Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @1abezmetki 15:14:35
  ,,Widzisz Oscar, gdyby w PRLu i w ZSRR “45 lat minęło”- a to szmat czasu, - podjęto i zagojono bolesny temat, nie byłoby posłuchu dla “Wolnej Europy” i nie musielibyśmy się antagonizować.'' Na pewno było by uczciwiej, ale mylisz się że przestali by nas skłócać. To była gra wywiadów, obliczona na osłabianie bloku wschodniego. Historia odpowiednio przedstawiona (a nie rzadko odpowiednio zmanipulowana) to potężna broń.
  Ofiary Katynia w pamięci - z imienia i nazwiska
 • @AgnieszkaS 22:33:30
  A ziemia jest płaska i podparta piekłem. Te cwaniaki z PiS dobrze wiedzą że tylko na papierze do skarbówki jest napisana minimalna płaca, a pracownik pod stołem dostaje więcej. Dzisiaj nawet Ukraińcy więcej zarabiają. Te stawki minimalne są tylko po to, żeby były większe wpływy do ZUS. Zresztą teraz jest rynek pracownika, za jakąś minimalną stawkę godzi się robić tylko ten któremu to na rękę, albo boi się szukać pracy dwie ulice dalej. Tak naprawdę to w Polsce jest jeden pracodawca który w dziewiętnastowieczny sposób wykorzystuje pracowników. Tym pracodawcą jest państwo polskie.
  Gdy w Warszawie będzie Budapeszt
 • Autor
  Panie Krzysztofie POPIS rządzi. Szkoda pisać , zmienił się tylko wielki brat. Jak by PO doszło do władzy to będą takie same teksty na PiS. Nie będzie winnych, będą hasełka , walka z układami i będzie po staremu. Magdalenka żyje, szkoda tylko że jeszcze tylu Polaków tego nie dostrzega. Realnie patrząc to i tak nic nie zmienimy, to co było ustalone musi się spełnić. Po L. Kaczyńskim już wszyscy ,,nasi'' prezydenci będą w myckach świętować święto hanuki.
  Jak drenowano z Polski pieniądze przez koncerny zagraniczne?
 • @interesariusz z PL 12:22:03
  Może niedługo, jak powstaną hybrydy ludzi i komputerów tak będzie, ale to nie będzie już człowiek. Co do ZSRR, to nawet jeżeli nie było by tej przemocy i interwencji to i tak by się tak samo skończyło. Właśnie dlatego że w naturze człowieka jest kombinowanie i chęć życia cudzym kosztem. Wśród zwierząt też tak jest, przywódca lub najsilniejszy pierwszy je tyle ile chce mimo że w polowaniu brało udział całe stado.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @zadziwiony 11:56:17
  Chyba nie jesteś na bieżąco. Lekarze płacą OC od błędów lekarskich. Jest izba lekarska która może zawiesić lub pozbawić prawa wykonywania zawodu. Za ewidentne błędy odpowiadają karnie. Zresztą człowiek to nie maszyna, każdy inaczej funkcjonuje. To co jednego wyleczy to drugiego może zabić. Nie zawsze nieudane leczenie jest wynikiem błędu.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @interesariusz z PL 11:29:19
  Komunizm też miał być najpiękniejszą zdobyczą ludzkości, a jak wyszło w realu to chyba wiesz. Hasła i idee są zazwyczaj piękne, tylko że społeczeństwo musiało by się składać z samych Chrystusów żeby zadziałały.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @zadziwiony 10:29:26
  Przecież każdy może się kształcić na lekarza. Uważasz że taki lekarz po 5 latach ciężkich studiów, specjalizacji, permanentnym uczeniu się nowych technik i przyswajaniu nowości itp. ma zarabiać tyle co gościu który w pół godziny opanował posługiwanie się łopatą. Zresztą fachowiec też nie pracuje za 150 zł dziennie. Znam tokarzy, spawaczy którzy z 6-8 tyś na miesiąc nie schodzą.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @interesariusz z PL 11:22:39
  Był taki serial ,,Przystanek Alaska'', w filmie tym doktor nie był z własnej woli na tym zad...u, tylko odpracowywał studia sfinansowane przez państwo. Niestety życie jest okrutne. Masz kasę, to jesteś wolnym człowiekiem, jeżeli ktoś w ciebie inwestuje to po to żeby na tobie zarobić. Mimo wszystko jest to zdrowe i sprawiedliwe.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:40:05
