Gorące tematy: Ruch Oporu 2020 Antypartia Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze CIApy

 • łibidi
  Generalnie jak czytam to już Wasze komentarze przyczyniają się i wyjaśniają ów powód dla którego ma miejsce ujemny wskaznik przyrostu naturalnego..

  Potężna nowoczesna infrastruktura informacyjna, która zamiast bronić atakuje człowieka bo ten jest po raz kolejny niedostosowany do niej przez zacofanie i analfabetyzm wspolczesny.
  Gdy się da głupkowi nóż w nieodpowiednim momencie ten dźgnie drugiego człowieka , ale dając go mądremu może go uratować!

  Przez każdego z Was przemawia ideologiczny bełkot, a ten przyczynia się do ignorancji, a to dwa kroki od zagłady.


  Nic merytorycznego i prawdziwego tylko statystyczne wypociny..
  Ludzi jest za dużo!
 • Niemcy,Włochy i Londyn
  Oj, fluoryzowali to i maseczkują, co w tym dziwnego...?

  W Polsce jest takie powiedzenie : "nie mój cyrk nie moje małpy"
  Człowiek w pracy zoo-graniczoną odpowiedzialnością - małpa w zoo.. a niewolnik w obozie za pieniądze!

  Ze względu na fakt że niewolnik zawsze musi wyrzec się własnej woli, żadnego sensu noszenia majteczek na twarzy nie trzeba się dopatrywać..

  Próba utworzenia takiego głowonoga jest znana z historii początku XX wieku,aż udało się to zrealizować.
  The Dead Game - PĘTLA - między głupotą a inicjacją
 • prosto byle ostro
  Alejami Jerozolimskimi "wprost" do Warszawiwu!
  Rewizor Daniels atakuje Polską gazetę
 • jak to mówi ulica - ŻYCIE
  "Metod jest wiele i o ile ludzie nie zaczną się aktywnie przeciwstawiać obecnym działaniom władz, to przyszłość okaże się czarną".


  Przyszłość już jest czarna, a co dopiero bedzie....

  Ludzie się nie zaczną przeciwstawiać, a jeśli zaczną w sposób otwarty to przejadą po nich technologią jak czołgami na placu tiananmen, zresztą słusznie bo to nie jest busz i wymaga lustrzanej odpowiedzi od ludzi.
  Walcząc z epidemią, czyli na progu apokalipsy
 • Polska w geopolitycznych szachach mocarstw
  Polska w geopolitycznych szachach mocarstw
  Jak widać brak interesu i polskiej strategii patrząc na mapę przesyłu gazu z Rosji..

  Polska to bezpiecznik dla interesów mocarstw.

  Zamykanie kopalń wegla i nałozenie certyfikatów CO2 na jakiś tam polski przemysl,produkcje i gospodarke grzewczą przez UE, po czym gdy brytole osiagneły polityczny stan zewnetrznej zubożonej konkurencji wyszły sobie z Unii, wypowiadając i nie ratyfikując traktatów emisyjnych i innych, co wiecej do tego :
  - podłaczanie energetyki do wiatru, ale głownie gazu i mapa strategiczna szlaków przesyłu , która to nie uzależnia Niemiec czyli interesów Rosyjskich od Polski w tym aspekcie każe mi niestety zatwierdzić nieudolną polityke włażenia w dupe amerykanom choć im samym na rękę jest sytuacja , w ktorej Polska nie może uzyskac niezależnosci gospodarczej..

  Przypomina to Jałte i ustalenia że Polska wjedzie w skład twardego jak beton reżimu politycznego ZSRR.

  Tak własnie mocarstwa rozgrywaja państwa pachołki. Choć dla Rosji , UE wydaję się być konkurentem to na rękę jej było wprowadzenie zakazów i nakazów dotyczących emisji CO2 na terenie Euro oraz redukcji wykorzystania węgla nawet w formie krystalicznie czystej do produkcji energii w PL.

  Dlatego Rosja miała i ma, choć już słabsze, ale wciaz silne lobby w UE i niemałe wpływy..

  Ekstra, ale jak można byc politykiem w takim Kraju. Są 3 opcje.

