Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @Tiamat 06:21:13
  Zrozumienie czytanego tekstu: "Ja rozumiem, że Stara Baba całym sercem i duszą popiera ludobójstwo Serbów i wymazanie suwerennej i pokojowej Jugosławii z map świata."
  _Gratuluje zrozumienia moich przeczytanych wpisów :)). Nie wiem jak można było coś takiego wymyślić. Z Białorusi na Jugosławię i ludobójstwo Serbów. Oj Tiamant Tiamant, masz człowieku wyobraźnię. "Nie ze mną te numery... Brunner".

  PS: tak się złożyło że przeczytałem z wpisu tylko ten wyrywek i dalej nic już nie czytałem... bo po co.
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • @Tiamat 05:36:07
  Co wy wszyscy z tą Tichanowską? Uczepili się wszyscy z Rosją włącznie do kobiety a ona wije się jak piskorz i wszystkim tłumaczy że przywódcą narodu nie jest. Chce być tylko symbolem wolnych wyborów aż do ich przeprowadzenia. Na tym kończy się jej rola. No ale Zachod tak samo jak i Rosja namolnie i na siłę wykorzystują ją do propagandowych celów. Ani jednym ani drugim nie zależy na dobru Bialorusi jak i Białorusinów.
  _Poza tym Nawalny już dawno powinien być przez Rosję aresztowany lub pozbawiony obywatelstwa rosyjskiego.
  ... i to wszystko
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • @ikulalibal 03:42:01
  Nie, żadnego przestępstwa nie popełniam. Nie żyję w Białorusi Łukaszenki.
  Poza tym nie zdziwię się jeżeli ludzie ci którzy znęcają się nad Bialorusinami
  i zostali udokumentowani i ujawnieni będą mieli w trybunale europejskim lub poprzez inną organizację praw człowieka założoną zaocznie karną sprawę za znęcanie się nad ludźmi i gdy tylko pojawią się poza swoimi granicami oraz Rosji natychmiast będą aresztowani.

  _Jezeli chcesz mogę wrzucić kilkanaście minut materiału który kilka dni temu szedł na rządowych rosyjskich stacjach TV jak to Zyrinowski, szef bardzo poważnej partii politycznej w Rosji namawia wszystkich wielkich jego kraju aby dosłownie obudzić w Niemczech faszyzm i razem z Rosją napaść z dwóch stron na Polskę i kraje przy bałtyckie oraz Ukrainę.
  _Jak chcesz to mogę wkleić na przykład jawne w telewizji rozmowy jak to dobrze było by zaatakować rakietami głąb Ukrainy, tamę blokującą wodę do Krymu oraz zająć Kijów bo to wszystko to Rosji ziemia.
  _Akurat pod ręką mam propagandę rosyjskich służb jakoby to Rosja ma prawo wejść swoimi wojskami i okupować wszystkie kraje dawnego bloku warszawskiego z Polską włącznie a także i Niemcy bo to ona wyswobodziła nas wszystkich spod hitlerowskiej okupacji.
  https://www.youtube.com/watch?v=repEp6mm3WM

  Znam to bo na emeryturze na czytanie i oglądanie mam dużo czasu i wiem co w trawie piszczy. Poza tym po co mam tobie czegoś szukać, znajdź sobie sam. Wszyscy mają taki sam dostęp.

  Wiem ze myślicie o mnie jako rusofobie ale tak nie jest. Znam zagrożenia z zachodu i to bardzo dobrze. Znam także zagrożenia ze wschodu które są bardziej bolesne i dla Polski zatrważające aniżeli z zachodu.

