Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze adam54

 • @Autor - zalecenie do przemyślenia
  "Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
  Atakowanie zarówno Chin jak i Rosji z powodu ich autorytarnych systemów jest receptą na katastrofę, ponieważ doprowadziłoby te dwie potęgi do formalnego sojuszu przeciwko Ameryce."

  Panie autorze.... racz pan se poczytać i przemyśleć to o czym autor tam pisze.... http://daszynski-stowarzyszenie.manifo.com/ekonomia-imperiow

  A jak już se pa przeczytałeś i przemyślałeś, to policz pan ile rocznie imperium ma dochodu, właśnie z tytułu że imperium jest - bo "jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze".
  A moim skromnym zdaniem, to te pieniądze, to mniej więcej tyle ile wynoszą roczne wydatki na zbrojenia imperium , pomnożone przez dwa!!
  Każdy by chciał mieć tyle rocznie .... no nie ?
  I Rosja by chciała i Chiny by chciały, i inne kraje też by chciały...
  I nikt nikogo nie nie musi popychać w objęcia innych, bo wszyscy mają dość łupienia świata przez imperium. Choć nikt z wiadomych przyczyn, oficjalnie mówić nie chce.

  A artykuły takie jak to powyższe pańskie tłumaczenie, to tylko odwracanie kota ogonem, by ludzie nie rozumieli co właściwie w świecie jest grane :-)
  Czy Biden popycha Rosję w objęcia Chin?
 • @ninanonimowa 16:45:08
  "ON MA ! to się liczy i tylko to ! , przyjmuje szczepionkę nie ze strachu , stresu, ale z czystego egoizmu : mnieć , mnieć dla siebie , szczepionka też dla mnieć ( mieć ) a reszta ? im zabraknąć może szczepionek ale dla mnie NIE ! : mnieć ."

  Z całym szacunkiem, ale..... wpisuje się pani w propagandowe tezy. Czyli myśli pani zgodnie narzucaną propagandą.... propagandą organizującą "wyścig szczurów" po szczepionkę.
  A to błąd, duży błąd :-)
  ---- WIELKI RESET .
 • Wstyd....
  "- PRZEŻUWACZE !! tak muszę ich nazwać , zresztą im podobnym nazwywam tak od lat"
  Pani się zainteresuje trochę psychologią i tematem ... jak ludzie działają w warunkach dużego stresu..... jako że, ktoś niegłupi , kiedyś powiedział "chcesz poznać prawdę, poznaj przyczynę"..... albowiem tylko...

  ZROZUMIENIE UMOŻLIWIA ZASTĄPIENIE NIERACJONALNYCH DZIAŁAŃ LUB BEZRADNOŚCI PRZEZ DZIAŁANIA RACJONALNE (M.Mazur)
  ---- WIELKI RESET .
 • No proszę..... Kałwa jako "pawłowy katolik"
  "A teraz plujcie, miłujący Rosję i Niemcy, polscy murzyni swoim jadem, dzięki temu tekst będzie maił więcej odsłon. Wiecie, gdzie ja to mam."

  Czyli ... najpierw prowokowanie plucia.... by później oczekiwać tego samego z drugiej strony - a wszystko w jednym celu....

  "nie ważne jak się mówi, byle się mówiło"

  Ot i poziom człowieka , nazywający siebie jakimś 'supercośtam" i podobno będący członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - WSTYD !!!

  ..i dziwi mnie tylko że administracja portalu na coś takiego , stosownie nie reaguje.
  Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego
 • Bzdura... i to do kwadratu!!!
  "1 - zostanie wprowadzone istotne ograniczenie lub zniesienie całkowite możliwości odliczenia składki zdrowotnej w PIT"

  Gdyby ktoś coś takiego chciał zrobić ,musiałby zmienić konstytucję!!!
  Bo bez zmiany konstytucji...."zniesienie całkowite możliwości odliczenia składki zdrowotnej w PIT" , wiązałoby się z likwidacją jej płacenia zus-owi.
  Podatki
 • No proszę.....
  "Winne są państwa – je powinniśmy zniszczyć, bo to wielokroć bardziej destrukcyjna siła na świecie niż jakakolwiek, nawet najbardziej kontrowersyjna, technologia."

