniej nie ma a przyczyny są czasami śmieszne.
  Dlaczego Trumpa nie było w Warszawie