Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @programista 09:59:16
  Ja tylko opiszę moją pracę w PRL. Zatrudniłem się w zakładzie elektronicznym (oczywiście państwowym). Pierwszego dnia pokazał mi brygadzista co mam robić . Drugiego dnia nie śpiesząc się (i przez brak wprawy) zrobiłem 12 urządzeń. Następnego dnia dostałem taki ochrzan od najlepszych pracowników którzy co miesiąc dostawali premię za wydajność, że klękajcie narody. Powiedzieli mi że nie mam prawa zrobić więcej niż 8, a najlepiej jak zrobię 6 dziennie. A o swoją pensję nie muszę się martwić bo mniej nie mogę dostać niż wynika z tabeli zaszeregowania. Tak samo się skończą te eksperymenty PiS z minimalną płacą. Jak to wpłynie na gospodarkę nie muszę pisać.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @Oscar 12:58:29
  Masz facet pojęcie o biznesie jak świnia o księżycu. Niestety w PiS i wśród jego sympatyków jest od groma ukrytych komunistów i bolszewików, którzy by chcieli żeby pracodawca który na swoje barki bierze całą odpowiedzialność za wykonywaną pracę i całe ryzyko finansowe, zarabiał tylko ciut więcej niż jego pracownik. O jakiej symbiozie ty bredzisz. Jeżeli mi pasuje to pracuję u gostka i tak samo pracodawca zatrudnia jeżeli ma w tym interes. Wy chcecie żeby nawet jakiś obibok czy nieudacznik miał te 3 czy 4 tyś. A ja już ci dzisiaj powiem że jak to się wprowadzi to ci dobrzy pracownicy zaczną się też opitalać. Jak zobaczą że jakiś matoł który nie zasługuje nawet na 1500 musi dostać ustawowe 3000 to on też nie będzie się starał za jakieś 500-1000 więcej. Tak samo to działało w PRL-u.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 09:57:35
  Panie Bolszewik, niech władza podwyższa tym którym płaci. Pracodawcy dobrze wiedzą ile i za co mają płacić, żeby sami mogli normalnie funkcjonować i żeby pracownicy chcieli u nich pracować. Ja mam inny postulat, wszystkim Oskarom ustawowo podnieść o 0,7 wszystkie opłaty i podatki.
  W zasadzie chciałem tylko
 • Autor
  Oczywiście jest to anachronizm. Przy normalnych zasadach wyborczych jest to niegłupie posunięcie. Daje ludziom czas na ochłonięcie po bombardowaniu propagandowym w okresie kampanii i chłodnym przeanalizowaniu na kogo oddać głos. Niestety w Polsce na długo przed wyborami wiadomo kto będzie posłem (z 90 procentową pewnością, a może i większą), więc i ta cisza jest bezsensowna bo i tak nic nie zmieni.
  Po co ta cisza wyborcza
 • @Oscar 11:24:27
  Nie chciał bym żeby tacy myśliciele jak ty tę Polskę budowali. Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem nawet słowa czego bym chciał. Napisałem tylko że koszt zwykłego życia na zachodzie jest wyższy. Fakt że życie jest przyjemniejsze, bo tam władza i urzędy są dla obywatela, a nie jak w Polsce, obywatel jest jakimś nieistotnym śmieciem dla władzy, ale niezbędnym do tej farsy zwanej demokratycznymi wyborami.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 10:00:02
  Jedź tam nie jako tani wyrobnik żywiący się jakimś g...em w tanich knajpach, tylko jako zwykły mieszkaniec. Chodź tam do fryzjera, do dentysty, wezwij elektryka żeby naprawił ci gniazdko itp. Wtedy się dowiesz dlaczego są tam takie stawki. Oczywiście u nas też to wszystko można ponieść proporcjonalnie do poziomu zachodu, tylko nie wiem czy Polacy by się z tego ucieszyli. Tylko jeszcze do tego wszystkiego należy dodać wydajność i uczciwość w pracy. Papieroski i telefoniki szybko by z głowy wyparowały.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 08:45:51
  ,,Alternatywą są sądy społeczne, wybieralne kadencyjne... ale to też słabe rozwiązanie bo wiemy jak w gminach wyglądają wybory d władzy.. (rządzą sitwy typu lokalny oligarcha oraz wybrani przez niego wójt, komendant, pleban oraz ich rodziny)... a w przypadku sądów gminnych i sędzia wybrany prze Oligarchę).'' To chyba nie znasz Polaków. Polak głosuje przeciw, a nie za. Bez fałszerstw wyborczych taki lokalny oligarcha ma mniejsze szanse niż lump spod sklepu. Ile razy słyszałem na polskich wsiach tekst : ,,mało że bogaty to jeszcze w polityce mam go dorabiać'' ? No chyba że masz na myśli takie społeczności gdzie rodziny oligarchy, wójta i plebana to 90% wyborców. Zresztą nawet jeżeli masz rację to takie sitwy lokalne będą lepsze od tych ogólnopolskich mafii partyjnych.
