Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze Adamus...

 • @Dominika 16:32:22
  //Paweł nie głosił innych, odstępczych nauk. Problemem są ludzie i kościoły, które przeinterpretowały nauki Pawła dla korzyści podparcia swoich własnych doktryn, stąd błędne zrozumienie owej łaski o której Paweł mówił.//

  To są słowa jak najbardziej prawdziwe...
  Czy jestem chrześcijaninem?
 • @krzysiekniepieklo 12:55:35
  Według tego co piszesz, to osoba w randze ministra, dyrektora czy osoby oczytanej nie ma szans u Syna Bożego.
  Co do faryzeuszy to oni polegali literalnie na '' prawie mojżeszowym '' czyli usprawiedliwienia z uczynków starotestamentowych i tym samym wpadli w pułapkę.

  Dobrze mówisz, że faryzeusze nie uwierzyli Panu Jezusowi, lecz Paweł głosił wyłącznie osobę Pana Jezusa. Tak więc jak to jest z tymi faryzeuszami, nie wierzą w osobę Zbawiciela a uwierzyli Pawłowi - jak twierdzisz - który o Zbawicielu opowiadał ?
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • @krzysiekniepieklo 07:39:21
  // To dlatego Jezus wybrał prostaczków i nie wybrał żadnego mądrego faryzeusza, który by Mądrzej gadał od Niego.//

  Prostaczek - to ten co ma skruszone serce i czyni je naczyniem glinianym aby można wlać do niego Bożego Ducha. To nie jest ten co jest rybakiem lub człowiekiem bez szkół.
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • krzysiekniepieklo & Oracz
  Pan Jezus obiecał Ducha dla tych wszystkich wywołanych ze świata, aby ta Moc oczyszczała ich ludzkie serca i zmieniała na obraz Syna Bożego.
  Tak też stało się z Pawłem i wszystkimi, którzy zostali wybrani przez Stwórcę ... i tak dzieje się po dziś dzień z każdym wybranym.

  Lecz Wy tego jednak nie widzicie. Źle się też dzieje, że cenzurujecie, a raczej pastwicie się nad Biblią i po kolei odcinacie jej ręce i nogi. Ale jeszcze gorsze jest to, że planujecie rozprawić się z podziałem na Stare i Nowe Przymierze.

  Nie dostrzegacie tego, że Pan Bóg od początku stworzenia świata szuka godnego pośrednika pomiędzy Sobą a człowiekiem. Wybór człowieka spośród Izraela zawsze kończy się tak samo - odejściem od Stwórcy, bałwochwalstwem, w końcu zdradą. To przymierze jest zawodne !!

  Jednak z Jego Łona rodzi się Syn i staje się Pośrednikiem najbardziej godnym spośród poprzedników. W ten sposób Stwórca dokańcza swoje dzieło - DUCHEM !

  Dlatego są Dwa Przymierza. Wy zaś porywając się na ten temat chcecie pokrzyżować Plany Boga, lecz to Wam się nie uda.

  Zgadnijcie dlaczego...
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • @Oracz
  List Jakóba
  4:4 Cudzołożnicy i cudzołożnice! nie wiecież, iż przyjaźń świata jest nieprzyjaźnią Bożą? Przetoż, ktobykolwiek chciał być przyjacielem tego świata, staje się nieprzyjacielem Bożym.
  4:5 Albo mniemacie, iż próżno Pismo mówi: Izali ku zazdrości pożąda duch, który w nas mieszka?
  4:6 Owszem, hojniejszą daje łaskę; bo mówi: Bóg się pysznym sprzeciwia, ale pokornym łaskę daje.
  4:7 Poddajcież się tedy Bogu, a dajcie odpór dyjabłu, a uciecze od was.
  4:8 Przybliżcie się ku Bogu, a przybliży się ku wam. Ochędóżcie ręce grzesznicy i oczyście serca, którzyście umysłu dwoistego  Czas zrzucić z siebie ''płaszcz babiloński ''
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • @Oracz
  A propos owoców - czy interesuje Ciebie polityka tego świata ?
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • @Oracz
  Prawda Boża sama się obroni, bez względu na to, co myśli o niej człowiek, który czasem wie, a czasem nie wie !! Trzeba mieć serce obrzezane w Duchu, a nie w Literze.
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • Krzysztofie
  A czyż Twoją rolą nie jest robienie porządku w KRK ? Zbaczasz ze swojej wybranej drogi, realizuj swój cel.
  Pomieszały się klepki Kerenowi
 • @57KerenOr
  Czasem zastanawiam się, gdzie są Ci co należą do 144000. Oczywiście jest to liczba umowna - symboliczna, ale czyż nie powinno ich być więcej wokół.

