Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @Pedant 23:55:02
  No pewnie, masz rację. Tracisz czas na nielogiczne rozmowy zamiast pisać nową historię. Marnujesz się tutaj.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 22:24:09
  Nie piernicz mi człowieku o logice. Za wszelką cenę chcesz usprawiedliwić ZSRR i ich napad na Polskę. Tak więc łapiesz się wszystkiego aby inne niż twoje poglądy zdyskredytować. Będziesz tak mielił i mielił w kółko Macieju
  jedno i to samo aż może ci się uda "zamielić". Pogląd Polaka na sprawy jest tylko jeden i nie ma innego.
  ZSRR jest winny napaści na Polskę w 17/09/1939 roku.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 21:27:58
  Ma sens i to bardzo duży. Od początku ich istnienia chcieli przejąć ziemię białoruskie i ukraińskie a było to tak oczywiste że całe te dyskusje naprawdę są dziwne. Proszę posłuchać dzisiejszych rosyjskich najważniejszych polityków oni jasno wyrażają się o przeszłości jak i o przyszłości i wcale się z tym nie kryją. Polski nie chcą ale Białoruś i Ukraina to ich a nie Polski. Tak samo było za Stalina. Dla Polski nawet przepuszczenie przez swoje ziemie w 1938 do Czechosłowacji milionowej sowieckiej armii było by śmiertelnym zagrożeniem.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 21:16:21
  No pewnie że chcieli.... na zasadzie ja się z sąsiadem zaprzyjaźnię bo żonę ma ładną.

  Po co o dobrej woli ZSRR dyskutować jeżeli państwo to "w dobrej woli" i podczas pokoju a nie wojny setkę tysiąca Polaków morduje? Przecież to nielogiczne i śmieszne a umowy każdy papier przyjmie.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Pedant 20:51:42
  Tak, kiedy to fryce stali już blisko Moskwy i potrzeba było armatniego mięsa.
  Tego nie ma nawet co rozpatrywać w kontekście Września 1939 bo sami byśmy się oszukiwali i usprawiedliwiali tych którzy Polskę mordowali.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • panowie blogerzy
  Cała ta waszą spekulację o kant dupy potłuc. Polska nie mogła zawierać żadnych sojuszy z ZSRR gdyż było by to samobójstwo. Już bardziej dla Polski wartościowym i z większą nadzieją opłacał się sojusz z Niemcami o który bardzo rzeczowo zabiegał sam Hitler. No ale jeżeli ktoś na oficjalnej
  "ambonie" mówi że nie boi się i nie odda guzika więc sojusz był off.
  Co do dobrej woli ZSRR, wysłali by milion żołnierzy na naszą granicę jeżeli Francja i Anglia wyrazili by zgodę. Same pominięcie zgody Polski jest tu śmieszne i nie ma co tego wspominać. Jeszcze co do dobrej woli ZSRR to w 1938 roku dokładnie ją pokazali wyżynając w pień ponad 100 tysięcy bezbronnych Polaków w ramach etnicznej czystki ich ziem. Tak, ich żon i dzieci nie ruszali bo bez głowy rodziny łatwe były do sowietyzacji.
  Lata szczególnie ostatniej dziesięciolatki przed wybuchem wojny były bardzo dynamiczne i ciężko je oceniać bez postawy i interesów chociażby Anglii i Francji jak także i USA. Prawda jest taka że Polska poprzez swoją głupotę polityczną ale i nie tylko znalazła się w katastrofalnym położeniu szczególnie dzięki swoim sojusznikom.

  A teraz myśl najważniejsza. Jeżeli ktoś najeżdża Polskę, zajmuje jej tereny i morduje ludzi. Potem udaje że to nie prawda to to państwo nie warte jest naszej przyjaźni. Jako sąsiad należy żyć w zgodzie i handlować ale niech oni ze swoją przyjaźnią spierd.... .
  PS: nie znaczy to że USA jest polskim przyjacielem bo nim nie jest.
  17 września 1939 roku - agresja Sowietów na Polskę!
 • @Krystyna Trzcińska 21:10:57
  Wywaliliście moje dwa wpisy i używacie tylko fragmentów. Nie czytałem całego postu lecz przeczytałem najważniejszą myśl tej tffurczosci. Tak więc w trzech zdaniach do nich się odniosłem. Widocznie dwa zdania bardzo zabolały jeżeli pokazujecie tylko pierwsze.
  Manipulujecie wpisami bo są wam nie na rękę.
  Nie zależy mi na tym.