  W tej sprawie będzie postępowanie karne
 • @puuuq 16:31:19
  Kolego jak by ciebie na tym nakryli, to co najwyżej wyrównanie podatku w/g urzędowych widełek i jakaś symboliczna kara. No może jeszcze Ziobro pokazał by cię w TVP jako przykład sprawnego działania państwa w walce z przekrętami. Ale jak wysoki urzędnik państwowy coś takiego robi to w normalnym cywilizowanym kraju taki gostek wylatuje z polityki, z zakazem sprawowania funkcji publicznych. Niestety w takiej republice bananowej jaką jest Polska standardy są dużo niższe.
  POtworek dał głos
 • @puuuq 15:47:57
  Po pierwsze takie znajomości i taka wiedza dla gangsterów czy sutenerów to skarb. Taki polityk musi wtedy chodzić na króciutkiej smyczy bandziorów. Ci sutenerzy mają też kolesi którym taki minister może coś załatwić. Nie piszę już o możliwości kupienia takich haków przez obce wywiady. Po drugie Neuman ujawnił nie tylko kulisy działania PO, ale całej dzisiejszej sceny politycznej. PiS też posuwa swoich dopiero jak jakaś afera wybuchnie. A ile spraw zostało przykrytych dywanami ? Ciekawe np. w jakiej piwnicy schowali Kuchcińskiego ?
  POtworek dał głos
 • @ele 13:57:32
  Po pierwsze nie odniosłem wrażenia że Zawisza kogoś popiera w tym artykule. Po drugie, jak znam życie to po 8 latach ,,rządów '' PiS, Polacy też nie będą mogli na nich patrzeć. I jeszcze jedno trzeba poczekać na ,,efekty ich reform''. W gospodarce już tak jest że skutki różnych pomysłów rządzących widać po 2-3 latach. Więc jeszcze cierpliwie poczekajmy na owoce tych rewelacyjnych rządów. A co do zarzutów stawianych przez Autora, to myślę że to co do świadomości społeczeństwa dochodzi w formie plotek i jakiś przecieków, jest najczęściej czubkiem góry lodowej prawdziwych ,,dokonań'' naszej władzy.
  Dlaczego nie zagłosuję na PiS?
 • @Oświat 22:52:12
  Wyznawcom to niepotrzebne, im wystarczy że ich guru im powie że w tym akcie nie będzie żadnych jaj. Ja jestem starej daty i wolałbym taki dokument spisany na papierze i opatrzony odpowiednimi pieczęciami i podpisami (nawet projekt). W życiu , a tym bardziej w polityce bywa różnie. Pamiętasz te słynne ,, lub czasopisma''.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Oświat 20:44:34
  Co mnie obchodzi twoja wizja. Mnie interesuje konstytucja którą mógł by wprowadzić PiS. I to konkrety a nie bzdety dla motłochu . Pełny tekst z analizą sędziów którzy się znają na takich aktach i to nie tylko tych wyznaczonych przez Ziobrę.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Oświat 17:09:14
  A czy nie chciałbyś poznać przynajmniej jakąś wersję roboczą tej przyszłej konstytucji ? Tak va bank dajesz poparcie tym ewentualnym zmianom ? Śmieszą mnie te wasze dyskusje o czymś co nie istnieje. A co zostawi ,,kaczelnik'' w spadku to czas pokarze.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Wican 22:13:33
  Tyle mam, jestem dziadkiem i uważam się za dziadka.
  Prezes PiS powiedział...
 • @Oscar 14:14:44
  ,,Pytanie podstawowe to komu ma państwo służyć...
