Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • Się zorientowali 20 lat za późno.
  Nawet jakby teraz wzięli się do roboty, to kto im tę armię postawo na nogi? Kto opracuje i dostarczy nowe uzbrojenie? Przecież to kraj idiotów którzy przez ostatnie kilkadziesiąt lat zajmowali się promocją pedalstwa ( i tym podobnych innowacji, jakieś bezstresowe wychowania, cały ten pakiet dziwnych pomysłów), no i usuwaniem symboli religijnych z życia publicznego. Typowe wyczyny masońskich półmózgów, którzy kontrolują ten kraj, a którzy wbrew temu co myślą sami o sobie, są zwykłym stadem baranów. USA muszą upaść (czyli stracić swą mocarstwową pozycję), już jest za późno, nawet jakby tam normalni ludzie doszli do władzy.
  Mit militarnej wszechmocy USA
 • A czy na zachodzie osądzono i skazano choć jednego komunistycznego zbrodniarza?
  Jeżeli ktoś wie, to proszę o informację. Bo ja mam wrażenie, że oni coś bardzo lubili tych komunistycznych zbirów. Z czego przyjdzie im się kiedyś (także przed Polakami) ciężko tłumaczyć.
  Ciotka Idy...
 • @vortex 00:40:51
  Swoją drogą, to Amerykanie i Niemcy z premedytacją zorganizowali nam tutaj tę ponurą bolszewię ( ci pierwsi jeszcze długo ją wspomagali). To ile by wyniosło odszkodowanie dla nas? Już o Rosji nie wspominając. I już o żydach nie wspominając. Ci za ten numer nie wypłaciliby się do końca swoich dni.
  Ciotka Idy...
 • No to pomyślmy w co grają z nami Anglosasi?
  Ja nadal nie do końca rozumie, ale wyczuwam od dawna fałsz. [ To warto przemyśleć też pod kontem tego że pchają nas w konfrontację z Rosją po której z Polski zostanie tylko kupa gruzów).
  Takie dwa wydarzenia.
  Kolega z internatu ( to było już po wyjściu, już byliśmy na wolności) co tam ma mnóstwo kontaktów z ludźmi opowiada mi wydarzenie w ambasadzie amerykańskiej. Nasi opozycjoniści składają wnioski o azyl polityczny. Bywa różnie, nieraz coś im nie pasuje, konsul się krzywi, robią przeszkody. Ale ... przychodzi jakiś komunistyczny aparatczyk, on też chce azyl - konsul zachwycony i rozpromieniony, żadnych tam przeszkód. A Wolna Europa ( i kilka innych rozgłośni) wzywa nas wtedy wciąż, żeby komucha bić, bić, bić.
  Słomka to człowiek mało poważny, ale myślę że w tym wypadku nie skłamał. Gdzieś dał taką relację. KPN złożył w Sejmie wniosek o dekomunizację Polski ( to lata 90te, wtedy KPN był dużą partią sejmową). I nagle zjechała do Sejmu cala ekipa z amerykańskiej ambasady i zakomunikowała (także jemu osobiście), że oni żadnej cholernej dekomunizacji w Polsce sobie nie życzą.
  Ciotka Idy...
 • Coś mi się zdaje że to było nie tak jak opisuje Słomka.
  On tylko się przypiął do akcji drobnych handlowców (tych stolikowo-łóżkowych) którzy jesienią 89 roku weszli na dziko na dworzec. Po różnych próbach ich usunięcia zostały ściągnięte duże siły milicyjne i doszło do regularnej bitwy na dworcu. Sprzedawcy mieli dobrą amunicję, butelki z różnymi napojami którymi handlowali. O ile dobrze wiem mieli wcześniej informację o przygotowywanej akcji. Przypuszczam że główny ich dowódca polowy Eugeniusz M. już nie żyje, tak jak nie żyje z pewnością główny strateg tej akcji Daniel Podrzycki. Więc Słoma może już ubierać się glorię chwały. Palant.
  Ale Bogdan Ziętek żyje, i z pewnością wie dużo więcej ode mnie o tej sprawie. Zapytajcie się go, może coś powie?
  Komorowski pisze książkę, .... a w niej?
