Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze viridiana

 • @Kmieć 10:21:06
  Ale konkretnie, w czym Panowie Wandala i Berkeley Panu zaszkodzili? A może widzi Pan w Nich dwóch kozły ofiarne, dźwigające wszystkie żydowskie grzechy? Śmieszne by to było...I bardzo proszę nie nazywać Polaków "gojami", bo "goj" w ustach żyda to najbardziej plugawe wyzwisko. Żydzi między sobą tak Polaków nazywają, nigdy bezpośrednio, ale żeby Polak do Polaka, to się nie godzi! Wstydu Pan za grosz nie masz, ot i co! Do pięści i wyzwisk jeszcze Pan sztachetę z płota dodaj i będzie komplet na poziomie wsiowego chama.
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @Tiamat 03:07:39
  "Forum, jest to wymiana dostępnych informacji i dyskutowania zdarzeń - a nie obrazania osób biorących udział w dyskusji.
  Takie jest prawo istnienia każdego blogu."


  Też tak myślę. Więc proszę mi wyjaśnić dlaczego Panowie Wandala, Berkeley i jakowyś "tetryk" są wyzywani od parchów, trolli, starców przez Pana Kmiecia? Wyzwisko nie jest ani informacją ani argumentem. Pani podoba się taki "styl" dyskutowania? Bo mnie nie.
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @Lotna 21:47:41
  Z powodu braku wykształcenia chemicznego trudno mi ocenić, jakie są fakty i jaki jest prognozowany czas od podania szczepionki do zgonu. Wg. artykułu - o ile dobrze zrozumiałam - clou niebezpieczeństwa stanowi dodatek do szczepionki w postaci nanocząsteczki glikolu polietylenowego. Jednak ten związek chemiczny nie jest nowością. Dodaje się go do wielu m.in. produktów spożywczych, leków, w ilości daleko większej niż nanocząsteczka, bez szkodliwych skutków ubocznych. Zaledwie Wikipedia, ale w miarę obszernie i chyba kompetentnie definiuje ten związek chemiczny i jego zastosowanie następująco: https://pl.qaz.wiki/wiki/Polyethylene_glycol

  Drugie absurdalne stwierdzenie, które czytelnik musi przyjąć na wiarę jest takie, że cząsteczki tłuszczu (wchodzące w skład każdej komórki ciała) wywołują hiper zapalne reakcje w organizmie. Gdyby tak było, to wszystkie osoby z grupy eksperymentalnej padłyby jak muchy po podaniu szczepionki a ich rodziny rozniosłyby producenta na strzępy. W UK prasa jest jednak prywatna a zresztą na całym świecie pismaki nie pominęłyby takiej okazji.
  Śmiercionośne szczepionki Covid-19
 • @interesariusz z PL 22:49:33
  I całe szczęście, że są, o ile lekarzowi zechce się posiew zlecić przy zdiagnozowaniu covida. Dużo zdrowia Panu życzę i jak najszybszego pozbycia się korony. Ale co za ironia losu, że właśnie Pan, tak namordnik szanujący zachorował?
  Życzmy zdrowia Panu Januszowi Sanockiemu!
 • @Jasiek 12:46:18
  Wiejskie dziewuchy są przaśne jak razowe pieczywo, zahartowane brudem i zaniedbaniem w których dorastały. Zapewniam Pana, że po kilkakrotnym zapaleniu płuc miałczała by całkiem inaczej i mysiej dziury szukała.
  Życzmy zdrowia Panu Januszowi Sanockiemu!
 • @Jasiek 12:37:09
  W sytuacji diagnozy: "ciężkie zapalenie płuc" zawsze skutkujące nieodwracalnym zwłóknieniem i rozedmą płuc, dowód na istnienie wirusa jest już bez znaczenia. Szczepionki na bakteryjne zapalenie płuc też nie ma.
  Życzmy zdrowia Panu Januszowi Sanockiemu!
 • @Oracz 10:50:37
  To przykre, ale żadne witaminki, zielsko i suplementy nie usuną trwałego zwłóknienia płuc, jakie zachodzi po każdym stanie zapalnym tego narządu, zwłaszcza tak ciężkim, jak covidowe. Stąd te "zadyszki", uczucie kłucia serca i zmniejszona pojemność oddechowa płuc i w sumie nieuleczalna rozedma płuc. Gdyby istniała skuteczna szczepionka, Pan primi inter pares ze schorzeniami płuc powinien się do niej ustawić w kolejce. Następnego zapalenia płuc już Pan może nie przeżyć lub przeżyć w takim stanie, że butla z tlenem stanie się nieodzowną dekoracją Pańskiej sypialni. A witaminkę D może Pan sobie wówczas wsadzić do...no tam właśnie :)
  Życzmy zdrowia Panu Januszowi Sanockiemu!
 • @Kmieć 16:28:10
  "Niewiarygodne jak parchata ludobójcza trollnia, na czele z Wandalą i Tetrykiem spod samiuśkich Wzgórz Golan, została tu zmobilizowana."


