Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze maricus

 • Więcej wiedzy i mniej populizmu.
  Z robieniem laski amerykanom i nieudolnością Błaszczaka, robiącego za Antka nr 2, pełna zgoda, tylko co ma aktualnie rządząca opcja polityczna wspólnego z daniną za śmieci i strefami płatnego parkowania? To są decyzje samorządów. Owszem, można i to ukrócić ustawą i określić sposób naliczania opłaty za śmieci oraz górną granicę opłaty za parkowanie w strefie, ale pisowi bardziej zależy na obrzydzeniu włodarzy samorządów niż na wprowadzaniu rozwiązań służących mieszkańcom miast. W tej kwestii stanowisko kaczystów jest oczywiste, "im gorzej, tym lepiej". Wściekły Polak nie dostrzeże probanderowskiej polityki rządzących, robienia kolejnego loda amerykanom, czy kolejnej nieruchomości Obajtka.
  Rząd chroni amerykańskie interesy. Politycy nas nie widzą?
 • @Anna-PK 16:16:10
  Papierkiem lakmusowym dla państwa UE, członków NATO, oczywiście oprócz Polski i powiatów nadbałtyckich, będzie zachowanie się w tej awanturze Niemiec, mających swoje interesy w regionie z osłabieniem Polski włącznie.
  Wypowiedź Gerharda Schroedera na Zgromadzeniu tzw.wypędzonych z Polski i Czechosłowacji po '45 roku.
  "Powrót Niemców to tylko kwestia czasu,kiedy Polska i Republika Czeska wejdą do Unii Europejskiej,zapewniającej wszystkim dowolność i swobodę osiedlania się.(...) Nie drażnijcie ofiary,która sama pcha się w nasze ręce,zawierzcie mej metodzie.Ja Wam dostarczę wschodnie landy w taki sposób,że ich dzisiejsi administratorzy,Polacy i Czesi,będą nam jeszcze wdzięczni za to,że zostali wreszcie Europejczykami."
  Berlin,3 września 2000r.
  Schizofrenia Bidena nie przekonuje Putina
 • @Oscar 13:37:12
  W kategoriach II Wojny jesteśmy raczej w roku 1940. Wielka Brytania uciekła zjednoczonej IV Rzeszy spod noża i będzie prowadzić osamotniony bój ze szwabską UE. Póki co wschód, czyli Rosja nie została dotknięta kolorową rewolucją, więc to kwestia czasu, choć Białoruś zapewne miała/ma być tego początkiem, a Nawalny jest raczej spalony. Sądzę, ze na wschodzie największą niewiadomą jest Ukraina, która może być ogniskiem zapalnym, którego skutków boją się jastrzębie z Kongresu, Knesetu i Bundestagu.
  3 - Czy z rotszyldowskiego matrixa da się jeszcze uciec?
 • @Pyra z Wildy 20:44:13
  Może i dobrze, ze zawetował. Teść europosła "obatela" Czarneckiego zostałby szeregowcem, a Polska miałaby jedynego kosmonautę w tym stopniu. Widocznie było za dużo "swoich" do degradowania.
  Co zrobił PiS by ukarać czerwonych morderców?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:57:00
  Kto się na to w Polsce odważy ? Musiałby Pan zabrać prawa wyborcze folksdojczom z PO, watykańczykom z PiS i chłopom/politykom z PSL oraz zawładnąć mediami publicznymi. Naród jest otumaniony na maksa. Jedynie bieda jaką może spowodować wzrost cen energii, czy podatek katastralny do którego zmierzamy, może obudzi Polaków z letargu. W UE, też nie są głupcy. Będą "zastrzyki " bo nie opłaca się stracić 38 mln konsumentów.
  "Sukces" Morawieckiego
 • @kula Lis 69 15:01:45
  Nie będzie żadnego Polexitu. UE przedstawi rachunek bilionowy do spłaty i żadna opcja polityczna w Polsce tego tematu nie podejmie. Jedyna nadzieja w Powstaniu Narodowym. Niestety, skutecznie obrzydziliśmy się Białorusi i Rosji, więc pomocy z zewnątrz nie będzie. Rozdrapią nas żydzi, Ukraińcy i Niemcy, co z czasem i tak nastąpi.
  "Sukces" Morawieckiego
 • @kula Lis 69 14:34:20
  Kasa będzie Pane Kula. Jak Pan wie, 80-85 eurocentów wraca do Niemiec/Holandii i Francji, a nam zostaje 15-20 eurocenta z ojro. Im więcej dadzą Polsce, tym więcej zarobią.
  "Sukces" Morawieckiego
 • @demonkracja 13:35:08
  Niema co płakać po PRL, ale nie ma tym bardziej powodu, aby ten okres w dziejach Polski negatywnie demonizować. Niestety, druga szansa jaka się pojawiła przed Polską w 1989 r. już się nie powtórzy.
  USA wykorzystują Polaków i tworzą napięcie w Europie
 • @Oświat 19:00:37
  "Nie jest ważne, czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy będzie dobrobyt – najważniejsze, aby Polska była katolicka" - niejaki Goryszewski, "srebrne usta" 1993.
