Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @rumpelsiltskin 16:36:23
  Nie byłbym aż tak ostry ale tak jak już wcześniej pisałem: dlaczego to biali mają wymierać a nie inni? Dlaczego to Polacy mają oddawać swoje ziemie i wymierać a nie inne narody które nota bene chcą się na naszych ziemiach osiedlać?
  Kiedyś na temat niebezpiecznego dla Narodu polskiego kosmopolityzmu Polaków szczególnie mieszkających poza granicami Polski pisałem.
  To nawet nie jest V kolumna lecz już VI. Bardzo niebezpieczna bo swoja.
  Potęga Słowian
 • @Talbot 16:31:19
  "Narody mono genetyczne są skazane na wymarcie - szczególnie biała rasa."
  Mówisz o procesie w skali 1000 lat a nie dekady. Poza tym dlaczego to biała rasa ma wymierać a nie inna? Dlaczego to Polacy na własne życzenie mają być dinozaurami a nie inni? Zastanów się nad tym.
  Potęga Słowian
 • ciężka sprawa
  Nie wiem czy procesy które na dzisiaj przechodzą w Polsce to sprawa dobra czy jednak zła. Tak naprawdę to myślę że bardzo zła. W ostatnim zakończonym stuleciu spośród bardzo złych wydarzeń jakie doświadczyła Polska i Polacy wyłania się nieprawdopodobne w swoim rozmiarze i znaczeniu szczęśliwe wydarzenie. Osobiście ironicznie nazywam to "dar od Stalina". Chodzi o przymusowe przesiedlenia ludności gdzie na terenie na nowo utworzonego państwa polskiego Stalin skumulował praktycznie wyłącznie Polaków. Poprzez jego decyzję staliśmy się najbardziej monolitycznym krajem na świecie gdzie populacja "autochtonów" sięgała 98%. To był niewiarygodny przypadkowy dar który powodował iż w Polsce gdzie nie poszliśmy czuliśmy się prawdziwymi Polakami. Na dzień dzisiejszy szansa na monolit zostaje z premedytacją niszczona a ze wszystkich stron zasiedlają się obcy przybysze. To jest jawna wojna przeciw polskiemu narodowi.
  Ktoś powie że Rzeczpospolita czy II RP była wielonarodowościowa. To prawda ale "Ukraińcy" czy Białorusini siedzieli na swoich rdzennych ziemiach. Na dzisiaj przez wściekły i niekontrolowany obcy jak i rodzimy biznes obce nacje i grupy etniczne osiedlają się na rdzennie polskich terenach gdzie zaczynają pomału wypierać polskość i budować swoje enklawy. To nie tylko zły ale dla Polaków śmiertelny proces.
  Jedynym sposobem na niedopuszczenie do tragedii jest jak najszybsze polonizowanie przybyszów. Łatwo powiedzieć ale jak to zrobić gdy sami Polacy pomału wydziedziczają się z polskich tradycji?

  PS: na dzień dzisiejszy istnieje mylne pojęcie i zapatrywanie na sprawę iż emigranci pomagają nam budować Polskę. To nieprawda. Nie tylko nie budują ale także wyciągają z Polski pieniężne zasoby oraz hamują prawidłowy proces budowy Narodu polskiego. Za przykładowe 500+ granty wychowują na koszt polskiego podatnika swoje, niepolskie dzieci i w większości wyjeżdżają na zachód lub wracają do siebie zostawiając po sobie tylko budżetową lukę.Temat rzeka. Rząd zamiast skupić się na dobru Polaka oraz odbudowywać zawalającą się naszą demografię sztucznie łata dziury emigrantami aby podkręcić statystyczne numerki PKB które wykładnikiem życia przeciętnego Kowalskiego nie są.