  - Klaun w cyrku
  - volksdojcz,rusofil ( przedstawiciel handlowy Tusk) PO/PSL/SLD-Merkel /Putin. WSI/SB/STASI
  - żydofil, USA, Izrael ( przedstawiciel handlowy Kaczyński)PIS/PSL- Trump. CIA/MOSSAD

  I mamy zespół " kaczor-donald farmę miał ijaijajoł"


  Innymi słowy jak psychol Targalski kiedyś w wywiadzie TV mówił , jeśli nie za Stanami Zjednoczonymi to z automatu za Rosją, a gdzie leży POlska to nikt nie wie!
  W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna".
 • @CIApy 20:54:27
  Zresztą ze zmianami klimatycznymi ma miejsce dokładnie taka sama sytuacja.
  W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna".
 • @Pedant 17:18:48
  Nie zamierzam tu robić wywodów na temat spraw oczywistych i klarownych. Szkoda czasu


  Ja nie piszę, że Wirus jest świadomy swojej operacji i wprowadza NWO tylko piszę o nagonce medialnej i wykorzystaniu lub wyprodukowaniu przez zglobalizowaną infrastrukture informacyjną wirusa dla politycznych celów.

  Wirus to jedno, a media i dezinformacja oraz jej cel to drugie !

  Jak na razie to media uśmierciły więcej osób na koronawirusa drogą dedukcji informacji niż sztuczne i naturalne choroby cywilizacyjne..

  Natura jest zbita przez technologie, farmacje i chemie , spodziewałbym się raczej nienaturalnej mutacji genów patogenów.
  W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna".
 • Rosja
  Cięzko to wszystko ogólnie określić.

  Co się tyczy krótkości i zwięzłości w podsumowaniu tego artykułu - to w życiu partnerów nazwalibyśmy takie zachowanie wirusem egoizmu, który to jest burzący relacje dwóch stron i niszczy współpracę ze złym skutkiem wzajemnym..

  Gorzej , gdy egoizm dwóch stron jest sterowany z zewnatrz metodą Klina DZIEL I RZĄDŹ!

  Poza-teologiczny świat biznesu i polityki nazywa to " swoimi interesami" ze skutkiem drastycznym dla światowej gospodarki, o której zależnosci Krajowych gospodarek mówił sam W. Putin w swoich wystapieniach wiele razy..

  Generalnie to wirus-korona jest takim samym problemem jak zburzenie WTC w 2001r. zrobili dramat z 3000ofiar róznego pochodzenia, ale o masakrach kartelu psychodelicznego ( przemysl zbrojeniowy,naftowy,farmaceutyczny,technologiczny) , które w skali dnia/miesiaca roku az w koncu dekad przewyższyły i przewyzszają krytycznie ilość zgonów i dramatów ludzkiego życia następuje CISZA!

  Gdyby skoncentrować uwagę na złu tego świata i jego przyczynach to jeden po drugim ze zwykłych ludzi , zacząłby podcinać sobie żyły zamiast gonić bez sensu za czymś co nie istnieje, a co trzeba utrzymać..

  Zburzenie wież natomiast było aktem wstępnym do rozpoczęcia szeroko zakrojonych zmian na świecie, które trwają i postępują obecnie , a przede wszystkim udemokratycznieniem decyzji inwazji zbrojnej rycerstwa-NATO i uzyskaniem mandatu w celach umozliwiajacych szerzenie propagandy dla zachodniego EKO - swiata.
  Także samo zapadanie się wież i data tego wydarzenia mają charakter dalekosięznej symboliki niżeli masakry i dramatu ludzkiego cierpienia.
  Projekty PNAC i NEW AGE masonerii.


  Wirus-Korona to II faza wstępu do wydarzeń Nowego Porządku Świata po 11.09.2001r. i próba generalna przed Agendą 21 i ostatecznie 2030.

  - totalne przeksztalcenie swiatowej gospodarki i ekonomii wraz ze zmianą wzorców i paradygmatów kulturowych oraz sposobu wykorzystywania i pozyskiwania zródeł energii. Nowa forma kontroli i uzyskiwania korzyści oraz strategicznych wplywów na świecie. Nowa waluta pod tą strategie.


  Po zmianie rządu w Rosji na początku tego roku , Kraj ten dostosował swoje autorytarne formy rządów do wymogów swiatowych to znaczy CYBERNETYKI, której wymóg wprowadzenia zmian zależy od konfliktów na rynkach ropy ,koronawirusa i kryzysu gospodarczego..

