Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze viridiana

 • @Oracz 10:22:29
  O, właśnie himmlerowskie Lebensborny były tworzone w imię Boga a aborcja surowo zakazana. Może Pan Wican powinien dla dodania powagi swoim wywodom napisać na jakiejś szmacie Gott mit uns i przymuszać kobiety do niechcianych porodów.
  PiS chroni zwierzęta a nie ludzkie życie
 • @Wican 10:03:18
  I jaki z tego wniosek, że zdolność argumentacji ma Pan na poziomie prowincjonalnego zespołu śmieciowego?
  PiS chroni zwierzęta a nie ludzkie życie
 • @Wican 10:00:59
  Zna Pan przypadek kobiety, która domagała się alimentów na nienarodzone dziecko lub dokładniej - usunięty płód? Nie wie Pan, że alimenty należą się - i słusznie - tylko urodzonemu? Czy samego faktu posiadania DNA należą się jakieś prawa? Wobec tego, proszę zakazać kobietom miesiączkowania, bo z każdą miesiączką bezpowrotnie wydalają mnóstwo DNA. Plemniki też zawierają DNA. Więc zgłoś się Pan do PiS-u niech zakażą mężczyznom ejakulacji. Poronienia samoistne to też w pewnym sensie aborcja. Tyle, że za tą "zbrodnię" może Pan tylko obciążyć Boga lub Naturę, ale już z karaniem byłby duży problem...
  PiS chroni zwierzęta a nie ludzkie życie
 • @Pyra z Wildy 09:27:44
  Ach, gdzieżby zwykła femina była w stanie pojąć głębię męskiego intelektu. Przeto tak Pan pisz na przyszłość, aby i ona rozumiała sprawy, które jej bezpośrednio dotyczą.

  A teraz proszę uprzejmie wykazać logiczne braki mojego rozumowania. Przy okazji proponuję, aby Pan oddał swojego penisa w zarząd takiej lub siakiej partii politycznej ale wara Panu rządzić bez zgody właścicielki tym, co Pańskiej własności nie stanowi. Niestety, Pan jest zdolny tylko płodzić i to wedle swojego uznania, ale urządzenia do noszenia ciąży i rodzenia dzieci Pan nie posiada, co implikuje zerowe kompetencje w tym zakresie. No i próby rządzenie cudzym ciałem, zdrowiem i życiem (bo rodzenie dziecka nie jest pierdnięciem w salonie) ze szczególnym uwzględnieniem macicy, to bolszewia czystej wody lub gorzej - niewolnictwo. Feminy delikatnie to nazywają - męskim szowinizmem. Pan chciałby kobiety do rodzenia przymusić? Jakim to prawem, prawem kaduka? Nie ma Pan na szczęście żadnej władzy nad macicami, to marzy, aby partia faszystowsko-bolszewicka w Pańskim imieniu kobiety do porodu przymuszała, czy tego chcą, czy nie. A jeśli przy okazji umrą, zostaną sparaliżowane, stracą wzrok, o urodzie już nie wspominając, to przecie sam Bóg tak chciał, Pańskiego sumienia to nie obciąży, prawda?
  PiS chroni zwierzęta a nie ludzkie życie
 • @ikulalibal 00:11:52
  A wystarczy na Polskę popatrzeć - jaki to wielce stabilny i suwerenny kraj. Tylko mało praworządny wobec unijnych gustów.
  Łukaszenko – mistrz ciętej riposty.
 • @Anna-PK 23:36:31
  A może Rosjanie po prostu lubią norweskie pstrągi? Sam handel jest przecież wartością dodaną. Dla jasności sytuacji warto też wiedzieć co Norwegia chce od Rosji kupić.
  Łukaszenko – mistrz ciętej riposty.
