Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze maricus

 • Tego nagrobku z 1939 r. pan nie znalazł ?
  https://www.bohaterowie1939.pl/polegly,noakowska,jadwiga,11165.html
  Jak nas "Wyzwalała" Armia Czerwona...
 • @demonkracja 18:44:20
  Halo Houston, mamy problem. Trudno znaleźć skośnookiego żyda.
  O polityce, ale bez żydowskiej indoktrynacji
 • @Anna-PK 16:45:34
  Czy po przystąpieniu do MFW i reformach, czyli natychmiastowej prywatyzacji wszystkiego, bilans Białorusi się domknie ? Ostrożnie z tą prywatyzacją wszystkiego. Przykład Polski powinien zmusić nie tylko Białorusinów do głębszych refleksji.
  Co Polska ugrała na Białorusi?
 • @ele 17:16:15
  Polecam powrót do przeszłości: Książka z serii Żółty Tygrys "Bój pod Wizną", Wydawca: MON - Ministerstwo Obrony Narodowej.
  Autor: Kazimierz Stawiński
  Język: polski
  Wydanie: pierwsze
  Rok Wydania: 1964
  Ilość Stron: 75
  Wizna
 • Wyobraźmy sobie, że jakiś tam Hans posłużyłby się tą narracją w PRL.
  Odnoszę wrażenie, że system spłaca długi solidaruchów z lat 80-tych. W BND nie pracują filantropi, tak jak w każdej innej służbie. Natomiast odkłamywanie naszej historii i prowadzenie naprawdę polskiej polityki historycznej nalezy rozpocząć od resetu naszych stosunków dyplomatycznych z banderowcami i semitami w jarmułkach począwszy od kongresu po kneset. Niestety to przerasta nie tylko PiS.
  Hans G. w Izraelu
 • Żal każdej kropli krwi nie tylko wyklętych.
  Wystarczyło wykonać rozkaz z Londynu i w styczniu 1945 r. zaprzestać walki, latania z bronią po lasach, strzelania do chłopów, nauczycieli, furmanów, geodetów, żołnierzy na urlopach, milicjantów walczących z szabrownikami i bandytami z UPA. Tysiące Akowców ujawniło się, było aktorami, kończyło studia i pracowało, tak jak choćby Rajmund i Jadwiga Kaczyńscy.
  Powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba
 • @zygmuntbialas 15:15:56
  Po tych wydarzeniach, najwyższy czas, aby Łukaszenka uwłaszczył swoich rodaków majątkiem państwowym. Białoruś przestanie być wówczas atrakcyjna dla zachodu. Nie będzie możliwości wyrzynania ludzi na bruk i przejmowania kamienic oraz prywatyzowania i zamykania zakładów pracy. Być może uniknie się scenariusza Polski lat 90-tych. Nie widzę też problemu, aby Łukaszenka zgłosił akces do UE , ale na swoich warunkach.
  Co się dzieje na Białorusi - 15.08.2020.
 • @Jabo 22:54:47
  Mogło być tak jak w Texas City 16 kwietnia 1947 roku.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_w_Texas_City
  Izraelski ładunek nuklearny eksplodował w Bejrucie?
 • To się Glińskiemu nie uda !!!
  Prezydent Duda jasno powiedział w kampanii wyborczej, że będzie wetował wszelkie ustawy dotyczące podwyżek podatków. Nie wierzycie głowie państwa ?
  Polscy artyści chcą większego podatku VAT
 • @Wican 12:49:50
  Przepraszam.
  Jak zabito mały ruch graniczny z Rosją
 • @Wican 20:33:56
  Zapewne Panie Jarku, gdyby Trzaskowski poruszył ten temat w kampanii wyborczej, zyskałby wiele głosów poparcia, przy skowycie TVPiS.
  Jak zabito mały ruch graniczny z Rosją
 • @kowalskijan584 11:12:15
  Za co miałby PiS rozliczać PRL ? Za dyplomy Kaczyńskich i Macierewiczów ? Za 45 lat spokoju i rozwoju, podczas których nikt nie śmiał mówić i pisać o polskich obozach śmierci, wysuwać roszczeń i pleść o rewizji granic ? Myśli Pan, że znajdzie się opcja polityczna, która cofnie skutki Reformy Rolnej, Nacjonalizacji, Dekretów Bieruta, wypędzi Polaków z kamienic i gospodarstw na powrót do czworaków ? Rozliczenie PRL, to również Ziemie Odzyskane. Czy mamy je zwrócić Niemcom ? Czy sadzi Pan, ze uzyskamy to co straciliśmy na wschodzie od Białorusi i Ukrainy ?
  Warianty powyborcze
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:22
  Panie Jarku, może ten "aneks" ujrzy światło dzienne w przyszłym tygodniu, jako broń ostateczna. W środę, na dwa dni przed ciszą wyborczą ?
  Mój głos w dyskusji z krzysztofemjaw-widziane z USA
 • @Wican 08:43:42
  Może być i podpułkownik, skoro Polską mógł rządzić kapral Bolek, też ze służb. Wystarczy porównać intencje.
  Referendum w Rosji i zmiany w konstytucji.
 • @Pedant 19:32:43
  Użycie broni jądrowej na Hiroszimę i Nagasaki było oczywistą zbrodnią i nie była to broń taktyczna. Był to terroryzm słabo uzasadniony, który dotknął tysiące cywili. Czasami się zastanawiam, czy USA musiało opanować wyspy japońskie, po zniszczeniu jej floty i lotnictwa. To był już lezący na deskach przeciwnik. Oczywiście opanowanie wysp japońskich z punktu widzenia militarystów z Pentagonu, kongresu i białego domu było wówczas uzasadnione.
  R. Trzaskowski? - polemika z J. Ruszkiewiczem
 • @Pedant 13:26:06
  Panie Pedant, nie ma przykładu użycia taktycznej broni jądrowej i skutków jej użycia. Użycie jej na kraj nie posiadający broni jądrowej będzie oczywistą zbrodnią, natomiast użycie jej wobec mocarstwa posiadającego broń jądrowa, równa się otwarciu wrót piekieł.
  R. Trzaskowski? - polemika z J. Ruszkiewiczem
 • @Jasiek 17:14:15
  To zaproszenie i wizyta może Panie Jaśku okazać się pocałunkiem śmierci dla Dudy, ale na pożegnanie może narobić wiele szkód.
  Tradycja. Duda leci tuż przed wyborami po pomoc do USA
 • @Wican 13:08:22
  Niestety, mówi się tylko o "wyklętych" i Andersie.
  Żelazne kompanie BCh
 • @zygmuntbialas 15:28:23
  Pierwszy przekrętas Białorusi deputowany Stanisłau Szuszkiewicz, dążący do zdewastowania Białorusi ma polskie pochodzenie. Taki Panie dzieju reformator jak Balcerowicz.
  A. Łukaszenka - prezydent, który się banksterom nie kłania
 • @Kmieć 12:37:49
  Widocznie wbrew buńczucznym zapowiedziom Dudy, Błaszczaka i Macierewicza o modernizacji i wzrastającej sile WP, oficerowie wciąż zamiast map mają tablice Mendelejewa.
  A. Łukaszenka - prezydent, który się banksterom nie kłania