Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • Rankingi jak rankingi.
  Oprócz rzeczy oczywistych jak wojsko i przemysł resztę można naciągnąć. Najbardziej rozbawiło mnie miejsce Meksyku który jest oczko przed Polską. Otwartość i wspaniałe jedzenie to ich zalety. Przynajmniej tak piszą a jaką jest prawda? Pójdziesz pozwiedzać kraj dowolną trasą to wrócisz bez głowy. Napijesz się wody to dostaniesz sraczki. Od fasoli która jest podstawą meksykańskiej kuchni ludzi biednych czyli zdecydowanej większości rozsadza tyłek. No a Polska? Ano nasz kraj ma złe jedzenie oraz jest nieotwarte na turystów. Widać że niektórzy z oceniających nie wiedzieli gdzie Polska leży.
  PS; wracając do nieszczęsnego Meksyku, taki to dobry kraj dla statystyk ze ostatnio Latynos, ponieważ na granicy go nie wpuszczono do US, nie chcąc wracać do ukochanego kraju sam sobie podciął gardło.... i zmarł.
  Tak więc z tymi listami rankingowymi mimo ze fajnie się to czyta trzeba być ostrożny.
  Najsilniejsi...
 • :-)
  Hmmmm... a może to na odwrót? Możliwe że to media zgłupiały bo głupki je czytają? Jak to mówią "jeśli wlazłeś miedzy wrony musisz krakać jak i one".
  MEDIA W POLSCE SĄ NARZĘDZIEM OGŁUPIANIA SPOŁECZEŃSTWA!
 • @wercia 18:21:05
  "Zarabia na tym oczywiście Chińczyk a nie Polska. A nazywa się to eksport Polski wyrażając wielkość w pieniądzu."

  Dokładnie tak jest. Tego większości Polakom nie przetłumaczy a jest to najważniejsza porażka polskiego przemysłu no bo obcy na terenie Polski
  ma się dobrze.
  Zastanawiającym jest fakt iż zagadnienia te są nieskomplikowane więc Polakom myślenie nie powinno sprawiać trudności... ale jednak. Wniosek
  jest tylko jeden, rodacy nie przejmują się Polską jako krajem.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • @ikulalibal 10:07:38
  Jeżeli nie wiesz konkretnie ile ziemi zabrała powinieneś ponownie udać się do szkoły.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • @Oscar 09:33:19
  Rosja odpowiedziała prawdą historyczną? Czy źle się czujesz czy szaleju
  człowieku się najadłeś? Rosja (jej prominenci) kłamie jak bura suka. Robi to całkiem nie gorzej jak Zachód z Jankesami włącznie. Co więcej, jeżeli szukasz tam historycznej prawdy to się rozczarujesz. Prawda w Rosji to oligarchowie którzy mówią "poddanym" jak mają żyć. Nic lepszego jak za naszej sanacji a może i jeszcze gorzej. Nie słuchaj o Rosji mediów lecz słuchaj Rosjan co o swoim kraju mówią a dowiesz się więcej i prawdę.
  Tak, PiS i 30 lat władzy wstecz to matoły i nic więcej. Jak jednak trzeba być zaślepionym aby nie widzieć kłamstw i gry Rosji? Zachód kłamie i zdradza ale to Rosja przez 500 lat zabrała nam 2//3 ziem Rzeczpospolitej i mordowała jej obywateli jak tylko mogli.
  Zanim Hitler zaczął mordować to ta "wspaniała" Rosja przed wojną zabijała nas Polaków dziesiątkami tysięcy. To że rządzący Połąska to partacze każdy widzi, ale...
  Opamiętaj się.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • stara prawda
  Rosją prowadzi z nami wojnę już od dawna bo od zaatakowania i odebrania W.K Litewskiemu Smoleńska. To ten kierunek zagrożenia spowodował powstanie Rzeczpospolitej. Tak więc jeżeli myślicie że to coś nowego jesteście w błędzie. Oni skończyli już swoją ekspansję na Zachód zabierając poprzez wojny większość ziem przynależnych do nas ale to że się najedli i przestali zabijać nie znaczy że są naszymi przyjaciółmi. Możemy się przyjaźnić ale z pojedynczymi Rosjanami, nigdy nie z rosyjskim państwem. Spokój będzie wtedy gdy Polska stanie się neutralną i silną przez co naturalnie zabezpieczy rosyjskie granicę na zachodzie ich kraju. Wtedy poprzez ich strategiczne interesy stanie się niepraktycznym uchybiać Polsce. Nie ma innej alternatywy dla Polski. Najemne wojska ala jankesi to jeszcze jeden wróg do rabowania Polaków Ojczyzny. Do całej tej hecy dużo oliwy dolewa polski rząd który poprzez swoje prowokacje zachowuje się jak głupek na dachu.