  dobranoc :)
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:53:52
  Nic mnie nie zdradziło bo nie ma nic do ukrycia. Swoje poglądy wyrażałem zawsze jasno. Powtórzę jeszcze raz, BYCZYCIE na ten zły zachód ale nawet
  tego co i teraz macie a nie jest to perfect nie zamienili byście na Białoruś pod rządami Łukaszenko i Rosji. Po co te wygłupy.
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • Białoruś może wybuchnąć
  Mają tam coś lepszego aniżeli "nowiczok". Obawiam się że najgorsze jeszcze przed Białorusinami. Prawdziwa rewolucja może dopiero nadejść i już nie będzie serduszek i kwiatków w kobiecych rękach. Nie rozumiem dlaczego
  wszyscy tu blogerzy są za Białorusią w rosyjskich łapach i Łukaszenką na piedestale. Ja także widziałem go w dobrym świetle lecz w ostatnich tygodniach wszystko prysło. Ciekawe czy Polacy po 30 latach gównianej "wolności" chcieli by znowu pójść w łapy rosyjskie.
  Zastanówcie się nad tym. Zapomniałem, to nie Polacy jeżdżą na wschód pracować bo im nie starcza lecz Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy jadą do Polski.

  Obejrzyjcie ten materiał. Na Białorusi nic nie ucichło a wręcz przeciwnie.
  https://www.youtube.com/watch?v=vFT_eUvD3Ok
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • @Alfax 15:57:15
  Nie wiem jak panu wytłumaczyć coś co jest oczywiste. Większość krajów wraz z USA i Polską oficjalnie nie uznała Łukaszenki na stanowisku Prezydenta Białorusi z powodu niedemokratycznych wyborów. Każdy rząd wydał oficjalne komunikaty. Czego jeszcze człowieku nie rozumiesz? To że państwa z sobą współpracują po starych zasadach jest rzeczą normalną. Aby zerwać jakiekolwiek stosunki z krajem potrzebne są inne dekrety. Łukaszenka w krajach nieuznających jego prezydenturę nie będzie przyjmowany jako głowa państwa ani nie będą prowadzone z nim OFICJALNE rozmowy. Nie oznacza to że nie będą rozmawiać z "ministrami" lub dyrektorami zakładów a granice przez inne państwa będą pozamykane! To jest wizerunkowa jak i polityczna tragedia Łukaszenki. Państwa nie zerwały współpracy z Białorusią lecz nie akceptują prezydenta który dla nich w dyplomacji oficjalnie stał się oszustem.
  Możecie wszyscy brzęczeć jak chcecie ale tego nie zmienicie.
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • @Alfax 14:18:32
  Bzdura. W ten sposób to i Polska i inne kraje także uznają Łukaszenka.
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • nie rozumiem
  "Stany Zjednoczone uznały zwycięstwo Łukaszenki."

