Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze marek500

 • @michalm12345 15:46:35
  Nie rozumiem ludzi myślących jak Pan. Pod Grunwaldem walczyli po naszej stronie Tatarzy którzy nie raz pustoszyli nasze ziemie. Każde państwo pragmatycznie rządzone zawiera i zrywa sojusze w zależności od swoich interesów. Tylko idioci wierzą w sojusze i przyjaźń między państwami do końca świata. Nie wiem czy dożyję, ale nie zdziwię się jak Rosja sprzymierzy się z USA przeciw Chinom. Jeszcze może się okazać że będzie się Pan ściskał z Rosjanami.
  Unikalne dokumenty o Polsce
 • Autor
  Wszystko się zmienia, tym bardziej w takim bantustanie jak Polska. Jak agenturze na rękę to największy szmatławiec będzie zdrojem wiedzy i jedynej prawdy. Pamiętam jak w latach osiemdziesiątych mówiłem solidaruchom że jeszcze przyjdzie czas gdy ja będę mówił o Wałęsie cały czas to samo a oni będą na nim psy wieszali (mało po pysku za to nie dostałem). Podobnie było z GW (tej nie broniłem nigdy bo uważałem ją za kontynuację radia WE) ludzie wyrywali sobie ją z rąk jak zaczęła się ukazywać. To co tam pisali Polacy uważali za prawdę objawioną. Oczywiście, dzisiaj 99% będzie się przysięgała że Wałęsa od początku był szemrany, a GW to nie używali nawet w kiblu.
  A. Michnik żebrze o pieniądze. Sorosa już nie wystarczają?
 • @ele 20:53:46
  W Polsce nie brakowało Piotra, brakowało systemu państwowego, zdyscyplinowanego wojska, egzekucji podatków, wymiaru sprawiedliwości dla zdegenerowanej szlachty. Oczywiście to wszystko było potrzebne wiele lat przed rozbiorami. W czasach króla Stanisława Poniatowskiego było już pozamiatane. To tak jak by chcieli ratować tonącego Tytanika przybijając siatkę na rozdarcie kadłuba.
  Dzisiaj jest 3 Maja
 • Autor
  Pisz Pan na Berdyczów, bo tu mało kto się przejmie. Ludzie wiedzą że te szczepionki mogą być szkodliwe, a i tak polecą się szczepić. Ja też sceptycznie do nich podchodzę, ale jak w jakiś sposób brak szczepienia będzie ograniczało moją ,,wolność'' to też się zaszczepię. Za stary jestem żeby przez jakiś papierek rezygnować ze swoich zamierzeń.
  Żądanie: Fundacja im. Nikoli Tesli
 • @rowszan 19:10:12
  Za małą mam wiedzę żeby na takie tematy się wypowiadać, ale tak według mnie to z kryzysów nie wychodzi się rzuceniem miliardów mało wartych papierków na rynek. Jedno jest pewne że miliarderzy staną się się bilionerami a biedni pozostaną biedni.
  Dzisiaj jest 3 Maja
 • @rowszan 18:47:47
  Na pewno nic by nie zmienili żeby Polakom dać większą kontrolę nad politykami. Zresztą moim zdaniem żadna dzisiejsza partia nie zrobiła by nic w tym kierunku. Zasady są proste : JOW, możliwość odwołania posła poprzez referendum, zakaz zmiany barw partyjnych podczas trwania kadencji (zdrada swoich wyborców), ograniczony immunitet. Widzi Pan choćby jednego polityka który by na to poszedł ?
  Dzisiaj jest 3 Maja
 • @kula Lis 69 18:20:38
  W pewnym sensie zgadzam się z Panem, jednak porównanie do Piotra I nie pasuje. W Rosji car był panem życia i śmierci. W Polsce w/g powiedzenia ,,szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie''. Polska była już tak zdegenerowana że ani konstytucja, ani super król nic by nie uzdrowili.
  Tym bardziej że ta degeneracja trwała dziesiątki lat. Najgorsze że dzisiejsze czasy są bardzo podobne. Ciekawe którą stronę dzisiejszej polityki potomni nazwą targowicą ?
