Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Polantek

 • Pedagogika wstydu w rozkwicie
  Ten artykuł to smutny obrazek upadku myśli politycznej w Polsce.
  Prawda - Kontrowersje ! - Kłamstwa
 • Autor zagalopował się
  w swojej ocenie ZSRR. Wszyscy wówczas uprawiali podwójną dyplomację oraz dyplomację faktów dokonanych. To ,że Polska wykorzystała słabość sąsiadów i wzięła pod swoje skrzydła polską mniejszość narodową na wschodzie to żadna ujma, wręcz przeciwnie oznaka pragmatyzmu politycznego, którego tak brakuje niestety obecnie.
  Prawda - Kontrowersje ! - Kłamstwa
 • Nie było w planie
  dojenie tygrysa przez emigrantów bo tyle kasy co jest wypompowywane nie mieści się w tym układzie i trzeba było coś z tym zrobić tym bardziej ze UE podryfowala za bardzo na lewo a Libra musi być utrzymana na swoim poziomie bo to jest sposób na dobre życie w UK
  „Zrobić Brexit .....zrobione”
 • Sometimes
  Everything hurts
  Na lekcję dyplomacji wyślijmy naszych do Mongolii
 • Trochę nie tak
  70% wegiel kamienny i brunatny
  https://www.pse.pl/dane-systemowe/funkcjonowanie-rb/raporty-roczne-z-funkcjonowania-kse-za-rok/raporty-za-rok-2018#r6_2
  4 grudnia – Barbórka – Dzień Górnika, dzień św. Barbary
 • Prawa fizyki
  to wymysł 18 wieczny. Rzeczywistość fizyczna ciągle ulega zmianie i nie ma nic takiego w niej co można by uznać za niezmienne. Wychodząc z tego założenia powyższe dywagacje, zaprezentowane w artykule, są nieadekwatne. Rzeczywiście istnieje wszechogarniajaca energia wszechświata , która mogła by być wykorzystana do celów bieżącego życia, pod warunkiem usuniecia naukowj szarlatanerii z życia społecznego.
  Nie CO2 nas zabije, lecz spadek masy Ziemi
 • Większość konstytucyjna
  Już pewnie nie wymknie się z rąk PiS ,a może o to właśnie chodzi
  Pytanie - po co zaprosili Wałęse na konwencję ?
 • Podstawy
  5G wywodzą się z całego dorobku poprzednich generacji i jako takie nie były by mniej lub bardziej odmienne od dotychczasowych rozwiązań z jednym zstrzeżeniem. 5G ze względu na konieczność zwiększenia przepływności (bycia konkurencyjnym z fibre broadband) wchodzi z dużą mocą w pasmo WiFi lub Bluetootha i wyżej tak, że zamiast 100mW będzie to 10 do 100 W. Pasmo to to 2Ghz i więcej. W tym paśmie występuje duże tłumienie fali na przeszkodzie i nie może ona skutecznie ich penetrować.(Dlatego też potzebna gęsta sieć stacji) Tłumienie to wydzielanie się energii fali i co za tym idzie wzrost temperatury. Jeżeli chodzi o ciało ludzkie to najbardziej narażone są takie organy jak oczy i genitalia, gdzie powierzchniowy stały wzrost temperatury będzie bardzo szkodliwy. Przebywanie w samochodach i budynkach będzie pewną ochroną, chyba że ktos ma "pecha" i mieszka na przeciwko anteny nadawczej i musi spać z wiązką zaglądającą przez okno ;(
  Brutalna zmowa mafii telekomów
 • Wrogie przejęcie trwa
  EREC OF I w zakładce o Polsce i jej zaletach pisze ze Eskimo stanowili zawsze kręgosłup naszego społeczeństwa !!!? I co my NATO ?
