Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Anna-PK

 • @fretka 21:14:51 A niby dlaczego Putin miałby "olewać" Komitet
  Noblowski? Co on ma do tego komitetu? Nie wiem jakie Pani ma żale do, ale mnie on jest obojętny, mnie nie dotyczy i mnie jest wszystko jedno jak on działa.

  Jeżeli Putin wyraził zgodę aby jego nazwisko znalazło się na liście do nagrody, to znaczy, że odnosi się z szacunkiem do tej nagrody. Bo "olewanie" po tym fakcie zgłoszenia, byłoby zagraniem "szczeniackim".
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • @Wican 21:09:01 Czy to znaczy, że mają stawki takie same jak
  w Polsce? To po jakie licho jechać do roboty w Holandii, kiedy zarobki takie same, a ceny wyższe?

  Kiedyś Macron wystąpił z protestem, że polski transport płaci swoim ludziom mniej niż francuski na terenie Francji i wygrywa przetargi na przewozy bo bierze niższe ceny. Wspomniał też o Bułgarach, że nie są zbyt dobrymi pracownikami we Francji...stanowią jakieś grupy nacisku ...
  PiS i plan Kononowicza.
 • Unijne władze dążą do stworzenie w Europie federacji...
  to nie jest dla nikogo tajemnicą. Nie ma poważnej dyskusji na temat przyszłego statusu Polski. Władze robią tylko miny obrzydzenia kiedy biorą pieniądze, a czas płynie i zobowiązania są podejmowane, które utwierdzają Polskę w polityce Europy.

  Polski rząd więcej jest aktywny w sprawie Białorusi, na europejskim forum, niż we własnej sprawie.
  Trzeba sobie zdawać sprawę, że będzie dążenie do tego aby państwa miały jednolite nałogi podatkowe, aby nie było tak, że u jednych są podatki wysokie, aby dopłacać innym.

  Polska chce mieć identyczne dopłaty do rolnictwa tak jak np. Holandia, ale polscy gospodarze nie płacą takich samych stawek ukraińskim robotnikom jak to jest u Holendrów. I tak jest w wielu innych sprawach.
  Trudno jest zrozumieć, jaka jest polska przyszłościowa strategia.
  PiS i plan Kononowicza.
 • @mykolaj-ek 19:26:32 Proszę zobaczyć podziękowanie jakie Trump
  wystosował w 09.09.20
  https://www.facebook.com/iwakeupwithtoday/videos/trumps-nobel-prize-nomination/638702357021991/

  To co Pan pokazuje, to było po tym jak Trump został mianowany, bo...

  Вслед за Трампом, Навальным и четой Тихановских на нобелевскую премию мира выдвинули и Путина
  W ślad za Trumpem, Nawalnym i Tichanowską do noblowskiej nagrody podniesiono i Putina!

  https://twitter.com/Kremlinpool_RIA/status/1309065971211087873?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1309065971211087873%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fpl.sputniknews.com%2Fswiat%2F2020092413105314-putin-zostal-nominowany-do-nagrody-nobla-sputnik%2F
  To jest w tym samym Sputniku.
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:52:05 Tak, nagroda nie jest zbyt
  znacząca, stąd nawet przegrana Putina nie ma dla niego wielkiego znaczenia. Natomiast wygrana Trumpa w tym kontekście, zrobi z niego "bojowego koguta", byłby "równy, albo i lepszy" od Putina. I o to chodzi, aby Trump taką robił atmosferę w USA, co do własnej osoby.
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • Nic tak nie utwierdza libertarjanizmu jak ściśle określenie co komu
  wolno mówić, pisać i głosić. Libertarianie jak dojdą do władzy, to jasno określą ile kto ma mieć wolności.
  Co może mówić polityk
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:05:45 Putin jest szachistą.
  To zależy czy Trump będzie wybrany na prezydenta. To zgłoszenie już jest pewnym dopingiem dla Trumpa w kampanii wyborczej. Jeżeli on wygra i jeżeli dostanie nagrodę Nobla, to będzie utwierdzenie, że prowadzi słuszną politykę. A jego polityka to wycofanie NATO z Europy i przyjaźń z Putinem, np. chciał go zaprosić na G7, które miało być w jego posiadłości na Florydzie.

