Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze archeo

 • Czy ktoś może nie podzielać twoich poglądów ? naszych poglądów ?!
  oczywiście ubecja medialna oraz trolownia komusza zawsze będą opluwać ale normalni oraz Polacy takie oczywistości potwierdzają jak 2x2=4 :-)
  W biografii Merkel Tusk stał się pośmiewiskiem Europy
 • mam nadzieję że tv republika będzie
  tam też?
  Będzie kolejna manifestacja w obronie Telewizji Trwam
 • @archeo 20:54:56
  dlatego trzeba wspierać Św kościół katolicki bo inaczej będzie po nas !
  Zamieszki we Francji po zalegalizowaniu homoseksualnych związków i ich praw do adopcji dzieci.
 • 85%... moze na papierze... a w rzeczywistości ?
  Ciekawe kiedy Donkowi i Bronkowi UE nakaże wprowadzenie podobnych praw w Polsce i jak na to zareaguje 85% większość katolicka Polaków???

  jeżeli jest 35% twardego katolickiego ludu to dobrze ! reszta to miękki lud chrześcijański...

  chociaż kto wie, jak śrube dokręcą masoni to może się nawróci więcej...
  Zamieszki we Francji po zalegalizowaniu homoseksualnych związków i ich praw do adopcji dzieci.
 • @archeo 18:52:14
  Polska wirtualna kraja jest jak coś z filmu fantastyczno-dziwolongowego ! Wszystko co w mediach polega na oszukaństwie ! Wszyscy tam pracujący muszą kłamać bo ich zwolnią z pracy ! rząd musi kłamać bo ich masoneria "zwolni" lub zabije ! wojsko musi kłamać bo ich fsb zabije ! cały aparat państwowy musi kłamać bo ich zwolnią z pracy ! wszystko dogóry nogami ! Dlatego tak ważna jest modlitwa różańcowa którą Węgrzy odmawiali przed Orbanem ! i co ? i Niebiosa wysłuchały !
  Przerażenie narasta każdego dnia...
 • ?
  Polska oczywiście stoi w tej kolejce i wcale nie na dalekim miejscu. Widzimy to każdego dnia, obserwując bieg wydarzeń i nastroje społeczne, obserwując hamowanie gospodarki polskiej" Polska nie stoi w żadnej kolejsce ! Polska już jest rozwalana na pierwszym miejscu ! Nasze Państwo nie istnieje ! Szwaby i inne masony już nas zniszczyły ! Teraz pytanie czy jeszcze jest śiła w narodzie ?! by wyjść przeciw "czołgom" !
  Przerażenie narasta każdego dnia...
 • Węgry musząsię pilnować bo masoneria chce ich
  załatwić tak jak Polskę załatwiła ! Tylko Maryja może zgnieść głowę węża a i modlitwa do Mesjasza Syna Bożęgo też może pomóc !
  Dramatyczny list węgierskich intelektualistów
 • ciarki przechodzą po plecach...
  „(13) A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.(14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.

  (15)A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.(16)Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos Archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17)potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem”.

  Jednak jest cos tajemniczego jeszcze !
  Ew. Marka 9:1
  Mówił także do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy".
  PRAWDA JEST TYLKO JEDNA. MUSICIE WYBRAĆ!
 • Zawsze głosowałem w wyborach na Giertychowy pogląd na Polskę
  czli LPR, teraz gdy nie mamy odpowiednika LPR-u w sejmie, wcale mi nie przeszkadza PiS i jego żydowskość, a telewizja rebublika mam nadzieję że szybko obali kłamstwa innych postkomunistycznych telewizji, moglibyśmy się zająą krytyką gdybyśmy mieli wolny rynek i duży wybór stacji prawdziwych ale mamy sytuacje gdzie za chwilę może nie być już niczego, ...może nie być niczego ! Czy to powiedział i robi tusk czy ktoś inny ?!