  Podsumowując, emigracja do Polski to bardzo niedobry i niebezpieczny,
  zniżający rangę Polaków we własnym państwie i na własnej ziemi proces.
  Nie wierzcie biznesmenom i rządowi że to dobra rzecz bo tak nie jest.
  Potęga Słowian
 • @Pedant 22:56:46
  gadaj zdrów :)))))))). Nie ze mną takie numery Brunner. Twoja dezinformacja jak i próby ośmieszania na mnie nie działają. Musisz poświecić więcej czasu na praktykę... wąski.
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @Monaco 22:07:30
  Hahahaaaaaa.......to prawda, jeżeli mieszkasz w Moskwie!

  PS: z żalem muszę przypomnieć że kapitulacja jednak nie była podpisana 9 Maja w Moskwie lecz 8 maja w Berlinie.

  Ale lubię was denerwować panowie Wasilewskie. :))))))
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @Pedant 16:37:14
  Aaaaa, no to teraz rozumiem gdzie popełniasz błąd. Ty naprawdę myślisz że podpisano ją 9 Maja czasu środkowoeuropejskiego. Nie będę kopiował poważniejszych źródeł a tylko przytoczę Wiki bo to powinno wystarczyć.
  _"Na kategoryczne żądanie Stalina 8 maja (było to o godzinie 23:01), według czasu moskiewskiego nastał już 9 maja, godzina 01:01) w kwaterze Marszałka Żukowa, w gmachu szkoły saperów w dzielnicy Karlshorst w Berlinie zorganizowano podpisanie bezwarunkowej kapitulacji Wehrmachtu i innych sił III Rzeszy"

  powtórzę: na żądanie Stalina 8 Maja o godzinie 23.01 (czasu środkowoeuropejskiego czyli także polskiego) w kwaterze marszałka Żukowa..... itd.
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • co do aresztowania
  Co widzę to rutynowe, regulaminowe i nieuwłaczające niczym czyli prawidłowo przeprowadzone przez policję aresztowanie faceta któremu władza postawiła zarzuty łamania prawa. Proszę pamiętać że policja jest od egzekwowania prawa a nie jego ustanawiania lub interpretacji. Jeżeli Ktoś chce coś zmienić musi zaangażować się w politykę i rządzenie a nie obsmarowywanie i wyzywanie policji.
  Co na podstawie materiału można zauważyć to naprawdę grzeczne i profesjonalne zachowanie funkcjonariuszy przeplatane rzucanymi w ich kierunku nieuzasadnionymi obelgami typu hitlerowcy i esesmani oraz bierne stawianie oporu. Zorganizowanie większej grupy policjantów jest niczym innym jak tworzeniem grupy świadków na wypadek bezpodstawnego oskarżenia w stronę policji o brutalną akcję.

  PS: dodam od siebie iż w Polsce zdecydowana większość jest za tym aby wszystkich księży traktować według prawa na równi z innymi obywatelami. To co widzimy jest właśnie odzwierciedleniem woli większości Polaków którzy nie tylko chcą ale żądają od władzy aby z księżmi którzy łamią prawo nie cackano się jak ze świętymi krowami. W końcu się zdecydujcie czego tak naprawdę chcecie.