  Równie niewiarygodne jest oczekiwanie, że podobne jak w/w ordynarne argumenty ad personam przekonają ludzi zdolnych do logicznego myślenia. Być może Pan Wandala jest żydem, i czego to dowodzi? Inżynier J. Zięba i lekarz J. Jaśkowski też są przecież żydami. Na jakiej podstawie uważa Pan, że żydostwo jednego jest dowodem bredni a drugiego świętej prawdy?
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @Tomasz M. Wandala 12:23:41
  Wątpliwości odnośnie prawdziwości wyżej zamieszczonych linków budzi niekwestionowany fakt, że nieszczepionym dzieciom TEŻ zdarza się umrzeć.
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @Leonardo da Vinci 12:05:05
  "Komisja Europejska zamówiła 300 mln szczepionek na koronawirusa. - To jeśli zawetuje budżet, to za co kupimy te szczepionki? - zastanawia się europoseł"


  Czyż więc nie należy się modlić, aby nasi oprawcy jednak nie mieli za co tych szczepionek kupić? No i proszę raz na zawsze zrezygnować z bałamutnych eufemizmów typu "UE "zasili", "da" , "przeznaczy dla nas", itp. "Mowa wasza niech będzie prosta, tak, tak, nie, nie..." (JP.II) A więc tak - UE POŻYCZY Rządowi, który nazywa się "polskim" 64 mld. euro NA WYSOKI PROCENT, które jeszcze nasze prawnuki będą musiały spłacać.
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @Alfax 14:54:33
  I uczciwej opinii nie będzie, bo firma mogłaby na niej stracić. Natomiast nie widzę żadnego problemu z poznaniem składu chemicznego tajemniczej szczepionki. Wystarczy nabyć jedną dawkę wziąć chemika i mikroskop elektronowy.

  Przypomnijmy aferę z thalidomidem - "lekiem", a dokładnie mówiąc ogłupiaczem nasennym. Był badany 4 lata zanim został dopuszczony do obrotu i zarejestrowany w 50 krajach świata. Był spokojnie sprzedawany przez...następne 4 (1957 - 1961 r.) pod różnymi nazwami handlowymi w ciągu których zabił lub uszkodził 15000 płodów ludzkich, zanim został wycofany z aptek, gdzie w 2001 r triumfalnie powrócił tym razem jako lek na niektóre postacie nowotworów złośliwych, niszczący układ odpornościowy (zmniejszając ryzyko odrzucenia przeszczepu) i pewne objawy AIDS. Późniejsze dochodzenie wykazało, że testy prowadzone na zwierzętach nie spełniały kryteriów rzetelności aczkolwiek były zgodne z obowiązującymi w latach 90-tych standardami. Wśród bardzo częstych działań niepożądanych thalidomidu były wymieniane takie groźne objawy jak obrzęki ciała, leukopenia, neuropatia obwodowa, parastezja, bóle stawów i mięśni, zapalenie płuc, niewydolność serca.

  Natomiast okres badań nad szczepionką nie ma nawet roku. Głęboka cisza panuje odnośnie jej działań niepożądanych. Składu chemicznego nigdy się nie dowiemy, bo nie. Nie badano najistotniejszych aspektów czyli - wpływu na długość życia, rozwój płodu u ludzi, w ogóle płodność, gdyż nie wyobrażam sobie m.in. kobiety w 4 tygodniu ciąży chętnej do roli królicy eksperymentalnej lub starca ryzykującego stratę kilku ostatnich lat życia. Z kogo składała się grupa eksperymentalna i kontrolna, jaki był ich wiek, liczebność, płeć, przebyte choroby, o tym też Moraweicki milczy jak zaklęty. Więc co, kupuje kota w worku, reszta świata też?! Dziennikarze też mordy w kubeł, żaden nie zapyta. Nie znalazł się też żaden odważny poseł, senator, minister, który by o to zapytał. W 5% będzie nieskuteczna a na 28 mln. zaszczepionych Polaków to jest chyba 1 mln.400 tys. To co z nimi, umrą wskutek powikłań poszczepiennych, a może więcej osób umrze?