 • @Jan Twardowski 22:53:21
  "Decyzja" UE tyle dla Rosji znaczy co plewy na wietrze. Niedźwiedź zmanipulował Łukaszkę, postawił pod ścianą, a unijnym wilkom pokazał pazury. Tą "pożyczką" zaznaczył tylko swój teren. No i obecnie śladu po "niepodległej" Białorusi nie zostało. Zwłaszcza, iż przezorny Putin już dawniej wymusił na Łukaszence odpowiednie sojusze. W zamian za przyspawanie go do prezydenckiego stołka zapewne...Putin ma również interesy gazociągowe w UE, która też nie będzie chciała stracić na stawianiu sprawy na ostrzu noża z powodu białoruskiego pionka, jakim teraz jest ubezwłasnowolniony przez Rosję Łukaszenko. Od pożyczek unijnych będzie uciekał jak najdalej. No i póki posłuszny Rosji będzie, może się pławić w dobrobycie. Lepsze w końcu to, niż jakaś skuteczna odmiana nowinczoka :)
  Łukaszenko – mistrz ciętej riposty.
 • @Anna-PK 22:22:54
  A czemu na własną szkodę, z sentymentu do prymitywnego Białorusina czy jak? Putin jest mądrym politykiem, nie kieruje się emocjami jak niektórzy na Neonie i doskonale rozumie, że w interesach nie ma sentymentów. Ci, którzy tak pieją za Łukaszenką wiedzą, że w wyniku jego wieloletnich rządów Białoruś jednak stoi na krawędzi bankructwa a poziom życia ludności spadł już poniżej Meksyku. Bez pożyczek z zewnątrz władza kacyka obecnie jest nie do utrzymania, zaś Putin dał te 1,5 mld. $ pod zastaw swoich przyszłych zysków z rozparcelowania majątku narodowego Białorusi. Przykre, że widzi się tylko kasę a nie ustalenia i zobowiązania, które za tą kasą stoją. Putin działa w białych rękawiczkach ale faktem jest, że postawił Baćkę pod ścianą i pewnie jeszcze kałachem mu pogroził. Mnie tam zwisa, kto teraz rozgrabi Białoruś - oligarchowie UE i MFW czy oligarchowie rosyjscy, ale obecnie Łukaszka jest daleko bardziej zależny od Rosji niż Rosja od niego.
  Łukaszenko – mistrz ciętej riposty.
 • Autorka
  Racz Pani łaskawie zauważyć, że nie można chronić życia "nienarodzonych", bo ci, którzy się nie urodzili, żadnego życia nie posiadają. Jeśli zaś idzie Pani o przymus rodzenia pozwól, aby o tej kwestii decydowały wyłącznie potencjalne matki, zamiast aby faszyzująca partia bolszewicka śmierdzącymi od afer paluchami rządziła polskim kobietom w macicach. I norki i kobiety są matkami, ale rzeczą co najmniej zwyrodniałą moralnie jest, aby jedna matka nosiła skórę zdartą z innej matki. A katolickim Bogiem proszę sobie ust nie wycierać, ponieważ Jego wskazówką dla ludzkości jest przede wszystkim miłosierdzie, nie bestialstwo wynikające z próżności noszenia futra.
  Dwa zera stawiam - jedno za brak umiejętności logicznego myślenia a drugie za brak humanizmu.
  PiS chroni zwierzęta a nie ludzkie życie
 • @Lotna 12:06:42
  Tymczasem w Polsce...
  Druga fala covid-owego szaleństwa. Coraz więcej testów, czyli coraz więcej "zarażonych". Pomyślano o namordnikowym marketingu towaru, który bezużytecznie leżakował na półkach, więc onet trzasnął artykuł, jakie to te szmaty szkodliwe już po godzinie, ponieważ pleśń się tam gromadzi, grzyby i stosy innych bakterii z płuc wydychane. Logika by nakazywała prasnąć nimi czym prędzej o glebę, ale nie! Należy je co godzinę zmieniać na nowe i w ogóle większe partie zakupić, ponieważ 8 -9 dupeczek, to znaczy maseczek codziennie pranych, w związku z porą jesienną nie wyschnie na drugi dzień a przecież rano trzeba z czystym stosikiem do roboty lecieć. Więc kupować, kupować, kupować te namordniki, bo dzięki trosce rządu w stosach zalegają w sklepach. Do covidowej propagandy włączył się nawet Tygodnik Powszechny - pismo katolickie, który wyśmiewa nie wierzących ile wlezie, zwłaszcza tą grupę na faceboku. Żeby dodać powagi sprawie, Łukasz Szumowski złapał coronawirusa i przyjął na klatę. Kaczyński o dziwo jeszcze nie zakażony, o ile pominiemy rozum tego gościa.
