Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!

Komentarze apoloniusz

 • a może taka odpowiedź:
  Mitrochin po ucieczce do Stanów, w swych pamiętnikach stwierdza, iż cała ta"pierestrojka" czyli podzielenie majątku pomiędzy kolesiów z KGB i okolic, było pomysłem z przełomu lat 69/70 i cały czas przygotowywano się do zdemontowania socjalizmu, a bez obdarowanie funkcjonariuszy trik by się nie udał. Podobnie w naszym kraju.
  Mitrochin pisze także o tzw ruchu dysydenckim w naszym kraju, więc nie ma nic dziwnego w tym, iż po raz kolejny okazuje się, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
  Ot i cała zagadka.
  Refleksje posierpniowe-widziane z USA
 • @Husky 21:22:31
  w Pańskiej wypowiedzi jest pewna nieścisłość, a mianowicie: na Polskę nie napadli Hitlerowcy lecz Niemcy. Każde dziecko to wie (jeśli chce wiedzieć), a niektórzy nadają z uporem maniaka, wbrew oczywistym faktom. Fe !
  Autor: dałem pionę .
  Jedni Powstali, drudzy upadli - proste, a trudne zarazem...
 • Panie Autorze
  często z Panem polemizowałem co do meritum Pańskich postów. Tym razem wypada się zgodzić, co niniejszym czynię.
  Reasumując :" W panu ufajcie, ducha nie gaście !"
  Prawda, sprawiedliwość i miłosierdzie w III RP
 • @Husky 20:59:03
  gdybym takżemiał3 paszporty,wówczas także pisałbym takie mondre dezyderaty. Pozazdrościć :-(
  Czasem żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem!
 • @Husky 18:24:53
  dziękuję,przeczytałem i dochodzę do wniosku, iż nie chciałbym być Brytyjczykiem jak Pan Opara.
  Czasem żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem!
 • ciekawe
  nie wie Pan - przypadkiem -jakie jest zadłużenie Wielkiej Brytanii ? Czy im także rozkradziono przemysł do fundamentów, splantowano rolnictwo, zlikwidowano armię i zdemoralizowano społeczeństwo ?
  Czasem żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem!
 • @@
  Pełna zgoda, także do artykułu red Ziemkiewicza. Drobna uwaga, tej zbrodni już nie da się zamieść pod dywan.
  Ziemkiewicz: Wołyń – Kłamstwo katyńskie III RP
 • SURSUM CORDA
  W Panu uwierzcie, ducha nie gaście
  Kontemplując burzowe chmury...
 • W górę serca!
  i fajnie, witamy i życzymy dużo szczęścia na nowej drodze "blogierskiej"
  P.S.
  Wielu z Państwa się chwali, iż dało pionę, a wynik 3 i cóś. Cóś jest nie tak.
  Na wszelki wypadek także dałem pionę może wskaźnik podskoczy
  WITAJCIE KOCHANI !
 • Pani Heleno,
  a kto teraz będzie podtrzymywał nas na Duchu ?
  Pora otrzeć łzy, zacisnąć pięści i pisać ku pokrzepieniu serc i na złość wrogom.
  I tylko Helenki żal.....
 • Pełna zgoda Optymisto,
  wybaczy Pan, iż korzystając z Pańskiego bloga poinformuję niektórych odwiedzających, że zmarł autor i założyciel "Wirtualnej Polonii" Pan Włodzimierz Kuliński. Moim zdaniem Wielki Polak i Patriota. Olbrzymia strata.
  Głupek z TVP
 • Panie Autorze, Czcigodny !
  O, wreszcie jest Pan optymistą ! Tak trzymać. Odnośnie meritum, pełna zgoda, na złość wrogom.
  Tango Milonga...
 • @gnago 07:29:52
  Polska jest położona w miejscu strategicznym (być może to nasza szansa na uniknięcie kataklizmu, którym nas ze wszystkich stron straszą), którego nie da się zamknąć na klucz przez kilkaset lat na skutek promieniowania. To nie Gruzja.
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • @lorenco 20:17:13
  Problem w tym - o czym Pan doskonale wie - że media w 90% są w rękach koncernów niemieckich, natomiast internet jet jeszcze wolny od ograniczeń dla Polaków mających inne spojrzenie na sprawy wpływające na nasz byt.
  Panie Lorenco, tu nie chodzi o "zamykanie gęby", jak Pan zarzuca lecz o możliwość wypowiedzi innej niż Pańska.
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • @thomx 08:59:53
  ma Pan rację, dlatego trzeba tu pisać, aby do końca nie oddać im pola.
