Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze RuchOporu2020

 • @Ryszard Opara 13:31:42
  Szanowny Autorze Gospodarzu portalu, Szanowne Czytelniczki i Szanowni Czytelnicy.

  Pod teokratycznymi (bogowładczymi) sztandarami nie da się wygrać wojny przeciw niewolnictwu, gdyż, ponieważ, za prawdę teokracja (bogowładztwo) samo w sobie jest niewolnictwem.

  A w Polsce czy może być wyjątek w tym względzie? Zbliża się tysięczna rocznica wielkiej antypolskiej krucjaty pod wodzą Kazimierza Odnowiciela, która rękami Niemców, Czechów i Rusinów zarżnęła polską swobodę, zostawiając tylko jej skrawek na Pomorzu, broniący się jeszcze przez pokolenia nim i on uległ. Tamto rozdarcie Polski nie zabliźniło się do dziś. Jedna część współczesnej Polski utożsamia się z tamtą Polską stawiającą czoła krucjacie, a druga utożsamia się z Kazimierzem Odnowicielem, który krucjatą przeciw Polsce dowodził. Wyrazem obecnym tego rozdarcia jest istnienie osobnych świadomości narodowych: polskiej i polsko-katolickiej.

  W każdym problemie jaki dotyka świat i Polskę Polako-Katolicy wysuwają interesy rzymskokatolickich władz religijnych. Rozmaite ruchy społeczne ogólnowyzwoleńcze, czy wyzwoleńcze w jakimś zakresie, spotykają próby przejęcia przez religię. I nawet teraz w 2020 roku, gdy zniewolenie planety przyspieszyło powszechmie, gdy potrzeba bardziej niż dotychczas jednoczenia Przyjaciółek i Przyjaciół swobody, nawet teraz dla Polako-Katolików liczy się głównie interes religii i usiłują go narzucić wszystkim.

  Polako-Katoliczki i Polako-Katolicy zwracam się więc do Was, zastanówcie się, czy chcecie stawiać opór zniewoleniu panedmicznemu razem z osobami o innych światopoglądach odkładając różnice religijno-światopoglądowych zapatrywań na bok, dla wyższego celu wyzwolenia do dobra? Czy urządzacie kolejną krucjatę? Bo jeżeli chcecie kolejnej krucjaty, to na dzień dobry utrudniacie współpracę z osobami o niekatolickim światopoglądzie... I zamiast jednoczyć, dzielicie.

  Powszechny wolnościowy ruch oporu zarówno na świecie, jak też i w Polsce, nie może opierać się na żadnej religii. Oczywiście wyznawcy różnych religii mogą we własnych religijnych środowiskach opór organizować, ale to nie będzie powszechny ruch, a tylko jakaś forma działań religijnych.
  Wypowiadam Wojnę - Partyzancką?
 • Metoda małych kroków
  Rozważania nad urządzeniem oswobodzonej Polski są ważne i wciągające. Ale ważniejsze są rozważania, jak wzmóc współpracę miłośniczek i miłośników Polski dla jej oswobodzenia. Wiele osób ma świadomość konieczności współpracy i głosi ją. Jak przejść od świadomości i głoszenia do działania? Trzeba rozważać różne drobne pociągnięcia możliwe do wykonania, które składając się i łącząc wytworzą falę przemian na lepsze.

  Może łatwiej jest zaplanować nowy kształt państwa niż drogę do przekształcenia choćby ułamkowej jego części. Dlatego na początek zastanówmy się, jak ruch oporu może przejąć władzę. Siłą albo poprzez wybory w ramach obecnego chorego ustroju. Do jednej i drugiej drogi potrzeba czegoś w rodzaju rządu cieni z pomysłami naprawczymi. Ale różnica dróg siłowej i wyborczej jest taka, że do siłowego przejęcia władzy potrzeba zespołów bojowych, a do wyborczego komitetów wyborczych. W sytuacji obecnej po dekadach rozbrajania i pacyfikacji Polski bardziej rzeczywista wydaje się droga wyborcza. Ale kto ma powołać te komitety wyborcze? Jest Konfederacja, tworzy się Antypartia, istnieje szereg małych partii, stowarzyszeń, środowisk. Gdyby udało się je zjednoczyć we wspólny ruch wyzwoleńczym, możliwości mogłyby wzrosnąć. A jeśli będą konkurować między sobą, będą wzajemnie osłabiać się.

