Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze vortex

 • @Pedant 14:12:06
  Myślisz że mam teraz ochotę grzebać z godzinę po sieci, aby trafić na to. O ile jeszcze jest to w sieci.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @ikulalibal 13:51:29
  A nie dotarli ci z Wprost do kogoś kto wtedy pracował na Okęciu. A że był bałagan w fazie przygotowań, to mało z tego wynika. Założenie że piloci oszaleli i się radośnie zabili wraz z innymi jest ostatnim branym pod uwagę, gdy jest prawdziwe śledztwo. Gdy jest lipne to akurat wtedy właśnie jest taka jazda - wzięli wariaci i się zabili w celach sportowych. I taka jazda była od początku ze strony PO, co pokazuje intencje. A z kolei druga strona ( PiS ) kombinowała jakby zrobić z tego ruski zamach. Obydwie strony pedantycznie unikały szukania prawdziwych dowodów i robienia prawdziwego śledztwa, wspólnie i solidarnie. Zapewne znali przebieg wydarzeń jeszcze przed owym dziwnym wypadkiem z wieloma dziwnymi zbiegami okoliczności. Tak, mogli mieć jakieś informacje wcześniej, jedni i drudzy.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @Pedant 13:49:17
  To było lat temu sporo. Ani myślę szukać tego po sieci, szkoda mi czasu.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @ikulalibal 13:08:48
  Problem polega na tym że ten bałagan został wygenerowany z dziwnych ewidentnie sfałszowanych nagrań z czarnych skrzynek. A co ciekawsze obie strony udają że wierzą w ich autentyczność. Jakby zmowa. A do tego Macierewicz ewidentnie zaciera ślady i utrudnia śledztwo, od samego początku. Zmienia wersję co jakiś czas, miesza, a nie korzysta z dostępnych danych, raczej ukrywa prawdę, wprowadza kolejne mylne tropy. Te choćby radary, od wojska mały problem wydębić dane. Zresztą, i cywilne radary też rejestrowały, zerowe zainteresowanie z obydwu zresztą stron. Bo oni dobrze od początku wiedzieli że było inaczej.
  Tak jak zerowe zainteresowanie tym co działo się owej nocy na Okęciu. Podobno wysiadły wszystkie trzy monitoringi. Coś zupełnie nieprawdopodobnego. A gdyby nawet, to od razu należało zainteresować się tym niezwykłym zaiste zbiegiem okoliczności, to taki jeden na milion przypadek. Pamiętam jak kilka lat temu spadł do morza samolot z Chórem Aleksandrowa. Raz tylko media podały że rosyjscy śledczy pedantycznie przesłuchują załogę lotniska z którego on wystartował. Bo coś takiego robi się rutynowo. A u nas całe badanie tego dziwnego wypadku zaczyna się od momentu ok. minuty przed wypadkiem. On znikąd nie przyleciał, z żadnego lotniska nie startował. Cud prawdziwy po prostu.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @Pedant 12:11:37
  Zupełnie nieprzekonujące. Był kiedyś w sieci taki film z eksperymentu tego typu, stary samolot celowo puścili na ziemi na 4 słupy takie chyba telegraficzne. Ściął je elegancko. Sprawdziłem parametry, ten samolot był sporo mniejszy i lżejszy od TU-154. Więc i co jasne miał słabsze skrzydła, a jednak ściął te słupy elegancko.
  Gadanie o puszce od coli to niezła bujda. Ile milimetrów grubości ma tam na tym skrzydle blacha? A tak pewnie z 5. A długość ( przód tył ), czyli szerokość skrzydła to pewnie ze dwa metry. Wystarczy żeby ściąć całkiem solidne drzewo.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @ikulalibal 12:27:32
  Tego linku nie otwiera. A pod hasłem Marcin Karliński jest w google o aferze SKOK Wołomin. O samolotach nie ma.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @ikulalibal 12:10:16
  Tyle że do dzisiaj nie skorzystali z prostej metody. Nieco przed 2010 rokiem na wschodniej granicy zostały zamontowane 3 wojskowe radary dalekiego zasięgu, nowe radary polskiej zresztą produkcji. Ich główne zadanie to obserwacja sytuacji na wschodzie. Dane z tych radarów są na bieżąco transmitowane do centrali NATO w Niemczech. I jakoś tak dziwnie że nikt do dzisiaj nie zrobił prostej rzeczy, nie zrobił odczytu z tych radarów. Bez trudu można by ustalić co i kiedy leciało. A oni tacy wszyscy niby ciekawi, dociekliwi, naukowi a nie skorzystali z łatwo dostępnych bardzo wiarygodnych danych. No k.. nie wpadli na coś tak prostego. Bo nie to leciało i nie wtedy, więc cicho sza, żadnych tam danych z radarów nie odczytywać.
  Tak jak danych z podsłuchu. To chyba Szwecja jakieś 4 lata temu ujawniła że ma jakieś podsłuchy z tego lotu i je udostępni gdyby polska strona chciała. Znów to samo, polska strona niezainteresowana jakoś.

  Link do opisu tych radarów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/NUR-12M
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @ikulalibal 15:21:32
  To proszę o choć jeden przykład jak tej klasy TU-154 wykonuje półbeczkę. I do tego tuż nad ziemią. I proszę nie pokazywać samolotów akrobacyjnych czy myśliwskich, bo to zupełnie inne samoloty.
  A brzoza to drzewo dość kruche, i tamta nie miała na pewno pół metra średnicy, dużo mniej. A skrzydło samolotu akurat musi być dość solidne, bo przenosi silę nośną na kadłub. Natomiast ta owiewka ( na twoim zdjęciu ) to akurat nie musi być tak solidna, więc mógł ją uszkodzić ptak.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @interesariusz z PL 19:50:55
  "Nawet tego nie da się ustalić, kto układał listę pasażerów. Wygląda na to, że poleciał ten, co się dopchał."

  Jak się zdaje "poleciał" ten co został wytypowany. Gdy szereg osób w ostatniej chwili tajemniczo zrezygnowało, a zamiast nich w ostatniej chwili propozycję "lotu" dostali inni. Co jasne ci co nie "polecieli" jacyś dyskretni w tym temacie są. Ktoś by się zapytał - skąd u nich był taki dar przewidywania?
  Stąd co jasne był kłopot z listą pasażerów, bo zapewne jeszcze w nocy z 9 na 10 szły ostre zmiany i transformacje, jakieś nocne telefony, jasne lub zakamuflowane ostrzeżenia. Był stały ruch, przede wszystkim kilka wywiadów na gwałt wycofywało swoją agenturę.
  A pamiętacie że pierwsza wersja to opiewała chyba na 132 osoby, coś takiego. Tyle że w tym samolocie nie było tyle miejsc.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • @SZS 17:59:17
  "No ja nie mogę...
  Jak nic nie widzisz,i wszystkie przyrządy w kokpicie wrzeszczą " wypierdalaj do góry", a ty ciągle się zniżasz, to kim jesteś ?
  Nie, debilem?"

  Skąd ty wiesz że coś tam wrzeszczało? Przecież te nagrania czarnych skrzynek z tajemniczych powodów nie mogły dotrzeć do Polski przez wiele miesięcy. Ja się bardzo dziwię że ktokolwiek je w ogóle odsłuchiwał na serio ( bo ja nie poświęciłem na to ani sekundy ). A ciekawe że i Macierewicz się wsłuchiwał bardzo poważnie, i ci z drugiej strony też się wsłuchiwali poważnie. Gdy obydwie strony doskonale wiedziały że przez te kilka miesięcy były te zapisy tak prozaicznie produkowane, żeby pasowały do reszty mistyfikacji.
  Katastrofa smoleńska i co dalej - 10. rocznica
 • Roux nie manipuluj infornacjami, nie oszukuj.
  Grypa zwykła obecna daje śmiertelność na poziomie 4 setnych promila tych co zachorowali. To ok. tysiąc razy mniej niż w przypadku tego coronowirusa.
  Poza tym jakieś dziwne statystyczne fiki miki zrobiono. Pomniejsza się wskaźnik śmierci za sprawą coronowisa przez taki myk sprytny że pewnie kilka razy więcej było zarażonych tylko ich nie wykryto, bo nie było objawów. Ale w przypadku grypy zapewne jest podobnie, tylko nikt nie wpadł na pomysł aby to wmontowywać do statystyki.
  Koronawirus wspomniany w Ewangelii?
 • A właśnie, informacja z ostatniej chwili
  Statek wycieczkowy Costa Fortuna nie został wpuszczony do portów w Malezji i Tajlandii, z powodu coronawirusa, na pokładzie jest ok. 100 Polaków.
  Więc mi się coś przypomniało. Jakiś miesiąc temu jakiś wybitny autorytet medyczny wyjaśnia ciemnym co jasne słuchaczom jak to z tym korona jest. Dzwoni słuchaczka, wykupiła wczasy w Tajlandii, pyta czy jechać czy zrezygnować. "Wybitny specjalista" zapewnia ją że żadnego niebezpieczeństwa nie ma, radzi żeby nie wpadać z zupełnie bezsensowną panikę, i życzy miłych sympatycznych wakacji w Tajlandii.
  Nowy Jedwabny Szlak i geopolityczna «intuicja» koronawirusa
 • I dalej.
  Ja jakiś tydzień zamieściłem tutaj brutalny tekst o tym jak kilka autorytetów z tytułami w dziedzinie medycyny jeszcze w roku 2018 uprawiało radosne tańce góralskie pod tytułem tylko się szczepić i nic nam nie zagraża, nic dokładnie - jesteśmy w raju po prostu, absolutne bezpieczeństwo. Co jasne jako laik zwykły zwróciłem już dawno uwagę, że te patogeny potrafią szybko mutować i może przyjść taka zaraza jaka teraz przyszła, żadnej szczepionki i żadnego lekarstwa. Bo głupi by się domyślił. A te autorytety z tytułami na to nie wpadły. Już nie będę tutaj nazwisk wymieniał ponownie, ale ci sami ludzie jeszcze tydzień dwa temu wciąż byli masowo obecni w mediach i wciąż powtarzali oczywiste kłamstwo że ten koronawirus jest podobny do grypy i nie ma powodów do niepokoju. Byle szczepić się … przeciw grypie.
  Jak się zdaje akcję przygotowań uruchomił Morawicki, bo po tym jak to wybuchło we Włoszech zbudził się rano w sławny poniedziałek, przetarł oczy, i dotarło wreszcie do niego że ta ekipa "wybitnych specjalistów" zwyczajnie i bezczelnie kłamie. Oni kręcą lody na biznesie szczepionkowym i zdrowie Polaków mają w d..., to cała prawda.
  Nowy Jedwabny Szlak i geopolityczna «intuicja» koronawirusa
 • Grypa powoduje śmiertelność na poziomie ok. 4 setnych promila zarażonych.
  W przypadku koronowisrusa jest to poziom ok. 3 procenta zarażonych. To różnica na poziomie trzech rzędów wielkości. Proszę nie dawać się oszukać licznym "autorytetom medycznym" którzy puszczają absolutnie nieprawdziwą informację ( fake news ) że grypa i koronowirus powodują podobną śmiertelność. Dane są łatwo dostępne w sieci i łatwe do przeliczenia. Jednym z tych oszustów jest minister zdrowia Szumowski zresztą.
  Do tego grypa daje prosty oczywisty rezultat, wysoka gorączka, kaszel itd., klient/pacjent ląduje w łóżku. W przypadku tego korona część zarażonych przechodzi go niemal niezauważalnie i … zaraża innych. To makabryczny wirus, makabryczny.
  Nowy Jedwabny Szlak i geopolityczna «intuicja» koronawirusa
 • Boeing ma problemów więcej, dużo więcej.
  Bo oni też robią statek kosmiczny Starliner, taki do wynoszenia astronautów na niską orbitę Ziemi. Pod koniec roku 2019 odbył się lot testowy, nie do końca udany. Najpierw wyglądało to na drobny błąd oprogramowania. Po czym okazało się że są kolejne i kolejne. Teraz jest pytanie czy nie lepiej całe oprogramowanie pisać od nowa? Ktoś przypomniał że do pisania tego oprogramowania Boeing zatrudniał tanich studentów z Indii. Co z tego że mieli mikre kalifikacje, ale tani byli. Kilka lat temu Boeing masowo pozwalniał starych, doświadczonych inżynierów, bo podobno nie rozumieli ducha nowych czasów. Już rozumiecie, Boeing ma problemy strukturalne które sam wyprodukował. Gdyby ta firma nie była tak wielka i ważna dla USA już dawno byłaby w stanie upadłości.
  Nowe info. Katastrofy Boeing737 MAX
 • @Monaco 10:41:13
  "Przecież solidarnuchy wszystko rozdali obcym za friko a co pozostało to rozkradli i dziś są milionerami a nawet miliarderami."

  Proponuje jednak zaprzestać puszczania bąków umysłowych z tymi solidaruchami. Bo przy okrągłym stole były dwie strony. Byli starannie dobrani przez Kiszczaka działacze Solidarności. On coś kiedyś powiedział, że Stan Wojenny i później to był dobór kadrowy wśród opozycji. Niektórzy co do układanki nie pasowali tajemniczo zmarli, przy okrągłym zasiedli opozycjoniści cwani, mili, grzeczni, ugodowi i … pieniężni. Świetnie się dogadali bo po drugiej stronie mieli bardzo podobnych, też dobranych, były to z kolei komuchy cwane itd. Taki Siwak do tej układanki nie pasował, więc przezornie już w roku 1986 został wysłany w ambasadory do Libii. Bo te układanki, te miłosne uściski solidaruchów z komuchami ruszyły już w 1986 roku. Co jasne z obu stron poszły w te amory mniejszości cwane, jak to się dzisiaj mówi - osoby zaradne. Natomiast większości z obu stron zostały klasycznie wydudkane, albo po prostu wychujane. Dlatego "rycerze" Okrągłego Stołu wolą nie wspominać lat 1986-88, co oni tam robili i z kim pili? Za to zaradne solidaruchy wskazują karzącym palcem na komuchów, a zaradne komuchy na solidaruchów, i tak trwa ta zabawa. A o tym że oni wspólnie po cichu umawiali się przeciw nam przez kilka lat to ani słówka.
