Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @57KerenOr 17:15:47
  Dla mnie ateizm to nieistnienie żadnych niematerialnych bytów twórczych (Bogów). Nie uważam też że ateista powinien z definicji zwalczać jakąkolwiek religię. Jeżeli by tak było to automatycznie musiała by się stworzyć religia pod nazwą ,,ateizm''. Polę walki zostawiam wyznawcom różnych religii, niech tam się przekonują (i raczej nie rżną) który Bóg czy sekta jest lepsza i prawdziwsza. A że zasady moralne są właściwie we wszystkich religiach podobne i dobre więc byłbym idiotą je odrzucając. Bo co złego jest np. w przykazaniach: nie zabijaj lub nie kradnij ?
  POBOŻNOŚĆ LUDOWA CZYLI ZŁOTY CIELEC KOLEGI JANA PAWŁA!
 • Autor
  Myślę że nie ma Pan racji. Jako zdeklarowany ateista może nie powinienem się w tej kwestii wypowiadać, ale jak świat istniał lud zawsze musiał mieć jakieś materialne świadectwo istnienia Boga. Dla maluczkich święte miejsca, świątynie i rytuały w których wspólnie uczestniczą są ważniejsze niż sama istota Boga. Może i dobrze bo samo pojęcie Trójcy św. sprawia problem nawet wyćwiczonym umysłom. Do tego należy dodać wybiórcze stosowanie Starego i Nowego Testamentu też nie ułatwia zrozumienia. Na mój gust niech wierzący po swojemu celebrują swoją wiarę, bo takie dosłowne stosowanie kanonów mogło by przynieść więcej szkody niż pożytku. Na przykład niech Pan wytłumaczy katolikom że te zwyczaje na Boże Narodzenie i na Święta Wielkanocne to kultywowanie zwyczajów pogańskich. Przecież by Pana za to ukrzyżowali, oczywiście mentalnie a nie fizycznie.
  POBOŻNOŚĆ LUDOWA CZYLI ZŁOTY CIELEC KOLEGI JANA PAWŁA!
 • @Jasiek 22:27:11
  Nie znam obrządku prawosławnego. Nie wiem czy tam odbywa się spowiedź i kazania w stylu kk.
  Widziane z Moskwy i nie tylko
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:25:59
  Fakt to nieobliczalny gość. Chociaż mnie bardziej rażą jego wypowiedzi o rodzinie, edukacji seksualnej , roli kobiety itp. niż o polityce zagranicznej. Akurat zgadzam się z nim że te obce wojska w Polsce jeżeli już są to powinny być opłacane przez NATO i jeszcze powinni płacić Polsce za pozwolenie. A poprawa stosunków z Rosją i wykorzystanie tego w negocjacjach z zachodem nie jest głupie. Głupie to jest ustawianie się jako popychło jankesów w wojnach handlowych i politycznych między USA - Chiny, USA - UE, USA - Rosja. Kurdowie są super przykładem jak kończą lokaje liczący że pan pozwoli im kiedyś usiąść z nim przy stole.
  Kukiz uratował i PSL, i Konfederację
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:59:18
  Człowiek żyje na tym świecie a głupi jest. Myślałem że JKM z wiekiem przestanie być jajcarzem, a zacznie myśleć jak doświadczony polityk (chociaż z jego tezami jak ludzie będą postępować w skutek tych socjalistycznych działań rządu, zgadzam się ). Niestety facet jest niereformowalny. Wczoraj zacząłem słuchać jego wywiadu u p. Michalik. Ale dał popis. Rzeczywiście jeżeli konfederacja nie pozbędzie się go to znów na wiele lat wylecą z polityki. Jego powinni zamknąć w psychiatryku. Miałem nadzieję że pojawiła się jakaś jaskółka na horyzoncie i zacznie pękać ten beton POPiS-u i znów rozczarowanie.
