Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze viridiana

 • @kula Lis 69 11:11:39
  Ten proceder jest realizowany co najmniej od 10-ciu lat. Wiemy o nim. Na gnata proszę nie liczyć. Zajmuje się tym, co zawsze - niszczeniem prawa i adoracją drobiu pływającego. Za chwilę obiema ręcami zagłosuje na ustawę Bezkarność +.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 07:32:22
  Przepraszam, że się wtrącę, mój znajomy spotkał się z licznymi atakami hakerów na Jego portal, umieszczony chyba na niemieckim lub angielskim serwerze. Sama miałam okazję obserwować, jak z treści portalu robi się sito. Za 2 dni portal wracał w niezmienionym kształcie. Stąd wiem, że kwestią nieodzowną jest tworzenie kopii zapasowej dla zapisywanych tu treści. Nie wiem, jak się to robi, ale przypuszczam, że nawet przeciętny student informatyki będzie w tej materii zorientowany. W Polsce na razie jest Pan tolerowany, inaczej już by Pan był ofiarą hakera.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 07:21:54
  Wprowadzenie w życie większości projektów Pani Prezydentki, byłoby dla Polski niewyobrażalnym nieszczęściem. Szkoda, że nie ma Pan świadomości tego. Już same te "listy otwarte" powinny dać coś Panu do myślenia.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 03:58:37
  "czasem dla mnie krótka rozmowa z pacjentem wystarczyła - aby móc - postawić diagnozę a przynajmniej mieć rozmaite podejrzenia."

  Doskonale rozumiem o czym Pan pisze, bo praktyka zawodowa w branży medycznej jest nie do zastąpienia. Czasem pacjent siedzi w gabinecie lekarza i płacze a ten słucha życzliwie o sprawach nie związanych z jego specjalizacją. I proszę sobie wyobrazić, że te łzy i wsparcie, już same w sobie mogą być czynnikiem leczniczym. Może to placebo, może coś innego ale ważne jest, że wynikają z istoty człowieczeństwa. Takiej relacji pacjent nigdy nie nawiąże ani z maszyną, ani z programem komputerowym. Telemedycyna jest w odniesieniu do człowieka projektem zimnym i bezdusznym. Może uleczy ciało ale nigdy nie będzie stanowić wsparcia dla cierpienia ludzkiego ducha. Stąd ludzie zawsze będą szukali pomocy w swoich lękach i niepokoju w Bogu, w drugim człowieku albo w obu tych wartościach. Proszę sobie wyobrazić, że w momencie śmierci, trzyma Pana za rękę...maszyna. Śmieszne, prawda?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @Ryszard Opara 03:02:46
  Nikt by tego nie chciał. Jeszcze Polska nie zginęła... a korzystając z okazji pragnę przedstawić sugestię, żeby to Pan Kula ze swoimi artykułami został wyróżniony na pasku skrótów, zamiast wątpliwej wartości bloga "Ruch Oporu 2000". Teksty Pana Kuli są bardzo emocjonalne ale nikogo z Komentatorów nie obrażają.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @rumpelsiltskin 02:05:00
  Obawiam się, że znowu ma Pan rację. Pani Anna-PK w Polsce nie mieszka i podejrzewam, że nawet Pan Opara nie ma wyobrażenia co u nas się dzieje, natomiast odnośnie stanu Viktoria (?) w Australii, też ostatnio był trochę wypłoszony. Obecnie, już po miesiącu bezwzględnego terroru władze stanu odtrąbiły zwycięstwo nad obywatelami i redukują liczbę dziennych "zakażeń" do kilku. Ciekawe, że identyczne metody stosowane w Polsce aż pół roku, dają...lawinowy wzrost zakażeń ;). Dzięki Panu Kuli wiemy już, że "władzom" covid-19 miał pomóc w całkowitym dorżnięciu polskiego przemysłu węglowego! Prawdopodobnie przy okazji "testów" zarażono śląskich górników w sumie nieszkodliwym wirusem lub sfałszowano wyniki testów.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @rumpelsiltskin 00:59:01
  "Właśnie tutaj jest problem, bo władza nie pozwala samemu decydować. Ludzie starsi są tacy "karni", bo mają w większości głodowe emerytury, więc nie stać ich na mandaty, tym bardziej na jakieś postępowania sądowe z tym związane. Ewentualny mandat za brak maseczki kosztowałby ich dodatkowe głodowanie albo nieopłacone rachunki."