  Tak jak Lenin i Stalin byli stworzeni/wspierani przez zachód, tak jak Kosciół został zastąpiony przez NEO-marksizm i mentalność nowego człowieka tak i teraz USA, strefa Euro, Rosja i Chiny są sterowane przez nową forme marksizmu - Bio i Eko technologicznego globalnego komunizmu.
  W tle Koronawirusa toczy się "krwawa" wojna".
 • kapit-kaput
  Kapitalizm stanowiony ma swój synonim wyrażony w działaniu jednostki tworzącej w końcu poszczególne grupy kapitałowo/socjalistyczne - skrajny niepohamowany żadną normą etyczną, nieludzki (EGOIZM).
  Macron: kapitalizm oszalał
 • Farsa
  Napisze krótko : Akcja-Reakcja-Rozwiązanie.

  zrób chaos i uporzadkuj syf . Przedstaw się wszem i wobec jako wieli budowniczy cywlizacji (zesputej) a kto i w jaki sposob ją zepsuł to jest nieistotne dla nielogicznych i niespojnych istot. Jest skutek i teraz cos trzeba na to zaradzić.

  Jezeli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem to definicja kapitalizmu z miejsca mówi o stworzeniu systemu nieludzkiego, opartego na zwirzecej hierarchii, psychotycznej władzy, dewastacji, nieludzkich zasadach pozbawionych jakichkolwiek ograniczeń i etyki co w polityce nazywa się kapitalistycznym liberalizmem, podporządkowaniu jednostki celem jej zniszczenia i przejecia nad nią sterów.

  Gdyby kapitalizm nie był socjalistyczny, a realnie demokratyczny i etyczny to nie byłby to zły system. Tylko jezeli głowne filary kapitalizmu człowiek/praca/ziemia/kapitał mają prywatnych włascicieli poprzez roznej masci instytucje typu ONZ/UNESCO czy korporacje RAND/UNILEVER i pomniejsze /TESCO/CARREFOUR/LIDL/BIEDRONKA to "Huston mamy problem daj mopa".

  Jezeli ludzi traktuje się (swiadomie) jak mrówki w wielkim mrowisku albo pszczoły w ulu budujące socjalizm i idee szeroko rozumianego zjednoczenia (masoneria) to nic dziwnego że nastanie chaos w gospodarce zaleznej i opartej na wykorzystywaniu ludzkich popędów i najnizszych instynktów aż do kresu mozliwosci i wyczerpania wszelkich zasobów.


  Oni są dużo mądrzejsi od tego systemu, ktory stworzyli wiec musi być jakiś cel ,jakaś szlachetna idea nam nie do konca znana, (przynajmniej do tej pory) a jak wiemy cel uswieca srodki, choćby po trupach do tego celu.


  Swoją drogą przypomina mi to wystąpienia gomułki i jaruzelskiego, a pozniej Gorbaczowa czy Breżniewa jak to szlachetnie i w pieknych słowach wypowiadali się że pierwotny socjalizm komunistyczny ten sowiecki uległ wypaczeniu i jego szlachetne idee zastapione dzikim oporem opozycji, ktory wymaga innego podejscia i modyfikacji przy duzym wysiłku .

  Putin kontynuuje tą polityke bo on nic nie może innego zrobić , budowa gospodarczej unii Euroazjatyckiej , ktorej jest liderem jasno mówi ze jest tezą do liberalnego socjalizmu eurokołchozu zachodniego. Jest postrzegany jako twardy przywodca dlatego że jest wspolczesną i rosyjską wersją trockistowskiego zachodniego komunizmu. Tego co w USA nazywane jest Deep state.  Tak było jest i bedzie dopoki, dopoty czlowiek bedzie masą, liczoną w liczbach i przez cięzar samego ciała to znaczy bezmyslnym 2-noznym ssakiem.


  Macron jak i Trump są zbyt głupi na to by powiedzieć cokolwiek od siebie z własnych przemyśleń.

  Jeden może mówic o zboczeniach i odczuciach pożadania do nauczycielki a drugi o stukaniu stu panieniek w krótkim czasie.