  Kukiz uratował i PSL, i Konfederację
 • @Oracz 00:27:03
  35 lat temu w rozmowach z kumplami zastanawiałem się co Jaruzelski i Kiszczak mogli by osiągnąć na tym mordzie. Moim zdaniem był to idiotyzm o który nie podejrzewałem wyżej wymienionych. Ówczesne władze nic nie zyskiwały, tylko wiele straciły. Fakt że ,,fundatorom'' solidarności marzyły się stosy trupów na ulicach, a przynajmniej coś podobnego do placu niebiańskiego spokoju, lub kijowskiego majdanu. Całej prawdy pewnie nigdy nie poznamy, ale nie zdziwił bym się jak by się okazało że tamte wydarzenia były według powiedzenia: każda rewolucja musi być podlana krwią.
  35 lecie śmierci bł. ks. J. Popiełuszki - pamiętajmy!
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:06:02
  Może nie na temat. Wysłuchałem tylko początek rozmowy JKM z p. Michalik ( więcej nie zdzierżyłem). W pewnym wieku ludzie powinni dać sobie spokój. Szkoda bo myślałem że ta konfederacja coś nowego wprowadzi na ,,salony''.
  Żydzi elitą w Polsce; jak ma się to do CP i wyników wyborów?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:01:58
  Proszę Pana tak samo by się stało w Izraelu, USA czy w Japonii. Ludzie są wszędzie tacy sami. Dlatego w państwach ze ,,starą'' demokracją nikt nie pozwolił by na takie jaja jakie robił PiS w poprzedniej kadencji. Oni doskonale wiedzą że rządy autorytarne są wygodne i każdy następny rząd dobrowolnie nie zrezygnuje z otrzymanego w spadku wpływu na instytucje kontrolne, prokuraturę, sądy czy media. Może jeden rząd na sto wykorzysta takie uprawnienia dla dobra narodu, reszta będzie wykorzystywała dla dobra partii, rodzin i znajomków.
  Żydzi elitą w Polsce; jak ma się to do CP i wyników wyborów?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:42:14
  Nie mam zamiaru z kimkolwiek wszczynać wojen. Znałem paru polskich Żydów i to chyba byli najwięksi antysemici wśród moich znajomych (przynajmniej w gadkach).
  A Kaczyński ?
  Panie Krzysztofie dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Znani są w historii ,,geniusze'' którzy próbowali ręcznie sterować gospodarkę i kosztem tych przedsiębiorczych dofinansowywać tych mniej zaradnych. Wiemy jak takie eksperymenty były nazywane i jak się kończyły. O Janosikach można tworzyć książki i ballady, ale w realnym życiu zawsze tak samo się kończy. Kaczyński może i jest kryształowy i jedynym celem jest dobro ojczyzny. I co z tego. Wiecznie nie będzie rządził. Jego następcy już w innym celu wykorzystają te zawłaszczone instytucje.
  Żydzi elitą w Polsce; jak ma się to do CP i wyników wyborów?
 • Autor
  Panie Krzysztofie PiS ma jakieś straszne problemy jeżeli jeszcze trochę a jego akolici nawet o plagi egipskie oskarżą opozycję (konkretnie PO). Dziwne bo PO po tych wyborach to nie bardzo wymagający przeciwnik. Zresztą robi się to już śmieszne, musicie się wreszcie zdecydować czy to volksdojcze, złodzieje, zdrajcy, sługusy Brukseli czy Żydzi. A swoją drogą to jakim cudem PiS wciągnął do tej swojej walki z elitami żydowskimi p. Jojne Danielsa. Kaczyński rzeczywiście jest strategiem nad strategami i dyplomatą wielkiego formatu. Tu lata w mycce, tam pod rękę z rabinami, gdzie indziej (szczególnie w USA) obiecuje wszystko środowiskom żydowskim, a tu z cichacza tępi syjonistyczne kliki. Mistrz, po prostu mistrz !!!!
  P.S.
  Musicie sobie poszukać nowych antagonistów, bo PO podłożyło wam świnie i się zdewaluowało, a nie wiadomo czy się nie rozpadnie, bo do gardeł już się sobie rzucają.
  Żydzi elitą w Polsce; jak ma się to do CP i wyników wyborów?
