Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • Co daleko od nas mówią o nas, też o naszej historii (link z Pakistan Defence Forum).
  Tam jest tylko jeden że tak powiem bliski nam, Rosjanin vostok. A inni z daleka, ciekawie sobie o nas dyskutują, bez emocji, na zimno, bywa kpią z nas, pouczające.
  Aha, dyskusja zaczyna się od tego że USA dołożą nam jeszcze tysiąc żołnierzy. A później się szeroko rozwija w różnych kierunkach. Po angielsku.
  https://defence.pk/pdf/threads/u-s-to-send-1-000-more-troops-to-poland.622866/
  Która partia w Polsce to ruska agentura?
 • @zadziwiony 18:12:44
  No to misiu gumisiu zrób prawidłowe obliczenie. To jest podawane od lat i nikt tego nie zakwestionował. Jak ciemniaku chodziłeś na wagary zamiast się uczyć to nie bełkocz tutaj. Policz po swojemu pogadamy. Bywało że robiłem w życiu podobne wyliczanki, uczciwe i fachowo sprawdzę twoje wyliczenie.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • @interesariusz z PL 17:31:58
  "To nie jest tak, że w Polsce mogły prosperować wyspy, gdy cały kraj był przeznaczony na zgładę."

  I co z tego wynika? Byłem jednym z nielicznych który już na początku 90tego roku zorientował się co jest grane. Coś próbowałem robić, ostrzegać że ten plan Balcerowicza to paranaukowe szaleństwo, była nas garstka. Ktoś z nas wtedy stwierdził że w Polsce najwyżej tysiąc ludzi rozumie na czym to polega, rozumie zagrożenie. Tylko gdzie wtedy były setki tysięcy Polaków znakomicie wykształconych podobno? Banda ciemnych i tchórzliwych buców bełkoczących slogany zapodane przez reżimowe media. Teraz więc proszę nie wnosić pretensji ciemniaki że nie ma tutaj zachodu. Samiście bydła sobie narobili ciemne nieuki.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • Z czego bierze się dobroby w Polscet?
  Ktoś napisał.
  "Z pracy bierze się dobrobyt, a nie z lenistwa."
  Są takie przypadki, ale bym uważał tak ogólnie z takimi tezami. W Polsce jest problem że całkiem znaczna grupa polskich obywateli zapewniła sobie nieoficjalny socjal, nie 500+ ale idący w tysiące na miesiąc. I nie do ruszenia jest ta nowa szlachta, przyssani, umocowani, wbetonowani. I co więcej oni szczególnie na te 500+ pyskują dobrze rozpoznając że jak tak państwo milionom polskiej biedoty zacznie rozdawać, to na ich socjal braknie. Taka Janda najlepszy przykład, z jakiej racji państwo dotuje jakiś prywatny teatr Jandy? Bo państwo daje specjalny wysoki zasiłek konkretnej osobie z gatunku lepszych. Akurat założyła teatr, na śmietnik objazdowy też by Jandzie dali.
  Przy okazji strajku nauczycieli okazało się że jest ich tak ze 300 tysięcy za dużo, że to taka przechowalnia nierobów jest, no taki niemały socjal płacimy na nich, nie po 500 tylko po 5000 tysięcy na miesiąc. To samo jest na uczelniach, przechowalnie miernot lokowane tam dożywotnio przez zapobiegliwych tatusiów ( tatuś nie zrobi dziecku takiej krzywdy żeby ono pracowało jak miliony Polaków, czyli w warunkach przypominających obozy pracy ). Ostatnio słuchałem wywiadu z Bogusławem Liberadzkim jednym z twórców balcerowiczowskiego systemu - Polska wielki obóz pracy. Pochwalił się że swoje dzieci wykierował na nauczycieli akademickich, absolutnie się nie zdziwiłem. I dlaczego nasze uczelnie mają coraz niższy i niższy poziom, no dlaczego?
  Poza tym, wielka operacja robimy powiaty i urzędy marszałkowskie dokładnie temu samemu służyła. Różni lokalni wodzowie, kacykowie, cwaniacy, jak to się czasem mówi ludzie zaradni - domagali się stworzenia nowej puli dobrze płatnych etatów w terenie. Bo oni mają żony, dzieci, kochanki, kochanków i nie pozwolą aby ci ich bliscy byli traktowani jak to bydło zwykłe polskie.