  Dzisiaj jest 3 Maja
 • @rumpelsiltskin 02:41:12
  Nie chce mi się wierzyć że kasa idzie tylko na leśników. To że dotują partię, Rydzyka itp to wiadomo, ale jak by tak było to każdy leśnik byłby milionerem. Co do wycinki, to żyję 60 lat i takiej kośby w lasach nie widziałem. Jeżdżę po całej Polsce i wszędzie to samo, całe połacie starodrzewu skoszone. Na Śląsku widziałem las zniszczony wichurą, który zagraża bezpieczeństwu, nawet jedno złamane drzewko nie wycięte. Obok piękny las nie tknięty wiatrem prawie do szczętu wycięty. W czasach PRL zarzucano państwu rabunkową gospodarkę leśną. Ciekawe jak nazwać tą dzisiejszą ,,gospodarkę''
  --- Lasy ! nasze polskie słowiańskie lasy.
 • @Stara Baba 07:02:19
  Jak dla mnie to ten złom może tam leżeć do końca świata, chociaż wiem że sporo oszołomów w Polsce by sobie stawiało kawałki obok krzyża jako relikwie. Są w Polsce osobistości które by zrobiły niezły biznes na tych kawałkach. Co do stosunków to wiadomo jak między sąsiadami raz się biją a raz piją. Jedno nie ulega wątpliwości to to że jak by ZSRR nie pokonał Niemców to zachód by odbił zachód i południe Europy a wschód zostawił by na żer Hitlerowi. Więc cieszmy się że było jak było.
  100 lecie na tle 1000 lecia stosunków Rosja-Polska.
 • Autor
  Ale to ten kongres odbył się w Moskwie ? W Rosji ? OMON ich nie spałował , a Putin w przyspieszonym tempie nie wysłał na Syberię ? To mi jakoś nie pasuje. Których wiadomości nie słucham to w Rosji można wylądować w kolonii karnej nawet za krzywe spojrzenie na Władymira.
  Rosja 2021…Od socjalnych do politycznych żądań
 • Autor
  To że ludzkość będzie musiała rozwiązać problem z przeludnieniem to fakt. Jednak jeżeli uznać te dzisiejsze teorie ze szczepionkami za fakt to nie są logiczne. Problem z przeludnieniem mają głównie państwa biedne i trzeciego świata. Natomiast najwięcej ludzi szczepi się w krajach rozwiniętych. Bardziej mi pasuje teoria wypuszczenia wirusa który zrobi spustoszenie wśród ludzi z utrudnionym dostępem do szczepień i opieki zdrowotnej. Tak czy owak ta pandemia jest ,,dziwna'' i może skłaniać ludzi do widzenia w niej różnych teorii spiskowej.
  Nie tylko Bill Gates planował szczepionki na depopulację.
 • @Krystyna Trzcińska 06:27:05
  Jest to bardzo prawdopodobne. Rewolucję trzeba podlać krwią.
  ----- i nie !! dlatego ,że Pastor !
 • Autor
  A gdzież to komentarze Pana JAM.M. ? W Rosji zbierze się 10 przygłupów na jakiejś manifestacji to mu klawiatura nie stygnie.
  W krajach Europy. ■ Przemoc i dyktat ■.
 • @kula Lis 69 20:35:58
  Tyle że teraz rząd ma w planach budowę elektrowni atomowej i musi przypilnować żeby wybrać jedynie słusznego wykonawcę . A tak na marginesie to mimo wszystko trzeba chronić środowisko, a jakimi metodami to już inna sprawa. Ponoć posiadamy technologię zgazowywania węgla, ale to chyba też będzie be, bo a nuż byśmy zrezygnowali z kupowania gazu skroplonego.
  Co zadeklaruje rezydent Duda na klimatycznym szczycie?
