Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze AlexSailor

 • @Oscar 07:34:13
  Jeśli nie będzie kolejnego strzyżenia trawy (bo odrosła, rozwałki w warunkach wojennych polskich tworzących się elit), to ucieczka nie uda się.
  Służby wolnej Polski wyciągną ich z pod ziemi, nawet z Jafy lub Limy, postawią przed sądem, znajdą i wydobędą ich majątki. To co nam się dzieje, jest skutkiem kolejno nierozliczenia powstań: Listopadowego, Rabacji Galicyjskiej, Styczniowego, Warszawskiego, Sanacji, II WŚ, Komuny w 1989r. Ta bezkarność musi się skończyć. W sytuacji, gdy Polacy karani są srogo za wszystko.
  Kiedy jankesy przyjdą podpalić twój dom...
 • @Borowik90 21:56:23
  @Borowik
  Nie przejmuj się Pan "żydowskimi prowokatorami", pożytecznymi idiotami i zwykłymi, prostymi durniami tłumaczącymi wszystko "żydem".
  Byli, są i będą.
  Koszerni narodowcy...
 • @ikulalibal 06:29:02
  To nie tak. Co prawda, skretynienie elit z ich jobem punkcie wspierania i budowania ukrainy przez ostatnie 300 lat co najmniej kosztem reszty Polski, to chyba to, o czym Pan pisze. Ale nie ma związku między działaniem na kierunku Zachód, Południe czy Pólnoc, a Wschód. Wręcz przeciwnie. Jedno wspomaga drugie. Problemem jest po prostu kretynizm i mrzonki. W 1990-91r. mieliśmy propozycję od ZSRR w trakcie upadku powrotu na granice wschodnie z 1939r., które polakopodobni po prostu odrzucili. I nie wiązało się to z żadnymi rezygnacjami na Zachodzie.
  Takich kwiatków mieliśmy przez ostatnie 300 lat pełno. Ale kretynizm w postaci budowania sobie narodów i państw nigdy nieistniejących, by mieć w nich sojusznika, tryumfuje.
  Piłsudski i Stalin – ci, których nie było pod Warszawą
 • To jest walka
  cywilizacji łacińskie (Konfederacja) z turańską (PIS) i bizantyjską (PO). Oczywiście w ogromnym uproszczeniu, bo cywilizacja turańska i bizantyjska przenikają się psując na wzajem.
  Polska po wyborach. Czy wojna ? Polska vs Polin !
 • O naiwności.
  Elektorat konfederacji popełnił błąd głosując na Dudę i głosując na Trzaskowskiego. Znowu część z tego elektoratu została zapędzona do zagrody PO-PISu. Jak zwykle. a wystarczyło iść na wyboru i skreślić obu uzyskując 1300 tys. głosów nieważnych.
  Niestety kandydat Bosak stwierdził, że nie może głosować na Trzaskowskiego (z pełni zrozumiałe) ale pójdzie do wyborów i odda głos ważny. Zatem elementarna logika.
  Mógł nic nie mówić, starał się, ale nie wyszło.
  Nasuwa się pytanie - o ile nie mógł Polak i katolik świadomy głosować na Trzaskowskiego, to czy mógł na Dudę.
  Elementarna logika daje odpowiedź.
  Inflacja grabiąca Polaków i 300 miliardów - to wszystko.
  Narodowcy uratowali dupsko Dudzie
 • To nie do końca tak.
  Po pierwsze, jak to się stało, ze zbrodniarze banderowscy swobodnie i na w zasadzie lepszych warunkach niż żołnierze polscy, zostali po II WŚ przesiedleni do Kanady i innych krajów świata.
  Ano ktoś im to załatwił, i to ktoś z trójki wygrywającej wojnę, i wiemy w zasadzie kto.

  Po drugie, które państwo, jakie służby państwowe, pozwoliłyby na organizowanie się takiego elementu na jego terytorium, a w szczególności pobieranie tak zwanych dobrowolnych składek.
  Każde musiałoby to kontrolować przez służby, agentury, i nigdy nie dopuściłoby do jego rozrostu.

  Po trzecie, służby PRLu i ZSRR. Czy możliwe jest, żeby nie starały się kontrolować takich środowisk - a mieli czym handlować.
  Zatem bez ich przyzwolenia nic takiego by nie wyrosło.

  Po czwarte, dlaczego Polacy nie chcą płacić i nie będą, żadnych składek. (Nie piszę tu o gównianych 20 zł od łebka). Ano dlatego, że doskonale wiedzą, że pieniądze zostaną rozkradzione (100% doświadczeń) oraz dlatego, że nie ma nikogo, kto by im to "perswadował".

