Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze domin99

 • @57KerenOr 13:27:18
  Powtarzasz w kółko o tej zasłonie jakby to miało obalić nauki Jezusa i jego uczniów
  Jerome
  "W Ewangelii napisanej hebrajskim pismem nie czytamy, że zasłona świątyni była rozdarta, ale że zadziwiająco duże nadproże świątyni zawaliło się." (Zobacz także Epist. 20.5) (Jerome, List 120 do Hedibii)
  Jerome
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli....
  2 list Piotra został odrzucony przez Kalwina, ponieważ uważał, że list ten jest napaścią na nauki Pawła.
  Prawidłowe tłumaczenie słowa z 2 Piotra 3:16-17 gdy mowa o rzeczach trudnych to błędne tłumaczenie słowa DYSNOETAS, czyli rzeczy bez sensu!!!! Paweł głosił nauki samo wykluczające się.
  Lucian używa tego samego słowa DYSNOETAS aby opisać głupoty fałszywych proroków.
  "niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie" czyli Paweł zwodził uczni Jezusa aby nie przestrzegali prawa,świętego prawa wolności jak nauczali prawdziwi apostołowie Jezusa.
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 23:51:24
  Trzeba przyjąć Księgi uznane za Kościół Jerozolimski wtedy już krążyły listy Pawła lecz oni ich nie przyjmowali.Sam Luter przyjął że list Jakuba to rozprawka przeciw Pawłowi i stąd odrzucił ten list
  TRZYNASTU APOSTOŁÓW!
 • 13 apostoł z Plemienia Beniamina wilk drapieżny
  Nie Paweł miał głosić poganom tylko Piotr! Kim był Ananiasz? On mógł co najwyżej przedstawić Pawła apostołom, Ananiasz nie był nawet kapłanem.
  Paulus to prawdziwe imię nadane po narodzeniu Pawła,był z rodziny rzymskiej, która praktykowała Judaizm. Paweł został odrzucony przez Apostołów o czym sam mówi że wszyscy w Azji się od niego odrócili. Zaraz zacznieszmówić, że Nowe przymierze to nowe prawo i się znowu nie dogadamy.
  TRZYNASTU APOSTOŁÓW!
 • @57KerenOr 18:01:31
  a przecież moje przykazania nie sa ciężkie, zapewniał Bóg,wpisz sobie 613 przykazań Mojżeszowych to są proste nakazy np nie będziesz pałał nienawiścią do sędziego...
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 16:15:51
  No cóż mamy zapis biblijny jasno potwierdzający iż uczniowie Jezusa przestrzegali Prawa Tory po śmierci Mesjasza ,to samo dowody historyczne np. Homilie Clementa czy Petra Pistula, Pawel był uznawany za arcywroga Kościoła Jerozolimskiego i odrzucili go w całej azji, a Ty będziesz dalej powatarzał, że jest jakieś nowe prawo i tak w kółko
  "Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi narodem"

  Czy umieści prawo w ich sercach(nowych-odmienionych)? czy nowe prawo w ich sercach
  pozdrawiam , polecam ciekawa lekturę Triumf Chrześcijaństwa,Barta Erhmana nie doszła by do mnie dobra nowina, gdyby nie Paweł.....głosił dzielnie wśród Pogan dobrą nowinę
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 14:52:23
  Ofiara Chrystusa jest kluczowa w odpuszczeniu grzechów Izraela i Judy i jest początkiem nowego przymierza, które dopełni się po ponownym przyjściu Mesjasza. Dlaczego jeszcze Jezus nie przyszedł? Ponieważ kara na Izrael musi się wypełnić, a potem Juda zapłacze, nad którego tym przebili, gdy ujrzą Syna przychodzącego w chwale, a co powie potomkom Izraela, którzy odrzucają Prawa Boże, czyli Torę?
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 13:13:13
  A co na to słowo Boże?
  Jeremiasza 31
  "Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem judzkim nowe przymierze. 32.Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą - wyrocznia Pana."