  Sami zieją siarką i ogniem i to w nich jest zródło zepsucia jeden bankier drugi deweloper kapitalista bankier, okradajacy system w ten który wierzy plebs i podporzadkowuje siebie pod niego , a nad tym wszystkim doradcy Rotszyldów i spółki, którzy dyktują co jeden i drugi ma gdakać.


  Macrona Rotszyldy przejeły na poczatku 21 wieku, a Trumpa na koniec lat 80 i poczatek 90tych.

  O to cała bajeczka.
  Macron: kapitalizm oszalał
 • Ajć mozemy sie nie rozumiec ale wymieniac na poziomie pogladami
  Jedna rzecz to ta że wedlug Jezusa na spotkanie z Ojcem mamy mozliwość tylko i wyłacznie po odejsciu z tego siwata, a nie na tym swiecie, podkreslajac ze na tym swiecie On nie rządzi i celem naszego zycia nie jest ten swiat , ktory jawi się nam czysto fizycznie i materialnie.

  Druga rzecz to że jezeli uznac platona za ojca deomkracji to wlasnie w tej zniewolonej formie ktora ma miejsce obecnie.

  Demokracja bez demokracji to obecny ustroj tego systemu , istnieje ona tylko i wylacznie w formacie iluzji jaskini platonskiej.

  Z Platonem jest jak z Marksem u niektorych , nierozumiejac co czytaja , tylko czytajac, uwazaja że chciał dobrze , ale mu nie wyszło..

  Jeden , drugiemu pomógł w konstrukcji budowy systemu totalitarnego komunistycznego Panstwa.

  Platon o panstwie, a Marks o kapitale.

  Jezeli przyjac ze pisał o demokracji to tylko tej ktora zrodziła liberalizm i neokonserwatyzm , ktore predzej czy pozniej przerodza sie w komunizm. To srodek do celu.
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Berkeley72 12:41:18
  Jestem z Panem bo , gdy tylko przeczytałem o wpływie mysli chrzescijanskiej na Platona to od razu wiedziałem między kim toczy się spór i kto jest zwodzicielem oraz ignorantem.

  Platon , ktory czerpał z mistyki dziś przez dekonstrukcje nazywaną(judeochrzescijanską), kabały i starozytnych wierzeń , "twórca i guru masonerii" przykład dla obecnego i ówczesnego Deep state , wykorzystujący swiadomie swój personalny czas kosztem niewolników uznany za mysliciela chrzescijanstwa i demokracji to co najmniej paradoks, jesli nie choroba.

  Prawdziwy mysliciel idei epoki chrzescijanstwa to Tylko Chrystus i to jego słowa zrodziły chrzescijanstwo oparte na prawdzie i uczciwosci bez zadnego podstepu oraz mistyki. On ani w sobie nie widział Boga ani nie mówił o tym że ktoś może się scalić/poznać z Nim , zawsze podkreslał że jest jego posłańcem i mówi w jego imieniu.

  Calym sensem Chrystusa są sczera, prostolinijna intencja, mysli, słowa i och owoce/dzialania oraz chec pojednania ludzkiego (wspolistnienia)

  Platon nigdzie i nigdy nie opowiadał się jawnie za niedolą ludu i nie dawał wskazówek rozwikłania dziejowego problemu zniewolenia, ktorych wskazówek dawał Chrystus. Jedyna epoka chrzescijanstwa to czas odkąd Jezus głosił swoje Nauki.

  Rzesza Greckich myslicieli i filozofów tamtych czasów pasozytowała na ludzkim ulu niewoli, obzerajac się "miodem" wymyslała wspolczesne idee zarzadzania politycznego na plebsem.

  Platon, który zył 300/400 lat wczesniej miał korzystać z chrzescijanstwa w jaki logiczny sposób??
  US Deep State czyli państwo w państwie (i jego geneza)
 • @Pedant 20:18:19
  To tak jakby powiedzieć ze są dobre i złe pieniadzę.

  Pieniądze uczciwe i nieuczciwe, z calym szacunkiem , ale to bzdura dla ubogich. (pomijam jawną kradzież).

  Kazdy kto chce uczciwie zarobić pieniadze pracując na siebie po prostu nie ma na życie, musi kraść i nic nie robić lub pracować na niego cała "firma" żeby zaczął materialistycznie żyć i mógł skorzystać z materialistycznych"dobrodziejstw" przemyslu, tłumiąc jednostki slabsze ekonomicznie w danej chwili.