  "Otworzyć zakłady i miejsca pracy dla młodzieży i dla ludzi. Tak! I chcę bardzo, bardzo to zrobić. Usprawnić w naszym mieście, w całym, na całym Podlasiu, żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego... się stało się? Od tego oni są! Od tego są oni! Od tego są. A w urzędzie u mie miejskim będzie ład i porządek. Ni będzie biurokractwa, ni będzie łachmactwa, tylko naprawdę ludzie będą. Zimową porą będą szykować architekci plany budowy dróg, plany budowy dróg. Podkreślam jeszcze raz: plany budowy dróg. A na wiosnę wyjdziemy z budową ulic i... ulic, bo jakie mamy drogi? Jakie mamy? Co się stao się pod Jeżewem? Co się stao się? A kierowcy też będą przez policję surowo karani, za alkohol, za papierosy, za wszystko. I jeszcze też usprawnię granice w Kuźnicy i Bobrownikach, że granica między Białorusią a nami będzie naprawdę, naprawdę będzie granica, że ni będzie przemytu, ani papierosów, ani narkotyków, ani alkoholu..."

  i najważniejsze:

  "..Jak zostanę prezydentem, to będzie można pić umiarkowanie. Nie tak, żeby się upić i walać...! "
  Komentarze widzów na stronie TV Republika
 • Chciałbym dodać parę groszy odemnie do tematu...
  "..Naukowcy z przekonaniem twierdzą, że długowieczność to cecha rodzinna. Długo żyjące osoby mają zazwyczaj długowiecznych rodziców..."

  Naukowcy co chwile coś twierdzą potem przestają to twierdzić a potem coś innego zaczynają twierdzić. Jeżeli się przegląda periodyki naukowe drukowane-wypuszczane specjalnie dla naukowców, to często pojawiają się doniesienia naukowców do naukowców obalające dotychczasowe ustalenia nauki ! i co się dzieje wtedy ? nic, cisza, chyba że establiszment uzna z jakiegoś powodu iż dane odkrycie jest potrzebne, wtedy możliwa jest akceptacja na forum ogólnym...
  Na przykład było kilku naukowców którzy odkryki, że prędkość światała nie jest stała jak nam się to przedstawia przez "oficjalną naukę" ! Byli wyśmiewani i ignorowani przez establiszment.
  Zmienna prędkość światła (VSL – variable speed of light), to koncepcja, zgodnie z którą prędkość światła w próżni oznaczana jako c, może nie być stała. W większości przypadków w fizyce materii skondensowanej, kiedy światło przechodzi przez ośrodek, jego prędkość fazowa jest mniejsza. Wirtualne fotony w pewnych rozważaniach w ramach kwantowej teorii pola mogą także podróżować z inną prędkością niż c na krótkich dystansach; jednak, nie wynika z tego, że cokolwiek może poruszać się szybciej od światła.
  Na gruncie kosmologii zmienna prędkość światła została zaproponowana niezależnie przez Jean-Pierre Petita w 1988, John Moffata w 1992 i zespół dwóch naukowców: Andreas Albrechta oraz João Magueijo.

  Generalnie prędkość światła zwalnia !

  Tak samo jest z nauką o wieku Ziemi, wieku skał, czyli datowania opartą na kolumnie geologicznej, która okazuje się fikcją !
  Mówi się o tym, iż skamieniałości, które powstawały w ciągu milionów lat prezentują w widoczny sposób przebieg ewolucji. W tym stwierdzeniu znajduje się jednak wiele mitów i nieścisłości, które nie sposób udowodnić posługując się modelem ewolucyjnym. Wystarczy przyjrzeć się tylko kilku cechom skamielin, by odrzucić teorie o ich kształtowaniu się w powolnym procesie trwającym miliony lat.

