Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @Lotna 15:05:01
  Bądź uczciwa. PO też skomlało o wojska USA na terenie Polski.
  Polska szykuje się do nowego „Potopu”
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:42:45
  Chyba się trochę zagalopowałeś. Jak wykonuję usługę w UE, to wystawiam swoją fakturę jako polska firma, więc z jakiej paki mam wspomagać ich system emerytalny. Tak samo jest jak firma zagraniczna wykonuje usługę u nas. Zresztą w/g mnie pracownik powinien dostawać pensje brutto, pomniejszoną o podatek dochodowy który pracodawca odprowadza do US. Resztę powinien pracownik sam płacić. Wała powinno obchodzić pracodawcę gdzie i ile pracownik płaci na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne. Ważne że bez takiego ubezpieczenia nie mógł by być zatrudniony. Tyle że nasze władze nie zgodzą się na to bo by ci maluczcy zobaczyli jak są dojeni przez państwo.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @lolo 16:05:37
  Masz rację , tak było w państwowych zakładach w PRL. Nawet jak się obijałeś na maxa to i tak musieli ci wypłacić według grupy zaszeregowania. Co najwyżej premii nie dostałeś.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @interesariusz z PL 15:35:38
  A jak myślisz skąd ci krwiopijcy dostają maszyny, samochody, urządzenia i narzędzia ? No fakt że za PRL prywaciarze pracowali na maszynach z II wś (jeszcze z szabru na ziemiach odzyskanych) a i tak dobrze sobie radzili. Więc oderwijmy w firmach prywatnych fundusz płac od rachunku ekonomicznego, obłóżmy ich podatkami żeby wyżej ch.. nie podskoczyli. Firmy zachodnie już tupią na granicach i czekają z niecierpliwością kiedy nasi rządzący tak uszczęśliwią rodzimych pracodawców.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @interesariusz z PL 15:37:50
  Wiadomo że kolesi. Ale długo tam nie pracowałem poszedłem do prywaciarza gdzie były normalne zasady, pracujesz zarabiasz, nie pracujesz nie zarabiasz i wylatujesz. Pierwsza wypłata 7 tyś, czyli 2 razy więcej niż w poprzednim zakładzie. I nikt nie bredził o jakiejś minimalnej stawce. Co do tej gwarancji zatrudnienia to strach się bać, jeśli o tym sobie przypomną pisiaki.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @programista 09:59:16
  Ja tylko opiszę moją pracę w PRL. Zatrudniłem się w zakładzie elektronicznym (oczywiście państwowym). Pierwszego dnia pokazał mi brygadzista co mam robić . Drugiego dnia nie śpiesząc się (i przez brak wprawy) zrobiłem 12 urządzeń. Następnego dnia dostałem taki ochrzan od najlepszych pracowników którzy co miesiąc dostawali premię za wydajność, że klękajcie narody. Powiedzieli mi że nie mam prawa zrobić więcej niż 8, a najlepiej jak zrobię 6 dziennie. A o swoją pensję nie muszę się martwić bo mniej nie mogę dostać niż wynika z tabeli zaszeregowania. Tak samo się skończą te eksperymenty PiS z minimalną płacą. Jak to wpłynie na gospodarkę nie muszę pisać.
  Cywilizacja Polska a ... płaca minimalna (2)
 • @Oscar 12:58:29
  Masz facet pojęcie o biznesie jak świnia o księżycu. Niestety w PiS i wśród jego sympatyków jest od groma ukrytych komunistów i bolszewików, którzy by chcieli żeby pracodawca który na swoje barki bierze całą odpowiedzialność za wykonywaną pracę i całe ryzyko finansowe, zarabiał tylko ciut więcej niż jego pracownik. O jakiej symbiozie ty bredzisz. Jeżeli mi pasuje to pracuję u gostka i tak samo pracodawca zatrudnia jeżeli ma w tym interes. Wy chcecie żeby nawet jakiś obibok czy nieudacznik miał te 3 czy 4 tyś. A ja już ci dzisiaj powiem że jak to się wprowadzi to ci dobrzy pracownicy zaczną się też opitalać. Jak zobaczą że jakiś matoł który nie zasługuje nawet na 1500 musi dostać ustawowe 3000 to on też nie będzie się starał za jakieś 500-1000 więcej. Tak samo to działało w PRL-u.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 09:57:35
  Panie Bolszewik, niech władza podwyższa tym którym płaci. Pracodawcy dobrze wiedzą ile i za co mają płacić, żeby sami mogli normalnie funkcjonować i żeby pracownicy chcieli u nich pracować. Ja mam inny postulat, wszystkim Oskarom ustawowo podnieść o 0,7 wszystkie opłaty i podatki.