  Wstarczy spojrzeć , zapytać , pomysleć czym i w jakim celu oraz dla kogo zostały stworzone pieniadze w obecnej postaci, jesli nie w ogóle.

  Cały dziejowy wątek historyczny prostego ludu sprowadza się do harówy , przepracowania, utraty zdrowia i zycia za cenę pieniadza w przeroznej postaci. Po prostu żeby żyć musiał i musi za to płacić.

  Nie mam w częsci nic do idei pieniadzą, ale nie w tej postaci i ilości.


  Na tym etapie,
  napisanie że są dobre i złe szkoły (zewnetrzne) w tym przypadku jezuickie mija się z celem wypowiedzi, jesli ma być szlachetny.

  Niestety raczej mało kto zrozumie sens moich wpisów.
  Ataki na Mela Gibsona za film o Rothschildach
 • żal mi głupoty
  To nie Rotschlidowie są problemem tylko ludzka głupota i naiwność, której tu i gdzie indziej nie brakuje.

  Rodzina Rotszyld to ziarno prawdy i globalnych powiązań swiatowych sił.
  Ta rodzina jest, była i będzie tarczą dla pewnej silnej organizacji nadrzednej.

  Z rotszyldami i filmem Gibsona , który to jest jednak wypuszczany, ale z wielkim hukiem by zasugerować, że jest on niezależny, a rodzina Rotszyld utraci swoje wpływy przykrywając i dajac możliwość zrobienia kolejnego skoku w dal grupie , którą przysłania ( w kazdym badz razie działa to dokładnie tak samo jak z ideą demokracji) w teorii piękna inicjatywa, a w praktyce zniewalająca jak żadna tyrania i cel zamierzony jest odwrotny do tego, który rozumie plebs.


  Ten, kto nie odróżnia rodziny rotszyld od prawdziwej siły i prawdziwego problemu,ten nie odróznia czasu od godziny na tarczy zegara.
  Ataki na Mela Gibsona za film o Rothschildach
 • dramat
  Nie bardzo rozumiem..

  Jezeli ktokolwiek jest poczytalny to nie napiszę takiego syfu intelektualnego.

  "Swiat czy cywilizacja moze zostać obecnie uratowana jedynie przez Putina albo Xi - ogolnie rzecz ujmując bardzo kolokwialnie dwoch komunistów w nowej odsłonie".

  To jest mało istotne, istotne jest to czy ktoś, kto piszę coś takiego, zdaję sobie sprawę z tego co piszę i jakie to konsekwencje niesie za sobą.

  ponad 1 mld. a może nawet 5 mld pół-ludzi, ktorzy nie potrafia siebie kontrolować i zyją w iluzji własnej głupoty, wszystko co nieistotne dla nich stanowi sens oprocz fundamentu wszystkiego (dla normalnych ludzi) czyli samego zycia i godnego bytu.

  W czasie, gdy putin zajmuję się tym co powinien kazdy myslacy czlowiek cała reszta marnuje sens własnego zycia na głupoty, ktore poprzez panstwowy aparat represji sam putin w czesci podtrzymuje celem politycznej kontroli populacji.


  Krótko - jaki dół taka góra - psychopatyczne są narody, a sodoma i gomora jest potwierdzeniem tego, alegorią z przeszłosci.

  Jeśli dojdzie do wybitnej rozpusty, nie pozostanie kontrolerom nic innego jak nacisnac guzik celem resetu bo nie oplaca się i nie ma jak powstrzymać zarazy, jeśli nie ogniem chyba ze przez dramatyczna dla jednostek aczkolwiek bardziej humanitarną kontrole urodzen pod egidą ONZ.

  Albo ogień albo piekło. Idzie to w takim kierunku że obecnie choć to straszne są dwie formy uratowania jeszcze tego co nie uległo wypaczeniu.

