Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • jak zawsze
  Jakieś Wasilewskie znowu dały pałę :)))).
  100 lat temu doszło do bitwy nad Niemnem
 • konstytucja
  Konstytucja - słowo pochodzi z języka francuskiego (constitution), które swoje źródło ma w łacinie (constituo, -erę – urządzać, ustanawiać, regulować).

  Konstytucja to nic innego jak zbiór stanowionych AKTUALNYCH praw. Pragnę przypomnieć iż w XVI~XVII wieku polskie prawa pisane były także konstytucją i pod taką to nazwą występowały. Konstytucja zmieniana była praktycznie corocznie w zależności od potrzeb i pojawiających się nowych przepisów. Nasza jak to dumnie głosimy najstarsza w Europie konstytucja niczym nie różni się od tych starych corocznie poprawianych. Jest jedynie grubsza bo z biegiem lat więcej tam dopisano. Jej prawne zastosowanie jest praktycznie żadne jeżeli każdy kto rządzi może sobie "dowolnie" ją poprawiać jak i zmieniać. Jest jak ścierka którą każdy rząd obciera sobie gębę.

  Inaczej się ma z konstytucją USA. Tam napisano ją mądrze i przebiegle. nabazgrano "10" podstawowych krótkich praw które nawet biorąc na logikę prawdopodobnie nigdy się nie zmienią i dumnie tą "kartką" wymachują. Nikomu nie przyjdzie do głowy aby poszperać w tych dziesiątkach tomów paragrafów i praw które są dopełnieniem a czasami wypaczeniem tej Konstytucji.

  Nasza Konstytucja musi być STAŁA i niezmieniana, zawierająca kilka sprecyzowanych najważniejszych i podstawowych dla polskiego kraju strukturalnych jak i wynikających z tradycji i obyczaju praw. Inne bazgroły nie mają sensu. Co z tego ze napisano tam w starej o Suwerenie jeżeli inne przepisy uniemożliwiają temu Suwerenowi wypowiedzieć nawet jednego słowa!
  ---KONSTYTUCJA
 • @Jasiek 06:29:22
  Jasiek... nie pitol. Jest jak jest.
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Jasiek 23:57:46
  Pozwolę się nie zgodzić :-)))

  1 Zawsze byliśmy tu gdzie jesteśmy ale: Ani Rosja ani Niemcy nam dzisiaj nie zagrażają. Zagrażają nam nieprzemyślane rządowe decyzję służące dobru innym a przynoszące nam zagrożenie.
  2 Przedtem zdawaliśmy się na mocarstwa europejskie czyli tutejsze a teraz egzotyczne bo odległe 7 tys kilometrów od Polski
  3 Nie zgodzę się z tym. Wtedy ponieważ Polska była młodziutką i biedniutką władze kroiły z tego co miały do dyspozycji. Dzisiaj widzimy upadek bogatego kraju który mógł być tygrysem ale stał się kaczką.

  dodam swój punkt różnicy: wtedy ludzie oddawali swoje obrączki aby kupić dla Armii przeciwpancerne działa. Dzisiaj Polacy Polskę najczęściej pier....lą.

  Zrównywanie tamtych czasów z dzisiejszymi jest na rękę Rosji która za tamtych czasów była krwawą bestią a dzisiaj po prostu walczy o swoje życie. Zrównywanie Polskiego rządu porównując to czym dysponował wtedy z rządem dzisiejszym jest po prostu usprawiedliwianiem dzisiejszej zdrady bo tamten wił się jak piskorz w sieci aby z niczego nalać a ten psuje i niweczy wszystko co mamy aby Polskę zniszczyć.
  Czy widzisz tą różnice?
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @Jasiek 22:06:07
  ooooo.... nie wiedziałem że ofiary tamtej napaści są po części ofiarami dzisiejszych elitdebili. Poza tym żadnego związku nie ma. Tamte czasy diametralnie różnią się od dzisiejszych i porównywanie ich niczemu dobremu nie służy. Nie znaczy to że przez rządzących bezmózgowców znowu tak samo a może i gorzej nie oberwiemy.
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • po co się szarpać jeżeli tylko udajemy opór?
  Zastanawiam się po co te z przeznaczeniem szarpaniny? Aby znowu ponad połowa zagłosowała na PiS? Aby znowu ta część zwana patriotami dużo szczekała a de facto gówno robiła? Przecież to wszystko co się dzieje, to że mordują Polskę odbywa się za przyzwoleniem Polaków!!! Tak więc po co?
  „The JUST Act Report”, czyli powrót holocaust industry
 • *5 za samą odwagę poruszenia tematu
  Co napad ZSRR w 1939 roku ma wspólnego z dzisiejszą Białorusią to
  ja kochani blogerzy k..wa całkowicie nie rozumiem. Szkoda czasu na jakiekolwiek o napadzie sowietów na Polskie z wami refleksje i dyskusje.