  PS: chcecie ruskich naprawdę wkurzyć? Zacznijcie rozprzestrzeniać tak naprawdę fakty i prawdę że jako państwo to nie Rosja a Rzeczpospolita, później Polska poprzez odziedziczenie historii W.K.L. jest prawowitą spadkobierczynią Rusi Kijowskiej. Wtedy Putinowi żyłka strzeli a kto wie, może i zaatakuje.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • @Nibiru 19:36:56
  No dobra... a jak Duduś i Kaczka to przechlapane nie mają? :-)
  Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
 • @Nibiru 18:23:07
  "... za 10 lat Izrael przestanie istnieć..." - ile lat temu to powiedział? 15 lat?
  20 lat temu? Izrael jeszcze długo tam będzie a ludzie wciąż będą pisać o zagładzie bo pisać o czymś muszą. To samo z Ukrainą. Już jej nie będzie, już się rozpadnie a ona jak się stworzyła tak i na przekór istnieć będzie. Nawet Ukraińcy zaczynają czuć bluesa i mówić nie "na Ukrainie" a "w Ukrainie". Ich Naród zaczyna się tworzyć i scalać.
  Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
 • precyzja rakiet
  Na temat polityki i strategii ludzie mają różne zdania. Mnie jednak zaskakuje nieprawdopodobna precyzja irańskich rakiet ukazana na zdjęciach. Jedno z nich pokazuje 4 mieszkalne struktury (namioty mieszkalne, budynki ?). Centrum wybuchu jednej z rakiet ulokowane jest dokładnie między drugim a trzecim budynkiem w samym centrum. Gdyby nie ostrzeżenie prawdopodobnie ponad setka ludzi zginęła by tylko od tej jednej rakiety. Włosy się jeża na głowie.
  Skutki zabójstwa gen. Souleimani-widziane z USA
 • jaką mamy rzeczywistość.
  Moim zdaniem w dzisiejszych czasach więcej zależy od Polski co się z nią stanie aniżeli od różnych mityngowych plotek i knowań. Na dzień dzisiejszy w Polsce musi być powołana silna własna, ze swoim zapleczem armia która miała by potencjał zmobilizowania pod broń przez 12 godzin 3 milionowej Armii. Tylko siła jest jedynym gwarantem naszych granic a nie jakieś tam pakty i układy. Poza tym Polacy w końcu muszą zrozumieć że polityka i wybory nie muszą być pod dyktando obcych interesów. Tylko od rodaków zależy jak będą działać, jak będą głosować, jak będą chcieli budować przyszłość Polski.
  Może to są wiadome "rewelacje" i dla niektórych slogany. Nie ma jednak innego wyjścia jak wziąć dupę w garść i zacząć rządzić. Inaczej będzie tylko Polaków winą jeżeli stracą swoje państwo. Jeżeli stracą możliwe że na Polskę po prostu nie zasługują.
  PS: żydzi? kiedyś pisałem, jest rzeczą przykrą gdy stu Polaków płacze że jeden żyd ich bije.
  Co wydarzy się 23 stycznia br. w Jerozolimie?
 • @
  Panie blogerze, jeżeli wstawia Pan zdjęcie z siedzącym Korwinem-Mikke
  to powinien pan także przytoczyć jego słowa wyjaśniające to zachowanie.
  Nie jestem zwolennikiem tego polityka ale tu popieram go całkowicie.
  Korwin-Mikke to jedyny rosyjski poseł w Sejmie?
 • @
  "Trump nie ma strategii". To nie jest trafne sformułowanie. Powinno być USA nie ma strategii. Jest to jednak nieprawdziwe spostrzeżenie.
  Zdziwicie się ze tak piszę ale dla USA na dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wojna z Iranem i to nie tylko na rakiety. Czasy Wietnamu i starej technologii minęły więc wojna była by krótką bo nie zważano by co publika ma do powiedzenia.
  Oczywiście z przyzwyczajenia presja opinii ludzi jest tak wielka że zawiązuje im ręce gdyż nie mają odwagi Cezara. Tak więc jeżeli nie zaatakują będzie to definitywny koniec mocarstwa. Logika tu jest bardo prosta.
  Dlaczego tak myślę nie będę tłumaczył. Czy chcę tej wojny? NIE!
  Czego chce Trump z Iranem?
 • Sprostowanie.
  Nie o ropę chodzi a o gaz ziemny. Często mylą mi się już te słowa.
  Za długo poza granicami kraju.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • @Wican 18:03:43
  Tu nie o to chodzi ze mamy do czynienia ze żmijami lecz o sponsorowanie całej imprezy. Kilka źródeł podawało iż sponsoruje to Rosja. To czy żydzi chcą coś tu ugrać to inna kwestia.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • @Drab61 17:47:18
  ... a słyszałeś że w małych ilościach, ale jednak, Polska eksportuje banany?