  List Otwarty lekarzy belgijskich
 • Autor
  Nie chwytam dowcipu. Brigitte Macron miałaby być zazdrosna o tą wsiową razówkę z aparycją pokojówki i takimż rozumkiem?
  Łukaszenko – mistrz ciętej riposty.
 • @kula Lis 69 11:11:39
  Ten proceder jest realizowany co najmniej od 10-ciu lat. Wiemy o nim. Na gnata proszę nie liczyć. Zajmuje się tym, co zawsze - niszczeniem prawa i adoracją drobiu pływającego. Za chwilę obiema ręcami zagłosuje na ustawę Bezkarność +.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 07:32:22
  Przepraszam, że się wtrącę, mój znajomy spotkał się z licznymi atakami hakerów na Jego portal, umieszczony chyba na niemieckim lub angielskim serwerze. Sama miałam okazję obserwować, jak z treści portalu robi się sito. Za 2 dni portal wracał w niezmienionym kształcie. Stąd wiem, że kwestią nieodzowną jest tworzenie kopii zapasowej dla zapisywanych tu treści. Nie wiem, jak się to robi, ale przypuszczam, że nawet przeciętny student informatyki będzie w tej materii zorientowany. W Polsce na razie jest Pan tolerowany, inaczej już by Pan był ofiarą hakera.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 07:21:54
  Wprowadzenie w życie większości projektów Pani Prezydentki, byłoby dla Polski niewyobrażalnym nieszczęściem. Szkoda, że nie ma Pan świadomości tego. Już same te "listy otwarte" powinny dać coś Panu do myślenia.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 03:58:37
  "czasem dla mnie krótka rozmowa z pacjentem wystarczyła - aby móc - postawić diagnozę a przynajmniej mieć rozmaite podejrzenia."

  Doskonale rozumiem o czym Pan pisze, bo praktyka zawodowa w branży medycznej jest nie do zastąpienia. Czasem pacjent siedzi w gabinecie lekarza i płacze a ten słucha życzliwie o sprawach nie związanych z jego specjalizacją. I proszę sobie wyobrazić, że te łzy i wsparcie, już same w sobie mogą być czynnikiem leczniczym. Może to placebo, może coś innego ale ważne jest, że wynikają z istoty człowieczeństwa. Takiej relacji pacjent nigdy nie nawiąże ani z maszyną, ani z programem komputerowym. Telemedycyna jest w odniesieniu do człowieka projektem zimnym i bezdusznym. Może uleczy ciało ale nigdy nie będzie stanowić wsparcia dla cierpienia ludzkiego ducha. Stąd ludzie zawsze będą szukali pomocy w swoich lękach i niepokoju w Bogu, w drugim człowieku albo w obu tych wartościach. Proszę sobie wyobrazić, że w momencie śmierci, trzyma Pana za rękę...maszyna. Śmieszne, prawda?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 03:02:46
  Nikt by tego nie chciał. Jeszcze Polska nie zginęła... a korzystając z okazji pragnę przedstawić sugestię, żeby to Pan Kula ze swoimi artykułami został wyróżniony na pasku skrótów, zamiast wątpliwej wartości bloga "Ruch Oporu 2000". Teksty Pana Kuli są bardzo emocjonalne ale nikogo z Komentatorów nie obrażają.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @rumpelsiltskin 02:05:00
  Obawiam się, że znowu ma Pan rację. Pani Anna-PK w Polsce nie mieszka i podejrzewam, że nawet Pan Opara nie ma wyobrażenia co u nas się dzieje, natomiast odnośnie stanu Viktoria (?) w Australii, też ostatnio był trochę wypłoszony. Obecnie, już po miesiącu bezwzględnego terroru władze stanu odtrąbiły zwycięstwo nad obywatelami i redukują liczbę dziennych "zakażeń" do kilku. Ciekawe, że identyczne metody stosowane w Polsce aż pół roku, dają...lawinowy wzrost zakażeń ;). Dzięki Panu Kuli wiemy już, że "władzom" covid-19 miał pomóc w całkowitym dorżnięciu polskiego przemysłu węglowego! Prawdopodobnie przy okazji "testów" zarażono śląskich górników w sumie nieszkodliwym wirusem lub sfałszowano wyniki testów.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @rumpelsiltskin 00:59:01
  "Właśnie tutaj jest problem, bo władza nie pozwala samemu decydować. Ludzie starsi są tacy "karni", bo mają w większości głodowe emerytury, więc nie stać ich na mandaty, tym bardziej na jakieś postępowania sądowe z tym związane. Ewentualny mandat za brak maseczki kosztowałby ich dodatkowe głodowanie albo nieopłacone rachunki."