  ILE POTRZEBA CZASU NA UTWORZENIE SKAMIELIN?
  Istnieje fałszywe przekonanie jakoby powstanie jakiejkolwiek skamieliny zajmowało tysiące lat. Większość naukowców-ewolucjonistów już w to nie wierzy, ale nikt z nich nie dokłada najmniejszych nawet starań, by uświadomić szarym masom fakt, iż taki proces trwa czasami tylko od kilkunastu do kilkuset lat w zależności od warunków i materiału, który ulega procesowi fosylizacji. Poniższe zdjęcie przedstawia but kowbojski z częścią skamieniałej nogi ludzkiej wewnątrz niego znaleziony przez pracownika spółki naftowej w zachodnim Teksasie niedaleko miasteczka Iraan. But ten znaleziono około 1980. Okazało się, że został wyprodukowany przez firmę M. L. Leddy z San Angelo w Teksasie, która rozpoczęła działalność w 1936 roku. Ten akurat rodzaj buta produkowano we wczesnych latach 50-tych XX wieku. Tak więc całkowita fosylizacja fragmentu nogi ludzkiej zajęła nie więcej niż 30 lat.
  ZASTANAWIAJĄCE SKAMIELINY...
  Ciekawą rzeczą jest to, iż z jednej strony w podręcznikach szkolnych mówi się o procesie fosylizacji trwającym tysiące i miliony lat, z drugiej zaś strony zamieszcza się tam często zdjęcia przedstawiające kopalne liście, meduzy i wszelkie bezkręgowce. Ludzie zaś nie myślą i łykają wszystko co mówią naukowcy, bo uważa się, że od myślenia są właśnie badacze. Społeczeństwo ufa bezgranicznie naukowcom i pokłada całkowicie swą nadzieję w ich inteligencji. Jeżeli proces fosylizacji jakiejś rośliny trwa tysiące lat to jak można tu mówić o powstawaniu skamieliny? Tak delikatne przedmioty jak liście, skrzydła owadów czy ciała meduz rozkładają się błyskawicznie i często już po kilku tygodniach są tak zniszczone, że w ogóle nie nadają się na potencjalny materiał do utworzenia skamieliny. Jak więc utworzyły one skamieliny? Najprawdopodobniej zostały one przygniecione masą błota, które odcięło dostęp tlenu i wyeliminowało działanie bakterii. Następnie woda zaczęła przedostawać się do tkanek, rozpuszczała zawarty w nich materiał organiczny i stopniowo zastępowała go krzemionką. Powstałe w ten sposób skamieliny można znaleźć w różnych częściach świata.

  POGRZEBANE ŻYWCEM
  Do dziś dnia odkryto tysiące skamielin w różnych częściach świata wyraźnie wskazujące na to, że zwierzęta zostały pogrzebane żywcem. Wiele z nich nie zdążyło jeszcze strawić pokarmu, inne miały połamane kości, a zwierzęta zamieszkujące wody były wciąż w pozycjach pływackich.
  Większość z nich została zasypana masą błota lub popiołu wulkanicznego, ale znaleziono także zwierzęta pogrzebane w lodzie. Te ostatnie są szczególnie zastanawiające, gdyż ludzkość nie zna takiego kataklizmu, który mógłby żywcem zamrozić zwierzęta w czasie lata (w żołądkach zamarzniętych mamutów znaleziono letnią roślinność). Z biegiem czasu naukowcy zaczęli głosić, że ziemię w przeszłości nawiedzało wiele potężnych kataklizmów, takich jak np. ogromne powodzie, jakich ludzkość nigdy jeszcze nie oglądała. Znowuż jednak fakty te nie trafiają z reguły do podręczników szkolnych.

  WSZĘDZIE BYŁO MORZE?
  W wielu rejonach Ziemi odkryto skamieniałości różnych organizmów morskich, które świadczą o tym, że praktycznie wszystkie obszary świata znajdowały się niegdyś pod wodą. Nawet na samej górze Ararat, na wysokości ponad 4 tysięcy metrów n.p.m. odkryto lawę poduszkową, która tworzy się jedynie pod wodą. Naukowcy, jak zwykle, wkrótce wymyślili sobie nową teorię, by poradzić sobie z tym problemem: mówi się, że następuje stopniowe obniżanie się i wznoszenie kontynentów trwające miliony lat, tak iż te części świata, które dziś są suchym lądem tworzyły niegdyś dno morza.