  W zasadzie chciałem tylko
 • Autor
  Oczywiście jest to anachronizm. Przy normalnych zasadach wyborczych jest to niegłupie posunięcie. Daje ludziom czas na ochłonięcie po bombardowaniu propagandowym w okresie kampanii i chłodnym przeanalizowaniu na kogo oddać głos. Niestety w Polsce na długo przed wyborami wiadomo kto będzie posłem (z 90 procentową pewnością, a może i większą), więc i ta cisza jest bezsensowna bo i tak nic nie zmieni.
  Po co ta cisza wyborcza
 • @Oscar 11:24:27
  Nie chciał bym żeby tacy myśliciele jak ty tę Polskę budowali. Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem nawet słowa czego bym chciał. Napisałem tylko że koszt zwykłego życia na zachodzie jest wyższy. Fakt że życie jest przyjemniejsze, bo tam władza i urzędy są dla obywatela, a nie jak w Polsce, obywatel jest jakimś nieistotnym śmieciem dla władzy, ale niezbędnym do tej farsy zwanej demokratycznymi wyborami.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 10:00:02
  Jedź tam nie jako tani wyrobnik żywiący się jakimś g...em w tanich knajpach, tylko jako zwykły mieszkaniec. Chodź tam do fryzjera, do dentysty, wezwij elektryka żeby naprawił ci gniazdko itp. Wtedy się dowiesz dlaczego są tam takie stawki. Oczywiście u nas też to wszystko można ponieść proporcjonalnie do poziomu zachodu, tylko nie wiem czy Polacy by się z tego ucieszyli. Tylko jeszcze do tego wszystkiego należy dodać wydajność i uczciwość w pracy. Papieroski i telefoniki szybko by z głowy wyparowały.
  W zasadzie chciałem tylko
 • @Oscar 08:45:51
  ,,Alternatywą są sądy społeczne, wybieralne kadencyjne... ale to też słabe rozwiązanie bo wiemy jak w gminach wyglądają wybory d władzy.. (rządzą sitwy typu lokalny oligarcha oraz wybrani przez niego wójt, komendant, pleban oraz ich rodziny)... a w przypadku sądów gminnych i sędzia wybrany prze Oligarchę).'' To chyba nie znasz Polaków. Polak głosuje przeciw, a nie za. Bez fałszerstw wyborczych taki lokalny oligarcha ma mniejsze szanse niż lump spod sklepu. Ile razy słyszałem na polskich wsiach tekst : ,,mało że bogaty to jeszcze w polityce mam go dorabiać'' ? No chyba że masz na myśli takie społeczności gdzie rodziny oligarchy, wójta i plebana to 90% wyborców. Zresztą nawet jeżeli masz rację to takie sitwy lokalne będą lepsze od tych ogólnopolskich mafii partyjnych.
  W tej sprawie będzie postępowanie karne
 • @puuuq 16:31:19
  Kolego jak by ciebie na tym nakryli, to co najwyżej wyrównanie podatku w/g urzędowych widełek i jakaś symboliczna kara. No może jeszcze Ziobro pokazał by cię w TVP jako przykład sprawnego działania państwa w walce z przekrętami. Ale jak wysoki urzędnik państwowy coś takiego robi to w normalnym cywilizowanym kraju taki gostek wylatuje z polityki, z zakazem sprawowania funkcji publicznych. Niestety w takiej republice bananowej jaką jest Polska standardy są dużo niższe.