  W USA w opozycji panuje przekonanie, że "Putin ma na Trumpa papiery", bo Trump nie powie złego słowa na Putina. Za Trumpem stoi kilka osób, które namawiają go do pozyskanie Rosji do współpracy.

  Nagroda sama w sobie jest tylko pewnego rodzaju narzędziem propagandy.
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:17:39 Ja myślę, że ten co zgłaszał
  Putina do nagrody, najpierw zapytał go o zgodę, czy może go zgłosić.
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • @mykolaj-ek 12:27:17 Nie, Putina zgłoszono po tym jak zgłoszono
  Trumpa.
  W tym podanym cytacie jest napisane: "Putin for the Nobel Peace Prize, after which the US nominated President Donald Trump."
  Putin do Nagrody Nobla po tym kiedy US nominowały prezydenta Trumpa.

  Rosyjski przywódca Władimir Putin podobno dołączył do prezydenta Trumpa jako czarny koń kandydat do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku.
  https://www.nydailynews.com/news/politics/ny-vladimir-putin-donald-trump-nobel-peace-prize-20200924-fo23tma4ifbmbhjhiffjxw5wae-story.html
  A tu jest podziękowanie Trumpa za nominację w dniu 09.09.20

  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1303678141173575680?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1303678141173575680%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cbsnews.com%2Fnews%2Ftrump-nominated-2021-nobel-peace-prize-norwegian-parlaiment-christian-tybring-gjedde%2F
  Putin zgłoszony do nagrody Nobla
 • @Oscar 18:59:47 Rossenberg dopuścił się kradzieży tajemnicy
  państwowej, którą przekazał dla wroga politycznego - ZSRR. Co ukradł i sprzedał Pilecki?
  Pan dyskutuje bardzo nieuczciwie; Kukliński, Rossenberg, przykłady zupełnie nieporównywalne do Pileckiego. Naprawdę uważa Pan, że Pilecki można zrównać z tymi dwoma?

  Jeżeli Pilecki opisywał działanie UB (działalność żydowską) to tylko taką działalność jak była widoczna na zewnątrz. A czyim wrogiem był Anders? Czyżby żydowskie UB bało się "żydowskiego pupilka"?

  Właśnie władza ludowa tak jak i hitlerowcy uznała go za niebezpiecznego. Hitlerowców przetrzymał, ale władzy ludowej już nie. W warunkach oddalających się od wojny.
  Pileccy. Historia rodu.
 • Był w Kanadzie polityk, który nazywał się Tommy Douglas (1904-1986)
  Był pastorem protestanckim, absolutnie lewicowym. Bardzo długo pełnił funkcję premiera jednej z kanadyjskich prowincji, był liderem lewicowej partii.
  Czy prywatnie, czy publicznie mówił to samo, zawsze bardzo lewicowo, chociaż nie marksistowsko. Był wspaniałym mówcą i słuchali go nie tylko zwolennicy, ale i wrogowie.
  Jemu Kanada zawdzięcza uniwersalną ochronę zdrowia, bo on wprowadził w najpierw w swojej prowincji, a potem cała Kanada została objęta.
  Jest bohaterem narodowym.

  (Aktor Kiefer Sutherland jest jego wnukiem).
  Co może mówić polityk
 • @Oscar 17:23:46 W przypadku Pileckiego nie było żadnego
  konkretnego szpiegostwa, bo Pilecki nie miał dojścia do żadnych tajemnic wartych szpiegowania. Budowanie siatki nie jest karane śmiercią, a kanały które nic nie przerzucają nie są żadnym przestępstwem.
  Każde kółko różańcowe jest siatką, ale nikt za to nie karze.