 • @Robik 17:06:10
  Ten otwarty list jest potrzebny, ale też w niektórych punktach nierzetelny. Choćby stwierdzenie że po II wś wystąpienia antysemickie to robota komunistów i UB. Jest to prawda , ale ta Pani zapomniała napisać że ci komuniści i UB (oczywiście ci zarządzający) w Polsce byli w większości Żydami przybyłymi z Armią Czerwoną i wspierani przez swoich możnych pobratymców z ZSRR. Że 1968 to nie było wypędzenie Żydów z Polski tylko umożliwienie bezkarnego wyjazdu całych rodzin wielu stalinowskich oprawców i bandytów. Biorąc pod uwagę że wielu współpracowników Gomułki (z pół biura politycznego ), artystów, aktorów, lekarzy itd było z narodu wybranego i nikt ich do wyjazdu nie nakłaniał, można postawić tezę że ta chucpa była zainscenizowana. Ruch był dobry, bo nie musieli sądzić i się babrać we krwi stalinowskich oprawców (głównie krwi żydowskiej) i uniknęli ostrej reakcji społeczności międzynarodowej.
  Pani Jachira nie jest problemem.
 • @Wican 17:47:47
  Ja to wiem. Ale nie przejmuj się gdy politycznie będzie się opłacało, to Kaczyński albo Ziobro bez mrugnięcia oka wsadzą każdego z nich. Już były takie przypadki.
  Wycie PiSlamu
 • @Oświat 17:31:55
  Oświeć mnie Oświacie do czego jest potrzebny Sąd Najwyższy do sądzenia przekrętów ? Zresztą chyba w pierwszej kolejności ruch należy do prokuratury, która w całości jest zdominowana przez PiS. Nie śledzę tego, ale ciekawe czy są już jakieś sprawy przekazane do sądów. Według tego co PiS mówił przez minione 4 lata to klientów czekających na werdykt sądów powinny być tysiące.
  Wycie PiSlamu
 • @marek500 16:53:42
  I jeszcze jedno, o ile dobrze zauważyłem, jakiś pomór w PiS padł na sympatyków ojca dyrektora. Cicha wojna czy co ? W mediach też cisza jak by się Toruń zapadł pod ziemię.
  PIS na krawędzi czarnej d...dziury
 • @Jan Paweł 16:17:34
  Dzięki, teraz rozumiem i szanuję Pana przekonania. Z tym średniowieczem to nie chciałem Pana poniżyć tylko podkreślić moc wiary. Jako ateista nie jestem wrogiem wiary i byłbym szczęśliwy jak by ludzie postępowali na co dzień zgodnie z dekalogiem. Wtedy rzeczywiście świat by wyglądał lepiej.
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?
 • @zdecydowany 15:53:14
  Lepiej wyjdzie ci oglądanie meczów niż staranie się zrozumieć politykę. Prezes nie ma świetlanych myśli. Jego koalicjanci zdobyli tyle głosów że mogą stawiać warunki. Ziobro już zapomniał jak się kajał przed prezesem żeby nie wylecieć z polityki (a może dlatego że nie zapomniał upokorzenia tym bardziej będzie się stawiał). Po twarzy Gowina też widać że wiele spraw w tej koalicji wręcz go zawstydza, szczególnie jak musi kryć jakieś niejasne sprawki kolegów z PiS. Kaczyński idzie do szpitala i będzie mu trudno osobiście pilnować żeby się nie pogryźli. Tak że nie dziw się że niektórzy uważają że PiS jest w czarnej dziurze. Zresztą w PO podobnie rzucą się sobie do gardeł, i dobrze, czas oczyścić atmosferę. SLD jak nie posunie Wiosny też nie może liczyć na jakieś zawrotne sukcesy. Polacy są konserwatywni mimo tego co mówią na głos. Największym wygranym jest konfederacja, oni osiągnęli mimo wszystko najwięcej. Jeżeli tego nie roztrwonią mogą wyrosnąć na 2 - 3 siłę w Polsce.