  .... i tak "skrajnie konserwatywny arcyliberał, Sarmata, żeglarz, paleolibertarianin, katolik, informatyk, trajkarz i monarchista"..... stał się jeszcze anarchistą :-DDD

  A Polskę... zdaniem GPS-a, to też należy zniszczyć ???
  Transhumanizm a szczepienia
 • @adam54 13:30:06
  ps.
  a co do "twórca przeciwciał" to racz pan se poczytać p.Berkeley72 ot choćby https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeciwcia%C5%82o
  a dowiesz się pan że immunoglobuliny wytwarzają limfocyty B -P
  Rabin Ch.Weissman-31 powodów, że nie dam się zaszczepić
 • @Berkeley72 12:54:02
  Bzdurzysz pan panie Berkeley72 !!
  " Chananya Weissman to nie jest RABIN tylko "RABINKA":"

  Rabin Chananya Weissman jest założycielem EndTheMadness i autorem siedmiu książek, w tym "Go Up Like a Wall" i "How to Not Get Married: Break these rules and you have a chance". Wiele z jego pism jest dostępnych w www.chananyaweissman.com. Jest także reżyserem i producentem filmu dokumentalnego o świecie shidduch, Single Jewish Male i The Shidduch Chronicles, dostępnego na YouTube.

  vide: https://blogs.timesofisrael.com/author/chananya-weissman/

  To że w języku polskim , "a" na końcu imienia oznacza babę - w innych językach niekoniecznie
  Rabin Ch.Weissman-31 powodów, że nie dam się zaszczepić
 • Szczepionki i Wikipedia......
  "Na dzień 3 stycznia 2021 roku, producent nie podał do publicznej wiadomości jednoznacznej struktury nukleotydowej ani chemicznej tozinameranu (składnika czynnego szczepionki Comirnaty) mimo dopuszczenia leku do użytku[27][28], co może utrudniać sprawdzenie jakości produktu w drodze badań jakości przez polskie podmioty kontrolne (np.: Główny Inspektorat Farmaceutyczny)"

  Wniosek z powyższego......
  Gdyby jakiś pracownik u Pfizera wpadł na pomysł by ampułki szczepionek napełniać liofilizatem susiek ... ze względu na brak możliwości kontroli jakości szczepionek .... ludzi szczepiono by ....siuśkami :-)
  Prof. Sucharit Bhakdi o szczepieniach - 09.03.2021.
 • Wyjaśnienie "dziwności".....
  "Bardzo często w dyskusjach w sieci są narzekania na działalność partyjną w polskim parlamencie, narzekania na pracę w ministerstwach szkolnictwa czy ochrony zdrowia.
  Jest to dla mnie dziwną sprawą...."

  Partie... proszę szanownej pani Anny z Kanady...... w polskim systemie prawnym to osoby prawne (a nie jak by się komuś zdawało grupy ludzi).
  Zależności.....
  Iloraz inteligencji osób prawnych oscyluje w okolicach 60 (u ludzi średnie IQ = 100) .
  Skutek.... jeśli kontrolę nad parlamentem i państwem, przejęli osobniki o IQ = 60 (a IQ=60 to debil) to i trudno wymagać by ocena ich racjonalności decyzji przez osobników IQ=100 (ludzi) była dobra.
  I stąd biorą się narzekania.... bo jak można nie narzekać na decyzyjność debila ?
  Wniosek..... wystarczyłoby trochę wiedzy o właściwościach osób prawnych i.... zdziwienia by nie było :-)
  Demokracja i decentralizacja.
 • W temacie tzw. "Percepcji podprogowej (subliminalnej)"
  To co możliwe było w telewizji analogowej , bądź w kinie, niemożliwe jest w telewizji cyfrowej przy kodowaniu MPEG2 , a jeszcze bardziej niemożliwe w MPEG4
  W MPEG2 jedna pełna klatka powtarzana jest co 15 klatek "filmowych" - 14 klatek pośrednich to nie klatki z obrazem a informacja , czym się poprzednia klatka różni w stosunku do następnej.
  Jeszcze gorzej jest w MPEG4, tam pełna klatka przekazywana jest co 25 klatek "filmowych". Tak więc realizacja "Percepcji podprogowej" jest niemożliwa .
  Natomiast, co do...."JAK TO WYJAŚNIĆ??? Dlaczego większość ludzi utraciło instynkt samozachowawczy, właściwy wszystkim organizmom żywym??"
  Ludzie widzą świat poprzez informację odbieraną poprzez swoje receptory a przetwarzają ową informacją poprzez algorytmy ukształtowane przez doktryny, idee, religie.
  Więc i skutek ich zachowań , to skutek oddziaływań na ludzi doktryn, idei, religii. I tam trzeba szukać odpowiedzi na powyższe pytanie.
  Widzi, że most i jedzie
 • @Pedant 16:06:50 No proszę....
  .. mówią że ewolucja nie istnieje, a u szanownego Pedanta....
  "nie wyraża idei trójpodziału" - właśnie koncepcja ewoluowała do idei :-D