  Jasne że takich nisz, przechowalni jest dużo więcej, oni nie lubią się chwalić, oni jak wiadomo są zaradni i POTRAFIĄ znaleźć się w gospodarce rynkowej. Ktoś powie o co mi chodzi? A o to że jak Morawiecki zaczął gadać o tych polskich samochodach elektrycznych to były głównie rechoty. Bo raz, aby coś takiego robić trzeba mieć prawdziwe kwalifikacje, dwa trzeba ciężko pracować. A przecież nie o to chodzi, nie na tym ten system polega. Akurat ten samochód to przykład, bo w jakiej dziedzinie nowoczesnej gospodarki Polska jest dobra i ma markę?
  A pieniądze jednak płynął.
  Wielka tajemnica - ludzie z bardzo wysokimi dochodami.
  Wiadomo że są tacy w Polsce, nawet czasem jakiś prezes banku szczerze wyjaśni ile tam zarabia, ale to są wyjątki, reszta woli milczeć. Wiadomo że Polska nie istnieje na rynku innowacji i wysokich technologii, nawet jak mieliśmy przemysły z takimi aspiracjami to straciliśmy je - kierowanie nimi okazało się za trudne dla naszych "fachowców". Także nasze uczelnie są dość podłe. W zasadzie wszędzie jest jakaś padaka, widać wśród tzw. elit powszechny brak odpowiednich kwalifikacji, też solidności, pracowitości, organizacji czy dobrego planowania. Ale jednak są w Polsce ludzie z bardzo wysokimi dochodami. Jakie to oni mogą mieć talenty?
  Gdy Morawiecki planował ten specjalny podatek od dochodów powyżej 1 milion rocznie, to przy okazji udało się uzyskać jakże cenną unikatową informację - że w Polsce jest ok. 25 tysięcy osób z takimi dochodami. Niewiele więcej nadal wiemy i z jakichś powodów jest to mocno utajnione. Można się tylko domyślać że bardzo by się Polacy zdziwili gdyby się dowiedzieli kto u nas ma bardzo wysokie dochody. Bo komuś kto jest autentycznym zdolnym biznesmenem, jego fabryka powiedzmy buduje nowoczesne samochody elektryczne i one się dobrze sprzedają, to jasne ze nikt takiemu nie będzie wypominał wielomilionowych dochodów. Tyle że takie zjawiska to raczej w Polsce nie występują. Na czymś się jednak robi dużą kasę w biednym zacofanym kraju bez własnego nowoczesnego przemysłu ze słabymi uczelniami i instytutami badawczymi. Na czym, no na czym, kto wreszcie powie?
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • @władek 13:53:30
  A ja przypominam sobie, lat temu kilka się tym zainteresowałem. Jak pamiętam Centrum uwzględnia wszelkie daniny na rzecz państwa, wszelkie, tak centralne jak lokale, też składki na ZUS. Jest tego ze setka tytułów, natomiast wychodzi jak wychodzi, przed połową roku. Czyli suma danin ( wszelkich ) jest poniżej 50% PKB.
  Ponadto jak domyślam się jesteś z tych tzw. polskich zaradnych co to panie na siebie zarobić potrafią i to nieźle, takich cudów mamy w Polsce nadmiar niestety, wielki nadmiar. Bo jak łatwo zauważyć twoje obliczenie wskazuje na to żeś nieuk i półidiota, matury absolutnie nie powinieneś zdać i w normalnym kraju byś kamienie łupał w kamieniołomach. Przypominam więc że stawek procentowych liczonych od różnych podstaw nie dodaje się. To znaczy dodawanie nie jest zakazane, tylko taka suma nie ma żadnej wartości informacyjnej. Ty obliczając te swoje 83% właśnie dodałeś po prostu stawki procentowe pozbierane od przypadku do przypadku. Tą metodą spokojnie można przeskoczyć 100%, bo różnych danin jest ok. setki i przy każdej jest jakaś stawka procentowa. A tam, 200% by się przekroczyło.
  A co do meritum w osobnym tekście.
