Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze viridiana

 • @Krzysztof J. Wojtas 07:56:07
  Mimo wszystko :)))))))
  Klub walki.
 • @krzysztofjaw 17:53:58
  Zakaz obżarstwa to mi się nawet podoba. I same z tej ustawy korzyści z wyjątkiem zarobku restauratorów oczywiście. Ludzie mniej jedzą trującej żywności, w sadło nie obrastają, kobiety cieszą męskie oczy posturą filigranowej laleczki, zajęcia sportowe chętniej realizują a i kręgosłup wolniej wyrodnieje, wątroba nie wykazuje cech stłuszczenia, wentylacja płuc lepsza.
  Swoją drogą, gdzie te czasy gdy w Polsce z szacunku całowano kromkę chleba, która przypadkiem na ziemię upadła. Zamiast tego czerstwy chleb kilogramami na śmietniku ląduje a ludzie żreją bez opamiętania i pchają się na operacje bariatryczne, za które wszyscy płacimy.
  Dalsze zniewalanie Chińczyków - zakaz nadmiernego jedzenia!
 • @ikulalibal 19:52:39
  A ja dam 5* za wkład pracy i oryginalne ujęcie tematu. Zaś co do tych brudnych papierków zwanych "pieniędzmi", twórczość Sołżenicyna jest warta każdych pieniędzy.
  NA KOGO DONOSIŁ SOŁŻENICYN cz I
 • @zygmuntbialas 22:40:28
  @zygmuntbialas
  "nie ma u mnie banowania za poglądy."

  "@rumpelsiltskin 00:17:12
  "... nowych informacji tu właściwie brak,...". -"

  @zygmuntbialas
  "proszę spadać z tego blogu, bo ja z nacjonałami nie chcę mieć nic do czynienia."

  I druga scenka:

  @zygmuntbialas
  "nie ma u mnie banowania za poglądy. ... , musiałaby wyzywać, by się narazić na zbanowanie. "

  "Jest bezczelnym chamem i szkoda, że Pani tego nie widzi."


  Ps. To nic osobistego Panie Zygmuncie. Kwestia naszego stosowania się do zasad, które głosimy.
  Prof. S. Bhakdi: Nie grożą nam wirusy, lecz szczepienia
 • @zygmuntbialas 21:43:12
  Przypuszczam, że odnośnie Pani Werki , jak również tutaj, był Pan uprzejmy dostrzec do czego prowadzi zakładanie a priori złych intencji rozmówcy i bezpodstawne generalizowanie jednej, być może niezręcznej wypowiedzi komentatora na całość jego poglądów. Zresztą, skoro Pan Rumpelsiltskin przeprosił, Panu też pewnie nie będzie miło pielęgnować urazę. (zdyskredytował się w moich oczach całkowicie" ) Automatyczne błędy myślowe, które popełniamy wszyscy w odniesieniu do cudzych wypowiedzi, mogą człowiekowi zniszczyć spory kawałek życia. Różnica między nami polega na tym, że Pan odniósł się do szeregu wypowiedzi Pana Rumpelsiltskin syntetycznie, a ja skoncentrowałam się tylko na tej jednej stąd mój wniosek, że nie musiała ona nieść tak negatywnego przesłania, jakie Pan jej przypisuje.( "dla niego nieistotne są zbrodnicze czyny Gatesa, on byłby je gotów pochwalić, bo przyczyniają się do zmniejszenia populacji na świecie. To już nie jest patriotyzm, lecz tępy nacjonalizm ") Na przykładzie Pani Werki starałam się wykazać, że nie potrafimy czytać w cudzych myślach, więc nie ma Pan pewności, że powyższe Pańskie twierdzenie jest prawdą i wątpliwości powinny przemawiać na korzyść "oskarżonego".