  Tak, nie wolno tego lekceważyć, bo to niezwykle trafne spostrzeżenie dotyczące motywów noszenia namordników. Starszych ludzi po prostu nie stać na buntowanie się. Nie ma też kompetentnych, cieszących się autorytetem organizacji, mogących pośpieszyć im z pomocą. Związek Rencistów i Emerytów to jeszcze jeden fasadowy pasożyt do zabierania składek z ich nędznych świadczeń. Zresztą, choćby Archanioł Gabriel wystąpił w swądzie jako ich obrońca, to każdy swąd od prawa i elementarnego rozsądku jest niezawisły...

  Osobiście kieruję się jeszcze inną motywacją, też pewnie typową dla pewnego kręgu Polaków - dla mnie doba jest za krótka a czas cenny, żeby na kilka sekund przy wejściu do sklepu i przy kasie golfu na twarz nie naciągnąć. Myśl, że mogłabym dzwonić po policję, czekać pół godziny na ich przyjazd, robić zbiegowisko, awanturować się w sklepie jak niejaka "Prezydentka", gonić po swądach, pisać pisma na Berdyczów, itd. jest wręcz obrzydliwa. Typem pieniacza nie jestem i niech tak zostanie.

  Przy okazji zauważę, że mamy do czynienia z totalitaryzmem na skalę ogólnoświatową, dla którego pojedyncze, buntownicze gesty mają taki wydźwięk, jak atak komara na słonia. Są po prostu infantylne, dają tyle, co tupanie dziecka w piaskownicy. Nie znaczy to, że mamy poddawać się biernie terrorowi, ale wyjście jest tylko jedno - kupą mości Panowie ! Na pejsbuku powstała cenna inicjatywa protestu oraz realnych działań przeciwko covidowemu terrorowi. Należy tam podobno ponad 10 tys. osób. To jest siła zauważalna. Może ktoś mający konto na pejsbuku mógłby nam przybliżyć te działania, podać link, może byśmy do nich dołączyli, wymienili opinie, poznali liderów?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @interesariusz z PL 22:40:48
  Nie wątpię w prawdziwość Pana słów. Wątpię w Pana kompetencje lekarskie. Historia, jaką Pan opisuje, w normalnym kraju zakończyłaby się skazaniem lekarza za zaniedbania bądź błąd sztuki i wysokim odszkodowaniem niezależnie od jego tytułów naukowych. W Polsce lekarze są ubezpieczeni na wszelkie możliwe sposoby a pacjenci nie. Dlatego mogą i zwykle przyjmują postawę "Bóg tak chciał" i winnych nie ma. Przy przyjęciu do szpitala, zwłaszcza na chirurgię pacjent musi podpisać tasiemcowy dokumen,t uwalniający lekarzy od odpowiedzialności i w praktyce sam się ubezwłasnowolnić. Kiedyś miałam okazję trafić do szpitala i odmówić brania zaleconych przez lekarza oddziałowego nowych leków na nadciśnienie, bo miałam własne, o wypróbowanej skuteczności. Na drugi dzień z tej przyczyny zostałam wywalona z oddziału bez diagnozy. Sama uważam, że wobec propozycji lekarzy należy zachować rozsądny dystans, ale laicy nie powinni bawić się w lekarzy. Nigdy nie słyszałam o programie komputerowym -omnibusie, wyręczającym lekarzy w stawianiu diagnozy. Właściwie słyszałam, ale nie widziałam go nawet w klinikach. Nie przypuszczam, aby Pana Oparę stać było na jego licencjonowany zakup i instalację na Neonie. Natomiast "Encyklopedię Zdrowia" może Pan zakupić w każdej księgarni medycznej. Jak Pan myśli, kto ją napisał i zredagował?
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • Autor
  Już po ptokach. Gnat stchórzył a drób pływający uświadomił sobie, że na głębinie może być niebezpiecznie.
  Futerkowy zamach na rządy Jarosława Kaczyńskiego
 • @demonkracja 10:08:44
  Jest Pan(i) niesprawiedliwa pisząc o ludziach starszych, sugestywnych, z usztywnionym procesem myślenia hamowanym przez organiczne zmiany w centralnym układzie nerwowym - "zboczeńcy". Jest rzeczą fizycznie niemożliwą te (napiszę obrazowo) dziury w mózgu lub cechy osobowości słowami zaklajstrować, zmieniając świadomość. Neon też tego nie zrobi i Pan Opara - jako lekarz - doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