 • @vortex 11:26:20
  Te sceny są tak fatalne.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • .
  https://www.youtube.com/watch?v=jUKQIlHu3tk
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @vortex 01:54:06
  Zresztą w ramach tego obłędu masowych rozwałek wymordowali też w pewnym momencie tak z pół KPP, głównie żydów. Ja bym panu Rey polecał tę ekscytującą informację.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @vortex 01:46:47
  A tacy ludzie jak ten Rey doskonale znają te mechanizmy (to jest inteligentny człowiek, tak jak Kaczyński dla przykładu) i oni chcą dokładnie ten sam system, tę samą masakrę która odbyła się w Rosji, powtórzyć w Polsce. Nikt nie powinien mieć złudzeń.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @partyzant 01:19:54
  Nikt nie przeją.
  Wrogów ludu w zasadzie powinno być w cudzysłowie, ale przecież to tak oczywiste. Byle kogo wyciągali z mieszkań i mordowali, oni już później mieli plany, dostali plan zabić 10 tysięcy z danego miasta i zabijali. Bo najpierw to tak mniej więcej, pi razy oko, zabijali takich co ich uważali ze wrogów nowego systemu. Później już było ciężko znaleźć wroga, więc zabijali kto im się nawinął.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @lju 01:03:47
  Ja tego absolutnie nie ignoruję, jeżeli ktoś tak odczytał moje teksty, to źle odczytał. To jest wszytko na serio. Może być w Polsce bardzo źle, gorzej niż się wielu wydaje. Ja ostrzegam, to nie są żarty.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @vortex 00:34:43
  Swoją drogą nie ma informacji aby policja wpadła na trop, chociaż podobno kamery monitoringu to zarejestrowały. Spokojnie, spokojnie, w odpowiednim czasie znajdą kogo trzeba. I może się nawet okazać że z całkowitą pewnością zidentyfikują dla przykładu "vortexa". A co z tego że był wtedy w robocie? Już oni te sztuczki znają, ludowy wymiar sprawiedliwości nie pozwoli się oszukać, wie co to jest bilokacja.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @vortex 00:21:50
  Jakby kto jeszcze nie rozumiał. Oni nie będą się bawić w finezyjne rozważania i dowodzenie win. Z czapy wyciągnął grube oskarżenie o agenturalną pracę dla Rosji i zamordują. To może spotkać przynajmniej połowę tutaj piszących. I co z tego że pewnie nikt z tutaj piszących ze służbami Rosji nie ma nic wspólnego. Już tam fachowcy w stylu tego Reya w żadne finezje bawić się nie będą, napiszą o ewidentnych kontaktach ze służbami Rosji (dokładnie udowodnionych, co jasne). A że nie będzie tam prawdziwych dowodów? No i co z tego, tym lepiej, żeby każdy następny zrozumiał że IM żadnych prawdziwych dowodów nie potrzeba. Bo i tak mogą bez krępacji Polaka powiesić czy rozstrzelać.
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • To dopiero początek, system rusza.
  Ja sporo czytałem o stalinowskim terrorze. Poza masowymi mordami według planu (wywieźć do lasu 10 tysięcy złapanych wrogów ludu z danego miasta i rozstrzelać - bez żadnych tam ceregieli, wyciągali ludzi nocą z mieszkań i mordowali) były też procesy. I były oskarżenia i mowy prokuratorów, wszystko jakby zgodnie z prawem. Tylko te oskarżenia to były jawne wymysły, każdy się domyślał. Ale właśnie o to chodziło, na tym polegał ten system, on się domyślał, ale się bał, i szedł na wiec i potępiał zdemaskowanego wroga ludu, i krzyczał - zabić go. I go zabijali.
  Do tego samego Polska zmierza obecnie. To jest robione jawnie, celowo jawnie.
  Niejaki Mikołaj Rey ( pół Francuz, pół Polak, ale ewidentny żyd) padł ofiarą strasznego spisku rozgałęzionej w Polsce siatki agentów Putina ( a każdy rozumie że działanie agenturalnych siatek Putina musi być tępione bezwzględnie) . Tak to jest przedstawiane tutaj, na tzw. niezależnej.

  http://niezalezna.pl/62563-agenci-putina-znow-zaatakowali-w-polsce-ich-ofiara-padl-dzialacz-na-rzecz-wolnej-ukrainy

  Ale już na Frondzie ludzie w komentarzach bez trudu zgadli, że to kompletna lipa, że być może sam rozrzucił te ulotki, albo jacyś jego kumple. Oczywista prowokacja, lipa, oszustwo. Ale to o chodzi żeby oni na to wpadli, po czym poszli na wiec i krzyczeli - zabić agentów Putina. Tak jest w Polsce przygotowywany system powszechnego terroru.