  POtworek dał głos
 • @puuuq 15:47:57
  Po pierwsze takie znajomości i taka wiedza dla gangsterów czy sutenerów to skarb. Taki polityk musi wtedy chodzić na króciutkiej smyczy bandziorów. Ci sutenerzy mają też kolesi którym taki minister może coś załatwić. Nie piszę już o możliwości kupienia takich haków przez obce wywiady. Po drugie Neuman ujawnił nie tylko kulisy działania PO, ale całej dzisiejszej sceny politycznej. PiS też posuwa swoich dopiero jak jakaś afera wybuchnie. A ile spraw zostało przykrytych dywanami ? Ciekawe np. w jakiej piwnicy schowali Kuchcińskiego ?
  POtworek dał głos
 • @ele 13:57:32
  Po pierwsze nie odniosłem wrażenia że Zawisza kogoś popiera w tym artykule. Po drugie, jak znam życie to po 8 latach ,,rządów '' PiS, Polacy też nie będą mogli na nich patrzeć. I jeszcze jedno trzeba poczekać na ,,efekty ich reform''. W gospodarce już tak jest że skutki różnych pomysłów rządzących widać po 2-3 latach. Więc jeszcze cierpliwie poczekajmy na owoce tych rewelacyjnych rządów. A co do zarzutów stawianych przez Autora, to myślę że to co do świadomości społeczeństwa dochodzi w formie plotek i jakiś przecieków, jest najczęściej czubkiem góry lodowej prawdziwych ,,dokonań'' naszej władzy.
  Dlaczego nie zagłosuję na PiS?
 • @Oświat 22:52:12
  Wyznawcom to niepotrzebne, im wystarczy że ich guru im powie że w tym akcie nie będzie żadnych jaj. Ja jestem starej daty i wolałbym taki dokument spisany na papierze i opatrzony odpowiednimi pieczęciami i podpisami (nawet projekt). W życiu , a tym bardziej w polityce bywa różnie. Pamiętasz te słynne ,, lub czasopisma''.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Oświat 20:44:34
  Co mnie obchodzi twoja wizja. Mnie interesuje konstytucja którą mógł by wprowadzić PiS. I to konkrety a nie bzdety dla motłochu . Pełny tekst z analizą sędziów którzy się znają na takich aktach i to nie tylko tych wyznaczonych przez Ziobrę.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Oświat 17:09:14
  A czy nie chciałbyś poznać przynajmniej jakąś wersję roboczą tej przyszłej konstytucji ? Tak va bank dajesz poparcie tym ewentualnym zmianom ? Śmieszą mnie te wasze dyskusje o czymś co nie istnieje. A co zostawi ,,kaczelnik'' w spadku to czas pokarze.
  Kaczyński: Będą zmiany w konstytucji
 • @Wican 22:13:33
  Tyle mam, jestem dziadkiem i uważam się za dziadka.
  Prezes PiS powiedział...
 • @Oscar 14:14:44
  ,,Pytanie podstawowe to komu ma państwo służyć...
  Sobie, prywatnym wyzyskiwaczom, klerowi, międzynarodowemu żydowi czy narodowi.'' Państwo czyli kto? Mamy system partyjny to partie rządzą, a więc powinny służyć narodowi. Sęk w tym że one służą wszystkim których wymieniłeś oprócz narodowi. No jeszcze można wyłączyć mały i średni biznes bo czym oni mogą wesprzeć taką partię, 500 czy 1000 zetów to mogą sobie wsadzić w buty. Duży wesprze każdą partię która jest przy władzy żeby mieć spokój. Oczywiście stawki też są odpowiednie. O reszcie twojego wpisu szkoda pisać, jesteś naiwny jak dziecko. Takie dylematy to mieli komisarze ludowi podczas rewolucji październikowej. I jeszcze jedno, piszesz o pracodawcach wyzyskiwacze, powiem ci to samo co na tym portalu nie raz czytałem. Załóż firmę i posmakuj tego chleba, gwarantuję ci że szybko będziesz miał odruch wymiotny na hasło : prywatny biznes w Polsce. To nie czasy 10-20 lat temu kiedy człowiek mógł śmiało patrzył w przyszłość.
  Prezes PiS powiedział...