Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Nietytus

 • @Tiamat 16:28:37
  I powiem ci Tiamat, bredzisz. Tak samo jak ten inkulhai, czy jak mu tam. Jesteście zadaniowani, a w obliczu prostych pytań, idziecie w bełkot, wybierając i odnosząc się, poszczególne zdania z komentarzy, do których można się jakoś doczepić.
  Szkoda, że firmuje to Pan Białas, który sporo uczynił dobrego na forum smoleńskim.
  Oczekuję, co najmniej odpowiedzi co do Chin.
  Kto odpowie?
  Skazani na bluesa - 21.05.2020.
 • @Tiamat 16:28:37
  Jestem pod wrażeniem opisu istoty średniowiecza, ale mam wrażenie, że nikt tu nie zechciał się pochylić nad jego genezą, co do której pozwoliłem sobie zadać jedno proste pytanie. Odpowiedź jest chybotliwa, rozwarstwiona i nie dotyka żadnego z moich pytań, również co do Chin.
  Skazani na bluesa - 21.05.2020.
 • @Tiamat 11:15:24
  Ja chciałbym się odnieść do treści wpisu oraz do kwestii poruszonej przy okazji inspiracji i moderowania epok.
  Wpis znakomity, dali go u Maruchy, ale poza moim wpisem i kontrą trolla, cisza. Co do epok. Mało prawdopodobnym wydaje mi się pogląd, że średniowiecze zaistniało wskutek zdarzeń spontanicznych. Ale może było tak, że motywacja do wprowadzenia średniowiecza była odwrotna wobec motywacji do wprowadzania epok późniejszych. Czyli zahamowanie tego co obecnie przyjęło się nazywać postępem. Po prostu jakieś siły i jakieś gremium, być może związane z instytucją Kościoła postanowiło zablokować dostęp do pewnego typu wiedzy i poglądów, ażeby zahamować proces, który w pewnych kręgach nazywa się cywiilzacją, pozostającą w naturalne ze swej istoty opozycji do kultury. I na kilka stuleci to się udało. Analogicznie postąpiono w Chinach na przełomie XV i XVI wieku.
  Skazani na bluesa - 21.05.2020.