 • @JimA 13:19:47
  A co myśli Pan że o Nawalnego wybuchnie jakaś wojna ? Przymknęli gostka który za kasę z CIA próbował mącić i po problemie. Co do tych ,,niezależnych'' lekarzy, to też bym nie dopuścił, bo zaraz by się okazało że Nawalny marnieje z dnia na dzień bo ci wstrętni ruscy znów mu wsadzili do gaci nowiczoka. Ale niech się Pan nie przejmuje. Za odpowiednią kasę znajdą drugiego ,,Nawalnego'', przecież nie będą czekali 3 lata aż tego wypuszczą. Zwykłe praktyki gry wywiadów. Rosjanie też mają swoich potencjalnych ,,nawalnych'' w USA.
  I jeszcze jedno. Nawalny pewnie ma lepszą tam opiekę i ochronę niż w Hiltonie. Martwy Nawalny to dużo większy problem dla Rosji niż żywy. Ale to już największy problem Nawalnego, bo wątpię czy jest kamikadze.
  ---- oj dzieje się !.
 • @ikulalibal 17:13:49
  Jak by nie patrzeć władza i religia w jakimś państwie to dwóch bogów. Jest parę wyjść żeby takie państwo działało. Albo władza całkowicie ograniczy wpływ religii na działanie państwa, albo władza i religia się dogadają i wspólnie będą dmuchać owieczki, albo religia zdominuje wpływy w państwie i powstanie państwo wyznaniowe. Co jest najlepsze dla społeczeństwa ? Co do Chińczyków to nie mamy zielonego pojęcia o ich punkcie widzenia. Medialne przekazy najczęściej ograniczają się tylko do przekazania jakiś incydentów jako obowiązujące normy.
  Prześladowanie chrześcijan w Chinach
 • @Asgard 19:51:11
  Pani Asgard te żarty i szyderstwa zostały sprowokowane przez tych chorych na głowę ludzi popierających macierewicza. Jak można reagować na kretynizmy tylko szyderstwem bo racjonalne argumenty nie trafiają. I jeszcze jedno. Niezgadzanie się z macierewiczem i jego idiotycznymi wywodami nie oznacza pogardę dla ofiar tej katastrofy. Ludzi zawsze szkoda, szczególnie gdy giną przez głupotę lub chore ambicje.
  Ostatnia szarża „kłamcy smoleńskiego”
 • @brian 10:29:41
  W tym problem że obwiniamy wszystkich tylko nie siebie. Potrafimy wymyśleć najbardziej absurdalne wytłumaczenia żeby zrzucić z siebie winę za bylejakość i porażki. A najgorsze że nie potrafimy uczyć się na błędach. Inni wyciągają wnioski z porażek my cały czas w/g powiedzonka : dziadek orał sochą i żył, ociec orał sochą i też żył, więc i jo bedę orał sochą.
  Ostatnia szarża „kłamcy smoleńskiego”
 • @Romuald Kałwa 23:56:20
  No i co by zmieniła taka dyskusja ? Były by serwowane głupoty w stylu przemowy Nikosia Dyzmy na pogrzebie kierowcy pijaka. Czy Pan przyjąłby argumenty pilota który twierdzi że te brzozy , ,,wybuchy'' itp nie miały znaczenia bo ten samolot był skazany na katastrofę schodząc w tamtych warunkach poniżej 90 m ? Dlatego takie debaty są idiotyczne bo niczego do sprawy nie wnoszą. Wyznawcy zostaną przy swoim, sceptycy przyswoi, racjonalnie myślący przy swoim.
  Ostatnia szarża „kłamcy smoleńskiego”
 • @Asgard 21:29:52
  A ja nie mam żadnych wątpliwości. Przyczyną była głupota kretynizm i łamanie wszelkich zasad i procedur lotniczych. Dla mnie jest tylko jeden dowód. Żadna licząca się instytucja lotnicza zajmująca się wypadkami lotniczymi mimo że mogła mieć wszelkie dowody i nagrania dostarczone przez stronę polską nie dotknęła taj sprawy nawet palcem. Mało tego telewizja zachodnia nagrała film (pewnie na polecenie Tuska , he, he) ,,katastrofy w przestworzach'' pokrywający się z ustaleniami ruskimi i polskimi. Jeżeli był by cień podejrzenia zamachu to zachód nie odpuścił by sobie przyjemności dokopania Rosji, no chyba że sami byli zamachowcami.
  Ostatnia szarża „kłamcy smoleńskiego”