  http://www.fronda.pl/a/v-kolumna-znowu-w-akcji,45359.html
  Ukraińcy Ważniejsi w Polsce niż Polacy!
 • @vortex 00:51:03
  A wynika to stąd że w Polsce rządzą nie Polacy, którzy próbują nam tutaj urządzić udoskonalony Auschwitz, oparty na czystych i przejrzystych zasadach gospodarki rynkowej. Tacy jak ten żałosny Ulatowski choćby. O nic innego nie chodzi.
  Pułapka płacy minimalnej
 • @night rat 00:03:46
  Nie masz racji. Efektem obniżania płacy robola jest to że różne cwane przygłupy nadające się co najwyżej do kopania łopatami rowów zakładają firmy i marnują zasoby (dokładnie tak jak było za komuny, gdy mnóstwo idiotów zarządzało gospodarką, choć byli też na szczęście ludzie na poziomie). Takie cwane przygłupy zazwyczaj są mocne tylko w jednym, w przekrętach, łapówkach, oszustwach i ... poniżaniu pracowników, szmaceniu. Poważny fachowiec z kwalifikacjami tego unika, on wygrywa bez tego, on wie jak zarządza się firmą. Ryki o potrzebie ciągłej minimalizacji płac robola (w tym zwykłego inżyniera na linii) są przejawem rozwoju w Polsce kultury gnojnej, jakieś małpy głupkowate wciąż szukają swego miejsca wśród bogatych, gdy ich miejsce wśród dziadów proszalnych.
  Ja na początku lat 90tych w swoich CV pisałem że mam kwalifikacje z dziedziny organizacji produkcji i ogólnie z OiZ. Zauważyłem że pojawia się w rozmowach o pracę jakaś dziwna podejrzliwość. Po iluś przypadkach zrozumiałem. Dla tych "mistrzów biznesu" termin "organizacja produkcji" miał jeden tylko sens - gonić robola batem, żadnych tam inteligentnych finezji. A termin OiZ miał inny sens - pewnie zaraz chce być prezesem i zasiąść na stolcu, i tam grzać swoją dupę (gdy do tego już przewidziano kogo innego).
  W Japonii bodajże już w latach 60tych pojawił się wielki ruch produktywności pracy ( później skopiowany na całym zachodzie). Zaowocował tysiącami znakomitych pomysłów jak zrobić dużo i dobrze, a niekoniecznie zarobić się na śmierć ( na tym wyrosła potęga Japonii). W Polsce też jacyś pasjonaci próbowali to odtworzyć. A słyszałeś o tym? Nie. Bo to szybko umarło.
  A klucz? Kiedyś usłyszałem rozmowę dwóch gości około 30 lat co siedzieli na ławeczce. Tak jeden tłumaczy - stary bardzo mi przykro, ale ty się nie nadajesz na kierownika. Ty coś tam kombinujesz, gdy sprawa jest prosta masz ich gonić twardo do roboty nic więcej, a ty mięczak jesteś, no nie nadajesz się.
  A setki relacji tych Polaków co uciekli na zachód za robotą pewnie nieraz słyszałeś. Nie dość że dużo lepiej płacą, to inna kultura, szanują człowieka, nie gonią jak jakąś małpę co spadła z drzewa. I ta praca tutaj jest dobrze zorganizowana, wszytko jest przemyślane, dobrze poustawiane, robi się spokojne i skutecznie - gdy w Polsce permanentny burdel za który jest obwiniany i wyzywany zwykły pracownik, który musi mimo to wykonywać zadania. Gnojna kultura pracy nam wyrosła. I TO JEST PRAWDZIWY PROBLEM POLSKI, A NIE PŁACA MINIMALNA.
  Pułapka płacy minimalnej
 • To wam dorzucę jeszcze taką ciekawostkę, którą jeszcze za schyłkowej komuny gdzieś wyczytałem.
  To nie była literatura komunistyczna, bo takiej z zasady nie czytałem, tylko anglosaska (było tego trochę po uczelnianych bibliotekach, trzeba było tylko poszukać, no i znać trochę język). Szczegółów oczywiście nie pamiętam, bo to dawno było, ale zapamiętałem bo jeszcze wtedy teksty takie jak Ulatowskiego łykałem jak kawka - a tutaj taki zgrzyt w moim pojmowaniu świata.