  A co do....."(Nie jestem wyznawcą Monteskiusza, ale nie lubię jak się ludzi oszukuje) " niestety jest gorzej - wiele ludzi postępując zgodnie z algorytmem przedstawionym...... https://mikro-makro.neon24.pl/post/160494,smutno-durni-rodzice#comment_1761222
  ... ludzie oszukują sami siebie.
  Tedy pozostaje sobie zadać pytanie - Czy w państwie zamieszkałym przez tego typu ludzi może być kiedyś normalnie? - ja powątpiewam :-(
  Smutno! – durni rodzice...
 • @Pedant 15:25:48 Fajne....
  "koncepcja trójpodziału władzy jest zrozumiała" - jako że....
  koncepcja «pomysł, projekt» - to że tak nieśmiało spytam... a o czyj pomysł chodzi ?
  Bo.... wie pan Ferdek Kiepski też miał często pomysła :-DD
  Smutno! – durni rodzice...
 • @Pedant 13:17:54 Ciepło, ciepło, ....
  ...ale trzeba było od początku rozdziału... a tam stoi jak byk....

  "ROZDZIAŁ VI O USTROJU ANGIELSKIM
  W każdym państwie istnieją trzy rodzaje władzy; władza prawodawcza, władza wykonawcza rzeczy należących do prawa narodów i władza wykonawcza rzeczy należących do prawa cywilnego."

  "W każdym państwie istnieją trzy rodzaje władzy....", w Korei Północnej też - więc skąd ta ekscytacja, jakby stwierdzenie faktu było czymś "och-ach" ?
  A o żadnym trójpodziale, Monteskiusz nigdzie nie wspomina!!!
  Więc i cały ten trójpodział to pic !!
  Smutno! – durni rodzice...
 • @Kmieć 12:29:36 Metoda Pippi Langstrumpf ....
  wymyśla się słowo bądź zwrot który nic nie znaczy np. szpunk i pyta się innych ludzi co to słowo znaczy. Skutek .... nikt nie chce się przyznać że nie wie co to słowo znaczy. A autor szpunka wyrasta w opinii publiki na kogoś wszystko znającego - wprost autorytet.

  Tyle samo znaczy "trójpodział władz" co i szpunk - NIC!

  Prościej nie potrafię:-)
  Smutno! – durni rodzice...
 • @Kmieć 09:52:09 - W temacie "zwierza".....
  "rząd kraju, w którym istnieje trójpodział władzy (jak ktoś nie wie, co to za zwierzę, to nie powinien wypowiadać się o obowiązkach w państwie)"

  Szanownemu Kmieciowi pozwolę sobie wspomnieć że ów "zwierz" (trójpodział władzy) to "bąk" (pierd) puszczony (wymyślony) przez tłumacza "O duchu praw" T. Boja-Żeleńskiego. Który to , jak to z tłumaczami bywa... przetłumaczyć, przetłumaczył ale mało zrozumiał z tego co Monteskiusz pisał.
  A dzisiejsza propaganda (szczególnie prawnicza) znakomicie owego "bąka" wykorzystała.... wciskając ludziom kit o istnieniu czegoś co nie istnieje :-)
  Dziwi w tym wszystkim to że i szanowny Kmieć dał się na "bąka" złapać.
  Ale cóż.... takie czasy :-(((
  Co do pozostałych , poruszonych tematów to oczywiście Kmieć mają rację:-)
  Smutno! – durni rodzice...
 • "Śmiech na sali"....
  "Zlikwidujmy rządy covidowych zbirów"
  A że ta spytam.....
  Środki jakoweś powyższe to umożliwiające pan posiada ? - NIE
  Mechanizmy jakoweś , których uruchomienie powyższe mogłyby zrealizować , pan zna - NIE

  To jaki jest sens wypisywania takich dyrdymałów ?