  Zmian nie dokonuje się na ulicy lecz stanowiąc prawo w Sejmie.
  W KANADZIE FASZYŚCI ARESZTOWALI POLSKIEGO PASTORA!?
 • @SZS i @Pedant
  Jesteście we własnym propagandowym amoku i jak widać po prostu nieuleczalni. Wam rozmowa jak z dzieckiem nie pomoże.
  _Tak jak w swoich wpisach zaznaczam że w tym konkretnym temacie g....o obchodzi mnie propaganda i kto może tam z kim tego tam tego. Ja mówię o technicznej prawdziwości dokładnego czasu obchodów podpisania kapitulacji pod względem istniejących stref czasowych kontynentów.
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @ABX 09:22:18 :)))))
  Ależ ja absolutnie się o nic nie spieram. Podaję suche, bez politycznych podtekstów fakty o strefach czasu w Europie i dlatego związanych z tym różnych terminach kapitulacji.
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @Zawisza Niebieski 08:06:05
  Podpisanie kapitulacji jest to końcowy akcent II wojny światowej w Europie, który nastąpił 8 maja 1945 roku o 22:43 czasu środkowoeuropejskiego, czyli 9 maja o 00:43 według czasu moskiewskiego. Akt wszedł w życie 8 maja 1945 o 23:01 czasu środkowoeuropejskiego, czyli 9 maja o 1:01 czasu moskiewskiego.
  Tak więc zarówno ósmy jak i dziewiąty Maja w zależności od położenia geograficznego jest słuszny. Różnice stref czasowych chcą wykorzystać
  politycy którzy dopisują do tego różne propagandowe historie. Będąc pod butem Moskwy my Polacy musieliśmy obchodzić ich czas ale teraz powróciliśmy do dla nas rzeczywistego czyli 8 Maja.
  _Bardzo często niektórzy szukający eureki ludzie starają się naciągnąć tą datę (8 Maja) pod podpisanie pierwszej kapitulacji między Niemcami a Aliantami z zachodu ale odbyło się to 7 Maja zarówno czasu w Berlinie jak i moskiewskim. Tak więc to tylko zwykłe wymysły gdyż absolutnie tego nie da się pogodzić. Zachód jak i Wschód za właściwą, końcową i kompletną datę kapitulacji obrał w zależności od czasowej strefy 8 lub 9 Maja czyli finałem było praktycznie dokończenie procesu niemieckiej kapitulacji przed przedstawicielami ZSRR gdyż przed Aliantami została ona już wcześniej podpisana.
  9 MAJ 1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD NAZIZMEM.
 • @Krystyna Trzcińska 02:52:00
  Co widzę to rutynowe, regulaminowe i nieuwłaczające niczym czyli prawidłowo przeprowadzone przez policję aresztowanie faceta któremu władza postawiła zarzuty łamania prawa. Proszę pamiętać że policja jest od egzekwowania prawa a nie jego ustanawiania lub interpretacji. Jeżeli Ktoś chce coś zmienić musi zaangażować się w politykę i rządzenie a nie obsmarowywanie i wyzywanie policji.
  Co słyszę i widzę na podstawie materiału to naprawdę grzeczne zachowanie funkcjonariuszy przeplatane rzucanymi w ich kierunku nieuzasadnionymi obelgami typu hitlerowcy i esesmani.

  PS: dodam od siebie iż w Polsce zdecydowana większość jest za tym aby wszystkich księży traktować według prawa na równi z innymi obywatelami. To co widzimy jest właśnie odzwierciedleniem woli większości Polaków którzy nie tylko chcą ale żądają aby z księżmi którzy lamią prawo się nie ceregielowano jak ze świętymi krowami. W końcu się zdecydujcie czego tak naprawdę chcecie.

  Zmian nie dokonuje się na ulicy lecz stanowiąc prawo w Sejmie.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • @Jan Paweł 20:24:17
  Dajcie kobicie kilka czystych okien w kościele i będzie kleić z obrazków witraże. :))))
  Finis Poloniae AD 2021
 • @rumpelsiltskin 19:53:49
  7 Maja? ... I rest my case.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • @rumpelsiltskin 19:40:33
  Wowwww, dobrze że mi o tym powiedziałeś. Nie znam i nigdy na zachodzie nie byłem.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • @rumpelsiltskin 19:28:14
  No i ten drugi 8 Maja z udziałem Rosji a nie 7 Maja wszyscy na świecie świętują. Data ta została uznana wszędzie jako końcowa pełna kapitulacja i cymes. Nie ma potrzeby w błocie mieszać.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • jak zawsze kontrowersje i przepychanki nie na temat.
  Wszyscy zaczynacie odbiegać od treści i pytań postu. Jak zawsze najważniejszym jest nawalanka na temat niuansu którego dnia zakończyła się wojna oraz różne na ten temat polityczne fanaberie które próbują zmieniać czas przeszły.
  _Zrozumcie w końcu że: Kapitulacja III Rzeszy – jest to końcowy akcent II wojny światowej w Europie, który nastąpił 8 maja 1945 roku o 22:43 czasu środkowoeuropejskiego, czyli 9 maja o 00:43 według czasu moskiewskiego. Akt wszedł w życie 8 maja 1945 o 23:01 czasu środkowoeuropejskiego, czyli 9 maja o 1:01 czasu moskiewskiego.
  Tak więc zarówno ósmy jak i dziewiąty Maja w zależności od położenia geograficznego jest słuszny.