  PIS na krawędzi czarnej d...dziury
 • @zibi 13:54:30
  Drogi Panie i co mam napisać ? 75 lat życia, doświadczenia z okresu PRL, świadoma obserwacja sceny politycznej po 89 r. i Pan się jeszcze daje otumanić tym bolszewickim działaniom. Pamięta Pan czasy Gierka ? Toż to kalka dzisiejszej polityki (no polityka zagraniczna stała na dużo większym poziomie). Zaraz się zacznie proza życia, te 500+ i inne przestaną mieć znaczenie, te sztucznie podnoszone płace i socjale zaowocują podwyżkami towarów, usług i inflacją. Będzie coraz więcej niezadowolonych, a władza będzie coraz ostrzej występowała przeciwko każdemu protestowi. Gierka stosunkowo niewielkie zadłużenie obaliło, jak będzie z obsługą olbrzymiego zadłużenia jakie jest teraz, zobaczymy. Jednak żeby wyjść na prostą to dziesięciolecia zaciskania pasa, a nie rozdawnictwa. Śmieszy mnie to odrywanie ryjów od koryta. Było by wspaniale ale niestety do koryta dorywają się nowe świnie tyle że swoje. Żeby zwalczać jakieś złe praktyki trzeba zmieniać przepisy a nie ludzi. Obojętnie z której partii ktoś będzie przy żłobie to będzie postępował tak samo jeżeli prawo będzie na to pozwalało. Na razie jest karuzela kadrowa, a prawo takie samo.
  Wycie PiSlamu
 • @vortex 12:30:21
  Musisz się zresetować, odstresować, oczyścić organizm. Ta twoja nienawiść rzutuje już na pojmowanie świata. Wszystko ci się pomieszało. Słuchasz tych kłamstw które dawni kumple z solidarności i później z Magdalenki obrzucają się na wzajem. Zapominasz że to wszystko kumple od butelki którzy się pochapali o żłób. Gdzie byli ci prawi i sprawiedliwi jak z tych co bronili resztek zakładów polskich robiono idiotów i komuchów ? Czy walczyli z bandyckimi prywatyzacjami ? Co do tych emigrantów to też wielkie kłamstwo. Jeszcze za PRL ludzie jeździli na handel i do pracy na zachód, dziwisz się że jak otwarto granicę to całe tabuny rzuciły się szukać lepszego życia lub zarobku ? Fakt że po pierwszej euforii po upadku PRL, jak zaczęto zamykać zakłady pracy i wzrosło bezrobocie to ten proceder się nasilił. Jeżeli chodzi o dzieci. Kogo ty oskarżasz o zmniejszenie urodzin i jak możesz porównywać to do wyżu powojennego ? Ludzie to nie maszyny i nie niewolnicy którzy na jeden prikaz zaczną się rozmnażać. Zresztą jak by prześledzić statystyki to wzrost urodzeń wiąże się z jakąś biedą, albo euforią. W normalnym życiu do prokreacji ludzie podchodzą bardziej świadomie, i żadne 500+ dużo nie zmieni. O biznesie też przekłamujesz. Ale nie chce mi się już pisać o tych twoich fantazjach.
  Wycie PiSlamu
 • @Oświat 12:05:39
  Będzie Cela+
  I o to jest to wściekłe wycie POlitycznych POpaprańców i złodziei.

  Jak by mieli jakieś kwity na tych których mogą ruszyć to już przed wyborami by była nie tylko cela +, ale cela do potęgi entej. Stara bolszewicka metoda, oczernić całe środowisko a później z aprobatą plebsu usuwać tych którzy dla władzy są niewygodni.
  Wycie PiSlamu
 • @Jan Paweł 11:47:37
  Nie czuję ciebie. Jak czytam twoje wpisy to mam odczucie że robisz sobie jaja z wiary. Ale z drugiej strony dopuszczam że jesteś głęboko wierzącym człowiekiem na sposób średniowieczny. Co do wiary wśród społeczeństwa, to za bardzo się z tobą nie zgadzam. Polacy od kościoła nie odwracają się tylko w swojej wierze trochę ewoluowali. Dzisiejsze zwariowane życie nie zostawia dużo czasu na wspólne celebrowanie swojej wiary. Spora część wierzących pojawia się w kościele tylko na ślubach chrzcinach czy pogrzebach, ale to nie znaczy że przestali wierzyć. Wiadomo że jest to solą w oku urzędnikom kościelnym, bo zmniejsza się taca i wpływ na życie ,,owieczek''. Ale nie przejmuj się jak by przeprowadzić sondaż to i tak ok. 90% odpowie że są katolikami.
  Czy pobożność ludowa uratuje Kościół, a więc i świat?