Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @Oscar 09:09:35
  Masz rację unicestwią ,,właścicieli dwóch sklepów'', obszarników itp., ale ci co kręcą dzisiejszą rzeczywistością na pewno dobrze zadbali o swoje bezpieczeństwo. Jak się uspokoi i wróci ,,prawdziwa demokracja'' to znów wypłyną i znów zaczną układać świat pod siebie. Zresztą nic nowego, ludzkość od swoich początków tak działa. Upadają imperia i idee, rodzą się nowe. Fakt że od czasu do czasu objawiają się jednostki zdolne do porwania tłumów, lecz w bardzo krótkim czasie wszystko wraca do ,,normalności'' czyli przekupstwa, układów, nepotyzmu itp.
  Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego oraz "dobrej zmiany"
 • @Oscar 08:58:46
  Niestety taka jest cena cywilizacji zachodu. Trzeba produkować dużo, szybko i tanio. Tradycyjna hodowla jest nieopłacalna. Za małe przyrosty, za długi okres chowu. Po za tym zwierzęta na wolnym wybiegu to też większe ryzyko na różne choroby. Też jestem za maksymalnym polepszeniem życia zwierząt, jednak w dzisiejszych czasach albo produkujesz taśmowo, albo daj sobie spokój i zacznij uprawiać bratki.
  Polityczne samobójstwo Jarosława K.
 • Autor
  A nie bierze Pan pod uwagę że PiS doszedł do ściany i dalsze trwanie przy władzy doprowadzi do całkowitego upadku PiS po którym się nie podniesie ? Tak jak poprzednio rządzili do czasu kiedy była kasa ze wzrostu gospodarczego, jak się skończyła to ogłosili przedterminowe wybory i oddali władzę ,,z twarzą''. Może i teraz strach przed narastającym kryzysem skłania do wymiksowania się z władzy. Niech niezadowolenie społeczeństwa spadnie na następców.
  Polityczne samobójstwo Jarosława K.
 • @Oscar 07:25:48
  A ziemia jest płaska, podparta piekłem, a nad nią po kryształowych obręczach przesuwają się gwiazdy. Piękna wizja tylko nierealna. Nawet jak USA w dzisiejszym kształcie upadnie to przy władzy zostaną ci którzy dysponują kapitałem. Jedyną szansą na spełnienie Pana wizji jest wymordowanie wszystkich bogaczy, ale to już się zaczyna kojarzyć z pewną rewolucją która nie jest najlepiej wspominana na świecie. Niestety ale światem rządzi pieniądz, a jego posiadacze dobrze sobie poradzą w każdej sytuacji. A jeżeli chodzi o to co będzie z Polską jak PiS straci władzę to powiem Panu że nic nie będzie. Tak jak za PRL nie było ważne kto będzie pierwszym sekretarzem. Nawet jak wygra konfederacja czy SLD to i tak będą wykonywać wytyczne zza oceanu, a polska racja stanu będzie drugorzędna. Jedyne co się zmieni to bajki które będą nam opowiadać rządzący.
  Szkoda Z. Ziobry i J. K. Ardanowskiego oraz "dobrej zmiany"
 • @Pedant 22:21:20
  Zależy od wersji. Bo jest i taka że pierwszą kobietą była Lilit, ale że nie chciała współżyć z Adamem i nie mogła się rozmnażać Bóg chciał ją zabić. Jednak na prośbę Adama zamiast ją zabić skazał ją na nieśmiertelność i wygnał z Raju (pierwszy wampir ?). Bardzo podobny jest tekst staro sumeryjski (dużo starszy od Tory) o stworzeniu człowieka. Tam też jest napisane że pierwsza kobieta była bezpłodna i dopiero po połączeniu z cząstką Anunaczki (Anunaki- bogowie sumeryjscy którzy przybyli z nieba) powstała kobieta zdolna się rozmnażać. Widać wszystkim bogom zależało na rozmnażaniu się człowieka, ciekawe po co ?
  Sensacyjne odnalezienie Arki Noego
 • @programista 13:46:58
  I co ? Pan chce im likwidować tą biedę ? Myśli Pan że oni nie wiedzą o Polskiej transformacji, co było jak upadły państwowe przedsiębiorstwa ? Tam by to wyglądało dużo gorzej, bo tam jest praktycznie cała gospodarka państwowa. U nas nawet za PRL był duży sektor prywatny.
  81 rocznica agresji Sowietów na Polskę!