  Gdyby karano śmiercią za podejrzenia, to połowa polskich obywateli by już nie żyła, ze względu na polityczne dowcipy, słuchanie Wolnej Europy
  i ... korespondencja do tegoż radia, którą można uznać za szpiegostwo.

  W Polsce do lat 50tych działali Żołnierze Niezłomni, którzy spiskowali po lasach, ale karano śmiercią tych, co dopuścili się zbrodni, czyli też spowodowali śmierć. Setki, jeżeli nie tysiące z tych ludzi nie została ukarana.
  Więc proszę nie kombinować, bo Pilecki nic złego nikomu nie zrobił, nikogo nie skrzywdził, a to co Pan pisze, to albo zemsta, albo nieludzki aparat władzy. Jedno i drugie nie ma nic ze sprawiedliwością.

  ------------
  W mojej wsi był człowiek, przybysz z Litwy o nazwisku Krauze. Podobno był bardzo energiczny w organizacji oporu chłopów przeciwko nowej władzy. Został aresztowany i wzięty na przesłuchanie. Nie był długo, jak wrócił to był całkowicie siwy. Osiwiał w jeden dzień, ale politykować przestał. Ludzie mówili, że mu tylko pokazano jak wyglądają tortury.
  Pileccy. Historia rodu.
 • @Oscar 07:07:36 Kukliński i Pilecki, to sprawy nieporównane.
  //Pilecki był Polakiem który wprost szpiegował dla wrogów Narodu Polskiego...podobnie jak Kukliński.//

  Kukliński był przy władzy, był w sztabie , a Pilecki był nikim.

  Pilecki nie pełnił żadnej funkcji politycznej umożliwiającej mu dojście do jakichkolwiek rządowych dokumentów.

  Wiem co piszę. Pilecki był świadkiem niezbyt moralnego zachowania Cyrankiewicza w Oświęcimiu, ja to wiem z całą pewnością.

  Za nielegalne przekroczenie granicy, nawet w komunizmie nikogo nie rozstrzeliwano. Najwyżej siedział w więzieniu i to tylko parę lat.
  Pileccy. Historia rodu.
 • @Oscar 07:12:51 Czyli kombajnu nie było, to była młockarnia.
  Kombajn jest pojazdem samojezdnym i pracuje na polu, zbiera i młóci zboże już przy zbiorze.
  Okolice Bydgoszczy to już wpływy Niemiec i dobre ziemie. W moich okolicach też były, sierpy, kosy, ale ani żniwiarek, kosiarek, nawet pługów wieloskibowych nie było. Były sieczkarnie ręczne i były młockarnie napędzane końmi, lub doczepionego silnika.
  Pileccy. Historia rodu.
 • @interesariusz z PL 09:08:43 Ach, to o to Panu chodzi.
  Nie podoba się Panu użycie słowa wirtualny!!!

  "są tacy, co w każde zdanie wtrącają q.rwa, są tacy, którzy wszystko cyfrują, i są tacy, którzy wszystkie znane przymiotniki, poczynając od symulowany, zamieniają na jeden - wirtualny."

  Proszę się nie ośmieszać. Robi Pan "z igły widły". To słowo jest i będzie używane.
  Tak niestety jest już ten wirtualny świat. Nie wiem jak to sz. Pan przeżyje.
  Bojowe, wirtualne posiedzenie ONZtu.
 • @ikulalibal 23:18:33 Nie wiem czy reforma była dobra.
  Nie miała sensu na dłuższą metę, skoro industrializacja zabrała chłopów do budowy nowych fabryk i miast.
  A z drugiej strony PGRy też nie zdawały egzaminu, bo to było państwowe, więc nie było nikogo, kto by chciał za to pot przelewać.