  1) dyktatura

  2) zniszczenie/reset/odbudowa

  - zapetlanie dziejowe i poki czlowiek bedzie zył na tej planecie nigdy sie to nie skonczy dopoty, dopoki garsc gadów politycznie bedzie zarzadzac "masami" ludzkimi.
  Jest taki przelomowy moment w dziejach historii kiedy wszystko na pozór nielogiczne i sprzeczne ze sobą, głębiej staję sie wytlumaczalne i przewidywalne, ze nic nie jest przypadkiem.
  Obraz Zachodu, Europy i III RP w oczach analityków
 • na spokojnie
  Plus za artykuł, ale nie zgodzę się z intepretacją nacjonalizmu i personalizmu.

  Nie uważam że trzeba rozpatrywać i definiować te pojęcia, a w zasadzie odczucia ludzkie z zewnatrz przez filozofów, którzy mają pierwszeństwo abo monopol moralny do wyglaszania swoich tez. Episkopat, Uniwersytety. Ludzki swiat zwierzecej hierarchii.

  po 1. nacjonalizm nie musi wykorzystywac jednostki celem jej podporzadkowania do systemu gospodarczego.
  Nacjonalizm realny to taki w ktorym (swiadoma jednostka) swoją etyczna pracą buduję wspolnote i ewentualnie w pewnych ramach panstwo.

  Jednostka nie może być wychowywana przez (system) bo przestaje być jednostką-człowiekiem i własnie z tą formą nacjonalizmu mielismy i mamy do czynienia.

  Czlowiek jedynie musi byc uczony od małego etyki, moralnosci i swietosci celu , ktory moze zrealizować poprzez ludzką pracę w naturze. I tu wkraczamy na przeszkode w postaci instytyucji finansowych, korporacji i zwiazków europejskich/ polityki itp. bedacymi parasolem ochronnym dla degeneratów spolecznych i "tajnych sił zła".

  Jezeli jednostka lub grupy stworzą nieco inny nurt za pomoca ktorego beda zmieniac otoczenie , ale bedzie on ciagle etyczny i swiadomy moralnego celu to nic nie stoi na przeszkodzie by powstało coś nowego/zmodyfikowanego.

  Edukacja obecna to "kastracja" umysłowa ,tworzenie bezmózgich trybów wielkiej maszyny ekonomicznej , które albo się zespawają albo odpadną.

  pseudonauka serwowana masom, stwarzajaca pozory nauki , a ta która jest zarezerwowana dla papiestwa, uniwersytetów Yale/Oksford/Harward/Stanford i innych tworzy podział , ktory najbardziej widoczny jest w ekonomii w systemie kapitalistycznym.

  Do kierowania sobą lub despotycznie innymi potrzebne są 2 głowne nurty ideologiczne : filozofia i teologia z tego wynikają miedzy innymi socjotechnika i psychologia dla despotów, a te pierwsze dla normalnych ludzi.


  Jezeli mowa o systemie to znaczy że ZAWSZE mamy do czynienia z 3 siła z zewnatrz, ktora steruje procesami ekonomicznymi/kulturowymi/spolecznymi, az w koncu jednostką, czyniac ja bezsilną wobec wielkiej machiny ekonomicznego wyzysku kapitału podlegajaca statystyce.

  Człowiek ma kreować swiat etycznie w wyniku wlasnych przemyslen bedacy odzwiercedleniem jego ludzkich potrzeb.

  Dzis kreacja swiata zdominowana jest przez kapitał wiekich banków betonując ludzi i zamieniajac ich w kapitał identycznie jak ziemie w fabryki lub magazyny celem przynoszenia zachlannym zysków i kontroli w (systemie) , który jest obliczalny przez brak w nim myslacych logicznie jednostek.


  2 sprawa - nie zgadzam się zeby był scisly ziwazek miedzy tym , kto jest przeciwnikiem nacjonalizmu a zwolennikiem personalizmu.

  To znów jakieś statystyki systemowe. Nie widzę problemu żeby być zwolennikiem personalizmu i nacjonalizmu, co w skrocie wyjasnilem wyzej.


  Na koniec dodam że nie bez przyczny co mało kto zauważa źródło tych zepsuć jest w kapitalizmie , który uruchamia i pozwala zgasić najniższe z ludzkich instynktów i pragnień, czyniac jednostke niewolnikiem samego siebie, tworząc petle sprzezania zwrotnego.

  Nie wnikajac teraz w zepsucie kapitalizmu jako takiego przez wielkie globalne instytucje pozbawione tozsamosci jednostek.
  Pułapka personalizmu
 • @Oscar 07:01:05
  Nie bardzo rozumiem.