  No i po co pisać nieprawdę?
  Cichanovskaya na Białorusi pilnie potrzebuje "Nowiczoka":
 • tajemniczy lek
  Nie rozumiem trochę tego wynalazku z osoczem. Lek taki był badany 2 miesiące temu w USA i miano nadzieję że będzie wprowadzony. Wycofano się jednak z jego dalszych badań i produkcji ponieważ sama teoria leku w leczeniu specyficznie korona-wirusa nie sprawdzała się w rzeczywistym leczeniu pacjentów. Co Polacy odkryli czego Amerykanie nie mogli?
  Hodowla.
 • taka prawda
  "A los Polski i Polaków... "
  Przecież to sami Polacy to robią a nie kto inny. Niemcy znaleźli frajera więc korzystają. To Polacy za kilka srebrników zaśmiecają swój dom.
  Obudźcie się. Wyjmijcie z oczu belki.
  Polska śmietnik Europy.
 • chronią i odstraszają ale nie przed zaplanowaną wojną
  Mimo iż jestem przeciwny tego rodzaju i specyfice rozmieszczania obcych wojsk w Polsce jednak pobyt tej garstki amerykańskich wojsk pełni funkcję strategicznie odstraszającą. To jest niezaprzeczalny fakt. Prawdą jednak jest iż przy tendencji do zaplanowanej wojny, z jednej jak i z drugiej strony, obecność ta jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski nie ma znaczenia a nawet jest ułatwieniem do rozpętania wojny dla jednej ze stron czyli pewne cierpienie Polaków.
  _Jak już blogerzy zauważyli, sposób i warunki na jakich ci żołnierze są rozmieszczani daje dużo do życzenia a nawet uwłacza Polsce i Polakom.
  To Pentagon powinien płacić za rozmieszczenie baz a nie Polska. To głównie ich strategia hegemona zostaje wzmocniona więc jeżeli już muszą powinni tu siedzieć na polskich warunkach a nie jak święte krowy. Taka obecność powinna krajowi przynosić środki ekonomicznie a nie jak to będzie w tym wypadku tylko ciemnoskóre dzieci na ulicach. Tych zastrzeżeń jest naprawdę dużo.
  Poza tym, nic kraju lepiej nie obroni aniżeli własna polska Armia (atak na suwerenne państwo w naszym polskim myśleniu to abstrakcja). Egzystujemy w miejscu które są wrotami do dominacji więc zagrożenie naszego bytu zawsze było i jest olbrzymie. Musimy stworzyć silną Armię
  składającą się z żołnierzy zawodowych jak i poboru oraz przywrócić obowiązkową służbę wojskową. Oczywiście na skutecznych mądrych zasadach a nie PRL-owskich. Utrzymywać jak dotychczas 200 tysięczną ale w pełni gotową armię a w miarę potrzeby urządzić ją tak aby w ciągu kilku godzin do obronnych działań bojowych przygotowanych było 2~3 miliony w pełni wyposażonych z konkretnymi zadaniami żołnierzy rezerwistów. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne. O wyposażeniu żołnierzy, ogólnym uzbrojeniu i ostatnich debilnych zakupach nie będę
  tu pisał.
  Tak to powinno wyglądać ale musimy także zdać sobie sprawę że nasze bezpieczeństwo zależy także od naszych wyborów. Polacy muszą uważać kogo na swoich przedstawicieli do rządu i polityki wybierają. Nieodpowiedni ludzie mogą spieprzyć najwspanialsze plany.
  Amerykańskie bazy w Polsce nie chronią nas
 • @Pedant 00:01:36
  Gdyby Tusk zrobił nam majdan i kazał w Polsce mówić po polsku to naprawdę było by logiczne, tak jak Ukraińcy po ukraińsku a Białorusini po białorusku. Zaraz, w Polsce przecież mówimy po polsku... a w Niemczech po niemiecku chyba.
  Przykład z kaszubskim do bani. Nie demagogizuj.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @ikulalibal 00:00:52
  Czytaj uważniej i nie przekręcaj sensu mojej wypowiedzi.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @Leonardo da Vinci 00:51:09
  "Czytam potok nienawistnych tekstów które @Stara Baba tu czy gdzie indziej wypisuje na temat Rosjan i Rosji,"

  Bardzo się mylisz. Pałam nienawiścią do wszelakiego rodzaju Wasilewskich.
  Z Rosją o wiele lepiej osobiście współpracował bym aniżeli niejeden tu deklarujący się pro Rosjanin i Wasilewskie.
  Mówisz o ukrach ale to pomiędzy Polakami a upowcami sprawa. Wyrżnięto nam łącznie ponad 200 tysięcy ludzi licząc wszystkie powiaty z ukraińskimi włącznie, nie tylko Wołyń gdzie zginęło do 60 tysięcy Polaków. My mówimy o Rosji i Ukrainie. Przyjaciele Rosjanie natomiast przez niecałe 2 lata zagłodzili na śmierć 7 milionów Ukraińców. Jak myślisz kto na ich miejsce się wprowadził? Podpowiem, te właśnie sowiety które tak bardzo chcą Donbas i inne ziemie od Ukrainy odłączać. Czy mówienie o tym to także nienawiść? Oni na Białorusinów mówią "nasi bracia" a Car w niedługich latach po 1612 roku zrobił im taką kaźnie że nawet Hitler Białorusinów tak nie wyżynał. Gorsze dla nich były tylko czasy Szwedzkiego potopu gdzie do tragedii dołożono 55% populacji ze strony WKL.