  Zniszczyć 500+ za wszelką cenę
 • @Reinert 23:33:43
  "Obserwowaliśmy bowiem co robią inni "

  No i błąd. Inni robią coraz głupiej. A będzie jeszcze głupiej. Żyjemy w czasach powszechnego zidiocenia. Czy ty Reinert tego nie widzisz? Nawet jakieś oficjalne badania wykazały systematyczny spadek inteligencji zaludnienia, no wszyscy głupieją. Chcesz do nich doszlusować?
  Historia pewnego tronu, a trochę i neonu
 • @partyzant 14:08:39
  Czyli przygotowania do wielkiej jatki Polaków już na końcówce. A Polacy całkowicie nieświadomi.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 12:42:43
  Trzeba mieć świadomość, że różne Siemoniaki i tym podobne "kolegi", szpece od bicia rusa (jest tego tysiące w Polsce, dobrze ich znamy), jak przyjdzie co do czego zwieją gdzieś pod Madryt i będą radośnie rżeli ze śmiechu jak to Polacy dali się im wykiwać i teraz milionami zdychają.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 10:10:00
  A po co BBN kombinuje jakieś dziwne układy z firmami ochroniarskimi, żeby niby bronili naszych granic? Ci co się do wojska nadają zostaną zmobilizowani. W reszta? Pewnie połowa, tych mało już sprawnych, nada się do stania z karabinami przy autostradach i odpędzania od nich Polaków, którzy też chcieliby uciec na zachód gdy zacznie się wojna. Gdy nasi "patrioci" obecnie ryczący "rusa, bij, bij, bij" będą w swych szykownych brykach tymi autostradami zwiewać w Polski.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/8694-polskich-granic-beda-bronic-ochroniarze-i-amatorzy
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Jasiek 11:08:12
  Jak sobie dobrze poszukasz, to znajdziesz.
  "BGM-109A Tomahawk Land Attack Missile – Nuclear (TLAM-A) with a W80 thermonuclear weapon. Retired from service sometime between 2010 and 2013."
  Ta odmiana atomowa Tomahawka ma zasięg 2.500 kilometrów. A że formalnie została ostatnio wycofana, jak się zdaje po prostu trafiła do magazynów, ale nie została zniszczona (taka jest obecnie praktyka w tej sprawie, gdzieś o tym nawet czytałem, że ostatnie likwidacje głowic atomowych na tym polegają). A zasięg obecnie może być dużo większy. Wciąż trwa szybki postęp w budowie silników turboodrzutowych, wystarczy szybka wymiana silników na nowsze i zasięg może 3.500 kilometrów. Czyli mają całą Rosję w garści. Tylko Rosja wie co się święci i czekać nie będzie.
  Mija rok od secesji Krymu
 • W obliczu nadchodzącej wojny rządzący Polską zdrajcy niszczą ostatnie nasze systemy defensywne.
  Mamy ginąć milionami w milczeniu i bez żadnych szans obrony. Taka straszna prawda.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Jasiek 10:35:40
  "Nie wiem, czy tomachawk może mieć głowicę atomową, ale nawet jakby, to rzeczywiście można go zestrzelić nawet z niezbyt szybkiego samolotu albo jednym pociskiem antyrakietowym."

  Masz rację, ale masz błąd. Tomahawk leci tuż nad ziemią i manewruje, jest przez to bardzo trudny do wykrycia. Teraz sobie przypomniałem, jako że rosyjski znam to zaglądam na ich portale i oglądam różne ich filmy militarne (o starych broniach i nowych), których produkują mnóstwo. Ostatnio zdefiniowali poważne zagrożenie dla Rosji, jako możliwość nagłego ataku tysięcy Tomahawków z wielu kierunków. W celu do jasne nagłej likwidacji ich potencjału atomowego, a więc rzucenia Rosji na kolana. Czy oni będą spokojnie czekać? Toż przywalą w Polskę uprzedzająco, tak się to musi skończyć.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @kfakfa 10:30:47
  Nawet o tym nie wiedziałem. Jak widać przygotowania są w toku, a ich głównym celem nie jest skuteczna obrona Polski, tylko sprawne wystawienie Polaków na wyrżnięcie, żeby się w ostatniej chwili nie zbuntowali zostanie wprowadzony terror pod hasłem "stanu wojny".