  Jak się zaczęła pandemia to ludzie pobiegli do sklepów zrobić zapasy na trudny czas. A kto zastanowił się wtedy nad osobą Syna Bożego, komu zaświeciła myśl, aby wziąć Biblię do ręki ?? Świat jest hedonistyczny i w zasadzie taki ma być. Kąkol ma rosnąć razem z pszenicą.

  Ludzie mają imię Pana Boga na ustach, a powinni w sercu. To Ty kiedyś napisałeś, że z imieniem Syna Bożego w sercu już nie można przeklinać i patrzeć pożądliwie na żonę kolegi itd. Bo ta Droga wymaga zmian i wyrzeczeń, weryfikacji swojego dotychczasowego życia. Zaparcia się własnego EGO.

  Oczywiście dobrze oboje wiemy, że to Bóg Ojciec wywołuje ze świata i bez tego wywołania człowiek sam nie poczuje głodu Słowa Bożego.

  Ale przecież są też tacy, którzy zostali wywołani i zasiew Boży jest w ich sercach. I tak jak napisano w Przypowieściach o Siewcy - dojdą tylko ci u których ziarno upadło na dobry grunt serca.

  Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim otoczeniu jest tylko Jedna osoba, której zależy na Imieniu Syna Bożego, reszta się wykruszyła.

  Smutne to...

  Myślę, że robisz dobrą robotę demaskując różnej maści święta - bożonarodzeniowe, wielkanocne, listopadowe itp. Bo to są podstawy dla tych, którzy są na początku Drogi. Nawet jak Twój artykuł zrzucą w czeluść przepaści to i tak ten, który ma odnaleźć - to go odnajdzie !!

  Prawda Boża jest Jedyną Prawdą na tym świecie !

  Pozdrawiam
  KATOLICKA NEONOWA INKWIZYCJA!
 • @krzysiekniepieklo
  Skoro zabierasz się za kwestionowanie Przymierzy z Bogiem Ojcem to nie chciałbym być w Twojej skórze

  Masz odwagę, nie ma co !!! Ale wszystko ma swój kres.
  Guru wszystkich kłamców i oszustów
 • @krzysiekniepieklo
  Za chwilę gramofon się popsuje i zdarta płyta przestanie grać melodie z refrenem " a z tego powodu Wam puszczają nerwy "

  Bo ile można...
  Kerenowi puściły nerwy
 • @57KerenOr
  Witaj...

  KRK wykorzystuje całą Biblię do swych praktyk i tworzenia różnej maści dogmatów i jest ona przez nich błędnie interpretowana z prostej przyczyny – nie posiadają Ducha – czyli Mocy Boga- tego obiecanego przez Syna Bożego. Ten Duch Prawdy otwiera ‘’drzwi słowa’’.

  Zaś co do trzech osób Boskich, to w Liście do Hebraczyków są takie słowa;
  12:8 A jeśli jesteście bez karania, które jest udziałem wszystkich, tedy jesteście dziećmi nieprawymi, a nie synami.
  12:9 Ponadto, szanowaliśmy naszych ojców według ciała, chociaż nas karali; czy nie daleko więcej winniśmy poddać się Ojcu duchów, aby żyć?
  12:10 Tamci bowiem karcili nas według swego uznania na krótki czas, ten zaś czyni to dla naszego dobra, abyśmy mogli uczestniczyć w jego świętości.

  Właśnie - ''winniśmy poddać się Ojcu duchów'' ! Pan Bóg jest Duchem – tak mówi o Nim Jego Syn w Ewangelii Jana .