  PS: bredzicie o międzywojennej, zniszczonej przez I wojnę oraz 123 letnią
  niewolę Polsce i jej wielkiej biedzie nie wspominając że w wolności trwała tylko 20 lat. Dzisiejsza wolna Polska umownie trwa już 30 lat. Przed rozpoczęciem zdobywania tej wolność mówiono że byliśmy gospodarczo na 10 miejscu w świecie. Większość przemysłu i co polskie rozsprzedano, zrobiono z siebie wasala i podporządkowano Usraelowi. Strącono na rzecz UE niepodległość. Teraz ci którzy żyją w tych 30 latach i na te sprawy mają wpływ śmią oskarżać ludzi z tamtej odbudowującej się ze zgliszcz Polski że niedobrze ją budowali? Tego co dzisiaj z krajem się wyprawia żadna "sanacja" nawet w potrójnej sile nie przebije. Wy nawet nie chcecie
  przyznać że w 1939 roku zaatakowali nas sowieci. To jest niepojęta paranoja i antypolska działalność. Nic dziwnego że kraj schodzi na psy.
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • populacja Ziemi to być albo nie być bez względu na rasę.
  Nie jest rasistą ten który broni swoją rasę przed wyginięciem. Biała rasa ginie przytłoczona przez inne rasy. Poza tym wbijmy sobie do głowy że z
  połączenia białego człowieka i człowieka innej rasy nigdy nie urodzi się człowiek "biały". Tak już zostaliśmy stworzeni. To nas białych chce się zdepopulować i zniszczyć. Co do przeludnienia Ziemi i jej przez to zagłady często pisałem. Ludziom zmniejszenie populacji kojarzy się z wojną, cierpieniem i krwią mordowanych. Tak nie jest. Popatrzcie na Chiny i ich w tej mierze odniesiony w krótkim czasie sukces. Problem jednak nie tkwi w rasie białej i Europie której rodowici mieszkańcy zmniejszają swoją liczbę a tkwi w populacji i rasach na innych kontynentach. To z tamtych stron nadchodzi zagłada. Ludzi jest już za dużo i jeżeli w tym stuleciu nie zmniejszymy populacji naszej planety do 4 miliardów wyginiemy wszyscy... bogaci także.
  Ludzi jest za dużo!
 • Łomatko... wojna
  Żadna wojna nie idzie. Pentagon nie pójdzie na żadne atomowe potyczki które byłyby nieuniknione. Nastała okazja aby od strony Europy całkowicie okrążyć Rosję więc próbują szczęścia. Nawet jeżeli dzięki białoruskiej drace napsują trochę rosyjskiej ekonomi to i tak w dalszej perspektywie odnieśli skutek.
  Kiedyś, kilka lat temu o tym pisałem że Putin popełnił wielki błąd odnośnie miękkiej ręki co do Ukrainy która to zaprocentuje w późniejszym czasie. No i teraz widzimy tego białoruskie skutki.

  Na rodaków miejscu, zamiast zajmować się tematem w którym ostatnie karty i tak rozdaje Putin czyli Białorusią to zająłbym się własnym krajem.
  Jakiś diabeł opętał na górze w rządzie tych ludzi bo prowadzą Polskę prosto do nędzy i uzależnienia. Ich geopolityczne myślenie w parze z ekonomicznymi fanaberiami to koszmar. Druga strona czyli zwykli ludzie chyba tego samego diabła za ogon trzymają bo wszystko wraz z Polską mają w dupie. Tu widzę dla Polaków prawdziwy problem. Białorusini będą żyć lepiej aniżeli dotychczas albo tak samo czyli jak to mówią jeszcze ujdzie. Ratujcie Polskę póki jeszcze jest mała nadzieja.
  Idzie wojna, idzie wojna, idzie krwawa rzeź
 • ważny temat
  Zwróćcie lepiej uwagę na to co dzieje się z Kalasznikową. Przebywa w więzieniu i według nieścisłych ale pewnych dzisiejszych informacji jest chora a nawet w stanie ciężkim. Możliwe że ktoś tam sobie pofolgował. Jeżeli im tam w celi umrze na ulicach Białorusi rozlew krwi będzie murowany.
  Ten temat jest drugim najważniejszym na dzisiaj po mitingu Putina z Łukaszenką jeżeli chodzi o Białoruś.
  Kryzys białoruski. Czyżby wojna NATO-Rosja?
 • @Anna-PK 17:06:42
  Rozbicie integracji europejskiej przez USA nastąpiło poprzez atak na Irak. Pisałem o tym często że wojna ta skierowana była przeciw Europie w celu jej osłabienia gospodarczego. Głównym powodem był zamiar przyjęcia 10 nowych, postsowieckich państw do UE a ten fakt definitywnie zmiótłby gospodarkę amerykańska z piedestału. Użyto do tego także i Polski jako trojańskiego konia. Oczywiście przez tyle lat nikt mi nie wierzył i pisał bajki o jakiejś tam ropie która w praktyce była celem drugorzędnym i przy okazji.