  Sama w sobie cywilizacja przemysłowa, zwlaszcza w obecnym stopniu jest zbrodnią na człowieku.

  Tu upatrywałbym problem tego o czym Pan piszę.

  Mam nadzieję że rozumiem Pan moje spostrzeżenie o złudnych realizacjach "swoich potrzeb" w gospodarce monetarnej wspartej przemysłem wsród cywilizowanych mas.

  One nie wiedzą co się dzieję i jak to rozumieć bo zostały tej umiejętności pozbawione , za własnym przyzwoleniem.
  Cicha wojna z potrójnym wrogiem, czyli nie tylko Notre Dame
 • tragedia
  Kolejny problem to niski wskaznik urodzeń - ten temat jest duzo bardziej powazny niż się wydaję..

  Pozwole sobie tak w skrócie.

  Bo prawdopodobnie nawet gdyby usunąc globalne instytucje z zarządu głownie krajami rozwinietymi i tak spory odsetek "nowych" Ludzi, miałby problem ze zbudowaniem trwałego, zdrowego i dojrzałego związku partnerskiego..

  Oprocz ekonomii i powiazanych z nią tematów politycznych jest jeszcze kilka kluczowych w tym psychicznych, a nawet tronicznych , uniemożliwiajacych obecnie młodym ludziom wygenerowania miłosnej potrzeby wynikajacej z dojrzalosci do posiadania potomstwa..

  Problem jest tak duży że i tak mamy i bedziemy miec straty w ludziach z tego tytułu, a nawoływanie partii politycznych do kupowania dzieci za 500+ jakoby to byl jedyny i glowny powód niskiego wksaznika urodzeń to niewyobrażalna kpina i hańba dla wartosci zycia ludzkiego.

  To jest obecnie powolny proces do odbudowy powstałego skrzywienia psychicznego spoleczenstw "nowego pokolenia" i przedefiniowania wartosci ludzkiego zycia norm i zasad wspolzycia (aksjologii) do pierwotnych ludzkich znaczen.

  Zeby to uratować potrzebna jest nagła zmiana i stopniowy proces leczenia tak jak w przypadku kazego schorzenia psychicznego czy uzaleznienia, dlatego tu chyba proroctwo się musi wypełnić nim dojdzie do samoistnej zmiany , ktorego nie do konca mimo wszystko rozumiem.

  Jednoczesnie z tym potrzeba jest od nowa nauka umiejetnosci godnego wychowania dzieci ,a nie ich osieracania , dlatego ta cywilizacja jest u schyłku bo straciła wszystko co posiadała , cały fundament , który ja ukszałtował.
  Israel Shamir o masakrze w Christchurch
 • uderzyć w nich trzeźwo i psychologicznie
  On jest kontrolowany mimo wszystko. Błędem jego jest wejscie do frakcji politycznych i przesiąkniecie psychozą społeczną , która w wyniku furii i frustracji doprowadziła do takiej sytuacji.

  Furia i Frustracja nie jest wynikiem jego słabości, ale analizy sytuacji spoleczno-kulturowej i etnicznej, temperatury dodaje fakt zupełnego braku zainteresowania tym tragicznym zdarzeniem przez narody europejskie pochłoniete rynkiem uslug/zysku i wlasnymi problemami , ktore nie istnieją.

  Jego przypadek to sytuacja, na która czekałem od zeszlego roku w wyniku sprowadzenia obcych etnicznie narodów , które były wysterowane do zamachów a następnie uzycia sił tzw. bialej rasy w celu ochrony dorobku i kultury przez globalistów/finansistów.

  Jego niepotrzebne zaangazowanie w psychiczny ruch eko-faszystowski jest bardzo wymowne. Biedny sam nie wie ze jest narzedziem u sterów.

  W taki sposob nic nie zdziała i nic nie usprawiedliwia zabijania mimo wszystko niewinnych ludzi choc gardzę tak rodowitymi europejczykami jak islamistami, ktorzy traktowani jak bydło występują przeciwko sobie samym nawet o tym nie wiedząc. Finalnie i islam i chrzescijanstwo zostaną zniszczone, jedyną religią bedzie satanizm!