  PS: a teraz proszę o komentarz z jakimś obrazkiem bo to pani potrafi najlepiej.
  BOJKOT JEST PO TO BY POCZUĆ SIĘ WOLNYM...
 • @1abezmetki 00:47:13
  Tak więc mówi Pan że ponieważ ruski się wieszają to Polacy na znak solidarności z Rosją podcinają sobie żyły? :-)
  Przesadza Pan z tą globalną tektoniką. Polacy nie cierpią dla tego że gdzieś na świecie jakiś prominent pierdnął. Co do Rosji, nie interesuje mnie ogólnie a tylko w relacjach z Polską.
  Rosjanie przodują w liczbie samobójstw
 • @kula Lis 68 17:49:57
  A kto takiej przebitki nie zatwierdzi? Przecież to czysty interes na durniach a latać to one i tak po polskim niebie nie będą... bo za drogo.
  Żydzi i antypolska ustawa 447
 • ode mnie *1
  Z żydami nie powinno się negocjować nawet pod groźbą konsekwencji.
  W przypadku Polski i Polaków prawda tak oczywista że aż trudno zrozumieć inny pogląd. Rozmawiamy o finansowych, bez szczypty honoru, terrorystach. Nie ważne czy mają plecy w USA, każde zbliżenie z oszustami skończy się dla Polski tragicznie. Jedyna odpowiedź na żądania - WON -
  nawet jeżeli miało by to Polskę kosztować niesprzedaniem nam przez USA F-35 lub ich reaktorów jądrowych do kilku polskich elektrowni pobudowanych w przyszłości :))))))))).
  Żydzi i antypolska ustawa 447
 • zastanawiające
  Pisze Pan ten post jakby chciał ukryć że Polacy są na czwartym miejscu w Europie czyli praktycznie przodują jeżeli chodzi o ilość samobójstw dokonanych przez Polaków. Tego tematu jednak nie porusza. Tak więc pytanie nasuwa się samo. Czy pańska "twórczość" jest sterowaną czy tylko tak z siebie?
  Rosjanie przodują w liczbie samobójstw
 • smutna prawda
  Aby coś zrobić, a to wbrew pozorom jest bardzo proste, trzeba najpierw chcieć. Rodacy zachłysnęli się swoim wyimaginowanym "wrodzonym" cwaniactwem i ala przebiegłością że myślą iż wszystkich wykiwają. Tak nie będzie. To Polaka okradną i puszczą z torbami a on wciąż będzie sądził że
  jest alfa i omega a po prawdzie wychodzi na to że jest zwykły dureń.
  Durni w dzisiejszym świecie się okrada i wykorzystuje.

  Już oficjalnie, Polska kupiła F-35 za ponad 200 milionów dolarów za sztukę, ponoć z "dodatkami". Najdroższa wersja tego samolotu szacowaną jest na mniej niż 130 milionów, także z "dodatkami" i przeznaczona jest tylko dla US. Średnio ten samolot sprzedawany jest za 90~100 milionów z "dodatkami". Sami mi powiedzcie, czy to normalne?