  Odnośnie drugiej kwestii - problem stosunku do ludzi starych i chorych uważam za podstawowy wyznacznik mądrości i kultury jednostki. Dla mnie nie jest on "poboczny" Natomiast Pan starannie omija drwiącą z wieku starczego, ordynarną, prostacką wypowiedź dowartościowującej się tym sposobem równie starej kobiety, którą - jak sama pisze - wychowała ulica. Co prawda, Ona nie odnosi się tak do Pana, ale wyłącznie do grupy społecznej, której właśnie z racji wieku i człowieczeństwa, przynależny jest szacunek. Prawdopodobnie dlatego nie czuje się Pan znieważony. A skoro od tej kobiety przejął Pan "bardzo podobne poglądy", które nie waham się nazwać rynsztokowymi, tylko współczuć wypada.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @zygmuntbialas 22:41:29
  "Większość ludzi przyjęło to letnio lub z aprobatą. Też coś niepojętego."

  To nie tak. Reżym zaczyna mówić o obowiązkowych szczepieniach, ponieważ udało się zaszczepić mniejszość, nawet nie połowę, chociaż najpierw zastosowano propagandę masowej niedostępności szczepionki, opłacony wyścig celebrytów po szczepionkę, kampanię zagrożenia, kija i marchewki. Ale najwyraźniej normy nie wyrobili. Oczywiście, półtorej roku temu scenariusz brzmiał jak radiowe słuchowisko Wellsa "Wojna Światów", ale ta kampania strachu poszerzyła granice naszej wyobraźni. Potrafimy z dużym procentem trafności prognozować co będzie dalej i bynajmniej nie są to prognozy spiskowe. Jeszcze półtorej roku temu robotnicy budowlani porzucili wykonawstwo w dużych miastach ze strachu przed wirusem. Dzięki temu udało nam się zatrudnić brukarzy do wykonania podjazdu do garażu. Woleli mniej zarobić, ale bezpiecznie. Dzisiaj ci sami ludzie z budowlanki śmieją się na całe gardło z wirusa, wielu zachorowało, wyzdrowiało i ani myśli lecieć do szczepienia. Co do namordników, przede wszystkim jest to sensowna alternatywa wysokich mandatów.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @zygmuntbialas 22:32:53
  Ale badania są objęte tak ścisłą tajemnicą, że opinia publiczna nie ma żadnych szans na uzyskanie wiadomości ile dzieci zmarło wskutek tych "badań". Nie mówiąc już o samej procedurze badawczej. Cóż, pozostaje nam tylko czekać na następną kampanię przerażenia w mediach i czerwony pasek w wiadomościach tv - ile dzieci zachorowało, wyzdrowiało i zmarło z powodu coronavirusa. Będą zdjęcia dzieci leżących pod respiratorami, ciężarówek wiozących trumny ze zmarłymi dziećmi do zbiorowych mogił, zakaz obecności rodziców w szpitalu i pogrzebie dziecka, telewizyjne wywiady z "zrozpaczonymi" matkami - tworami graficznych programów komputerowych, które "nie zaszczepiły". Będzie też parę pokazowych procesów lekarzy, którzy odradzili szczepienie i... dziecko zmarło. Placówki oświatowe znów zostaną na parę miesięcy zamknięte, na onecie pojawią się wywiady z rozwrzeszczanymi furiatkami, które nie wyślą swojego dziecka do przedszkola "na śmierć". Ciekawe, co jeszcze Rząd wymyśli nowego?
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @Anna-PK 19:43:09
  Ale racjonalnie myśląc, najprościej byłoby kopniakami pogonić proszczepionkowców z infrastruktury zbudowanej wysiłkiem całego narodu, do której z nieuzasadnionych przyczyn, rości sobie Pani wyłączne prawa. Pani chce, aby garstka ogłupionych tendencyjną propagandą ludzi zamknęła tych myślących w leprozorium, jak trędowatych?
  "Czy chodzi o to, aby się nie szczepić i chorować, a nawet umrzeć z tego powodu aby ktoś nie zarobił? Takie jest przesłanie?"
  Nie, chodzi o prawo do dysponowania własnym ciałem, zdrowiem i życiem. Jeśli zachoruję i umrę na covida, to jest to wyłącznie mój, odszczepieńca problem. Pani zaszczepiona - na pewno się nie zarazi. Ale wara zamykać przede mną drzwi szpitala, na funkcjonowanie którego przez 30 lat przymusowo płaciłam składkę chorobową i zdrowotną w wys. 1/4 mojej miesięcznej pensji.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @Anna-PK 19:17:13
  Czyli proponuje Pani segregację religijną we wszystkich dziedzinach życia społecznego? Segregację towarzyską, zawodową, usługową, prawną itp. No cóż, wobec tego należałoby jak najszybciej zacząć budowę odrębnych szkół, banków, sądów, sklepów, osiedli, ulic, parków, kin, teatrów, sal koncertowych, środków transportu, lokali usługowych miejsc pracy dla niewiernych, do których "ich wpuszczą".