  A znalazłem o tej polskiej modyfikacji Grada, to Langusta. Dobry efekt wysiłków naszych patriotycznych inżynierów.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/WR-40_Langusta

  Ale tam jest uwaga "Łączna liczba zamówionych wyrzutni to 75 sztuk. Po dostarczeniu ostatniej kolejne Langusty nie będą zamawiane."
  A nam potrzeba przynajmniej dwa tysiące takich wyrzutni, wtedy każdy agresor by wiedział że będzie musiał przebijać się przez ściany ognia ponosząc ogromne straty. I te dwa tysiące Langust wyszłoby prawdopodobnie taniej, niż ta setka Tomahawków. Bo Langusty to taniocha, a te Tomahawki mają ceny zupełnie absurdalne, jakieś miliony dolarów za JEDNĄ rakietę.
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 10:10:00
  Jak by kto nie łapał. Tomahawk jest to bardzo niebezpieczna broń ofensywna, ona się do obrony zupełnie nie nadaje z wielu względów. A pierwszy to finansowy, to bardzo drogie rakiety, a w obronie dużo prościej wysyłać wrogowi tysiące ton przy pomocy zwykłych Gradów. Polska zresztą ma możliwość produkcji w Polsce unowocześnionej i bardzo dobrej wersji Gradów, ale zainteresowanie rządzącej w Polsce agentury jest żadne. A po co? Żeby Polacy mieli się czym bronić, toż nie o to chodzi. Co więcej pilnie ostatnio są wycofywane stare Grady z czasów komuny. Jak te skurwysyny dbają żebyśmy w momencie wojny nie mieli dokładnie NIC do obrony.

  http://fakty.interia.pl/polska/news-polska-armia-pozbywa-sie-wyrzutni-bm-21-grad,nId,1487277
  Mija rok od secesji Krymu
 • @vortex 09:44:40
  A teraz czytam wiadomość, że Polska chce zakupić nagle i pilnie Tomahawki. Zawsze bylem za dobrym uzbrojeniem Polski, szczególnie w broń defensywną. Ale, jako że coś tam wiem o uzbrojeniu, to dokładnie wiem o co chodzi. Nasze obecne władze, nieudolnie udające Polaków mają jeden tylko cel - wymordować kilkanaście milionów Polaków rękami Rosjan i/lub Ukraińców. I jest ten cel realizowany bardzo konsekwentnie. Chodzi im tylko o to, aby jakoś Rosjan sprowokować od uderzeń na Polskę, najlepiej atomowych. Oczywiście Polska jest i ma być całkowicie bezbronna w wypadku takiego ataku, i ci politycy udające Polaków bardzo o to dbają, jest bezbronna. Ale tomahawki są dobre do dużej prowokacji. Mają zasięg ponad tysiąc kilometrów, więc i do Moskwy dolecą. Bardzo trudne do wykrycia przez radary, Rosjanie muszą założyć że tylko część wykryją. Głowica może być konwencjonalna (pół tony), więc jakieś straty będą w razie ataku (ale do przyjęcia, Rosja od tego nie padnie na kolana). Ale może też być atomowa, a Rosjanie nie wiedzą jakie są naprawdę głowice. Więc? Jaka jest sytuacja? Oni wiedzą doskonale że celem obecnych władców Polski jest wymordowanie maksymalnej ilości Polaków (dowiodły to jasno entuzjazmując się banderowcami). Więc ci władcy okrutni i skrajnie zdegenerowani bez wahania wydadzą rozkaz odpalenia tych Tomahawków w kierunku Rosji, doskonale wiedząc jak straszna będzie riposta. Sami oczywiście wcześniej zwieją z Polski tymi nowymi autostradami, które na tę okoliczność zostaną wyłączone z cywilnego ruchu, zostaną obstawione wojskiem i ochroniarzami i prawo wjazdu będą mieli tylko posiadacze odpowiednich przepustek. Jak kto ma pamięć, to mógł zauważyć że antyrosyjska obsesja jest bardzo ostro nakręcana dopiero od kilku lat, od czasu gdy zostały ukończone autostrady na zachód.
  Mija rok od secesji Krymu
 • Kolejny agent Putina do demaskacji.