  Czy zatem celem powołania rady ruchu oporu mogłoby być wypracowanie przez tą radę zjednoczenia środowisk wolnościowych na drodze do wyborczego przejęcia władzy? Czy taki cel byłby możliwy do osiągnięcia?
  Burza m. zadania kierunki
 • Teoria prawa w pigułce
  Prawo to zasada działania. W świecie rzeczy i ludzi. Prawem naturalnym podstawowym w świecie ludzi jest prawo silniejszego (mięśniami, majątkiem, władzą lub pomyślunkiem). Inne prawa mogą brać się z narzucenia przez silniejszego lub z umowy. Rozwojem poszanowania między ludźmi jest przechodzenie od zasad narzucanych przez silniejszych do zasad umownych opartych na równości stron.

  Czy zatem prawdziwe prawo naturalne jest takie dobre, jak to się powszechnie powtarza?
  Burza m. zadania kierunki
 • Zamieszanie wokół demokracji
  Słowa mają swoje znaczenia wynikające ze źródłosłowów. Demo - okręg administracyjny w dawnych Atenach albo ogół jego obywateli czy mieszkańsów. Kracja - rządy. Demokracja pochodzi z greki i znaczy w zależności od tłumaczenia rządy mieszkańców, obywateli czy ludu (w domyśle: ogółu mieszkańców, wszystkich obywateli czy całego ludu).

  Jeśli przedstawia się zarzuty wobec jakiegoś ustroju, wypadałoby go nazywać zgodnie z rzeczywistością, a nie w oderwaniu od niej. Jeśli przedstawia się zarzuty wobec demokracji, to powinny być to zarzuty rzeczywiście do niej odnoszące się. Jeśli zaś przedstawia się zarzuty wobec ustroju, który demokracją nie jest, to nie należy go demokracją nazywać.

  A gdzie współcześnie jest demokracja jako ustrój państwa? Gdzie rządzi demos? Nawet Szwajacaria pod władzą kowidystów tłumi demokrację, prawa demokratyczne jeszcze tam są na papierze, ale już są masowo łamane. Państwa w naszych czasach demokratycznymi nazywane takimi nie są. Ich ustroje to rozmaite odmiany oligarchizmów, czyli rządów mniejszości.

  Nie naprawimy państw bez odkłamania ich ustrojów, czyli układów zarządzania.
  Burza m. zadania kierunki
 • Wyzwoleńczy ruch oporu a ustrój oswobodzonej Polski
  Czy ruch oporu jest od tego, żeby rozstrzygać zmiany ustrojowe? Nie. Ruch oporu jest po to, żeby zjednoczyć osoby o rozmaitych ustrojowych upodobaniach do przeciwstawienia się wspólnemu zagrożeniu zniewoleniem zacieśnianym pod dyktando najwyższej światowej kasty władców pieniądza. To jest cel ruchu oporu, a nie jakiś konkretny ustrój.

  Oczywiście rozmyślania, który ustrój będzie w naszych czasach najlepszy dla Polski, gdy wybije się na wolność, są przydatne jako przygotowanie do przyszłego rozstrzygnięcia. Jednak nie można budować współpracy w ramach ruchu oporu w oparciu o próbę narzucania wszystkim jego uczestnikom jako celu jakiegoś ustroju, bo to może doprowadzić do zmniejszenia współpracy w dążeniu do swobody.