 • @interesariusz z PL 18:45:53
  A może zacząć od czasów piastowskich ? Zapomina Pan że czasy przedrozbiorowe to unia a nie państwo polskie. Tym tokiem rozumowania to po rozpadzie UE mogli byśmy mieć pretensje terytorialne do Hiszpanii. Tak na poważnie to historycznie biorąc Polska nie miała prawa nawet do Białegostoku. Co do traktatów, to jeżeli by były respektowane to by nie było wojen, bo nie znajdzie Pan państwa na świecie które z sąsiadami miało podpisane umowy a mimo tego wybuchały wojny. Autor nie przechodzi w drugą skrajność tylko na chłodno rozpatruje tamte wydarzenia. Wiadomo że takie wydarzenia inaczej widzi ten którego to bezpośrednio dotknęło, a inaczej ten który to rozważa tylko z punktu obserwatora.
  17.IX. 1939 - Bądźmy obiektywni.
 • @Jasiek 07:26:48
  Jak by nie patrzyć to Genesis jest plagiatem staro sumeryjskich podań o stworzeniu (modyfikacji genetycznej ) człowieka. A trzeba pamiętać że Sumer istniał już co najmniej 1000 lat zanim pierwszy Żyd nauczył się pisać. Zresztą jeżeli wierzyć ,,liście królów Sumerów'' to mówimy o czasach sprzed ok 450 tysięcy lat, ale to już zakazana archeologia. Żeby się nie powtórzyła historia z Troją. Były by jaja.
  Sensacyjne odnalezienie Arki Noego
 • @GPS 17:38:09
  ,,Indian amerykańskich zdepopulowały głównie choroby, które przywieźli Europejczycy, a dziś Europejczycy sami się depopulują z powodów ideologicznych - bo dominuje u nas kultura ograniczająca płodność''
  Oczywiście to że rząd USA płacił dolara za skalp czerwonoskórego (obojętnie czy kobiety, dziecka czy mężczyzny), zamykał ich w rezerwatach, pozbawiał żywności i rozpijał, to pikuś bez znaczenia. Ale to szczegół bo dotyczy dawnych czasów. Jeżeli chodzi o dzisiejsze czasy to nie ma żadnych powodów ideologicznych tylko bytowe. Zawsze bogate warstwy są dużo mniej dzietne niż biedota. Duży przyrost naturalny występuje w biednych krajach. Bogate społeczeństwa chcą konsumować dobrobyt, a nie obciążać się potomstwem. Zresztą dobrym przykładem są Chiny. Żadne zakazy i nakazy nie zdziałały tyle w ograniczeniu przyrostu naturalnego co podwyższenie stopy życiowej.
  Ludzi jest za dużo!
 • Autor
  Panie Krzysztofie, pisze Pan tak jak by gaz norweski był nasz. Powiem tak. Dobrze że budujemy rurę z Norwegi bo powinna być dywersyfikacja. Jednak rezygnując z gazu rosyjskiego postawimy Norwegię i USA jako monopolistów na rynku polskim. Wtedy zobaczy Pan co to znaczy kapitalizm. Fakt że zostanie jeszcze reeksport rosyjskiego gazu z Niemiec, ale niech się Pan nie łudzi że Niemcy zrezygnują z sowitego zarobku.
  Czy Nord Stream 2 powstanie?
 • @krzysztofjaw 17:50:09
  Poczeka Pan jeszcze chwilę, jeszcze ,,sojusznicy'' nie pokazali całej d...y. Na razie tylko epizody w wykonaniu Pani ambasador i p. Danielsa pokazują nam swoje miejsce.
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @SolidarnyX 17:33:54
  Błędne rozumowanie. Ja a pewnie i Pan Ruszkiewicz tęsknią za takimi rządami i takimi ambasadorami jakich ma USA. Rządami dla których będzie : ,,po pierwsze Polska''. Niestety sporo tu piszących wyznaje teorię że albo liżemy tyłek USA, albo Rosji. A o to chodzić żeby nie lizać, co nie znaczy że nie być lojalnym sojusznikiem, może nie równorzędnym (bo trzeba znać swoje miejsce w szeregu) ale przynajmniej z twarzą sojusznika a nie lizusa i lokaja.
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @krzysztofjaw 14:35:56
  ,,musi oprzeć się na jakiś sojuszach i osobiście wolę sojusz z USA niż każdy inny'' Czy ma Pan pojęcie jaka jest różnica między sojusznikiem a wasalem ? Jaki jest sojusz to niedawno pokazała wam pewna ruda pani, jak PiS zaczął przebąkiwać o repolonizacji mediów. Będę się śmiał jak wam karzą obowiązkowo oglądać wiadomości w TVN i w Polsacie. A wyraziła się jasno nie bawiąc się w dyplomację łapy precz od amerykańskich interesów mimo że są w Polsce bo wam te łapy up.....my przy samej d...e. Czyli standard w Polsce : zamienił stryjek siekierkę na kijek.