  W każdym razie polityka rolna, w porównaniu z polityką uprzemysłowienia, szkolnictwa, czy ochrony zdrowia, była zlekceważona. W końcu było tak, że brakowało żywności i nie tylko w Polsce to szwankowało, ale w całym obozie. Koncept przymusowej kolektywizacji szedł w poprzek ludzkich oczekiwań, więc był nieudany. Napiętnowanie "kułaków" czy obszarników potęgowały antagonizm i zniechęcało ludzi do kreatywnego wysiłku pracy w rolnictwie. Ideałem był małorolny chłop, któremu należały się przywileje w ramach "sprawiedliwości społecznej."
  Pileccy. Historia rodu.
 • @ikulalibal 23:18:33 Z tym rolnictwem brytyjskim to było trochę
  inaczej. Henryk VIII wieszał chłopów za katolicyzm. Chłopi się buntowali i przeciwko zmianom religijnym. A Henryk zrabował dobra zakonne, klasztory, kościoły i przy okazji zniszczył rękopisy starożytne, ale za to król był bogaty, nie to co król polski biedota.

  W czasie Rewolucji Industrialnej Anglia stała się potęgą tkactwa i producentem tkanin wełnianych. W tym czasie przeprowadzono reformy i chłopi angielscy stali się dzierżawcami ziemi należącej do posiadacza ziemskiego. Jeszcze do tej pory to funkcjonuje, gdzie jest cała wieś murowanych domków, które są dzierżawione i nie jest własnością poszczególnych gospodarzy.

  Cała polityka rolna brytyjska była inna niż w Polsce. Ziemię dziedziczył najstarszy syn, a reszta dzieci dostawała rentę. Stąd posiadłości nie były dzielone i mechanizacja była w tym przypadku bardziej racjonalna na dużych obszarach ziemskich. To pozwoliło na rozwój mieszczaństwa, bo potomstwo, które opuszczało ojcowską rolniczą posiadłość, organizowało sobie życie poza wsiami. Tam też kształtowała się nauka, kultura, postęp, itp.
  https://i.dailymail.co.uk/1s/2018/10/27/08/5468476-6323141-image-a-31_1540626301723.jpg
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6323141/Britains-remaining-feudal-village-complete-17-farms-pub-goes-sale-7m.html

  Ostatnia feudalna posiadłość ze wsią do kupienia; dwór, 10 domów wiejskich i 1845 akrów ziemi (około 900ha) za drobne 7mln. funtów.
  Pileccy. Historia rodu.
 • W czasie posiedzenia ONZtu, Putin namawiał różne
  państwa aby nie włączały się w "nową Zimną Wojnę" między USA i Chinami. Putin namawiał aby Europa współpracując z Rosją starała się równoważyć, jako trzecia siła, zmagania dwóch potęg gospodarczych.

  Wkrótce będzie summit G20 w Arabii Saudyjskiej, tam zarysują się podziały, kto i gdzie i z kim. Putin namawia do stworzenia EuroAzji od Lizbony do Władywostoku, a w tym układzie nie ma miejsca na wpływy USA. Ciekawe jak to się wszystko potoczy dalej.
  Kiedy jankesy przyjdą podpalić twój dom...
 • @interesariusz z PL 22:42:32 Ja nie koncentruję się akurat na
  słowach. Wirtualność zaczyna grać coraz większą rolę w naszym życiu. Dzisiaj młodzież uczy się początków jazdy samochodem na wirtualnym symulatorze drogowym, studenci w dobie epidemii korzystają z wirtualnych wykładów, nawet widziałam pewien pokaz teatralny w telewizji, gdzie z góry zapowiedziano, że nie ma nikogo na widowni, a będą pokazywane nagrane wstawki reakcji widowni z innych przedstawień. Takie to jest życie... wirtualne właśnie. ;)
  Bojowe, wirtualne posiedzenie ONZtu.
 • @Pedant 21:23:00 O Darwinie ja nie pisałam z myślą, że Darwin
  jest wielkim autorytetem dla mnie. Chodziło mi tylko przekornie zasygnalizować " darwinizmu społecznego" i niekoniecznie zależy mi na tym aby mieć w tym rację. ;)
  Bojowe, wirtualne posiedzenie ONZtu.