  Co do ustrojowego pytania polskiego: Dzisiaj naczelnym problemem ustrojowym Polski jest to, że rządzi nią mniejszość kierowana spoza Polski. Idzie o to, aby władza przeszła w ręce Polek i Polaków nie uwiązanych do zagranicznych smyczy. Gdy to się już wydarzy, potrzebne będzie określenie układu władzy. Ale kto ma to rozstrzygnąć, czy w osowobodzonej Polsce ma być dalej oligarchia, tyle że polska, czy lepiej wprowadzić demokrację albo monarchię, lub jakiś ustrój mieszany (na przykład monarchiczno-demokratyczny)? Kto ma o tym zadecydować? Znów mniejszość, jak to dzieje się od dekad? Czy może jednak referendum, żeby większość Polek i Polaków na dzień dobry nie stanęła przeciw swobodnemu państwu polskiemu? Żeby większość Polek i Polaków poczuła się w ustroju oswobodzonej Polski wreszcie U SIEBIE, rozstrzygnięcie ustrojowe musi zapaść w głosowaniu wszystkich obywatelek i obywateli.
  Burza m. zadania kierunki
 • @AgnieszkaS 18:38:57
  Obywatelka będzie modlić się o ocenzurowanie wszystkiego, czego nie zrozumie? Ilu tomowy wyjdzie z tego modlitewnik? Ładnie tak trollować w niedzielę? Gdyby tu nawet był jakiś stylistyczny błąd, a nie ma, wstyd byłoby czepiać się. Tłumaczę w ramach dobrego niedzielnego uczynku polegającego na udzieleniu obywatelce darmowej (oby nie daremnej) lekcji słowiańszczyzny polskiej: Swobodnościowa współpraca to nie "swobodna współpraca" ale współpraca, której celem jest obrona (zachowanie lub odzyskanie) swobody.

  Na marginesie (ważnym), może by tak obywatelka wyjaśniła szczegółowo, gdzie w komentowany wpisie widzi "adwokatowanie antypolskich interesów". A jeśli obywatelka zamierza tylko po trollowemu oskarżać bezpodstawnie o błędy polityczne i stylistyczne, których nie ma, to powinna liczyć się z rychłym banem na tym blogu.
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @zadziwiony 17:11:59
  Trollowanie jest jednym z podstawowych narzędzi sił zniewalania w wojnie informacyjnej. Pozwala się w internecie istnieć miejscom niezależnym od najwyższej kasty władców pieniądza, ale gdy zyskują te miejsca znaczenie, a może i wcześniej (zapobiegawczo) nasyła się na nie trolle, które mają nie dopuszczać do owocnej wymiany myśli czy rozwijania pożytecznej współpracy, wszczynając kłótnie, pogłębiając rozłamy. Czy można wygrać walkę o prawdę bez zwalczania trollowania? Wątpliwe.
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @viridiana 16:26:37
  "Tak Szanowny Panie, wyraziłam wątpliwość odnośnie przydatności dwóch proponowanych przez Pana kandydatur w formie zgodnej z erystyką i zasadami współżycia społecznego" (viridiana).

  A od kiedy to erystyka jest zgodna z zasadami współżycia społecznego?

  Nawet Wikipedia podaje: "Erystyka – sztuka doprowadzania sporów do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną. Słowo pochodzi z klasycznego języka greckiego – eristikós, czyli kłótliwy, od éris oznaczający kłótnię, spór, walkę oraz imię bogini niezgody, córki Nocy, towarzyszki Aresa na polu bitwy, będącej uosobieniem waśni, niezgody i kłótni".

  Na niniejszym portalu każdy komentator ma możliwość kasowania własnych komentarzy, a każdy blog ma niezależną możliwość kasowania komentarzy oraz banowania osób komentujących na tymże blogu. Jeśli nie zaniecha obywatelka uprawiania erystyki na blogu RuchOporu2020, jako pierwsza dostąpi na nim bana.
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @trojanka 16:21:32
  Po nitce do kłębka...