  Nie słyszałeś bo nie chcesz słyszeć. Ciekawe w jaki sposób kiedyś Polska kupowała gaz i ropę od Niemiec. Nie no, to niemożliwe... powiedział @Drab61.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • @Stara Baba 17:26:30
  link do fajnej pogadanki o tej sytuacji w rosyjskojęzycznych mediach,
  o Białorusi, Rosji i ropie.
  https://www.youtube.com/watch?v=HOxISCikdPA
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • @lorenco 17:35:13
  Oficjalnie przed kamerami i w prasie mówił o tym Daniels i wyraża ubolewanie bo stało się źle iż Izrael dał się wciągnąć w rosyjską grę
  holokaustem którą w Izraelu finansuje Rosja i rosyjski oligarcha. Uważa
  także iż obchody rocznicy powinny odbyć się w Polsce a nie w Izraelu.
  Można to znaleźć w mediach.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • Moim zdaniem nareszcie.
  Czy zapędzili nas w kozi róg to bym nie powiedział. Prędzej to bezwiednie zmusili nas aby się określić. Ostatnich dekad lizanie wrogów po dupie daje teraz efekty. To było do przewidzenia.
  Poza tym, jak najbardziej Polski prezydent w sytuacji gdy Putin i żydowski rosyjski miliarder organizuje tą imprezę tak aby Polskę zeszmacić, powinien tam nie jechać. Nareszcie podjął dobrą decyzję. Od psów Polska się nie uwolni. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będą nam nogawki szarpać. My musimy żyć dalej i nie robić takich błędów z Izraelem i tym całym holokaustem jak przedtem. Powinniśmy być twardzi i odporni na polityczne plucie. Boimy się bo nas ktoś zwymyśla od morderców żydów? I tak nas tak opluwają. Musimy w końcu zacząć być honorowi i powiedzieć kłamcom spier......aj. Zacząć być panami we własnym domu.
  Pragnę zwrócić uwagę na inną przyczynę związaną z wypowiedzią Putina. Przyczynę która jest bardzo ważna. Mianowicie (nie wiem czy
  się już dogadali) ale Rosja zażądała od Białorusi zapłaty za ropę w innej walucie aniżeli dotychczas. Białoruś jej nie ma więc się nie zgodziła a oni zakręcili im kurki. Istniała poważna obawa Rosjan iż Białoruś na swoje potrzeby zacznie brać ropę od Polski co było by poważnym błędem Rosji. Zaczęto w Rosji nawet pomrukiwać o niebezpieczeństwie wskrzeszenia przez Białoruś i Ukrainę oraz Litwę dawnej Rzeczpospolitej. Możliwe że to ten scenariusz wywołał u Putina atak szaleju na Polskę.
  Zapędzili nas w kozi róg.
 • hehe
  No i proroctwo Jackowskiego do bani. Iran zaatakował.
  ATAK NA BAZY WOJSKOWE USA W IRANIE!
 • Poczekajmy na oficjalny komunikat
  Moim zdaniem nie należy brać tych niepotwierdzonych liczb zabitych żołnierzy za pewną informację. Mam nadzieję że jest to tylko propaganda władz dla ludności w Iranie. Żadne kraje włączając Irak nie potwierdzają tych doniesień. Mowa jest o prawdopodobnych kilku ofiarach irackich przebywających na terenach mieszkalnych Amerykanów którzy się po ogłoszeniu alarmu nie schowali ale i to nie jest potwierdzone. Poczekajmy na oficjalne wiadomości.
  Bardzo mnie martwi cisza z Pentagonu. To nie musi wróżyć nic dobrego. USA tylko na dzień dzisiejszy ma na około granic Iranu 50 tysięcy żołnierzy US zaprawionych już w potyczkach. Przy ich technologii i zaawansowaniu zmiotą siły Iranu w krótkim czasie. Prawdziwe piekiełko zaczęło by się wtedy gdy do głosu doszły by bojówki i zaczęły atakować wszystko co amerykańskie z cywilami włącznie. Wciąż mam nadzieję że na tych rakietach się skończy. Uzyskali by sztuczny pat z możliwością dalszych rozmów.
  Dziwną sprawą jest bierność obrony przeciwrakietowej przy bazach. Poza tym to nieoficjalne ostrzeżenie z Iranu że lecą rakiety aby żołnierze mogli się schować. To wszystko jest jakieś dziwne.
  Dla Polaków jest to ostrzeżenie i małe preludium jak może wyglądać nasz kraj przy potyczkach USA-Rosja które dzięki kochanemu polskiemu rządowi w razie draki odbędą się na terenie Polski. Patrzmy na Irak jak za cudze grzechy obrywa niewinnie.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,