  Nowe przymierze zacznie się dopiero jak kara na Izrael dobiegnie końca,gdy Dom Judy i Izraela połączy się znowu.
  W 712 roku p.n.e padły ostatnie wojska Izraela i od tego roku należy liczyć
  karę na dom Izraela 390 lat. Ezechiela 4:3-4.Jak czytamy w Biblii Izrael miał twardy kark i nie nawrócił się do Boga. Kara ta była pomnożona razy 7 Ks. Kapłańska 26:18. A więc kara ta wynosi 2730 lat.Po prostej kalkulacji -722+2730 + rok zerowy oraz należy dodać 4 lata ponieważ Jezus urodził się 4 r. p.n.e wychodzi rok około 2022. Izrael żyje w rozproszeniu między poganami i oddaje się bałwochwalstwu i pijaństwu.
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 12:23:49
  Czy zgodzisz się że było dane ludzkości tylko jedno prawo od Boga?
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 11:46:44
  Bardzo chętnie odpowiem no ale ja będę odpowiadał a Ty będziesz zadawał pytania? Trochę nie fair.....Czy zgadzasz się, z tym, co napisałem, że w Mateusza 7:23 anomia znaczy bezprawie (bezTory), jeżeli uważasz inaczej chętnie zapoznam się z Twoim podejściem.
  A co do zwierząt ja mam w Herbie rodowym Baranka i jestem z tego dumny, bo czy nie my Polacy jesteśmy potomkami Scytów i Sarmatów a czy to nie te ludy były rozproszonymi 12 plemionami Izraela? Bo przecież do nich został posłany Mesjasz?
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 10:56:48
  nie wiem czy wiesz ale Lew to symbol Plemienia Judy ;-) Rodzaju 49:9,Obj. 5:3.
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 10:56:48
  No ale jaka rzeczowa dyskusja? Ja podaję cytaty Jezus sam mówi, że w Efezie byli fałszywi apostołowie,a Paweł sam przyznaje, że został odrzucony przez prawdziwych apostołów a Ty mówisz że sobie tak napisałem. Balaam był prorokiem Bożym, który zaczął głosić sprzeczne nauki z Torah,twierdził, że można spożywać pokarmy ofiarowane bożkom tak jak Paweł. Zakładając, że Pawłowi ukazał się Jezus, co mu powiedział w dziejach apostolskich? Masz się udać do miasta tam zostaniesz pouczony przez Prawdziwych apostołów,ale on nie przyjął ich nauk i głosił własną ewangelię tak jak Balaam głosił własne nauki.
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • @57KerenOr 10:26:45
  To są detale co podałeś Paweł nazywa święte Prawo wolności TORAH,przekleństwem....
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • Mateusza 7:23
  "...wtedy im powiem, nie znam wasz czyniciele bezprawia" użyte tutaj słowo anomia to przymiotnik od słowa Nomos czyli prawo (TORAH) tak pisze sam Paweł w 1 Kor. 9:20-21. Luter odrzucił List Jakuba, bo sam przyznawał, że jest napaścią na nauki Pawła. Jezus do zboru w Efezie mówi "wiem że doświadczyłeś apostołów, którzy nimi nie są" Obj.2:2
  W 2 Tym 1:15 Paweł pisze, że wszyscy z Azji odwrócili się od niego. Efez był stolicą Azji-zachodniej Turcji. Paweł głosił nauki Balaama, był fałszywym apostołem.A czy nie dzięki niemu przetrwała dobra nowina wśród pogan? Jakuba 1:1 gdzie zamieszkują potomkowie Izraela nie mylić z domem Judy? Ich liczba jak piasek morski, czyli śmiało można mówić o setkach milionów. Przy końcu dni Dom Judy znów będzie jedno z Domem Izraela.
  APOSTOŁ PIOTR OBNAŻA TWOJE KŁAMSTWO ORACZ!
 • Polska to prawdziwy Dom Izraela
  Czytamy Jakuba 1:1,czy Polacy to nie potomkowie Scytów ,czy nie my jesteśmy potomkami Królestwa Izraela nie mylić z Królestwem Judy a tym bardziej z plemieniem żmijowym(salomonowa kabała), które samo przyznało podczas rozmowy z Jezusem ,iż nigdy w niewoli nie było. Apostoł Paweł niósł dobrą nowinę do pogan!!! był uznawany za Arcywroga Apostołów Jezusa.Czas kary na Izrael pomnożony przez siedem ma się ku końcowi. Bóle porodowe już obserwujemy, spadnie ogień z nieba i czasy pogan przeminą.A głupiec powie w sercu czyż nie pobudowałem sobie schronienie w głebi ziemi ?
  Ustawa 447 JUST i źródła antypolskości dużej części Żydów
 • wyrocznia Boza juz sie zbliza
  Czytamy Jakuba 1:1,czy Polacy to nie potomkowie scytów ,czy nie my jesteśmy potomkami Krolestwa Izraela nie mylic z Królestwem Judy,Apostol Pawel niosl dobra nowine do pogan ,bóle porodowe już obserwujemy,spadnie ogien z nieba i czasy pogan przeminą
  Nie do nas pomsta należy!!!
  Naród Wybrany Sieć śmierci Bestii cz.7.4
 • @Adamus... 15:09:14
  prosty teks-Jezus przyszedl tylko do owiec z domu Izraela,a czy Pawel przez klamstwo pozyska owieczki jesli tak to przez ogien,nie moja to rzecz
  PRZEKLĘTY KAŻDY KTÓREGO POWIESZONO NA DRZEWIE - Do Adamusa!
 • @57KerenOr 14:26:48
  powtorze nie pawla uczyl Jezus tylko apostolow oni przestrzegali prawo swiete prawo wolnosci Tore,a Ty nazywasz to przeklenstwem za pawlem
  pozdrawiam
  PRZEKLĘTY KAŻDY KTÓREGO POWIESZONO NA DRZEWIE - Do Adamusa!
 • kogo mamy sie sluchac pawla z tarsu czy Jezusa
  takim retorycznym pytaniem skwitowal pytanie publicznosci Bart Erhman,nie odpowiedzial wprost z przyczyn oczywistych
  https://m.youtube.com/watch?v=IOPd80FN2ew&feature=youtu.be
  Jezus przestrzegal prawa i dlatego jego uczniowie odrzucili Pawla o czym sam pisze dajac o sobie swiadectwo,pawel byl zapowiedzianym wilkiem drapieznym z pokolenia beniamina
  Jakuba 1:1 gdzie sie rozposzylo 10 pokolen Izraela?czy Isaachar to nie olska
  PRZEKLĘTY KAŻDY KTÓREGO POWIESZONO NA DRZEWIE - Do Adamusa!
 • Bardziej bym obstawal za plemieniem Isaachar
  uciskany przez sasiadow,wazne by to dotarlo dokazdego Polaka,niech zrzuca kajdany watykanskie i poznaja prawdziwego wilka drapieznego czyli pawla z tarsu ktory glosil inna ewangelie od tej Chrystusowej-nowine o krolestwie bozym
  Naród Wybrany Sieć śmierci Bestii cz.7.2