  Przy tak niskim zasobie informacji, kojarzących się z rosyjska ruletką, zaszczepić może się tylko ktoś niespełna rozumu.
  ■ Covid -19. Ludzie. Ryzyko i pośpiech, oraz fortuna.■
 • @goodness 11:46:33
  Też 5* ale ta informacja jest ważna dla wszystkich gdyż dowodzi, że technologia przesyłu fal ultradźwiękowych osiągnęła już tak wysoki stopień zaawansowania, iż MOŻNA NIĄ ZABIJAĆ, zapewne z dowolnej odległości, na wyznaczonym obszarze. To tylko kwestia dostrojenia fali powyżej możliwości ludzkiej adaptacji i gotowe. Patrioty i szczepionki stają się zbędne. Ta nowa broń ponadto ma jeszcze jedną cenną zaletę - gotuje tylko ludzki mózg. Infrastruktura pozostaje
  nietknięta. Historia kołem się toczy, ale następna Arka Noego znowu będzie tylko dla wybranych.
  Technologie agencji wywiadowczych wychodzą na świat
 • @Jacek Boki 07:19:48
  A ja dziękuję za podanie linka do tej strony z książkami. Mam nadzieję, że uda mi się uzupełnić mój księgozbiór nowymi książkami Henryka Pająka, które już od dawna nie figurują w ofercie realnych księgarni.
  COVIDOWE JEŻE. NIE MA PRZYPADKÓW
 • @miarka 17:48:31
  No bez przesady z tym maskowym gwałtem. O ile spotkałam już 3 osoby, które przeszły covid, nie spotkałam nikogo, kto czułby się tą szmatą zgwałcony. Jeśli ktoś z namordnikiem walczy, to jego reakcja jest przesadna w stosunku do zagrożenia. Większość udaje, że nosi i boi się nie tyle zniewolenia, co grzywny. Mało kto zachowuje złudzenia, że maska chroni przed covidem

  Nie oglądałam Kaszpirowskiego. Ojciec po jednym odcinku wyrobił sobie jednoznaczną opinię na ten temat, mama piszczała ze śmiechu. W sensie socjotechnicznym był to ciekawy przykład zbiorowej sugestii i wiary w nadprzyrodzoną moc Ruskiego. Ot, takie placebo dla ubogich intelektualnie.

  Ale właściwie chciałam zapytać, czy zna Pan eksperyment Zimbardo i Milgrama? Tutaj ciekawy opis replik tych eksperymentów, również w odniesieniu do Polaków: https://charaktery.eu/artykul/repliki-eksperymentu-milgrama
  Depopulacja ludności nabiera tempa
 • Autor
  Nic Pan nie pisze o długości życia pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek, które też uczestniczą w znieczulaniu i operacjach a więc pewnie noszą maski znacznie dłużej niż chirurdzy.
  Anestezjolodzy żyją szybko, umierają młodo.
 • @Ryszard Opara 12:10:53
  Szanowny Panie Doktorze
  Tak z ciekawości, czy spotkał się Pan w w/w szpitalach z chirurgiem prof. dr Marianem Górskim? Pracował tam chyba w tych latach, co Pan.
  Drugie moje pytanie wiąże się z kwestiami Pańskiej specjalizacji: czemu anestezjolog zakłada maskę już w trakcie znieczulenia, skoro nie doszło nawet do otwarcia pola operacyjnego i przy wybudzaniu, gdy pacjent jest już zszyty a rana pokryta szczelnym opatrunkiem? Od zawsze w Polsce personel medyczny pracuje 7 godz. no i nie jest tak aby anestezjolog codziennie siedział 8 godz. na sali operacyjnej. Po każdej operacji sala musi być umyta, narzędzia zdezynfekowane a anestezjolog odpocząć. W Oddziałach są operacje planowe, zazwyczaj 2-3 co drugi dzień.
  Prawdy współczesności - TeleMedycyna Kwantowa
 • @miarka 21:08:18
  Myślę, że zgodni jesteśmy w rozumieniu pojęcia "stres" jako reakcji aktywizacyjnej lub wręcz alarmowej organizmu, na stawiane mu wymagania. W końcowym etapie tej reakcji organizm tak czy inaczej z tym stresem sobie radzi. Wg. Selye - choroby są skutkiem niezdolności do radzenia sobie z ciągłym, przewlekłym stresem. To, jak szybko człowiek zachoruje(czyli wyczerpie repertuar swoich możliwości obronnych) zależne jest od jego indywidualnej odporności na stres i zdolności do radzenia sobie z nim. Tutaj, w przeciwieństwie do Pana Anthonego jestem optymistką. Prowadzę życie towarzyskie, zawodowe, rozglądam się dookoła i jakoś nie widzę tych "straszliwie zestresowanych, bliskich utraty rozumu tłumów" pędzących na zatracenie. Za okupacji hitlerowskiej było znacznie gorzej, na ulicy w każdej chwili groziła kulka w łeb pełne półki nur fur deutsche, pełną parą pracowały hitlerowskie medialne szczekaczki, jednak ludzie jakoś sobie radzili.

