Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • @mnich zarazy 09:48:10
  Nawet jak nie doprowadzi do rewolucji, to do zapaści kompletnej. Zresztą ona już prawie jest, nawet przy zerowych kosztach pracy polska gospodarka też by się nie rozwijała dynamicznie. Mamy etap finalizacji pewnej ekonomicznej paranoi.
  Liberałowie mają problem z liczeniem, czy... kłamią!
 • @liberalkonserwatywny 09:37:11
  "Gdzie ja nobilituje II Rzeczpospolitą.Dla informacji podaje powtórnie informacje POLSKA DO 1989R BYŁA POD OKUPACJĄ SOWIECKĄ,RZĄDY W POLSCE SPRAWOWALI ZDRAJCY I KOLABORANCI,"

  W zasadzie tak, ale zważaj że są tacy jak ja co tamte czasy pamiętają. Wśród sporej grupy zdrajców działało sporo uczciwych Polaków nie zdrajców. Jakoś się mieścili razem , przepychali, ruscy nie bardzo wiedzieli co z tym fantem zrobić - mieli tyle innych problemów. A dzisiaj mam czasem wrażenie, że są zdrajcy wyłącznie, ale też pewnie czasem jakiś uczciwy Polak tam się prześlizgnie, ale widać że system został udoskonalony niestety.
  Liberałowie mają problem z liczeniem, czy... kłamią!
 • @Beatrycze 09:13:47
  Myślę że nie zrozumiałaś postu, przeczytaj go jeszcze raz. On ma rację.
  Koszty pracy w układzie minimum, to co tutaj słusznie policzyłaś.

  http://beatrycze.nowyekran.pl/post/61810,realne-minimalne-wynagrodzenie-wynosi-1811-zl-brutto

  W układzie szerszym dolicza się też różne dodatkowe świadczenia socjalne. A także, już nie socjalne, tylko pełne koszty pracownika, bo pracownik biurowy to biurko, oświetlenie, pomieszczenie. A pracujący na hali musi mieć też szafkę na ubranie i często jakiś prysznic musi być, aby nie wychodził umorusany z pracy.

  A on ma 100% racji. Te nasze niby wielkie koszty pracy są ułamkiem tego co płacą za to samo Niemieccy, Francuscy, Brytyjscy, Włoscy ....., pracodawcy. Jak to więc jest że ich stać? To pokazuje skalę w jakiej Polska jest bezczelnie okradana. Wypływają z niej rocznie nie miliardy, nie dziesiątki miliardów, a przynajmniej sto miliardów euro czy dolarów. Gnoją nas, szmacą i rabują bezczelnie. Ku uciesze "naszych" elit od lewa do prawa, które wciąż twierdzą, że te reformy to znakomite, sam miód - banda agentów i sukinsynów na obcym żołdzie.
  Liberałowie mają problem z liczeniem, czy... kłamią!
 • @trybeus 23:34:11
  "...i tu żeś też trafił ubeku i obrońco kacapski ...zaprzańcu znawco awioniki , uczony ,który wyjszczał dziure w śniegu...nie musisz się tak wszędzie spuszczać...."


  Od kiedy masz te objawy? Czy ty jesteś normalny, czy jakiś pomylony psychopata. Na ciekawą informację reagujesz stekiem prymitywnych wyzwisk. Skąd cię wypuścili? Chyba z kryminału. Takich jak ty trzeba izolować od społeczeństwa i poddawać procesowi resocjalizacji. Myślę że liberalizm NE sięga za daleko.
  Wielkie nadzieje Rosjan pogrzebane we wraku Superjeta
 • Przecież to żadna rewelacja, wie to każda księgowa.
  Tyle że przy umowie o dzieło nie ma się prawa do świadczeń zdrowotnych, jak też nie nabywa się prawa do emerytury, renty, świadczeń chorobowych i wypadkowych.
  A że ZUS przy okazji zapewnia różnymi sztuczkami wysokie dochody, często niepolskiej, klasie wyższej to inna sprawa.
  A że nasi dzielni przedsiębiorcy (większość) przez lata uważali, że jedynym dobrym systemem zwiększania zysków jest obniżanie płacy ludziom (najprostsze), a nie rozwijanie polskich przemysłów nowoczesnych technologii (już wymaga wysiłku i myślenia), to jeszcze inna sprawa.
  W Polsce powinno jeździć najwyżej 100 luksusowych samochodów osobowych wielkości małych ciężarówek, jeździ pewnie ze 100 tysięcy.
  Realne minimalne wynagrodzenie wynosi 1811 zł brutto
 • @slepa manka 16:43:59
  A ja od lat staram się też znaleźć drugie dno jego dziwnych, zaskakujących zmyłek i transformacji. I chyba już jestem blisko rozwikłania tej zagadki.
  Kaczynski przyznaje sie do zdrady stanu? - widziane z USA
 • Ja mam prostsze wytłumaczenie.
  Kaczyński jest niemieckim agentem. Po tatusiu zresztą, co to był podobno w Powstaniu Warszawskim, tylko po polskiej stronie go nikt nie widział w tym powstaniu. Więc pewnie był ... po niemieckiej.
  Oczywiście jako wysoko uplasowany agent umie zachować pozory i robić zmyłki, od czasu do czasu na Niemców obrazi się za jakiegoś "kartofla". Ale swoje robi, trwa intensywna praca operacyjna na chwałę IV Rzeszy.
  Kaczynski przyznaje sie do zdrady stanu? - widziane z USA
 • A ta cała Ciri to gdzie pracuje, że ma czas produkować swoje gigantyczne propagandowe teksty?
  Pewnie firma nazywa się BND, a Ciri to zgrany zespół niemieckich oficerów.

  Tutaj ich ostatni produkt.

  http://cirilla.nowyekran.pl/post/61763,tragedia-smolenska-w-25-odslonach

  Przypudrowana i wyszminkowana na wielką patriotkę. Ale chyba nielicznych oszuka jednak, coś czuć od niej nieszczerość.

  Nie byłoby Rewolucji Bolszewickiej, to fakt jakoś mało znany, gdyby nie gigantyczne wsparcie niemieckiego wywiady, który dostarczył do Rosji bolszewików i zapewnił im ogromne wsparcie. Przede wszystkim finansowe, jak też organizacyjne. Za ich sprawą cała Rosja po upadku Cara została zasypana bolszewicką propagandową bibułą. Teraz mamy dokładnie to samo w Polsce, trwa niemiecka zmasowana akcja propagandowa.
  Przytuliła 17 milionów dolarów. Prawdziwi Polacy jej nie żałują.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:55:34
  A dobrze poinformowanych źródeł mam informację, że deszcz ma padać. Tutaj te źródła.

  http://www.meteo.pl/

  Przejechać pół Polski, żeby zmoknąć?

  Ale intuicja mi mówi, że kiedyś się spotkamy.

  Pozdrawiam.


  A mam od pewnego czasu nieodparte wrażenie, że BND się mną interesuje. Ich nie pozdrawiam.
  Przytuliła 17 milionów dolarów. Prawdziwi Polacy jej nie żałują.
 • @Klaudiusz 15:01:04
  Tak mi się skojarzyło - Julia Kurwiszenko :-))).

  Gienek przynajmniej nie usunie :-))).
  Przytuliła 17 milionów dolarów. Prawdziwi Polacy jej nie żałują.
 • Celem uzupełnienia. Tylko tu u Gienka, bo wszechobecna tutaj agentura PiS-BND wycina mnie równo.
  (Niezwykle wielka patriotka Ciri też)

  Także Michalkiewicz dostrzegł, że Niemcy planują zmiany terytorialne na wschodzie. Najwyraźniej marzy im się powrót do linii Ribbentrop-Mołotow. Wtedy niemieckimi landami z punktu stałyby się Czechy, Słowacja, Węgry i Austria. Czyli Niemcy miałyby przynajmniej milion kilometrów kwadratowych, więc mogliby już poważnie myśleć o statusie światowego mocarstwa. Ten komentarz Michalkiewicza, tam pod koniec trzeba się wsłuchać.

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=30611

  A ktoś powie, że przecież Niemcy nie mają bomby atomowej. Ale mają ogromny przemysł atomowy, więc podstawa jest. Owszem, wytworzenie takiej bomby wymaga znajomości wielu tajników technologicznych do dzisiaj zazdrośnie strzeżonych przez atomowe mocarstwa. Ale ... ja wierzę w talenty niemieckich naukowców, jestem pewny że już to w dyskrecji zdobyli i rozpracowali. Zrobią bombę w dwa lata.

  A co do nośników, to też działka zastrzeżona dla nielicznych. Pamiętam jak jakieś 10 lat temu z wielkim zdziwieniem przeczytałem, że Amerykanie pozwolili Korei Południowej opracować własną rakietę przeciwlotniczą krótkiego zasięgu. POZWOLILI. Bo jak się ma małą rakietę, to później zrobi się dużą, a później tylko bombę atomową trzeba się nauczyć robić.
  A niemieccy naukowcy wyzwoleni z amerykańskiego gorsetu czasu nie tracą. Już robią nośnik dla atomówek. Trzeba przeczytać tekst i komentarz pod nim.

  http://www.kosmonauta.net/index.php/Misje-bezzalogowe/Suborbitalne/testy-wibracyjne-shefex-2.html

