Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Stara Baba

 • @Pedant 17:02:00
  Polski rząd miał pełną możliwość zmienić tragiczne losy Polski. Na datę 1 Kwietnia 1939 roku wyznaczono pełną mobilizację z docelowym numerem 3 milionów żołnierzy. Jednak na zapewnienia Aliantów i ich rzekomy wywiad który miał donosić o braku planu ataku na Polskę przez Niemcy (było to kłamstwo), dla jak to określili nierozzłaszczania Hitlera Polska przystała na rady aby nie ogłaszać mobilizacji. Należy także zauważyć iż na początku 1939 roku Polski Wywiad i Kontrwywiad na polecenie głównego sztabu zwinęli swoją działalność z zachodniej europy pozostając "ślepymi", zdając się na wywiady Anglii i Francji (co za idiotyzm i jawna zdrada). Proszę także pamiętać, tylko w ostatnich 2 dniach przed wojna po jej ogłoszeniu zgłosiło się do wojska ponad 2 miliony ludzi ale było już za późno. Zostaliśmy z 220 tysiącami przeszkolonych w pełni sprawnymi do boju żołnierzami i prawie 800 tysiącami którzy nie umieli nawet sznurować butów. To tu jest przyczyna wszystkich późniejszych klęsk. Polski rząd nie sprostał zadaniu i dał się podpuszczać Aliantom.

  PS: Na dzień dzisiejszy sytuacja zaczyna się powtarzać, wojska nie ma a PiS i inni wierzą w sojusze.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @brian 12:30:35
  Docelowa ilość stanowi około 800 czołgów K-2 dla Polski.
  P.Błaszczak! Przestań się bać CIA! Zrób OFFSET dla F-35!
 • ?
  No widzi Pani pani Prezydentko ("Prezydent" brzmi lepiej i donioślej),
  gdybyście naprawdę byli za dobrem i rozumieli potrzeby Polski nie zgadzali byście się z zakupem tych samolotów a nie walczyli o offset.
  P.Błaszczak! Przestań się bać CIA! Zrób OFFSET dla F-35!
 • @ikulalibal 15:27:06
  Tu mam coś dla obrońców ZSRR.

  https://www.youtube.com/watch?v=Vw7eakLQCa8
  Historia Polski pisana na nowo
 • Winę za ten stan ponosi polska prokuratura!
  Oczywiście że nie chroni. Ludzie opowiadają bajki. Jeżeli ktoś uważnie przeczyta umowę Państwa Polskiego z Watykanem czyli Konkordat nawet jest tam ujęte że rodzice poszczególnych szkół gdzie uczęszczają ich dzieci mogą poprzez głosowanie wyrzucić lekcje religii ze szkoły.
  Całe te zwalanie winy na prawa Konkordatu to bujdy zasłaniające własną psychiczną uległość podług organizacji kościoła.
  Czy Konkordat chroni księży zboczeńców?
 • @ikulalibal 15:27:06
  "Ciekawa logika.Niestandardowa choć charakterystyczna dla pewnej części Polaków.(tej gorszej części )"
  Chciałem ci napisać coś brzydkiego ale po co, to nie pomoże.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @matterhorn 14:42:09
  "Mówisz napadli, to czemu napadnięci się nie bronili, czemu dowództwo wojskowe RP wydało rozkaz nie atakowanie sowietów."

  No właśnie, dla tylko takich pytań na które jest oczywista odpowiedź dyskusja nie ma sensu.