  Integracji europejskiej już nie ma a Białoruś to ostatni etap Anglosasów przed rozwałką Rosji która nigdy do interesów europejskich praktycznie nie była jeszcze przyłączona. Nie można jej kupić więc trzeba ją podzielić. Czy się uda? Można ją podzielić tylko od środka. Te wszystkie nuki i szybkie rakiety to jednak fajna sprawa. Nikt im nie podskoczy.
  Kryzys białoruski. Czyżby wojna NATO-Rosja?
 • miłego oglądania
  Krótki radziecki filmik z ich kronik o tym jak to Sowieci z Niemcami urządzają paradę zwycięstwa nad Polakami w Brześciu, 22 września 1939.

  https://www.youtube.com/watch?v=Z8LoxhYtwN0
  17 września wszyscy pod ambasadę Rosji!
 • @Wican 14:48:23
  Naprawdę :)))))) . W tamtym roku z powodu głośnego naświetlania światu przez polski rząd i media paktu Ribbentrop-Mołotow oraz głośnym mówieniu o napadzie 17 Września ZSRR na Polskę w sprawę wmieszał się sam Putin. Nakazał ustanowić prawa aby nikt "nie przekrzywiał" rosyjskiej historii oraz oskarżył że to Polska rozpoczęła wojnę z Niemcami... no bo ich wojna oczywiście zaczyna się od 1941 roku i żadnej agresji w 1939 na Polskę nie było.

  PS: powtórzę jeszcze raz, praktycznie codziennie wsłuchuję się w rodzime media rosyjskie i wiem to wszystko z ich strony a nie innej. Na przykład dzisiaj panuje burza w obronie Polski jakoby to (nie wiem czy to prawda) Prezydent Ukrainy 11 Września zażądał od Prezydenta Maliniaka przywrócenie i naprawę wszystkich pomników Bandery na terenie Polski.
  Ot i taka nowinka!
  17 września wszyscy pod ambasadę Rosji!
 • @ikulalibal 13:09:58
  "Jest pan kłamcą lub głupcem ..."
  :))))))))) Dzieńdoberek pani Wasilewska!
  17 września wszyscy pod ambasadę Rosji!
 • taka prawda
  Nie wiem po co ta demonstracja ale prawda jest taka że władze rosyjskie nie przyjmują tego faktu do wiadomości. Nie przyznają się do ataku na Polskę. Co więcej, od kilku miesięcy istnieje w Rosji prawo iż przyznawanie się do tego faktu jest karalne z urzędu jako celowe manipulowanie wiedzą o zdarzeniach historycznych wojny ojczyźnianej. Zresztą, tu na Neonie także znajdują się polscy blogerzy którzy usiłują wmówić że ZSRR nie zaatakowało 17 Września Polski bo Polski już nie było. No cóż, potem dziwić się że tak łatwo jest i bez sprzeciwów sprowadzić na polską ziemię wojska Jankesów.
  17 września wszyscy pod ambasadę Rosji!
 • @stanislav 16:44:24
  Ano i prawda. Nigdzie Pan nie napisał. Sugerują to inni a pan tylko przekazuje dalej. Robione to jest w sposób pre medytacyjny, jakoby bycie feministką, pro LGBT jak i samą lesbijką było czymś na plus, co promuje daną osobę na nowoczesnego przedstawiciela. To jednak jest założenie które jak to promującym te wiadomości jest doskonale wiadome w 80% przypadków opini publicznej odwrotnym do sukcesu. Takimi informacjami, prawdziwymi czy pomówieniami, w praktyce wykańcza się przeciwnika.
  Pod takim kątem wiadomości te są rozpowszechniane i powielane.
  Maria Kalesnikowa – zarys legendy i… realne tło?
 • @Rzeczpospolita 15:49:18
  Odniosłem się w swoim wpisie do sugerowania Kalasnikowej innej orietacji
  "światopoglądowej" pomiędzy nogami prowadzącej do jej dyskredytacji w oczach opinii publicznej oraz podałem bardzo ważny szczegół jej aresztowania który niewielu w tym ogromie sprzecznych i fałszywych informacji zauważyło. Szczegół ten podważa nawet pograniczne opowiastki jej głupio śmiejących się podczas wywiadów "kolegów" z samochodu którym rzekomo chciała dobrowolnie przekroczyć granicę.