  Po piąte elity. Jakość polskich elit jest tak mierna, że nawet te banderowskie są z innej półki. Owszem wybito nam elity w Powstaniach (na własne życzenie), w obozach, w łagrach, w katowniach bezpieki, w wojskach broniących interesów obcych, itd.
  Ale przecież one były do dupy już "od zawsze".
  Elity nie dopuściłyby do samobójczych powstań, przegranych wojen, czy walki w obcym interesie.
  No i weźmy sobie Potop, gdzie skapitulowały dwie potężne armie Rzeczypospolitej niezależnie od siebie (z których każda wdeptałaby Szwedów w ziemię), a kraj został w wyniku tego zrujnowany, ludność wybita w 1/3.
  A na deser zwołano konfederację, która stoczyła regularną bitwę z królem, czego wynikiem było wytracenie następnych tysięcy ludzi.

  Po szóste cele.
  Jaki cel ma "naród" polski w porównaniu z banderowskim?
  Ano oni mają na celu stworzenie dużego, silnego państwa banderowskiego, co w części się im już udało.
  A my Polacy mamy za cel naszych dążeń "ciepłą wodę w kranie", co też
  nam się w zasadzie udało (np. 500+).
  Oficjalnym celem strategicznym państwa polskiego artykuowanym ustami jego najwyższych władz było np. w latach 2007-2012 rozegranie 2 meczy w piłkę kopaną za 100 000 000 000 zł (to nie żart).
  100 miliardów złotych to łączna suma wszystkich funduszy, które zebrali banderowcy przez 70 lat.
  Co można było kupić za 100 miliardów złotych?