  Na pewno mamy obecnie do czynienia z silną, ale zarazem przewlekłą sytuacją stresową, do której ludzie adaptują się w różny sposób. Jednocześnie, moim zdaniem trwa ona zbyt krótko i jest zbyt słaba, aby wywołać w ludzkiej psychice i organizmie tak drastyczne zmiany o jakich pisze Pan Anthomy. Musimy bowiem pamiętać, że stres towarzyszy nam przez całe życie począwszy od narodzin a wychowanie i gromadzone doświadczenia indywidualne są czynnikami uczącymi nas stosowania odpowiednich mechanizmów radzenia sobie ze stresem. Adaptacja do stresora, walka, ucieczka, są różnymi rodzajami reakcji. Trudno je jakoś moralnie bądź intelektualnie wartościować. Chodzi jedynie o to, aby były skuteczne.

  Ciągle piszę o swoich indywidualnych poglądach, w myśl których syndromu sztokholmskiego jako reakcji interpersonalnej w małej grupie, nie można przypisywać kilkudziesięcio milionowemu narodowi. "Pandemia" całkowicie wykracza poza tą definicję i psychologię małej grupy. W końcu my - jako naród - nie zostaliśmy przez nikogo porwani, uwiezieni a co najważniejsze, nie widzę na horyzoncie adresatów naszej sympatii i solidarności z porywaczami (tak jak w z.sztokholmskim), jeśli nawet słowo "porywacze" zastąpimy słowem "Rząd" Jak by nie patrzyć, rządzący nie trzymają nas na muszce pistoletów jak zakładników w Kreditbanken. Ci, co pomagają naszemu rządowi (policja, wojsko, wymiar sprawiedliwości, media, lekarze, itp.) robią to wyłącznie w celach merkantylnych związanych z władzą, stanowiskiem, forsą.

  Tak, naturalnie zauważyłam ten trend. Nie wiem jak w innych krajach, natomiast w Polsce ustawą dającą poczucie bezkarności objęto teoretycznie wszystkich "wspierających walkę z covidem" z rządem na czele a definicje są na tyle niejasne, że w praktyce każdy żul i ferajna mogą Panu nakłaść po buzi za brak "maseczki". I tu dochodzimy do następnej kwestii - zapewne znanego Panu eksperymentu więziennego Zimbardo. Naukowiec wywiódł z niego jakże aktualny wniosek, że w sprzyjających okolicznościach warunkujących bezkarność, każdy może stać się oprawcą.
  Depopulacja ludności nabiera tempa
 • @ele 19:49:09
  Ma Pan na myśli tę romską b. ekspedientkę GS-u po zawodówce? Nie przypuszczam aby na estradzie wiedzy o psychologii i socjologii tłumu nabrała.
  Depopulacja ludności nabiera tempa
 • @miarka 19:31:20
  Są różne rodzaje stresu. Stres nagły, gwałtowny, niespodziewany podnosi adrenalinę ale nie do poziomu śmiertelnego. Słabszy organizm może jednak zareagować atakiem serca i w efekcie śmiercią. Jednak rzadko się to zdarza nawet u ludzi, którzy nagle dowiadują się o śmierci jedynego dziecka, poddawanych torturom. Odnośnie stresu przewlekłego również ani nie zachodzi syndrom sztokholmski (który jest czymś innym niż Pan pisze) ani człowiek nie zmienia się w oprawcę. Oprawca - jak dowodzi słynny eksperyment Zimbardo - powstaje w warunkach poczucia bezkarności. W gruncie rzeczy temat obszerny ale dzisiaj nie mam już czasu na jego kontynuację.
  Depopulacja ludności nabiera tempa
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:10:55
  Cesarskie cięcie nie jest przynajmniej w Polsce, "metodą standardową". Raczej preferuje się poród naturalny a zdania odnośnie skutków obu metod dla dziecka, są podzielone. Odnośnie samej cesarki istnieją dwie metody - znieczulenie ogólne i podoponowe. Pierwsze wiąże się z przytruciem noworodka narkozą, drugie z ryzykiem tylko dla matki.
  Cesarskie cięcie, historia zabiegu