  Była sobie firma w Kanadzie, miała swoją wytwórnię w Kanadzie, ale postanowiła też założyć wytwórnię w Indiach. Po iluś latach jedna z tych wytwórni zbankrutowała. Która? Ta w Indiach. Coś nieprawdopodobnego, więc zaczęli się temu przyglądać. Rzecz wydawała się bardzo tajemnicza, ale wyjaśnienie okazało się bardzo proste. Menadżerowie w wytwórni w Kanadzie, mając drogą siłę roboczą, ciężko przez lata pracowali nad doskonaleniem techniki, technologii, organizacji, procedur uzyskiwania jakości wyrobów (itd. jest na ten temat gigantyczna literatura). Natomiast ci w Indiach usadzili tyłki w ciepłych fotelikach i tak sobie wygodnie w tym ciepełku te tyłki grzali. I po wielu latach okazało się że ta ich firma to jest bankrut, trup ekonomiczny prostu niezdolny do konkurowania na rynku (mimo krotochwilnego poziomu wynagrodzeń tzw. roboli).
  O ile wiem w Luksemburgu wciąż działa poważna huta stali i wciąż ma się dobrze. A płace są tam nieprawdopodobnie wysokie. A u nas musieliśmy oddać nasze huty Hindusom, bo jakby padały. To jest to samo.
  Pułapka płacy minimalnej
 • @klroman 09:59:07
  Robisz za szlachcica którego cały pomysł na dobre życie polega na zwiększaniu pańszczyzny. Od połowy XVII wieku gospodarka Polski zapadała się podobnie jak teraz. A jaki pomysł miała szlachta (ta co miała dwory) na ten problem? Miała tylko jeden, więcej pańszczyzny, reszta była poza zakresem ich zainteresowań. Dopiero zaborcy ( Rosja i Prusy, Austria temat olała) rozejrzeli się tutaj i wprowadzili trochę rozsądnego porządku w gospodarce, po prostu zadbali o to, aby na byłych terenach Polski (teraz już och) gospodarka mogła się normalnie rozwijać. I był tego efekt. Nota bene, w II RP szybko ruszono likwidować tą rozpustę. Tak jak i w III RP, zawsze to samo od ponad 300 lat - agentura siedzi w Warszawie i kombinuje co by tu jeszcze zrujnować.
  Pułapka płacy minimalnej
 • @klroman 09:59:07
  A swoją drogą, jak tak płaczesz nad swoim nędznym losem polskiego przedsiębiorcy, to możesz przeprowadzić swoją firmę do Niemiec. Tam dopiero będziesz musiał ludziom płacić ( tak 4 razy więcej jak w Polsce). A ich przedsiębiorcy jakoś płacą, i jakoś żyją, aby narzekali nie słyszałem.
  Pułapka płacy minimalnej
 • @klroman 09:59:07
  Sytuacja takich jak ty jest niezręczna. Bo Polska, a w tym jej gospodarka, jest celowo okradana i rujnowana na gigantyczną skalę. Nie są to jakieś przypadki, błędy czy zaniechania, to duża operacja likwidacyjna z udziałem wielu aktorów. Choćby to, towarzystwo (tzw. elity, politycy) konsekwentnie udaje że nie wie, że z Polski zachodnie korporacje wyprowadzają ogromne sumy bez ich opodatkowania. Jesteśmy zresztą okradani na wiele innych sposobów, ale ci nasi niby politycy udają że o tym nie mają pojęcia. A tacy jak ty mają to przetransmitować na dół, czyli osobiście odebrać ludziom, to co jest później kradzione za granicę. Ale ty nie masz obowiązku, coś wybrałeś. Jeszcze można spróbować obalić panujący reżim, ale skoro niemal wszyscy chcą się tylko z nim jakoś dogadać, no to biada nam. Żyjemy w czasach upadku, już nawet nie chodzi o samą kasę. Ludzie z zasady powinni się takim praktykom i takim politykom przeciwstawiać, gardzić nimi, lekceważyć ich, pluć na nich z pogardą. Typowe podejście obecnie jest takie że dobrze byłoby z taką kanalią się zaprzyjaźnić, bo może coś załatwi. No to mamy co mamy.
  Pułapka płacy minimalnej