  Po siódme ideologia i mentalność.
  Brak słów by to opisać.
  Zanik elementarnych instynktów samozachowawczych.
  Fundament sukcesu OUN - Bandery
 • Prawdopodobnie
  nie ma żadnych rozmów i ustaleń z PISem, jak i Trzaskowskim.
  Sprawę wyjaśniają liderzy Konfederacji, motywując, że żadne ustalenia nie maja sensu, bo z pewnością nie zostaną utrzymane po wyborach.
  Przesłanie jest jasne. Każdy wyborca Konfederacji głosuje według uznania własnego i sumienia. Takie zalecenie. JKM np. nie zamierza w ogóle głosować w II turze.
  Wystąpienie Sendeckiego i Jabłonowskiego, to po prostu "fiksum dyrdum, dzikie węże".
  Ale tacy ludzie też są potrzebni.
  Chociaż powinni przynajmniej w prosty sposób sprawdzić pochodzenie PADa, który jest w 100% Polakiem. Można tom prosto sprawdzić, a nie insynuować.
  Historyczne zaszłości, jakieś tam czczenie rocznic, itp. to sprawy trzecio i czwartorzędne.
  Polityka jest funkcją siły i braku siły.
  Przez 5 lat PAD się nie sprawdził. Pierwszą decyzją było podpisanie ustawy o przymusie szczepień zagrożonym karą do 50 tys. złotych uchwalonej w sejmie jeszcze za PO, ale już po przejęciu władzy przez PIS.
  Kolejną ważną, fundamentalną ustawą, było podpisanie ustawy zakazującej Polakom zakupu ziemi rolnej, czego nawet Bismarck nie wymyślił. Ta ustawa faktycznie zmieniła ustrój Polski (własność najważniejszego środka produkcji) w sposób niezauważalny dla Polaków.
  Polaków mamionych takimi głupotami jak jakieś tam zaszłości historyczne.
  Kto Roberta Bąkiewicza wysyła do Dudy i po co?
 • @Anna-PK 01:05:03
  Niewątpliwie zaskoczył w kampanii przygotowaniem, wytrenowaniem, i jakością. Pozytywnie zaskoczył. Bardzo pozytywnie, choć nie miało to wpływu na wybór, bo był tak czy inaczej oczywisty dla Polaka, dla katolika, dla człowieka dobrej woli.
  Brawo Konfederacja
 • @wk..ny 22:10:27
  Przypomnę, że są w zasadzie cztery opcje dla Polaków, dla katolików, dla ludzi dobrej woli. Zostać w domu, skreślić obu, głosować na Trzaskowskiego (sumienie chyba nie pozwala), głosować na Dudę (jak ktoś jest w stanie i się nie porzyga). Skreślenie obu, to chyba maksimum, co można zrobić. No i nie głosuje się na PIS, tylko na Dudę, a to różnica. Subtelna, ale różnica.
  Brawo Konfederacja
 • Takie rozmowy, to
  należało prowadzić w 1938r., kiedy Czesi mieli nóż na gardle. Z niezupełnie potwierdzonych źródeł wynika, że Czechosłowacja w 1938r. poszłaby na duże ustępstwa, nawet na w zasadzie przyłączenie się do Polski. Ale naszym mocarstwowym władzom nie było to w smak, przecież taka potęga w gnębieniu własnego narodu i obdzieraniu go ze skóry nie będzie na jakieś tam układy szła.
  Brudna gra Beneša. Fiasko konfederacji z Czechami
 • @Anna-PK 17:48:07
  Tak Pani sobie to tłumaczy?? Gdzie są pieniądze z emitowanych obligacji? Kto upoważnił pospolitych kryminalistów do zadłużania nie ich, lecz polskiego wspólnego i prywatnego majątku. Co dzieje się z tymi pieniędzmi?
  Czyją własnością jest Polska?
 • @Romuald Kałwa 17:24:15
  Byłem, czy jestem? Skutki nie minęły, warto zdawać sobie z tego sprawę.
  Czyją własnością jest Polska?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:22:13
  Pan chyba nie rozumie. Ci ludzie zioną nienawiścią do kościoła i do chrześcijaństwa, bo prowadzi do wolności człowieka i (co jest istotne dla wierzących) do zbawienia. Dzięki temu zniewolenie i wyzysk są ograniczone. jest oczywistym, że historia Polski nie zaczęła się w 1966r., że nasi przodkowie nie zostali stworzeni w IX wieku niezależnie od Adama i Noego.
  Jest oczywiste, że nasi przodkowie musieli mieć pismo, kulturę, technikę, prawo i moralność. No i rozszyfrowano słowiańskie runy, a przy okazji okazało się, że wszystkie alfabety europejskie od nich pochodzą prawdopodobnie. Znaleziono najstarsze na świecie koło, a do tego wychodzi na to, że byliśmy tu, nad Odrą, Warta i Wisłą od zawsze. To jest od zejścia wód Potopu i podsuszenia gruntu.
  No i jeszcze lingwiści stwierdzili, że duża część języków europejskich pochodzi od staropolskiego (to jest bardziej podobnego do niego obecnego czeskiego). Główkowanie i zdjęcie więzienia umysłu spowodowało odnalezienie śladów Słowian w Hiszpanii i na Wyspach Brytyjskich, np. w nazwach miejscowości i typach "urody" ludzkiej.
  Jest oczywiste, że musiał istnieć silny militarnie, a żeby to było możliwe i gospodarczo, twór polityczny, skoro Rzymianie nie zdobyli ziem na północ od Dunaju i wschód od Renu/Łaby (w uproszczeniu).
  Poza tym nie wiemy w zasadzie nic i możemy tylko główkować, poszukiwać, sprawdzać.
  Nasuwa się pytanie, co stało się z tym tworem politycznym ciągnącym się w szczytowym okresie prawdopodobnie od Gibraltaru do Uralu, oraz od Morza Białego do Adriatyku z Rzymem włącznie.
  Dlaczego to się rozpadło, skąd wzięli się Niemcy i Węgrzy, itd.
  Może zakres wolności był tak duży, że organizacja nie wytrzymała w starciu z innymi. Może struktura była zupełnie inna niż dzisiaj, nie zwarte terytorium, ale wyspowa. Może brak łączności. No i oczywiście podboje, dywersja, w tym ideologiczna, itd.
  Ale nie wiemy nic.
  Tak więc możemy sobie zmyślać jak inni (czemu nie), możemy badać, ale nie powinniśmy tego tak zestawić.
  Ataki na kościół, na zasadzie propagandy hitlerowskiej, mają na celu obrzydzenie właśnie katolikom stanowiącym ogromną większość społeczeństwa szukanie prawdy o pochodzeniu, czy nawet snucie nieszkodliwych a pożytecznych legend. I to są właśnie ubeckie rzygowiny. Wbrew faktom atakujące kościół. Przypomnę tylko, że NIC NIE WIEMY, a z historii nie możemy się zgodzić co do faktów nie tylko z 1989r., czy 2010, ale nawet co do obecnej rzeczywistości i tak zwanej epidemii-pandemii zarządzanej na poziomie WHO przez lewackiego, komunistycznego terrorystę.
  Wojna Wielkiej Lechii z „Frankami”
 • Dlaczego niby
  Giertych jest postacią wybitnie antypatyczna, dlaczego niby ma być spalony w środowiskach narodowych, i dlaczego niby miałby iść do polityki, w której tak czy inaczej jako były wicepremier tkwi?
  Czyżby na zasadzie propagandy kiedyś TVNu, a teraz telawizji sakowicza i lichockiej?
  Przypomnę, że to Giertych w po rozmowie z JK za poprzednich jego rządów powiedział, że jest autentycznie przerażony tym, do czego JK zmierza i kim jest, po czym natychmiast odszedł z czynnej polityki i wzmocnił opozycję wobec opcji picowskiej.
  I bardzo dobrze, konsekwentnie czyni nie płacąc grzywny.
  Jeśli pic upadnie, to będą podstawy do skazywania na wieloletnie odsiadki, o czym doskonale wiedzą ci, którzy mieliby go wsadzić.
  No i mają teraz zagwozdkę, co robić.
  Każdy ich ruch przegrywa, a ten z odsiadką może ich załatwić na zawsze.
  Giertych dzięki odsiadce zyska na popularności
 • @Leonardo da Vinci 02:16:27
  JE Duda jest 100% Polakiem, co można sprawdzić.
  Sąsiedzi z jego otoczenia, groby jego dziadków i pradziadków, świadczą o tym jednoznacznie.
  Przestańmy zwalać wszystko na niemców, żydów, Rosjan, i kogo tam jeszcze. Sami tacy jesteśmy.
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • Przepraszam za słownictwo
  ale żadne inne słowo nie oddaje w skrócie podsumowania artykułu: "pierdolenie".