  Po pierwsze w Wadowicach zawiozłem kolegę na ostry dyżur. Po drugie od prawie 40 lat płacę ubezpieczenia a korzystam z państwowej służby zdrowia sporadycznie. Nie mam czasu żeby stać w kolejkach i nie jestem tak dyspozycyjny żeby z delegacji wracać na wyznaczoną wizytę. Dlatego najczęściej płacę za wizyty i badania. Dlatego uważam że te zlikwidowane kasy chorych były dobrym rozwiązaniem. Według mnie każda solidarność społeczna to pasożytowanie cwaniaków na kasie tych biedniejszych którzy w swojej masie najwięcej wpłacają do tego koszyka. Jest jeszcze jeden plus takich indywidualnych ubezpieczeń, zmusza to ludzi do wpłacania składek, a to wymusza aktywność zawodową. Wbrew socjalistycznym twierdzeniom rządzących, zdrowie, a nawet życie jest towarem.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:08:03
  Nie rozpędzaj się. Wcale tak nie jest. Miałem wątpliwą przyjemność być na ostrym dyżurze w Warszawie. Do lekarza dostałem się (z rozciętym okiem) po 9 godzinach oczekiwania. Tak się zdarzyło że był też tam znany dziennikarz z TVN z kolegą, ich potraktowali ulgowo bo czekali tylko 8,5 godziny. Niedługo po tym miałem ,,okazję'' być na ostrym dyżurze w Wadowicach. Kolega po pół godzinie miał zszytą ranę i wypisane recepty. O tym faworyzowaniu ,,warszawki'' pewnie piszesz na podstawie informacji polityków, ale oni nie czekają w kolejkach, mają całe skrzydło do dyspozycji na Wołoskiej.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • Autor
  Panie Krzysztofie PiS nawet jak by 100 lat rządził to i tak tego nie naprawi. PiS ma w tym względzie (i nie tylko w tym) socjalistyczne myślenie. Skończy się tym że będą co chwila podnosić składki na ubezpieczenie zdrowotne, a kasy jak brakowało tak będzie brakować. Całe rzesze nierobów i urzędników wyznaczonych przez pisowców do kontroli systemu będą coraz bardziej zadowoleni, w przeciwieństwie do pacjentów. Nie wiem jak to Czesi robią że u nich ochrona zdrowia dużo lepiej i taniej działa, a nawet jak pójdziesz do prywatnego lekarza to fundusz zdrowia zwróci ci koszty. Ale co ja bredzę Czesi to przebogaty kraj i do tego kosmici.
  Jeszcze o ochronie zdrowia - to wyzwanie na II kadencję PiS!
 • @1normalnyczlowiek 23:32:56
  Ale się uruchomiłeś. Po pierwsze to w otoczeniu PiS ( i Ziobry też) jest sporo tych ,,esbeków, kapusiów, agentów, TW..'' Po drugie dla kogo mogą pracować ci esbecy, TW itp. , dla Moskwy ? Po trzecie do rządów PiS jakiś podział władzy był, nie uwierzę że wszyscy (MS, prokuratura, prokurator generalny, sędziowie itp) działali w jednym interesie. Zawsze w takich układach tworzą się grupy wzajemnej adoracji, rywalizujące o znaczenie, apanaże, stanowiska. Jest to jakąś samoregulacją. Teraz jest to wszystko w jednych rękach i nawet przy wspaniałych intencjach (w co nie wierzę) Ziobry, szybko się skończy walką kast jakie się w tym środowisku wytworzą. Nie jest to mój wymysł, identycznie działo się po rewolucji październikowej, po rewolucji francuskiej i po wszystkich innych przewrotach w których jakiś ,,zbawca'' ubzdurzył sobie że jednoosobowo wprowadzi porządek i zmusi wszystkich podwładnych do rzetelności i uczciwości. Takie eksperymenty zawsze się kończą autorytaryzmem i zamordyzmem.
  Moralność Kasty* „Mr. Zero”
 • Autor
  Dobry i prawdziwy tekst. Rzeczywiście dawniej te środowiska nie manifestowały swojej odmienności. Jedyne z czym się nie zgadzam to te wyśmiewanie się z tych grup lub jakieś kretyńskie kontrmanifestacje. W ten sposób się nie wygra. Może jestem naiwny, ale przecież mamy prawo zakazujące zgorszenia i obsceniczności w miejscach publicznych. Jeżeli ktoś na tych kolorowych marszach zachowuje się lub jest ubrany obscenicznie i wulgarnie powinien być karany przez służby porządkowe. Karać za wypicie piwa na ławce potrafią to niech się przyłożą do pracy też w tej kwestii.
  Tęczowa zaraza
 • @1abezmetki 15:01:51
  ,,W sporach i w interesach biorą udział co najmniej dwie strony. Pan wydaje mi się dostrzega przede wszystkim interes rosyjski.'' Myli się Pan, dla mnie ważniejszy jest interes Polski. Dalsze osaczanie niedźwiedzia nie przyniesie nam korzyści, a wręcz przeciwnie. Już z państwa buforowego staliśmy się państwem frontowym, co w dzisiejszym sposobie prowadzenia wojen jest dla nas katastrofalne. Nie jest w naszym interesie zmuszanie niedźwiedzia do pokazania kłów i machnięcia łapą. Jak coś to Białorusi i tak nie zbombardują, nawet jak Łukaszenka dogada się z zachodem. My tak czy owak już staliśmy się tarczą strzelniczą.