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • @ele 08:24:40
  zróbmy zakład: ja udowodnię na ubitej ziemi, że nie jestem żydowskim zdrajcą (jeśli nie pomogłyby moje metryki chrztu, to w najgorszym przypadku wystąpiłbym o azyl w Izraelu i z przyczyn obiektywnych by mi odmówiono), ale czy Pan udowodniłby gdybym oświadczył, że ma Pan coś z głową ?
  I pytanie do Państwa oburzonych na alianse naszego kraju z USA : z kim Polska powinna tworzyć sojusze obronne (z Rosją, z Niemcami, a może z Górną Woltą ), bo czy kraj zrujnowany ekonomicznie i zadłużony na kilka pokoleń stać na neutralność w tym miejscu Europy i świata - raczej nie. Więc co ? Jakie macie Państwo propozycje ?
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • Pan Autor i inni Adwersarze moi,
  zapewniam Panów, iż jestem dziwnie spokojny o to, że Rosja sama sobie poradzi bez potrzeby gorzkich żali na sympatycznym NEonie.
  To nasz kraj jest rozbrojony, "sprywatyzowany do fundamentów" nie posiadamy banków, środków przekazu, przemysłu, służby zdrowia szkolnictwa zawodowego i kilku milionów młodzieży (którzy w większości wykształceni już do kraju nie wrócą). O opozycji nawet nie wspominam (jak wygląda koń, każdy widzi). Jeśliby poszukać odniesienia, to nasuwa się porównanie do podbitego kraju.
  Tak to wygląda.
  Dlatego pusty śmiech mnie ogarnia nad dywagowaniem o ciężkiej doli naszego wschodniego sąsiada z powodu próby pokazania mu języka.
  Czcigodni Państwo, być może nie wiecie, ale Rosja jest druga potęgą nuklearną i militarną na świecie, ma bardzo dobrych dyplomatów z dawien dawna (czego nie można powiedzieć o naszych, przypadkowych nominowanych) i ma jasno określoną politykę na kilkadziesiąt lat do przodu. Rosja nie boi się Jankesów (wbrew pozorom), a tym bardziej naszej "potęgi". Posiada przemysł (w tym obronny), zasoby surowców i ogromne terytorium Oczywiście dziwnym byłoby gdyby rząd Rosji nie zareagował na próby ustawienia nad granicą czegoś poważniejszego niż nasza zdziesiątkowana armia. I reaguje, chwała mu za to, a to dlatego, iż rząd rosyjski prowadzi rosyjska politykę.
  I to by było na tyle.
  Ps.
  Panie Autorze, nie posądzałem nie posądzam i ani mi w głowie posądzać Czcigodnego Autora o pisanie dla pieniędzy. Proszę jeszcze raz dokładnie przeczytać. Aha i moimi panami nie są Amerykanie. Jak bum cyk, cyk.
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • Oczywiście wedle Autora,
  do tej pory bylibyśmy przyjaciółmi Rosji, jej iskandery stojące od kilku lat nie były wycelowane w nasz kraj i stały tylko tak, dla draki, a w Królewcu kilkudziesięciotysięczna armia uzbrojona po zęby w gotowości skoszarowana w dowód przyjaźni słowiańskiej, a manewry desantu z morza i z powietrza wspólnie z tamtejszą armią na Białorusi były robione z ciasnoty i braku poligonów nad granicą Polski.
  Co innego kilkuset osobowy korpus okupacyjny NATO. Prawdziwe nieszczęście. Jak już się okupanty zadomowią, obrosną w piórka, okopią, a później przybędzie ich następne dwie, trzy brygady - to nijak będzie przybyć z bratnią pomocą, jak do Czechosłowacji w lub na Węgry w '56 bo można by się narazić na spore nieprzyjemności.
  Jak to dobrze, iż mamy takie bezinteresowne duchy opatrznościowe jak czcigodny Autor, który całkowicie za darmo opisuje nam, ku przestrodze jakie to kataklizmy mogą spotkać nasz kraj gdy przestanie być spolegliwy wobec miłującego pokój sąsiada.
  Skoro Autor nie jest na utrzymaniu jakichś sponsorów -co jest pewne - niech przyjmie tą drogą podziękowania: niech Pan Bóg wynagrodzi.
  Perspektywy III RP w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi
 • Pełna zgoda
  Cześć ich pamięci, i wszystkich Polaków poległych i zamordowanych podczas II Wojny Światowej żołnierzy, powstańców i ludności cywilne.
  Dziś, z okazji Dnia Zwycięstwa
 • Autor
  Witam i dzękuję za jasność przekazu.
  Co się dzieje w Syrii - 08.05.2016.