  Widzi Pani, co sama napisała?! Ta scypionka najwyraźniej potrafi również zdolność racjonalnego myślenia zniszczyć i rozpętać antyludzką, hitlerowską dyskryminację.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @werka1321 17:41:43
  Nie. Kubeł zimnej wody zwykle należy wylać na gryzące się kundle. Ale tutaj logiczna i rzeczowa argumentacja przyda się na pewno.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @Nibiru 17:17:30
  Bardzo słuszna uwaga, w dodatku wyrażona w sposób kulturalny. Większość nie ma obowiązku stosować się do egocentrycznych zainteresowań Pani Werki.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @Monaco 16:23:40
  Racja. I wszystko układa się teraz w dawno zaplanowaną, logiczną całość. Globalny, faszystowski obóz koncentracyjny w którym będą tylko 3 klasy społeczne:
  Klasa korporacji - panów
  Klasa zaszczepionych - niewolników
  Klasa pariasów, czyli tych nie zaszczepionych i całkowicie pozbawionych Praw Człowieka. Budynek ETPCz zostanie zamieniony na tancbudę dla wyznawców covidowej wiary.
  COVIDOWY ■ BIZNES ■ MILIARDY DOLARÓW ZYSKÓW i TERROR !.
 • @kula Lis 69 06:51:54
  A co najgorsze, przejmują coraz szersze obszary działalności gospodarczej. Są zwolnieni z podatków, dlatego stosują ceny konkurencyjne wobec polskich przedsiębiorców. No i kto nie da im zlecenia jak ma możliwość zapłacenia np. 3000 zł. mniej niż polskiej firmie? A te 3000 zł to i tak z naszych podatków.
  Czy Igor Isajew znieważył polskie godło?
 • @brian 14:38:10
  Kiedy on raczej na żyda nie wygląda.
  Czy Igor Isajew znieważył polskie godło?
 • Autor
  Moim zdaniem tak, jest to znieważenie naszego godła mimo, że większość Polaków nie utożsamia się z promocją zaburzeń preferencji seksualnych. Co do innych jego wypowiedzi nie ma najmniejszych wątpliwości, że wyczerpują one znamiona przestępstwa znieważenia Narodu Polskiego. Ale znając tendencje naszych sądów do zachowania poprawności politycznej wątpię, czy będzie ukarany. Ja bym mu chętnie wlepiła 5 lat kary pozbawienia wolności i odesłała na Ukrainę, aby tam ją odbywał.
  Czy Igor Isajew znieważył polskie godło?
 • @Tiamat 16:20:29
  Pani stosuje nieuczciwą retorykę wobec Pana Rumpelsiltskin, bezpodstawnie przypisując Mu wrogość i pogardę dla osób starszych, celem zdyskredytowania Jego osoby w oczach pozostałych Dyskutantów. Faktycznie, ewidentna manipulacja udała się tylko w stosunku do Pana Białasa, który podzielił te poglądy, nie dostrzegając w nich projekcji Pani własnych uczuć pogardy i nienawiści dla choroby i starości. Bo czymże innym jest cytowana wypowiedź odnośnie wieku obecnego prezydenta USA oraz ludzi chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo:
  "szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'."
  "Wariaci, debile..." Tak z ciekawości zapytam jeszcze, skąd Pani wiadomo, że prezydent Biden nosi pampersy? W gacie mu Pani zaglądała, usrane dupsko obwąchiwała, czy jak?! Ale jakoś nie wątpię, że nawet tę swoją wypowiedź w swojej pyszałkowatości uważa Pani za szczyt etyki i racjonalnej erystyki.
  Być może wykazałam nadmiar dobrej woli, ale po prostu takie mam podejście do ludzi i uważam, że tekst, na który zareagowała Pani tak emocjonalnie odnosił się do znienawidzonego powszechnie Gatesa, który - delikatnie mówiąc - też dawno już przekroczył wiek rozwojowy, zwłaszcza, że dramat dotyczący wysterylizowanych z jego inicjatywy kobiet, na 100% obchodzi go tyle, co zeszłoroczny śnieg. Wychodzę więc z założenia, że nikt z nas, Pana Rumpelsiltskin nie wyłączając, nie chciałby się prymitywnie wyzłośliwiać na blogu powszechnie lubianego i szanowanego Pana Zygmunta i zarazem 5* dawać.
  Odnośnie podstawowych zasad savoir vivre'u nie stosuje ich Pani również w tym komentarzu, zwracając się do mnie w trzeciej osobie: "Jesli pani viridianie wydaje sie..." No i za kogo sama się uważa insynuując mi zniżanie się do Pani poziomu, aby Jej ...zaimponować? Po prostu zawsze reaguję na nieuczciwą, personalną dyskredytację rozmówcy, którą ktoś stosuje z na wskroś subiektywnym zadufaniem w swoje racje.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @zygmuntbialas 22:28:36
  Nie wiem, co Pani Werka miała na myśli, ponieważ nie dysponuję umiejętnością czytania cudzych myśli, podobnie jak Pan i pozostali Dyskutanci. A odnośnie tego "besztania", jakby Pan nie zauważył - Pani Tiamant uczyniła kilka wpisów bezpodstawnie dyskredytujących intencje Jej pytania.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @rumpelsiltskin 03:35:40
  "Zaczepki ad personam zdradzają pewne niedostatki. "