  Polska transformacja. Największy błąd jaki Polska zrobiła
 • Sciemnianie
  Kolejny tekst z wydźwiękiem historiozoficznym lecz bez konkluzji. Co do rewolucji w Rosji to fakt , ze była ona przygotowywana przez Masonów od dawna i upadła bez poparcia carskiej biurokracji a przejeta przez Żydów za sprawa ich drugorzędnego statusu w Rosji carskiej. Co do PRL to wiadomo ze była przybudówka Zydokomuny rosyjskiej . Polaryzacja w przestrzeni dyskursu społecznego w związku z tym to element duraczenia i nic wiecej . Polecam Uszkujnik Paradoksy Historii
  Czarno biały obraz zero jedynkowy
 • Historię piszą zwycięzcy
  Dlatego tez przybrała ona postać obecnej papki. Popieram autora w całej rozciągłości. Dodać trzeba ze to specyficzne warunki geograficzne spowodowały ze dzieje współczesnej cywilizacji zaczęły się w Polsce a dokładniej na Dolnym Śląsku . Tam znajdował się przesmyk pomiędzy lodowcem a górami przez który rok rocznie przechodziły miliony zwierząt na letnie żerowiska i tam tez zaczęto wyłapywać i udomowiac zwierzęta góra Slęza i wały śląskie to artefakty tego czasu.
  Co łączy Palestyńczyków (prawdziwych Żydów) i Polaków?
 • Anna Walentynowicz
  Już w 1981 roku jawnie nazywała Lecha W kapusiem i wtyczką SB, a na pytanie dlaczego nie został on wyrzucony odpowiedziała, że przysłali by innego może sprytniejszego TWsia. Sytuacja w S była odzwierciedleniem sytuacji w całym społeczeństwie , w którym znaczna grupa konformistycznie nastawiaona żyła sobie całkiem dobrze, no i powtórkę z rozrywki mamy teraz i nie pomoże tu wylewanie krokodylich łez i wspominki o Gierku.
  Что делать?
 • Nostalgia zbiegów
  Ci rzekomi zbiedzy zasilili Polaskę 40 mld $ w zeszłym roku i co nie mają prawa głosu?
  Płk Wrońsk o tragedii, jaka ma czekać Konfederację (?)
 • Ale jaja
  Autor jest jak sądzę częścią większej grupy realizującej promocje historii alternatywnej, czy to tylko tak dla jaj żeby trochę po dyskutować ?
  1939 to klęska? Nie sądzę.
 • Czy aby napewno
  Czy w ogóle można mówić o czymś takim jak Cywilizacja Polska? Może w przeszłości było coś co wyróżniało nas od innych lecz pogrzebano to coś razem z rozbiorami . Obecnie większość społeczeństwa polskiego ma korzenie chłopskie lecz zamiast być dumnym z tego chce o tym zapomnieć na dobre , dlatego tak łatwo łyka ono wszystko co „zagraniczne”. KK jawi się na tym tle jako nośnik tradycji i ciągłości kulturowej.
  Cywilizacja Polska a ... KK
 • Niedoradni
  Chwila guglowanie i sprawa nazwy miasta Elbląg wydaje mi się jasna. Z czasów Prusow bałtyckich miejsce to z bliżej nie znanych mi powodów nazywano Elfin i jak sądzę tym tropem powinni pójść radni a nie na sile promować bzdety
  Pozdrawiam
  Nowy logotyp Elbląga i Ahnenerbe Heinricha Himmlera
 • Miałeś chamie złoty rog
  Brak elity a naród zapatrzony w obce wzorce - co dalej?
  Polacy zostaną wyparci
 • @GPS 11:26:06
  Bzdury polecam na początek
  https://www.sciencemag.org/news/2016/03/slaughter-bridge-uncovering-colossal-bronze-age-battle
  Bizantyjska Unia Europejska
 • @Pedant 10:45:46
  Wszystkie wymienione kultury były właśnie zwalczane przez owy cztci pomiot i to skutecznie Czasami nie bylo widoczne wprost ale po głębszym zastanowieniu tak właśnie było a zaczęło się od zniszczenia Izraela przez plemię Judy
  Bizantyjska Unia Europejska
 • @Pedant 17:44:48
  Debilny język bez gramatyki, który niektórych polskojęzycznych fajansów doprowadza do zacietrzewienia
  Debilic language without grammar, which some Polish-language faience leads to be angered
  Oni wiedzą jak ciebie zadowolić