  Nie można pomagac globalistom manifestując do ludzi strach i zachecajac do wziecia udzialu w rewolucji, potrzeba tu zjednoczenia islamu i chrzescijanstwa ( ale nie w sensie religijnym tylko ludzkim ponad podziałami religijnymi) w celu walki ze wspolnym wrogiem by we wspolnym interesie oni wrocili skad przybyli, a My obronili Europę. I My i Oni chcemy tego samego, spokoju we własnym domu.

  Najezdzcą nie jest Islam , ale globalne instytucje z ktorych trzeba przestac korzystac, lecz zamachowiec inwestując w Bitconnect nie pomaga marginesowi spolecznemu tylko wzmacnia swoich instruktorów. Ciekawe czy to wlasnie ta platforma posluzyła do wsparcia jego osoby.

  Niestety w wyniku masowego oddania sie korporacjom/instytucjom przy wsparciu technologii 5G po 2020r znow dojdzie do ataku gdyz mroczne sily maja odpowiednio te same narzedzia ktore miały na poczatku XXw by dokonac rewolucji i wojen lecz tym razem mniej bedzie bomb z powietrza a tych z opoznionym zaplonem w postaci skloconych mas ludzkich by co najwyzej na koniec zniszczyc projekt i zbudowac nową cywilizacje.

  Wojny domowe to glowna przyczyna konfliktów w XXIw. i widząc technotroniczny wplyw antykulturowy podzialu miedzy ludzmi, materialny egoizm i urbanizację przypominającą getta, a nie normalne aglomeracje miejskie bedą tragiczne i masowe w skutkach.

  Broń zdobyta przez globalistów w 21wieku to skupione w jednym miejscu masy ludzkie traktowane w filozoficzny sposob – redukcjonizmu scjentycznego.

  Zawsze elita była wrogiem zwyklych ludzi, a nie obcy etnicznie „plebs” – teraz rowniez to widzimy . Zamiast widzieć sam skutek warto spojrzec na przyczynę zarowno niskiego wskaznika urodzen w europie oraz emigracji arabów (przeciez przyczyna jest jedna i ta sama)

  Szczerze mowiąc bardziej logicznym choc rownie niewlasciwym posunieciem byloby dokonac czegos takiego na narodzie europejskim tym razen przez bialego czlowieka w celu zwrocenia uwagi na problem , na ktory narod ten w ogole nie reaguje, a jest zobowiazany i wcale nie musi czekac na walkę, ale po prostu brac czynny udzial w zyciu politycznym a nie tylko pieprzyc farmazony o demokracji i nie dopuscic lub pomóc arabom na ich ziemii we wspolnym interesie.

  Tak jak wspolny interes globalistów to podpalic ląd w afryce by skierowac na odmózdzone zachodnie spoleczenstwa hordy arabów.

  Broń ktorą ma Rosja nie da sie skonstruować w 2 czy 5 lat wiec dlaczego ta nie zareagowała mając tak sprawny wywiad w momencie ataku na Libie w interesie syjonistów , Libie , która była łancuchem dla arabów, a z kolei narody Europejskie nienawidzily „dyktatora” za to ze nie jest demokratą na kontynencie , ktory został podpalony przez Syjon! Syjon, ktory wtloczył im przez propagande taki syf do pustych lbów. Efekt dziś jest jaki jest, ale liczy sie kariera, kaska,biznes, firma – to się płodzi na zachodzie a nie dzieci w podstawowej komorce spolecznej jaką byla instytucja rodziny.

  Widząc socjalistyczny projekt 500+ w kapitalizmie w 3RP/PRL dzieci się dziś kupuje i sprzedaje w niewole pozniej na rynku pracy kapitalistom/globalistom, a nie rodzi,wychowuję i daje wolne zycie.
  Israel Shamir o masakrze w Christchurch
 • wyszło na wierzch
  Fakt , bardzo krótkie to nie jest, ale widać intelekt ynteligentów , gdy tylko nie jest o Putinku, Trumpie i całej bandzie warchołów to nie ma ani jednego rzeczowego komentarza, podczas gdy w calej reszcie wrze prostackimi komentarzami.

  Rosja dobra, USA złe/ Gra dziś FC Barcelona i Juventus.
  Bestie Apokalipsy Sieć śmierci Bestii cz.2