  Białoruś: cena przetrwania
 • @Pedant 12:00:53
  Nie przejmuj się, skończą się wzrosty, zacznie się proza życia, to prezes tak jak poprzednio szybko odda władzę w ręce opozycji. Po co się męczyć i główkować jak można spokojnie spożywać uciułane dobra.
  PiS vs PO - ankieta
 • @kula Lis 68 13:12:04
  Człowieku ogarnij się, PRL już nie istnieje od 30 lat. Z tych 11 tyś może z 10 % to sędziowie z czasów PRL reszta może w tamtych czasach studiowała lub robiła aplikacje. Zresztą człowiek postępuje jak mu realia pozwalają. Jeżeli teraz są kasty to znaczy że rządzący temu sprzyjają, lub swoim działaniem do tego zmuszają. Jednak najczęściej to sztucznie się tworzy ,,czarnego luda'' żeby z nim walczyć (nie wygrać). Zobacz jak sprytnie skłócono Polaków tą sprawą. Wielkie debaty, a tak na prawdę to niewielki procent społeczeństwa ma styczność z sędziami. Większość powinny obchodzić opłaty notarialne, stawki za wypisy z ksiąg i wszelkie opłaty związane z otoczką prawną codziennego życia, a to już domena resortu.
  Moralność Kasty* „Mr. Zero”
 • @1abezmetki 11:52:22
  Może popełniłem grzech pychy, ale dla mnie jest to rozsądne. Po co Rosja miała by wchłaniać Białoruś i narażać się na światowe konsekwencje. Po za tym Białoruś jest ściśle powiązana gospodarczo i militarnie z Rosją, więc to dosyć silne więzy. A że rozmowy się toczą to i dobrze, lepiej rozmawiać niż na siebie się boczyć. Zresztą na mój gust to te rozmowy dotyczą dostępu do serwisu i części zamiennych do sprzętu poradzieckiego ( a bezpośrednio brać od Ruskich nie nada). Niestety tego zachodniego jest za mało nawet na pilnowanie granic. No chyba że ,,nasi władcy '' dostali rozkaz żeby spróbować coś ugrać z Łukaszenką. Niestety do tego potrzebni są sprawni dyplomaci, a tych u nas zawsze było jak na lekarstwo.
  Białoruś: cena przetrwania
 • @Zawisza Niebieski 22:49:30
  I o to tym ,,reformatorom'' chodzi. Mierny ale wierny i w 100% zależny. Co do pomysłu Pana RomanaKa, ma Pan całkowitą rację, dzisiejsza kasta to mały pikuś z kastą którą chcą stworzyć. Tak patrząc z perspektywy życia to te dzisiejsze rządy, wybory, sądownictwo itp coraz bardziej mi przypominają miniony ustrój i to w tym gorszym wydaniu. Tak czy owak po tych wyborach ci ,,zbawcy'' jeszcze bardziej się umocnią, dokończą pacyfikację sądownictwa i wymyślą jakiś sposób na zamknięcie gęby opozycyjnym mediom. Drodzy Polacy witajcie w PRL-bis, a może i w czymś gorszym.
  Moralność Kasty* „Mr. Zero”
 • Autor
  Ten artykuł który przetłumaczyłeś wygląda mi na mierną anglosaską propagandę. Łukaszenka idiotą nie jest i dobrze wie jak wygląda demokracja wprowadzana przez USA. Zdaje sobie sprawę że postawienie na USA doprowadziło by do podobnej sytuacji jak na Ukrainie. Białoruś ma za duże powiązania gospodarcze i militarne z Rosją żeby robić taki ryzykowny krok. Uważam też za bzdury jakieś zajmowanie Białorusi przez Rosję. Rosji zawsze było i jest na rękę istnienie w miarę przyjaznego państwa buforowego na zachodzie.
  Białoruś: cena przetrwania
 • @Pedant 18:00:18
  Takich przykładów nie było i nie będzie. Ten Kula powinien czytać od rana do wieczora ,,Folwark zwierzęcy'' może coś mu się rozjaśni. Nawet przy idealnym trójpodziale władzy zdarzają się wypaczenia. Ludzie są tylko ludźmi. W Chinach jest ustrój do jakiego zmierza PiS i pomimo że tam za wałki, urzędników czeka kara śmierci to i tak co roku około setki ląduje na szafocie.
  PiS vs PO - ankieta