  PS: komentuje tu czasami bloger którego syn służy w US Air Force. Zapytajcie się jego!
  Co robić cz 2.
 • @zbig71 16:04:11
  No tak, zmusza mnie Pan do koncepcji Wałęsy: "Nie chcę ale muszę". :-)
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • @zbig71 15:37:49
  Jeszcze raz powtarzam, opozycja nie musi odzwierciedlać czegoś dobrego.
  Jest to grupa ludzi interesu sprzeciwiająca się rządzącej grupie ludzi
  o różnym od opozycji interesie.
  Wracając do tematu i pytania. Na dzień dzisiejszy nie widzę żadnej organizacji ani zrzeszenia aby mogło pociągnąć Polaków do przemian związanych z polepszeniem sytuacji Polski i Polaków. Istnieją pojedynczy ludzie głoszący "dobro" ale to tylko pojedyncze eksponaty w politycznym grajdole.
  Jeżeli o mój pogląd chodzi, nie mam bladego pojęcia jak z tego marazmu wyjść. Jest jedna, moim zdaniem słuszna droga ale znając rodaków jest ona nie realna więc szkoda czasu na wywody.
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • Konfederacja to wielka pomyłka
  O co wam chodzi z tą Konfederacją? Konfederacja jest słaba bo jest gówno warta i nic więcej. Przejrzyjcie w końcu na oczy. Takie twory to zagłada prawdziwej "opozycji" a raczej innego toku myślenia aniżeli teraźniejszej władzy gdyż "opozycja" nie musi wcale oznaczać czegoś dobrego. Konfederacja neutralizuje głosy i siły ludzi którzy chcą coś w Polsce zmienić. Kruszy lód aby nie rozwalić tamy. Może zwołana była w dobrych celach a może nie ale skutek jaki wywiera na politykę jest mizerny.
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • taka prawda
  Zaistniały tylko dwie przyczyny i nie ma nad czym się wywodzić. Pierwsza to każdy o niej wie i ma świadomość. Huragan i Floryda która jest jego newralgicznym punktem ze względu na elektorat i przyszłe wybory. Drugą jakże prozaiczną ale jak najbardziej prawdziwa. Czynnik ludzki. Trump nie jest politykiem lecz biznesmenem. Po G-7 był najzwyczajniej zmęczony i nie w głowie mu były jakieś tam wizyty lecz najzwyklejsza chęć odpoczęcia u siebie. Jeżeli tak naprawdę znacie Trumpa powinniście wiedzieć że jeżeli takie jego widzimisię to odmówi i Papieżowi i Królowej Anglii nie mówiąc o Polsce i nikt nic na to nie poradzi. Huragan był jedną z tych wymówek którą zastosował aby jak ciepły kluch przyjechać do domu i na swoich śmieciach pograć w golfa.
  Myślcie co chcecie ale nieraz nie ma sensu doszukiwać się podtekstów gdyż ich najzwyczajniej nie ma a przyczyny są czasami śmieszne.
  Dlaczego Trumpa nie było w Warszawie
 • @trojanka 16:19:13
  A juści i prawda, strollowaliśmy ale nie było siły się powstrzymać. :-)
  Co do tematu to faktycznie jest bardzo ważnym dla Polski. Osobiście
  nie wyobrażam sobie co będzie z Białorusią gdy Baćka odejdzie. Od samego początku, będąc uległym Pentagonowi, PiS spieprzył nam sprawę Białorusi.
  Do tej pory Białorusini powinni mieć już zapewniony bezwizowy wjazd do Polski a przygraniczne strony integrować się ze strukturami i gospodarką naszego państwa... pozostając odrębne oczywiście.
  Popierdółki z ruskiej półki alias silva rerum.
 • @Lotna 15:40:06
  :-))))))))))))))))))))))))):-))))))))) *5 dla Pani.

  To cheerleaderki ludziom się podobają a panienki na rurach już nie? Kamaaaaan.... panie @MacGregor no wiesz pan co!!! Przecież to art w całej okazałości.
  Popierdółki z ruskiej półki alias silva rerum.
 • @Polantek 16:15:59
  Kiedyś już o tym pisałem. Za wyniszczenie szlachty odpowiedzialne są "zabory" ale przede wszystkim czasy napoleońskie. To ta nasza historia
  w głównej mierze przyczyniła się do unicestwienia tego co odróżniało nasz Naród i jego historię od innych.
  Śmieszy mnie troszkę odwoływanie się do "wsiowych" korzeni Polaków. Faktem jest niezbitym że to tam po wsiach a nie miastach skrywają się niedobitki i pozostałości polskiej szlachty i ich rodzin. Wyniszczone przez okupantów i ciężki los, niedouczeni, zgnębieni ale dumni. Oni wciąż operują tymi samymi nazwiskami lecz ciężko to zauważyć mając kompleks niższości
  a taki w głowach Polaków istnieje.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • Ileż to czasu można patrzeć na większości rodaków głupotę?
  Osobiście rozumiem pobudki autora do napisania takiego postu. Nie raz pisałem o idiotyzmie podlizywania się USA oraz tegoż tworu gloryfikacji.
  To kraj który nie zna sentymentów ani życzliwości. Kiedy będzie wygodnie zdradzi każdego. To jest jego naturalność i specyfika.
  Na noizz.pl ukazał się artykuł pod którym stanowczo się podpisuje.
  Ten kto to pisał naprawdę zna kraj i jego realia. Każdy Polak powinien to przeczytać aby spróbować wyleczyć się z choroby naiwności.

  "Stany Zjednoczone to najbogatszy kraj trzeciego świata. Z wizami czy bez, Ameryka nie jest już dla nas rajem."

  "...Stany Zjednoczone z naszej, europejskiej perspektywy, to kraj, w którym wszyscy są freelancerami na śmieciówkach: bez urlopów, z kiepskim ubezpieczeniem, albo w ogóle bez ubezpieczenia, z bardzo niską – w stosunku do kosztów życia – płacą minimalną. I tak jak w przypadku freelancerów, są tacy, którzy sobie świetnie radzą i mogą wyrwać od pracodawców ubezpieczenie, płatne wakacje, a jeżeli nie je, to chociaż taką wypłatę, która pozwala im się nie martwić o przetrwanie. Reszta żyje z ciężką chmurą niepewności nad głową czekając na kolejne gradobicie, które wstrząśnie ich życiem."
  (noizz.pl)
  Taka jest prawdziwa Ameryka i żaden Hollywood tego nie zmieni.
  Ach jakie nieszczęście! Jakie nieszczęście!!