  Dla mnie to jest jasne, że Bóg Ojciec jest źródłem - Bóg Ojciec jest Ojcem Duchów. Duch Chrystusowy, Duch Prawdy, Duch Święty to są te same Duchy ponieważ pochodzą z tego samego Źródła.
  Bóg Ojciec obradował Duchem Umiłowanego Syna. W Aniołach, którzy ukazują się bohaterom Biblijnym też jest ten sam Duch Boży. To daje Bogu Ojcu nieograniczone możliwości bycia tam gdzie chce, w kim chce.
  Dlatego nie można Boga Ojca zamykać w Określonej Liczbie !!  Tak, masz rację to jest szachrajstwo i trzymanie w niewoli...
  Kerenowi puściły nerwy
 • @krzysiekniepieklo 07:53:33
  Nie oświeciłeś nas jeszcze w kwestii, gdzie Pan Jezus i Apostołowie zalecają modlitwę zwaną Koronką, którą ty odmawiasz.

  Jak również jakim prawem zamykasz Stwórcę w trzech osobach ?
  Kerenowi puściły nerwy
 • @krzysiekniepieklo 22:33:00
  Jakim prawem zamykasz Stwórcę w trzech osobach ?
  Kerenowi puściły nerwy
 • @werka1321 12:18:29
  Może dla nauki składamy się z podświadomości świadomość i nad świadomość - lecz dla Pana Boga liczy się tylko nasze Serce, które według Jego nauki powinno być wypełnione Jego Duchem.

  Tylko nasze serce, które jest jądrem duszy zabierzemy z tego ziemskiego padołu. Reszta to namiot.
  BÓG OJCIEC DAŁ TYLKO SWOJEGO SYNA - cz. 1
 • @krzysiekniepieklo
  napisałeś do Kerena
  //Skoro się Pan ukazał Abrahamowi, to Abracham musiał Go zobaczyć.//

  Tylko w KRK są widzenia postaci różnej maści na drzewach, szybach, w przestworzach...

  Jednak trzeba uwierzyć aby zobaczyć, a nie zobaczyć aby uwierzyć.
  BÓG OJCIEC DAŁ TYLKO SWOJEGO SYNA - cz. 1
 • @werka1321 11:53:16
  Z całym szacunkiem Pani Werko, ale ja napisałam coś zupełnie odwrotnego

  Pozdrawiam również :)
  BÓG OJCIEC DAŁ TYLKO SWOJEGO SYNA - cz. 1
 • @krzysiekniepieklo
  Każde serce obrzezane w Duchu wie, że nie ma Boga w trzech osobach - tak zwanej Trójcy.

  Owszem Duch Boga Ojca jest w Jego Synu, jak też Duch Święty to też Duch Boga Ojca. I raczej należy patrzeć tak, że Oni Są Jedno !!

  Może powiem coś ''kontrowersyjnego'', ale Nigdy nie będzie Ci dane pojąć tej prawdy, jeśli będziesz tkwił w KRK. To jest bardzo długa droga , aby to zobaczyć oczami duszy, a nie tymi cielesnymi.
  BÓG OJCIEC DAŁ TYLKO SWOJEGO SYNA - cz. 1
 • @Oracz 13:03:46
  Łaską jest wybranie - czyż nie ? Przecież wciąż i Ty to podkreślasz, że ktoś Cię zawołał, że dokonały się zmiany w życiu.
  A jak chcesz walczyć z przeciwnikiem ? Gołymi rękami, swoją wolą ? Zapewniam Cię że polegniesz przy pierwszym upadku.
  Wraz z wybraniem, człowiek takowy dostaje ''zadatek ducha'' aby móc walczyć przeciw ciału. To jest wojna Oracz i sam dobrze o tym wiesz.

  dlatego - ''Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga ''

  Darem Boga, czyli czymś na co nie zasłużyliśmy, ale dostaliśmy.

  '' nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.'' - oznacza że uczynki Starego Przymierza literalne, nie zbawią Cię - nie mają takiej mocy Ducha, jaką posiada Duch Chrystusowy.
  Ex-kapłan Satanizmu Mark Passio mówi (cz.2)
 • @Oracz 12:45:50
  No przykro mi Oracz, ale mnie z kimś pomyliłeś. Ja nigdy, przenigdy nie głosiłam, że zbawienie jest za dramo, że tylko wystarczy '' wyznać ustami ''

  Raczej mówiłam, że to jest walka, walczy Duch przeciw ciału.

  no cóż...
  Ex-kapłan Satanizmu Mark Passio mówi (cz.2)