  Dlaczego?
  Ponieważ jest to tekst (pewnie poza intencjami i świadomością autora) wpisujący się w hagadę.
  Niby, że ci ludzie są wszechmocni, mogą wszystko, są sprawcami pierwotnymi wszystkiego - sumując: rządzą jako jedyni.
  Wniosek: próżno wierzgać przeciw ościeniowi.
  Zatem ręce opadają, a jak wynika z badań noblisty - ludzie postępują tak, jakby kalkulowali.
  Zatem najlepiej jest się przyłączyć nawet jako szabes goj, a jeszcze lepiej naturalizować się przechodząc na judaizm w drugim pokoleniu.
  Tym bardziej, że jedna z sekt ułatwia to nawet w od razu (z tego co wiem powierzchownie).
  Nie bagatelizując lub niedoceniając roli w historii i genezie wydarzeń, nie można przeceniać pisząc takie "pierdoły".
  Zapewne przy okazji przemian, być może aktywnie w nich uczestnicząc, ci ludzie wyciągali pieczenie z ogniska dla siebie, zwłaszcza mając tak silną pozycję związana z solidarnością plemienną.
  (A któż nam Polakom broni takiej solidarności narodowej (ponadplemiennej).
  No, ale skoro my nie potrafimy nie tylko rodowej, ale nawet rodzinnej utrzymać ... .
  Piszę ci ludzie zamiast innych określeń, ponieważ chodzi o niezdefiniowaną i bliżej nieokreśloną grupę zwaną potocznie i nieprecyzyjnie "żydami" lub "chazarami".
  Która w zasadzie nie jest zgodna z żadną z czterech najważniejszych definicji, które i tak są klęską naszą już na tym etapie.
  A zwycięstwem tych ludzi.
  Bo nie stać nas było nawet na własną jedną definicję, która byłaby sensowna.
  "Czy za "pieriestrojką" stał World Jewish Congress?"
 • @SZS 09:55:04
  Prawdopodobnie tak właśnie będzie.
  Nie zrobią niczego spektakularnego, nikt.
  Po prostu na zimno wyrugują Stany ze wszystkiego.
  Iracki parlament już domaga się ich wyniesienia z kraju, france już kontaktowały się z JE Putinem, a przecież dzięki us mają burdel w kraju.
  powoływanie się również Stanów na walkę z terroryzmem będzie już tylko wywoływać grymas szyderstwa u wszystkich.
  To jest klęska dyplomatyczna.
  „na polecenie prezydenta”.
 • @Piotrx 18:33:10
  Moim zdaniem nie chodziło o tygodnie, ale o dni. Co najwyżej tydzień.
  II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej
 • @demonkracja 18:29:57
  Przecenia Pan siłę i zdolności "czarciego pomiotu".
  II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej
 • @Lotna 17:17:46
  To typowo polackie, szlachecko-gołodupe wiszenie u pańskiej klamki.
  Później przejęte przez gołodupego inteligenta, urzędnika etatysty na posadzie.
  Szukanie sobie na siłę nie sojusznika, tylko patrona, mecenasa, którego buty się liże za ochłapy i poklepanie po plecach.
  Jest to tak głupie i obrzydliwe, że z przykrością trzeba się w tym babrać, bo przecież nie można odrzucić wielkiej części własnego narodu.
  Oczywiście ani Rosjanie, ani Amerykanie nie będą szanować ani brać na poważnie takich ludzi.
  Będą nami gardzić, co jest zrozumiałe.
  II wojna czułym punktem rosyjskiej tożsamości państwowej