  Duże niedostatki w sztuce dyskutowania, które może mogłoby odrobinę zmniejszyć przeczytanie "Erystyki" Shopenhauera i rezygnacja z ogólnikowego pustosłowia, jaki został nam zaprezentowany przy okazji złośliwej oceny Pańskich intencji. Widzę, że Pani za wszelką cenę chce wbijać jadowite zęby, ale nie wie, jak robić to z klasą. A tu mamy następny dowód - kryteria oceny rządzącego obecnie prezydenta USA:
  "szalenie trudno uwierzyc, żeby nawet debile w domu wariatów wybrali wybrakowanego, owianego skandalami i przestepstwami starego dziada, który sam sobie juz pampersow nie potrafi zmienić ...na prezydenta 'najwiekszekj demokracji, ekonomii i potęgi militarnej swiata'."
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @Tiamat 14:29:04
  "Zachowanie gatunku, prawo do własnego potomstwa, jest nie tylko podstawowym prawem czlowieka. jest nakazem religii."

  No i może jeszcze wypadałoby dodać, że nawet Kościół Katolicki stoi na stanowisku ograniczenia tego prawa ludziom z racji upośledzenia umysłowego niezdolnym do rozumienia sakramentu małżeństwa. Niestety, świat nie jest czarno-biały a prawo ogranicza nasze chęci i dopuszcza szereg wyjątków. Gdyby swego czasu Chińczykom pozwolono by mnożyć się bez opamiętania, prawdopodobnie my przestalibyśmy istnieć już dawno. Podobne refleksje mogą się nasunąć po obejrzeniu kilku odcinków wzoru poprawności politycznej prezentowanej w serialu "Down the Road" I tak - rehabilitacja społeczna tych ludzi jest ze wszech miar pożądana, ale zachęcanie do prokreacji byłoby dla społeczeństwa szkodliwe.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić
 • @Tiamat 14:29:04
  Rozumiem, że Pani stosuje nieuczciwą retorykę.
  Prof. S. Bhakdi: Ludzie muszą się bać, by dać się zaszczepić