Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @Pedant 22:05:54
  30 - 40 lat temu z kilograma rąbanki wychodziło 60-70 dkg wędliny, teraz z kilograma rąbanki wychodzi ok. 1,5 kg wyrobu. Smacznego !!!
  PRL-owskie zasadnicze szkoły zawodowe
 • Autor
  Duda po prostu się pomylił bo miał powiedzieć że nie ma Żyda w którym by nie płynęła Polska krew. Ilu w Polsce żyło i żyje Żydów jasnowłosych, niebieskookich z normalnymi nosami. Znałem Żyda który przez całą wojnę spokojnie pracował jako elektryk w Warszawie. Z wyglądu 100% aryjczyk, jedynie nazwisko musiał zmienić. U Żydów sprawy seksu trochę inaczej traktowano niż u katolików. Tym bardziej że u nich każdy jest żydem którego matką jest Żydówką.
  O żydowskiej krwi w każdym Polaku
 • @brian 12:30:35
  Co chwilę czytam na neonie rewelacje dotyczące zakupów uzbrojenia dla WP. A mnie zastanawia czy my jako państwo mamy opracowaną jakąś doktrynę wojenną. Przecież od takich planów zależy kierunek zamówień wojskowych. Jeżeli chcemy się tylko bronić to na wała nam droga broń ofensywna. Jeżeli zamierzamy kogoś atakować, rzeczywiście takie samolociki się przydadzą, chociaż światowe uzbrojenie dąży do dronów , zdalnie kierowanego wszelkiego sprzętu, no i oczywiście w kierunku posiadania różnego rodzaju rakiet. Tak na zdrowy rozsądek to te ofensywne zabawki długo się nie pobujają pod parasolem rakietowym w Kaliningradzie. No chyba że myślimy tak jak władze II RP. Oni wszystkie nowoczesne okręty jakie mieliśmy, zaraz po ataku Niemiec wysłali do Anglii, bo na Bałtyku nie miały szans na przetrwanie. Tylko rodzi się pytanie , na wała nam niebotycznie drogi sprzęt który i tak nie będzie użyty do obrony kraju.
  P.Błaszczak! Przestań się bać CIA! Zrób OFFSET dla F-35!
 • @Wican 09:32:55
  Nie wgłębiałem się w treść tych umów, ale coś mi się zdaje że obligowały do zbrojnego wsparcia (tydzień czy 2) od agresji trzeciego państwa. Myślę że te ustalenia były znane radzieckiemu wywiadowi i dlatego Stalin zwlekał z uderzeniem na Polskę. Zresztą można analizować co by było gdyby, ale to nie zmieni faktów historycznych. A ten który używa takich analiz jako argumentów jest hochsztaplerem.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Piotrx 22:35:03
  Ludzie opamiętajcie się . Co za idiotyzmy. Te idiotyzmy w stylu co by było gdyby do niczego nie prowadzą. Temu kto pisze że ZSRR wspólnie napadało z Hitlerem na Polskę powiem że to kłamstwo i prawda. A dlaczego nikt nie napisze że gdyby nie dil Piłsudskiego z Leninem to nie było by tego problemu. Tak samo nie było by tego problemu gdyby Anglia i Francja nie zdradziły. Przestańcie przekręcać historię. Niemcy zaczęły 1 września 1939 II wś, ZSRR napadły nas 17 września 1939. I tego się trzymajmy. Jeżeli Rosja chciała by rozpocząć wojnę wspólnie to by uderzyli 1 no może 3 września. Jeżeli dołączyli się prawie po 3 tygodniach to znaczy że też nie byli przez Hitlera poinformowani.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @puuuq 16:18:03
  Zostawmy te protesty opłacane przez obce wywiady (zwykła wojna między ustrojami i czołowymi mocarstwami), ale co do tego ostatniego. Rozmawiałeś z ludźmi którzy przeżyli okupację, mężczyznami którzy stracili żony i dzieci, z kobietami które zostały na świecie jak jeden palec, o więźniów obozów koncentracyjnych nie pytam bo ci których znałem nie chcieli o tych czasach rozmawiać. Teraz namnożyło się kombatantów i tych represjonowanych. W większości jest jak z tą czeską żydówką która napisała książkę jak to ją i jej matkę gwałcili miesiącami w ruskim łagrze na Syberii. Okazało się że najdalej gdzie dojechała na wschód to była białoruska fabryka , a potem wyjechała do Czech. A jej matka rzeczywiście zmarła , ale w Mińsku na zapalenie płuc. Niestety tych którzy uczestniczyli w II wś praktycznie już nie ma (nie piszę o dzieciach które w tamtych czasach się urodziły) dlatego dziś łatwo tym ,,patriotom'' zmieniać historię.
