Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Montezuma

 • Tak to jest jak społeczeństwo nie ma powszechnego dostępu do broni jak w Ameryce
  Najgorsze jest to,że byli tak skuteczni w swoich działaniach ludobójczych,że po tych czystkach etnicznych na polskiej ludności nie ma tam obecnie właściwie już prawie w ogóle Polaków
  Kaci Wołynia - Najkrwawsi ludobójcy Polaków
 • @Oświat 17:20:09
  No tak,ale patrząc na ostatnie 30 lat można odnieść wrażenie,że komuś z zewnątrz (oczywiście wewnątrz niestety też) bardzo zależy na tym by Polska nie miała własnego przemysłu.A przecież nie jest tak,że w Polsce (nawet tak ograbionej przez zachodnie korporacje) nie ma kapitału by rozpocząć od podstaw nawet przemysł motoryzacyjny. Sam zakup (bardzo awaryjnych zresztą) 32 sztuk samolotów F35 to koszt około 20 miliardów zakupu maszyn plus około 40 miliardów budowy infrastruktury do ich eksploatacji. Czyli powiedzmy około 15 miliardów dolarów. Jest to suma,która w zupełności by wystarczyła do stworzenia polskiej marki motoryzacyjnej produkującej co najmniej około miliona sztuk pojazdów rocznie.
  Oświadczenie byłych posłów LPR
 • Trafna analiza
  Bardzo dobra analiza.Niestety rządzący Polską popełnili w przeszłości wiele błędów i gdzieś od połowy XVII wieku Rzeczpospolita otrzymała z zewnątrz kilka ciosów po których już nie była w stanie się podnieść: na początek Powstanie Chmielnickiego na południowym-zachodzie,potem potop szwedzki na terenie właściwie całego kraju połączony z atakiem Rosjan od wschodu,potem straszliwe spustoszenia kraju w czasie III wojny północnej na początku XVIII wieku. Po tych ciosach upadło setki miast i miasteczek,tysiące wsi. W wielu regionach Rzeczypospolitej liczba ludności spadła o ponad połowę.Niektóre terytoria stały się wręcz bezludne.
  Nędzna, czy wspaniała ?