  Warto zauważyć, że nie tylko prawicowe czy chrześcijańskie kanały są prześladowane. W świeżej przedprotestowej akcji blokowania niezależnych telewizji celami uczyniono NTV oraz wRealu24. A przecież NTV trudno nazwać stacją prawicową czy chrześcijańską. Uderzenie cenzorskie poszło w różne środowiska, bo siłom zniewalania nie podoba się właśnie swobodnościowa współpraca różnych środowisk ponad podziałami (ideologicznymi, religijnymi, narodowymi).
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @trojanka 10:20:24
  I kto ma lepszego przywódcę, Polska, Rosja czy Białoruś? W Polsce i Rosji plandemiczny terror. Tylko na Białorusi stara normalna normalność, gdzie za swobodne oddychanie nie grozi kara...
  Paranoja na Litwie w sprawie Białorusi ... ale nie tylko ...
 • @Oscar 14:04:45
  Ruch oporu nie oznacza łamania prawa. Oznacza współpracę rzeszy osób w oporze.

  Jeśli reżim głosi, że swobodne oddychanie jest łamaniem prawa, nie znaczy, że to prawda. Co z prawem do swobodnego oddychania?
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @wk..ny 12:36:55
  Jest różnica między swobodą a swawolą. To dwa rodzaje wolności. Swoboda jest wolnością czynienia dobra, swawola jest wolnością czynienia zła. Swobodę popieram i bronię, swawoli nie popieram i nie mam zamiaru tolerować, tam gdzie mogę postawić jej tamę. Gdy piszę o popieraniu wolności mam na myśli wolność czynienia dobra. Gdy piszę o wolnościowym ruchu oporu mam na myśli ruch osób broniących wolności czynienia dobra.

  Obrońcy wolności czynienia dobra powinni zacieśniać współpracę na różne sposoby, w miarę możliwości.
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @viridiana 23:42:15
  Pisze obywatelka o moim pomyśle utworzenia rady wolnościowego ruchu oporu ze znanych osób, które publicznie sprzeciwiły się zniewalaniu i zniewlającemu zakłamaniu nasilonemu w 2020 roku?

  Sprzeczka o kandydatury toczona bez mojego udziału pod moim wpisem "Bohaterki i bohaterowie wolnościowego ruchu oporu" uświadomiła, że zamiast zaczynać przygotowania do próby stworzenia takiej rady od portalowego roztrząsania kandydatur, lepiej najpierw opracować cele, zasady wspomnianej rady, wtedy dopiero zaproponować udział w niej osobom znanym ze sprzeciwiania się zniewoleniu, a gdy będzie wiadomo, kto zgadza się przystąpić - ogłosić skład rady.

  Szkoda czasu na roztrząsanie, czy wspomniana sprzeczka była przypadkowa czy celowa, kto ją rozpoczął, kto nakręcał emocje. W wyniku sprzeczki część komentarzy zniknęła (osoby komentujące mają możliwość kasowania), pojawiła się też prośba jednej z osób do innej o skasowanie komentarza, który uznała za naruszający jej dobre imię. By utrudnić wykorzystanie mojej inicjatywy do skłócania ludzi wolnościowego ruchu oporu, konieczna była zdecydowana, szybka reakcja na gorszącą kłótnię w komentarzach pod moim wpisem. Tą reakcją było skasowanie reszty komentarzy pozostałych po zniknięciu części z nich. Poza tym, wpis został znacząco zmieniony, więc zostawianie komentarzy do jego pierwotnej wersji byłoby dziwnym.

  Zrównuje obywatelka cenzurę sił zniewalania blokującą niezależne stacje telewizyjne przed masowym wolnościowym protestem społecznym ze skasowaniem dyskusji prowadzącej do skłócania wolnościowego ruchu oporu pod wpisem, który miał tenże ruch jednoczyć?

  Czy pomysł rady wolnościowego ruchu oporu będzie rozwijany? Ważne jest mądre określenie celów i zasad działania takiej rady, żeby przekonać jak najwięcej kandydatów do przystąpienia. To wymaga czasu i pracy. Samo nic się nie zrobi. A wywoływanie sporów na pewno w tym nie pomoże i trudno je uznać za działanie na rzecz obrony swobód.
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @AgnieszkaS 20:53:47
  "1* za adwokatowanie antypolskich interesów"?
  Komu?