  Sobie, prywatnym wyzyskiwaczom, klerowi, międzynarodowemu żydowi czy narodowi.'' Państwo czyli kto? Mamy system partyjny to partie rządzą, a więc powinny służyć narodowi. Sęk w tym że one służą wszystkim których wymieniłeś oprócz narodowi. No jeszcze można wyłączyć mały i średni biznes bo czym oni mogą wesprzeć taką partię, 500 czy 1000 zetów to mogą sobie wsadzić w buty. Duży wesprze każdą partię która jest przy władzy żeby mieć spokój. Oczywiście stawki też są odpowiednie. O reszcie twojego wpisu szkoda pisać, jesteś naiwny jak dziecko. Takie dylematy to mieli komisarze ludowi podczas rewolucji październikowej. I jeszcze jedno, piszesz o pracodawcach wyzyskiwacze, powiem ci to samo co na tym portalu nie raz czytałem. Załóż firmę i posmakuj tego chleba, gwarantuję ci że szybko będziesz miał odruch wymiotny na hasło : prywatny biznes w Polsce. To nie czasy 10-20 lat temu kiedy człowiek mógł śmiało patrzył w przyszłość.
  Prezes PiS powiedział...
 • @kula Lis 68 12:55:42
  A ty wierzyłeś że takie imprezy są spontaniczne ? Jestem w szoku. Te wszystkie partyjne spędy, te wizyty gospodarcze i przedwyborcze, wiece poparcia itp to szczegółowo wyreżyserowane ustawki. Idź na taki spęd np. z kandydatem do sejmu i spróbuj zadać jakieś nieautoryzowane pytanie. Jedyne co możesz to wykrzyczeć z dala coś od siebie, ale w tv pokarzą to jako zakłócanie spotkania wyborczego. Dobra kończę bo muszę obetrzeć łzy ze śmiechu.
  Pani Jachira i jej stwórca Schetyna!
 • @Oracz 11:24:52
  Nie będę się kłócił, każdy ma swoje doświadczenia. Są tokarze i tokarze fachowcy. Kiedyś takich kształcili. Oni potrafią ustawić maszynę , naostrzyć nóż, umieją czytać rysunki techniczne. Masz rację u tego kuzyna też są tokarze którzy zarabiają połowę tego co on, ale oni obsługują maszyny cyfrowe, czyli praktycznie są do włożenie półfabrykatu i wyjęcia gotowej części. Co do zapotrzebowania na fachowców, to gwarantuję ci że pracę znajdziesz za godziwe pieniądze bez problemów. Mam paru znajomych w tej dziedzinie i każdy z nich mówi że jak by chciał to by mógł robić 24/24 godziny i jeszcze by się nie wyrabiał ze zleceniami. No ale to są już wiekowi pracownicy, często już tuż przed emeryturą, więc tylko się poduczyć i na ich miejsce bez problemu można wskoczyć.
  Prezes PiS powiedział...
 • @Oscar 11:57:33
  Tylko PiS jako komunistyczna partia nie bierze pod uwagę zachowań ludzkich, oni myślą że ludziom odgórnie nakaże się mieć europejską wydajność to oni tak postąpią. Na zachodzie do tego poziomu dochodzili dziesiątki lat, nie zapominajmy też że po II wś na te kraje zachodnie zasuwały miliony kolorowych w ich koloniach. My startowaliśmy od zera, oni nawet po upadku kolonializmu stali o niebo wyżej od nas. Tak czy owak bez tych ,,dobrodziejstw PiS'' prędzej czy później poziom płac w Europie będzie porównywalny. Nie wiem tylko czy Polacy będą z tego zadowoleni. My praktycznie jesteśmy europejską montownią i najemną siłą roboczą, i poziom płac będzie taki jaki mają monterzy, ale koszty życia jak średnia europejska. Oczywiście politycy tym się nie przejmują, jedno posiedzenie sejmu i diety można podnieść nawet o 100%.
  Prezes PiS powiedział...
 • Autor
  Panie Krzysztofie ta babka nie jest z mojej bajki, ale nie ma co się tak oburzać, przecież to kalka z Brudzińskiego, czy Sasina sprzed poprzednich wyborów. Nieważne czy się mówi prawdę czy kłamie, ważne żeby robić to z największym szumem. ,,Głupi lud'' (jak mówił klasyk) tylko o takich pamięta przy urnach. Niestety tacy kandydaci na jakich naród zasługuje. Kupa przygłupów, kłamców i karierowiczy. Żeby było weselej to Pan tym swoim artykułem tylko przysporzył parę głosów tej pani.
  Pani Jachira i jej stwórca Schetyna!
 • @Oscar 11:03:52
  Jedź tam i żyj tam normalnie jak tubylcy. Chodź tam do fryzjera, do dentysty, naprawiaj samochód w tamtych warsztatach, jedz normalne żarcie, a nie z tanich knajp czy dyskontów itd. U nas pensje są niższe, ale normalne życie jest też dużo tańsze. Chociaż tam jest normalnie, a u nas to sen wariata.
  Prezes PiS powiedział...