  O co ci chodzi? O sytuację polityczną całego świata i wpływ żydów na bieg wydarzeń? Daleki jestem od poruszania tak zawiłych tematów.
  Maria Kalesnikowa – zarys legendy i… realne tło?
 • inaczej być nie może... jeno lesbijka
  Wow.... to się porobiło. Śmiała podnieść głowę przeciw władzy, dzięki najwyższej z "trójcy bab" inteligencji pretendentka na szefa opozycji. Poprzez głupie i nierozważne kroki i posunięcia ludzi Łukaszenki postać i symbol oporu przed totalitarną i dyktatorską władzą.
  Nie ma wyjścia, według autora postu i na pewno "Wasilewskich" ta kobieta musi być feministką i lesbijką z agendy LGBT. Zasada stara jak świat.

  PS1: dla informacji i jako ciekawostkę wrzucę iż Maria Kalesnikowa według relacji jej ojca, została aresztowana w jej mińskim mieszkaniu około południa dnia 7/9/2020 przez tajne, ubrane po cywilnemu białoruskie służby. Fakt bardzo ważny i segregujący te wszystkie bzdury i video ustawki ukazujące się w oficjalnych jak i nieoficjalnych mediach. Teraz można połączyć wszystkie sznurki tej sprawy... jeżeli komuś sie chce.

  PS2: Przez swoją czupurność i dzięki posiadanej inteligencji kobieta ta urasta do roli kontrkandydatki dla Łukaszenki zarówno Zachodu jak i Moskwy dla załagodzenia draki.
  Maria Kalesnikowa – zarys legendy i… realne tło?
 • @Lotna 19:17:14
  No nie za bardzo. Tu lokalnie robi się wszystko aby do wojny domowej nie dopuścić. Takie same są odczucia jeżeli chodzi o rządy Trumpa. Czy to dobrze to nie wiem. Od 20 lat dziadostwo zrzera Amerykę od środka. Prewencja tylko przedłuża i wyolbrzymia ten stan rzeczy. Nie bez podstaw mówią iż "co ma wisieć nie utonie". Ameryka bez samooczyszczenia przestanie istnieć. Będzie coś innego pomiędzy lewactwem a latynoską bylejakością. Nawet rosyjscy politycy i stratedzy o wiele bardziej boją się w przemianach USA tego drugiego bo to może oznaczać wojnę.

  PS: strona istnieje i wciąż działa
  Idzie jesień
 • @Rzeczpospolita 17:35:53
  No niezabardzo prawdopodobne. Przewidują że przez następne 4 lata USA zmniejszy się o 240 milionów ludzi. Ta sama proporcja czeka Anglię. Zaznaczam że bez wojny i bez "świrusa". Przecież to głupota, chyba że wulkan w Yellowstone pierdyknie.
  Jest możliwość że w Europie ich prognozy tak szybko się spełnią. Druga fala "nachodzcow" przybędzie. Napadną na Europę w sile dziesiątek milionów. Rozpalą ogniska i nas zjedzą. No ale wtedy to oni zostaną Europejczykami wiec i tak "proroctwa" DEAGEL nie spełnią.

  Poza tym większości zaczyna w głowach kiełkować że ludzi na Ziemi jest za dużo. Aby utrzymać planetę przy życiu powinno być tylko 4 miliardy populacji. Oczywiście niech się inne rasy "skrobią" i ich dzietność planują bo biali Europejczycy są już na krawędzi krytycznej do wyginięcia. Taka to brutalna prawda która do coraz większej rzeszy ludzi dociera.
  Idzie jesień