  Historia Polski pisana na nowo
 • @Bieszczady 15:57:05
  Ja swoje już przeżyłem ale żal mi jest moich dzieci i wnuków. Niestety ale nie mam wpływu na to gdzie podąża ludzkość. Nie wierzę w żadne oddolne ruchy. Wszystkie rewolucje, majdany itp są inspirowane i finansowane przez pewne środowiska. Dla nich jeden rympał czy na świecie będzie żyło 8 mld ludzi czy 1 milion. Oni i tak nadal będą rozdawać karty. Ty możesz czuć się czymś więcej, ale niestety jesteś ( tak jak i my wszyscy) jednym z miliardów zwierzątek hodowlanych.
  US Army w Polsce: Słabość polityki ekipy rządzącej
 • Autor
  Tego zabrakło w czasach II RP w 1939 r. Sojusz z Francją i Wielką Brytanią był papierowy. Trudno było sobie wyobrazić, że Brytyjczycy w szybki sposób przyjdą nam na pomoc – można było liczyć tylko na atak III Rzeszy „od tyłu”. Sprawa komplikowała się w kwestii zagrożenia ze strony ZSRR. Tu nie można było już liczyć ani na Paryż, ani na Londyn. Pod tym kątem bazy USA – jak już wspomniano – są dla nas pewnym zabezpieczeniem. - Po pierwsze jeżeli Anglia i Francja dotrzymały by umowy to nie było by żadnego ataku ZSRR na Polskę. Stalin czekał prawie 3 tygodnie na rozwój sytuacji w Europie. Wojna też by trwała krótko bo Hitler był za słaby na walkę na dwóch frontach. Jeżeli chodzi o dzisiejsze czasy to te bazy obcych wojsk są tylko i wyłącznie do pilnowania interesów suwerena. W Polsce nawet jak by stacjonowała 1 armia amerykańska to i tak by nic nie zdziałała w razie ataku. Europa to nie Irak ze złożami naftowymi żeby puszczać jakieś zagony pancerne. Tu będą się okładać rakietami z wyrzutni które stacjonują kilkaset kilometrów od granicy. To nie średniowiecze gdzie zależało na zdobyciu terenu i osadników. Teraz to w razie wojny w Europie głównym celem będzie eliminacja ludzi. Po cholerę zwycięzcy tłumy niepotrzebnych do niczego ludzi.
  US Army w Polsce: Słabość polityki ekipy rządzącej
 • @Rocky 11:22:05
  Jak by to od Putina zależało to wszedł i po tygodniu byłby spokój. Niestety w takich krajach mącą wszyscy. Nie wiem co by było lepiej dla tych Jemeńczyków, czy Putin czy Trump. W historii różnie bywało, Libię USA doprowadziło do upadku cywilizacyjnego. My mimo próśb zachodu spokojnie się przyglądaliśmy rzezi carskiej Rosji. Wszystko zależy od bieżących interesów. Rządzący mają gdzieś tych głodujących czy mordowanych, oni się nie liczą w rozgrywce o wpływy i interesy.
  Jemeńska apokalipsa
 • @Oscar 11:28:05
  Ostatnio oglądałem program skandaliści z Braunem. Tak samo jak reszta politykierów bez wizji, bez podstaw ( ale fakt że mówi poprawną i ładną polszczyzną). A już tekst że służba zasadnicza w Wojsku Polskim służyła sowietyzacji powalił mnie. To co by tu powiedzieć o Wojsku Polskim i legionach w 1918 r. Toż to były same szpiegi zaborców. Teksty w tym stylu i ta ,,religijność'' to pic dla plebsu. Mogę się założyć że jak by w polityce bardziej opłacało się być ateistą, to w ciągu miesiąca 90% polityków zaczęli by udowodniać że byli chrzczeni na siłę, a co to jest komunia to nawet nie wiedzą. Zresztą urząd prezydenta przez te ostanie parę kadencji został tak skundlony że teraz każdego można bez żalu wybrać.
  Chciało by się mieć na kogo głosować!!!
 • @zbig71 20:03:54
  Braun musiał by być idiotą żeby startować. Wiadomo że ani Braun, ani Bosak nie mają żadnych szans. Jeżeli mądrze będą się rozwijali i budowali poparcie społeczne to w następnych wyborach Braun może próbować sił. Bosaka wystawili jako straceńca, ale w polityce lepiej żeby mówili źle niż w ogóle .
  Chciało by się mieć na kogo głosować!!!
 • @Jasiek 17:21:45
  O węglowodory też chodzi. Żeby nie wiem jakie były ekologiczne rewelacje w motoryzacji i w codziennym zapotrzebowaniu na energię, to i tak czołgi, samoloty okręty będą jeździły dzięki węglowodorom. Dominacja nad terenami bogatymi w te kopaliny to nie tylko chęć korzystania z nich, ale też zablokowanie dostępu do nich potencjalnym przeciwnikom.
  Jeżeli...
 • Autor
  Witam Haskiego na powietrzu.
  Panie Haski, Bosak (choć nie jest z mojej bajki) jest tak samo dobry jak Adrian. Co do tych zasług to też tylko na jego plus bo sam to osiągnął, a nie jak tacy Misiewicze, Jakie i wielu innych w PiS po protekcji (na czym ta ,,protekcja'' polegała, cholera wie. Na necie podają różne wersje).
  Kandydat ?
 • @kula Lis 69 11:02:48
  Widzę że te sądy to twój konik. Może masz obsesję taką jaką miał mój kumpel którego ksiądz za często brał na kolana. Ale fakt że to było 50 lat temu za PRL więc ksiądz był bezkarny, wiadomo, bolszewiccy sędziowie. Zgadzam się z tobą że reforma jest potrzebna, że wymiar sprawiedliwości źle działa, że przekupni sędziowie powinni być wyrzucani z palestry i karani (zresztą tak samo jak wszyscy urzędnicy państwowi). Jednak nie zgadzam się z tobą że PiS to dobrze zrobi. Oni tych złych zastąpią takimi samymi tylko im posłusznymi. Dla zwykłego Kowalskiego nic się nie zmieni, no chyba że będzie znał jakiegoś wpływowego pisiaka.
  A może warto wrócić do tradycji?
 • @Pedant 10:53:39
  To tylko jeden z kierunków dyskusji. Chociaż w/g mnie i tak nic te dyskusje nie dadzą. Masz rację że te ,,zboki'' wszędzie się zdarzają, chociaż są grupy zawodowe w których częściej się zdarzają. Okazja czyni złodzieja. Na przykład dyżury nocne, delegacje, wyjazdy integracyjne, a nawet nauczanie dają dużo więcej okazji na ,,wyskoki'' niż np. praca przy tokarce. Praca duszpasterza też nie jest taka neutralna. No cóż takie sprawy będą cały czas wypływały. Natury ludzkiej się nie zmieni.
  Jak jehowici kryją swoich pedofili?
 • Autor
  Ten pan i cały rząd są postawieni tylko i wyłącznie żeby zrealizować żądania majątkowe pewnej światowej organizacji. Wszystkie reformy są przeprowadzane tylko w kierunku wyeliminowania jakichkolwiek przeszkód prawnych i społecznych. PO się do tego nie nadawała bo oni reprezentowali interesy Brukseli i Berlina. Ci obecni już w dużej mierze przygotowali grunt (chyba nie wierzysz że ta awantura z Putinem miała na celu jakąś prawdę historyczną), za parę dni świat się dowie że to my zorganizowaliśmy holokaust i jak najbardziej powinniśmy wybulić te 300 mld.
  Własne sidło - premier Szydło
 • Autor
  I jak to rozgryźć ? Licytować się czy więcej zboków jest w kościele katolickim czy wśród jehowych (lub jakiś innych grupach wyznaniowych), i gdzie bardziej kryją takie sprawki. A może że do każdej grupy wyznaniowej garną się zboczki bo ,, na boga'' najłatwiej pozyskać potencjalne ofiary ? A może idą tam normalni ludzie ale ze względu na istniejące tam zasady, zmieniają się ? Krew nie woda, ci młodzi ludzie muszą jakoś rozładować napięcie inaczej zlasuje im się pod deklem.
  Jak jehowici kryją swoich pedofili?
 • @Oscar 09:37:29
  Dobre !!
  Wielu w to uwierzy bo odpowiednio dużo razy użyłeś zwrotu : bolszewicka zaraza.
  John Wear, Wojna Niemiec, czyli nowa wersja historii.
 • Autor
  Wszystko się dzieje w/g planu. Te zdrajczyki z PiS nie na próżno zaatakowały Rosję. Teraz to Polska jest winna wszystkim nieszczęściom, a co najważniejsze holokaustowi. Droga do odszkodowań otwarta. Rosja była jedynym państwem które promowało historię II wś zbieżną z naszymi interesami. Teraz już zostaliśmy sami. Które państwo teraz poprze naszą wersję ? Chyba tylko san eskobar. No chyba nie liczycie na Litwę, Ukrainę, Anglię, Francję itp.
  John Wear, Wojna Niemiec, czyli nowa wersja historii.
 • @Oscar 15:20:15
  Wiem że sa różne koncepcje. Też wolał bym żeby była to unia państw narodowych bo tak jak ty też uważam że człowiek powinien mieć jakieś korzenie. Jednak jeżeli taka unia ma być skuteczna i stanowić jakąś siłę gospodarczą i militarną, to niestety musi na zewnątrz być jednością. Bez wspólnego rządu, wojska i dyplomacji można zapomnieć o jakiejś sile. Teraz to mamy jakąś zabawę w koło fortuny. Niemcy z Rosją załatwiają swoje interesy, Polska wbrew interesom UE włazi w odbyt USA, Francja , Włochy też rozgrywają swoje interesiki. Tak więc jeżeli to się nie zmieni to jeden większy podmuch wywali tą unię w kosmos. Rosji na rękę jest unia taka jak teraz, dla USA największym szczęściem była by jej całkowita dezintegracja, Chinom wisi i powiewa byle nie robili barier handlowych.
  Rosja rozpoczyna wojnę z Polską o prawdę historyczną