  Nie, nie jestem rusofobem, Polska powinna w ramach sąsiedztwa z Rosją bardzo dobrze ekonomicznie współpracować ale dupy im lizać nie mam zamiaru. Ja nie Wasilewska, ja jestem Lach.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @ikulalibal 23:20:51
  ONZ nie jest aby ich do Ukrainy nawrócić. ONZ jest potrzebny Ukrainie aby legalnie na oczach świata połowę homo sovieticus mieszkańców i cały Donbas który dla Ukrainy jest także przegrany z terenów i granic Ukrainy wyrzucić.
  To dla ukraińskiego państwa jest gangrena która jeżeli jej już teraz nie utną
  rozniesie się jak wirus na cały kraj który za pomocą V kolumny homo sovieticus na rzecz Rosji przegrają.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @Monaco 19:18:41
  OKE :)
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @Pedant 19:14:24
  Jad? Może z bardzo napiętej i poważnej politycznej sytuacji którą bardzo dobrze rozumiem? Może dla tego że człowiek za stary aby coś działać? Może dla tego że człowiek gdy stary to bardziej doświadczony i na samą myśl się wzdryga co może przyszłość przynieść?

  Białoruś to orzech nie do zgryzienia. Tą ziemią i życiem ludzi włada Moskwa. Jak będzie taka konieczność to Białorusinów oni sami w pień wytną do czego są zdolni a Zachód nic im nie zrobi. To jest ich prawdziwa przyjaźń. Większą niewiadomą i niebezpieczeństwem jest Ukraina. Ta aby nie stracić swojego państwa musi jak najszybciej dać sobie spokój z Krymem który przez swoją głupotę przegrała. Na terenie ziem Donbasu jak najszybciej pod nadzorem ONZ zorganizować plebiscyt. Przed tym zdarzeniem kategorycznie powiedzieć iż jeżeli przegra nie chcą mieć z nimi nic do czynienia. Swoich obywateli za ich zgodą przesiedlić na Ukrainę. Zadeklarować przed plebiscytem na wszystkich ziemiach urzędowy j.ukraiński który będzie powoli przez 5~10 lat wdrażany. Tym którzy się nie czują być Ukraińcami i wyrażają poglądy rosyjskie jeżeli zechcą to ułatwić przesiedlenie do Rosji wraz z pieniędzmi za spłacone przez państwo ich nieruchomości. Jak nie to gęba w kubeł. Na całej granicznej linii z Rosją utworzyć prawdziwe granice. Dopiero wtedy zacząć budować swoją prozachodnią Ukrainę.

  Jeżeli tego nie zrobią dojdzie tam do wojny w którą i Polska będzie wmieszaną. Żarty się skończyły gdy Amerykanie nierozważnie spróbowali ugryźć orzech którego nie powinni ale i nie mogli rozłupać czyli Białorusi.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @Pedant 17:38:49
  Dla mnie może zostać tak jak jest teraz. Abyśmy w zgodzie żyli i nam ciapatych jak i innych "nieznajomych" na kark nie przysyłali.
  Białoruś apeluje o zwrot Ziemi Białostockiej
 • @Pedant 19:05:47
  Moskale to normalna nazwa potem zmieniona na Rosjanie. Polacy także musiałoby być obraźliwe. Ja obrażany się nie czuje. :)
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.
 • @Anna-PK 18:38:28
  Bywałem kilkadziesiąt kilometrów w górę lub w dół ale do Krynek nie zawitałem. To z pięknych terenów Pani pochodzi. Jeszcze kiedyś myślałem aby na emeryturze właśnie w takich terenach gdzieś nad rzeczką się usadowić. Spokój, cisza i pięknie. Nie wyszło.
  Białoruś - Ukraina. Wywiad z byłym premierem Ukrainy.