  PS: mówimy tu o temacie ZSRR. Temat zachodni to inny wątek i temat rzeka więc to nie jest poruszane. Tak, głównym zewnętrznym winowajca naszej tragedii rozgrywającym się w czasach przedwojennych są sojusze zachodnie a szczególnie oszukańczy Anglii i Francji i odwiedzenie nas pół roku przed wojną od całkowitej mobilizacji aby nie rozdrażniać Hitlera. No ale gwoli prawdy to już polskiego rządu wina że ślepo wierzył. Jakby jednak na to nie patrzeć to nie Anglia i Francja nas Polaków mordowała ale zabijali Niemcy i ZSRR.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Wican 22:13:36
  :-) tak, to prawda ale podżegaczem a nie główną siłą. Główną siłą była carska Rosja. Prusy chcąc się wybić na niepodległość musiały zmniejszyć siłę lub unicestwić Rzeczpospolitą gdyż sami byli stanowczo za słabi. Dla tego robiono starania u Rosji jak i Austro-Węgier. To była podpucha Prus ale siła była dwóch pozostałych. Prusia była polskim lennikiem i do 1795 roku do stolicy Warszawy napływały podatki za lenno jakim podług Rzeczpospolitej była Prusia czyli lennikiem. Jest to państwo istniejące niespełna 80 lat.
  Naszym nieszczęściem było to że król polski Po Wojnie Pruskiej (XV-XVI wiek) i w końcu załatwieniu tematu z Krzyżakami nie wcielił ziem pruskich do Korony lecz ustanowił lenno. Spowodowane to było interesami Litwy. Na nasze nieszczęście, głowami trzech stron później uczestniczących w rozbiorach zostały rodziny niemieckie które z sobą po prostu się dogadały... za sprawą Prus
  Historia Polski pisana na nowo
 • @interesariusz z PL 22:03:13
  Nie pisałem dla tego że to nieprawda. Napisałem to dla tego że sprawa z naszej strony była tak historycznie słuszna i oczywista że wytykać to palcem jest... głupie. No chyba się nie obrażasz?
  Historia Polski pisana na nowo
 • @interesariusz z PL 21:26:16
  Przepraszam że tak się wyrażę ale stwierdzenie to jest głupie.
  Przecież to przez tą pokojowo nastawioną Rosję Polska musiała po 123 latach odzyskiwać własną niepodległość. To głównie na ziemiach zaboru rosyjskiego wskrzeszona została II Rzeczpospolita. Sowiecka Rosja a także carska byli głównym wrogiem wskrzeszenia Polski. Nie dziwota bo to przecież oni nam ją najpierw zabrali. Bardzo smutnym faktem jest historia III rozbioru w którym Rzeczpospolita prowadziła regularną obronną wojnę z napadającą nas carską Rosja. Ponad 150 tysięcy żołnierzy (na tyle już tylko było nas stać) regularnie walczyło przeciw atakującej armii Cara. Co wiemy o tamtych czasach? Ano był taki król Poniatowski który sprzedał Rzeczpospolita i to jest naszą wiedza o nas samych.
  To są właśnie te Polaków historyczne zaległości w wiedzy które powodują wypaczanie polskiej historii. Przez 130 lat trzy mocarstwa wmawiali nam wszystko a kto nie słuchał ginął.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Anna-PK 20:07:05
  Faktycznie, powinienem napisać iż to są oficjalne dane za rok 2018, ludzi którzy dostali oficjalne pozwolenia od urzędów na prace w danym kraju.
  Moja wina. :-)
  Najsilniejsi...
 • @ikulalibal 18:35:14
  No i widzi Pan, "uderz w stół a nożyce się odezwą". Po pierwsze, jaką Ameryka jest każdy zna i widzi. Liczba wojen mówi sama za siebie tak więc nigdy nie chwaliłem ani nie ganiłem gdyż sprawa jako emigranta jest dla mnie delikatną.
  Po drugie, ja mam siłę i to wielką dlatego jeszcze tu się z innymi zżeram.