  Tak, nie wolno tego lekceważyć, bo to niezwykle trafne spostrzeżenie dotyczące motywów noszenia namordników. Starszych ludzi po prostu nie stać na buntowanie się. Nie ma też kompetentnych, cieszących się autorytetem organizacji, mogących pośpieszyć im z pomocą. Związek Rencistów i Emerytów to jeszcze jeden fasadowy pasożyt do zabierania składek z ich nędznych świadczeń. Zresztą, choćby Archanioł Gabriel wystąpił w swądzie jako ich obrońca, to każdy swąd od prawa i elementarnego rozsądku jest niezawisły...

  Osobiście kieruję się jeszcze inną motywacją, też pewnie typową dla pewnego kręgu Polaków - dla mnie doba jest za krótka a czas cenny, żeby na kilka sekund przy wejściu do sklepu i przy kasie golfu na twarz nie naciągnąć. Myśl, że mogłabym dzwonić po policję, czekać pół godziny na ich przyjazd, robić zbiegowisko, awanturować się w sklepie jak niejaka "Prezydentka", gonić po swądach, pisać pisma na Berdyczów, itd. jest wręcz obrzydliwa. Typem pieniacza nie jestem i niech tak zostanie.

  Przy okazji zauważę, że mamy do czynienia z totalitaryzmem na skalę ogólnoświatową, dla którego pojedyncze, buntownicze gesty mają taki wydźwięk, jak atak komara na słonia. Są po prostu infantylne, dają tyle, co tupanie dziecka w piaskownicy. Nie znaczy to, że mamy poddawać się biernie terrorowi, ale wyjście jest tylko jedno - kupą mości Panowie ! Na pejsbuku powstała cenna inicjatywa protestu oraz realnych działań przeciwko covidowemu terrorowi. Należy tam podobno ponad 10 tys. osób. To jest siła zauważalna. Może ktoś mający konto na pejsbuku mógłby nam przybliżyć te działania, podać link, może byśmy do nich dołączyli, wymienili opinie, poznali liderów?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @interesariusz z PL 22:40:48
  Nie wątpię w prawdziwość Pana słów. Wątpię w Pana kompetencje lekarskie. Historia, jaką Pan opisuje, w normalnym kraju zakończyłaby się skazaniem lekarza za zaniedbania bądź błąd sztuki i wysokim odszkodowaniem niezależnie od jego tytułów naukowych. W Polsce lekarze są ubezpieczeni na wszelkie możliwe sposoby a pacjenci nie. Dlatego mogą i zwykle przyjmują postawę "Bóg tak chciał" i winnych nie ma. Przy przyjęciu do szpitala, zwłaszcza na chirurgię pacjent musi podpisać tasiemcowy dokumen,t uwalniający lekarzy od odpowiedzialności i w praktyce sam się ubezwłasnowolnić. Kiedyś miałam okazję trafić do szpitala i odmówić brania zaleconych przez lekarza oddziałowego nowych leków na nadciśnienie, bo miałam własne, o wypróbowanej skuteczności. Na drugi dzień z tej przyczyny zostałam wywalona z oddziału bez diagnozy. Sama uważam, że wobec propozycji lekarzy należy zachować rozsądny dystans, ale laicy nie powinni bawić się w lekarzy. Nigdy nie słyszałam o programie komputerowym -omnibusie, wyręczającym lekarzy w stawianiu diagnozy. Właściwie słyszałam, ale nie widziałam go nawet w klinikach. Nie przypuszczam, aby Pana Oparę stać było na jego licencjonowany zakup i instalację na Neonie. Natomiast "Encyklopedię Zdrowia" może Pan zakupić w każdej księgarni medycznej. Jak Pan myśli, kto ją napisał i zredagował?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • Autor
  Już po ptokach. Gnat stchórzył a drób pływający uświadomił sobie, że na głębinie może być niebezpiecznie.
  Futerkowy zamach na rządy Jarosława Kaczyńskiego