Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @Krzysztof J. Wojtas 22:07:43
  A gdzie ja twierdzę że to Polska miała wpływ na wybuch wojny. Reszta Pana wpisu to gdybanie. Ja akurat z tym co Pan pisze nie zgadzam się. Hitler miał dość sił żeby zając Polskę i to obojętnie czy latem czy zimą, czy jesienią. Armię mieliśmy liczną i jednak przestarzałą, ale dowództwo było na poziomie lat 20. O sztabie generalnym to nawet szkoda gadać. Hitlera tylko jedno interesowało , czy zachód utworzy drugi front. Po zajęciu Austrii i Czech wiedział że Anglią i Francją nie musi się przejmować. A pakt Ribentrop - Mołotow miał tylko znaczenie dla Polski (że zostaniemy wzięci w kleszcze) dla wojny nie miał większego znaczenia. Bez tego paktu Hitler zajął by i tak Polskę, jedynie miałby problem z atakiem na Francję i Anglię, bo spore siły musiał by zostawić na wschodzie, bo nie mógł być pewny czy Stalin nie wykorzysta okazji.
  Pamięć Ofiar Holokaustu i Duda: szczęście w nieszczęściu
 • Autor
  Panie Krzysztofie mała poprawka. To nie Putin zaczął, tylko pisdzielce z PE wyskakując z rezolucją potępiającą wspólne rozpoczęcie wojny przez Hitlera i Stalina. Konsekwencją tego była odpowiedź Putina w której przedstawił wkroczenie Niemców i Polaków do Czech jako początek wojny. Teraz to już szatan się nie wyzna co, kto i kiedy. I właśnie o to chodziło. Kto w razie czego ujmie się za Polską, kto zaneguje roszczenia środowisk żydowskich wobec Polski, tym bardziej po tych obchodach w Jerozolimie bez nas. Tak na mój gust było to precyzyjne rozegranie scenariusza, i to nie pisanego przez Putina, a te nasze euro pOSŁY albo z premedytacją brali w tym udział , albo zagrali rolę pożytecznych idiotów.
  Pamięć Ofiar Holokaustu i Duda: szczęście w nieszczęściu
 • @Pedant 11:27:05
  To prawda propaganda to potężna broń. Nie raz jak słucham rozmów moich dzieciaków z kumplami (trzydziesto -czterdziestolatki) na temat tamtych czasów to mnie się wydaje że żyłem na Marsie. Niestety ale styropian okazał się zaraźliwy.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,
 • @Stara Baba 22:54:00
  Powiem ci że ja na nią głosowałem, chociaż jej nie znałem. Wyszedłem z założenia że na tle innych kandydatów (buców, przygłupów i sługusów) jak by wygrała nie było by poważniej, mądrzej ale było by ładniej.
  KAMPANIA WYBORCZA MAGDALENY OGÓREK?
 • @JAM.M 10:32:33
  Źle się udałeś bo ja jestem ten ,, biedny co poddał się diabłu''. Tyle że ja nie obawiał bym się na waszym miejscu takich jak ja. Bardziej bym się martwił takimi o których się pisze ,,modli się przed figurą, a diabła ma za skórą'' lub takimi którzy na paskach w klapach itp. noszą jakieś plakietki lub napisy w stylu ,,Got mit uns''. Z tego co wiem wasz król Jezus Chrystus mówił że jest miłością i należy go nosić w sercu , a nie na paskach od spodni lub w klapach obok guzików.
  Dlaczego Andrzej Duda traktuje Polaków jak debilne dzieci?