  Podobnych przykładów można by przytaczać więcej, ale rzeczą istotną tu jest fakt, iż odkrycia naukowe wcale nie dyskredytują Biblii i jej relacji o globalnym potopie. Jedynie interpretacja owych odkryć dokonywana przez świeckich badaczy ma na celu podtrzymanie wcześniejszych teorii naukowych, które są ładne i piękne jedynie w encyklopediach i podręcznikach szkolnych. Przykładem tego jest kolumna stratygraficzna, która początkowo służyła jako mocny argument przemawiający za ewolucją: wyglądało to tak, że najstarsze skamieliny znajdowały się w warstwach skalnych położonych najniżej a najmłodsze - najwyżej. Oczywiście nigdzie na świecie nie ma miejsca gdzie można by w ten sposób prześledzić przebieg ewolucji, ale gdzieniegdzie można zobaczyć parę warstw (zazwyczaj z brakującymi warstwami) pasujących z grubsza do teorii ewolucji. Jednakże z biegiem czasu zaczęto odkrywać miejsca, w których warstwy te były ułożone w odwrotnej kolejności niż zakłada to teoria ewolucji. Chodzi tu m.in. o góry Matterhorn (Szwajcaria-Włochy), Mythen (Szwajcaria), Heart (Wyoming, USA), Empire (Arizona, USA) czy też formację górską w Glacier Park w Montanie. Aby poradzić sobie z tym problemem, ewolucjoniści wpadli na pomysł 'wędrujących gór' - twierdzą oni, że góry takie wędrowały od kilkudziesięciu do kilkuset kilometrów, by trafić w końcu na swe obecne miejsce (niektórzy twierdzą, że Mythen przywędrował do Szwajcarii aż z Afryki). Poza fizyczną niemożliwością takich wędrówek - wiele z tych skał nie ma wystarczających wewnętrznych sił spoistości, by pokonać większy napór - nie odnaleziono tam żadnych dowodów na takie wędrówki: żadnych rozdartych warstw czy wyżłobionych skał. No, ale skoro teoria ewolucji nie pasuje do góry to góra musi przyjść do teorii ewolucji...

  Jaki z tego wniosek ?
  Teoria, która głosi że sami możemy sobie przedłużyć życie jest wielce ryzykowna, bo najpierw trzeba odpowiedzieć sobie czym jest życie i jak się zaczeło na Ziemi.
  Śmierć jest nierozerwalnie związana z życiem?
 • Pan kwaśniewski ma umysł rosyjski i pro-rosyjski, do tego
  jego zachowanie i wypowiedzi są czysto antypolskie ! Ten pan chciałby by Polska była częścią rosji i by jego koledzy ze służb specjalnych dalej mogli kombinować ze służbami rosji. Ciekawe czy wierzy W Boga objawionego Izraelitom ? Tego nie jestem w stanie odgadnąć bo tylko święci mają takie możliwości jak na przykład Św. Ojciec Pio, ale po jego zachowaniu na grobach kwaśniewski pokazał że ma anypolski stosunek do pomordowanych...
  Kwaśniewski lobbował na rzecz rosyjskiego potentata nawozowego
 • Tak, tak to jest w tym "państwie" !
  ...tylko modlitwa może pomóc się wyzwolić...!
  Tusk i Komorowski piszą do Papieża
 • Miała być z nas druga Japonia potem Tuskowa druga Irlandia
  a wyszła druga Nigeria...! i to dosłownie druga Nigeria. Republika bananowa to poprawne określenie w stosunku do poziomu państwowości obecnego w Polsce. Tusk wizytując Nigerię wizytuje poziom jaki sam orzedstawia!