  Katolicyzm nie jest już nawet dodatkiem do polskości?
 • @Wican 21:15:12
  Zgadzam się z Panem, choćby ze względu na to, że tam gdzie pojawia się kasa, prędzej, czy później idee upadają.
  Kolejny majdan na finiszu wyborów prezydenckich w USA.
 • Trzeba było uszanować kompromis trwający od lat.
  Był kompromis, który został wypowiedziany przez twardogłowych i radykałów z PiS. Niech Pan nie próbuje obarczyć tym chłamem kogokolwiek spoza PiS. Od wygranych wyborów przez Dudę, mieliśmy już próbę podwyższenia apanaży dla polityków i I damy, Ustawę futerkową, a teraz naruszenie kompromisu. Szkoda tylko, że Konfederacja + PSL + Kukiz okazała się miękkim h... zrobioną.
  Niemcy apelują o aborcję - celem jest likwidacja Polski
 • @Jacek Boki 12:55:59
  Co się Pan, Pane Boki tak podnieca tym apelem ? Większość z tych panów generałów, biernie i czynnie uczestniczyła w degradacji polskiej armii podpisując bezkrytycznie plany reorganizacji podległych im pionów oraz sił i środków. Teraz będąc w stanie spoczynku, pobierając niemałe emerytury chcą zaistnieć ? Dopominają się, to ich emerytury przejrzy szalony Antoni i wielu z nich dostanie 2000 zł. Co do WOT, również należy okazać wstrzemięźliwość, bo PiS nie jest wieczny, a marzenia młodych patriotów zaangażowanych w obronę cywilną niech trwają. Zapewniam pana, że w szeregach WOT nie ma żydów, mniejszości niemieckiej, ani ukraińskiej. Wracając do gienerałów, to właśnie oni sprzedawali się w czasie obiadu Drawskiego i każdej opcji politycznej będącej u żłobu, więc niczym nie różnią się od Kuklińskiego, ze zdrady którego uczynili wzór cnót żołnierskich.
  APEL 200 Generałów i Admirałów RP w sprawie protestów
 • Tego nagrobku z 1939 r. pan nie znalazł ?
  https://www.bohaterowie1939.pl/polegly,noakowska,jadwiga,11165.html
  Jak nas "Wyzwalała" Armia Czerwona...
 • @demonkracja 18:44:20
  Halo Houston, mamy problem. Trudno znaleźć skośnookiego żyda.
  O polityce, ale bez żydowskiej indoktrynacji
 • @Anna-PK 16:45:34
  Czy po przystąpieniu do MFW i reformach, czyli natychmiastowej prywatyzacji wszystkiego, bilans Białorusi się domknie ? Ostrożnie z tą prywatyzacją wszystkiego. Przykład Polski powinien zmusić nie tylko Białorusinów do głębszych refleksji.
  Co Polska ugrała na Białorusi?
 • @ele 17:16:15
  Polecam powrót do przeszłości: Książka z serii Żółty Tygrys "Bój pod Wizną", Wydawca: MON - Ministerstwo Obrony Narodowej.
  Autor: Kazimierz Stawiński
  Język: polski
  Wydanie: pierwsze
  Rok Wydania: 1964
  Ilość Stron: 75
  Wizna
 • Wyobraźmy sobie, że jakiś tam Hans posłużyłby się tą narracją w PRL.
  Odnoszę wrażenie, że system spłaca długi solidaruchów z lat 80-tych. W BND nie pracują filantropi, tak jak w każdej innej służbie. Natomiast odkłamywanie naszej historii i prowadzenie naprawdę polskiej polityki historycznej nalezy rozpocząć od resetu naszych stosunków dyplomatycznych z banderowcami i semitami w jarmułkach począwszy od kongresu po kneset. Niestety to przerasta nie tylko PiS.
  Hans G. w Izraelu
 • Żal każdej kropli krwi nie tylko wyklętych.
  Wystarczyło wykonać rozkaz z Londynu i w styczniu 1945 r. zaprzestać walki, latania z bronią po lasach, strzelania do chłopów, nauczycieli, furmanów, geodetów, żołnierzy na urlopach, milicjantów walczących z szabrownikami i bandytami z UPA. Tysiące Akowców ujawniło się, było aktorami, kończyło studia i pracowało, tak jak choćby Rajmund i Jadwiga Kaczyńscy.
  Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba
 • @zygmuntbialas 15:15:56
  Po tych wydarzeniach, najwyższy czas, aby Łukaszenka uwłaszczył swoich rodaków majątkiem państwowym. Białoruś przestanie być wówczas atrakcyjna dla zachodu. Nie będzie możliwości wyrzynania ludzi na bruk i przejmowania kamienic oraz prywatyzowania i zamykania zakładów pracy. Być może uniknie się scenariusza Polski lat 90-tych. Nie widzę też problemu, aby Łukaszenka zgłosił akces do UE , ale na swoich warunkach.
  Co się dzieje na Białorusi - 15.08.2020.
 • @Jabo 22:54:47
  Mogło być tak jak w Texas City 16 kwietnia 1947 roku.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Texas_City
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?