  Na tym powinniśmy zakończyć nawalanki dlaczego to 8 Maja a nie 9 Maja. Czarno na białym według wszelkiej logiki. Po co to dopisywać różne polityczne dyrdymały które nie związane są z suchym wytłumaczeniem dat i czasu! Skończcie ten nieproduktywny temat.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • @SZS 16:30:21
  :))))))))))))
  Żegnaj Rosyjska Diasporo na UKRAINIE
 • @Pedant 16:08:10
  Nie mylę się. Opisuję sytuacje po, gdy wszystko zostało już ustalone a nie przed kapitulacją. :) Na dzisiaj mamy tylko i wyłącznie poślizg czasowy techniczny. Oczywiście jeżeli ktoś chce z tego robić problemy natury politycznej zawsze coś na to znajdzie. Jak to SZS wypomniał, przez 45 lat Polska Ludowa świętowała 9 Maja. Ciężko się od tego odzwyczaić.

  PS: mojej żony wujek zginał w walkach o Berlin jak to zawsze u nich w rodzinie powtarzali w dniu kapitulacji a było to 8 Maja.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość
 • jeszcze nie tak szybko
  Rosyjska mniejszość (diaspora to złe określenie) na razie jest na Ukrainie bardzo zagubiona ale potężną gdyż prawie 10 milionów ludzi (z Krymem i Donbasem włącznie). Nie oznacza to że V kolumna tam prężnie nie działa. Działa i to jeszcze jak, szczególnie w środowiskach rządowych i politycznych. Najlepszym sprawdzeniem na poglądy tej grupy ludzi jest zadanie im publicznie i oficjalnie prostego pytania. Wklejam tu przykład w jaki sposób i z jaką łatwością można wyłuskać takich właśnie, działających przeciw Ukrainie ludzi. Naprawdę warte obejrzenia.

  https://www.youtube.com/watch?v=5BBH4W6IgXY
  Żegnaj Rosyjska Diasporo na UKRAINIE
 • @SZS 15:18:00
  Dlaczego jutrzejszy? Wojna z podpisaniem kapitulacji w Berlinie oficjalnie dla naszej czasowej strefy zakończyła się 8 Maja a nie dziewiątego. To zwykła techniczna, spowodowana podziałem na strefy czasu sprawa. To nie kto inny lecz Rosja chcąc wpływać na upamiętniającą datę u innych państw robi z tego bałagan. Na teraz w Jerozolimie jest prawie 5 PM. U mnie gdzie mieszkam jest dopiero prawie 9 AM. Jakoś nie pamiętam abyśmy Wigilię przystosowywali do czasu z Jeruzalem. Kto chce świętować ten dzień z Rosją na Plac Defilad musi tam dojechać dziewiątego Maja i tyle w temacie.
  Świętowanie przez nas 8 Mają jest czymś jak najbardziej normalnym. Gdybyśmy świętowali 9 Maja wtedy byłaby to sztuczna data i polityka.
  Naprawdę nie ma co z tego robić wielkiego zamieszania.
  Tak to z tym czasem technicznie wyszło.
  Dzień Zwycięstwa. Historia i przyszłość