  Fiński dziennikarz Anteo Eerola wpadł na bardzo głupi pomysł odwiedzenia Ukrainy, i na jeszcze głupszy - napisania prawdy. Nasi dziennikarze żuliczni już dawno wiedzą, że pisanie prawdy o Ukrainie jest surowo zabronione i takich numerów nie wywijają. Warto ten tekst przeczytać uważnie.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150311/104098.html
  Mija rok od secesji Krymu
 • @Reinert 20:33:12
  A ile ja zjebów złapałem przy wdrażaniu tych nowych programów. A najlepsze jest to, że w niektórych przypadkach zasłużonych, bo skopałem temat. Też wtedy byłem MWzWM i bardzo byłem przekonany o swej nieomylności :-))))).
  Nowe kategorie tematyczne
 • @Reinert 20:31:29
  Działy były u góry opcjonalnie, z zasady z nich nie korzystałem.
  Chyba o wrogach nie pisałem, jeszcze sprawdzę.
  A dla mnie to też jest burza szklance wody, mało się tym emocjonuję, bo już mam swoje lata i w tego typu awanturach nie raz brałem udział (jako księgowy kilka razy brałem udział w wyborze i we wdrażaniu nowych programów dla księgowości w firmach w których pracowałem, bywało ostro, więc już mnie to nie dziwi). A ta nowa strona naprawdę wygląda badziewiaście obecnie. Wiem że jest coś takiego jak czas potrzebny do przyzwyczajenia się do nowego programu. Na początku nowy program i nowy wygląd ekranu wzbudza powszechny opór, a nawet wybuchy wściekłości. Ale to nie jest to. Nad tym trzeba popracować i nie warto się oburzać, to jest coś źle pomyślane.
  Nowe kategorie tematyczne
 • @Reinert 19:27:41
  "Wszystkie serwisy informacyjne (nawet telewizyjne) mają tzw. "działy", bo dzięki nim ludzie mogą wybierać co ich interesuje."

  No właśnie, to chciałem właśnie napisać - wszystkie serwisy informacyjna dla ludu prostego ( ja mam szacunek dla ludu prostego) mają działy, żeby każdy sobie coś tam według swoich hobby/upodobań łatwo wybrał. Ale ... to chyba nie jest serwis informacyjny, i chyba też nie zawsze dla ludu prostego (choć lud prosty witamy i zapraszamy, żeby się podciągał zamiast łykać medialną sieczkę). Jeżeli jakoś bym miał zdefiniować Neon24, to był to bardzo kontrowersyjny portal dla myślących (kontrowersyjny, bo choćby pewne odloty wrogów Chrześcijaństwa, czy poszukiwaczy kosmicznych energii - napawały mnie autentycznym lękiem). Natomiast ja ciebie powiem Reinert - we wszystkich intelektualnych sztabach, o których mało wiemy, a które są, i które opracowują prawdziwe strategie, nowe schematy myślowe, nowe ideologie, nowe podejścia, i nowe wojny- NIE MA ŻADNEGO DZIELNIE NA DZIAŁY. Nie ma. Oni, ci inteligentni ludzie wiedzą, że rzeczywistość jest jedna, a jej podziały na działy jest naszym uproszczeniem, aby ludzie prości łatwiej mogli się w tym poruszać (naprawdę mądry człowiek ma wiedzę z kilku dziedzin, i potrafi to wszystko powiązać). Tam liczy się klasa dyskutanta i temat. Klasę trzeba dowieść wcześniej, choćby doskonale przewidując rozwój wypadków. Ja wybierając artykuły do czytania kierowałem się nickiem autora i tytułem. Warto zadbać o to, aby tytuły były nawet długie ale dobrze wyjaśniały temat tekstu. Nic więcej nie potrzeba, działy są tylko kłopotem. A jakieś tam inne, polecane filmy, to nie mam zdania, byle to nie pożerało to za dużo miejsca.
  Nowe kategorie tematyczne
 • @vortex 22:09:34
  Dla odtrutki od zajoba jeszcze raz proponuje Chorał Gregoriański. Ludzie przemijają, imperia przemijają, a Słowo Boże trwa. Bo ono jest nie z tego świata.

  https://www.youtube.com/watch?v=xVxsy_SUjO0
  Szok nowej strony