  A tutejsza agentura BND mnie nie oszuka. Ich typowo niemiecka buta i agresywność pokazuje, że wchodzimy w decydującą fazę. Są już blisko. Nie mam wątpliwości, że obecnym zadaniem tej agentury w Polsce jest takie rozgrzanie antyrosyjskich nastrojów, aby ci machnęli ręką i w końcu zgodzili się dla świętego spokoju, że Niemcy biorą całą Polskę.
  Przytuliła 17 milionów dolarów. Prawdziwi Polacy jej nie żałują.
 • Komentarz za który Lancelot dał mi bana, Miogalski go wyrzucił, i ogólnie wywołał on dużą nerwowość.
  Więc pewnie jest bliżej prawdy, niż by się początkowo wydawało. I wiele dziwnych spraw tłumaczy.

  ------------------------------------------

  PiS to brudne świnie na żołdzie BND.
  W okresie Sejmu Wielkiego Prusy okazywały Polsce życzliwość i obiecywały pomoc. Ich agenci ufryzowani na gorących patriotów zachęcali do bardzo radykalnych reform, miało być ostro, radykalnie i z przytupem (ale bez silnej polskiej armii, miały w końcu nam pomóc życzliwe Prusy). Gdy jednak niedługo później Rosyjskie wojska weszły na teren Polski, Prusy pomogły ... ale Rosji, i ochoczo przyłączyły się do kolejnego rozbioru Polski. Zresztą od początku o to chodziło, w Rosji ścierały się wpływy zwolenników i przeciwników rozbioru Polski. Więc potrzebna była jakaś naprawdę duża awantura w Polsce, aby przeważyć szalę. To był sposób w jaki Prusy przekonały Katarzynę, że Polskę trzeba wziąć za twarz i rozkawałkować.
  Teraz mamy dokładnie to samo, Niemcy nie kryją swych roszczeń przynajmniej do 1/3 terytorium Polski. Ale inne państwa nie widzą powodu kawałkowania Polski, bo niby po co robić Niemcom prezenty. Rosja wykazuje wyraźny brak zainteresowania tematem, więc potrzebna jest jakaś duża awantura, taka z przytupem.
  Więc dwoją się i troją agenciaki na żołdzie BND, różne: Andrzeje22, Lanceloty, vale, Grzymskie, Kula Lisy. BND za darmo pieniędzy nie daje, więc wre solidna, dobrze po niemiecku zorganizowana, robota agenturalna.
  A ważnym składnikiem tej dobrej organizacji jest banowanie nazbyt spostrzegawczych komentatorów. Lub inne sztuczki (gdy banowanie nie jest możliwe), jak szybkie przykrywanie jakiegoś zbyt przenikliwego komentarza ogromną ilością nowych komentarzy - Niemcy płacą, Niemcy wymagają.
  Przytuliła 17 milionów dolarów. Prawdziwi Polacy jej nie żałują.
 • Jest szansa, że spadnie na Białystok.
  A może nawet na Warszawę.
  http://www.astronautyka.org/index.php?action=dlattach;topic=765.0;attach=17095;image
  Komunikat apolityczny
 • Tutaj temat jest śledzony na bieżąco i fachowo komentowany.
  http://www.astronautyka.org/index.php/topic,765.msg29551/topicseen.html#msg29551
  Komunikat apolityczny
 • Jakby to powiedzieć krótko.
  Dobrze że to szaleństwo jest daleko od nas.
  Uczymy się nowych jednostek.
 • @Antoni1
  Nie żebym go specjalnie oskarżał. Postępowcy już tak mają, jak przychodzi co do czego pękają.
  Smutno mi i wstyd.
 • @Antoni1
  Luźno liberalny, spryciarz i rozwodnik nigdy nie będzie miał tej woli walki co przykładny chrześcijanin. No niestety taka prawda duchy postępowe są mocno ułomne.
  Smutno mi i wstyd.
 • @Jasiek
  Nie ma sprawy, już przepadam.
  Ale prawda jest taka, że Piłsudski złożył dymisję na ręce Wojciechowskiego 13 sierpnia i zwiał z Warszawy. Ale Wojciechowski, polski chłop prosty, ale roztropny nikomu o tym nie powiedział. Bo by się morale wojska załamało.
  Smutno mi i wstyd.
 • Ja myślę, że bezbożnik i cwaniak Piłsudski nie wygrałby Bitwy pod Grunwaldem.
  Bo tam by nie zaintonowali "Bogurodzica Dziewica ... .
  Smutno mi i wstyd.
 • Też mi rewelacja.
  Nie takie sztuki żeśmy ze szwagrem robili ;-).
  Enceladus zasila wodą Saturna