  Co jest polskim interesem?
  Bezkarność przestępstw popełnianych w imię kowidianizmu i cenzura kowidiańska w Polsce? Bezkarność jankeskich sołdatów i jankeskiej razwiedki oraz ich dostęp do prywatnych nieruchomości na polskiej ziemi? Polskie wydatki na stacjonowanie armii USA większe niż krajów pokonanych przez tą armię w drugiej wojnie światowej? Zwiększenie wpływów światowej kasty władców pieniądza na Białorusi? Eksport kowidianizmu na Białoruś? Przejęcie białoruskiej gospodarki przez międzynarodowe koncerny jak to miało miejsce w Polsce? Używanie władz Polski do zmiany władz na Białorusi, co może wciągnąć Polskę w jakąś formę wojny z Rosją?
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • @trojanka 17:31:50
  "4. W przypadku ćwiczeń i innych działań prowadzonych poza uzgodnionymi obiektami i terenami, na wniosek, polski organ wykonawczy udziela siłom zbrojnym USA i wykonawcom kontraktowym USA, w zakresie, w jakim jest to możliwe i z poszanowaniem bezpieczeństwa publicznego, wsparcia w uzyskaniu czasowego dostępu oraz prawa do korzystania z:
  (...)
  (c) prywatnych nieruchomości gruntowych oraz obiektów.
  Wsparcie to zostaje udzielone bez kosztów dla sił zbrojnych USA lub wykonawców kontraktowych USA".

  To ma być jakoby "z poszanowaniem bezpieczeństwa publicznego", a o poszanowaniu bezpieczeństwa osobistego obywatelek i obywateli oraz ich prawa własności prywatnej ani mru mru...?
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • Poseł Grzegorz Braun o "wynegocjowanej" okupacji Polski:
  Braun u Roli UJAWNIA szokująca umowę z USA! O bezprawiu pandemii i Białorusi! Telefony od widzów! - YouTube:
  https://www.youtube.com/watch?v=6de4Kvvr2Jo
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • O cenzurze wobec niezależnych telewizji:
  SZOK! Telewizja NTV Janusza Zagórskiego ZABLOKOWANA! Cenzura uderza w niezależne media! (wR24.pl) | Białczyński:
  https://bialczynski.pl/2020/09/10/szok-telewizja-ntv-janusza-zagorskiego-zablokowana-cenzura-uderza-w-niezalezne-media-wr24-pl/

  Zbanowano telewizję wRealu24 « Wolne Media:
  https://wolnemedia.net/zbanowano-telewizje-wrealu24/
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • Druk nr 539
  "Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych".

  Sejmowa strona z linkami do druku nr 539 i związanych z nim dokumentów:
  http://sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?documentId=890A246E6C0414FAC12585C200360017

  Bezpośredni link do pdf z drukiem nr 539:
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/890A246E6C0414FAC12585C200360017/%24File/539.pdf
  Kaczystowski reżim zdejmuje maskę
 • Zakończyć koronaściemę!
  Propaganda sił zniewalania do znudzenia powtarza swoje wymysły. Więc tym bardziej głosy protestów i uświadamiania prawdy nie mogą ustawać.
  PRZYPOMNIENIE!
 • Precz z czipowaniem ludzi!
  Posiadanie dowodów osobistych kiedyś nie było obowiązkowe, ale teraz bez dowodu osobistego jest się niemal osobą wyjętą spod prawa.

  Posiadanie osobistych podsłuchów w postaci telefonu kiedyś nie było obowiązkowe, ale z czasem doprowadzono do tego, że coraz trudniej załatwiać różne codzienne sprawy bez telefonu.

  Posiadanie kart płatniczych jeszcze nie jest obowiązkowe, ale coraz bardziej utrudnia się płacenie gotówką.

  Czipowanie ludzi zaczyna się od ochotniczek i ochotników, ale docelowo będzie się utrudniać życie tym osobom, które nie dadzą się zaczipować.

  Dlatego już trzeba protestować nie tylko przeciw przymusowemu czipowaniu ludzi, ale przeciw każdemu czipowaniu ludzi, ponieważ nawet to ochotnicze jest tylko wstępem do prześladowania niezaczipowanych.
  Zaczipowali ludzi w USA a potem ich torturowali!