  Co do reszty Pana(i) wywodów, człowiek nie ma świadomości wyłącznie w dwóch przypadkach - gdy śpi i gdy jest nieprzytomny. Wszystko inne to sprawa jego indywidualnych, świadomych wyborów, za które sam jest odpowiedzialny.
  Uczestnictwo w "tęczowej hucpie" to dobry pomysł na upieczenie swojej pieczeni, podobnie jak założenie i rejestracja "związku wyznaniowego". Cel powinien uświęcać środki.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @witas 09:21:13
  Też tak robię, ale w szerszym wymiarze nie ma to żadnego znaczenia. W każdym mieście, nie tylko w Warszawie, potrzebne są marsze i protesty żądające zakończenia pandemii. Potrzebne są koszulki z napisami. Nie ma liderów, nie ma producentów...
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @interesariusz z PL 09:58:04
  Wśród kilku cennych uwag na temat wyglądu portalu, zawarł Pan propozycję nie do przyjęcia dla każdego odpowiedzialnego lekarza - anonimowej "diagnostyki" przez internet, która ma nawet mniejszą wartość niż zwykła porada telefoniczna u lekarza rodzinnego. Medycyna nie jest specjalnością zero-jedynkową. Te same symptomy mogą wynikać z wielu różnych chorób wewnętrznych bądź psychicznych, bardziej lub mniej groźnych a niekiedy śmiertelnych. Do ich diagnostyki potrzebne są nie tylko badania podstawowe, laboratoryjne, ale również techniczne - Rtg, USG, TK, RM z tomografią pozytronową włącznie i...praktyką lekarską. Tymczasem przez monitor nie można nawet skierowania na te badania wydać. Pan wspomniał o osobie bliskiej i swoim bezpodstawnym poczuciu winy, ponieważ o tak skomplikowanej dziedzinie nauki nie ma Pan żadnego pojęcia. Nie ma Pan kompetencji, aby bawić się w Zosię-samosię i samodzielnie diagnozować nawet członków rodziny. Tym bardziej błędem sztuki każdego lekarza będzie podjęcie się tej roli przez internet . Na całym świecie błędy lekarskie liczone są w dziesiątkach tysięcy rocznie. Błędy "lekarzy internetowych" lub co gorsza - osób, które się za lekarzy podają lub z jakichś względów w realu utraciły prawo wykonywania zawodu, będą niepoliczalne. A co gorsza, wyłącznie Pan będzie za nie odpowiedzialny, bo Pan z tych porad skorzystał. Niestety, współczesny człowiek bez osobistego kontaktu z lekarzem się nie obejdzie a lekarze bywają różni. Jednak remedium na ten fakt nie może być znachor szalejący w internecie i posługujący się własnym widzimisię lub urojonymi kompetencjami. Często się tutaj zdarza (nie będę wymieniać pseudo), że Użytkownicy Neonu przeklejają jakąś bulwersującą informację z mediów zachodnich tłumacząc ją z pomocą translatora i podają (nie mając żadnych studiów tej dziedzinie wiedzy), jako prawdę objawioną, akceptowaną "przez głosowanie" (tak, bloger X ma rację a bloger Y to idiota). Tymczasem, żeby adekwatnie przetłumaczyć albo chociaż zrozumieć doniesienie medyczne, trzeba mieć profesjonalną znajomość medycyny, łaciny angielskiej terminologii medycznej oraz obowiązującą w tej specjalizacji praktykę lekarską. Inaczej "prawda" nie jest funta kłaków warta, zwłaszcza przy internetowej modzie na fake newsy. Czy chce Pan na Neonie zatrudnić kogoś takiego, czy ma może trwonić swój cenny czas za darmochę? Zresztą w internecie jest mnóstwo profesjonalnych www. prowadzonych przez autentycznych lekarzy udzielających porad za darmo lub drobną opłatą. Są to ostatni ludzie, których bym darzyła zaufaniem, ale Pan może do woli korzystać. Na początek proszę im wysłać jedną z wklejonych tu bredni, w imię prawdziwości której, pewien bloger banował Użytkowników lżąc ich epitetami idiotów. Innych argumentów nie potrafił podać :)