 • @wercia 11:08:56
  Standard. Pamiętam czasy wojny wietnamskiej. Mój ojciec najpierw słuchał ,, radio Moskwa'' a w nocy ,,radio wolna europa'', miał niezły ubaw. Jak by podliczyć to co podawały te ,,prawdomówne'' radia to wojna powinna była się skończyć po pół roku bo by zabrakło obu stronom żołnierzy, samolotów i reszty uzbrojenia.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,
 • @AgnieszkaS 10:49:52
  Napisała Pani ,, dlaczego Irańczycy zabijają bezmyślnie '' (czy coś w tym rodzaju). Jak trzeba być ograniczonym żeby nie brać pod uwagę nienawiści tamtych ludów do USA. Przecież amerykańscy terroryści już prawie od 100 lat tam mordują i okradają. Ja wiem że to jest prawo silniejszego i się temu nie dziwię. Tylko jedna sprawa, albo wymieniamy się swoimi poglądami, albo prowadzimy tempom agitkę w czyimś interesie.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,
 • @Oscar 08:33:04
  Iran musiał odpowiedzieć, a kto tego nie rozumie jest idiotą. To USA jeżeli teraz odpowie popełni błąd. Będzie to sygnał że jeden debil z mopem na głowie może kazać zbombardować dowolne państwo i zabić dowolnego polityka bez żadnych konsekwencji. To po co te ONZ, po co inne międzynarodowe instytucje , po co sojusze i umowy międzynarodowe jeżeli takie USA może to wszystko ignorować i łamać jeżeli będą mieli taki kaprys. I jeszcze jedno, Iran to nie Irak. Przez Irak można przejechać czołgami czy samochodami w każdą stronę. Iran to państwo górzyste, tam walka będzie bardziej przypominała wojnę w Afganistanie. Samo zbombardowanie głównych miast nic nie da. Do tego należy dodać nienawiść Irańczyków do USA za prawie 100 lat wprowadzania ,,wolności i demokracji''.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,
 • @AgnieszkaS 08:10:01
  Nie wiem czy te bzdury wypisuje Pani za pieniądze czy naprawdę tak uważa. Ile razy CIA zmieniało władzę w Iranie. Jednych przekupywali innych mordowali, ale u władzy miał być ,,ich''. Dziwi się Pani że dla ludów BW amerykanin kojarzy się tylko z diabłem, mordercą i złodziejem ? Od II wś USA uprawia tam terrorystyczną działalność i każdy kto choć trochę umie czytać doskonale o tym wie. Nie piszę tego jako wróg USA, ale to jest obiektywna prawda. Jeszcze przez wiele dziesięcioleci Amerykanie na BW i w Pł. Afryce będą uważani za terrorystów, bo tak się tam zachowują. Pieniądz i interesy rządzą, zwykli ludzie się nie liczą.
  Zbombardowanie amerykańskiej bazy Al Asad ,
 • Autor
  To czy wzięliśmy w tym udział , jest najmniej ważne. Nieraz lepiej walnąć w sługusa niż w suwerena. Każdy będzie wiedział dlaczego, ale zostawia się ścieżkę do negocjacji, bo los i straty sługusa nie obchodzą ani jego suwerena, ani atakującego. Na razie jesteśmy na boku tego konfliktu, ale jeżeli bardziej nerwowo zareagują Rosja i Chiny, to znajdziemy się w centrum ,,wydarzeń'' (he, he).
  Dlaczego Andrzej Duda traktuje Polaków jak debilne dzieci?
 • @Drab61 14:09:57
  Tyle że oni tyle tego nadrukowali że nawet jak by włączyli cały gaz (o ile tam jest) z Marsa to i tak nie pokryją tych papierków. Europa dała im kopa w jaja wprowadzając euro teraz Chiny i Rosja coraz więcej swoich kontrahentów przekonują do handlu w rodzimych walutach, więc ból. Banksterzy po to potworzyli banki centralne na całym świecie żeby się nie przejmować upadkiem jakiejś waluty. W rublach czy juanach też swoje wezmą.
  ECO - kolejna międzynarodowa waluta...
 • @provincjał 10:44:53
  Ciekawe ilu by pozostało entuzjastów wojsk okupacyjnych jak by ogłosili że za ich wykopanie zapłacą ci co ich chcieli ? Jeszcze z rozrzewnieniem będziemy wspominać wycofanie się Armii Czerwonej.
  Trump: Nie wyjdziemy z Iraku, chyba że nam zapłacą
 • @Drab61 12:53:30
  Powrót do złota pokazał by że dolar jest mniej warty niż papier na którym jest wydrukowany. Tyle że cwaniaki które trzęsą światowymi finansami dokładnie zdają sobie z tego sprawę. Nie zdziwił bym się jak by olali USA i jego makulaturę i postawili na nowy pieniądz np. ECO też od niczego niezależny, z możliwością ręcznego sterowania wartością. Ludzie w masie są głupi i by się znów nabrali na nowy środek płatniczy. Tak na mój rozum to światowa finansiera nie powinna dążyć wojny, za drogo może to kosztować, może nawet życie. Dzisiejsze zabawki mogą zabijać miliony, a jaki zysk jak się straci żywicieli. Każdy pasożyt bez żywiciela zdechnie. Stworzenie jednej światowej waluty to pozyskanie praktycznie nieśmiertelnego żywiciela dla pasożyta.