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @Prezydentka 09:18:02
  Ja Panią rozumiem i w sumie się zgadzam, ale ludzie w swojej masie togo nie kupią. Wytłumaczenie jest proste. Pani namawia do protestu przeciw czemuś czego jeszcze nie ma. Co innego jak już akcja czipowania się rozpocznie, bo wtedy będzie dotyczyła bezpośrednio każdego. Na to jednak znajdzie się prosty sposób, wystarczy jak pokarzą parę reklam jak to się super żyje kiedy nie trzeba nosić dokumentów czy pieniędzy a wszystko będzie można załatwić przez przystawienie dłoni do skanera. Jak Pani myśli jaki procent społeczeństwa zachwyci się takim udogodnieniem ? To że stracą swobodę i intymność, i ewentualnie mogą być ,,wyłączeni'', będą mieli gdzieś.
  Zaczipowali ludzi w USA a potem ich torturowali!
 • Autor
  Jest Pani naiwna że takie apele poruszą społeczeństwo. Większość ludzi olewa takie ostrzeżenia bo uważa że ich to nie dotyczy. Społeczeństwo to taki osioł ciągnący wóz. Bez powieszenia mu marchewki przed pyskiem nie zmieni kierunku, nawet jak będzie przed nim przepaść. Dlatego takie akcje gromadzą tylko garstkę ludzi. Żeby coś takiego się udało musiała by Pani zainwestować (lub zdobyć sponsorów) miliony dolarów. Trzeba przekupić agitatorów i klakierów, oferować jakieś fanty itp. Bez tego nawet udowodnione machlojki rządu zbiorą co najwyżej kilkaset aktywistów którzy i tak będą postrzegani przez społeczeństwo jako grupka nawiedzonych.
  Zaczipowali ludzi w USA a potem ich torturowali!
 • @ikulalibal 18:53:35
  Koncertowo przegrywał bo wtedy dla światowych macherów UE była cacy. Jak teraz Niemcy i Francja próbują grać na swoje konto to w Polsce potrzebne są uległe sługusy. Dlatego PiS mimo wszystko wygra też następne wybory (o ile nie zmienią się potrzeby ,,możnych'').
  Te twarze totalnych... Jak łatwo rozpoznawalne!
 • @interesariusz z PL 15:36:40
  Myślę że to zbyt obszerny temat. Wyszła by z tego całkiem gruba książka. Niestety wątpię czy by odniosła sukces. Przy dzisiejszej propagandzie i manipulacji historią mało kto uwierzył by nawet w fakty i dokumenty.
  Geneza masowej manipulacji opinią publiczną
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:23:24
  100% racji. Widać tą manipulację nawet w przedstawianiu historii. Nie tylko tej najnowszej. Jakoś non stop zapomina się o takich Prusach i Austrii, a to byli główni nasi wrogowie którzy przez całe stulecia robili Polsce przy piórze.
  Geneza masowej manipulacji opinią publiczną
 • Autor
  Zgadzam się z Panem że z naszych podatków są finansowane różne szemrane media. Jednak nie wkładał bym do tego zbioru TVS. Ślązacy też płacą podatki. Co do do tej ,,narracji niemieckiej'' to jak się zagłębić to właśnie Traktat Wersalski stworzył grunt pod hitleryzm. Po II wś. alianci już nie powtórzyli tego błędu, chociaż bardziej z innej sytuacji geopolitycznej niż z myślenia.
  Telewizja ŚLĄSK nadaje narracje Niemiecką
 • @ikulalibal 13:55:45
  Ja nie uważam się za stracone pokolenie, a wręcz przeciwnie. My żyliśmy w społeczeństwie i byliśmy społeczeństwem. Posiadanie telewizora lub tego rzutnika nie było powodem traumy, wręcz przeciwnie zwiększało poziom życia spolecznego, bo nie było niczym dziwnym że sąsiad przyszedł obejrzeć wiadomości czy jakiś film. Nie było też dziwnym że ten który miał samochód (wtedy wyznacznik zamożności) stawał na ulicy i rozmawiał z sąsiadem który pod koniec miesiąca pożyczał cukier czy mąkę bo brakowało mu pieniędzy. Według mnie to dzisiejsze pokolenia są stracone. Zero więzi społecznych i rodzinnych. Światopogląd spaczony przez media. Bardziej przypominają hodowlę szczurów laboratoryjnych niż społeczeństwo. Jedna wielka korporacja w której posłuszne i uległe zwierzątko dostaje smakołyk. Fakt że materialnie dzisiejsze pokolenie żyje o niebo lepiej, lecz w sferze duchowej (nie mam tu na myśli religii) jest po prostu upośledzone. Piszę oczywiście ogólnie bo i dzisiaj jest sporo ludzi myślących interesujących się światem. Jednak w masie dzisiejsze pokolenie to stado bezwolnych owiec. Jak to jeszcze niedawno mówiono :skóra, fura i komóra, a reszta się nie liczy. I o to dzisiejszym macherom światowym chodzi, rozerwać więzi społeczne , skłócić ludzi, rzucić jakąś błyskotkę i motłoch ma iść jak na łańcuchu za panem.
  Wojna o pamięć