  Po trzecie, prawda jest że w późniejszym okresie na stronie litewskiej nie było wesoło i Litwini, Białorusini, hohły mieli prawo się skarżyć ale... proszę pamiętać iż to nie szlachta polska tam rządziła lecz dobrowolnie spolonizowane rody oryginalne i tubylcze dla tamtych regionów. Tak więc
  czy była by to Litwa czy Rzeczpospolita oni i tak by pospólstwo ciemiężyli bo maja to we krwi. Taka była ich natura. Dla przypomnienia podam iż tzw. Polacy jak rodziny Radziwiłów, Wiśniowieckich czy Czartoryskich to dawni 100% Rusini a nie Polacy wywodzący się w dodatku z Rurykowiczów.
  Co do historii jednak nie było by z tym problemu gdyby kraj nasz nazywał się krotko Polska ale nazywa się Rzeczpospolita Polska i dzierży spuściznę i historie tamtych lat.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Anna-PK 17:55:03
  Ależ całkiem tego nie neguje. Podłóg numerów nas by rozjechał. Poruszyłem tylko sprawę jakości życia i otwartości na świat które także były oceniane. Pod tym względem ocena Meksyku porównując do ocen Polski dla mnie to zwykła tragifarsa która powoduje iż jest na miejscu przed Polską.
  Tylko o to mi chodzi.
  Jak popularna i przyjazna jest Polska (niezależnie od polskiej racji stanu) jest fakt iż Polska jest głównym krajem przyjmującym tymczasowych pracowników zagranicznych wśród wszystkich państw OECD, głównie z Azji
  i Ukrainy, większym niż Stany Zjednoczone. Porównując US ~680 tys do ponad 1.2 miliona ludzi w Polsce. Niemcy 460 tys. a Meksyk prawie wcale. To świadczy o otwartości i przyjaźni w których to Meksyk na tych listach góruje nad Polską co daje im miejsce lepsze w rankingu. :-)
  Najsilniejsi...
 • Panie @matterhorn, Pan także zniekształca historie.
  Ukazuje historię jako zdarzenia tylko i wyłącznie roku 1944-45. Takie pojmowanie historii jest niesłuszne bo w końcu na całe dzieje miały wpływ działania i losy na długo przed tą datą. PiS to niezłe ziółko i słów na nich nie ma. Ogólnie ogarniając to szkodnik. Wracając do tematu... wyzwolili ale... najpierw nas napadli, zabijali i sami od drugiego bandyty dostali lanie. W procesie zginęło i doznało krzywd miliony Polaków.
  Tak więc mówienie w chwale, o jakimś wyzwoleniu jest czymś kontrowersyjnym. Dodając do tego sowiecki terroryzm lat 1944-54 będziemy mieli zgoła różne widoki. Przedstawiając iż ZSRR musiała napaść na Polskę i zająć dla niej wygodne przyczółki jest z perspektywy Polaka którego zaatakowała zwykłym idiotyzmem. Nie ma wytłumaczenia za napad na sąsiada który nie dość że nie prowadzi w nimi wojny to jeszcze jest zaatakowany z drugiej strony.
  ZSRR a w całości Rosja jest państwem bandyckim, stworzonym w jej dziejach na siłowym zabieraniu graniczących z nimi ziem, z zachodu głównie po krzywdzie Rzeczpospolitej i tego nic nie zmieni. To że jesteśmy teraz przy niej malutcy nie usprawiedliwia nas przed zapomnieniem historii i faktami. Z Rosją należy żyć w zgodzie ale swój honor trzeba mieć.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Pedant 10:58:02
  Nie pisałem o armiach i sile lecz jakości życia która w ogólnej klasyfikacji występuje. Tak tam dobrze że aż granice US z Meksykiem od "uciekinierów" pękają a przecież wojny tam nie było i nie ma. Kto tam był i nie ograniczył się tylko do zwiedzania kurortów to wie bo widział na własne oczy (czego nie polecam). Polska pod względem komfortu życia) jest już w tzw. pierwszym świecie (byłem niedawno w Polsce) ale Meksyk mimo iż tak dobrze wypada w liczbach wciąż kibluje w świecie trzecim. Tu nie ma nad czym debatować.