  Nowe info. Katastrofy Boeing737 MAX
 • @jazmig 22:19:15
  Zasadność paniki wynika z twoich danych. Podziel ilość zgonów przez ilość zachorowań. Okazuje się że ilość zgonów w przypadku tego korona jest o 3 ( trzy ) rzędy wielkości większa, czyli około tysiąc razy. Gdyby ten wirus rozprzestrzenił się tak jak grypa ( czyli doszło do podobnej ilości zachorowań ), to zebrałby potężne żniwo śmierci. A taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, najbardziej prawdopodobny. Nie do końca wiadomo jak on się roznosi, przenosi, rozprzestrzenia. Na pewno potrafi ekspandować mimo zabezpieczeń, przenikać zabezpieczenia. A do tego nie mamy szczepionki i nie mamy lekarstwa na niego.
  Co pozostało? Nie lekceważyć, twardo blokować jego rozprzestrzenianie, grać na czas, grać o czas. Może za pół roku czy rok coś na niego się wynajdzie.
  COVID-19 i inny zachodni cymes
 • Aha, drobna sprawa.
  Proszę poszukać po sieci i policzyć. Ile zgonów przypada na tych co zachorowali na grypę, a ile na tych co zachorowali na koronawirus? Dane łatwo dostępne w sieci, wiarygodne. Więc wyjaśniam, w przypadku tego korona to jest 3 ( trzy ) rzędy wielkości więcej. czyli około tysiąc razy więcej zgonów na powiedzmy milion zachorowań.
  No i ważna informacja, wiele osób przechodzi tego korona lekko, niemal bezobjawowo. Czyli niekoniecznie udają się nawet do lekarza, a rozsiewają wirusa, zakażają innych. Jak to zatrzymać? Nie ma metody. Ten korona to niesamowicie groźna bestia.
  Tak mi kilka dni temu przyszło do głowy - który to może być jeździec apokalipsy?
  Sztuczny koronowirus i sztuczna panika
 • Ciebie Berkeley odjebało. Panika nie jest sztuczna, sztuczne jest usypianie od lat, bo niby mamy szczepionki.
  Piękny tytuł z 2018 roku. Łatwy do odszukania w sieci artykuł.
  "Dzięki szczepieniom społeczeństwo polskie jest bezpieczne"
  Cały ten kwiat śmierdzieli, medycznych autorytetów ( Szumowski, Pinkas, Iwona Paradowska Stankiewicz, Gut, Kucharska ) zapewniał właśnie tak. A ja już wtedy, zwykły miś drobny zdałem sobie proste pytanie - a co będzie gdy pojawi się groźny śmiertelny wirus ( lub bakteria ) a szczepionki nie będzie? Co wtedy? Masowe umieranie Polaków? A oni sobie tego prostego pytania nie zadali, i wciąż bezczelnie naganiali klientów firmom szczepionkowym. I dlatego tak ich jak i wielu podobnych ja bym kazał rozstrzelać, gdybym miał coś do powiedzenia w Polsce. Bo to co oni przez lata robili to jest zbrodnia przeciw narodowi polskiemu.
  Sztuczny koronowirus i sztuczna panika
 • @Oscar 13:19:21
  Poza tym wiele systemów zorganizowanych wspólnie zwyczajnie lepiej działa i są one … tańsze, tak zwyczajnie tańsze, prozaiczna kwestia ekonomicznej efektywności.
  No, a tak przy okazji. Michalkiewicz nieodmiennie utrzymuje że nikt lepiej nie zarządzi pieniędzmi jak jednoosobowo prywatny obywatel, a nie tam państwo. Codzienna obserwacja pokazuje ile głupot w tym zarządzaniu potrafią zrobić osoby prywatne. Zresztą sam Michalkiewicz dał piękny pokaz głupoty. Okazało się że nie wykupił mieszkania w którym mieszka i żebrał intensywnie po sieci, aby jego miłośnicy zrzucili się na jego mieszkanie, bo zostałby wywalony na bruk. Ależ śliczny przykład zapobiegliwości.
  Ekonomia – wiedza tajemna?