  A co do.... "są niezgodne z Konstytucją RP, a więc są nielegalne"...
  Panie szanowny... najsampierw zbadaj pan zgodność Konstytucji RP samej z sobą .... a dojdziesz pan do wniosku że... "a więc jest nielegalna" :DDD
  Zlikwidujmy rządy covidowych zbirów
 • @Berkeley72 12:54:48 Ciekawość......
  "A mRNA w szczepionce Pfizera jest wszczepiane domięśniowo w otoczce lipidowej (tłuszczowej), która w tkance mięśni szybko zostaje "skonsumowana", odsłaniając "nagie" mRNA spontanicznie stające się "matrycą" do syntetyzowania 'białkaS', którego strukturę limfocyty UCZĄ SIĘ rozpoznawać i neutralizować.

  mRNA w szczepionce Pfizera nie posiada "adresu chemicznego" pozwalającego mu wnikać do jądra komórkowego."

  A skąd szanowny Berkeley72 uzyskał tak ciekawe informacje w temacie działania BNT162b2 ??? - jako że jak piszą w wikipedi......

  "Na dzień 3 stycznia 2021 roku, producent nie podał do publicznej wiadomości jednoznacznej struktury nukleotydowej ani chemicznej tozinameranu (składnika czynnego szczepionki Comirnaty) mimo dopuszczenia leku do użytku[27][28], co może utrudniać sprawdzenie jakości produktu w drodze badań jakości przez polskie podmioty kontrolne (np.: Główny Inspektorat Farmaceutyczny). Dostępny jest jedynie ogólny opis tozinameranu[28]."

  A szczególnie interesuje mnie fragment..... "w otoczce lipidowej (tłuszczowej), która w tkance mięśni szybko zostaje "skonsumowana", odsłaniając "nagie" mRNA spontanicznie stające się "matrycą" do syntetyzowania 'białkaS'" - jak to się dzieje że "nagie" mRNA potrafi przeniknąć przez błonę komórkową , by dostać się do cytoplazmy???

  W szczególności , gdy piszą w wikipedi......

  "ALC-0315 – ((4-hydroxybutyl)azanediyl)bis(hexane-6,1-diyl)bis(2-hexyldecanoate)
  ALC-0315 jest składnikiem o budowie lipidu kationowego i jest niezbędny w procesie tworzenia się nanocząstek lipidowych (liposomów). Ma właściwości ułatwiające wniknięcie nanocząsteczki do wnętrza komórek i uwolnienie z niej mRNA do cytozolu komórki."

  Bo, widzisz pan.... zauważam że wyobraźnię , to masz pan fajną..... do wygadywania "treli moreli" :-(
  Parę słów o covidzie - 16.02.2021.
 • @Berkeley72 10:05:00 Ciekawość.....
  "I coś ciekawego zalecił mi mój "prowadzący". Zrobić analizę składu mej krwi przed i kilka dni po szczepieniu."

  Czyżby opracowano sposób pomiaru poziomu wirusa BNT162B2 we krwi??
  A które laboratorium prowadzi takie analizy ???
  Współtwórca pandemii, jego test PCR, proroctwa i doktorat
 • @Oscar 08:06:09 Absurd - rzecz niemożliwa!
  "Stabilny system to dyktatura beneficjentów systemu czyli Narodu...
  czyli demokracja bez reżyserowanych wyborów."

  Z psychologii ludzkiej, wiadomo że ... "pozwól wybieranemu decydować, jak wybieranym ma być.... ten stworzy takie reguły wybierania, by sam był wybrany, lub jemu podobni"

  I co pan z takim fantem zrobisz, gdy "reżyserem" staje się wybrany ???
  W Davos ogłoszono zgon kapitalizmu