Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Gromał

 • Ruch Narodowy jak najbardziej. Ale nie klerykalny. Dla obywateli, nie tylko dla oligarchów
  Czy może Pan zagwarantować że Ruch Narodowy będzie ruchem świeckim i patriotyzm propagowany też będzie świecki? Tu nie widzę miejsca na nadstawianie drugiego policzka, pokorę i opuszczony wzrok. Ja sam jestem wierzący ale pierwszą religią ma być patriotyzm. Nie można ujmować roli Kościoła w zachowaniu polskości. Ale nie może być osią nowoczesnego państwa. Kolejna kwestia to sprawy gospodarki i ekonomii. Czy ma być to liberalizm czyli wszystko zgarnia oligarchia a dla obywateli g.... . Bo to jest faktyczna istota wolnego rynku i tak mamy to obecnie. Uważam że powinien to być system w którym pracownik będzie miał na tyle silną pozycję żeby pracodawca nie mógł go jak obecnie "przekręcić" czyli pracownik który ma swoje prawa gwarantowane przez siłę państwa a nie jest niewolnik tego kto zatrudnia, żadna tania siła robocza. Albo oligarchia albo naród. Co do demokracji możliwość wyboru władzy przynajmniej na poziomie lokalnym jest konieczne by ludzie mogli się utożsamić z ojczyzną, że kraj jest ich zbiorą własnością, obowiązkiem i przywilejem. A nie są tylko numerami dla dyktatora. Inaczej zaniknie poczucie jedności. Nikt się nie będzie utożsamiał z czymś na co nie ma wpływu. Demokracja nie jest idealna ale można ją poprawić. jest jeszcze wiele kwestii, wojsko, prawo posiadania broni, edukacja, itp ale jasne że tutaj nie można wszystkiego ująć.
  MASZEROWAĆ NIE ŻEBRAĆ!
 • @Zdzich 03:13:23
  Szanowny Panie. Gospodarka bezpodatkowa nie istnieje. Tak jak nie istnieje całkowicie wolny rynek. I nigdy nie istniał. Nawet w neolicie rynek regulowały czynniki poza ekonomiczne jak ilość pał i dzid. Całkowicie zgadzam się że jako naród musimy oprzeć się na patriotycznej bazie. Tylko że czysto słowiańska trąci panslawizmem Kremla a wracać pod opiekę Moskwy to ja nie chce. No i kwestia historyczna Polacy i nasza kultura jest efektem ścierania się żywiołów słowiańskich, germańskich (germańskich nie znaczy niemieckich) i sarmackich. A nie czysto słowiańskich. Ale zgadza się że władza w obecnej Polsce bardziej dba o obce interesy niż o Polaków. Dla tego naród musi myśleć przy urnach wyborczych a nie słuchać medialnej sieczki. To my Polacy jesteśmy prekursorami nowożytnej demokracji w Europie jako systemu funkcjonowania państwa.
  Prezydent Lech Kaczyński - Zdrada państwa i Narodu Polskiego!
 • I bardzo dobrze.
  Jeżeli nie był agresywny żaden policjant nie ma prawa zrobić mu krzywdy. Tylko że to policjant powinien płacić a nie budżet. Noszenie policyjnej odznaki nie może dłużej zwalniać z przestrzegania prawa i myślenia. Policja ma chronić obywateli nawet tych złych a nie terroryzować ludzi .
  Policja zapłaci odszkodowanie za postrzelenie kibica
 • @keltamasheq 01:35:22
  Akurat trudno mieszkać w Polsce i nie być oponentem Rosji. Słowiańskość Polaków nie przeszkadzała braciom Moskalom w gwałtach i mordowaniu ludności. To że w Rosji uważają Polaków za "Zachodnich Rosjan" nie oznacza że mamy nad Wisłą z tego powodu wpadać w euforię. I godzić się na zachcianki Kremla. Różni nas zbyt wiele. Łączy znacznie mniej. Nasze kultury są odległe jak dwa bieguny. Rosjanie to kultura silnej i bestialskiej władzy, niczym nieograniczonej. Bliżej im do Azjatów. Człowiek się nie liczy ważny jest car. Cechuje ich wielki prawie że religijny szacunek dla władzy. A Polacy to naród który ma uczulenie na zbyt silną władzę. Cenimy wolność, nie szanujemy wodzów gardzimy nimi. Albo nienawidzimy. Rosjanie zawsze kochali swoich tyranów. Dla nas władza to zło konieczne. Nie jesteśmy anarchistami ale karków nie schylamy. oczywiście dzisiaj są wyjątki ale tylko potwierdzają zasadę. Rosjanie od zawsze mieli zapędy do okupowania i ciemiężenia Polski. I zawsze boleśnie za to płacili. Możemy przegrać jakieś powstanie, nawet kilka ale ostatecznie Moskali jak każdego wroga przegnamy.
  Sakiewicz nie wie, o czym pisze
 • @oleg 21:59:23
  mają je od lat 60 faktem jest że w dziedzinie elektroniki są bardzo do tyłu. Z drugiej strony Rosjanie nigdy nie mieli nowoczesnej armii. Wygrywali przewagą liczebną, nierzadko poświeceniem żołnierzy, odwagą ale nie nowoczesnością.
  Sakiewicz nie wie, o czym pisze
 • Z całym szacunkiem ale Pan popełnił trochę błędów.
  Wszystkich nie jestem wstanie opisać więc tylko kilka. Do czerwca 1941r ZSRR posiadał 36 tysięcy czołgów to był faktycznie rekord ilościowy. Ale w większości były to słabe wozy serii BT szybkie ale bardzo zawodne, niezłe T26 odpowiednik polskiej "7". Ale też takie kuriozum jak T35 widowiskowe ale niezdolne do realnej walki i równie kiepskie T28. Czołgi T34 nie stanowiły jeszcze znaczącej siły. I następna kwestia T34 posiadał solidne wady, pierwsza to właz w przednim pancerzu co powodowało osłabienie struktury płyty. I pancerz stawał się łatwy do przebicia w pobliżu włazu. Fatalnie rozmieszczone zbiorniki paliwa na bokach przedziału załogi. W praktyce były to 300l puszki. Niczym nie zabezpieczone od środka od zewnątrz chronione słabym bocznym pancerzem. praktycznie każde trafienie powodowało potężny pożar i spalenie załogi. Wymowne są straty w załogach na 10 zniszczonych czołgów ginęło 6 załóg. Dla porównania Niemcy mieli wynik 4 załóg na 10 zniszczonych czołgów.
  Co do obecnych czołgów rosyjskich jedni chwalą jako najlepsze inni krytykują. A fakty są takie ze koncepcja powielana od T64 do T90 okazała się zabójcza dla załóg. Właściwie jest to dość humanitarna koncepcja, załoga nie pali się żywcem uwięziona w czołgu tylko szybko ginie w wybuchu amunicji w automacie ładującym. Oczywiście mają tego dużo i wiadomo wszystkiego nie da się zniszczyć.
  Armia Federacji boryka się z ogromnym niedofinansowaniem plany to jedna realizacja to drugie. Nakład na jednego żołnierza jest mniejszy niż w Polsce. Oczywiście nam 100 tyś w czasie pokoju wystarczy Rosji nie. Ich problemy są proporcjonalnie większe. Warto też porównać przykładowe dane ich podstawowa haubica Msta ma zasięg 19km polski Krab aż 40 i nowoczesny system kierowania ogniem. Rosjanie nie posiadają nowoczesnych systemów kierowania walką. Nigdy ich nie rozwijali. Ich łączność jest na poziomie lat 80/90 sami Rosjanie to podkreślają. Ktoś kiedyś powiedział że Rosja nie jest tak silna jak chce uchodzić ale nie jest też tak słaba jak wygląda.
  Sakiewicz nie wie, o czym pisze
 • @Jan Paweł 15:02:11
  A może zwyczajnie Polacy mają fatalne doświadczenia z oligarchami. W Polsce taki prywatny szwadron zaraz zostanie użyty do eksterminacji lokatorów sprzedanych razem z kamienicą albo terroryzowania pracowników którzy nie zechcieli pracować za darmo. Być może wśród meksykańskich oligarchów trafiają się uczciwi ludzie honoru. Ale takich w Polsce ja nie spotkałem. I lepiej żeby polscy oligarchowie nie mieli takich armii bo użyją ich przeciwko obywatelom dla własnych interesów. Zacznijmy od szukania ludzi godnych zaufania.
  Meksykański "Brudny Harry" rozbił mafię narkotykową jej metodami
 • Analfabetami i idiotami rządzi się łatwiej
  Szkoła podstawowa musi być ośmioletnia i obowiązkowa. Średnia już nie. Ośmiolatka dla tego że jest to zgodne z rozwojem psychofizycznym człowieka ( obecne gimnazja to klęska pedagogiczna) i obowiązkowa by nie dorobić się analfabetów. Byłem swego czasu belfrem i wychowawcą więc wiem jak to wygląda. I muszę się z godzić z Kukizem. Władza chce stworzyć naród chłopów pańszczyźnianych, niewolników i analfabetyzm bardzo to władzy ułatwi.
  "Skasujmy obowiązek nauki do pełnoletniości"
 • Cudu nie będzie. Czas jednoczyć co zostało podzielone.
  Albo weźmiemy się w garść, albo przestaniemy istnieć jako naród. Przecież obecna polityka władzy to wynarodowienie, nazywane "nowoczesnym patriotyzmem". Dzielimy polską scenę na prawicę i lewicę a najwyraźniej granica przebiega między patriotami i polityką antynarodową, antypolską. Tylko że narodowa strona jest podzielona. Nie ma silnych liderów. Jedyne wyjście to stworzenie konfederacji wszystkich ruchów patriotycznych, kombatanckich, społecznych itp.
  Ej Wy, ludzie psy, mokra wasza sierść
 • Dąb każdemu sprawiedliwemu Żydowi za uratowanie Polaka
  W Yad Vashem sadzą drzewko każdemu sprawiedliwemu za uratowanie Żyda. Zróbmy podobnie, jakieś wzgórze, kopiec, oczywiście nie mały. Dobrze widoczny i sadźmy dąb, te silne długowieczne drzewo. Niech na wieki upamiętnia odwagę za ratowanie Polaków.
  W poszukiwaniu sprawiedliwego Żyda
 • Przy braku wojsk terytorialnych skuteczna obrona kraju jest złudzeniem.
  W Polsce nie istnieją żadne siły Obrony Narodowej. NSR to nie ON A dla obrony kraju wielkości Polski powszechna obrona terytorialna to podstawa. Armia zawodowa z zasady nieliczna nie jest wstanie obronić tak rozległego terenu. Nie ma znaczenia jej wyszkolenie. Zwyczajnie jest za mała. Te ośmieszane przez Klicha leśne ludki to najskuteczniejsza forma obrony. Brygada zmechanizowana jest w stanie bronić terenu o powierzchni mniej więcej powiatu. To pewne uproszczenie ale bliskie prawdy. I teraz ile mamy brygad zmechanizowanych, wspartych artylerią? A ile mamy powiatów? przy obecnej armii nie ma możliwości obrony Polski. Na pewno każda armia zawodowa jest lepiej wyszkolona od poborowych czy rezerwistów. Ale jak to powiedział klasyk " I Herkules d... jak wrogów kupa" A tak się składa że potencjalny przeciwnik stawia na miażdżąca przewagę liczebną. I jedyna możliwość to bronić każdego miasta, każdej drogi i wykrwawiać wroga aż zrozumie że nie warto toczyć tej wojny.
  KwNwTZ 2012: Ćwiczenie "Kompania w Natarciu w Terenie Zabudowanym" zakończone!
 • @Marek Kajdas 00:11:56
  W kilku kwestiach pozwolę się nie zgodzić. Walka na dystansie 10-30 i więcej km to rola artylerii a nie kompanii piechoty. SPIKE to dobra konstrukcja i będzie skuteczna przeciwko leopardom ( pozwala atakować od góry) . A bez wątpienia wystarczy przeciwko T90 które są przereklamowane ( ta koncepcja czołgu nie sprawdziła się). Owszem jest drogi ale nowoczesny czołg też. Tylko faktycznie może się okazać że czołgi rosyjskie są tańsze od pocisku. Na pewno za mało mamy lekkiej broni przeciwpancernej przemysł oferuje nowoczesne pociski do rpg z głowicami tandemowymi, termobarycznymi i odłamkowymi. Ale nie słyszałem żeby nasza armia była zainteresowana. Chyba dalej funkcjonują leciwe granaty pg7. Co prawda powstał projekt nowego jednorazowego granatnika ale to jeszcze projekt. Są jeszcze "komary" rpg76 ich zaletą jest możliwość strzelania z pomieszczeń przydatne w walkach miejskich. Ale ich skuteczność jest niewielka o ile pamiętam 250mm RHA. Wystarczy na btr czy bmp jednak na ciężkie transportery ahzarit czy btr-T już nie. Co do głowicy termobarycznej i odłamkowej to obie służą do czego innego. I nie można ich porównywać. na pewno brakuje moździerzy w tym lekkich 60mm doskonałe dla wojsk terytorialnych ( tych też nie ma) które potrzebują broni prostej. ma pan rację przy pomocy działek 23mm i WKM powstańcy w Syrii czy Libii potrafili roznosić w strzępy doborowe oddziały rządowe.
  KwNwTZ 2012: Ćwiczenie "Kompania w Natarciu w Terenie Zabudowanym" zakończone!
 • To nie antysemityzm, to brak zaufania.
  A ten antysemityzm często bywał reakcją obronną na antypolonizm. Trudno mówić o unii jak nie ma się zaufania do drugiej strony. A nie chce podzielić losu Palestyńczyków. Cóż, może też pojednanie obu narodów uznających się za wybrane powinno przestać być tak jednostronne? Polakom już się znudziło ciągłe przepraszanie, nastawianie policzka i pomrukiwanie moja wina, moja wina, moja wina. Tym bardziej że druga strona nie garnie się do przepraszania za swoje przewiny.
  Unia Polsko-Izraelska
 • Ale jeśli to prawda to jakaś ziemia nam się należy nad Jordanem
  Jest powód by ubiegać się o rekompensaty za mienie utracone przez naszych przodków w Izraelu
  Czy Słowianie Są Izraelitami?
 • Faszyzm nie przejdzie. Bolszewizm też
  Komunizm zastąpi faszyzm. Należy zorganizować marsz Komunizm nie przejdzie
  Lewaccy bandyci organizują się pod bolszewicko-stalinowskim hasłem "Faszyzm nie przejdzie"
 • Liberalizm i socjalizm to utopia
  Oczywiście teoria ma swoje prawa ale realia są odporne na teoretyzowanie. Liberalizm w praktyce nigdy i nigdzie nie istniał ( socjalizm/komunizm tak, o zgrozo na nieszczęście dla ludzkości) . Liberalizm to utopia. Często podaje się przykład USA tylko że państwo zawsze tam ingerowało w gospodarkę i sprawy społeczne często stosując siłę i bez wahania mordując tych co ośmielili się myśleć inaczej. Gdzie ogromna część społeczeństwa jeszcze w latach 70 żyła pozbawiona wszelkich praw. A w gospodarce rząd federalny zawsze wspierał oligarchię kosztem społeczeństwa i praw człowieka. Podobnie wyglądało to w Anglii i Francji XIXw mimo też pewnych różnic. Wbrew pozorom pierwsze kompleksowe ustawy socjalne wprowadził Bismarck i Krupp ( ten od armat) nie z miłości do społeczeństwa ale zrozumieli że tylko socjal może uchronić w przyszłości przed komunizmem. Matką komunizmu jest nędza a ojcem wściekłość. Co do marszu i pana JKM coś za często widzę przy nim antynarodowego Palikota który namawia do zapominania o polskości.
  W listopadzie trzy Marsze Niepodległości
 • A co w tym dziwnego? Przecież to oczywiste
  Jakoś nie czuje zdziwienia że resort kierowany przez Sikorskiego promuje antypolonizm. Po tym rządzie nie oczekiwałem niczego innego.
  Polacy to antysemici i szmalcownicy. MSZ promuje antypolską książkę
 • @kinszu 19:51:57
  Pleciesz bzdury. Właśnie chodzi o bestialstwo policjantów. Policjanci tych bezbronnych ludzi zwyczajnie skatowali. Jest różnica między obezwładnieniem a bestialskim katowaniem. Tym bardziej bezbronnych ludzi. Co więcej według znanego opisu któremu policja nie zaprzeczyła ci ludzie zostali skuci i następnie pobici. Bicie głową o podłogę nie jest metodą obezwładniania. Druga sprawa trudno oczekiwać że spanikowany, zszokowany człowiek będzie wstanie logicznie myśleć i działać. A najwyraźniej ten katowany człowiek ma myśleć za siebie i za policjanta bo dzielny funkcjonariusz jest zajęty wbijaniem bezbronnej kobiecie zębów. TO WŁAŚNIE POLICJANT MA MYŚLEĆ a jeśli nie posiadł tej umiejętności to nie wolno dać mu broni.
  "Banda uzbrojonych debili osiłków". Policja pozywa szefa gazety
 • Może nasi dzielni policjanci uważają że tak ma być?
  Prawdziwy sukces polskiej policji! Dzielni i mądrzy policjanci skatowali bezbronną kobietę. Patrzcie jakie to z nich zuchy. Naszym dzielnym policjantom podpowiem że jak na drzwiach nie ma numerku, to jest na drzwiach wcześniej i następnych. Można sobie łatwo policzyć nie trzeba katować kobiet.
  "Banda uzbrojonych debili osiłków". Policja pozywa szefa gazety
 • Tak dla wyjaśnienia
  Właściwie to dzisiaj funkcjonuje kipa jarmułka to z jidysz. Zakładanie jarmułki to wyraz szacunku i każdy w synagodze je zakłada bez względu na wyznanie. Ale nie jest to tożsame z czapką. Gdyby wierzący Żyd w kościele zdjął ową myckę byłby to wyraz braku szacunku dla chrześcijan. To że Kaczyński nosił kipę znaczy że okazał szacunek dla żydowskiej tradycji.I nic więcej.
  Jarmułka - żydowskie nakrycie czubka głowy...