  cytat z youtube tv republika:
  "...Mistrzowie wymyślili że trzeba 5% dochodu państwa przeznaczyć na "tarcze antyrakietową" ! Zawsze wszędzie opowiadałem, że coś wymyślą by z nas pozbawić grosza przy Duszy ! To prawdziwi mistrzowie, kiedyś próbowali wprowadzić podatek od chodzenia po chodnikach, podatek od deszczu ale to co ta tarcza sobą przedstawia to mistrzosto ! Legalne złodziejstwo ! Nadsza "technika poradziecka" jest tak zaawansowana że tarcza będzie arcydziełem i obroni nas przed wszystkim, nawet przed dzidami !
  Wolna agonia euro
 • Bardzo dobry tekst ! Jak zwykle pojawiają się rozbijacze i inni...
  co to starają się rozmyć dobro informacji...
  Liberalizm – ostateczne starcie
 • Korea nic nie szykuje ! Wszystko idzie z Chin !
  Widocznie Chiny stwierdziły że muszą wypróbować amerykanów i wyszpiegować ich działania oraz sprawdzić ich siłę bojową ! Korea to nędza i ubustwo... to Chiny stoją za tym pseudoatakiem !
  Władze komunistycznej Korei coś szykują.
 • W tak straszliwej sytuacji pozostaje nam modlitwa o wsparcie
  abyśmy jako Polacy zostali narodem i nie dali się tym mocom piekielnym które nas niszczą jako państwo i jako Naród !
  Wzrosną ceny żywności
 • Witam. Bardzo mnie to zainteresowało !
  A jeszcze ciekawsza jest dyskusja lekarzy pod tym artykułem ! Osobiście czekam na takie ciekawostki z dziedziny zdrowia ! Dziękuję też lekarzom za wypowiedz.
  Udar mózgu - igła ratuje zycie
 • Panie Ryszardzie telewizja ma swoich ludzi, ludzi którzy
  kiedyś się szczycili tym że są chrześcijanami, a teraz zachowują się tak jakby chcieli chrześcijaństwo zniszczyć ! Nie wiem czy są Judaszami ale dla nich chciałbym dedykować te słowa odchodzącego Benedykta XVI z urzędu papieża:
  "...Jan nie daje nam żadnego psychologicznego wyjaśnienia
  czynu Judasza; jedynym szczegółem, na który można się
  u niego powołać, jest wzmianka o tym, że jako skarbnik
  grupy uczniów, Judasz przywłaszczał sobie ich pieniądze
  (zob. 12,6). W naszym kontekście ewangelista poprzestaje
  na lakonicznym stwierdzeniu: „A po spożyciu kawałka
  [chleba] wstąpił w niego szatan" (13,27).
  Tego, co stało się z Judaszem nie da się już wyjaśnić
  psychologicznie. Znalazł się on pod panowaniem kogoś
  innego. Kto zrywa przyjaźń z Jezusem, kto zrzuca z ramion
  Jego „słodkie jarzmo", ten nie odzyskuje wolności,
  nie staje się wolny, lecz zostaje niewolnikiem innych mocy.
  Albo raczej: Fakt zdradzenia tej przyjaźni jest następstwem
  działania innych mocy, na które Judasz się otworzył.
  Jednak światło, które wychodziło od Jezusa i przeniknęło
  do duszy Judasza, nie zgasło całkowicie. Widoczny
  jest u niego pierwszy krok prowadzący do nawrócenia:
  „Zgrzeszyłem", mówi swym zleceniodawcom. Próbuje
  ocalić Jezusa i zwraca pieniądze (zob. Mt 27,3). Wszystko
  czyste i wielkie, co otrzymał od Jezusa, było nadal zapisane
  w jego duszy - nie mógł tego zapomnieć.
  Jego druga tragedia - po dokonaniu zdrady - polega
  na niemożności uwierzenia w przebaczenie. Jego skrucha
  zamienia się w rozpacz. Odtąd widzi już tylko siebie
  samego i swoje ciemności; nie widzi już światła Jezusa,
  które może rozjaśnić i pokonać również ciemności. W ten
  sposób ukazuje nam fałszywą odmianę skruchy; skrucha,
  która utraciła już zdolność nadziei i widzi jedynie własne
  ciemności, jest destruktywna i nie jest autentyczną skruchą.
  Składnikiem prawdziwej skruchy jest pewność nadziei
  - pewność, która rodzi się z wiary w większą moc
  Światła, które w Jezusie stało się ciałem.
  Epizod z Judaszem Jan kończy w sposób dramatyczny
  słowami: „On więc po spożyciu kawałka [chleba] zaraz
  wyszedł. A była noc" (13,30). Judasz wychodzi na zewnątrz
  także w głębszym sensie. Wchodzi w noc, ze światła wychodzi
  w ciemność; znalazł się pod „panowaniem ciemności"
  (zob. J. 3,19; Łk 22,53)..."
  Pozdrawiam.
  Współczesne Media = Parada kłamstw i dezinformacji.
 • @mgr.OLo 16:39:41
  A skąd ty to wiesz ze swoim ograniczeniem do tego malutkiego istanienia w ciągu pobytu na Ziemi ? Ktoś ci to objawił ?
  Cz. 2: Wielki wybuch czy wielka ściema?
 • @Nika1 16:07:41
  bardzo wiele, mozna by napisac referat to ale szkoda czasu, wystarczy troche pomyslec... na myslenie dobre sa oleje bo wtedy organizm lepiej pracuje !
  "Wielkie Owsiaka Święte Pobudzenie"