  Poza tym nigdy nie uważałem i nie uważam aby PKB był właściwym wykładnikiem jakości i zamożności społeczeństwa. To zwykłe przeliczenia
  dla bankierów którzy chcą upchać lichwiarskie pożyczki do poszczególnych krajów a nie wykładnik zamożności życia każdego Narodu.
  Najsilniejsi...
 • Rankingi jak rankingi.
  Oprócz rzeczy oczywistych jak wojsko i przemysł resztę można naciągnąć. Najbardziej rozbawiło mnie miejsce Meksyku który jest oczko przed Polską. Otwartość i wspaniałe jedzenie to ich zalety. Przynajmniej tak piszą a jaką jest prawda? Pójdziesz pozwiedzać kraj dowolną trasą to wrócisz bez głowy. Napijesz się wody to dostaniesz sraczki. Od fasoli która jest podstawą meksykańskiej kuchni ludzi biednych czyli zdecydowanej większości rozsadza tyłek. No a Polska? Ano nasz kraj ma złe jedzenie oraz jest nieotwarte na turystów. Widać że niektórzy z oceniających nie wiedzieli gdzie Polska leży.
  PS; wracając do nieszczęsnego Meksyku, taki to dobry kraj dla statystyk ze ostatnio Latynos, ponieważ na granicy go nie wpuszczono do US, nie chcąc wracać do ukochanego kraju sam sobie podciął gardło.... i zmarł.
  Tak więc z tymi listami rankingowymi mimo ze fajnie się to czyta trzeba być ostrożny.
  Najsilniejsi...
 • :-)
  Hmmmm... a może to na odwrót? Możliwe że to media zgłupiały bo głupki je czytają? Jak to mówią "jeśli wlazłeś miedzy wrony musisz krakać jak i one".
  MEDIA W POLSCE SĄ NARZĘDZIEM OGŁUPIANIA SPOŁECZEŃSTWA!
 • @wercia 18:21:05
  "Zarabia na tym oczywiście Chińczyk a nie Polska. A nazywa się to eksport Polski wyrażając wielkość w pieniądzu."

  Dokładnie tak jest. Tego większości Polakom nie przetłumaczy a jest to najważniejsza porażka polskiego przemysłu no bo obcy na terenie Polski
  ma się dobrze.
  Zastanawiającym jest fakt iż zagadnienia te są nieskomplikowane więc Polakom myślenie nie powinno sprawiać trudności... ale jednak. Wniosek
  jest tylko jeden, rodacy nie przejmują się Polską jako krajem.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • @ikulalibal 10:07:38
  Jeżeli nie wiesz konkretnie ile ziemi zabrała powinieneś ponownie udać się do szkoły.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną
 • @Oscar 09:33:19
  Rosja odpowiedziała prawdą historyczną? Czy źle się czujesz czy szaleju
  człowieku się najadłeś? Rosja (jej prominenci) kłamie jak bura suka. Robi to całkiem nie gorzej jak Zachód z Jankesami włącznie. Co więcej, jeżeli szukasz tam historycznej prawdy to się rozczarujesz. Prawda w Rosji to oligarchowie którzy mówią "poddanym" jak mają żyć. Nic lepszego jak za naszej sanacji a może i jeszcze gorzej. Nie słuchaj o Rosji mediów lecz słuchaj Rosjan co o swoim kraju mówią a dowiesz się więcej i prawdę.
  Tak, PiS i 30 lat władzy wstecz to matoły i nic więcej. Jak jednak trzeba być zaślepionym aby nie widzieć kłamstw i gry Rosji? Zachód kłamie i zdradza ale to Rosja przez 500 lat zabrała nam 2//3 ziem Rzeczpospolitej i mordowała jej obywateli jak tylko mogli.
  Zanim Hitler zaczął mordować to ta "wspaniała" Rosja przed wojną zabijała nas Polaków dziesiątkami tysięcy. To że rządzący Połąska to partacze każdy widzi, ale...
  Opamiętaj się.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną