Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze carpe diem

 • @Marek Długosz 16:25:34
  Jak powiedział Jezus: "patrzysz, a nie widzisz"
  Izrael wybrany przez Boga, to dzisiejsi CHRZEŚCIJANIE.

  Wspólcześni Żydzi talmudyczni to faryzeusze, szydzący ze słowa Bożego zawartego w Starym Testamencie.
  ZnaFco- przeczytaj Talmud i żydowskie prawo Halacha, porównaj jak ono się ma do nauki zawartej w Piśmie Św. a potem się wypowiadaj.
  Wywiad niepoprawny politycznie
 • ???
  ...hehe.....a jaka wiedzę ma przeciętny Polak na temat Polski i świata?
  Nawet 95 % POlaków "wykształconych " w obecnym systemie nie ma pojęcia o tym:

  http://aros.pl/?sztuk=1&x=94&y=21&click_y=0&produkt=wojna-o-pieniadz&dodaj=102105
  Jaka jest wiedza o Polsce w USA???
 • @ninanonimowa 22:09:21
  ...apropos...

  "Adam i Ewa rozmawiali po polsku"


  http://rafzen.wordpress.com/2012/06/16/w-raju-adam-i-ewa-rozmawiali-po-polsku-2/  http://rafzen.wordpress.com/2011/10/07/niemieckie-kundle/
  Paryska cerkiew Putina
 • @Eugeniusz Sendecki 13:12:38
  „ wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.(15)Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki"
  (2 list do Koryntian 11:14-15, Biblia Warszawska)

  Był już jeden taki, co płomienne kazania prawił i obnosił się z Matką Boską w klapie......


  ....kim się okazał -wiadomo....
  Szatan objawił się na NE
 • hmm
  Już i w Niemczech strach kłaść się do szpitala:  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8237&Itemid=53
  Polaków nie stać na leki!
 • hmm
  Nie tylko w Polsce bagno, już i w Niemczech strach kłaść się do szpitala:  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8237&Itemid=53
  Co nas pacjentów czeka w 2013? To samo co dotychczas, niestety.
 • @Paweł Urbański 20:47:03
  ...jeśli rozliczenia to PO KOLEI....
  niech najpierw Żydzi zwrócą światu to, co zagrabili, a my poczekajmy na swoją kolej, żeby potem nie okazało się, że mienie zwróciliśmy nie właścicielom tylko ich rabusiom ;-))

  "Żeby nie być posądzonym o stronniczość, niniejszy tekst opieram głównie na pracach historyków żydowskich.

  Ponad 50 lat temu Jacob Marcus, być może najznamienitszy historyk żydowski połowy XX w., stwierdził w „Encyclopaedia Britannica” : „ W wiekach ciemności (dla autora to średniowiecze- DR) handel zachodniej Europy pozostawał głównie w ich (Żydów-DR) rękach, szczególnie handel niewolnikami…”
  Wspierał tym samym nieco wcześniejszą uwagę S.Grayzela poczynioną w książce „Historia Żyda: od Wygnania Babilońskiego do końca II Wojny Światowej” (Filadelfia 1948): „Żydzi byli najważniejszymi handlarzami niewolników…”

  Oddajmy w tym miejscu głos żydowskiemu historykowi Marcowi Raphaelowi („Żydzi i judaizm w Stanach Zjednoczonych: historia dokumentalna”, t.14, N. Jork 1983) : „ Żydowscy kupcy odgrywali wiodącą rolę w handlu niewolnikami. Rzeczywiście we wszystkich amerykańskich koloniach, czy to francuskich (Martynika), brytyjskich lub holenderskich, żydowscy kupcy często dominowali. Twierdzenie to odnosi się także do kontynentu północnoamerykańskiego, gdzie w XVIII w. Żydzi uczestniczyli w polegającym na tym, że niewolników przywożono z Afryki do Indii Zachodnich, tam wymieniano na melasę, którą następnie zabierano do Nowej Anglii, gdzie następowała wymiana na rum, który z kolei wywożono na sprzedaż do Afryki. Od 1750 r. do wczesnych lat 70-tych XVIII w., żydowski handel na kontynencie zdominowali Isaac Da Costa z Charlestonu, David Franks z Filadelfii i Aaron Lopez z Newport”.


  Żydzi zdominowali handel niewolnikami nie tylko w amerykańskich koloniach, ale i w całym Nowym Świecie.
  W fundamentalnej pracy autorstwa S.B.Liebmana „ Żydowstwo Nowego Świata,1492-1825: Requiem dla zapomnianych” (N.Jork 1982) czytamy: „ Przypływali statkami z Afrykańczykami, których sprzedawano w niewolę. Handel niewolnikami był królewskim monopolem, a Żydów często mianowano królewskimi agentami ich sprzedaży… W całym regionie Karaibów flota handlowa była głównie żydowskim przedsięwzięciem. Statki były ich własnością, obsadzały je żydowskie załogi, żeglowały pod rozkazami żydowskich kapitanów”. Inny żydowski badacz przeszłości, Arnold Aharon Wiznitzer („ Żydzi w kolonialnej Brazylii”, 1960), dodaje nie bez pewnej dumy: „ Kompania Zachodnioindyjska, która zmonopolizowała import niewolników z Afryki, sprzedawała ich na publicznych aukcjach za gotówkę. Tak się składało, że gotówkę przeważnie posiadali Żydzi. Kupcy, którzy pojawiali się na aukcjach byli prawie zawsze Żydami. Z powodu braku konkurencji mogli oni nabywać niewolników po niskich cenach ( a potem odstępować plantatorom na kredyt ściągany przy następnych zbiorach w cukrze- DR)…. Jeżeli zdarzało się , że data danej aukcji pokrywała się z żydowskim świętem- odraczano ją. Tak było w piątek, 21 października 1644 r.”.

  Żydzi byli także posiadaczami niewolników w Ameryce Północnej. Wspomniany Jacob Marcus napisał w innej książce („Żydowstwo Stanów Zjednoczonych. 1776-1985”, Detroit 1989) : „ Przez cały wiek XVIII, aż do początków XIX w., Żydzi na Północy mieli własnych czarnych służących (niewolników- DR) ; na Południu kilka plantacji żydowskich opierało się na pracy niewolniczej. W 1820 r. ponad 75% żydowskich rodzin z Charlestonu, Richmond i Savannah posiadało niewolników zatrudnionych w charakterze służby domowej ; ponad 40% żydowskich właścicieli gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych posiadało 1 lub więcej niewolników… Bardzo mało Żydów w USA protestowało z pobudek moralnych przeciwko…niewolnictwu”.

  http://marucha.wordpress.com/2011/03/15/zydzi-a-handel-niewolnikami/
  Polska musi uregulować stosunki Polsko - Żydowskie w Polsce
 • @Paweł Urbański 15:11:50
  ... he, he .....to gdzie byś Pan zaniósł te pieniądze? Na cmentarz?

  ....może napisz PAN, co robi np. USA z kasą obywatela, gdy ten umiera bez spadkobierców ????????????????????????????????????????
  Polska musi uregulować stosunki Polsko - Żydowskie w Polsce
 • @gosc hotelowy 07:59:59
  Jesteś prowokatorem czy zwykłą świnią???
  Grozi powtórka "Grudnia" ?
 • @Logic 23:32:00
  ..a dokładnie to jesteś bardzo niedouczonym Polakiem, bo nie znasz historii i nie odróżniasz komedii od prowokacji.
  Kiedy Twoi ulubieni aktorzy nakręcą ten film?


  "Żądam nakręcenia filmu o działalności żydowskiej Grupy SS Żagiew. Przypomnę ze siedzibą tej gestapowskiej organizacji była Warszawa ul Leszno 13/14. To tam GESTAPO szkolił agentów żydowskich z organizacji Żagiew do walki z Polakami ukrywającymi żydów a zwłaszcza ich złota, do wnikania i dekonspirowania rodzących się grup oporu, do wnikania i denuncjowania oddziałów partyzanckich poczynając od AK poprzez BCh i NSZ. Żydowscy agenci GESTAPO wg IPN i znajdujących się tam dokumentów wykonali olbrzymią pracę wydając tysiące Polaków z rodzinami w ręce oprawców z GESTAPO.

  http://www.innyswiat.most.org.pl

  http://www.fronda.pl

  zeznania świadków które znajdują się w IPN a one wyraźnie mówią kto mordował:

  http://www.bialystok.ap.gov.pl

  (...)

  http://www.aferyprawa.eu
  http://docs4.chomikuj.pl


  cytuję ze strony:
  http://szymowski.nowyekran.pl/post/82113,kowalscy-czyli-inaczej-o-antysmityzmie
  Stuhr: W moim nowym scenariuszu są wątki antysemickie, które są potraktowane śmiesznie
 • @Czarny Jacuś 20:13:25
  .....oj kolega strasznie niedoinformowany i pomylił adresy z tym niepłaceniem podatkow.
  Powszechnie wiadomo, że w Polsce tylko przeciętni Kowalscy płaczą i płacą, a wszelkie HIPER i SUPERmarkety i inne korporacje nie płacą, bo bidaki ciągle mają same straty...............
  Czas chyba umierać ! Przestaną leczyć na raka ?!
 • @Czarny Jacuś 14:56:24
  "Ile wpłaciłeś składek na ub. zdrowotne"


  ..dzisiaj to jest bez znaczenia - bo jak pokazuje życie i kolejne afery zamiatane pod dywan- obecne POlskojęzyczne władze są w stanie rozkraść KAŻDE pieniądze.
  Nawet jeśli ludzie wpłacaliby calą pensję, to za parę miesięcy okazałoby się, że to za mało....studnia bez dna to się nazywa.....
  Czas chyba umierać ! Przestaną leczyć na raka ?!
 • @Zawisza 14:52:39
  "A czy król świata musi istnieć? "


  Bezkrólewie to ANARCHIA.
  Życie nie znosi próżni.
  Jeśli królem nie będzie Jezus, to będzie nim kto inny, i chyba o to chodzi takim jak TY:

  "Antychryst pan świata"
  Robert Hugon Benson

  http://pda.comuf.com/pdf/Benson%20-%20Antychryst%20Pan%20swiata.pdf
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @Zawisza 17:01:19
  „Streszczając w jednym apelu założenia i wyniki Międzynarodowego Kongresu Chrystusa KRÓLA, zwracamy się do ludów świata całego z wezwaniem, by się wszystkie, bez różnicy ras, ostatecznie i całkowicie zdecydowały na Boga.
  Wielkim wspólnym zaklęciem, wszechludzkim egzorcyzmem modlitwy i czynu wypędźmy bezbożniczego czarta z kręgu świata! Od Boga nie odstępujmy pod żadnym przymusem! Jako wyznawcy, jako działacze, jako bohaterzy i męczennicy, „gotujmy drogi Pańskie”

  Temu, który jest stwórczym Władcą ducha, materii i siły, wiekuistym Panem rozbełtanych czasów, nieśmiertelnym KRÓLEM krnąbrnej współczesności i pogodzonego z Bogiem jutra! „WSZĘDZIE i zawsze KRÓLUJ nam Chryste, Boże nasz i Odkupicielu!”

  Przemówienie legata papieskiego J. Em. Ks. Kardynała Prymasa Hlonda, w: Międzynarodowy Kongres Chrystusa Króla, Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski, 2011, s. 56-58
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @Zawisza 14:52:39
  „Streszczając w jednym apelu założenia i wyniki Międzynarodowego Kongresu Chrystusa Króla, zwracamy się do ludów świata całego z wezwaniem, by się wszystkie, bez różnicy ras, ostatecznie i całkowicie zdecydowały na Boga. Wielkim wspólnym zaklęciem, wszechludzkim egzorcyzmem modlitwy i czynu wypędźmy bezbożniczego czarta z kręgu świata!
  Od Boga nie odstępujmy pod żadnym przymusem! Jako wyznawcy, jako działacze, jako bohaterzy i męczennicy, „gotujmy drogi Pańskie”
  Temu, który jest stwórczym Władcą ducha, materii i siły, wiekuistym Panem rozbełtanych czasów, nieśmiertelnym KRÓLEM krnąbrnej współczesności i pogodzonego z Bogiem jutra! „WSZĘDZIE i zawsze króluj nam, Chryste, Boże nasz i Odkupicielu!”

  Przemówienie legata papieskiego J. Em. Ks. Kardynała Prymasa Hlonda, w: Międzynarodowy Kongres Chrystusa Króla, Wydawnictwo Antyk Marcin Dybowski, 2011, s. 56-58
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @Zawisza 14:52:39
  "A czy król świata musi istnieć?"

  -Kim dla Ciebie jest Bóg? Kolegą?  "Bóg dał nam 2 przykazania miłości, rozwinięte to zostało przez Mojżesza pod natchnieniem Boga do 10 przykazań, lecz każdy kto spełnia 2 przykazania miłości jest jego dzieckiem. Nie ważne jak tego Boga będzie nazywał."
  - .... problem w tym, że istnieją wyznawcy RZEKOMO tego samego Boga, którzy wyłącznie w stosunku do wspólziomków stosują te przykazania.
  Inni to "zwierzęta" , których można oszukiwać i zabijać:

  http://www.zbawienie.com/talmud.htm

  Czy to jest bez znaczenia?


  "Jezus nie potrzebuje kapiących złotem świątyń, rzeszy kapłanów pośredników" - zgoda, co do kapiących złotem świątyń, ale pomocników-pośredników to potrzebuje - jak podaje NT- już wówczas, przy tak niewielkim zasięgu działania sam sobie wybrał 12 .


  "nie potrzebuje być królem jakiegokolwiek kraju, kontynentu, planety, wszechświata."

  "Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus:
  TAK, JESTEM KRÓLEM.
  Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. " św. Jan

  ...cóż.. jak w czasach współczesnych Jezusowi tak i teraz , niektórzy zrobią wszystko, żeby tylko PRAWDĘ ukryć.
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @adonaielohim 06:39:26
  ...oj zapętliłeś się ..." nawet jesli jest to okupant - bo wladza pochodzi od Boga, co nie oznacza oczywiscie przyzwolenia na niesprawiedliwosc,"- Wytłumacz mi, jak można było okazywać posłuszeństwo HITLEROWI i jednocześnie nie dawać przyzwolenia na niesprawiedliwość???? Wobec powyższego nasuwa się następne pytanie - nie dawać przyzwolenia na niesprawiedliwość Hitlera, czy tych co byli przeciwni jego władzy itd..........
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @Zawisza 22:10:50
  ..to w-g Ciebie KTO jest królem tego świata ?
  Episkopat: Chrystus królem Polski? To szkodliwe!
 • @Mirek-S 07:59:59
  "chociaż nas też mordowano, to jednak nie wywlekano wszystkich z ich domów i nie rozstrzeliwano na miejscu"

  ...hehe........NKWD uprzejmie pukało kolbami w drzwi i tylko chętne rodziny wywoziło do sanatorium na Syberię ...czy do Katynia....
  W poszukiwaniu sprawiedliwego Żyda
 • @SZUKAM 19:38:01
  Sprawiedliwy wśród żydów:

  Izrael Szahak

  "Żydowskie dzieje i religia"

  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_30.html
  W poszukiwaniu sprawiedliwego Żyda