  No, ale jaki to ma związek z ruchem oporu? Chyba żaden. Cennym natomiast będzie składanie skarg do Rzecznika Praw Pacjenta, NFZ, wysyłanie im faktur za porady prywatne i głośne, natarczywe domaganie się swobodnego dostępu do lekarzy specjalistów.
  A więc Wojna - Czy Partyzantka? Cześć 2.
 • @kula Lis 69 09:04:01
  Niedawno rozmawiałam z takim 17-to letnim "dzieckiem" z LO, więc go pytam: "Czemu te namordniki nosicie, zamiast strajkować? Przecież gdy praśniecie nimi o glebę, wszystkich was ze szkoły nie wywalą, bo sami robotę stracą". A na to młodzian po głębokim namyśle - a wie pani, nikt z nas na taki pomysł nie wpadł, dopiero pani pierwsza. Te "dzieci" z mentalnością niewolników są przyszłością Narodu Polskiego...Nawet batem ich do walki nie pogonisz. Chcą w takim świecie żyć i jest im z tym dobrze.
  Wypowiadam Wojnę - Partyzancką?
 • @kula Lis 69 08:57:17
  Proszę zejść na Ziemię Panie Kula. Teraz w hierarchii ważności polskich spraw lgbt i pisanina jakichś belfrów tyle znaczy, co gówno w trawie. Właśnie pływający lewacki drób, zwący się zjednoczoną prawicą wypierdzielił ministra sprawiedliwości Ziobrę (a pewnie też ze stołka prokuratora generalnego wyskoczy) i zacznie się walka - no, może nie brytanów - po co wiernym człowiekowi psom od razu ubliżać - walka obrzydliwych gadów, waranów o ścierwo Polski, którą wcześniej solidarnie zagryźli. Przedterminowe wybory to nasza następna szansa. Drób pływający prawie wszystkich Polaków wkurwił dogłębnie, ponoć już sondaże na pysk mu lecą a Rydzyk gorliwie będzie się modlił o śmierć polityczną, koszerną dla nich. Więc usiądź Pan wygodnie w fotelu, weź w rękę piwo, kawę, wino. czy co tam wolisz i igrzyska dla gawiedzi podziwiaj. Zobaczymy, czy Pański idol chociaż w połowie zachowa się tak godnie i przebiegle, jak Banaś. Popatrz Pan, zwykły goj, a jaki sprytny - i drób zaszachował i stołek ocalił. Jednak nie byłoby dobrze dla Polski, aby ci dwaj zwarli szeregi. W każdym razie obstawiać już możemy, kto wygra - gnat czy kurica.
  Kraków: Grupa nauczycieli napisała list w obronie LGBT+.
 • @interesariusz z PL 00:29:37
  To proszę wymienić zalety w odniesieniu do spółdzielczości mieszkaniowej, bo wiele lat mieszkając w bloku nie zauważyłam ani jednej. Frazesy o naprawianiu prawa i wymiarze sprawiedliwości proszę sobie darować.
  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest niekonstytucyjna
 • @interesariusz z PL 00:37:40
  I źle, że są takie przepisy? Pan chciałby wejść na naszą posesję, zabić psa, którego kocha cała nasza rodzina i pozostać bezkarny?
  Odnośnie drugiej kwestii, ludziom broniącym swojego i rodziny życia oraz mienia, nie powinno się stawiać żadnych granic.
  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest niekonstytucyjna
 • @Rebeliantka 00:10:39
  „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście” Jezus. (Ewangelia wg. św. Łukasza)