  ECO - kolejna międzynarodowa waluta...
 • @Husky 11:08:39
  No i coś o te cudeńko państwa się nie zabijają. Jak amerykanie nie wcisną na siłę tego samolociku swoim sługusom to jakoś nie schodzi. Po za tym ruscy mają już sposób na tą jego niewidzialność. Do tego trzeba dodać że ten F jest chyba z 10 razy droższy niż Su.
  „na polecenie prezydenta”.
 • @1abezmetki 11:06:09
  Tak cię boli przypomnienie kto i za czyje pieniądze nauczył cię pisać i czytać ? Najgorsze to to że te wykształcenie wykorzystujesz do szkalowania Polaków i do propagowania interesów obcych mocarstw.
  Rabin Polski - M. Szudrich: kontra Putin!
 • @Janisław 19:34:37
  Czyli koronować Żyda który zmarł 2000 lat temu, żeby nie rządzili nami Żydzi. Czyli kto będzie namiestnikiem tego nieżyjącego ,,polskiego'' króla ?
  MOCNY GŁOS FORUM ŻYDÓW POLSKICH W SPRAWIE USTAWY 447
 • @Jwu 10:29:51
  Tak masz rację nie raz zostaliśmy wydymani przez tych ,,wielkich''. Tym bardziej wkurza że znów na własne życzenie wchodzimy w szambo. Chociaż jest różnica bo tych którzy na Haiti czy w Meksyku (wojska austryjackie) dezerterowali i przyłączali się do lokalnych powstańców nie nazywano zdrajcami. Teraz jeżeli masz inny pogląd na naszą sytuację, od razu masz przyklejoną łatkę agenta Putina lub czerwonej zarazy.
  „na polecenie prezydenta”.
 • @kula Lis 69 10:24:11
  Przepraszam nie doczytałem.
  „na polecenie prezydenta”.
 • @AgnieszkaS 09:18:47
  Zapowiedź szefa Światowego Kongresu Żydów działa. Ta organizacja i jej piesek łańcuchowy czyli USA co chwila będą odpalać takie kwiatki. Chyba Pani nie sądzi że tą rezolucję w PE ci pisdzielce odpalili z własnej inicjatywy. W Polsce my się kłócimy kto się bardziej przyczynił do wybuchu II wś , a w świat już poszło że już przed wojną chcieliśmy z Hitlerem prześladować Żydów. Zbliża się rocznica wyzwolenia Oświęcimia, więc szykujmy się na nowe rewelacje. Niestety tego który wyzwalał te obozy i posiada archiwa potwierdzające prawdę, nie został zaproszony, więc i nie będzie dawał świadectwa prawdy , bo po co ? I o to chodzi. Myślę że Pani też się dorzuci do spłacania tego mienia. Za wykształcenie pewnie Pani (tak jak np. Haski czy inny Juzio) nie zwróciła kasy polskiemu społeczeństwu.
  Rabin Polski - M. Szudrich: kontra Putin!
 • @kula Lis 69 09:20:00
  A gdzie to słynne polskie hasło : za wolność naszą i waszą, gdzie poparcie krajów będących pod okupacją imperiów. Zapomnieliśmy już ideały które pozwalały walczyć takiemu Kościuszce czy Pułaskiemu w Ameryce. Teraz jesteśmy już trybem w machinie zniewalania wolnych narodów, teraz popieramy pryncypała w zniewalaniu i okradaniu innych państw. I jeszcze jedno. Dlaczego kłamiesz odnośnie tej konferencji irańskiej w Polsce ? Polski rząd był chyba najbardziej zaskoczony jak dowiedział się że ,,organizuje '' tą konferencję. I nie było to działanie wspólne z UE tylko odegranie pożytecznego idioty w interesie USA. Może jeszcze przypomnieć ci główne przesłanie do Polaków na tej konferencji wyrażone przez Pompeo i Natenjahu.
  „na polecenie prezydenta”.