  Nie będę podawała linków do filmów z you tube dokumentujących piekło zwierząt hodowanych na futra, ból i przerażenie śmierci koszernej. . Zainteresowani łatwo je znajdą. I wyłącznie te istoty mam na myśli, ponieważ ich śmierć zadana dla ludzkiego kaprysu jest niepotrzebna a dla człowieka hańbiąca. To nie jest "sprawa biologiczna, śmierć to śmierć"- jak pewna Żydówka miała okazję się wyrazić, mówiąc o śmierci gojów. A muzułmanie? Przecież ich religia uważa za zaszczyt wyrzynanie niewiernych. Nie wiem, ale wyobrażam sobie, że dla każdego Katolika silna wiara w jego Boga jest powodem do dumy ale również zakłada współczucie dla " tych braci naszych najmniejszych", którymi są właśnie istoty lekceważąco nazwane przez Panią "zwierzątkami".

  Proszę zważyć, że nawet dla nich Natura nie zaplanowała takiego bestialstwa, jak zaplanował człowiek. Proszę sobie wyobrazić, że to Pani rodzi się w klatce, stłoczona wśród kilkunastu innych zwierząt, głodnych i agresywnych, w smrodzie, brudzie i umiera nie zaznawszy wolności. Takie zwierzę ma lepiej rozwinięty centralny układ nerwowy niż wyabortowany płód eugeniczny, nad którym tak się Pani roztkliwia. Widzi zbliżającą się śmierć, bez znieczulenia.

  Fermy futrzarskie są obozami koncentracyjnymi dla zwierząt w sytuacji, gdy człowiek nie musi nosić futra. Co więcej - nie powinien. Nigdzie nie pisałam o rezygnacji ze spożywania mięsa, lecz wyłącznie o przerwaniu realizacji zwyrodniałych ludzkich kaprysów.

  Nie wiem czemu zaśmieca Pani swój własny artykuł odniesieniami do aborcji, in vitro, śmierci mózgowej, transplantacji przecież to nie ma jakiegokolwiek związku z omawianym tematem.

  Uważam, że będąc humanistą, kierując się wyobraźnią i katolickim współczuciem dla najsłabszych, nie trzeba od razu być lewakiem. Lewacy wysmażyli tą Ustawę? Ło matko z córką, św. Franciszek z Asyżu też był lewakiem? Rzeczywiście Pani Rebeliantko, (bez urazy, stwierdzam tylko fakt) Pani sumienie nie jest katolickie, skoro akceptuje zwyrodnienie moralne ponieważ..."Niepotrzebnie stracimy ogromne sumy". A więc w ostatecznym rachunku tylko forsa się liczy.

  Pewnie tak samo kombinował poseł Wróblewski. Cóż, przeniesie się do POsranych pasożytów, albo innych. My stracimy? Pani ma jakieś udziały w firmach futrzarskich i uboju bez znieczulenia? Bo ja żadnych.

  Jeśli 5-tka Dla Zwierząt doprowadzi do przedterminowych wyborów, będziemy mieć jeszcze jedną szansę.
  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest niekonstytucyjna
 • @Alfax 18:03:02
  5* W jednym Gates ma rację. Planów wojny biologicznej nie powinno się lekceważyć, bo niesie skutki ostateczne - starcia ludzkości z powierzchni Ziemi. W takiej wojnie nie zwycięży arsenał nuklearny, tylko dostępność skutecznej szczepionki, która jest najtańszą ze wszystkich broni konwencjonalnych. A i wojna biologiczna wydaje się być najbardziej ekonomiczną. Z drugiej strony na następną epidemię nigdy nie będziemy w porę gotowi.
  Czy Bill Gates popełnia zbrodnie przeciwko ludzkosci ?
 • @ikulalibal 18:41:13
  A Pan na j.polski nie mógłby ich przetłumaczyć?
  Czy Bill Gates popełnia zbrodnie przeciwko ludzkosci ?
 • @rumpelsiltskin 16:14:16
  A po cóż się tak wysilać? Wystarczy namnożyć wirusa czarnej ospy i puścić w świat, zaszczepiwszy się wcześniej.
  Dwa koronawirusy, i tylko jedno rozwiązanie problemu